EEG besluit voorbereidingen Kennedy-ronde voort te zetten SPAREN IS GROEIEN bij de - DE BEURS - VOOR WARM WO N E N Rubatex stopt de produktie Bankbiljetten in hoog tempo terug Iets hogere winst De Korenschoof Nefo verhoogt het kapitaal tot 100 min Mutaties bij Nijma Bervoets 10 (9)% Prof Tinbergen gaat naar Indonesië Mislukking was een tegenslag Amerikaanse verkiezingen wegen zwaar bij de onderhandelingen Franse boeren schorten hun melkoorlog op B. en W. van Rotterdam verwijten Shell stilzwijgen SCHEEPVAARTBERICHTEN Goedkope KLM retours naar V.S. en Canada Winst H. J. Reesink ging fors omhoog Kort economisch nieuws WOENSDAG 14 OKTOBER 1964 15 Vooruitzichten onzeker Eis Compromis Drie categorieën Moeilijk Spaar-Leg iets opzij. U wint erbij. De Raiffeisen-Spaar- week is een goede gelegenheid om iets èxtra weg te leggen. Het is in üw voordeel. Doen. AMSTERDAM WALL STREET 40 man op straat Weekstaat Ned. Bank De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 12 oktober wordt gekenmerkt door twee forse mutaties, te weten een vermindering met 165 miljoen tot 6523 miljoen van de ehartale circulatie met als hoofdoorzaak het terugvloeien van bank biljetten na de ultimo-opvragingen en een verbetering met f 129 miljoen tot 313 miljoen van het saldo van de banken bij de Nederlandsche Bank. Het betalingsver keer met de schatkist onttrok ditmaal 44 miljoen aan de markt. Dit bedrag is een resultante van ener zijds betaling door de banken aan het rijk van belastingen, anderzijds aflossing door de schatkist van schatkistpapier tot een bedrag van 197 miljoen. Het saldo van de schatkist steeg tot f 598 miljoen. De goud en deviezenvoorraad nam met 14 min. toe tot 6920 miljoen, waarvan ongewij zigd f 5770 miljoen aan goud. De geldmarkt is aan de ruime kant. Geldkringen ver wachten hierin voor de komende dagen weinig verandering. De financiële resultaten van de Koren schoof n.v. (meelfabriek) over 1963/64 heb ben de nadelige invloed ondergaan van de vooral In1 de tweede helft van het boekjaar gestegen kosten, speciaal de lonen en salarissen. Ook de winst uit deelnemingen ls daardoor gedaald. Het saldo exploitatie rekening was ƒ462.725 (v.j. ƒ432.240). Na toevoeging van f 217.000 aan de voorziening voor belastingschuld resteert een bruto winst van 266.152 261.524). Hiervan wordt f 100.000 toegevoegd aan de ver nieuwingsreserve, waarna een netto-winst overblijft van f 166.152 161.524). Voorge steld wordt, zoals gemeld, acht percent dividend (onveranderd). De vooruitzichten acht de directie voor het bedrijf minder zeker dan in de direct verstreken jaren. Enerzijds zal moeten blijken in hoeverre men compensatie kan vinden voor het gestegen kostenpeil ander zijds bestaat de mogelijkheid dat er zich, ondanks de reeds lang bestaande samen werking in de meelfabricage, moeilijk heden gaan voordoen, die tot een ver scherpte concurrentie zouden kunnen lei den. Besloten werd de bouw te bevorderen van een 10.000 tons silo op een terrein, dat aan het bedrijf door de gemeente Utrecht in optie is gegeven. Bij realisering van dit project zal het huidige op- en overslag bedrijf kunnen worden afgestoten. In een op woensdag 21 oktober te hou den buitengewone vergadering zal het be stuur van „De Nederlandsche fondsen maatschappij Nefo N.V." aandeelhouders een wijziging van de statuten ter goedkeu ring voorleggen. De belangrijkste punten zijn: een verhoging van het maatschappe lijk kapitaal tot 100 min. (was 50 min.), terwijl tevens verzamelaandeelbewijzen kunnen worden verkregen van 20, 200 en 2000 aandelen. Aan houders van gewone aandelen zal, evenals aan houders van prioriteitsaandelen, bij liquidatie 100 per cent op hun aandelen worden terugbetaald. Het daarna resterende bedrag komt aan houders van gewone aandelen, dat was volgens de oude statuten 90 percent. In een op 27 oktober te houden buiten gewone algemene vergadering van aandeel houders der Kunstzijdespinnerij Nyma NV zal moeten worden voorzien in de vacature in de raad van commissarissen, ontstaan door het tussentijds aftreden van mr. H. F. van Leeuwen, die wegens zijn gevorder de leeftijd daartoe de wens te kennen heeft gegeven. Als nummer één op de voor dracht staat prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelis- sen te Maastricht. Tevens zal de raad met één commissaris worden uitgebreid, waar toe de voordracht als nummer een ver meldt de heer H. A. M. Kroese te En schede. Voorts zal een nadere mededeling worden gedaan omtrent de gang van zaken bij de vennootschap. Ook in het per 30 juni geëindigde boek jaar heeft de N.V. Gebr. Bervoets' Kle dingbedrijven een hoger resultaat kunnen boeken. Dit als gevolg van de vooruitgang der bedrijfsresultaten bij de dochtermaat schappijen. Voorgesteld wordt uit het winstsaldo ad 326.943 297.882) op de gewone aandelen een dividend uit te ke ren van tien (negen) percent. Voorts op de cum. pref. aandelen A zes (onv.) percent, op de cum. pref. winstdelende aandelen B 6,8 (6,6) percent en op de oprichtersbewij- zen 58 47,50). Aan het algemene re servefonds wordt 40.000 35.000), aan de dividendreserve 5.000 19.000) toe gevoegd. Aan dividend op deelnemingen werd ontvangen 308.000 248.000). Blijkens de concern verlies- en winst rekening steeg het saldo exploitatiereke ningen tot ƒ1.58 (ƒ1.2) min. Het afgelopen boekjaar der kledingmagazijnen heeft zich verder gekenmerkt door een belangrijke toeneming der investeringen, waarvan re alisering voor een deel ook in het lopende boekjaar haar beslag zal krijgen. (Van onze correspondent) Prof. dr. J. Tinbergen zal binnenkort naar Indonesië vertrekken op uitnodiging van de Bank van Indonesia. Prof. Tinber gen gaat geheel privé naar Indonesië om o.m. enkele gastcolleges te geven en om de Indonesische Bank te adviseren. De uit nodiging heeft, zo werd ons met klem ver zekerd, niet te maken met de functie van prof. Tinbergen (plaatsvervangend voor zitter van de bankraad van de Nederland - «che Bank). De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) heeft gisteren in Brussel besloten de voorbe reidingen voor de internationale onder handelingen over een verlaging van de douanetarieven, de „Kennedy-ronde", voort te zetten. De zes EEG-landen be sloten hiertoe na kennis te hebben ge nomen van een door de Amerikaanse ambassadeur bij de Europese gemeen schappen in Brussel, John W. Tuthill, aan de EEG-commissie gegeven ver zekering, dat de Amerikaanse regering verder overleg wenst en dat het afbreken door de Amerikaanse onderhandelaars van de voorbereidende besprekingen in Genève op vorige week vrijdag „niet als een mislukking, maar als een tegen slag" moet worden beschouwd. De Amerikaanse delegatie wenste de vo rige week het gesprek met afgevaardig den van de Europese commissie niet voort te zetten, omdat deze naar Ameri kaanse mening in een werkdocument, het eerste na een serie zeer besloten verga deringen, terugkwamen op eerder gedane mondelinge toezeggingen op het gebied van de internationale handel in landbouw- produkten. De Amerikaanse onderhande laar was zo verbolgen, dat hij niet alleen weigerde verder te onderhandelen, maar de vertrouwelijke documenten op grote schaal onder de vertegenwoordigers van de bij de G.A.T.T. (Algemene Overeen komst voor Tarieven en Handel) aange sloten landen liet verspreiden. De E.E.G.-ministerraad bleek niet be reid in te gaan op een poging van Frank rijk om naar aanleiding daarvan de voor bereidingen voor de Kennedy-ronde nu maar geheel op te schorten. De Franse delegatie basseerde zich daarbij op het feit, dat de Amerikaanse onderhandelings delegatie in Genève twee zaken aan el kaar heeft gekoppeld: het vinden van een onderhandelingsbasis voor het handelsver keer in landbouwprodukten en de indiening van de lijsten van industriële produkten, die zouden moeten worden uitgezonderd van de algemene verlaging van het doua netarief met vijftig percent, waarvan bij de „Kennedy-ronde" wordt uitgegaan. De Franse permanente vertegenwoordi ger bij de Europese Gemeenschappen, J. M. Boegner, betoogde dat de E.E.G. zich niet aan de datum van 16 november voor het indienen van deze uitzonderings- lijsten kan houden, indien de Verenigde Staten met het excuus dat nog geen voldoende vooruitgang zou zijn gemaakt op het gebied van de landbouw zich daaraan zouden onttrekken. Hij wenste dan ook, dat de E.E.G. onverwijld aan de Amerikaanse regering de vraag zou stel len of deze al dan niet op 16 november de lijsten met uitzonderingen bij de GATT in Genève zal deponeren, ook indien aan de door de Amerikanen zelf gestelde voor waarde niet zou zijn voldaan. Alle vijf E.E.G.-partners en de Euro pese commissie verzetten zich echter daar tegen. Een compromis van de Bel gische minister Spaak en van het lid van de Europese commissie Marjolin werd gevonden in een besluit de Amerikaanse regering om nadere inlichtingen te vragen, nadat de E.E.G. zelf op technisch niveau de voorbereidingen voor de lijst van in dustriële produkten, die zouden moeten worden uitgezonderd van de algemene ver laging van 50 percent, heeft voltooid. Overigens heeft men in Europese krin gen in Brussel niet de heftige Amerikaan se reactie in Genève kunnen begrijpen, tenzij zoals in de wandelgangen van het Brusselse congrespaleis werd opge merkt de verkiezingsspanningen de on derhandelaars parten hebben gespeeld. In het werkdocument, dat de vertegen woordigers van de Europese commissie aan de Amerikaanse delegatie voorleg den, werd slechts een voorstel gedaan voor de regels, die bij de onderhandelin gen over het handelsverkeer in landbouw produkten zouden moeten worden gevolgd, zonder dat op de inhoud van een te be reiken akkoord werd ingegaan. Overigens werd hierbij gehandeld naar Amerikaanse wens, dat eerst de te volgen procedure wordt vastgesteld alvorens met de eigen lijke onderhandelingen wordt begonnen. De landbouwprodukten werden in het werkdocument van de Europese commis sie in drie categorieën verdeeld: 1. De produkten waarvoor in één of meer „sleutellanden" de Verenigde Staten, Engeland of de zes E.E.G.-landen een produktsgewijze garantie wordt gegeven aan de producent. De onderhandelingen daarover zouden moeten worden gebaseerd op de met deze garantie gepaard gaande bedragen en wel zodanig, dat zowel de produktie als de wereldhandel wordt be- invloed. 2. Voor granen, rundvlees, zuivel en sui ker zouden internationale overeenkomsten moeten worden gesloten, 3. Voor de overige landbouwprodukten zou over de douanerechten moeten worden onderhandeld. Naar verder in Brussel wordt verno men werd de Amerikaanse ontstemming in Genève vooral veroorzaakt door het feit, dat onder het derde punt niet werd ge sproken van een „vermindering" van douanerechten, maar slechts over onder handelen. Van Europese zijde wordt daar echter tegenover gesteld, dat dit een con cessie zou zijn geweest, die eerst moge lijk zal worden nadat van Amerikaanse zij de toegevingen worden gedaan voor pro dukten, die de E.E.G. interesseren. In Brussel is inmiddels ook door de Franse houding van dinsdag in de E.E.G.-minister raad de hoop op spoedige resultaten van de „Kennedy-ronde" er niet groter op ge worden en worden in de komende weken nog grote moeilijkheden verwacht. Advertentie 17 oktober AKU VAST, PHILIPS IN HERSTEL Het AKU-concem heeft de beurs prettig verrast met zeer gunstige cijfers over het derde kwartaal 1964. Hieruit blijkt, dat de maatschappij over dit kwartaal een netto winst heeft behaald van 22,4 miljoen, tegen 19,7 miljoen over het derde kwar taal 1963. Dat de beurs met genoemde cijfers ingenomen was blijkt duidelijk uit de vaste stemming voor de rayon-aan delen, die op 488 ruim acht punten beter in de markt lagen ten opzichte van het slotniveau van maandag. De handel was zeer kalm. In de Philips-hoek was het bij de opening even „dringen". Er was vraag voor binnen- en buitenlandse rekening, terwijl daarnaast dekkingsaankopen moes ten worden verricht. Dit resulteerde in een openingskoers op 161, tegen maandag als gemiddelde slotprijs van de laatste tape 1.58,70. Gedurende de gehele beursduur werd rond de 161 gehandeld. Het koers- herstel in de Philips-hoek moet worden gezien als nawerking op de tegenspraak door Philips op geruchten van een op han den zijnde forse converteerbare obligatie lening. Het herstel in de Philips-hoek (Van onze correspondent) PARIJS Terwijl het einde van de melkoorlog in het grootste deel van Frank rijk nu vrijwel bezegeld lijkt, blijven de leiders der boerenfederatie niettemin wei geren met de regering een bestand te te kenen. Integendeel, ze hebben gisteren een nieuwe poging ondernomen om de cam pagne op het parlementaire front voort te zetten en zelfs te intensiveren. Een depu tatie der boerenleiders werd in het par lementsgebouw te Parijs door vertegen woordigers van de oppositie ontvangen, waarbij ook de socialistische kandidaat voor het presidentschap Gaston Defferre, aanwezig was. Ze hebben de parlementa riërs voorgesteld een motie van afkeuring tegen de regering in te dienen, waarnaar vooral de socialisten wel oren bleken te hebben. De boerenleiders vertrouwden hun gast heren bovendien nog toe dat ze vanaf van daag hun directe acties met sabotages, versperringen van wegen en protestmar sen naar de prefectures dachten te hervat ten. Dit hernieuwde parlementaire offen sief zal na de terugkeer van generaal De Gaulle aan het einde van deze week wor den hervat. De telodrinevergiftigingszaak In de beantwoording van vragen, door het raadslid dr. J. H. Lamberts (P.v.d.A.) aan B. en W. van Rotterdam gesteld over de telodrinevergiftiging, waaraan in Pernis onder andere enkele paarden en koeien zijn gestorven, zegt het college dat het pas een maand na de ontsnapping van het gif tige insecticide daarvan kennis had gekre gen, namelijk via de politie, die op ver zoek van een dierenarts in Hoogvliet twee paarden moest afmaken. „Daargelaten de vraag of er van een strafbaar feit sprake is dit onderzoekt de justitie thans zijn B. en W. van mening dat de betrokken directie van Shell Nederland Chemie n.v. de ontsnap ping van de giftige stof aan de autoritei ten had moeten melden". Verder delen B. en W. mede, dat nu meer ambtenaren voor de controle bij de afdeling hinderwet zijn aangesteld, het mogelijk zal zijn de volle aandacht te be steden aan revisie van hinderwetvergun ningen voor de chemische- en petroleum industrie. Advertentie Abida 13 v. Rotterdam n. Singapore. Acteon 13 te Trinidad. Adrastus 13 te Amsterdam. Alamak 13 te Djeddah. Algorab 14 te Salvador verw. Almkerk 14 te Hongkong. Aludra 13 te Rotterdam. Alwaki 13 v. Bittermeren n. Bahrain. Amerskerk 13 v. Tabaco n. Porto Point. Ammon 13 v. Newportnews n. Baltimore. Amsteldijk 13 v. Rotterdam n. Los Angeles. Aristoteles 13 v. Weser n. Bremen. Asmidiske 13 v. Glasgow n. Baltimore. Avedrecht 13 dw. Lissabon n. Port Said. Banda IS v. Calcutta n. Penang. Batjan 14 dw. Okinawa n. Nagoya. Beninkust 13 v. Lobito n. Cabinda. Billiton 13 v. Dar es Salaam n. Lourenco Marques. Bintang 14 te Calcutta verw. Calamares 13 v. Bremerhaven n. Oslo. Caltex Eindhoven 13 te Bahrain. Caltex Leiden 13 v. Aden n. Landsend. Caltex Madrid 14 v. Khargisland n. Europoort. Caltex Naples 13 v. Lorenzo Marques n. Bahrain. Caltex Nederland 14 dw. Malta n. Port Said. Caltex The Hague 14 v. Abadan n. Hongkong. Caltex Utrecht 13 v. Suez n. Bahrain. Camerounkust 13 v. Freetown n. Dakar. Camphuys 13 te Khorramshar. Celebes 14 te Karachi. Charis 12 v. St. Vincent n. St. Lucia. Cinulia 13 v. Rotterdam n. Londen. Congokust 14 te Amsterdam. Dahomeykust 12 v. Lagos n. Port Harcourt. Daphnls 14 v. Lagualra n. Porto Cabello. Delft 13 v. Curasao n. Paramaribo. Doelwijk 13 v. Mena n. Suez. Dongedijk 13 v. Cristobal n. Londen. Doris 14 gezonken bij Napels. Drente 13 v. Luanda n. New Orleans. Eos 14 te Beyrouth. Friesland 14 v, Stettin n. Rotterdam. Gaasterdijk 14 te Antwerpen. Ganymedes 13 v. Mobile n. Houston. Graveland 14 v. Bremen n. Hamburg. Hector 13 te Amsterdam. Heemskerk 13 v. Calcutta n. Madras Hercules 14 v. Porto Cabello n. Porta Cardon. Hermes 14 te Porto Ordaz. Isis 14 te Rotterdam verw. Kamperdijk 14 te Antwerpen verw. Karachi 13 te Port Said. Katelysia 14 te Cardon. Katsedijk 13 v. Hamburg n. Bremen. Kelletia 14 te Curasao verw. Kennemerland 14 v. Antwerpen n. Bremen. Kieldrecht 15 te Port Said verw. Kopionella 14 te Bukom. Kreeft 13 te Rotterdam. Kylix 13 v. Port Harcourt n. Luanda. Labotas 13 100 mijn no Kaap Villano. Ladon 14 te Amsterdam. Liberiakust 14 te Cape Palmas verw. Marathon 13 te Lissabon. Marlekerk 13 v. Colombo n. Port Said. Marnelloyd 14 te Lor Marques verw. Maron 13 te Turks eiland. De KLM zal, behoudens goedkeuring van de betrokken regeringen, gedurende de periode van 6 november 1964 tot en met 14 februari 1965, goedkope retour tarieven in de economy klasse aanbieden op haar diensten tussen Europa en de Ver. Staten, Canada en Mexico. Dit als resul taat van de gisteren door de IATA-ver- gadering te Athene genomen beslissingen. Het betreft hier retourtarieven met een geldigheidsduur van maximaal 21 dagen en een minimaal verblijf van 14 dagen. Een retour Amsterdam/New York zal on geveer 230 minder kosten dan een nor male retour is. Een speciaal retour Am sterdam/Montreal zal ongeveer 200,— goedkoper zijn. Deze speciale retours zijn geldig op de dagen maandag tot en met donderdag. Medon 14 te Curasao verw. Mentor 13 v. Barranqullla n. Santa Martha. Minos 13 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Moordrecht 13 v. Malta n. Port Said. Muiderkerk 13 v. Marseille n. Port Said. Neder Ebro 13 v. Djibouti n. Suez. Nijkerk pass. 14 Gibraltar n. Marseille. Oberon 13 te Antwerpen. Oldekerk 13 v. Brisbane n. Newcastle. Ondina 13 ten anker rede Suez n. Tranmere. Oranjefontein 13 te Port Elizabeth. Oranjestad 13 te Amsterdam. Palamedes 13 v. Talcahuano n. San Antonio. Philidora pass. 13 Beira n. Mena. Phillne 13 v. Thameshaven n. Wadiferein. Polydorus pass. 13 Lissabon n. Londen. Poseidon 14 te Curagao verw. Prins Alexander 13 te Le Havre. Prins der Nederlanden 13 v. Barbados n. Southampton. Prins Willem-5 13 v. Cleveland n. Hamilton. Roebiah 13 v. Callao n. Chimbote. Scheldelloyd 13 te Noumea. Schelpwijk 13 v. Heysham n. Stanlow. Schiekerk pass. 13 Finlsterre n. Antwerpen. Seinelloyd I3>te Balboa. Servaaskerk 13 v. Manilla n. Hongkong. Sinoutskerk 13 Gibraltar gepass. n. Messina. Skadi pass. 13 Wight n. Liverpool. Sloterdijk 14 te Rotterdam. Socrates 14 te Porto Plata. Straat Bali 14 te Hongkong verw. Straat Madura 15 te Lorenzo Marques verw. Straat Magelhaen 14 te Rio de Janeiro. Tegelberg 13 te Hongkong verw. Theron 14 v. Rotterdam n. Amsterdam. Triton 13 v. Amsterdam n. West Indië. Van Spilbergen 13 v. Tanga n. Dar es Salaam. Viana 14 dw. Bougie n. Hamburg. Vlieland 14 te Port Said verw. Waiwerang 14 te Hongkong verw. Waterland 13 v. Amsterdam n. Zuid Amerika. Willemstad 14 te Georgetown. Witmarsum 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Woltersum 14 te Duinkerken. Wonosobo 13 v. Manokwari n. Sorong. Zaankerk 13 te Zanzibar. Zonnekerk 13 v. Durban n. Beira. Zuiderkerk 13 te Amsterdam. SLEEPVAART Barentsz Zee, 11 okt, te Curasao, Clyde, Beaumont/Bilbao. 12 okt. van Beaumont. Hudson, 12 okt. te Aden met Britse tanker op sleeptouw. Ierse Zee, Rotterdam/Port Harcourt. 13 okt. 200 mijl zuid van Cotonou. Loire, 12 okt. van Bremen vertrokken. Maas, Curagao/Europa, 12 okt. 500 mijl oost van Barbados. Noordzee, 12 okt. 240 mijl zuid van Dakar. Oceaan, 12 okt. van Lagos. Oostzee, 12 okt. 1300 mijl zuid van Ceylon. Orinoco, 10 okt. te Rio de Janeiro. Tasman Zee, 13 okt. werk bij Ras Tanura. Thames 12 okt. te Trapani. Tyne, 12 okt. van Dakar. H. J. Reesink en Co N.V. Zutphen (Tech nische groothandel) heeft, blijkens het jaarverslag, in het boekjaar per 30 april 1964 gunstige resultaten behaald, die voor een deel te danken zijn aan de gerichte omzetontwikkeling. De exploitatiewinst nam toe van 2,3 miljoen tot 3,7 miljoen. De winst, na aftrek vennootschapsbelas ting, komt uit op 1.384.762 (vorig jaar ƒ982.115). Voorgesteld wordt, zoals ge meld, het dividend te verhogen van 9 tot 10 percent. De omzetten uit voorraad in de eerste vier maanden van het lopende boekjaar, dat acht maanden zal omvatten, (het boek jaar zal voortaan samenvallen met het ka lenderjaar), zijn ruim elf percent geste gen. De directie verwacht een verdere kos tenstijging. Plannen worden uitgewerkt voor verbeteringen en uitbreidingen van gebouwen en terreinen. Een groot pro bleem vormen de vraagstukken rondom de wel of niet handhaving van verticale prijs bindingen in wel of niet collectieve vorm. heeft ertoe bijgedragen, dat ook aandelen Kon. Olie en Unilever goed gedisponeerd in de markt lagen. Kon. Olie haalde op 167,70 het verlies van maandag ruim schoots in. Met Unilever was dit op 148.60, bijna het geval. Hoogovens ten slotte werden onveranderd op 592 geadvi seerd. VERHANDELDE FONDSEN 13 oktober 12 oktober Totaal 425 398 Hoger 144 (33,9«/o) 121 (30,4%) Lager 174 (40,9%) 186 (46,7%) Gelijk 107 (25,2%) 91 (22,9%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U486 Hoogovens Kon. Olie167-167,40 Philips 160-160,70 Unilever 148,40 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2 de tijdv. A.K.U. 483-485 485 Hoogovens Kon. Olie166,30-166,80 166,20 Philips 160,20 gb-160,30 160.20 Unilever 147,80 gb-148,20 g) 148,10 K.L.M70,80-71,00 gl 70,90 Vorige slotkoers A'dam Rubber 106V4 H.V.A 140Vs A.K.U. 487 122,— Hoogovens 591 Philips Gem. Bez 161 Unilever 148,60 Dordtsche Petr 772% K. Ned. Petr. Mij. 167,70 Holl. Am. Lijn 104V« K.L.M 69,90 K.N.S.M 139% Ned. Stoomv. Mij. 130% Ommeren, Phs. v. 253 T heepv. Un. Ned. 127% 208,— Nefo 113, 237, Unitas 501, Ver. Bezit v. 1894 131, AMRO Bank 66,50 Alg. Bank Ned. 302% Albert Heijn 642 Amstel Brouwerij 428% Berkel's Patent 212% 213,80 Bührm.-Tetterode 735 Fokker 268 Ford 925 Gelder Kon. Pap. 140% Gist Spir.f. Kon. 311 Van der Heem 338% Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. 334 Indola 440 Kon. Zout-Ketjen 910 Muller Nat. Bezit 281 Va Ned. Kabelfabr. 347% Philips Pref 56,50 Stokvis 199 Thomassen Dr. 701 Ver. Machinefabr. 175 Wessanen 433 Wilton Fijenoord 176% Zwanenberg-Org. 1000 Billiton Mij. II 446% Aluminium Ltd. 33% American Motors 16% Anaconda 54% Bethlehem Steel. 40% Cities Service 77% General Motors.. 102% Kennecott Copper 91% Republic Steel 49% Shell Oil 54 U.S Steel 61% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Na een vrij levendige handel is Wall Street gisteren wat lager afgekomen. Het zakennieuws bleef bemoedigend: een stij ging van de staalproduktie in de afgelo pen week en hogere auto-verkopen. De verliezen aan het slot liepen van fracties tot ongeveer twee dollar per aandeel. Goedkoper werden onder meer staalfond- sen, olies, de meeste auto's en de tabaks fondsen. Sporen lagen iets vaster. Van de 1358 verhandelde fondsen waren er 550 lager, 536 hoger en 272 sloten onveranderd. De omzet steeg tot 5.4 miljoen shares te gen 4.110.000 shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 876.21 1.38), sporen 222.64 (+0.40), openbare nutsbedrijven 154.46 (+0.33). De N.V. Rubatex zal het gehele per soneel (40 man) van haar schuimrubber- matrassenbedrqf te Nigtevecht op korte termijn ontslaan. De produktie wordt ge staakt. Volgens de directie is het bedrijf door de loonexplosie en de verder stijgende kosten niet meer rendabel. De Fordstichting heeft een bedrag van 500.000 dollar geschonken voor de ontwikkeling van het onderricht op, onderzoek aan en de ad ministratie van de technische universiteit van Berlijn. Het bestuur van het bedrijfschap voor het maatkledingbedrijf heeft in de vacature, ont staan door het overlijden van de heer M. Mole naar, tot voorzitter van het schap benoemd mr. M. Schouten in Den Haag. Vertegenwoordigers van bedrijfsleven en con sumentenorganisaties hebben een stichting voor informatieve etikettering opgericht. In Dodewaard is gisteren geopend de been- ontvettingsfabriek Dodewero N.V., een volledige dochteronderneming van het Britse chemische concern British Glues and Chemicals Ltd. In een buitengewone vergadering van de tricotagefabrieken v/h Frans Beeren en Zonen N.V. is desgevraagd meegedeeld, dat dit jaar op bevredigende resultaten kan worden ge rekend. De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.97—10.07; Amerikaanse dollar 3.571/!3.61Vi; Canadese dollar 3.31'/i3.36*/i; Belgische frank (100) 7.22—7.27; Zwitserse frank (100) 83.15—83.65; Franse frank (100) 73.25—73.75; Duitse mark (100) 90.30—90.80; Noorse kroon (100) 49.75—50.75; Deense kroon (100) 51.5052.50; Zweedse kroon (100) 69.20—70.20; Italiaanse lire (10.000) 56.7558.75; Oostenrijkse schilling (100) 13.90—14.00; Portugese escudo (100) 12.35—12.50 en Spaanse peseta (100, grote coupures) 5.92—6.07.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15