Vrijdag weet de wereld hoe de Engelsen stemden Bij pasjesregeling wordt door DDR gecontingenteerd Oostenrijkers tegen het huidige etherbeleid Komplot om Johnson te vermoorden Moskou stuurt Bonn een verzoenende nota s?4 een speldje! WERELDNIEUWS Van dag tot dag Druk overleg over de multilaterale kernmacht in Rome Truman opgenomen in ziekenhuis Gruwelijke vondst in Pools bos raatótoel 3 Opnieuw ■1P5 ja... mam. WOENSDAG 14 OKTOBER 1964 Rustig Vitaminen...'n weldaad! Atmosfeer niet gunstig voor soepele regeling Twee Tsjechische musici willen in Westen blijven Venezolaanse regering is afgetreden Op de i— Weinig gezinnen waarin de krant een da gelijkse verschijning is, zullen niet op een of andere manier geconfronteerd zijn of worden met de woningnood. Worstelen zij niet zelf met een onvoldoende huisvesting of een ondragelijke woonsituatie, dan zul len- opgroeiende kinderen met trouwplan nen ermee te maken krijgen En zijn er geen kinderen, dan hoort men toch van buren, familie of kennissen nu en dan ver halen over dit onderwerp die een bittere smaak in de mond geven. Bitter, dat is inderdaad de consequentie. Men moet immers voortdurend vaststel len dat het Nederlandse volk door zijn op eenvolgende regeringen en overheden in kleiner verband wel jammerlijk in de steek is gelaten wat een van zijn eerste levens behoeften, het wonen, betreft, ofschoon daar onmiddellijk aan moet worden toege voegd dat betere voorzieningen en sneller werkende maatregelen slechts van uitzon derlijke genieën op het gebied van staats huishouding en nijverheid zouden hebben kunnen verwacht worden. Die genieën zijn er in de afgelopen ja ren niet geweest, ze zijn er nog niet. Nog steeds zijn de vooruitzichten uiterst som ber. Een gehele generatie van jonge men sen staat op dit ogenblik voor een zwart gat, mplaats van voor een enigszins zon nig perspectief. Een eigen huis, een eigen huisje, een vrije woning die zijn slechts voor hele enkelen weggelegd en de grote meerderheid wacht zonder hoop. De omstandigheden waaronder een hu welijk moet worden begonnen, zijn in onze tijd uiterst ongunstig. De eerste jaren van „rozengeur en maneschijn" zijn vervangen door jaren van behelpen, oncomfortabel sa menhokken, „bij anderen in", enzovoort. Een sociaal euvel van de eerste rang heeft voorlopig nog vrij spel en berokkent ern stige schade aan onze samenleving. Er wordt heel wat aan gedaan. Er wordt Ijverig gebouwd, rijen en rijen flats rijzen uit de grond, woningwetwoningen met be taalbare huren wisselen particuliere wo ningblokken met onbetaalbare huren af. Maar met het groeien der woningblokken groeien de muren der belemmeringen. Voorschriften van vestiging en bewoning stapelen zich op tussen de woningloze en zijn huis. De gemeenten beijveren zich voor hun gemeentenaren, vooral voor hun „krepeergevallen". Maar wat zich binnen de gemeentegrenzen aan woonvoorzienin gen, stadsuitbreiding, huizenbouw, woning distributie en leniging van de woningnood afspeelt, gebeurt in de meeste gevallen nog steeds op een manier alsof een stad de burcht van een roofridder is. Binnen de stadsmuren wordt hard ge werkt maar hoe wordt gewerkt over die muren heen? Op welke wijze reiken de gemeenten elkaar de hand in het be lang van de hele streek? Op welke manier vullen zij de rijks- en provinciale voor schriften aan op eigen initiatief, om in de woningvoorziening een coördinatie van streekbelangen te bereiken? Is er een inter-gemeentelijke standaardi satie van vestigingseisen, van uitwisseling, van verdeling der bouwvakarbeiders, van industriële nederzettingen, van woningbe- leid in het algemeen? Of werken de ge meenten nog steeds naast elkaar als el kanders concurrenten, ten koste van de leefbaarheid van het gewest? De zelfstandigheid van gemeenten is een duur goed, maar waar blijft het belang van de gemeentenaren als die zelfstandig heid wordt behouden ten koste van streek - voorzieningen? Enkele jaren geleden is de IJmond-agglomeratie mislukt omdat men over en weer het gemeentelijke belang meende te moeten laten prevaleren boven dat van de streek. Wel echter heeft noor delijk van het Noordzeekanaal onder druk van de omstandigheden een zekere gelijk schakeling plaatsgehad, waarbij de grote industrieën een zware factor waren. Am sterdam doet moeite in zijn omgeving een zekere coördinatie te bereiken ten bate van de bevolking die belang heeft bij een sa nering van een groot en versnipperd woon- en werkgebied. En hoe is het in Kenne- merland? Langzamerhand is toch immers de situatie ontstaan, dat een inwoner van onze streek niet in de eerste plaats in Haarlem, in IJmuiden of in Bloemendaal wil wonen, maar in Kennemerland en zo dicht mogelijk bij zijn werk. Welke ge meentegrenzen daar lopen, interesseert hem minder dan de vraag of hij in onze streek een huis kan krijgen en enigszins geriefelijk van dat huis naar zijn werk kan reizen. Maar op de huisvestingsbu reaus heet hij nog steeds een „Haarlem mer", een „Heemstedenaar", een „Bloe mendaler" en in de warwinkel van als maar verschillende eisen en voorschriften dwaalt hij van instantie naar instantie, om dat nergens de uitmonding van het geza menlijke streekbelang zich manifesteert in een eenvoudige, gesynchroniseerde huis- vestingsdienst, die een agglomeratie zou kunnen omvatten welke over tien, twintig jaar onvermijdelijk als één geheel zal moe ten worden beschouwd. Ook in dit opzicht is een pleidooi voor „grootser bestuur" niet anders dan de conclusie uit bestaande si tuaties en eveneens bestaande vacuums. Sir Alec Douglas-Home (Conservatieve partij) Chatham/Rochester is een uitzondering. Hier raakt de defensiepolitiek de brood en boter-kwestie. Conservatief Critchley sug gereert dat pacifisten en Kerr de Britse bewapening willen afschaffen. Elders zouden de arbeiders dat mogelijk wel economisch vinden. Maar arbeiders in de bewapeningsindustrie in Rochester zou den er hun baan door verliezen. Anne Kerr zegt dat „missilenmaniak" Critch- lyey geen benul heeft van regerings- planning waarmee men zwaarden tot ploegscharen kan omsmeden. Zij zegt dat gedurende de middagpauze voor de poort van Elliott Automation waar het personeel naar haar komt luisteren. Zij ramt er nog een paar argumenten in van moeders die voor de vrede zijn. Ze pleit voor internationale ontspanning en Oost-West-toenadering. Men komt niet los van de indruk dat zij graag voor de oudere radicale socialistische idealen zou hebben gepleit, maar dat zij het niet doet, omdat zij bang is dat de arbeiders haar niet zul len volgen. Die arbeiders staan en luisteren en kij ken rustig naar haar of over haar heen. Alleen een paar nozems maken verveelde geintjes en 'n kantoorbediende roept spot tend: „Neem vast wat Russische les". Maar de arbeiders staan in de zonnige herfstdag tussen de rollende heuvels van Kent en denken onbeweeglijk na of niet na. Over wat? Over huizen en scholen, loon en vrije tijd? Of over een ontwape ning die hun hun baantje kan kosten? Morgen zullen zij het op hun stembiljet invullen. Overmorgen zullen wij het weten omtrent Chatham-Rochester en omtrent het hele Verenigd Koninkrijk. Home of Wilson, Tories of Labour? Slechts weinige dingen zijn inmiddels zeker. Men zal kie zen op grond van de brood en boter-kwes- ties. Men zal zich daarbij laten leiden niet door de wetenschap, maar door de indruk die men van de partijen heeft. Die indruk zal voor negentig percent worden bepaald door het milieu waaruit men komt en waardoor men onherstel baar is gevormd in dit laatste klassebe- wuste land in West-Europa. De resteren de tien percent zal dus de beslissing bren gen wie Engeland de komende jaren van meer huizen, scholen, wegen en pensioe nen mag proberen te voorzien. Dat zijn detailkwesties. Maar in hun zog slepen zij verreikende internationale consequenties met zich mee. Zij zullen be palen over het tempo en de nadruk waar mee Londen naar Oost-West-toenadering zal streven. Als Labour wint zal dat OSLO (DPA-Reuter) De Noorse mi nister van Buitenlandse Zaken, Lange, heeft dinsdag in het Noorse parlement de afkerigheid van zijn regering deel te ne men aan de voorgestelde multilaterale kernstrijdmacht MLF van de NAVO onderstreept. In een verklaring over de buitenlandse politiek keerde Lange zich op nieuw met kracht tegen de verdere ver spreiding van kernwapens, die hij als een van de ernstigste wereldproblemen be schouwt. De Noorse minister-president Gerhardson sprak zich enkele dagen gele den ook tegen het MLF-plan uit. ROME (AP) De Belgische premier Lefèvre en zijn minister van Buitenlandse Zaken Spaak zijn dinsdagavond in Rome aangekomen voor besprekingen met de Italiaanse regering over de Europese Eco nomische Gemeenschap en vermoedelijk over de Italiaanse deelneming aan de MLF Verder zullen de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns, de voorzitter van de E.E.G.-commissie, Hal- stein, en de voorzitter van het Europese parlement, Duvieuseart met de Italiaanse regering confereren. Harold Wilson (Socialistische partij) ten koste van veel halfeuropese construc ties met kracht gebeuren. Als de con servatieven winnen blijft het bij de oudere en langzamere methode. Conclusie: de Britse democratie is er niet overzichtelijker op geworden. Con clusie 2: wie gelooft dat de Britse invloed uit de wereld is verdwenen zal vreemd genoeg niet door de conservatieven maar door Labouw in het ongelijk worden gesteld. Joseph Grimond (Liberale partij) Advertentie Medici bevestigen, dat voor de gezondheid en het aanzien van de huid vitaminen onmisbaar zijn. Daar ons lichaam echter geen vitaminen vormt, verschaft Vitamol van buitenaf deze opbouwende stoffen en voorkomt daardoor vroegtijdige vermoeidheidsverschijnselen. Vitamol houdt uw huid jong en garandeert een steeds goed verzorgd uiterlijk. vitamol E SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Voedingscrème (groene tube), herstelt en verzorgt de huid 's nachts Dagcrème blauwe tube), ter bescherming van de huid overdag Vitamol - vitamine-huidverzorging - tuben en flacons 4.75 tot 6.75 zk. zk. -ik- zlz zk- zk- Zk- ziSg. Zlg. ZiZ&. Z&L ZkL Zit. Z^L fig. z^T /fv /js 7F /TV /T^ s[\ Tfv /fv /P* INDEPENDENCE (Reuter en AFP) De 80-jarige voormalige Amerikaanse pre sident Harry Truman is dinsdagmiddag met spoed in een ziekenhuis in Kansas- City opgenomen. Truman heeft naar het schijnt een duizeling gehad, waardoor hij is gevallen. Hij is aan zijn hoofd gewond. Een dienstbode van Truman heeft ge zegd, dat de oud-president thuis in zijn bad is uitgegleden en een hoofdwond heeft opgelopen. „Ik hoorde iets en vond hem bloedend in het bad." Truman blijkt ook twee ribben te heb ben gebroken. Zijn bril was gebroken, waardoor hij aan het rechter ooglid werd verwond De wond boven het oog moest worden gehecht. (Van onze correspondent) BONN In Oost-Berlijn probeert men de gigantische bezoekersstroom die van dertig oktober af uit West-Berlijn door de muur zal komen opzetten wat te regule ren. In de lokalen waar de Westberlijners hun aanvraagformulieren invullen verdeel den de Oostberlijnse postbeambten die bij het aanvragen behulpzaam zijn, ge drukte papieren waarop stond te lezen dat voor de negentiende december en 27 de cember geen bezoeken meer kunnen wor den aangevraagd. Een paar dagen geleden al waren op de ze manier door Oostduitse zijde 30 en 31 oktober, 31 december en de tweede janua ri voor nieuwe reislustigen gesloten. De Oostduitsers beroepen zich ter rechtvaar diging van deze maatregel op een memo randum dat aan de pasjesregeling is vast gehecht en waarin te lezen staat: „In iede re bezoekers-periode kan het bezoek op een daarvoor bepaalde dag plaatsvinden." Het gaat daarbij om een tweetal bezoe kersperioden: die van 30 oktober tot 12 november en die van de 19e december tot 3 januari. Het vaststellen van de hoeveel heden door de Oostberlijners verwekte in West-Berlijn en in Bonn veel onrust en leidde tot verwarrende tegenspraken. Zo verklaarde de regeringswoordvoerder Von Hase in Bonn dat van contingentering geen sprake zou kunnen zijn. Het ging veel meer om het zoeken van evenwicht in de frequentie voor de periode rond de kerstdagen, waartegen de bondsregering geen maatregelen kon nemen. In West-Berlijn liet burgemeester Willy Brandt een ander geluid horen. Brandt verklaarde dat de onderhandelaars ervan op de hoogte waren dat gedurende de grootste drukte rond de jaarwisseling om „technische redenen" de aanvragen niet allemaal zouden kunnen worden ingewil ligd op de verlangde dag. „Wij hebben ons misrekend," ging Brandt verder, „toen we dachten dat de eventuele moei lijkheden door gesprekken konden worden (Van onze correspondent) WENEN Het Oostenrijkse volk heeft zijn ontevredenheid over het radio- en te- levisiebeleid van de regering in een volks stemming met overweldigende duidelijk heid tot uitdrukking gebracht. Terwijl voor een dergelijk plebisciet ongeveer 200.000 stemmen nodig zijn, blijkt nu dat meer dan 750.000 stemmen tegen de twee regeringspartijen, socialistische partij en rooms-katholieke volkspartij werden uit gebracht, zodat 't radio- en televisiebeleid binnenkort geheel onttrokken moet worden aan overwegingen en invloeden van poli tieke aard. Het resultaat is daarom zo overweldi gend, omdat niemand gedwongen was om te stemmen en vooral omdat de twee voor naamste publiciteitsorganen radio en televisie deze actie met geen enkel woord hebben ondersteund. Men kan zelfs zeggen dat zij deze volksstemming op be vel van de partijën door hun zwijgen heb ben bemoeilijkt. Het behaalde succes is voornamelijk te danken aan de propaganda die door een aantal onafhankelijke dag- en weekbladen werd gevoerd. De partijbladen hadden zich in zwijgen gehuld. Het definitieve re sultaat van de volksstemming zal pas op 28 oktober bekend worden. Maar men neemt aan dat het aantal af keuringen van het huidige beleid nog gro ter zal worden. Deze uiting van directe democratie kan de regering onmogelijk naast zich neerleggen. Zij zal de gewenste reorganisatie moeten doorvoeren en het bewijs moeten leveren dat zij de wil van het volk respecteert. opgelost zoals dat rond de kerstdagen van 1963 ook gebeurde. We hebben het publiek op deze complicaties niet gewezen om geen slapende honden wakker te maken," ver klaarde Brandt. De burgemeester wees erop dat de ge sprekken die tot nu toe met Oost-Berlijn over de zogenaamde contingentering zijn gevoerd op niets zijn uitgelopen. Gisteren is nog een derde gesprek gevoerd. Brandt wees er echter op dat de atmosfeer niet gunstig was voor een succes. Na de vlucht door een onderaardse gang van 57 Oost berlijners naar het Westen en het neer schieten door een van hen van de vopo Egon Schulz vorige week, doet de rege ring in Oost-Berlijn alles om de in het memorandum neergelegde regels zo con sequent mogelijk toe te passen. Tot op dit ogenblik werden rond 600.000 vergunningen voor ongeveer 300.000 West berlijners aangevraagd. In dringende ge vallen konden nu al tweehonderd Westber lijners hun oostelijke stadgenoten bezoe ken. Treinbotsing. In de Indische stad Bom bay zijn twee mensen om het leven ge komen en werden vierendertig mensen gewond, toen op een station een trein op een stilstaande trein inreed. CORPUS CHRISTI (AFP-Reuter) In Corpus Christi in de Amerikaanse staat Texas is een komplot ontdekt om presi dent Johnson te vermoorden. Die komt daar zondag. Er is gisteravond een 29- jarige man aangehouden, Julius Schmidt, die al wegens moord in de gevangenis ge zeten heeft. Er is nog een. man gearres teerd. De politie heeft een tip gekregen Meer arrestaties worden verwacht. Schmidt had het wapen moeten leveren aan de pleger van de aanslag. In zijn huis zijn Duitse vlaggen, uniformen en helmen uit de laatste oorlog gevonden, alsmede wapens en munitie. Onder de wa pens waren een machinegeweer, raketwer pers, verdragende geweren en handgrana ten. Schmidt is voorlopig opgesloten we gens overtreding van de federale wapen wet. WARSCHAU (TASS) In een bos nabij Niepolomice in de buurt van de Poolse stad Krakov zijn massagraven ontdekt van nazi-slachtoffers. Dit heeft het Poolse pers bureau PAP dinsdag gemeld. Volgens een Poolse commissie van onderzoek vervoer den de nazi's begin oktober 1943 een grote groep burgers uit Krakov naar dit gebied. Er zijn massagraven gevonden die ander halve meter diep zijn. In één kuil werden alleen al de stoffelijke resten van honder den slachtoffers aangetroffen. De nazi's zouden daar zowel Polen als Franse en Italiaanse krijgsgevangenen hebben ge dood. SCHWABISCH-GEMÜND (AP) Twee leden van het negentien man tellende Tsje- choslowaakse kamerorkest uit Praag, dat een reis door Duitsland maakt, zijn weg gelopen en hebben de Duitse autoriteiten om politiek asiel verzocht. (Van onze correspondent) BONN Kroesjtsjev wil zijn reis naar Bonn niet in de war laten sturen door de mosterdgasaanval, die in zijn land op de Westduitse expert in luisterapparaten Schwirkmann in het klooster van Sagorsk werd verpleegd. Na de uitwisseling van enige onvriende lijke nota's hebben de Russen nu inge bonden. Hoewel zij eerst iedere verant woordelijkheid voor de aanslag op Schwirkmann die nog steeds in een zie kenhuis in Bonn wordt verpleegd had den afgewezen en omdat minister van Buitenlandse Zaken Schroder met deze antwoorden niet tevreden was, werd maan dag in Bonn een tweede nota ontvangen. Nadat ze urenlang was besproken, werd pas dinsdag in algemene bewoordingen de inhoud van het Russiche antwoord be kend gemaakt. „Men kan het zeker be treuren, zegt de nota, wanneer dit soort daden wordt gepleegd, die men moeilijk anders kan beoordelen dan als een poging de betrekkingen tussen onze beide landen te compliceren". Hiermee hebben de Russen de verant woordelijkheid nog steeds niet op zich ge nomen, maar ze konden dit ook moeilijk CARACAS (Reuter) De regering van Venezuela is dinsdag afgetreden. Een woordvoerder van de president verklaarde, dat er geen spreke is van een crisis en dat de president de ontslagaanvrage in over weging heeft genomen. Aangenomen wordt, dat het aftreden verband houdt met de vorming van een nieuwe coalitieregering onder president Leoni. doen na hun eerste ontkennende officiële standpunt, meent men in Bonn. Hoewel men op het ministerie van Buitenlandse Zaken dan ook nog steeds niet geheel te vreden is, werd besloten een definitieve opheldering van de zaak in rustiger sfeer te doen verlopen. Bondskanselier Erhard hoopt nu op een reactie uit Moskou over zijn voorstel dat Kroestsjev eind januari naar Bonn zal ko men. Op een verzetten van de reis van de Russische premier wordt niet meer ge rekend. Ook rekent men in Bonn binnen kort op een antwoord naar aanleiding van een al in juli gedane uitnodiging tot nieuwe onderhandelingen op economisch gebied. C orrida De portier van het hotel in Spanje, die mij een kaartje voor het stieregevecht verkocht, hoopte dat het een móói gevecht zou worden, een grandiosa corrida de to ros". En dat de stieren maar vurig en dap per mochten zijn, want dat is daar een erezaak. Die middag tegen zes uur was de arena tot de laatste rij bezet met donkere, zelfbe wuste Spanjaarden en kleurig uitgedoste toeristen, waarvan sommige deden denken aan teenagers die stiekem een bioscoop zijn binnengekomen waar een griezelfilm voor boven de achttien draait. „Ik vind 300 peseta's een hoop geld voor zulke nauwe bankies," meldde een gezette Amsterdamse aan haar in een zeer wild hemd gestoken echtgenoot. Maar die had het te druk met zijn sigaar en gaf geen sjoege. Een Belgische puber ter linkerzijde was reeds op van de zenuwen hoewel het spektakel nog moest beginnen. Hij sloeg onophoudelijk zijn vuisten tegen el kaar en riep dan: „cac, cac, cacll", waar bij ik fatsoenshalve maar aannam dat hif Frans-talig was. Wat verderop werd een jonge Amerikaanse al groen bij de aanblik van een langharige handlanger die de degens vast ging slijpen. Maar een energiek Fransman schuin vóór mij, be tastte zijn filmcamera met het gezicht van een oorlogscorrespondent die gewend is de bloedigste slagvelden van de wereld af te reizen. De eerste paso doble werd ingezet. Van top tot teen in goud en zilver verpakte torero's, picadores en banderillero's schre den waardig de arena binnen, direct ge volgd door het span paarden, dat straks de dode stieren zou moeten wegslepen. De regie van deze lugubere finale berustte bij een troep wilde, met rode hoofddoeken getooide kerels, die zo sterk aan de Fran se revolutie deden denken, dat je onwille keurig keek of er niet iemand op de tri bune zat te breien. Ik zal u het gevecht besparen. Tenslotte is het pas dierendag geweest en ik zou maar last krijgen met de leden van de Sophia Vereniging. Het Amerikaanse vrouwtje had moeite om niet flauw te vallen. De Hollanders bleven er nuchter onder en de stoere Fransman kwam niet aan filmen toe. Wel riep hij halverwege met schorre stem: „Salots! Schoften!! Slagers!!" en verliet toen doodsbleek de tribune. En de zes woeste dappere stieren, de „hermosos ij bravos toros" van de aan plakbiljetten, vochten zoals ons beloofd was tot hun laatste, door bloed verstikte ademtocht. Een geluk voor het Spaanse publiek. Want had mijn hotelportier niet verteld, dat er ook laffe stieren bestaan? „Ik heb het één keer meegemaakt, sprak hij niet zonder afkeer. Nog voor dat de picadores verschenen ging de stier plat op de grond liggen. U begrijpt, dat het publiek dol van woede werd door zo'n belediging! Van de tribunes smeten ze van alles naar die stier, van flessen tot schoe nen toe, maar niets hielp. Toen sprong er ineens een man op, klom over de omhei ning en rende met blote handen op de stier af." Ik wachtte ademloos op de afloop. „Ze hebben hem ernstig gewond naar het ziekenhuis moeten brengen". „Op de horens genomen?", zei ik eer biedig. „No, senor, sprak de portier bitter, d« stier bleef rustig liggen maar de man werd zwaar getroffen door die flessen uit het publiek. Arnold de Vita Advertentie Om ieder kind blij te maken... Nu gratis een fraai speldje bij DAM verse soepgroenten, boerenkool, wortelen en uien. Gewassen en ge sneden, fijn van smaak en puur natuur. Zo krijgt U een speldje: Knip uit ieder zakje de rode ruit (het waar merk voor alle DAM-producten); stuur 8 van deze ruiten aan Fa. F. Dam Zn., v. d. Burchstraat 3, Hoofddorp en het speldje wordt U omgaand franco thuis gezonden. J Autobusongeluk. Negentien mensen werden gedood en 19 gewond, toen een bus 300 meter naar beneden stortte nabij Comas, een dorpje in het Zuidamerikaanse An- desgebergte ongeveer 240 kilometer ten oosten van de Peruaanse hoofdstad Li ma. Audiëntie. Paus Paulus VI heeft dr. Fred Pierce Corson, voorzitter van de we reldraad van Methodisten, in privé- audiëntie ontvangen. Thuis. Koningin Elizabeth is dinsdag avond van haar bezoek aan Canada in Londen teruggekeerd. Asiel. Een 28-jarige Russische zeeman van het schip „Uritsky", dat als hotelschip in Tokio dienst doet, heeft om politiek asiel op de Westduitse ambassade in de Japanse hoofdstad verzocht. Wervelstorm. De wervelstorm „Dot' heeft in Hongkong 22 slachtoffers gemaakt. Dertien mensen worden vermist. Er wer den windstoten van 180 kilometer per uur gemeten. Memoires. De voormalige Westduitse kan selier Konrad Adenauer is uit zijn va kantieoord aan het Como-meer vertrok ken en per vlieguig naar Bonn gereisd. Hij heeft twee maanden gewerkt aan zijn memoires. Gevolgen. De financiële gevolgen van de aanslag met een vlammenwerper die op 22 juni op een lagere school in Keulen- Volkhoven werd gepleegd, worden op vijf miljoen D.M. geraamd. Bij die aan slag kwamen acht kinderen en twee on derwijzeressen om het leven. Twaalf kinderen worden nog in ziekenhuizen verpleegd.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3