Kamer sterk gekant tegen nieuw industrialisatieplan AGENDA KENT U DEZE MAN? „Lozing chemische afval moet worden beperkt" BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig f atlas delft A.N.W.B.-controle op autolampen Ernstige critiek op de nota van staatssecretaris Bakker TRESLONG-HILLEGOM Gezelligheidsleven voor studenten verandert Minister en burgemeester zijn niet boos op elkaar Acht maanden voor een oud-pastoor Goede prijzen op postzegelveiling PLAIDS Het blijft buiig II v. DUIYENB0DEN N.Y. VAN DUIVENBODEN N.Y. VRIJDAG 16 OKTOBER 1964 Haarlem aluminium jaloezieën V elsen-IJ muiden Beverwijk Stand 78 efficiencybeurs RAI Amsterdam 20t/m28 Oct. MERCURIUSWEG 6-8 - TELEFOON 01730-31144 - DELFT Ir. Buschmann op gezondheidscongres: SPECIALE AANBIEDING 13.95 17.95 Ged. Oude Gracht 108-110 Kruisstraat 22 De A.N.W.B. begint op 20 oktober met een actie om de aandacht te vestigen op de slechte toestand waarin de verlichting van de .meeste personenauto's blijkt te verkeren. Bij een proefactie bleek ver leden jaar dat van 85 percent van de 3633 auto's, die toen werden gecontroleerd, de koplampen niet in orde waren. Dit is th.ans voor de bond aanleiding om met speciale keuringsequipes, ver deeld over clfiie mobiele controlestations automobilisten' gelegenheid te bieden de verlichting van ^hun voertuig zonder kos ten te laten corittroleren en te laten af stellen. Ook in cle eerste maanden van 1965 zal de A.N.W..B. zijn verlichtingsactie voortzetten. Van tie 3.633 auto's die als proef werden gecontroleerd, waren er 325 waarvan rem- of achterlichten, kenteken verlichting of cligrtoteurs defecten ver toonden. Van alle .gecontroleerde auto's werden er 247 voor reparaties verwezen naar garages. De keuringen beginnen op 20 oktober in Hilversum en worden daarna gehouden in Leiden, Alphen aan de' Rijn, Delft, Gou da, Vlaardingen, Breda en Bergen op Zoom. Daarna is Zeeland aan de beurt en vervolgens Tilburg, Eindhoven, Den Bosch, Helmond en Nijmegen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft vérgaande bezwaren tegen het regionale industrialisatiebeleid, zoals staatssecretaris Bakker van Economische Zaken dat blijkens zijn nota denkt te gaan voeren. Met name de geleidelijke afvoering van 28 gemeenten van de kernlijst in de komende vier jaar stuit op ernstige tegenstand bij de Kamer commissie die de nota gisteren behandel de. Uit alle fracties, ook uit die van zijn A.R.-geestverwanten, werd de staats secretaris in dringende overweging ge geven zijn plannen drastisch te herzien. De bezwaren golden vooral de omstan digheid dat zo abrupt een einde wordt ge- c Stadsschouwburg, vandaag 20'u.: Toneel groep Theater met „Stop the world, I want to get off", van Leslie Bricusse en Antony Newley. M.m.v. Margriet de Groot, Nelly Frijda, Martine Crefcoisur, Hans Pauwels, Ad Hoeymans, Margiriet Blan ken, Petra Verbeel e.v.a. Zaterdag 20 u. Nieuw Rotterdams Toneel met ,„Op blote voeten in het park", van Neil Simon. Regie Jan Teulings. M.m.v. Annet Nieujwenhuy- zen, Enny Meunier, Eric Schneider, Jan Teulings en Sacco v. d. Made. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Helena Costa (piano). Adventskerk, Aerdenhout, vandaag 20 u.: Concert door Albert de Klerk (orgel) en Aafje Heynis (sopraan). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ko ningen van de zon", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Stripgirls in Soho", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De machtstrijd tussen Achilles en Hector", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Rififi in Tokio", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De bajes is zo groot", a.l. Zaterdag 14.30 u.: „De bandieten van Ca- pistrano", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Mensen van mor gen" en „Amsterdam", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Lemmy Cau tion en verdovende middelen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Glimlach van een zomernacht", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 20 u.: „Mandrin, de gentleman-bandiet", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tot 8 november: Tentoonstelling van foto's van J. H. Böhme. Dagelijks van 10-20 u. Bootzaal: „100 Am bachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal: Tentoonstelling van werk van Corneille, Lucebert en anderen (uit eigen bezit). Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 1 november. De Waag (Spaarne-Damstraat): Tentoon stelling van werken van vijf leden van „Kunst Zij Ons Doel". Tot en met 24 ok tober. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 u. dinsdag tot en met zaterdag 9-18 u. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondag 14-17 u. Tot en met 25 oktober. DIVERSEN Hotel Bouwes, Zandvoort, vandaag en tijdens het weekeinde: variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem Tel. 17208 Vraagt prijsopgaaf VRIJDAG 16 OKTOBER City, 20 uur: „Vliegende duivels". Stadsschouwburg, 20 uur: „De beul van Venetië". ZATERDAG 17 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „Vliegende duivels'.' Stadsschouwburg, 20 uur: „De beul van Venetië". Leger des Heilsgebouw, Edisonstraat 14, 20 uur: Gitaarconcert. Havenmond LJmuiden: Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin, ge wijd aan de havenmond van IJmuiden en het Noordzeekanaal, is voor bezoek van particulieren geopend: woensdag van 15 tot 16 uur en zaterdag van 11.30 tot 12.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De witte zuster". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie slaat alles". W.B.-Theater, 20 uur: „The gunhawk". Verenigingsgebouw Schans, 19 uur: Ontvangst jongeren Neuwied. Galerie Boumans, 20 uur: Tentoonstel ling werken Harry Kuyten. ZATERDAG 17 OKTOBER Kennemer Theater, 20 uur: „De witte zuster"; 23.30 uur: „Het vlees is zwak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie slaat toe". W.B.-Theater, 20 uur: „The gunhawk". Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten ƒ6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 e maandags gesloten maakt aan een beleid dat nog maar vier jaar geleden is begonnen en dat sindsdien succes heeft gehad, maar nog lang niet is afgerond. In de meeste kerngemeenten, die volgens de plannen van de staatssecre taris moeten „afvloeien", zit men nog mid den in een ontwikkeling van werkgelegen heid en infrastructuur. De door staatsse cretaris Bakker voorgestelde ombuiging van het beleid zou speciaal voor deze stre ken fataal zijn volgens de Kamerleden. „De staatssecretaris heeft zich op het psy chologische effect van zijn voorstellen ver keken," zei mr. Joekes (V.V.D.) „Het is voor ons moeilijk de staatssecretaris in zijn voornemens te volgen," merkte de heer Assmann (K.V.P.) op. „Het beleid mist allure en slaat in de betrokken ge bieden niet aan", vond mr. Berger (P.v.- d.A.). „Schakel terug op de oude koers en de zaak komt in orde", mende de heer Jongeling (G.P.V.) De heer Kikkert (C.H.) betreurde het, dat het beleid elke continuïteit mist. En de heer Roolvink (AR) vond de tijd nog lang niet rijp voor een ombuiging van het beleid. Bijna alle woordvoerders vonden het be zwaarlijk dat in de nota ook wordt voor uitgelopen op een nog niet omlijnd beleid ten aanzien van de ruimtelijke ordening. Zij vonden het vreemd zoveel kernen af te stoten waar juist nu het arbeidsaanbod uit de landbouw op gang begint te komen. Voorts werd de staatssecretaris voorgehou den dat het niet aangaat bepaalde streken de das om te doen die zichzelf juist bui tengewoon inspannen om tot ontwikkeling te komen. Elke norm om de 28 kernge meenten af te voeren, ontbreekt in de no ta, zo was de algemene klacht. In zijn antwoord zei staatssecretaris Bakker dat hij in zijn industriespreidings- nota de lijn, die in 1959 al is uitgestip peld, consequent heeft willen doortrekken. Toen is al duidelijk gesteld, dat de se cundaire kernen een aflopend karakter zou den krijgen. Er is geen sprake van dat men dit in de betrokken gebieden niet heeft kunnen weten. Het accent van het beleid ligt nu niet meer zozeer op de be strijding van de werkloosheid, maar meer op de ruimtelijke ordening. De contouren van het ruimtelijke ordeningsbeleid zijn in middels duidelijk te zien. „Ik wil in dat beleid met mijn nota slechts een bouwsteen bijdragen. Van de bestaande probleemge bieden is niets afgehaald. Slechts het aan tal kernen is ingekrompen, zoals altijd in de ^bedoeling heeft gelegen". Als voorbeeld van een geslaagd beleid noemde de staatssecretaris in dit verband Emmen. „Deze plaats is tot een behoor lijke ontwikkeling gekomen en dat heeft een uitstralende werking", aldus drs. Bakker, die erop wees, dat de secundaire ontwikkelingskernen eind 1968 wanneer het beleid eindigt, er tien jaren van hebben ge profiteerd. Sommige kernen profiteren er al sinds 1953 van. Drs. Bakker maakte bezwaar tegen de vergelijking, dat hij een soort dokter was die tegen de patiënt zegt: Over vier jaar laat ik je schieten, want dan kan ik je niet meer helpen. „Ik fungeer liever als de dokter die tegen zijn patiënt zegt: Ik wil je nog een paar jaar helepn, want dan ben je beter". Er was de staatssecretaris ook tegenge worpen dat hij psychologisch de zaak ver keerd bekeken had, omdat industrieën, die zich in een kerngemeente zouden wil len vestigen, daarvan nu wel zullen af zien. „Als dat zo is, dan betreur ik dat", zei de staatssecretaris, die beloofde de zaak in het kabinet te zullen bespreken en over veertien dagen het resultaat van dit over leg sin een nota aan de Kamer mee te delen. Advertentie Hij (onze deskundige) staat tot uw dienst en zal u graag ontmoeten op stand no. 78 van de Efficiencybeurs. U kunt er met méér Atlas specialisten kennis maken. In een ruimte van 264 m2 tonen zij u: OZALID lichldrukmachfnes voor Industriële en administratieve toepassingen: lichtdrukmaterialen met papieren, polyester en andere plastic dragers. FOTOGRAFISCHE REPRODUCTIE-APPARATUURAL0S universele repro ductie-camera's: HELIOPRINT snel-kopieerapparatuur; HELIOPRINT ollset- kopieerapparatuur: ROBERTSON roproductiecamera'sSAHARA, een electro- fotogralisch bureau-kopieerapparaat: OZASOL offset-platen: alle voorkomen de reproductie-materialen o.a. van AGFA, OALCO. GEVAERT. KODAK en TYPON. MICROFILM: BELL 4 HOWELL complete microfilm-Installaties. Lichtdrukmacliines voor administratieve toepassingen: SYSTEMATIC, een volautomatische systeem-lichtdrukmachine, uit te rusten met ponskaarten- lezer: PARAGON REVOLUTE STARLET, formaten-machine met automatische papiertoevoer: BUROZA. een lichtdrukmachine met warmte-ontwikkeling lichtdrukmachines voor o.a. het dupliceren van computer-output: reproduc tie-technieken in het kader van de automatisering. 'REPRO-CHêM-ISCHE' INDUSTRIE Naar schatting produceren de Neder landse chemische bedrijven een hoeveel heid van vijfentwintig a dertigduizend ton per jaar aan chemische afvalstoffen, een bijzondere groep afvalstoffen met bijzon dere, meestal gevaarlijke eigenschappen. Het cijfer van dertigduizend ton is wel licht nog aan de lage kant, want „vele Nog slechts vijftig percent der Neder landse studenten is lid van een gezellig heidsvereniging en dit percentage wordt ieder jaar kleiner. Voorspeld kan worden dat voor wat betreft de huidige vorm van gezelligheid het einde der tijden na bij is. Dit zei vanochtend de rector sena tus van Unitas Studiosorum Amsteloda mensium, de heer M. Hartkamp, bij de inauguratie van nieuwe leden. De vereniging zal moeten openstaan voor alle studenten, met als basis een groot modern utiliteitsgebouw, waar men kan biljarten, lezen, studeren en hoe barbaars het ons nu misschien nog in de oren klinkt, aldus de heer Hartkamp naar de televisie kan kijken, waaraan volgens hem meer behoefte bestaat dan aan de steevast terugkerende jacquetten- parades, de veeleisende en tenminste fi nancieel uiterst riskante lustrumvieringen, de tientallen onafgehaalde almanakken en aan het lidmaatschap van een federatie om sterk te staan. De heer Hartkamp deelde mede dat de studentenvakbeweging afdeling Amster dam en de U.S.A. samen binnenkort voor alle studenten een forum zullen organise ren over het onderwerp „student en sexualiteit". 63. Hoelang de vreemde tocht duurde, wist Brammetje niet. Was het een kwar tier een half uur, een uurVastgebonden aan de brug en voortgetrokken door die onzichtbare wezentjes, liet hij zich maar voortslepen. Eindelijk dan toch kwam het doel van hun tocht in zicht. En meteen vergat Bram metje al zijn vrees en al zijn pijn in de spieren. Want hoeveel vreemde dingen hij op verre tochten ook had meegemaakt, dit was het wonderlijkste van alles. Zij naderden een groot onderzees paleis, waarvan de wanden geheel waren bedekt met schelpen. Zelfs de koepels waren ge maakt van grote grillig-gevormde schel pen en al dat paarlmoer glansde en schit terde met alle kleuren van de regenboog. Regenboog. Bram zette eensklaps grote ogen op. Nu pas wist hij, waarom die eigenaardige „brug" en die zeldzame rode kleur hem op de een of andere manier bekend waren voorgekomen. „Het kan niet.'t is al te gek", zei hij bij zichzelf. Maar toch wist hij, dat hij gelijk had! Die brug was niets anders dan eenstuk van de regenboog, dat door de kwade mannetjes was gestolen! potte WIL EEN SCHIP BOUWEN, MAARj| IL HU HEEFT 66EN MATERIAAL PIT KAN HU VAST J IN 06 KEIPER STAAT N06 668RUIK6N MEER 1 PAT TOttEN we HEM 6EVEn! EINDELIJK RAAK tK RO AA EU KWIJT! j i HIJ TAL BLIJ ZIJN 1604-C. kleinere en zelfs middelgrote bedrijven maken van het afvoeren geen enkel pro bleem", aldus ir. C. Buschmann uit Voor burg, scheikundig adviseur van de ar beidsinspectie, die vanmorgen sprak op de tweede dag van het congres voor open bare gezondheidsregeling in Enschede. Hij kwam onder meer tot de conclusie dat veel bedrijven hun chemische afval stoffen (cyaanzouten en olie) nog lozen via het riool en insecticiden deponeert men, zo stelde hij, bij voorkeur in sloten en kanalen. Ir. Buschmann meende, dat de lozing van chemische afvalstoffen op de binnen wateren rigoureus beperkt zal moeten worden. Ook lozing in zee kan, naar zijn mening, niet onbeperkt worden toege staan. Verbranding van chemisch afval in de open lucht kan aanleiding geven tot ernstige luchtverontreiniging. De beste op lossing voor verreweg het grootste deel van het gevaarlijke afval is zijns inziens verbranding in speciaal geconstrueerde verbrandingsovens. Hij kwam tot de slotsom, dat het gebied van de verwijdering en vernieti ging van chemische afvalstoffen duidelijk een achtergebleven gebied vormt in onze samenleving. (Van onze parlementaire redactie) Er is geen sprake van persoonlijke on aangenaamheden tussen minister Toxopeus van Binnenlandse Zaken en burgemeester Van Hall van Amsterdam in verband met het televisie-interview met minister Toxo peus over de Bijlmermeer-kwestie. Minis ter Toxopeus ontkende gisteravond tijdens de openbare commissievergadering van de Tvyeede Kamer vóór of na het interview gezegd te hebben „Ik wil de heer Van Hall niet zien."'„Ik heb meteen de heer Van Hall opgebeld om hem te zeggen dat het niet waar was," aldus de minister. Evenmin was volgens minister Toxopeus juist dat hem gevraagd zou zijn of er bezwaar tegen bestond dat mr. Van Hall voor of na het televisie-optreden van de minister geïnterviewd zou worden. De kwestie werd aan de orde gesteld door de heer Scheps (P.v.d.A.) die in het algemeen van mening was dat ministers geen uitlatingen via nieuwsmedia moeten doen over onderwerpen die nog bij de Ka mer aanhangig zijn. Maar de minister zei dat hij in het in terview niet vooruitgelopen was op de be handeling van de Bijlmermeerkwestie in de Tweede Kamer. Hij had niets gezegd dat niet reeds bij de Kamer bekend was. De oud-pastoor pater J. te Oudgastel is door de rechtbank te Breda wegens zeden misdrijf veroordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf, voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering, met een proeftijd van drie jaar en als bijzondere voorwaarden: toezicht van reclasseringsin- stituten en het zich onthouden van jeugd werk. Op de Nederlandsche postzegelveiling die deze week in Amsterdam is gehouden heerste een uitgesproken willige stemming. In de eerste zitting van de oktobervei- ling werden voor een strip van drie zegels van de eerste emissie Nederland 15 cent 2750,- betaald. Dezelfde prijs haalde een proefdruk van een zegel van 10 cent van de tweede emissie Nederland. Een zegel van 5 cent van de eerste emissie Nederland haalde 920,-. Een zegel van 71/» cent 1927 driegaats- roltanding bracht ongebruikt f 850,- en ge bruikt 600,- op. Een nummer 2 van Ne- derlands-Indië 1868 ging weg voor 590,- en een postbewijszegel van 1884 met af wijkende tanding verwisselde voor f 800,- van eigenaar; een minder fraai exemplaar deed 610,-. Utrecht 7 miljoen tekort. De Utrechtse gemeentebegroting voor het komende jaar heeft een tekort van maar liefst 7,1 miljoen gulden op een totaal van ruim 109,5 miljoen aan uitgaven. Daarbij is reeds rekening gehouden met de met tien miljoen gulden verhoogde totale rijksuitkeringen, senaar benoemd tot gewoon hoogleraar in de oude geschiedenis en de Griekse en Romeinse antiquiteiten in de vaca ture, ontstaan door het aftreden van prof. dr. H. T. Wallinga die een be noeming in Utrecht aanvaardde. Op het nippertje. Een driejarige tweeling in Deventer is gisteren over een hek gekropen langs de spoorbaan en tussen de rails gaan spelen. De machinist van een trein merkte het tweetal bijtijds op en remde uit alle macht. Toen de trein stilstond stapte een van de kleu ters ongedeerd onder de treeplank van daan. Het kind had slechts een wondje aan de hand. De andere kleuter stond naast de rails. De trein had elf minuten vertraging. Mr. Stikker. Mr. D. U. Stikker is tijdens een bijzondere vergadering van de ge meenteraad van Winschoten ere-burger van zijn geboorteplaats geworden. Met geld van de baas. In Rotterdam Is een 35-jarige verkoopleider van een auto- materialenbedrijf aangehouden, toen hij terugkeerde van een reisje naar Zwit serland. Tijdens zijn afwezigheid werd namelijk ontdekt, dat hij dit uitstapje maakte met geld van zijn baas. Er was een tekort in de kas van 13.000, Koning vrijgesproken. Zigeunerkoning Pe taio is door de rechtbank in Amsterdam bij gebrek aan bewijs vrijgesproken van de hem ten laste gelegde diefstal van een voor voldaan getekende factuur be treffende de koop van een personenauto. Volgens de autohandelaar zou Petaio de reeds getekende factuur hebben wegge nomen, voordat hij 8000 gulden had be taald. Volgens de verklaring van de zi geunerkoning had hij wél betaald. Advertentie 70 WOL 125x150 140x170 De gehele collectie AA-BE PLAIDS voorradig Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie heeft in ons land veel regen veroorzaakt. Binnen een tijdsverloop van 24 uur viel er in een aantal plaatsen aan de kust onge veer 40 mm., terwijl in tal van plaatsen in het binnenland omstreeks 20 mm. regen werd gemeten. De depressie trok donder dag in een regelmatig tempo over ons land naar het noorden, maar werd nabij het Waddengebied vrijwel stationnair. De wind rondom de depressie nam in kracht toe. Door de geringe verplaatsing van de de pressie zal het weer ook morgen niet be langrijk verbeteren. De buiigheid duurt voort. In de temperatuur komt weinig ver andering. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. i c SB a B 2 aS Den Helder regenbui w 8 43 Ypenburg regenbui w 9 Vlissingen zwaar bew. w 11 41 Eelde regen z 8 8 De Bilt regen zzw 7 16 Twente zwaar bew. z 8 6 Eindhoven half bew. zw 7 20 Z.-Limburg geheel bew. zw 9 6 Helsinki mist nno 12 0 Stockholm geheel bew. windst. 10 0 Oslo geheel bew. 0 7 2 Kopenhagen geheel bew. zo 12 0 Aberdeen mist windst. 11 0 Londen licht bew. w 11 3 Amsterdam regen zw 8 23 Brussel regenbui wzw 8 14 Luxemburg regen zw 9 15 Parijs zwaar bew. w 12 0.» Bordeaux half bew. zw 16 6 Grenoble zwaar bew. windst. 16 1 Nice onbewolkt nw 18 Berlijn zwaar bew. zo 11 0 Frankfort zwaar bew. zzw 12 7 München zwaar bew. zzw 13 0,4 Zürich zwaar bew. wzw 11 1 Genève zwaar bew. zzw 13 3 Locarno onbewolkt ozo 9 2 Wenen onbewolkt wnw 13 5 Innsbruck zwaar bew. zo 14 10 Belgrado half bew. z 1 Athene onbewolkt n 28 0 Rome half bew. windst. 22 29 Barcelona licht bew. n 0 Madrid onbewolkt windst. 19 0 Mallorca licht bew. windst. 22 0 Lissabon onbewolkt nno 20 0 Zaterdag 17 oktober Zon op 7.08 uur, onder 17.42 uur. Maan op 16.54 uur, onder 1.55 uur. Maanstanden 21 oktober 5.45 uur volle maan 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 16 oktober Hoog water 12.12 uur en uur. Laag water 7.23 uur en 19.47 uur. Zaterdag 17 oktober Hoog water 0.44 uur en 13.14 uur. Laag water 8.44 uur en 20.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2