179.- PHILIPS Geen stukgetrokken slang meer! Want u kunt nu soepel alle kanten uit met de nieuwe, revolutionaire stofzuiger: de Philips Draaitop! Een stofzuiger met een slang die helemaal rond draait. De stofzuiger die ook nog eens om zijn eigen as zwenkt. Geen enkele andere stofzuiger heeft dit! Gouden zeester voor J. van Kruistum Nieuw! Nu een mond-deodorant Hc v kernexplosie Jeugdige bromfietser reed met hals in prikkeldraad Johnson zendt een groet aan Kosygin LEVENSLUST PSP protesteert tegen Chinese Roi ij Pleegzuster Bloedwijn Gaat u gauw kijken! Philips biedt u boven dien keuze uit 6 stof zuigers van 129.- tot 299.-. Stofzuigen is nu een héél licht werkje geworden! Frans-Duits akkoord over luchtdoelraketten Eén druppel op de tong stopt mondgeuren Terstond verfrist na eten, drinken en roken. Dit kleine gouden buisje bevat het ma gische middel dat uw mond ineens ver frist. Slechte adem? Schroef het dopje los, doe één druppel GOLD SPOT mond-deodorant op uw tong... Ter stond een frisse mond! De hele dag, elke dag GOLD SPOT bij de hand. Het gouden buisje (kleiner dan uw pink) past in het kleinste zakje en tasje, gaat ongemerkt met u mee. Maandenlang geen mondgeur-zorgen meer voor f 1.95. N.V. BERKIAN - AMSTERDAM PHILIPS Toch kost deze werkelijk revolutio naire stofzuiger maar Nu kunt u overal gemakkelijk by: de Draaitop laat de slang hélemaal ronddraai en. ..en u -weet, achter elk Philips apparaat staan duizenden vakkundige leveranciers en de Philips Technische Diensten in talrijke plaatsen in Nederlandwant Geen gesleep meer: op het zwenkwieltje aan de onderkant draait de stofzuiger moeiteloos met u mee. Geen halsbrekende toerenhij staat muur vast op elke trap trede. Hangend of liggend wordt hy weg gezet. Geen geknoei: stof- zak is eenvoudig te legen. Een tikje met uw schoenpunt, en zon der bukken kiest u: borstel, gladde zuig- mond of pluisopne- mer! «1527 De have dam bekei vervi missi raad gegei comii De K dingi stemi verve curre dernt mers strek geleg takkf kracl voerr Bij: voor palinj de sa verwi tabili aan c specii verwi mag geste] De stand wordl Ver dustri voor joen. stellir miljoe wacht joen j bouwi Dit Burea de tot joen 1 De ken h dedinj over i van b collec' bindir Het b' ging t Boekt gen-S; Zachti se Vei de Ne foondi traal Dit sterk resulti het ee invloe burg wendi den V' result! achter het geham divide Het bekent' theekb tember •ind 1 Periode Bij h ln de drag t 5.133, •o blij! ploffing, teweeg gebracht op last van de regering van de Chinese Volksrepubliek, de pogingen van de Franse regering om een eigen kernwapen te ontwikkelen; maar eveneens de pogingen om een multi-latera- le kernmacht van Navo-landen op te rich ten. Het comité veroordeelt de ondergrondse kernproeven, die sinds het kernstopver- drag in de USA hebben plaatsgevonden en spreekt als zijn mening uit dat het kern wapen als politiek machtsmiddel dient te worden uitgebannen. PARIJS (Reuter). De Franse minister van Landsverdediging Messmer en zijn Westduitse ambtgenoot Von Kassei hebben gisteren in Parijs een overeenkomst ge tekend, die voorziet in een gezamenlijke vervaardiging van luchtdoelraketten. Deze raketten tegen laagvliegende vliegtuigen zullen door de Franse maat schappij „Nord Aviation" en de Duitse fir ma Bolkow worden gemaakt. De drie Russen, die op 12 oktober met de „Voskhod" een geslaagde ruimtevlucht hebben gemaakt zijn maandag in Moskou gehuldigd. De ruimtevaarders werden op het vlieg veld afgehaald door leden van de regering. Op de voorgrond Vladimir Komarov, Boris Yegorov en Kon- stantin Feoktistov, gevolgd door pre sident Mikojan, partijleider Brezjnev en premier Kosygin. (Van links naar rechts). (Telefoto) Gisteren herdacht de heer J. J. van Kruistum uit Beverwijk in gebouw Bos wijk het feit dat hij veertig jaar geleden bi.i Hoogovens in dienst kwam. Ir. A. A. van der Poel, hoofd van de sector staal en de bedrijfsorganisatie, die zoals hij zelf zei pas vier jaar bij Hoog ovens werkzaam was en daarom weinig over „van toen" kon vertellen, noemde de jubilaris een man met wie het prettig samenwerken is. Namens de directie over handigde de heer Van der Poel de jubilaris de gouden zeester, het gouden horloge, de oorkonde en het foto-album. Vervolgens wenste de heer J. M. van Koeveringe, chef van de martinstaal fabriek, de jubilaris nog prettige Hoog- ovendagen toe. Mevrouw Van Kruistum werd verrast met een boeket bloemen. Hierna volgde een geanimeerde receptie; vele bedrijfsgenoten wensten de heer Van Kruistum en diens echtgenote geluk met het jubileum. Pas nu is bekend geworden dat zater dagmiddag een zestienjarige jongen uit IJ muiden ernstig gewond is geraakt toen hij op het verlengde en niet bebouwde gedeelte van de Orionweg in IJmuiden met zijn bromfiets tegen een versperring van prikkeldraad reed. De jongen merkte niet dat dit prikkeldraad over de weg was —soannen. Hij kreeg het prikkeldraad in 1 hals en is met ernstige verwondingen '"t Antonius Ziekenhuis opgenomen. WASHINGTON (Reuter en AP). Presi dent Johnson heeft gisteren in een bood schap groeten gezonden aan de nieuwe Russische minister-president Alexei Ko sygin en hem gezegd: „Ik zend umjjn groeten ter gelegenheid van uw benoeming als voorzitter van de raad van ministers van de Unie van Socia listische Sovjet Republieken". „Onze lan den dragen zware verantwoordelijkheden voor de handhaving van de wereldvrede". President Johnson heeft gisteren een televisietoespraak gehouden waarin hij zei dat de nieuwe Sovjet-leiders goed van start zijn gegaan door hem te verzekeren dat zij van plan zijn te blijven streven naar vrede. De president deed een recht streeks beroep op Peking mee te doen aan het gedeeltelijke kernstopakkoord. De Amerikaanse president beschuldigde Kroesjtsjev ervan soms gevaarlijke avon turen te hebben ontketend. „Hij leerde echter van zijn fouten en hij was niet blind voor de werkelijkheid". Johnson onthulde dat de Amerikaanse inlichtingendienst al verscheidene jaren op de hoogte was van de plaats waar China zijn kernproef bezig was voor te bereiden. Deze plaats ligt in Singkiang bij het Lop Nor. Het partijbestuur van de P.S.P. heeft bij de zaakgelastigde in Nederland van de volksrepubliek China geprotesteerd tegen de proefexplosie met een kernwapen. Het bestuur heeft hierin tot uitdrukking gebracht dat het voor geen enkele natie toelaatbaar is kernwapens te vervaardi gen, op te slaan en te beproeven, dat er nocht militaire noch politieke redenen zijn om het beproeven van een kernwapen te rechtvaardigen. Het bestuur van de P.S.P. meent dat voor alles de toelating van de Chinese volksre publiek tot de Verenigde Naties geregeld dient te worden. Toelating in een eerder stadium had kunnen voorkomen dat de Chinese volksrepubliek de kernexplosie nu als een politiek pressiemiddel kan hante ren. De proefexplosie maakt volgens de P.S.P. tevens duidelijk dat het niet moge lijk is met de gangbare methoden de sprei ding van kernwapens te voorkomen. Dit kan slechts geschieden door algemene en gecontroleerde ontwapening. Het Tweede-Kamerlid Slotemaker de Bruine (P.S.P.) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken schriftelijk ge vraagd of de atoombomproef van 16 ok tober in China geen aanleiding zou kunnen zijn om in de algemene vergadering van de Verenigde Naties voor toelating van China tot de volkerenorganisatie te stem men. Het Comité 1961 voor de Vrede, dat in ons land „actie voert tegen het vervaar digen, in voorraad houden, verspreiden, be proeven en gebruiken van kernwapens, waar ook ter wereld en voor welk doel ook," acht het toenemen van het aantal atoom-mogendheden en de verspreiding van kernwapens een fatale ontwikkeling. Het veroordeelt derhalve de proefont- I Weerstandsvermogen I verhoogd, I nieuwe levenslust, dankzij... I geneeskrachtige wijn met I zenuwsterkende, I bloedvormende en opbouwende bestanddelen voor nieuwe energie) alleen verkrijgbaar bij apotheker of drogist

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 14