als het om sparen gaat H Nota van Benelux-havens over EEG-vervoerpolitiek f\ II - DE BEURS Industriële woningbouw |F™ liet fundament m W van uw vermogen Bijzondere aandacht gevraagd voor harmonisering fiscale bepalingen koop Investeringen in '64 lopen terug Homburg verwacht weer 18 percent Kort economisch nieuws Canadian Superior Oil sticht dochter in Nederland „Dollaraankopen waren normale transacties" Varkensvlees voor consument moet goedkoper Grootste veiling van postzegels in Nederland SCHEEPVAARTBERICHTEN Alweco uit notering Twee aanvaringen op de Weser ITU-conferentie loopt op niets uit DINSDAG 20 OKTOBER 1964 15 MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN Y Jcczcjues BARTELJORISSTRAAT 5 Advies gevraagd over prijsbindingen Onaanvaardbaar Witteveen antwoordt Economische Zaken AMSTERDAM Belgische ambtenaren dreigen met staking Wereldtentoonstelling trok 33 miljoen mensen WALL STREET 't Advertentie aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht De Kamers van Koophandel van de zee havens Amsterdam, Antwerpen en Rotter dam hebben een gezamenlijk standpunt bekendgemaakt ten aanzien van de E.E.G.- vervoerspolitiek, nu door de E.E.G.-com- missie voorstellen zijn ingediend bij de raad van ministers, waarop adviezen zijn gegeven door het economisch en sociaal comité en door het Europees parlement. De Kamers zijn uitgegaan van het mede dingingsbeginsel. Daarmee is in overeen stemming, dat door het toekomstig E.E.G.- vervoersbestel een zo vrij mogelijke con currentie tussen financieel zelfstandige on dernemingen wordt verwezenlijkt. De Ka mers kunnen niet aanvaarden, dat een vol strekt algemeen geldend stelsel wordt op gelegd aan de drie voornaamste vervoer- takken, gezien de verschillen tussen de van kracht zijnde stelse,l en de bestaande ver voermarkten. Bijzondere aandacht vragen de Kamers voor de harmonisering van de fiscale be palingen, die het vervoer treffen, en voor de sanering van de financiële toestand en verwezenlijking van de commerciële ren tabiliteit bij de spoorwegen. Ze dringen aan op het verlenen van voorrang aan de specifieke belastingen op het vervoer. Het verwerkelijken van deze harmonisering mag volgens de Kamers niet worden uit gesteld of worden vertraagd. De voorgestelde sanering van de toe stand bij de spoorwegmaatschappijen wordt door de Kamers begroet. Zij vragen Advertentie ADVISEUR VOOR HERENKLEDING ^7 HERENKLEDING I Verwacht wordt dat de Nederlandse in dustrie in 1964 vaste activa zal bestellen voor een totaalbedrag van 2.811 mil joen. Het definitieve cijfer van deze be stellingen in 1963 komt uit op 2.829 miljoen. De openbare nutsbedrijven ver wachten in 1964 1011 (1963: 920) mil joen aan vaste activa te bestellen en de bouwnijverheid 122 311) miljoen. Dit blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hiermee zullen de totale bestellingen in 1964 3.944 mil joen belopen, tegen 4.060 miljoen in '63. De staatssecretaris van Economische Za ken heeft de Commissie Economische Me dedinging verzocht advies uit te brengen over een aantal verzoeken om ontheffing van het besluit van 1 april 1964, waarbij collectieve vormen van verticale prijs binding onverbindend werden verklaard. Het betreft de verzoeken van: de Vereeni- ging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels, het Nederlands Trouwrin gen-Syndicaat, de Vereniging „Nieuwe Zachte-Vezel-Combinatie", de Nederland se Vereniging van Grammofoonimporteurs, de Nederlandse Vereniging van Grammo foondetailhandelaren en de stichting „Cen traal Instituut voor de Stofzuigerhandel. Dit jaar vertoonden de grondstoffen een sterk wisselend prijsbeeld, waardoor de resultaten der vleeswaren-export vooral in het eerste deel van 1964, ongunstig zijn be ïnvloed, zo deelt de directie van Hom burg N.V. mee. Nadien is een gunstige wending te constateren, zodat mag wor den verwacht, dat hoewel de concern resultaten als geheel enigermate zullen achterblijven bij het cijfer over 1963 het dividend percentage kan worden gehandhaafd. Over 1963 werd 18 percent dividend uitgekeerd. Het aantal uitstaande pandbrieven en schuld bekentenissen van de Vereniging van Hypo theekbanken in Den Haag beliep per 30 sep tember f 2.212 miljoen tegen f 1.928 miljoen eind 1963. De post hypotheken steeg in die Periode van 2.104 miljoen tot 2.257 miljoen. Bij het totaal der Nederlandse spaarbanken is in de eerste negen maanden van 1964 een be drag van 6.136,5 miljoen ingelegd, tegen 1 5.138,6 miljoen in dezelfde periode van 1963, •o blijkt uit gegevens van het CBS. wel een nauwkeurige begripsomschrijving en dat de verplichtingen van openbare dienst worden vastgelegd. Ook dient te worden voorzien, dat de lasten, die uit deze verplichtingen voortvloeien, recht streeks betaald worden door die overheids instanties, die deze lasten veroorzaken, me nen de Kamers. Onaanvaardbaar vinden de Kamers een prijsbeleid voor de gemeenschap op basis van een uniform systeem van margetarie ven, dat toepasselijk is op de drie vervoer- takken. Het staat het scheppen van een zo vrij mogelijke concurrentie in de weg. Wordt toch voor bepaalde sectoren van het vervoer naar een stelsel van margetarie ven gegrepen, dan achten de Kamers het systeem om de tarieven per individuele on derneming vast te stellen het meest be antwoordend aan de eisen van een gezon de mededinging. De Kamers menen, dat bij verwerkelijking van het transportbe leid in de gemeenschap de juiste benade ring die is, waarbij gelet wordt èn op ge leidelijke aanmaking èn op herstel van de mededinging in het E.E.G.-vervoer. De Kamers kunnen, voor wat de trans porten binnen de gemeenschap betreft, de invoering van een voorlopig systeem van margetarieven bij het wegvervoer beschou wen als een positieve stap naar een markt organisatie, waarin de concurrentie meer meespeelt dan thans het geval is. Het ge wenste bestel voor de spoorwegen, waarin ruimte is voor mededinging, wordt bereikt als de aangegeven maatregelen voor har monisering worden uitgevoerd, menen de Kamers. De Canadese oliemaatschappij Cana dian Superior Oil Ltd. heeft een Neder landse exploratierrté'atschappij opgericht onder de naam Canadian Superior Oil (Ne derland) N.V., zo blijkt uit de staatscou rant. Het maatschappelijk kapitaal van de vennootschap bedraagt f 250.000, waarvan f 50.000 is geplaatst en in contanten vol gestort. De Canadese maatschappij heeft deze dochter gesticht om te zijner tijd in aan merking te kunnen komen voor exploratie concessies op het Nederlandse deel van het continentale plat. Tot het tijdstip waar op de conceSsie-aanvraag kan worden in gediend, zal de maatschappij geen activi teiten ontplooien. Op het Engelse gedeelte van het Continentale plat is Canadian Su perior Oil, in samenwerking met andere maatschappijen, in haar concessiegebied al met proefboringen begonnen. De recente aankopen van dollars door de Nederlandse Bank, haar aangeboden door banken, vallen onder het normale bedrijf van deze instelling. De dollaraankopen geschieden niet op grond van een bijzon dere internationale overeenkomst, zij vloei en voort uit de verplichting ten opzichte van het Internationale Monetaire Fonds om de wisselkoersen binnen bepaalde gren zen te houden (voor de dollar tussen f 3,5925 en 3,6475) en uit de politiek van de Nederlandsche bank om binnen de ze uiterste grenzen excessieve kortstondige fluctuaties van de wisselkoersen tegen te gaan. Dit kan ertoe leiden, dat de Nederland sche Bank in bepaalde omstandigheden dollars koopt tegen een hogere koers dan 3.5925 of dollars verkoopt tegen een la gere koers dan f 3,6475. Dit deelt de mi nister van financiën, prof. dr. H. J. Witte veen,mede in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Peschar (P.v.d.A.). Voorts zegt de bewindsman dat dollar verkopen door de banken aan de Neder landsche Bank tot gevolg hebben dat de guldenssaldo's van de banken bij de Neder landsche Bank stijgen. De recente verko pen zijn evenwel niet met een stijging van het saldo der banken gepaard gegaan, omdat ongeveer in dezelfde tijd een aan zienlijke overheveling van middelen van de banken naar de schatkist heeft plaats gevonden in verband met. belastingbetalin gen, die in deze maanden van het jaar hoog plegen te zijn. Op het departement van economische zaken heeft vorige week een bespreking plaatsgevonden tussen functionarissen van het ministerie en vertegenwoordigers van de slagersorganisaties over het hoge ni veau van de winkelprijzen van varkens vlees. Deze prijzen hebben sinds decem ber vórig jaar maar een daling van énkele percenten getoond. De markt- en groot- handelsprijzen zijn in die periode daaren tegen met enige tientallen percenten om laag gegaan. De slagersorganisaties heb ben bij de bespreking op het departement toegezegd er bij hun leden op te zullen aandringen, dat de dalende marktprijzen sneller en scherper worden gevolgd dan tot nu toe het geval is geweest. Zoals gisteren is gemeld heeft Het Con sumenten Contact Orgaan in een brief aan de minister van economische zaken aan dacht gevraagd voor de hoge consumen tenprijzen voor varkensvlees. Tot directeur van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank is met ingang' van 1 januari benoemd drs. J. A. van Ogtrop, thans algemeen procuratiehouder van de Nederlandsche Bank. Hij is de opvolger van mr. P. J. F. Claessens, die 1 november met pensioen gaat. (Van onze correspondent) De grootste postzegelveiling die ooit in Nederland is gehouden, zal van maandag 26 oktober tot en met vrijdag 30 oktober ten kantore van makelaar J. L. van Dieten in Den Haag plaats hebben. Uit vele landen verwacht men belang stellenden. De catalogus, omvangrijker dan een pocketboek, beschrijft 4188 kavels waarbij zeer vele zeldzame exemplaren. Bij de voornaamste zeldzaamheden be horen onder meer een postzegel van 15 cent Nederland eerste uitgifte (1852) met het stempel Assen, waarvan slechts 2 af drukken bekend zijn. Er komt ook een on gestempeld paar 15 cent 1852 met rand van het vel ter tafel, waarvoor men een op brengst verwacht van 3000 of meer. De tweede emissie Nederland (1864) is onder meer vertegenwoordigd met een on gebruikt blok van tien exemplaren van de 5 cent, een blok va» negen exemplaren van de 10 cent en een blok van zes exem plaren van de 15 cent, waarvoor een op brengst van 4000 per blok wordt ver wacht. Van het voormalige Nederlands-Indië wordt van de eerste uitgifte een blok van zes stuks verkocht, waarvan de opbrengst op 3000 wordt geschat. INTERNATIONALS VRIENDELIJKER, STAATSFONDSEN LAGER De lusteloze stemming van vrijdag voor de meeste internationale waarden heeft gisteren bij de opening plaats moeten maken voor meer optimisme ten aanzien van het koersverloop voor de hoofdfond sen. De stemming was vriendelijk tot aan de vaste kant. De handel was gering. De hoofdfondsen konden zich boven het voor gaande koersniveau stellen. Philips ver beterde 70 cent tot 159. Unilever was een halve gulden hoger op 147,80. Kon. Olie plus 60 cent bij een eerste afdoening op 164.40, waarna de koers inzakte tot f 164,50. AKU schonk vertrouwen met een koersstijging van 2% punt tot 487, om later in te zakken tot 486. Hoogovens werden praktisch onveranderd op 586 geadviseerd. Van handel in aandelen Centrale Suiker Maatschappij ging een open hoek is thans gieen sprake meer. De advieskoers luidde 403 (onv.) In de staatsfondsenhoek viel de stemming tegen. De nieuwste 5% percent lening 1964/2 werd ca. ®/e percent beneden dekoers van vrijdag verhandeld. Ook de overige leningen in deze sector lagen zwak in de markt. Men is, aldus de beurs, ken nelijk bevreesd voor een verhoging van het disconto, temeer daar geldkringen in Engeland een verhoging van het Engelse disconto verwachten, in verband met het aan het bewind komen van Labour. (Vervolg van pagina 1) Om tot een redelijke spreiding van dit soort woningbouw te komen, heeft de mi nister voor vier groepen van provincies een aantal woningen aangegeven als richt lijn voor de mogelijk te ontplooien activi teit. Hij heeft dit aantal ter kennis ge bracht van de colleges van Gedeputeerde Staten. Dit aantal bedraagt voor Gronin gen, Friesland en Drente 1100, voor Over ijssel en Gelderland 1900, voor Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland (zonder Nieuwe Waterweggebied) 5500 en voor Zee land, Noord-Brabant en Limburg 2000 wo ningen. Daarnaast zijn in het totale woningcon- tingent van negenduizend voor het Water- BRUSSEL De vakbonden van het Bel gisch overheidspersoneel hebben vandaag met een staking gedreigd indien hun eisen voor salarisverhoging en verbetering van de sociale voorwaarden niet worden inge willigd. Donderdag zullen over deze eisen beslissende besprekingen worden gevoerd met een regeringsdelegatie onder leiding van minister-president Lefèvre. Geëist wordt ondermeer een minimum loon van 62.500 frank, 4.500 gulden. De vakbonden dreigen met een 24-uur staking, indien donderdag geen bevredigende oplos sing wordt gevonden. Bij de aktie zullen ongeveer 400.000 ambtenaren van rijk, pro vincie en gemeenten, inclusief het onder' wijs en de spoorwegen, zijn betrokken. Advertentie Achilles 19 te Porta del Gada. Acmaea 19 v. Teesport n. Berre. Alcor 20 te Port Said. Amstelmeer 20 v. Sakaide n. Australië. Archimedes 20 te Halifax verw. Aristoteles 20 te Rotterdam. Attis 20 te Houston. Avedrecht 20 v. Suez n. Mena. Banda 20 te Singapore. Batjan 20 te Kobe verw. Bawean 19 v. Port Said n. Landsend. Blitar 20 te Rotterdam. Caltex Delft 19 v. Pladju n. Dumai. Caltex Leiden pass. 19 Port Said n. Landsend. Caltex Rotterdam 19 v. Sidon n. Genua. Cartago 19 v. Cristobal n. Baltimore. Ceres 19 te Antwerpen. Cirrus (weerschip) 19 v. Rotterdam n. Atlan tische Oceaan. Dahomeykust 19 te Lagos. Delft 19 te Georgetown. Echo 20 v. Rotterdam n. Dublin. Eemhaven 19 te Ras Elkaffi. Elisabeth Broere 19 v. Rotterdam n. Donges. Esso Amsterdam 19 v. Antwerpen n. Caribbean Friesland 20 v. Immingham n. Skaerback. Gaasterland 19 te Rio de Janeiro. Gulf Hansa 20 v. Mena n. Antwerpen. Hector 19 te Amsterdam. Hoogkerk 19 v. Genua n. Marseille. Ittersum 19 te Jacksonville. Ivoorkust 20 te Amsterdam. Jason 19 te Amsterdam. Justus Waller 19 te Aden verw. Kabylia pass. 19 Landsend n. Amsterdam. Kamperdijk 19 v. Hamburg n. Bremen. Karachi 20 v. Djibouti n. Penang. Karimun 20 v. Bremerhaven n. Hamburg. Katsedijk pass. 19 Lizardpoint n. Boston. Keizerswaard 20 te Amsterdam. Kloosterkerk 20 v. Rotterdam op proefvaart. Koratia 19 te Casablanca verw. Korenia 19 te Pladju. Krebsia 20 v. Hamble n, Stanlow. Kreon 18 v. Bremen n. Antwerpen. Laarderkerk pass. 19 Gibraltar n. Marseille. Lelykerk 19 v. Kuwait n. Rotterdam. Loppersum 19 te Jacksonville verw. Lycaon 19 ten anker rede Djakarta. Merseylloyd 19 te Singapore verw. Mississippilloyd 19 v. Djibouti n. Chalna. Muiderkerk 18 v. Suez n. Djibouti. Mylady 19 te Baie Comeau. Naess Tiger pass. 19 Gibraltar n. Port Said. Neder Waal 19 v. Antwerpen n. Brake. Oldekerk 19 te Sydney. Oostkerk 20 rede Durban. Osiris 19 te Yerakini. Overijsel 20 te Kaapstad verw. Palamedes 20 te Ilo. Parthenon 19 te Rotterdam. P. G. Thulin 20 v. Chanaral n. Calderea. Philippia pass. 19 The Brothers n. Mena. Pieter-S. 20 v. Rotterdam n. Swansea. Prins der Nederlanden pass. 19 Flores (Azoren) n. Southampton. Prins Willem-4 19 te Rochester verw. Pygmalion 19 v. Bremen n. Hamburg. Raki pass. 19 Gibraltar n. Malta. Roepat pass. 19 Straat van Messina n. Genua. Sarpedon 19 te Malaga. Schelpwijk 20 te Rotterdam. Schiedijk 19 te Rotterdam. Siaoe 19 te Bangkok verw. Sinoutskerk 20 v. Suez n. Singapore. Sloterdijk 19 v. Antwerpen n. Port Everglades. Sloterkerk pass. 19 Quessant n. Rotterdam. Socrates 19 v. New York n. Montreal. Solon 20 te Nassau (Bahama). Steenkerk 20 v. Bremen n. Antwerpen. Straat Bali 19 te Singapore verw. Straat Magelhaen 16 ten anker Vitoria. 19 v. Vitoria n. Kaapstad. Sumatra 19 te Khorramshar. Tero 20 te Rotterdam. Tjibantjet 19 v. Dar es Salaam n. Beira. Tjipanas 19 v. Nagoya n. Kobe. Tjiwangi 19 v. Sydney n. Brisbane. Van Heemskerk 19 v. Dakar n. Warri. Van Riebeeck 19 te Lourenco Marques. Wonorato 18 v. Tripoli n. Beyrouth. World Hill 20 te Abadan verw. Zaankerk 21 te Aden verw. Zuiderkerk pass. 19 Quessant n. Kaapstad. SLEEPVAART Cycloop, 18 okt. werkzaam te Port Harcourt. Gelderland, 18 okt. 1200 mijl zo Hawaï naar Curasao. Groningen, 15 okt. vertrokken van Bandar Abbas. Hector, 19 okt. verw. te Le Havre. Jacob van Heemskerck, 15 okt. vertrokken van Venetië. Octopus, 14 okt. vertrokken van Imuiden naar Port Harcourt. Willem Barendsz, 18 okt. 375 mijl zzw van Dakar naar Castellon. NEW YORK (Reuter) De wereldten toonstelling in New York is zondag ge sloten. Voorzitter Thomas Deeganf be loofde dat de tentoonstelilng volgend jaar weer zal worden geopend, groter en atrac- tiever. Hij zei dat door de hete zomer, de relle tjes in Harlem en door berichten over ge brek aan hotelaccommodatie de geschatte winst gedurende de twee jaar dat de ten toonstelling al bestaan, van ongeveer 53 miljoen dollar tot dertig miljoen dollar zal teruglopen. 33 miljoen mensen brachten sinds de opening, op 22 april jl„ een bezoek aan de tentoonstelling. Er worden voor vol gend jaar veranderingen op amusments- gebied verwacht. India heeft de E.E.G. verzocht om handels faciliteiten voor zijn Jute- en handgetouw en gelooide leerprodukten en meubels. weggebied tweeduizend geïndustrialiseerde woningen begrepen. De aantallen voor de groepen van provincies betekenen geen ab solute minima en evenmin absolute maxi ma, zodat eventueel verschuivingen kun nen plaats vinden. Dit betekent, dat bij de beoordeling van een aangeboden plan glo baal zal worden nagegaan of het plan past in het spreidingspatroon. Uiteraard zal daarbij in het kader van meer vrijheid voor de industriële woningbouw de no dige souplesse worden betracht. Er zal echter tegen worden gewaakt, dat de sprei ding een onevenwichtig beeld zou gaan vertonen. Omdat het voor een goede planning van de produktie van belang kan zijn dat de fabrieken beschikken over opdrachten voor een vrij lange periode heeft de minister geen bezwaar tegen het afsluiten van meerjaren-contracten. Voor de faciliteiten van industriële wo ningbouw komen alleen de volgende bouw wijzen in aanmerking: „B.G.", „B.M.B.", „Coignet", „Larsen-Nielsen", „Rotting huis", „Schokbeton", „Smit 2", „Vam' De Vereeniging voor den Effectenhandel heeft de aandelen Alweco nu geheel uit de officiële prijscourant geschrapt. Begin augustus was de notering al stopgezet na dat het zeer laag noterende aandeel sterk in koers was opgelopen. Voor het nemen van de definitieve maat regel heeft de Vereeniging voor den Ef fectenhandel opnieuw geen reden opgege' ven. De directeur van de Vereeniging voor den Effectenhandel mr. U. J. N. de Graaff heeft naar aanleiding van de verwijdering van Alweco van de beurs verklaard, dat alle partijen er het beste mee gediend zijn als er aan deze zaak geen openbaarheid wordt gegeven. Hij gaf aandeelhouders de raad het bestuur van Alweco ter verant woording te roepen, wanneer zij te weten willen komen wat er aan de hand is. Alweco kwam begin augustus in het nieuws toen het beursbestuur zonder op gaaf van redenen de handel in Alweco stop zette. In beurskringen nam men aan dat het beursbestuur zich bij zijn beslis sing had laten leiden door een door Alweco gevoerde advertentiecampagne voor REM- antennes. Hierdoor kon de schijn worden gewekt dat het Alweco weer goed ging. De koers liep op deze campagne sterk op. Het gerucht gaat ook, dat Alweco niet van zins was genoeg inlichtingen te verschaf fen over de financiële positie van het bedrijf. Met Alweco is het al jaren tobben. Praktisch het gehele aandelenkapitaal van 1,5 miljoen is verspeeld. Sedert kort is het bedrijf onder een nieuwe directie, ter wijl het bedrijf zelf is overgeplaatst van Den Bosch naar Haarlem. Het bestuur van Alweco verklaarde ons desgevraagd dat men zich voorlopig van elk commentaar wenst te onthouden. Dinsdagochtend hebben zich bij dichte mist op de Weser twee aanvaringen voor gedaan, waarbij twee kustvaarders zijn gezonken. Om kwart over negen stootte het 2.697 ton metende binnenvarende Duit se schip Ruhrstein op de kustvaarder Gun- da B, die zonk. De uitgevaren reddingboot H. H. Meier uit Bremerhaven heeft een man uit het water gehaald. Bovendien meldde tegen negen uur de Nunez de Bal- bao dat bij een aanvaring de 163 ton me tende Duitse kustvaarder Dorle uit Ham burg was gezonken. Drie bemanningsleden van deze kustvaarder zijn gered. Er zou den nog twee worden ï-ermist. VERHANDELDE FONDSEN 19 oktober 16 oktober Totaal 433 398 Hoger 134 (30,9°/o) 175 (43.9%) Lager 185(42,7%) 125(31.5%) Gelijk 114(26,4%) 98 (24.6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U485%-486 Hoogovens Kon. Olie162,70-163,80 Philips 158,20 gb-158,80 Unilever 147,40 gb-147,60 Stemming: Gedrukt. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U487-488 gl 487 Hoogovens Kon. Olie162,80-163,20 162,80 Philips 158,60-158,70 158,70 Unilever 147,80 Vorige slotkoers A'dam Rubber. 106% H.V.A 139'/* A.K.U 486% 121,50 Hoogovens 588 Philips Gem. Bez. 158,95 Unilever 147,85 Dordtsche Petr 756'+ K. Ned. Petr. Mij. 164,40 Holl. Am. Lijn 103% K.L.M 70,- K.N.S.M 140 Ned. Stoomv. Mij. 131% Ommeren, Phs v. 248% r heepv. Un. Ned. 126% Interunie 206,— Nefo 112,50 236,— 500,— Ver. Bezit v. 1894 130,50 AMRO Bank 67, Alg. Bank Ned. 304 Albert Heijn 648 Amstel Brouwerij 425 Berkel's Patent 210% Bols 214,— Bührm.-Tetterode 721 Fokker 272 Ford 925 Gelder Kon. Pap. 140 Gist Spir.f. Kon 312 Van der Heem 330'A Hefnèkens Bier 459 Hoogenboscb Sch. 333 Indola 437 Kon Zout-Ketjen 926 Müller Nat. Bezit 280 Ned. Kabelfabr. 349 Philips Pref 56,60 Stokvis 197 Thomassen Dr 706 Ver. Machinefabr 179 Wessanen 443 Wilton Fijenoord 187 Zwanenberg-Org. 995 Billiton Mij. II 443 Aluminium Ltd. 33 American Motors 16% Anaconda 53% Bethlehem Steel. 40% Cities Service.... 76 Genera] Motors. 99% Kennecott Copper 91% Republic Steel 49% Shel' Oii 53% U.S Steel 61 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Bij een levendige handel is Wall Street de nieuwe week in een opgewekte stem ming begonnen met aan het slot winsten tot ongeveer twee dollar per aandeel. Ho ger af kwamen met name staalfondsen, koperwaarden, sporen en openbare nuts- fondsen. Auto's waren iets lager. Het za- kennieuws bleef wederom bemoedigend: het persoonlijk inkomen is de afgelopen maand verder gestegen, terwijl de staal- produktie de afgelopen week ruim een percent hoger was. Van de 1362 verhan delde fondsen waren er 692 hoger, 417 la ger en 253 sloten onveranderd. De omzet beliep 5.010.000 shares tegen 5.140.000 sha res vrijdag. De Dow Jones Indices: industrie 876.21 (+2.67), sporen 223.11 (+1.27) en openbare nutsfondsen 154.79 (+0.08). GENEVE (Reuter) De conferentie van de internationale telecommunicatie- unie, ITU, over de toewijzing van frequen tiebanden aan Afrikaanse landen is maan dag voortijdig geëindigd na een week rede twisten over de deelneming van Zuid-Afri- ka en Portugal. Aan haar eigenlijke taak kwam de conferentie niet toe. Besloten werd maandag bij het bestuur van de ITU een klacht in te dienen over het „onwettige optreden" van het ITU-secretariaat, dat de conferentie belegd had. Een aantal ITU-functionarissen verliet vorige week de conferentie uit protest tegen een besluit om Zuid-Afrika en Portugal uit te sluiten wegens hun rassenpolitiek. De Westeurope- se afgevaardigden waren een dag tevoren al om dezelfde reden van de conferentie weggelopen. Advertentie HOOFDSCHOTEL? VLEES

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15