KREYMBORG JONGENSTRUI KREYMBORG VAL DA POLLE» PELLI EN PINGO Bemanning van Nederlandse tanker aan ramp ontsnapt AGENDA Korporaal weg met 900,- Kort en bondig Leraar kan door een veto vanl B. en W. niet aan de slag BRAMMETJE FOK TRESLONG-HILLEGOM Prof. Van Hamel overleden Heerenveen verhoogt belastingen met vijftig percent Vindingrijke elektricien liep tegen de lamp Rustig weer Vier doden in het verkeer Jaar gevangenis voor Italiaanse arbeider DINSDAG 20 OKTOBER 1964 Aangevaren Amerikaan vloog in brand Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Grof gebreid in nieuwe kunstvezel, warm, makkelijk wasbaar, snel droog en vormhoudend 8 j. nü Alleen geldig 21 oktober Amerikaans squadron tien jaar op Soesterberg Geef uw lievelingsvogel het beste: p3lulS verpakte vogelvoeders! Lagere publiekrechtelijke lichamen mogen nu meer lenen Lesuren aan Dordts lyceum stonden al vast keelpastille ontsmet-verzacht verfrist Geef uw lievelingsvogel het beste: p3lüiS verpakte vogelvoedersI 2d I-s e n z z zw Kapitein J. Klinkenberg en zijn vijftig bemanningsleden zijn gisteravond ternau wernood aan een verschrikkelijke ramp ontkomen toen zijn schip, de ruim 12.000 ton metende tanker „Sirrah", in aanvaring kwam met de Amerikaanse tanker „Santa Maria". Het ongeluk gebeurde voor de ha ven van Anchorage, waar de met vlieg- tuigbenzine geladen tankers moesten wachten om gelost te worden. Dadelijk na de aanvaring vloog de Ame rikaanse tanker in brand. Over een af stand van tweeduizend meter verspreidde de vlammenzee zich over het water. Toen de brand zijn hoogtepunt had bereikt scho ten de vlammen tientallen meters de lucht Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten in. Een zwarte rook onttrok de beide sche pen geheel aan het gezicht. Helikopters, die spoedig boven de sche pen hingen, haalden negenendertig beman ningsleden van het brandende dek van de „Santa Maria". De Sirrah, eigendom van de Rotterdamse rederij Van Nievelt, Gou- driaan en Co, bleek wonderwel niet in brand te staan. Het schip had wel be schadigingen opgelopen. Het ongeluk gebeurde .doordat het anker van de „Sirrah" „krabde". Het pakte niet waardoor het schip doorschoot in de richting van de Amerikaanse tanker. De Santa Maria werd, volgens een beman ningslid, ongeveer in de midscheeps ge raakt en stond vrijwel direct in brand. De „Santa Maria" is eigendom van de Union Oil Company uit Oakland. Na ongeveer een half uur zagen toe schouwers de Nederlandse tanker uit de zwarte iookwolken tevoorschijn komen. Het schip brandde niet. De „Santa Maria" moet als geheel ver loren worden beschouwd, zo menen haven autoriteiten. Het is niet zeker of het schip al is gezonken. Dikke rookwolken onttrek ken het schip aan het gezicht. De brandweer heeft een groot deel van het zeeoppervlak met schuim bespoten omdat gevreesd werd, dat de brandende olie en benzine met hoog water de haven van Anchorage zouden bereiken. Twee be manningsleden van de Santa Maria wer den niet ernstig gewond. Er zou nog een opvarende (afkomstig uit Portland) ver mist worden. De „Sirrah" zal de lading hoog octaan-benzine in de loop van de dag in Anchorage lossen. Advertentie c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Ne derlandse Comedie met „De man van morgen" van Brendan Behan. Regie: Han Bentz van den Berg. M.m.v. Johan Kaart, Wim v. d. Brink, Alex van Royen, Will van Seist, e.v.a. Woensdag 19.45 uur „Diogé" met de operette „Mariëtte" op muziek van Walter Kollo. Concertgebouw, vandaag 20 uur: Con cert door het Haarlems Kamerkoor o.l.v. Piet Halsema en de christelijke oratorium verenigingen „J. S. Bach" uit Apeldoorn „Stem en snaren" uit Enkhuizen en „Aals meer" uit Aalsmeer. M.m.v. het N.Ph.O Solisten: Albert de Klerk (orgel), Annette de la Bije (sopraan), Watty Krap (alt), Ma rius Kemler (tenor) en David Hollestelle (bas). Woensdag 20 u.: Concert door het vrouwenkoor „Cantemus", o.l.v. Frits Mon driaan. M.m.v. Ru Otten (klarinet). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur „Koningen van de zon", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Stripgirls in Soho", 18 j Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De machtstrijd tussen Achilles en Hector", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Porgy and Bess" 14 j Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Mensen van morgen" en „Amsterdam", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Liefde in het bloed", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De maag denbron", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals1 meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman Le Fauconnier. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Maandag, dinsdag en woensdag 2122 uur: Grammofoon- platenconcert van Vivaldi en Scarlatti. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tot 8 november: Tentoonstelling van foto's van J. H. Böhme. Dagelijks van 10-20 u. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal: Tentoonstelling van werk van Corneille, Lucebert en anderen (uit eigen bezit). Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 1 november. De Waag (Spaarne-Damstraat): Tentoon stelling van werken van vijf leden van „Kunst Zij Ons Doel". Tot en met 24 ok tober. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 82): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 u. dinsdag tot en met zaterdag 9-18 u. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondag 14-17 u. Tot en met 25 oktober. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 16 oktober). Dies-viering. De rector-magnificus, prof. dr. R. Schippers, heeft vanmiddag tijdens een plechtige zitting van de senaat in de Westerkerk te Amsterdam ter gelegenheid van de 84ste herdenking van de stichtingsdag der Vrije Univer siteit een rede uitgesproken over „De geschiedenis van Jezus en de apocalyp- tiek". DINSDAG 20 OKTOBER City, 20 u.: „Echtscheiding op z'n Ita liaans". Stadsschouwburg, 20 u.: „Faja Lobbi". Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Bijeen komst Ned. Christen Vrouwenbond. WOENSDAG 21 OKTOBER City, 20 u.: „Echtscheiding op z'n Ita liaans". Stadsschouwburg, 20 u.: „Faja Lobbi". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Voorlichting Havenmond: Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin IJmui- den, gewijd aan de havenmond van IJmui- den en het Noordzeekanaal, is toegankelijk voor individuele bezoekers van 15 tot 16 u. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. „Porgy DINSDAG 20 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: and Bess". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Op de drempel van het geluk". Het Groene Huis, Kruisweg, 14 u.: Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting. Warande, 17 u.: Onthulling „Prometeus". WOENSDAG 21 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Porgy and Bess". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Op de drempel van het geluk". Torenflat Humanitas, 20 u.: Oprichtings vergadering van afdeling IJmond-Noord Vereniging bevordering belangen slecht horenden. ffi KI. st.p. m. GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM Het enige squadron van de Amerikaanse luchtmacht dat onder operationeel bevel staat van een buitenlandse mogendheid, namelijk het 32e squadron dat is gelegerd op de vliegbasis Soesterberg van de Ne derlandse Koninklijke Luchtmacht, is op 1 november tien jaar in ons land. Op 84-jarige leeftijd is zondag in Baarn overleden prof. mr. J. A. van Hamel, oud hoogleraar in het strafrecht aan de univer siteit van Amsterdam en oud hoge-com- missaris van de Volkenbond. Joost Adriaan van Hamel werd 8 oktober 1880 in Amsterdam geboren. Na zijn h.b.s.- examen studeerde hij rechtswetenschap pen aan de universiteit van Amsterdam, waar hij in 1902 promoveerde op een dis sertatie, getiteld „De leer der nulliteiten in het burgerlijk recht". Na aanvankelijk in de advocatuur werk zaam te zijn geweest werd hij in 1910 be noemd tot hoogleraar in de rechtsweten schappen aan de universiteit van Amster dam. In 1917 nam hij zitting in de gemeen teraad van Amsterdam. In hetzelfde jaar volgde hij zijn vader op als unieliberaal in de Tweede Kamer. In 1918 werd prof. mr. van Hamel direc teur van de juridische afdeling van het secretariaat van de Volkenbond. Vier jaar, van 1925 tot 1929, is hij hoge commissaris van de Volkenbond in Dantzig geweest, in 1930 werd hij benoemd tot rechter in het Hongaars-Joegoslavisch scheidsgerecht te Parijs. Na de tweede wereldoorlog werd prof. van Hamel president van het bijzonder ge rechtshof te Amsterdam. Voorts was hij voorzitter van de Nederlandse vereniging voor internationaal recht, voorzitter van de raad van tucht van de federatie van Nederlandse journalisten en tot verleden jaar voorzitter van de raad voor de jour nalistiek. Prof. van Hamel was ridder in de orde van de Nederlandse leeuw en comman deur in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis van zijn stoffelijk over schot zal in stilte geschieden. De gemeenteraad van Heerenveen heeft besloten de gemeentebelasting met vijftig percent te verhogen. Verhoogd worden onder meer de straat- en rioolbelasting, de reinigingsrechten en de rechten voor ophalen van huisvuil. Het gemiddelde aantal te heffen opcen ten op de personele belasting werd ver hoogd van 150 tot 200. De raad heeft hiertoe besloten omdat de begroting 1965 niet sluitend was te maken. In kader: Zeven koffiebonen Advertentie De koninklijke marechaussee stelt mo- I menteel een onderzoek in naar de ver blijfplaats van de twintigjarige dienstplich tige korporaal uit Tilburg, die sinds zater dag 10 oktober spoorloos is verdwenen uit de Wilhelminakazerne te Bergen op Zoom. De jongeman die daar hulpadministra teur was, zou een bedrag van ongeveer negenhonderd gulden hebben meegeno men, dat was bestemd voor de uitbetaling van het soldij. De mogelijkheid dat hij naar het buitenland is uitgeweken wordt niet onwaarschijnlijk geacht. Het leningplafond voor de lagere publiek rechtelijke lichamen, dat zoals in de mil joenenota 1965 is aangekondigd, zal wor den gehandhaafd, is voor de periode van 1 november 1964 tot en met 31 oktober 1965 door de ministers van Financiën, van Binnenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat bepaald op 2340 miljoen gul den. Dit betekent, dat de lagere publiek rechtelijke lichamen tezamen voor 510 mil joen gulden meer leningen mogen aangaan of garanderen dan in de aan het einde van deze maand aflopende periode. Tijdens het weekeinde is in Amersfoort een 25-jarige elektricien uit Utrecht aan gehouden op aanwijzing van een anti- quairszoon. De elektricien een goede be kende van de politie heeft in Utrecht een reeks diefstallen en gevallen van op lichting gepleegd. De jongeman hield er een zeer bijzondere manier van werken op na. Hij stal diverse goederen, die hij naar bedrijven van aller lei aard zond. Zelf kwam hij dan de ge peperde rekening presenteren. Merkwaar digerwijze volgde bijna altijd snelle beta ling. Op die manier verwierf hij zich hon derden guldens. Tijdens de najaarsbeurs ontvreemdde hij bij standhouders een groot aantal ar tikelen, in het bijzonder antieke voorwer pen. Deze bood hij in Amersfoort bij een antiquair te koop aan. Dit werd hem noodlottig. Gevaarlijk koopje. In oktober kocht een Leidse opkoper een zolderopruiming van de oud-burgemeester van Hazerswoude. Er was ook een kistje bij, dat de op koper, zonder te kijken wat er in zat, in zijn pakhuis had gezet. Zijn kinderen ontdekten in het kistje prachtig „speel goed": handgranaten, landmijnen, fosfor- bommen en geweerpatronen. De hevig geschrokken opkoper heeft alles meteen door de politie laten weghalen. De oud burgemeester van Hazerswoude, een be kende verzetsstrijder, had na de oorlog het kistje op zolder gezet, waar het in een vergeten hoekje bijna twintig jaar is blijven staan Eigen wapen. De Nederlandse Antillen zul len een eigen wapen krijgen: namelijk in goud zes sterren van azuur, geplaatst in de vorm van twee kepers, het schild omzoomd van geel en gedekt met de koninklijke kroon. De wapenspreuk Li- bertate Unanimus (in vrijheid verenigd) staat met Latijnse letters van azuur op een lint van goud. Het is samengesteld na advies van de Hoge Raad van Adel in Den Haag. Nederlanders in Duitsland. Duizend leden van de Nederlandse Bond in Duitsland hebben het jaarlijkse congres in Mühl- heim aan de Ruhr bijgewoond, evenals de Nederlandse ambassadeur in Bonn en de Tweede-Kamerleden Kikkert (C.H.U.) en Scheps (P.v.d.A.). Er is onder meer ge sproken over cursussen in de Nederland se taal voor de kinderen van de leden en over de mogelijkheid van stemrecht voor in het buitenland wonende Nederlanders. Tot voorzitter van de bond werd gekozen de heer A. Loos uit Essen. Advertentie Advocaat en procureur mr. N. J. Ge- leijnse te Amsterdam heeft de gemeente raad van Dordrecht verzocht te willen in- termediëren voor zijn cliënt, de heer W. van Rij. Laatstgenoemde werd enige ja- I over salaris gesproken en de boeken die voor de lessen in de klas 4a van de af- I deling HBS nodig waren had hij al in zijn I bezit. Het KNMI deelt mede: Een groot hogedrukgebied met in de kern luchtdrukwaarden van ruim 1035 millibar bedekte vanmorgen een groot van Rij. Laatstgenoemde werd enige ja- .^adat ?e, heer Yan Rij onder dagteke- van Europa Door de nachtoliike af- a?" f'e'!n fis koeling ontstond hierin plaatselijk mist er dienst van de gemeente Dordrecht „op grotid vah beweerdelijke ongeschiktheid voor de functie anders dan uit hoofde van lichaams- of zielsgebreken." De heer van Rij heeft enige tijd geleden een verzoek gehad van het gemeentelijk lyceum te Dordrecht om daar leraar te worden. Er was zelfs een gesprek geweest met de rector, dr. I. Vijlbrief, er was al Advertentie 66. „Kom mee", wenkte heer Truffel zijn gevangene. Bram kon niets anders doen dan gehoorzamen. De lijfwacht van Heer Truffel liep mee en langzamerhand werden ze weer helemaal onzichtbaar. Al lopend verdwenen eerst hun benen, toen hun hoofden en toen de hele rest, zodat het weer leek alsof Brammetje en Heer Truffel alleen door de zalen van het on derzeese paleis liepen. Maar Bram wist nu wel beter. „Het is waar" zei Heer Truffel, een grote deur openend. „Ik heb stukken van de regenboog laten stelen. Dat is niet erg, dat groeit wel weer aan. Je hebt toch wel eens de regenboog ge zien?" „Natuurlijk" zei Bram verontwaar digd. „Iederéén heeft toch wel eens de re genboog gezien". „Maar niet iedereen weet 'm te vinden" grijnsde Heer Truffel. „Ik vond 'm wel. en ik wist, dat de regenboog altijd hele maal. onzichtbaar wordt, als hij een tijdje aan de hemel heeft gestaan. Ik laat dus hier jasjes maken van regenboogstof. Kijk, ze zijn hier allemaal bezig". Verbaasd keek Brammetje rond. Er wa ren een heleboel mensen bezig met knip pen en met werken op de naaimachine, I maar er was verder niets te zien! Onzichtbare regenboogstof" legde Heer I Truffel uit. „Wie een jasje van deze stof aantrekt is onzichtbaar". had ontvangen betreffende het aantal aan hem toebedeelde lesuren, en da dagen waarop deze lessen vielen was zijn verba zing bijzonder groot toen hij op 31 juli van dit jaar van dr. Vijlbrief de telefonische mededeling ontving dat het allemaal niet door ging omdat het college van B. en W. er zijn goedkeuring niet aan had gehecht. De heer Van Rij heeft destijds tegen zijn ontslag als accountant tijdig beroep inge steld bij het ambtenarengerecht te Rotter dam welk college deze zaak nog in behan deling heeft. In de brief aan de raad deelde de advo caat mede dat de toenmalige wethouder H. van Es de heer Van Rij heeft aanbevo len te trachten bij het onderwijs een func tie te krijgen. De heer Van Es verbond daaraan de toezegging dat de heer Van Rij op de medewerking van het college van B. en W. kon rekenen. De heer Van Rij was als leraar bij het gemeentelijk handels avond-onderwijs een hoog gewaardeerde kracht. Zondagmorgen is in het r.k. ziekenhuis te Hengelo de zeventienjarige Eduard M. Oude Sogtoen uit Hengelo overleden aan de gevolgen van een botsing die zaterdag in zijn woonplaats plaatsvond. Op zijn brommer was hij in botsing gekomen met een auto. Op rijksweg 31 in Nieuwleusen is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 64- jarige mevrouw P. de Jong-Bouwman uit Groningen om het leven gekomen. De 87-jarige voetganger H. G. Achter huis uit Enschede is op de drukke ver keersweg Hengelo-Enschede door een per sonenauto aangereden. Het slachtoffer overleed ter plaatse. In het St. Jansziekenhuis te Weert is ten gevolge van een bij een verkeersongeval opgelopen verwonding overleden de 68- jarige landbouwer P. J Gubbels, wonende in Swartbroek bij Weert. De man was, toen hij met zijn fiets van een oprit van zijn woning de Ittervoorterweg opreed, aange- en ook kwam hier en daar nachtvorst voor. Op enkele plaatsen in ons land daalde dt temperatuur op normale waarnemings hoogte tot 2 graden onder nul. Langs de noordflank van het hogedrukgebied trekt over Noord-Scandinavië een actieve de pressie. Een bijbehorend front bereikte het noorden van de Noordzee. Onder in vloed hiervan zullen tijdelijk wolkenvel den over ons land drijven, die in de ko mende nacht de afkoeling vooral in het westen van het land zullen temperen. Voornamelijk in het zuidoosten is nog nachtvorst mogelijk. Het front is in onze omgeving verder weinig actief en de luchtdruk blijft hoog, zodat op aanhouden van het droge en rustige weer kan worden gerekend. WEFRRAPPORTET* Werkelijkvroeg Brammetje. En hij „C6 U(JICCU aaj keek, naar een mannetje in zijn nabijheid, I reden door een passerende bestelauto' dat knopen aan een onzichtbaar jasje zet te„Als ik dat jasje eens kon bemachti gen. dacht dappere Bram. 70, DAT 71J N «3ENOE6 KOEKJES ER VOOR AU MIJN 6A5TEN IK 7AU DE KIST MAAR SLUITEN, VOORDAT DE eieSETJES IETS MERKEN rrnTrtTTTTTTT 1607-B NEEM ME NIET KWALIJK, POULE, MAAR IK KAN ONM066UJK N06 MEER KOEKJES ETEn! De rechtbank te Arnhem heeft een 26- I jarige Italiaanse fabrieksarbeider veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf. Hij wordt er van verdacht tot drie keer toe een negentienjarige Arnhemse vrouw van het leven te hebben willen beroven. De officier van Justitie had twee jaar geëist. De Italiaan had een verhouding met de vrouw, die in een echtscheidingsprocedure I was gewikkeld. Na tien maanden brak de vrouw, zonder hiervan de reden te noe men, de relatie plotseling af. Dit bracht de man tot zijn optreden. Whiskeygalore. De Amsterdamse politie heeft bij een routine-onderzoek op de Coenhavenweg vijf mannen aangehou den, die in een auto een hoeveelheid Schotse whiskey vervoerden, die zij hadden gestolen uit de lading van een in de Coenhaven gemeerd liggende Neder landse kustvaarder. Zij bleken in totaal 64 kisten whiskey te hebben ontvreemd. Maximum-temperaturen 00 i C binnen- en buitenland. d "ÖJ H Neerslag: laatste 24 uur. v S &"C cS Den Helder half bew. 14 0 Ypenburg mist windst. 14 0 Vlissingen onbewolkt ozo 13 0 Eelde mist 14 0 De Bilt mist windst 13 0 Twente mist windst. 12 0,1 Eindhoven mist windst. 12 0 Z.-Limburg mist windst 10 0,1 Helsinki zwaar bew. zzo 7 0 Stockholm geheel bew. zw 9 0 Oslo geheel bew. 8 2 Kopenhagen mist wzw 10 0 Aberdeen geheel bew. zw 14 0 Londen mist zzo 15 0 Amsterdam onbewolkt windst. 13 0 Brussel onbewolkt windst. 11 0 Luxemburg mist no 9 0 Parijs onbewolkt n 13 0 Bordeaux onbewolkt no 16 0 Grenoble geheel bew. windst. 13 0 Nice onbewolkt nnw 20 0 Berlijn zwaar bew. no 10 0 Frankfort onbewolkt no 12 0 München regen n 6 1 Zürich zwaar bew. no 9 0 Genève geheel bew. no 11 0 Locarno onbewolkt w 17 0 Wenen regen n 8 Innsbruck regen zzo 1 Belgrado zwaar bew. w 8 4 Athene zwaar bew. windst. 23 16 Rome licht bew. no 16 0 Barcelona half bew. 0 20 0 Madrid onbewolkt windst. 23 0 Mallorca zwaar bew. windst. 22 0 Lissabon onbewolkt ono 28 0 Woensdag 21 oktober Zon op 7.15 uur, onder 17.34 uur. Maan op 18.07 uur, onder 7.10 uur. Maanstanden 21 oktober 5.45 uur volle maan 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 oktober Hoog water 2.55 uur en 15.13 uur. Laag water 10.58 uur en 23.15 uur. Woensdag 21 oktober Hoog water 3.31 uur en 15.49 uur. Laag water 11.36 uur en 23.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2