r Ef STAR GOLD STAR Republikeinen wachten op een wonder in november Groots onthaal in Kremlin van de drie kosmonauten J VAN DAG TOT DAG WTTRïï? MEïïSiJIE®^ IM WERELDNIEUWS Trein ontspoord na botsing Nixon houdt eigen kansen warm Pcf/yF/adi r DINSDAG 20 OKTOBER 1964 3 UW naaimachine Kort nieuws jplllilitfi GOLD STAR 25 'n klasse apart 25 PITTIGE SIGARETTEN VOOR f 1,25 GOLD STAR King Size 20 KING SIZE SIGARETTEN SLECHTS f 1,15 Verenigde Staten in verkiezingsroes VAN 3-16 JAAR Conservatief lid van Lagerhuis steunt de Labourregering Italiaanse communisten bij spoorwegen staken (Op de raatótoel Zweedse VN-officieren veroordeeld Het lijkt vrij zeker dat Groot-Brittannië de komende maanden voor enkele niet- geringe politieke krachtproeven zal ko men te staan. De nieuwe Britse premier, Wilson, is kennelijk niet van plan zich door de zeer geringe meerderheid waarop hij in het parlement kan steunen te laten weerhouden de wetsvoorstellen in te die nen die Labour noodzakelijk acht om de traditioneel-getinte Britse samenleving te reorganiseren en het produktieproces te moderniseren. Hij vormde in recordtempo een rege ring, waarvan de voornaamste figuren sinds jaar en dag de vernieuwingswil van hun partij belichamen. Die regering draagt daardoor de signatuur van de lin kervleugel van de Labourpartij. Wilson zelf heeft in een radiotoespraak van twee minuten klaar en onomwonden gezegd dat hij niet van plan is de zaken kalmpjes aan te pakken. „Wij zijn van plan ons mandaat uit te voeren." Dat is niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. Het gehele verkiezingsprogramma van de Labourpartij droeg zelfs de veelzeggen de naam „het nieuwe Brittannië." Met dat programma heeft Wilsons partij de stemmen van miljoenen kiezers gekregen. Ze won er 56 nieuwe zetels mee in het parlement. Binnenslands staat Wilson voor de reusachtige taak in ieder geval de volgende verkiezingsbeloften vrij snel na te komen: herziening van het belasting stelsel, beperking van de kapitaalwinsten, invoeren van een huurbeheersingssysteem, spreiding van het woningbezit door het vergemakkelijken van het kopen van een huis voor de niet-kapitaalkrachtigen, de nationalisering van watervoorziening, staalindustrie en bouwterreinen in de gro te bevolkingscentra. Een programma op zichzelf is het plan van Labour voor de reorganisatie van het Britse schoolwezen. Voorts zijn er maatregelen beloofd tegen de beperkende praktijken van vakvereni gingen en gemonopoliseerde bedrijven die de economische modernisering belemme ren. Wilson wil tevens het loon- en winstsysteem rationaliseren en belasting ontduiking energiek tegengaan. De buitenlandse politiek van de Britse Labourregering zal internationaal onge twijfeld de nodige zorgen gaan baren. Wilson is gebonden aan zijn belofte een einde te maken aan de rol van Groot- Brittannië op het gebied van de ontwikke ling van kernwapens. Het is nog niet dui delijk, of hij ook een einde wil maken aan Groot-Brittannië als mogendheid die kernwapens bezit. Misschien dat de kern explosie boven China vorige week de in zichten van Wilson en de zijnen op dit terrein wat genuanceerder heeft gemaakt. Maar men mag wel aannemen dat Groot- Brittannië nu definitief zal weigeren mee t,e doen aan de vorming van een multilate rale kernvloot in NAVO-verband. Een aantal buitenlands politieke pro grammapunten van Labour is er duidelijk op gericht Groot-Brittannië op het wereld toneel een grotere rol te laten spelen dan de afgelopen tien jaar het geval is ge weest. Wilson zal grote aandacht gaan beste den aan het overleg tussen Oost en West over de ontwapening. Hij wil de Volksre- publiek-China zo spoedig mogelijk in de Verenigde Naties brengen. Er is een mi nister benoemd die tot taak heeft de hulp van Gr.-Brittannië aan de onderontwik kelde landen uit te breiden en de regering zal zich bij de Verenigde Naties laten ver tegenwoordigen door een speciale minister, lid van het kabinet. Over 't buitenlandse beleid van de nieu we regering zal in het Britse parlement waarschijnlijk niet zo heel veel verschil van mening aan het daglicht treden. De grote strijd zal wel ontbranden als Wil son beginnen wil aan de opbouw van „het nieuwe Brittannië". Dat is namelijk zo dicht bij huis dat het grote beroering zal wekken, in en buiten het parlement. Advertentie IjÉttmm lijn Geen slachtoffers Op twee na alle wagens van de personen trein van Maastricht naar Zandvoort zijn vanmorgen om kwart over zeven op een overweg tussen Deurne en Helmond uit de rails gelopen na een botsing met een vrachtauto. Het ongeluk gebeurde op een met een automatische knipperlichtinstalla tie beveiligde overweg. De machinist liep enkele schrammetjes op, maar kon na behandeling in een zie kenhuis naar huis terugkeren. Voorzover bekend is heeft niemand van de passa giers ernstige verwondingen opgelopen. De ravage schijnt vrij groot te zijn. De chauf feur van de vrachtauto blijkt tijdig te zijn uitgestapt. Het ambtenarengerecht heeft een inte ressant geval onder handen, dat dateert uit de tijd toen de huidige staatssecretaris van Defensie, Haex, nog brigade-generaal in functie was. De rechtzaak is een gevolg van het feit, dat een wachtmeester van de marechaussee beroep heeft aangetekend tegen een als straf te beschouwen over plaatsing, waardoor hij uit de kring van zijn gezin werd weggehaald. De straf volg de op een incident, waarbij de wachtmees ter zich de woede van generaal Haex op de hals haalde door niet te voldoen aan diens bevel. Het is, afgezien van de krijgstuchtelijke gevolgen, alt-d ongezond een generaal woe dend te maken, ook al is die woede onge motiveerd en aan 'n onbetekenend voorval verspild. Een generaal is meestel geen ge woon mens. Hij ontleent soms zijn belang rijkheid aan een functie en een uniform en die twee dingen verplichten hem dan blijkbaar althans volgens strikt militai re opvattingen bij iedere voorkomende gelegenheid zijn generaalsmacht te bewij zen. In het onderhavige geval was het al niet anders. Haex reed in burger in een particuliere auto in gezelschap van zijn vrouw over rijksweg 12, toen hij een pa trouille van de marechaussee onder een viadukt zag, kennelijk schuilend voor de regen. Enkele honderden meters voordien had Haex een militaire lifter zien staan. Mi litairen mogen niet liften, marechaussees mogen niet schuilen. Ziedaar het zielscon flict van de generaal, die als doorgewinterd militair van de bovenste plank onmogelijk gewoon kon doorrijden. Hij stopte, vloog met vaart achteruit en begon uit te va ren. Nu moet men de marechaussee ken nen: Als er een wapen is waar men zich strikt aan regels en voorschriften houdt, dan zijn het wel de militaire politiemannen. De wachtmeester-commandant van de pa trouille weigerde niet alleen een bevel van de onherkenbare burger die zich alleen door zijn terminologie en woede als generaal deed kennen op te volgen, doch informeerde ook nog waarom de generaal, als hij dan generaal was, niet zelf tegen de lifter was opgetreden. Dat was teveel. Het naspel is duidelijk. De wachtmeester werd gestraft door zijn superieur die bekende dat hij dit deed omdat Haex „zo ongemakkelijk" was met twee dagen arrest en daarna volgde overplaatsing. Te gen dit laatste tekende de wachtmeester nu beroep aan en het ambtenarengerecht moet uitmaken, of er aan die overplaat sing „een luchtje" zat. Formeel kan iede re militair overgeplaatst worden, dus als het verband tussen incident en overplaat sing fijntjes buiten spel kan worden gehou den, vangt de wachtmeester bot. Het gehele geval zet de houding van de tegenwoordige staatssecretaris niet in een sympathiek licht. Menselijke verhoudingen in een aparte samenleving als het leger kunnen niet worden gemist, wil men al thans die samenleving enigszins draaglijk maken voor alle betrokkenen. Een be roepsmilitair als de wachtmeester brengt zijn hele bestaantje door in die samenle ving. Overplaatsing, waardoor zo'n man ge scheiden wordt van zijn gezin (tengevolge waarvan zijn vrouw een zenuwcrisis te doorstaan kreeg) is een onsportief gebruik van sancties, waarmee iemands leven kan worden verzuurd. En dat allemaal omdat een generaal zich teveel generaal en te weinig mens voelt. Nergens in de krijgs- voorschriften staat letterlijk, dat generaals mensen moeten zijn. Maar de bedoeling van zijn functie is toch, „de man" van hoog tot laag met zoveel mogelijk toewij ding en levensvréugde zijn toch al zo on dankbare taak te doen vervullen. Een ge neraal is geen partij voor een wachtmees ter, ofschoon zij beiden gelijke kansen zouden moeten hebben. In sommige ande re landen komt in zo'n geval de „ombuds man" in actie, die alle partijen volledig recht doet wedervaren. Onlangs werd van militaire zijde betoogd, dat iedere soldaat zijn ombudsman al heeft, namelijk zijn commandant. In dit geval boog die com mandant voor de „ongemakkelijkheid" van de generaal. Dat is niet de manier, waarop een ombudsman tewerk moet gaan. Volkomen menselijk en redelijk gerede neerd zou men moeten vragen: waarom kan een generaal in burger niet doorrij den, als hij zo'n onbenullig overtredinkje opmerkt? Nóg menselijker: laat hij eens een lifter meenemen en onderweg genieten van diens schrik, als hij zich bekend maakt.En het daarbij laten. Beschermd dorpsgezicht. De ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid zijn voornemens het fort Blauw kapel in Utrecht als beschermd dorps gezicht aan te wijzen. B. en W. van Utrecht hebben de raad voorgesteld in stemming te betuigen met dit plan. Advertentie GOLD STAR AM E RICAN CIGARETTES keus uit twee GS-64-4 (Van onze correspondent) WASHINGTON De verkiezingscam pagne in de Verenigde Staten begint nu op volle toeren te draaien. De strijd wordt enerverend, hoewel de opiniepeilin gen een blijvende meerderheid voor John son uitwijzen. Zelfs volgens de peilingen van Goldwaters makkers kan de senator slechts rekenen op 37 percent van de stemmen tegen Johnson op wat welis waar gunstiger is dan Gallup en Harris becijferden, maar niet eens veel. Op het republikeinse hoofdkwartier wordt men daardoor langzamerhand minder optimis tisch en hoopt men op een wonder in de maand oktober. Een dergelijk wonder zou bijvoorbeeld zijn een tactische blunder van Johnson, pijnlijke onthullingen voor de democraten in de corruptiezaak-Bobby Baker of een nieuwe politieke catastrofe in Zuid-Viet- nam. Zonder wonder is Goldwater ook volgens vele republikeinen reddeloos. De senator zelf vertrouwt nog steeds op het verouderde denkbeeld dat Amerik's miljoenen conservatieven sinds Hoovers kandidatuur in 1932 nimmer meer een kan didatuur hebben gehad die hen tot waar enthousiasme bracht, aangezien beide partijen gedurende de afgelopen dertig jaar steeds gematigde progressieven naar voren schoven. Daarom zal, zo denkt hij, ditmaal voor het eerst sinds dertig jaar een geweldig conservatief kiezersblok naar de stembussen komen, dat bij de vorige verkiezingen vaak thuisbleef. Daartegen over staat, aldus Goldwaters theorie, dat de gematigden en progressieven tamelijk lauw zijn, en daardoor zijn volgens hem de actieve, rotsvast overtuigde conserva tieven in het voordeel. Volgens de senator zijn de resultaten van de opiniepeilingen wellicht juist wat betreft de stemming onder de Ameri kaanse bevolking, maar zij zeggen niets van de stemming onder de daadwerke lijke kiezers. Het is immers mogelijk dat de miljoenen die tegenover de opiniepei lers verklaarden Johnson te zullen steu nen, helemaal niet gaan stemmen de vol gende maand. Het enthousiasme van de Goldwater-aanhangers daarentegen zou ac tief deelnemen aan de stemming garan deren. Ondanks zijn optimisme is toch een wij ziging in Goldwaters campagne te bespeu ren: een volledige concentratie op de zo genaamde immoraliteit van de regering- Johnson, het conservatieve principe van particulier initiatief tegenover de demo cratische overheidsplanning, een krachti ge houding contra de communisten tegen over de halfzachtheid van Kennedy's en Johnsons verzoeningspolitiek. Vooral dit laatste thema overheerst en het lijkt aan te slaan bij grote groepen Amerikanen uit het zuid- en middenwes ten, die het niet kunnen verkroppen dat de uiterst machtige Verenigde Staten geen kans zien overal ter wereld de vrede te dicteren. Twee nieuwe elementen zijn overigens typerend voor de campagne van Goldwa ter: ten eerste de grote activiteit van Richard Nixon, die door heel Amerika redevoeringen houdt en kennelijk poogt de traditioneel republikeinen die in 1960 voor hem stemden, voor de kandidatuur Advertentie ANEGANG 7b HAARLEM TEL: 10643, van Goldwater te winnen. Een ernstige barrière voor de overwinning wordt na melijk gezien in de gepeilde desertie naar het kamp van Johnson van 25 percent van de eigenlijke republikeinse kiezers. Daarnaast beoogt Nixon wellicht de kan sen warm te houden voor zijn eigen ren tree in 1968, nadat Goldwater zal zijn ver slagen, terwijl reeds bekend is dat een overwinning van de senator uit Arizona Nixon de post van minister van Buiten landse Zaken zal opleveren. Het tweede nieuwe element is de uitbreiding van de televisiepropaganda. Deze week was Goldwater 's avonds tweemaal een halfuur landelijk zichtbaar, waarbi.i hij vragen beantwoordde van een voudige doorsneezielen uit het hele land. Daarbij legde hjj de nadruk op het geven van simpele antwoorden op simpele vra gen. Goldwaters rustige, huiselijke fatsoen lijkt evenwel aantrekkelijk, zoals trouwens is bewezen dat televisie-persoonlijkheid zijn belangrijkste voordeel is. Ook de democraten zijn begonnen met televisiepropaganda, waarin president Johnson optreedt. Een betere filmmonta ge en een betere tekst kunnen echter niet verbloemen dat Johnsons persoonlijkheid weinig attractief is en zijn uitspraken on oprecht lijken. (Van onze correspondent) LONDEN Het conservatieve lagerhuis lid William Yates, heeft verklaard dat hij gedurende de tegenwoordige „speciale om standigheden" de nieuwe regering „alle mogelijke hulp" zowel op nationaal als op internationaal gebied heeft aangeboden. Yates heeft hierover brieven geschreven aan premier Harold Wilson, en oppositie leider sir Alec Douglas-Home. Hij ver klaarde, dat het gezien de internationale crisis, Kroesjtsjev's ontslag, China's kern bom en de onzekerheid over de presidents verkiezing in de V.S. het zijn vaderlandse plicht is de Labourregering op het ogen blik te steunen. Yates is altijd een buitenbeentje geweest in zijn partij.- Vorig 'jaar kwam hij in moeilijkheden toen hij dreigde met een motie tegen Duncan Sandys, die toen mi nister van Gemenebest en Koloniën was. Hij beschuldigde Sandys ervan dat deze de Britten uit Aden verdreven wilde zien. In 1956 werd Yates op het conservatieve congres luid uitgejouwd voor zijn aanval op de Suez-politiek en de conservatieve regering. Gisteren waren de conservatie ve- en labourpartij het in elk geval eens over Yates. Beide verklaarden: „geen commentaar". MOSKOU (Reuter en A.P.) De ont vangst van de drie Russische kosmonau ten van het Voskhod-ruimtevaartuig giste ren in Moskou verliep tamelijk stijfjes. Het glimlachende gezicht van Nikita Kroesjtsjev, die bij soortgelijke gelegenhe den niet van de held van de dag is weg te slaan, ontbrak. Brezjnev kuste de ruimte vaarders weliswaar op beide wangen, maar deze kuise bijna puriteinse kussen waren niets vergeleken bij de warme om helzingen van de beerachtige Kroesjtsjev op dergelijke momenten. De grootse receptie, die de Sovjet-Unie 's avonds in het Kremlin heeft gegeven ter ere van haar drie nieuwe ruimtevaart helden overtrof alle ontvangsten, die ooit in Rusland voor bezoekende staatshoofden zijn gegeven. Op de tafels langs de wanden van de prachtige St. Joris-zaal stond, tussen een rijke sortering eten en drinken zwarte kaviaar. Gewoonlijk wordt op dergelijke recepties rode kaviaar opgediend. Leonid Brezjnev, de nieuwe leider van de Russische communistische partij, heeft op het Rode Plein gezegd, dat de Sovjet- Unie streeft naar doelmatige veiligheid voor Europa, beëindiging van de bewape ningswedloop en versterking van de Ver enigde Naties voor de handhaving van de wereldvrede. Tot de enorme menigte zei hij dat de partij de versterking van de eenheid in het socialistische kamp steunt. „De partij is vastbesloten de leninisti sche koers te volgen met een collectief lei derschap", aldus Brezjnev, die zijn eerste toespraak in het openbaar hield sedert hij vorige week donderdag de leiding van de partij van Kroesjtsjev overnam. „Bijeenkomsten van communistische partijen zullen ertoe bijdragen het pad te effenen voor een conferentie om de moei- ROME (AP) Het Algemene Italiaanse Vakverbond heeft opgedragen vanaf van daag tot maandag 26 oktober dagelijks drieeneenhalf uur het werk te staken bij de staatsspoorwegen. De andere Italiaan se vakbonden doen niet aan de staking mee. Alle vakbonden in Italië willen een nieuwe werkclassificatie voor de spoorweg arbeiders lijkheden te overwinnen". Deze zin van Brezjnev wordt gezien als een poging om de betrekkingen met China te verbeteren. Brezjnev sprak in zijn rede niet over Kroesjtsjev. De drie Russische ruimtevaarders van de „Voskhod", Vladimir Komarov, Kon- stantin Feoktistov en Boris Jegorov, heb ben de onderscheiding „held van de Sov jet-Unie" gekregen. Tussen toen en straks Nu liggen allerwegen de beukenootjes de eikels, de kastanjes in het rond, uitge strooid door een spilzieke moeder Natuur. Nu kleuren de bladeren in de winger Bolle bessen staan op springen. Witte, rose, rode, dubbele rijen, snoeren, prop pen, klonten bessen in weelderige ver kwisting gehecht aan één klein takje dat haast bezwijkt onder de eigen nakomeling schap. Nu hebben de laatste bloemen in de tuin alle zeilen bij te zetten om hun stand-als-bloem op te houden, hun naam van Bloem waar te maken. Nu gaan de kinderen weer snaterend in groepjes langs de trottoirs iedere morgen vóór negen en zijn alle trottoirs schoon van kinderen tot de wijzer van de klok drie cijfers verder op geschuifeld is. Nu is iedereen weer thuis en denkt aan vakantie (aan de mens die hij toen was) als aan iets dat heel lang geleden gebeurd is (als aan iemand die heel lang geleden bestaan heeft) en: is het eigenlijk wel gebeurd? Was het niet een ander wie dat gebeurde? Maar natuurlijk. Het gebeurde met en aan de mens die ieder jaar weer opnieuw verwekt wordt door het minzieke koppel Zomer-Vrijheid, dat een stormach tige ontwikkeling doormaakt en na een kort maar moedig gedragen ziekbed, weer overlijdt, drie tot vier weken na de ge boorte al. Nu is de zomer weggetrokken, de vrijheid is daarginds blijven liggen, in dat vakantieoord; hier thuis liggen gebon denheid en plicht en gareel en sleur en al die dingen. Hier, nü ligt de herfst over ons heengebogen, blaast een zuur- kooladem in ons gezicht, grist met ritse lende, bruingevlekte handen alle kleur uit ons décor en jaagt ons allemaal naar bin nen. Nu wenden wij ons af van buiten dat zo lang ons thuis was, het natuur lijke verlengstuk van onze woning. Nu moeten we ons weer kleden om het buiten te ontmoeten in de voorgeschreven offi ciële kledij van jas en kousen en hand schoenen. Nu brengen we alleen nog maar vluchtige bezoekjes. Hoe maakt u het? Danku! En dan gauw weer terug, gauw naar binnen, deuren goed achter ons sluiten, dat niets meer kan sluipen. In de avond huilt de natuur aan onze ramen, een urenlange stortvloed van tra nen die alles doorweekt en murw maakt, onder zacht gejammer van de wind en de toppen der bomen die elkaar hun nood klagen .Voor deze droefheid lijkt geen troost te vinden, zeker niet bij ons. Wij stoppen ons hoofd onder de dqken omdat het vreselijk is om aan te moeten horen, zoveel lijden, zoveel aftakeling en ontbin ding, zoveel .troosteloosheid ineens. Dan draaien we ons om en dwingen onszelf aan aardige dingen te denken, aan suède schoenen met een gesp, truien met rol- kraag, aan de schotel brussels lof met ham en kaas die nu binnen bereik komt, aan lachen met Rijk en Johnny en sinter- klaasvieren met Jos en Anny, aan warme groc met citroen en aan lezen bij de ka chel met de slofjes aan. Dan doen wij zoet wat Herfst van ons verwacht, waartoe hij ons ieder jaar komt manen: wij schakelen om, draaien het TOEN van de zomer radicaal de rug toe, zetten ons geduldig, handen over el kaar, een boek en een warme groc, in de schemerige grijze wachtkamer van het NU tot het STRAKS van de volgende zomer ons weer tevoorschijn zal roepen. Cri Stellweg Advertentie h etoM&tdeneetc nac/tt °//a0'eA-o d e< PQ'yetherlDtff9 Sarantie, 2* U etmaal. Geslaagd. In Woomera (Australië) is weer een geslaagde proef genomen met de eerste trap voor de drietrapsraket die rond 1966 een Europese kunstmaan in de ruimte moet brengen. Beter. De toestand van de gewezen Ame rikaanse president Harry Truman, die acht dagen geleden een val in zijn bad kamer maakte, gaat met de dag voor uit. Hij hoopt binnenkort het ziekenhuis te verlaten. Ruimtevaarttraining. Het Amerikaanse Bu reau voor Lucht- en Ruimtevaart (NA SA) gaat volgend voorjaar tien tot twin tig geleerden een ruimtevaarttraining geven. STOCKHOLM (Reuter) Twee Zweed se officieren zijn gisteren in Stockholm wegens wapensmokkel ten behoeve van Turkse Cyprioten tijdens hun verblijf op Cyprus in dienst van de troepenmacht van de Verenigde Naties veroordeeld tot twee jaar dwangarbeid. Ze zijn ook ge degradeerd. De officieren zullen in hoger beroep gaan. Rechter Curt Boere vond, dat ze de Zweedse reputatie zeer hadden geschon den. Luitenant Helge Hjalmarsson ant woordde: „Mijn sympathie ging geheel uit naar de TurkenDe Grieken wilden de Turken uitmoorden, terwijl de Turken alleen maar het eiland wilde verdelen". Hij ontkende, dat ze een beloning hadden ontvangen voor de wapensmokkel. Verzet. Volgens de voorzitter van het Afrikaanse Bevrijdingscomité, Oscar Kambona, is in de Portugese kolonie Mozambique het verzet tegen de Portu gezen begonnen. „Zich beroepende op agressie van buiten en communistische ondermijning is de Portugese regering een meedogenloze campagne van plun dering, terreur, foltering en onteigening tegen de Afrikanen in het noordelijke gedeelte van het land begonnen" zei Kambona. Symbolische staking. De arbeiders van twee van de grootste Londense havens Tilbury en Royal Albert zullen donderdag een symbolische staking hou den. Luchtvaartconferentie. In Rehovoth (Is raël) is de 57e algemene conferentie van de internationale luchtvaartfederatie geopend, in bijzijn van 200 afgevaardig den uit 33 landen. De conferentie kende een gouden medaille toe aan de Franse Jacqueline Auriol voor haar snelheids record in de luchtvaart en aan de Rus sin Valentina Teresjkova voor haar ruimtevlucht. Rechterhand. Frank Frigenti, vroeger de rechterhand van de bendeleider Al Ca- pone in Chicago, is na langdurige ziekte in een ziekenhuis in Rome overleden. Frigenti, die zestig jaar was, werd in 1952 uit de Verenigde Staten als onge wenst persoon gedeporteerd. Overleden. In New York is overleden James Mitchell, minister var Arbeid on der president Eisenhower Vluchtelingen. In het weekeinde zijn zes tien Oostduitsers naar West-Duitsland gevlucht.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3