ZSC, Castricum en Pat Mat gegadigden voor schaaktitel van Politieauto gaf in Driehuis geen voorrang Leerkrachten voor M.M.S.-Velsen Havenberichten Kort IJmondnieuws Te hard gereden Bestuur Woning stichting Velsen Loendersloot DINSDAG 20 OKTOBER 1964 7 99 EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 oersterke motor met Kema keur 0 licht van gewicht 1 jaar garantie grote stofberging gemakkelijke betaling en 100% service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel. 4654 Verdiende damoverwinning van tiental van DGIJ Sinds IJmuiden geschonden uit de laatste oorlog kwam is er in dit nijvere deel van de gemeente Vel sen op het gebied van de woning bouw wel het een en ander tot stand gebracht. Moderne flats en winkels, brede verkeerswegen en pleinen lieten weinig over van het gemoedelijke vissersdorp dat IJ muiden zo'n halve eeuw geleden is geweest. IJmuiden is een stad van deze tijd geworden, een stad van wer kers die behalve op zee hun brood verdienen in tal van takken van industrie. Aan de dynamische groei van het gebied rondom de ingang van het Noordzeekanaal, kortweg de IJmond genoemd, heeft ook de gemeente Velsen in belangrijke mate bijgedragen. De niet te verzadigen honger naar woningen heeft vrijwel alle be schikbare bouwgrond in IJmuiden opgeslokt. De woningbouw is zoals in het uitbreidingsplan Duinwijk al diep het duinterrein binnenge drongen. Het plan-Zeewijk strekt zich nog verder uit in de richting van het strand. Duizenden mensen zullen in dit nieuwe IJmuiden wonen. Intussen gaat in het hart van Velsen de bouw van het nieuwe raadhuis aan het Plein 1945 zijn laatste fase in. Deze schepping van architect W. M. Dudok wordt het monumentale symbool van het Velsen dat midden in deze tijd wil staan. Hoog rijst de toren boven de omringende bebouwing uit. Meer afstand van het „aardse heden" nam fotograaf Gerard Pen- nart s van Articapress - Haarlem, die deze fraaie luchtopnames van het bestaande en het groeiende IJmuiden maakte. Het zijn foto's die vooral de oudere generatie van IJmuidenaren nauwelijks zullen kunnen vereenzelvigen met „hun" IJmuiden van voor de oorlog. Die goede oude tijd ligt ver, ver weg. „De gouden draad" MiÜiMMi ts 1 Nadat de schakers, uitkomend in de KNSB-competitie reeds zijn begonnen aan de nieuwe competitie, komen deze week ook de deelnemers aan de competitie van de Noordhollandse Schaakbond aan de start. De hoogste afdeling, de overgangs klasse telt zeven ploegen waarvan één in aanmerking komt om promotiewedstrij den te spelen voor een plaats in de KNSB en twee ploegen zonder meer zullen de graderen. Gegadigden voor de hoogste eer zijn ZSC (Zaandam): Castricum en mis schien Pat Mat (Beverwijk). De Zaandammers hebben jarenlang in de KNSB gespeeld en starten stellig als de grote favoriet. Castricum is in enkele jaren tijd als een raket omhoog gescho ten en heeft in spelers als Verhoeff en Molenbroek een tweetal dat tegen de sterkste spelers een goed figuur kan slaan. Pat Mat heeft een homogene ploeg zon der uitschieters. Een goede eindklassering staat wel vast. De schaakclub Heemstede, die andere jaren altijd, een vooraanstaan de rol heeft gespeeld moet na het vertrek van de neven J. S. Bonkenburg aan zienlijk zijn verzwakt en wellicht goed op haar tellen passen niet op één der beide laatste plaatsen te eindigen. Het gepro moveerde Bloemendaal zal het evenmin gemakkelijk krijgen waarbij teams als Schaaklust (Andijk) en Kijk Uit 2 (IJmui- den) zowel in gunstige als ongunstige zin kunnen ombuigen. Bij de eerste-klassers zal zowel in groep A als groep B de kam pioen automatisch promoveren en uit bei de afdelingen de twee laagst eindigende teams degraderen. Voor het kampioen schap in de A-afdeling geven wij Sant poort een redelijke kans. Als de gevaarlijkste concurrent zien wij daarbij de schakers van Oppositie (Hei- loo). Onderaan zullen Het Oosten 3 (Haar lem) en Caïssa (Hoorn) het niet gemakke lijk krijgen. In de B-afdeling voorzien wij een strijd om het kampioenschap tussen Purmerend, Het Oosten 2 en Zaanstreek Noord (Krommenie). Rolland (Haarlem) en Weenink (Beverwijk) zijn hier de clubs die op de wip zitten. Santpoort 2 en Oppo sitie 2 lijken ons voorbestemd de strijd tegen de degradatie aan te binden. Als 2de klasse favorieten tippen wij Edam (gr.a); Witte Paard (gr. b); Aals meer (gr. c) en VHS 2 (gr. d). Deze week zullen de volgende wedstrij den worden gespeeld.' Overgangsklasse: Schaaklust - Zaandam; Kijk Uit 2 - Bloemendaal; Castricum Heemstede. 1ste klasse: A: MSC - Schaak mat; Oppositie - Het Oosten 3; KTV - Sant poort. 2de klasse, afd. D: Rolland 2 - VHS 2, Aalsmeer 2 - KSC. 4de klasse, afd. A: Caïssa 3 - Wieringermeer 3; DOS- VVV 4; afd. B: Oppositie 3 - Lasker; Drie huis 3 - Assendelft; afd. C: Castricum 4 - Weenink 4; afd. D: VHS 4 - Excelsior 2; deze tijd. Aalsmeer 4 - HWP 2; Het Oosten 6 - De Vier Torens. In de competitie van de KNSB werden de afgebroken partijen uit de wedstrijd VVV - Kijk Uit uitgespeeld. VW was be reid zonder verder spelen met een kleine zege genoegen te nemen maar de IJmui- denaren wilden met alle geweld een gelijk spel uit het vuur slepen. Het gevolg was een riskante poging om dit resultaat te bereiken met het gevolg dat er slechts nederlagen uit de bus kwamen. VW kwam hierdoor tot een wat geflatteerde 6VS-31/» zege! Advertentie Op de kruising WaterloolaanDriehul- zerkerkweg in Driehuis ontstond maandag middag een hevige botsing tussen een surveillanceauto van de politie en een vrachtauto. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Beide wagens wer den ernstig beschadigd. De politieauto, die met een blauw zwaai licht en loeiende sirene reed, kwam van de Driehuizerkerkweg. De bestuurder had opdracht gekregen zich met spoed naar de Torenstraat in Velsen te begeven waar een bewoonster onwel was geworden. Op het kruispunt botste de surveillanceauto op een op de Waterloolaan rijdende vracht auto. De politieman had de vrachtauto- Chauffeur voorrang moeten verlenen. De laatste verklaarde de sirene wel te hebben gehoord maar toen was de politieauto al te dicht bij om een aanrijding te voor komen. stad Ter voorziening in de personeelsbezet ting voor het cursusjaar 1964-1965 aan de gemeentelijke middelbare school voor meisjes, stellen burgem. en weth. de raad voor te benoemen tot leraar (lerares) in tijdelijke dienst, voor het tijdvak 1 sep tember 1964 tot 1 september 1965: mevr. M. de Geus-Slothouwer te Driehuis, voor het vak Frans; mevr. C. H. Rodenberg - Bekker te Santpoort voor het vak Engels; drs. W. A. Kotte te IJmuiden, voor het vak geschiedenis; mevr. J. J. de Bree- Rijkee te Deift, voor het vak handen arbeid: de heer G. Tromp te Haarlem, voor het vak wiskunde; de heer A. Groot te Amsterdam, voor het vak handtekenen; mevr. P. Mulder-van Vark te Driehuis, voor het vak lichamelijke opvoeding; de heer K. J. W. Venneken te Alkmaar voor het vak muziek; mevrouw J. E. Broekens- Verwer te Driehuis, voor het vak bio- vaste dienst, voor het vak Nederlands, drs. J. B. Bakker te IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Sugar exporter, van Fjellbank voor Velsen; Bestik, Aurum; Joost, Skutskaer, Zaandam; Birdwood, Immingham; Hector, Bremen; Heringsdorf, Wismar; Jason, Paramaribo; Rudolf Karstens, Swansea; Frans van Seumeren, Koege; Brauns- feld, Ventspils; Bongo, Wisby, Velsen; Levensau, Waterford; Baden, Oslo; Ivoorkust, Rotterdam; Boekanier, Rotterdam, IJmuiden. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Agnes, naar Rotterdam; Martha, Gibraltar; Jurjen de Vries, Grangemouth; Rhone, Norrköping; Fran- cisca, Rotterdam; Stork, Felixstowe; Jan Jonas, Norresundby; Lizard, Brldgewater, Zaandam; Spyros Armenikos, Rotterdam; Hegg, Rotter- Rotterdam; Zwerver, Londen; Stella Maris, Londen; Temar, Boston, Zaandam; Mare Libe- rum, Dagenham; Ore Mina, Port Talbot; Viola, Trollhattan, IJmuiden; Atland, Lulea, IJmuiden; Wiebold Boehmer, Gibraltar; Blitar, Rotterdam; Kittywake, Sas van Gent. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Keizers- waard, van Lkillingholme; Batavier 3, Rotter dam; Nordholm, Rotterdam; Olhoern, Gruvon; Bittern, Liverpool. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Velox, naar Ipswich; Dido, Rotterdam; Lauriergracht, Ant werpen; Tarzan, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van •I naar Amsterdam is gegaan.) Met Duivenbode als invaller voor H. Laros is D.C.IJ. er in de 3de ronde van da strijd om de provinciale clubtitel in ge slaagd een kleine maar verdiende 11—9 overwinning te behalen op damclub Die- men. De gedetailleerde uitslagen luide: 1. B. Dukel (D.C.IJ.)R. Loosekat (Diemen) 11; 2. T. TielrooyJ. van Loo 20; 3. K. PippelC. van Tilburg 02; 4. P. v. d. BergG. Fakkeldij 02; 5. J. van StratenJ. van Geemen 02; 6. H. Swier—H. v. d. Ploeg 1—1; 7. L. Bink horstW. Wasseur 1—1; 8. A. Beukema J. van Drie 1—1; 9. J. de Boer—H. Zoontjes 20; 10. C. van DuivenbodeP. van Bol huis 20. Totaal 119 voor D.C.IJ. De overige uitslagen luiden: Gezellig Samenzijn— Trefpunt 137; ZaandamHeemstede 164; Het OostenK.D.A. 812; Jozeph BlankenaarH.D-C. 155. Na de derde ronde staan Gezellig Samen zijn, Jozeph Blankenaar en Zaandam met 6 punten aan de kop. Het Oosten en Diemen onderaan zonder een punt. D.C.IJ. heeft de vierde plaats met 4 punten. De kinder-operettevereniging „VIDES** uit IJmuiden geeft zaterdag 24 en maan dag 26 oktober in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeek weg haar eerste uit voeringen van dit seizoen. Voor de pauze wordt door de oudste leden van de ver eniging een opvoering gegeven van „De harem van een vrijgezel", een spel van onwaarschijnlijkheden in één bedrijf door P. J. Dorreboom. Na de pauze volgt een opvoering van „De gouden draad", een kinderoperette in drie bedrijven door Stien de Bruyn. De regie is van mevrouw Truus van der Vis, die ook de kostuums weer voor haar rekening nam. Willie Doornebos verzorgt de pianobegeleiding. Kunst en kalkoen. In Beverwijk heb ben maandagavond de leden van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen met grote belangstelling geluisterd naar de Bergense kunstschilder Jaap Sax. De pre sidente mevrouw Emmer deelde daarna mede, dat voorbereidingen worden getrof fen om met Kerstmis iets te doen voor be jaarden, die hiervoor in aanmerking ko men. Op 3 november gaan de leden naar het gemeentelijk gasbedrijf, waar een voorlichtingsmiddag wordt verzorgd door het Amerikaans pluimvee-instituut. De dames zullen dan onder meer te zien krij gen, hoe op z'n Amerikaans een kalkoen klaargemaakt wordt. Europese eenheid. Voor de Ned. Chris ten Vrouwenbond in Beverwijk sprak me vrouw Tonkes naar aanleiding van haar bezoek aan Luxemburg, waar een Euro pese school is voor 1400 kinderen van 23 verschillende nationaliteiten: kinderen van geleerden zitten naast kinderen van ar beiders. Spreekster sprak de wens uit, dat alle christenen zouden bijdragen tot de verwezenlijking van de Europese eenheid. De Velsense politie heeft maandag weer tal van automobilisten op de bon gedaan wegens overschrijding van de maximum snelheid. Op de Hagelingerweg in Sant poort werden 23 man bekeurd. In de Vel- ser tunnel kregen dertien bestuurders een procesverbaal wegens overtreding van het inhaalverbod. Burgemeester en wethouders van Vel- ■en hebben de volgende personen aanbe volen voor een benoeming in het bestuur van de Woningstichting Velsen. In de vacature A. Antonijssen: 1. A.An- tonijssen, Van Rijswijkstraat 26 te Velsen (noord); 2. A.F. Meijer, Middeloolaan 20 te Driehuis. In de vacature H. Groeneboom: 1. H. Groeneboom. Wenckebachstraat 50 te Vel sen (noord); 2. H. Broekhof, Koningsweg 30 te Velsen (noord); In de vacature H. R. de Haas: 1. H. R. de Haas, Sparrenstraat 33 te IJmuiden; 2. A. van Gils, Sparrenstraat 37 te IJmui den; In de vacature M.S. Jongkind: 1. M.S. Jongkind, Wenckebachtstraat 132 te Vel sen (noord); 2. A. J. van Wessum, Wijker- «traatweg 136 te Velsen (noord); In de vacature W. Visscher: 1. W. Vis- scher, Zwaanstraat 85 te IJmuiden; 2. J. Dijkstra, Gladiolenstraat 22 te Santpoort (noord) In de vacature W. D. Wiljouw: 1. W. D. Wiljouw, Duinvlietstraat 9 te Velsen (noord); 2. J. Wijker, Dolfijnstraat 202 te IJmuiden. IJmuiden:

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7