Eis van veertien jaar voor moord in Nes AGENDA D Pu rol K2r Boete van f 100 geëist tegen mr. Hiltermann KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Ford Corsair r. v.a. ƒ7.145.- morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist: Hij heeft 't beslist Artikel in „Voortgang" oorzaak van conflict bij Kath. Voortrekkers Zes doden in het verkeer Meer parkeermeters voor Amsterdam Dagproduktie bleef stijgen in september Onbestendig BRILLEN VOOR KEIP dienf heel de huid PHILIPS WASAUTOMAAT DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON - badzeep Voor Uw voeten: slamat djalan voetbalsem Voor Uw textiel: ÏJ O textiel- kleurspoeling En tegen vlekken; Kerkelijk nieuws Geef uw lievelingsvogel het beste: 'Sluis verpakte vogelvoeders t Geef uw lievelingsvogel het beate: p3lui$ verpakte vogelvoeders! P. SCHOUTEN Wegens belediging van kankerspecialist C onjunctuurtest n.v. H A G A M ZANDVOORTSELAAN 4-6 HEEMSTEDE - TELEFOON 85 5 40 "SS o- -S-5 s s se a ca De moord op de Friese boerenvrouw Fetje Peenstra-Vellinga in Nes onder Ak- krum, die vorig jaar november ontdekt werd na een „gewone" boerderijbrand, is gisteren in een volle rechtszaal van het paleis van justitie in Leeuwarden door de rechtbank behandeld. De hoofdverdachte in deze zaak, een 29-jarige boerenarbeider uit Broek, hoorde veertien jaar gevange nisstraf tegen zich eisen, zijn neef drie jaar. De hoofdverdachte bekende samen met zijn neef op de vroege morgen van de 31ste oktober van het vorige jaar de boerderij van Doeke Peenstra te zijn binnengegaan op zoek naar geld. Ook gaf hij toe de boerin, die nog te bed lag, gewekt te heb ben en haar te hebben gedwongen vijf honderd gulden af te geven. Toen ze begon te gillen, omdat de neef onverwacht te voorschijn kwam, had hij haar gewurgd. Daarna, zo gaf hij toe, had hij samen met zijn neef de boerderij in brand gestoken. De neef ontkende met zijn oom in de boerderij te zijn geweest. Hij hield vol te hebben geslapen tot hij gewekt werd, daar er brand in de boerderij van Peenstra was uitgebroken. De oom werd daarna opnieuw uitvoerig gehoord, nu als getuige in de zaak tegen zijn neef. Beiden hielden vast aan hun ver klaringen, die diametraal tegenover elkaar stonden. Over beide verdachten zijn psychiatrische rapporten uitgebracht door dr. van den Burg, geneesheer-directeur van de psy chiatrische inrichting te Franeker. Hij vond beide daders verminderd toereke ningsvatbaar. Mr. J. J. Keuning, die de hoofdverdach te verdedigde, was van mening dat afper sing niet is bewezen en probeerde aan te tonen dat er eerder van zware mishan deling de dood tengevolge hebbende, spra ke is geweest dan van doodslag. De straf maat van veertien jaar vond hij buiten alle proporties. In zijn pleidooi voor de neef zei mr. H. Schootstra: „Ik volg de officier niet op zijn wegen, maar blijf rustig aan de spon de van mijn cliënt zitten". Hij wees erop dat de hoofdverdachte tijdens het onder zoek al zes maal van verklaring is ver anderd. Hij vroeg vrijspraak en bevel tot opheffing van de voorlopige hechtenis. Advertentie Advertentie Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. fl.95 En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 VERAF EN LEZEN GR. HOUTSTR. NAAST LUXOR c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. Vrgdag 13.30 en 14.45 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Stadsschouwburg, vandaag 19.45 u.: „Dio- gé" met de operette „Mariëtta" op muziek van Walter Kollo. Vrijdag 20 u.: De Neder landse Comedie met „Een afgehouwen hoofd" van Iris Murdoch en J. Prestley. Regie Henk Rigters. M.m.v. Ellen Vogel, Andrea Domburg, Guus Oster, Joan Rem- melts e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19 u.: „Bye, bye birdie", a.l.; 21.15 u.: „Zij ging naar Parijs", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De heerseres van Atlantis", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Winnetou", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De zedelozen", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Mensen van morgen" en „Amsterdam", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Hinderlaag ln het rotsgebergte", 14 j. Studio, vandaag en vrijdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het zevende zegel", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tot 8 november: Tentoonstelling van foto's van J. H. Böhme. Dagelijks van 10-20 u. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal: Tentoonstelling van werk van Corneille, Lucebert en anderen (uit eigen bezit). Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 1 november. De Waag (Spaarne-Damstraat): Tentoon stelling van werken van vijf leden van „Kunst Zij Ons Doel". Tot en met 24 ok tober. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 u. dinsdag tot en met zaterdag 9-18 u. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bioemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondag 14-17 u. Tot en met 25 oktober. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstraat-Spaarne), vrij dag en zaterdag van 20-01 u.: Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 16 oktober). DONDERDAG 22 OKTOBER City, 20 u.: „De ellendigen". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30- 12 en 14-16.30 u. VRIJDAG 23 OKTOBER City, 20 u.: „Eddy slaat alles". Stadsschouwburg, 20 u.: „Goliath en de slavin". Petrazaal, 20 u.: Volksuniversiteit, lezing door Henri Knap over „Humor van onze schrijvers van vandaag". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 uur (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 uur (in Santpoort ook voor r.-k. bibliotheek). DONDERDAG 22 OKTOBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mandrin, de genadeloze wreker". VRIJDAG 23 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De dag en het uur". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mandrin, de genadeloze wreker". W.B. Theater, 20 u.: „Jason en de duistere "machten". Zeewjjkschool, Varenhof, 1,20 u.: Ouder avond. Advertentie zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. fl.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. Bloemenzeep v.a. f 0.85 (ook in geschenkverpakking) verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.65 wast volmaakt en verft als nieuw in één keer (ook nylon) enz. Per pakje f 0.75 de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f0.95 -. 'r -i.v Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zaamslag J. C. v. Raven- swaay te Scheveningen. Bedankt voor Klundert B. Bijleveld te Bussum. Geref. Gemeenten Beroepen te H.I. Ambacht A.. Hofman te Zeist. Vr(je Evang. Gemeenten Bedankt voor Leeuwarden A. J. Buur man te 's-Gravenhage. Advertentie (Van onze correspondent) Zeist Over het geschil tussen het hoofdbestuur der Katholieke Verkenners en de staf van voortrekkers heeft de waar nemend hoofdkwartiercommissaris voor publiciteit, de heer K. Enkelaar, een com muniqué verstrekt waarin wordt gesteld dat tussen het bestuur van de Katholieke Verkenners en de redactie van een van zijn bladen, het voortrekkersblad „Voort gang", een verschil van inzicht is ontstaan over het door deze redactie gevoerde be leid in een incidentele kwestie. Naar het oordeel van het bestuur van de Katholieke Verkenners zou het door deze redactie ge voerde beleid tot gevolg hebben dat de verhoudingen tussen de Katholieke Ver kenners en haar zusterorganisatie, de Ne derlandse Padvinders, dreigen te worden verstoord. Als gevolg van het verschil van mening heeft de hoofdkwartiercommissa ris voor voortrekkers, de Haagse hoofd inspecteur van politie de heer J. Molijn uitvoering gegeven aan het reeds bij hem bestaande voornemen, om principiële re denen ontslag te nemen. Dit ontslag is door het bestuur aanvaard. De assistenten van de heer Molijn, de heren Frans Vink uit Den Haag en Ton Delamarre, die zich in de onderhavige kwestie van het bestuursbe leid meenden te moeten distantiëren, kon den dientengevolge moeilijk meer in hun nationale functies worden gehandhaafd, aldus het communiqué. Met de waarneming van het hoofdkwar tiercommissariaat voor verkenners is be last mr. Blaauw uit Waalre. Hem is ver zocht te bezien of een structurele wijziging in de verhouding tussen het bestuur en de voortrekkersredactie gewenst is. Bij dit onderzoek zal worden uitgegaan van de eigen plaats die de voortrekkers zowel nationaal als internationaal in de verken nersbeweging innemen. In het communiqué zegt het bestuur voorts het te betreuren dat tijdens het onderzoek naar de toekomstige plaats van de voortrekkersredactie mededelingen zijn gedaan aan een katholiek ochtendblad, met het directe gevolg dat een onjuiste voorstelling van zaken zou zijn ontstaan. De problemen ontstonden naar aanleiding van een artikel van de hand van de inter nist P. van den Burg over sexuele voor lichting in het blad „VT" van de Neder landse Padvinders. De processusstam, die de redactie vormt van „Voortgang", het officiële maandblad van de Katholieke Voortrekkers in Neder land, heeft aan het begin van dit jaar zeer fel gereageerd op dit artikel. De nationale leiding heeft deze reactie van de jongeren begrepen, maar was het geenszins eens met de wijze waarop in „Voortgang" was gereageerd. Er verscheen na samenspraak een communiqué in het maandblad, dat weer werd ontzenuwd door een postscrip tum van de processusstam, aldus het com muniqué. Advertentie Op de Luikerweg in Valkenswaard is vannacht een auto, die in de richting Valkenswaard redd, tegen een boom ge reden en in brand gevlogen. De twee in zittenden, de 35-jarige Amsterdammer W. van Gisbergen en de even oude S. Herben uit Soestdijk, moeten al door de klap te gen de boom om het leven zijn gekomen. In het binnenziekenhuis te Eindhoven is het driejarige jongetje R. Hezeken over leden. Het kind was op de Boschdijk in Eindhoven door een personenauto aange reden, toen het plotseling de weg opliep. De zestienjarige T. Hooghuis uit Henge lo is gisteren op een niet openbare over weg tussen Hengelo en Oldenzaal met zijn bromfiets onder de trein gekomen. Hij was op slag dood. De 61-jarige heer G. W. Kronen uit Dordrecht is woensdag, toen hij op een zebrapad de Mijlweg te Dordrecht over stak, door een autobusje aangereden. De man werd 25 meter meegesleurd. Zijn ver wondingen waren van dien aard dat hij enkele uren na het ongeval is overleden. Op een niet beveiligde overweg in Gaan deren is gistermiddag omstreeks kwart over twaalf de 74-jarige mevrouw W. van Emden-Span uit Ulft door een personen trein aangereden. Zij was op slag dood. De trein was onderweg van Arnhem naar Winterswijk. Advertentie f 200.voor uw oude machine bij aankoop van een Kastanjestraat 47 Haarlem - Tel. 54806 Burgemeester en wethouders van Am sterdam stellen de raad voor het aantal parkeermeters in de binnenstad met 113 uit te breiden tot 613. Van de meters wordt zeer druk gebruik gemaakt. Het gemiddelde bezettingsper centage bedraagt negentig. Het instellen van parkeerschijfzones is minder succes vol gebleken. Hier worden drie keer zo veel overtredingen begaan als bij parkeer meters. Veel automobilisten parkeren zon der schijf of met een schijf die niet vol doende zichtbaar is. Bovendien blijkt de aanduiding van de schijvenzone zoals voorgeschreven in het wegenverkeersre glement in de praktijk niet te voldoen. (Van onze redacteur in Amsterdam) De officier van Justitie te Amsterdam, mr. H. E. van Renesse, heeft honderd gulden boete geëist tegen de hoofd redacteur van de Haagsche Post, mr. G. J. B. Hiltermann, omdat dit blad zich beledigend zou hebben uitgelaten over de medicus dr. J. Samuels, wiens kankertherapie in het verleden zovee stof heeft doen opwaaien. In een artikel van de Haagsche Post van 3 augustus 1963 is het systematische kankeronderzoek, zoals dit in de wereld "V V m 68. Van schrik werden alle mannetjes van de lijfwacht zichtbaar. „Grijp hem. Grijp die gevangeneriep Heer Truffel en ze begonnen allemaal heen en weer te rennen, zonder natuurlijk iemand te pak ken. ,Maar pak hem dan toch! Dat is jullie plicht!" riep Heer Truffel. Eén van de mannen van de lijfwacht kwam naar voren. „Hoogedele Heer Truf fel", sprak hij, „wij willen graag de ge vangene pakkenals u maar zegt, waar hij is". „Nee, maar hij is onzichtbaar, dus waar moeten we hem zoeken?" vroegen de mannetjes, die van louter schrik nog steeds zichtbaar waren. „Dat is jullie werk, daar worden jullie voor betaald", rie Heer Truffel. „Ik moet nu besprekingen gaan voeren hoe ik het best Koning kan worden van de hele we reld. Als ik terugkom, moet die matroos gevonden zijn. Anderszwdait er wat voor jullie". Met grote stappen liep hij weg. En achter hem trippelde, onzichtbaar voor iedereen, Brammetje Fok, die heel graag die geheime besprekingen ging bijwonen! IK HES INPI/AMS van koekjes, PANNEKOEKEN VOOR DE 6ASTEN tóEBAKKEN DIE 5MAK6NN OOK BETER1. WE DIENEN ZE OP JA, DAT STAAT 60ED DE KE6BLBAAN 1 J EN IS BOVENDIEN PRAKTIES,,. MOOIE STOELEN HEEFT PO LIE VOOR ONS NEER6EZ6TJ 7— WARM ©PIB ^609-D. De conjunctuurtest van het CBS over de gang van zaken bij de Nederlandse indu strie in september geeft aan dat de ge middelde dagproduktie ook deze maand bleef stijgen. De arbeidersbezetting bleef dooreengenomen onveranderd. De orderontvangst nam, zowel voor bin nenlandse orders als voor exportorders, toe. Het oordeel over de totale orderont vangst luidde in september bij 75 percent (vorige maand 85) der ondernemingen normaal, bij 15 percent (vorige maand 5) groot, en bij 10 percent (vorige maand eveneens 10) klein. gebeurt, vergeleken met de individuele onderzoekingen. Na te hebben gewezen op het nog steeds ontbreken van een genees wijze, zegt het blad „voorlopig zijn het de charlatans, die van die onzekerheid rijk worden" en even verder „Dr. Samuels, die wel doctor maar geen dokter is, is nog steeds op het lucratieve oorlogspad. De hoofdredacteur verklaarde voor de rechtbank, dat hij het algemeen belang had willen dienen door te waarschuwen tegen de zogenoemde Samuelstherapie. Het medisch tuchtcollege heeft dr. Sa muels in 1953 reeds zijn bevoegdheid als arts ontnomen doch niettemin staat hij nog steeds aan het hoofd van de in Am sterdam gevestigde centrale inrichting Sa muelstherapie. Het was een ietwat merkwaardige rechts zitting, waar de 76-jarige dr. Samuels zich door vijanden omringd moet hebben ge voeld. De bejaarde arts, die als getuige was gedagvaard, had een koffer en een dikke tas vol papperassen meegenomen, kennelijk met de bedoeling uitvoerig uit de doeken te doen, dat hij reeds op 23- jarige leeftijd cum lade is gepromoveerd, zich heeft gespecialiseerd in het kanker onderzoek. niet minder dan zestien weten schappelijke werken heeft geschreven, die over de hele wereld zijn verspreid en ten slotte bijna zeshonderd patiënten heeft be handeld, die naar zijn diagnose en vaak ook van andere artsen aan kanker leden. Maar de president, mr. J. Knottenbelt, gaf hem geen kans de koffer te openen. De beledigingsaffaire raakte geheel op de achtergrond toen mr. Knottenbelt zeer uit voerig de overwegingen van het medisch tuchtcollege uit 1953 ging behandelen. Hoe wel dr. Samuels onmiddellijk grif toegaf de bevoegdheid te zijn kwijtgeraakt om dat hij de medische stand zou hebben on dermijnd, vond de president het niettemin nuttig de stukken van het medisch tucht college voor te lezen. Die stukken herinnerden er overigens aan dat dr. Samuels uitsluitend de medi sche bevoegdheid is ontnomen op grond van gedragingen die niets uitstaande had den met zijn medische praktijk of met de door hem gepropageerde therapie. Steeds a^s "Je 76-jarige, die de behandeling maar moeilijk kon volgen, een opmerking wilde maken, werd hem het woord ontnomen. Bovendien zei de president hem: „ik zal u maar niet te veel vragen want het uit oefenen van de geneeskunde als onbevoeg de is strafbaar en u zou uzelf met uw ver klaringen misschien in moeilijkheden bren gen De officier van justitie ging nog ver der: „Het staat wel vast dat dr. Samuels nog steeds als arts optreedt en het staat vast dat hij nog steeds zijn instituut leidt." De officier kon het de Haagsche Post niet kwalijk nemen dat het blad de aandacht op deze zaak heeft gevestigd. Dat hij niet temin een boete van honderd gulden eiste was omdat de desbetreffende redacteur an dere termen had moeten gebruiken. De raadsman van mr. Hiltermann wees op het algemeen belang. Voorts vond hij de aanduiding „charlatan" niet beledigend. Het woord betekent immers „kwakzalver" en een kwakzalver is iemand, die onbe voegd een praktijk uitoefent. Wel, dr. Sa muels is immers onbevoegd. Hij meende dat vrijspraak zal moeten volgen. De rechtbank zal op 4 november uit spraak doen. KLM-bushalte blijft. De Kroon heeft de afdeling Amsterdam van Horecaf niet ontvankelijk verklaard in haar beroep tegen een beschikking van de Commissie Vervoer vergunningen, waarbij het KLM- autobusbedrijf werd toegestaan een halte te hebben voor het Hiltonhotel in Amsterdam, waar ook een passage bureau van de KLM is gevestigd. De Kroon meent dat de afdeling Amsterdam van Horecaf geen belanghebbende is in de zin van de Wet-Autovervoer Per sonen. Onnodig krenkend. De president van de rechtbank in Den Haag heeft een be drijfsadviseur te Wassenaar verboden onnodig krenkende mededelingen te doen over de directeur van de Centropa Chalet Service N.V. te Amsterdam, op straffe van een dwangsom van 5000,- per overtreding. De directeur voelde zich gegriefd over uitlatingen van de bedrijfsadviseur in een dagblad. Hij werd daarin o.m. beschuldigd van frau de en een „geboren bedrieger" genoemd. Haven versperd. Het wrak van het Bel gische motorschip „Frederik", dat vorige week vrijdag in de oosthaven van Ter- neuzen is gezonken, maakt het in- en uitvaren van de haven bijna onmoge lijk. De scheepvaart op het kanaal Ter- neuzenGent ondervindt hiervan grote moeilijkheden, 's Nachts kan geen enkel schip het kanaal in of uit komen. Over dag mogen schepen op eigen risico in- en uitvaren. Advertentie official dealer Wagenweg 164- 168 - HAARLEM Het K.N.M.I. deelt mee: Een zwak front heeft gisteravond en vannacht in ons land tamelijk veel regen gebracht. Opklaringen die op het front volgden bereikten van morgen onze kust. Zij hangen samen met een in betekenis afnemende rug van hoge- druk, die snel gevolgd wordt door het front van een zeer diepe depressie. Deze depressie gaat het weer op de Noordzee in toenemende mate beïnvloeden. Het front zal vanavond en vannacht met regen ons land passeren en wordt weer door op klaringen gevolgd. De wind gaat aanwak keren uit zuidwestelijke richting, vooral wanneer morgen een randstoring van d« depressie de Noordzee bereikt. Deze sto ring zal in ons land buien veroorzaken. De temperaturen worden iets lager. WEERRA PPORTEN Maximum-temperaturen Q0 1 c w d binnen- en buitenland. W H Neerslag: laatste 21 uur. Den Helder zwaar bew. n 13 3 Ypenburg mist windst. 11 6 Vlissingen geheel bew. no 11 1 Eelde zwaar bew. ww 8 4 De Bilt geheel bew. nw 8 8 Twente motregen windst. 6 3 Eindhoven regen w 8 4 Z.-Limburg regen zzw 8 2 Helsinki mist nnw 9 3 Stockholm geheel bew. windst. 11 2 Oslo mist windst. 12 0,2 Kopenhagen geheel bew. zzw 9 1 Aberdeen zwaar bew. z 12 0 Londen licht bew nnw 13 1 Amsterdam zwaar bew. windst. 10 5 Brussel regen z 11 1 Luxemburg mist nno 7 0 Parijs zwaar bew. windst. 9 0 Bordeaux mist windst. 11 0 Grenoble zwaar bew. windst. 10 0 Nice licht bew. nnw 18 0 Berlijn geheel bew. w 6 0 Frankfort mist o 7 0 München regen zw 5 14 Zürich geheel bew. windst. 7 0 Genève geheel bew. wnw 8 0 Locarno mist windst. 16 0 Wenen geheel bew. zzo 6 10 Innsbruck regen windst. 6 3 Belgrado mist zo 12 0 Athene regen z 5 Rome licht bew. windst. 18 2 Barcelona zwaar bew. nnw 19 0 Madrid half bew. windst. 23 0 Mallorca half bew. windst. 22 0 Lissabon half bew. nw 0 Vrfjdag 23 oktober Zon op 7.18 uur, onder 17-30 uur. Maan op 18.58 uur, onder 10.01 uur. Maanstanden 21 oktober 5.45 uur volle maan 27 oktober 22.5.9 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 22 oktober Hoog water 4.23 uur en 16.28 uur. Laag water 12.13 uur en uur. Vrjjdag 23 oktober Hoog water 4.46 uur en 17.02 uur. Laag water 0.35 uur en 12.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2