Fabrikanten zitten met veel te grote voorraden blikgroenten truien Sliedrecht was weer getuige van zigeunerbegrafenis President De Gaulle dreigt met uittreding uit de EEG Storm in een glas wa alles CEO kan met CEtB KOFFIE HUB 'n GEZELLIG ETENTJE in b Twee goede oogstjaren en een beter produktiebeleid oorzaak Ingewijde zegt: Schietpartij in Beverwijk zal gevolgen hebben Trouwbeloften leverden chauffeur 80.000,- op Verzending van zeepost Na impasse in Europees landbouwbeleid a GEPLUKT UIT ONZE NEDERLANDSE HOF DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 7 Overvloedig Doperwten sporttruien en pullovers 19.25 29.25 36.25 wollen vesten 26.50 34.50 werktruien 21.95 37.50 feestelijke restaurant dui^ WIJK aan ZEE Tel. 02517-322 't sprookje 1 van de van de Noordzeekust WEU-defensiecommissie wil instelling van multilaterale kernmacht f s In Uw eigen tijd - naar Uw eigen smaak thuis zelf Uw haar verzorgen met POLY-Color Kleurshampoo "POT^ Prachtige spaar-aanbieding Verscheidene conservenfabrieken in binnen- en buitenland hebben op het ogenblik te grote voorraden blikgroen ten. Deze voorraadvorming heeft hier en daar dusdanige afmetingen aange nomen, dat sommige fabrikanten zich een beetje ongerust beginnen te maken. Daar het hier niet alleen om een Neder lands, maar een vrij algemeen West europees verschijnsel gaat, lijken de ex portmogelijkheden voorshands zeer be perkt. Bovendien kost de opslag van deze voorraden de fabrieken handen vol geld, zodat in enkele gevallen een duidelijke krapte aan liquide middelen ontstaat. De laatste omstandigheid gaat zwaarder wegen naarmate kredieten duurder en minder vlot verkrijgbaar worden. Nu wordt de soep ook weer niet zo heet gegeten als ze opgediend is. Wanneer ons namelijk een strenge winter te wachten staat, zullen de voorraden als sneeuw voor de zon verdwijnen. Daarnaast is het be kend, dat sommige (buur)landen de afge lopen zomer met te grote droogte te kam pen hebben gehad, zodat op lange ter mijn toch nog voldoende exportkansen aanwezig schijnen te zijn. Overigens kan pas begin volgend jaar met zekerheid worden vastgesteld of er inderdaad van een strop voor bepaalde conservenfabri kanten gesproken kan worden. De voorraadvorming is enerzijds het ge volg van twee bijzonder goede oogstjaren en een zachte winter, anderzijds van het gevolgde produktiebeleid. Daar de con tractteelt de laatste jaren hand over hand is toegenomen, spreekt het voor zich, dat de fabrikanten de laatste twee jaar meer hebben moeten afnemen dan hun lief is. Aan de andere kant schijnt met zekerheid te kunnen worden aangenomen, dat de produktie te sterk is opgevoerd. Met na me na de strenge winter 1962-'63, toen er in het voorjaar een gebrek aan verse groenten was, is de consumptie sterk ge stegen. Op basis hiervan schijnen som mige fabrikanten hun produktieschema vastgesteld te hebben. Als men bedenkt dat de oogst vorig jaar uitzonderlijk groot was en de vorige winter, naar verhouding, tamelijk zacht, lijkt het logisch dat méér blikgroenten geproduceerd zijn dan ge consumeerd konden worden. Nu we andermaal een rijk oogstjaar be leven en de conservenfabrieken dus bij zonder veel groenten hebben moeten af- nemen, behoeft het geen verwondering te wekken, dat men zich zorgen maakt. Vooral niet, nu bekend is dat ook in an dere E.E.G.-landen de voorraden blik groenten zich opstapelen. Met name de doperwten schijnen pro blemen op te leveren, zo meent men bij de Vereniging der Nederlandse Groenten- en fruitverwerkende industrieën te Leiden. Hoewel de fijnere soorten (tot voor en- Advertentie met ronde en v-hals. ruime keus sportief of gekleed me* rits en rolkraag. ook zware kwaliteiten met sjaalkraag HENSEN Paarlaarsteeg 1 HAARLEM kele jaren slechts afgenomen door hore cabedrijven) eigenlijk al uitverkocht zijn, dreigt men met de grove soorten te blij ven zitten. Maar, zo stelt men hier te genover, een jaar of vijf geleden heeft zich precies hetzelfde verschijnsel voorge daan. Met andere woorden: het betreft hier een tijdelijk, méér voorkomend ver schijnsel. Bij het Centraal Bureau Tuinbouwveilin gen in Den Haag is men van mening, dat op lange termijn zeker exportkansen aan wezig zijn, aangezien Engeland, Frankrijk Zuid-Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk de afgelopen zomer met droogte te kam pen hebben gehad, zodat in deze landen de voorraden spoedig uitgeput zullen zijn. Het bureau registreerde ook dit jaar een recordaanvoer van groenten. Mede daardoor zullen de abnormale voorraden nog aanzienlijker worden. Een strenge win ter kan daarin echter gauw verandering brengen. Pas in januari-februari kan daardoor de situatie overzichtelijker wor den, meent men. Advertentie 1 Ijw In Bussum is een 54-jarige chauffeur- huisbediende aangehouden, die verdacht wordt van huwelijkszwendel. Hij zou van een dame in Rotterdam totaal 30.000 en van een dame uit Amsterdam, onder het doen van trouwbeloften, 50.000 heb ben weten los te krijgen. De man, die in 1953 voor meermalen gepleegde oplichting gevangen heeft gezeten, heeft tegenover de recherche niet ontkend dat hij het geld ontvangen heeft. Het vermoeden bestaat dat hij het met gokken voor een groot deel heeft verloren. Terwijl hij met de beide dames relaties onderhield had hij ook nog contact met drie andere vrou wen. Eén daarvan is een paar duizend gulden aan hem kwijtgeraakt. SLIEDRECHT Naast haar echtgenoot, wijlen zigeunerkoning Fernando Westhi- ner, is gisteren in Sliedrecht ter aarde besteld Maria Rosalia Westhiner, die za terdagnacht bij een ongelukkig pistool schot werd gedood in het woonwagenkamp in Beverwijk. Slechts de vijfendertig in Nederland wonende Westhiners en Peta- lo's waren, met enige met hen bevriende Nederlandse woonwagenbewoners, aanwe zig bij de uitvaartplechtigheid in het Slie drechtse katholieke kerkje. De mannen en jongens hadden baarden van drie da gen als teken van rouw. De 21-jarige ko ning Petaio en zijn gemalin Cissella Nina Atanasio waren er ook. De uitvaartdienst en de daarna volgen de begrafenis werden uiterlijk onbewogen door de zigeuners bijgewoond. Dat er veel minder zigeuners aanwezig waren dan bij de begrafenis van Fernando West hiner, een half jaar geleden, kwam door het onverwachte van de dood van de oude koningin. Niemand van de buitenlandse zigeuners kon worden gewaarschuwd. Slechts enige in België woonachtige zigeu ners waren overgekomen. Daarbij kwam nog dat een vrouw al gold het hier dan ook de phuri dai (de wijze vrouw van de Westhinerstam) minder telt dan een man. Bij de uitvaartdienst, noch bij de ter aardebestelling bleek iets van vijandig heid tussen de Petaio's die momenteel op het Utrechtse woonwagenkamp Galgen waard staan en de Westhiners. Volgens een met de zigeuners bevriende Nederlandse woonwagenbewoner, zou de schietpartij in Beverwijk onvermijdelijk gevolgen heb ben. „Misschien volgende week, mis schien over twintig jaar. Ineens ontploft er dan iets". De Sliedrechtse korpschef van politie had echter tien agenten gemo biliseerd, omdat hij op alles voorbereid wilde zijn. De agenten hebben echter al leen dienst gedaan om het verkeer te re gelen. Zeer veel Sliedrechters waren uit gelopen om voor de tweede keer een zi geunerbegrafenis te aanschouwen. De drukte buiten de kerk was daardoor gro ter dan daarbinnen. De uitvaartplechtig heden werden geleid door de Sliedrechtse kapelaan C. van Hoorn en voor de zigeu ners vertaald en geëxpliceerd door de in hun kring groot gezag hebbende pastoor Keet uit Volendam. Aan de groeve zei pastoor Keet te hopen dat de zigeuners zouden kunnen vergeven. Voordat het graf werd gesloten, gooiden de zigeuners geldstukken op de kist. Hun gebruik wil dat men de dode iets meegeeft voor de Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Augustin" (27 okt.); Australië: ms „Tagus" (26 okt.); Brazilië: ms „Louis Lumière" (27 okt.); Canada: ms „Prins Alexander" (26 okt.) en ms „Prinses Irene" (28 okt.); Chili: ms „Buntenstein" (25 okt.); Indonesië: ms „M. H. Thamrin" (26 okt.); Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" (28 okt.); Nieuw-Zeeland: ms „Rakala" (26 okt.); Suriname: ms „Jason" (28 okt.); Verenigde Staten: ms „Prinses Irene" (28 okt.); Zuid-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: ms „Capetown Castle" (25 okt.) en ms „Wono- sari" (28 okt.). Bijeenkomsten. Vertegenwoordigers van het Vatikaan en van Tsjechoslówakije hebben de afgelopen weken besprekin gen gevoerd over de status van de bis schoppen in Tsjechoslowakije. De bij eenkomsten zijn gehouden in een weste lijke hoofdstad. De ambassadeur van Tsjechoslowakije in Italië heeft ze bij gewoond. Dit meldt een rooms-katholiek Oostenrijks persbureau. lange reis. Koning Petaio wierp een biljet van vijfentwintig gulden op de kist. Na de plechtigheid reden de zigeuners in grote Amerikaanse auto's, oude maar ook splin ternieuwe weg. PARIJS (REUTER) De defensiecom missie van de Westeuropese Unie heeft de Raad van ministers van deze organisatie, waarin de zes EEG-landen en Groot- Brittannië zitting hebben, aanbevolen bij hun regeringen aan te dringen op deelne ming aan de multilaterale kernmacht. De commissie ging akkoord met een in deze geest gesteld verslag van de Neder landse afgevaardigde, A. E. M. Duynstee, waarin als voorwaarde is gesteld dat de deelnemende landen een krachtige politie ke controle op de voorgestelde strijd macht moeten hebben. Het rapport-Duynstee, dat aan de alge mene vergadering van de Westeuropese Unie zal worden voorgelegd wanneer deze in december in Parijs vergadert, bevat voorts de aanbeveling aan de raad van ministers bij de lid-staten aan te dringen op initiatieven voor de opstelling van een gemeenschappelijke defensiepolitiek in sa menwerking met andere Europese en Noordamerikaanse leden van de NAVO. Advertentie 2 N 2 c c a <u a 1-1 Was Uw haar thuis zelf met POLY-Color Kleursham poo en zie hoe prachtig Uw haarkleur opgefrist wordt - en hoe de eerste grijze haar tjes hun oorspronkelijke kleur helemaal terugkrij gen. Even gemakkelijk kunt U Uw haar ook een andere, modieuze tint geven. Keus uit 20 nuances, f2.25. Verkrijgbaar bij Uw dro gist of parfumerie-zaak. Haar-Cosmetica PARIJS (AP) President De Gaulle heeft woensdag gezegd dat Frankrijk zich uit de E.E.G. zal terugtrekken als de zes partners het niet eens kunnen worden over een gezamenlijk landbouwbeleid. Het standpunt van De Gaulle werd meege deeld door de woordvoerder van het Fran se kabinet minister Peyrefitte na een ka binetsraad. Het Franse standpunt werd be kendgemaakt nadat de ministerraad van de E.E.G. gisteren in Brussel opnieuw in een impasse was geraakt. Dr. S. L. Mansholt, de Nederlandse vi- ce-voorzitter van de E.E.G.-commissie zei gisteravond dat hij het Franse ultimatum politiek gezien „kortzichtig" vindt: „Het verzwakt de Franse positie. De Franse re gering kan er niets mee bereiken. Het E.E.G.-verdrag is onherroepelijk. Elk E.E.G.-land moet zich er aan houden". Maar dr. Mansholt noemde ,ook de Duit se obstructie tegen het vaststellen van een gemeenschappelijke graanprijs hoogst ge vaarlijk. Men neemt hier voorlopig nog aan al dus onze correspondent in Parijs dat de soep niet zo heet zal worden gegeten als zij door De Gaulle is opgediend. Woens dagavond werd in de Franse hoofdstad te verstaan gegeven dat het besluit van De Gaulle niet moet worden opgevat als een ultimatum maar veel meer als een ern stige waarschuwing. Twee overwegingen spelen bij De Gaulle een rol: internationale en nationale. Inter nationaal heeft hij in Brussel het meeste last van de Westduitse regering, die in verband met naderende verkiezingen de boeren wil ontzien. Met zijn waarschuwing om eventueel uit de gemeenschappelijke markt te treden zet De Gaulle speciaal de Westduitse regering het mes op de keel. DE DUITSERS verkeren na Kroesjtsjev onslag in een delicate positie en zijn mm—üfWwifwwfiiMVitfWüim Kleine nieuwsbloempjes WHHW uwHwwmiiMnvMiHHim.'SMMwiwiMm—mjwwiuMwwwn—ww—mw—jmmwmwiwiMi We kunnen toch wel met al le recht over veelbewogen tij den spreken: zou een kop als deze in het Eindhovens Dag blad vroeger ooit mogelijk ge weest zijn? Concilie sloot pastoors. en hun huishoudsters aan het hart. Daar steekt Tiemen Groen toch maar schamel bij af. Zou er iets aan de hand zijn? De kop uit het Utrechts Nieuws blad doet het bijna geloven: Tiemen gaf vader alleen een hand. Die Tiemen toch! Geef ons dan maar een veelbewogen toespraak als die in Renkum, zoals beschreven in „De Een dracht": Vriendendag. Met de ze aangrijpende woorden nam ir. H. Marmelstein tijdens een receptie afscheid. „De Eendracht" is trouwens toch een mooi blad. Wat zegt u van dit fraaie beeld: „Het leerlingenstelsel is van wal gestoken." Het steeds weer zoeken naar nieuwe treffende beelden blijft een zwaar kar wei. Rutger Schoute is wel weer geslaagd in zijn recen sie van het optreden van de pianiste Enid Dale. Hij schreef Pianiste Enid Dale: brons. Het was een bescheiden en sympathiek recital van een voor haar taak toegeruste speelster, die muzikaal en ar tistiek misschien niet voor goud of zilver, maar toch wel voor het brons in aanmerking kwam. Een zwerftocht door ons landje levert weer tal van be hartigenswaardige bijzonder heden op. Zo is men in Eind hoven geschrokken van de ont dekking, dat de stadsschouw burg, bouwkosten 11,2 miljoen niet eens een brievenbus heeft. Het is echter niet zo erg, want de portiersloge is dag en nacht open. Schaap Veronica De moeilijke problemen, die met veren kunnen ontstaan, kwamen aan het licht in een vergadering van Provinciale Staten van Gelderland. G.S. stelden voor de tarieven van het veer Aalst-Veen over de afgedamde Maas te wijzigen, maar het P.v.d.A.-statenlid Knopers had ontdekt, dat vol gens de voorgestelde tarieven het overzetten van één per soon duurder zou zijn dan het overzetten van één persoon met een dier. Wat deed het Statenlid? Het haalde het schaap Veronica van stal en nam zich voor om nooit al leen, maar altijd in gezelschap van dit schaap met de veer pont over te steken. Van het daardoor bespaarde geld zou hij Veronica na afloop danig tracteren. Maar de gedeputeerde Ol- denhof stelde hem teleur. „Er worden in de nabijheid van het veer maar weinig schapen gehouden," zei hij, „zodat het voor u moeilijk zal worden el ke keer weer een Veronica als gezelschap te krijgen." T otempaal Een belangrijk evenement heeft zich in Deventer afge speeld. Temidden van vele vreemd uitgedoste „zigeu ners" heeft de districtscom missaris van het district De venter van de Nederlandse padvinders, dokter H. G. Smelt, afscheid genomen. Hij kreeg een totempaal aangebo den, die in plant en dier de daden en liefhebberijen van het scheidende opperhoofd symboliseert. En wie dezer dagen van plan is te trouwen kan voor een bruidsjapon in Rotterdam terecht. In het Rotterdams Nieuwsblad vonden we althans deze advertentie: „Aangeb. kanten bruidsja pon, kort to. sluier en tasje, m. 40. Niet in R'dam gedra gen." Wij voor ons loven goud uit voor degene, die deze adver tentie uit het Utrechts Nieuws blad doorschouwt: „f 50 voor oude stofzuiger. Rechtstreeks van fabrikant, gratis demonteren f 135; bij inleveren van stofzuiger f 85. Ook op termijnbetaling. Stof- zuigerfabriek Austerlitz". Wij weten nog wel iemand, die graag stofzuigers demon teert, maar dat écht gratis doet. Mug tnet boord Misschien is het ook wel nut tig te weten dat de categorale Nederlandse Vereniging van Administratief Personeel als vignet een mug met witte boord voert. Zij doet dat om dat de NVV-bond „Mercurius" heeft gesproken over „catego rale muggen die zich wel eens tot olifanten opblazen." En dan nóg eens even Rot terdam. In het meergenoemde Rotterdams Nieuwsblad stond een zeer treffende aankondi ging: „Wie aan gezinsuitbreiding denkt: in het Diaconessenhuis kan het weer, want de zus ters R. de Berg, R. A. de Boer N. M. Korevaart, en P. C. Schrier slaagden er voor de aantekening Kraamverple- ging". Huismoeders, doet uw voordeel!" De fotograaf van dit blad had overigens pech op de ope ning van een damesbeurs, want een huisvrouw, die naast hem stond, kneep zo hard in haar bekertje chocolade, dat de warme inhoud over zijn pak werd gestort. Zijn com mentaar was: „Ik zal maar een paar bruine schoenen er bij kopen." Stoute jongens Stoute jongetjes zijn er over al. In elk geval beslist ook in Arnhem. Daar werden 's mid dags tal van taxibedrijven op gebeld. De chauffeurs klopten vergeefs bij het opgegeven adres aan. Drie knaapjes van twaalf en dertien jaar bleken de daders te zijn. Maar verte derend vinden we het geval van het jongetje, dat een per sonentrein tussen Tiel en Ech- teld tot stilstand bracht. Het ventje, dat met zijn moeder op stap was, meende dat hij het station, waar zij moesten uitstappen, voorbij w»s gereden. Maar dat wist de moeder toch wel? Nee, want zij sliep en was volgens het bang geworden ventje niet wakker te krijgenDaar om trok hij maar aan de nood rem, waarna moeder een pro- ces-verbaal kreeg. Hoe genoeglijk. Overigens wordt men jaloers op de directeur van rijksmu seum Kam in Nijmegen, als men dit in het Nijmeegs Dag blad leest: „Iedere man vraagt zich wel eens af welk vak hij zou kiezen als hij ooit van beroep zou veranderen. Voor ons is dit vraagstuk ten dele opge lost: wij zou'den in ieder ge val nooit museumdirecteur willen worden. De directeur van Rijksmuseum Kam heeft ons een te grote schrik be zorgd door ons gisteren het pas gereedgekomen jaarver slag van zijn „bedrijf" toe te zenden. Het was het verslag over.1962; omvattende drie bladzijden tekst. Daar van zijn er twee gewijd aan het feest dat werd aangericht toen het museum in juni 1962 na maanden van sluiting werd heropend. De derde bladzijde wordt goeddeels in beslag ge- ngmen door de namen van iedereen die in de loop van het jaar iets kwam vragen." Dat het in Amsterdam vreemd toe kan gaan, wordt duidelijk uit deze aankondi ging in „Wacht te Kooi": Kerkdiensten 27 sep. Sport van het weekeinde in de Her- dekkingskerk Amsterdam van de Unie van Baptistengemeen ten. Even doorknippen En zeer vreemd is wat er in Deventer onlangs gebeurde. Daar werden vier inwoners van de stad opgebeld door een man, die voorgaf ambtenaar van de rijkstelefoon te zijn. Hij vertelde, dat een onder zoek werd ingesteld naar een omvangrijke storing. Ter con trole van de deugdelijkheid van het apparaat van de op> gebelde abonnee vroeg hij ter stond het (niet bestaande) nummer 555 te willen draaien. De man hield intussen de lijn bezet zodat de abonnee de in druk kreeg dat er werkelijk iets aan de telefoon haperde. Na enige tijd meldde de man zich weer. „Ik merk het al," zei hij, „uw toestel is niet in orde. Wilt u even een schaar nemen en de draad doorknip pen." Het Deventer Dagblad vertelt, dat vier mensen er in zijn getrapt. Dan nog even een voorbeeld van merkwaardig vertalen. Pasolini's „II Evangelo secon- do Matteo" wordt door C. B. Doolaard in het Parool „Het tweede evangelie van Mat- theus" genoemd. Weer een nieuw apocrief boek dus. Advertentie naar De Gaulles vaste overtuiging in hun hart bang voor een breuk met Frankrijk. De Gaulle speculeert erop dat bondskanselier Erhard na de Parijse bedreiging over de brug zal komen en tot zijn boeren zal zeggen: ik moet zwichten voor het Franse dreigement. Of Erhard dat in werkelijkheid zal doen moet worden afgewacht. Verder heeft De Gaulle zijn besluit ge nomen ook uit overwegingen van binnen landse politiek. Wij hebben in Frankrijk een melkoorlog achter de rug die de boe ren niet gewonnen, maar ook niet geheel verloren hebben. De eensgezindheid van de boeren, al heeft die niet zo lang ge duurd, was voor de regering een grote verrassing. En de boerenactie gaat door. Volgende week komt bij de Kamer een socialistische motie van wantrouwen in behandeling tegen het agrarisch beleid van de regering. De motie heeft geen schijn van kans om te worden aangeno men maar wel brengt zij diverse parle mentsleden van de gaullistische partij in grote verlegenheid. Zij zullen in de Kamer tegen de motie van wantrouwen moeten stemmen wat bij de gemeenteraadsverkie zingen, volgend voorjaar, veel stemmen van boeren zal kosten. DE FRANSE REGERING zal het bij de debatten volgende week als volgt voor stellen: Wij willen de landbouwprijzen wel verhogen maar Brussel wil niet. Wij was sen onze handen in onsghuld. Tegenover de socialistische motie van wantrouwen antwoordt De Gaulle met èen motie van wantrouwen aan het adres van Brussel. De vraag blijft open of de Franse rege ring volgens het verdrag van Rome zo maar uit de gemeenschappelijke markt kan treden. Maar wie Brussel wil boycot ten kan dat heel gemakkelijk doen door van alle vergaderingen weg te blijven of eenvoudig tegen te stemmen. Door één enkele tegenstem wordt Brussel machte loos. De belangen die Frankrijk zal verspelen bij het loslaten van de gemeenschappelij ke markt zijn groot. Zo ver is het intus sen nog niet. Als De Gaulles woorden over een paar dagen zijn bezonken zullen uit Frankrijk van belanghebbenden wel an dere geluiden worden gehoord. IN DE BELGISCHE hoofdstad, aldus on ze correspondent in Brussel, waar de raad van landbouwministers van de Europese Economische Gemeenschap zich moeizaam door een aantal technische vraagstukken van secundair belang worstelden had gis teren eigenlijk niemand de verklaring van generaal De Gaulle verwacht. Dinsdag avond had de Franse minister Pisani een nachtzitting gevraagd. Iets dergelijks maakt deel uit van de Franse onderhande lingstechniek die hoopt door uitputting van de partners iets te bereiken. De Westduitser Hüttenbraucker die het voorzitterschap bekleedde, had echter ge weigerd. De stemming in de vergaderzaal was echter eerder aan de hartelijke kant ge weest en de bebaarde Franse minister was naar Parijs vertrokken zonder een dreige ment te hebben geuit. Maar de ontvangst door de generaal van zijn minister van Landbouw schijnt ijzingwekkend kil ge weest te zijn. De Nederlandse minister van Landbouw, mr. Biesheuvel, zei dat hij het sterk betwijfelt of de wijze waarop de Franse regering buiten de E.E.G. om haar mening kenbaar heeft gemaakt er toe zal kunnen bijdragen dat het gesprek over de landbouwpolitiek tot een succes zal kun nen leiden. Er zijn in Brussel stemmen die zich nu afvragen of het geen tijd wordt dat de andere vijf landen zich nauw aaneen gaan sluiten om de Franse chantage die elk jaar weer opduikt te weren. Grote initia tieven desnoods voor een geheel nieuwe E.E.G. zonder Frankrijk en mèt Engeland zouden overwogen kunnen worden. Zo langzamerhand is het bewijs geleverd dat het Frankrijk van generaal De Gaulle niet thuishoort in de E.E.G. Advertentie

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7