JJmuiden krijgt een nieuw dok COROLY COROLY 11 -SF"®2 •HaFtaMwrtMr* up; v mm*-C2 Steijn blijft leider „Kijk Uit" Slechthorenden in IJmond-Noord nu georganiseerd Kennemerstaten neemt afscheid van pionier drs. A. Demmers NS-directie was in IJmuiden Cultureel Centrum in Santpoort gaat eerst volgende week open Faillissementen Havenberichten 9 RAP 695.- MAGNEET 725.- BERINI 5495 j:::--ill m f rf'. - i 4 DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 EXTRA AANBIEDINGEN IN BROMFIETSEN met 50.— voordeel enz. enz. Breestraat 108 - Beverwijk COR OLY auto-accessoires COR OLY Extra aanbieding in rijwielen COR OLY De "bergschoen" waarmee alle stoere jongens in de wolken zijn! Examens VAN WIJK SPOELTJESWOL JONGEJANS BW"*- urt. i II Bij Rijkswaterstaat wordt thans een ontwerp gemaakt voor een drijvend droogdok, dat het 54-jarige drijvend droogdok in IJmuiden zal vervangen. Maar het zal nog wel enige tijd duren voor het zover is, dat het vertrouwde beeld in het oostelijk deel van de traw lerhaven wordt gewijzigd door deze voorgenomen nieuwe aanschaf. Aanvankelijk was men van plan het oude dok met pensioen te laten gaan en het te doen vervangen door, naast de twee reeds bestaande scheepshellingen, er een derde helling bij te bouwen. Nadere uitwerking van het project voor de derde Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Jacbous J. zn. van J. A. van Lieshout en A. C. Lute; Peter zn. van C. van Wendel en C. J. J. Boschman; Geertruida M. dr. van J. P. H. Sap en M. H. H. Schoorl; Arnout K. A. zn. van P. M. Zuurveld en N. van der Borg; Ro salinda G. dr. van P. J. Faaij en M. J. W. Hoogeland; Antonius L. zn. van L, Beentjes en A. E. van Lieshout; Petro- nella H. dr. van G. W. F- Berghuis en H. G. Bakker; Marinus J. zn. van E. J Wissink en W. M. de Munck; Ronaldus zn. van J. W. Koper en H. G. Bakkum; Peter zn. van C. J. Moeliker en G. Plan- tinga; Peter zn. van P. M. de Jong en M. van Dam; Mirella dr. van M. Rizzuto en W. van Donselaar; Thea G. dr. van J- M. Jansonius en J. W. van den Hoek; Pieter J. zn. van J. P. Vos en M. Borst; Eduardus N. zn. van KI. Daalhuizen en G. P. Apeldoorn; Eelco zn. van R. Bergsma en R. Bijl. GETROUWD: Hendrik J. Boot en Cor nelia H. M. van Oevelen; Nicolaas A. M van der Waart en Maria A. Zonneveld Antonius M. Handgraaf en Geertruida W Castricum; Pieter Prins en Cornelia Swart Thomas J. C. Groenendaal en Agatha J E. vkn der Wiel; Gerardus A. Aardenburg en Agatha C. Beemsterboer. OVERLEDEN: Cornalia Blank, 72 jr. Klazina Vessies, 81 jr.; Simon de Wit, 57 jr. De KW 195 gaat de helling op in IJmuiden. scheepshelling heeft echter de noodzaak van ingrijpende wijzigingen aan het licht gebracht. Aangezien deze wijzigingen, als mede het inmiddels gestegen kostenpeil ten gevolge zouden hebben dat voor het maken van de helling een belangrijk hoger bedrag nodig zou zijn dan de beschikbare In de competitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit voert K. Steijn in de hoogste afdeling nog steeds de lijst aan. Hij voegde opnieuw een belangrijke winst partij aan zijn totaal toe. De gewoonlijk nogal moeilijk voor hem te bestrijden P. Lanser kwam nu reeds in de opening in moeilijkheden. Steijn gaf hem geen gele genheid deze handicap te boven te komen en won. Lanser herstelde zich in zijn par tij tegen Tj. de Jong waarin de complica ties talrijk waren. Er werd afgebroken in een stelling met een kwaliteitsvoorsprong voor Lanser. De Jong blijkt trouwens toch een inzinking door te maken want voor zijn duel met Lanser was hij ook reeds verrassend door J. Beekhuis versla gen die daarmee de eerste overwinning behaalde. Bijzonder goede weken had H. van Nieuwenhuizen. Eerst won hij het be langrijke treffen met C. J. Gordijn om vervolgens ook Th. Hölscher aan de zege kar te binden. Daarmee deed Van Nieu wenhuizen een belangrijke stap voor waarts. Hölscher bezet nu nog de laatste plaats. De uitslagen zijn: Groep 1: Beekhuis-de Jong 1-0; Steijn- Lanser 1-0; Gordijn-van Nieuwenhuizen 0-1; Maas-Blok remise; de Jong-Lanser afg.; Walda-Beekhuis afg.; Van Nieuwen- huizen-Hölscher 1-0. Groep 2: Wijdoogen-Heidenreich 1-0; Artmanni-van Maanen. F. 1-0; Vis-Kramer jr. 1-0; Kistemaker-A. van Maanen 0-1; F. van Maanen-Kramer jr. remise; Bon- tenbal-Heidenreich 1-0;-- Kistemaker-Vis 1-0; Kramer jr. De Haas 1-0; Fr. v. Maa- nen-Wijdoogen 0-1; Zeijlmans-A. v. Maa nen 0-1. Groep 3: de Niet-Koomen 0-1; v. Velzen- Wal 1-0; L. Arisz-v. d. Doel 1-0; van Nie- kerken-Verkooyen 0-1; Wolthuizen-Lange- dijk 0-1; Wolthuizen-L. Arisz 1-0; v. d. Berg-Wal, remise; v. d. Doel-Langedijk 0-1; Verkooyen-Van Velzen afgebr. Groep 4: Bakker-Baas 1-0; Beute-van Zwieten 0-1; Robben-Baas 1-0; Van Zwie- ten-Kramer sr. 0-1; Van Alfen-Ram- stijn 0-1. Advertentie Grootste assortiment f* mq Al v BREESTRAAT 108 V.UK ULI BEVERWIJK som van 2.500.000, is nader overleg ge pleegd met het bedrijfsleven. De vertegen woordigers van het bedrijfsleven hebben begrip getoond voor de moeilijkheden en zij hebben zich ermede kunnen, verenigen dat het bestaande dok zal worden ver vangen door een nieuw drijvend droog dok. Verwacht wordt dat hiermede onder de huidige omstandigheden niet meer dan het thans beschikbare bedrag gemoeid zal zijn. Het staatsvissershavenbedrijf heeft de lasten van de (huidige) scheepshellingen en het (oude) dok voor volgend jaar ge raamd op 54.390, waarvan 30.000 voor het personeel; de baten in 1965 worden geraamd op 200.050. Bij elkaar geen slecht resultaat, waar het ruim een halve eeuw oude dok vrijwel geheel is afge schreven. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: andijvie 8-14, bloemkool 22-63, sla 5-16, glassla 23, spinazie 40-65 bospeen 16-28, waspeen 12-25, sperziebo nen 70-142, snijbonen 150-165, prei 14-26 knollen 11-34, witlof 75-130, spruiten 52- 116, tomaten 39-84, rodekool 8-18, groene- kool 7-17, uien 10-20. Woensdagavond is in Beverwijk de af deling IJmond-Noord van de „Vereniging tot bevordering der belangen van slecht horenden" opgericht, met bijna 50 leden. Het voorlopige bestuur had niet op een dergelijke belangstelling gerekend; men kon, in de recreatiezaal van de Torenflat, aan allen nog maar net een plaatsje geven. Niet alleen slechthorenden waren aanwe zig; ook vertegenwoordigers van kruis verenigingen, het algemeen ziekenfonds en de dienst van sociale zaken hebben de oprichtingsvergadering bijgewoond. Dr. Harmsen van der Beek zei dat de meesten tot voor kort nog maar weinig van de bond af wisten, hoewel hij bijna vijftig jaar bestaat. Wat men allemaal in verenigingsverband wil gaan doen, zal voor later bewaard worden; er wordt ech ter nu al voor geijverd, dat bij de bouw van kerken, scholen en toneelaccommoda tie voorzieningen worden getroffen ten behoeve van slechthorenden. De heer Th W. Polet wees op de vele ups en downs die men meegemaakt heeft, maar in de laatste 20 jaar is veel succes geboekt. Voorts werd het woord gevoerd door dr. K. Fuite, oor-specialist, die op het grote voordeel van „verenigd" te zijn wees. Hierna zou een demonstratie met verschil lende gehoorapparaten worden gegeven, maar dit kon geen doorgang vinden, om dat de zaal te vol was. Bijna alle aanwezigen gaven zich op als lid. De voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer Volkers, heeft de nieuwe afdeling 23 leden aangeboden die lid zijn van de afdeling Haarlem, maar die boven het Noordzeekanaal wonen. Het bestuur bestaat uit: dr. Harmsen van der Beek, voorzitter; Jac. Ringel, vice- voorzitter; de heer De Haan, secretaris; mevrouw Bolte, penningmeesteres en de dames Stoeltjes en Rodenburg, die allen zitting hadden in het voorlopig bestuur. Advertentie BREESTRAAT 108 BEVERWIJK De vereniging „Kennemerstaten", die vele jaren onder leiding heeft gestaan van haar promotor, voorzitter en laatstelijk di recteur en adviseur, drs. A. Demmers, zal vrijdagavond van deze pionier afscheid ne men. Dit zal niet gebeuren in het Kennemer Theater te Beverwijk, zoals wij eerder be richtten, doch in het gebouw in het her vormd jeugdhuis aan de Schans, omdat het Kennemer Theater deze avond reeds is bezet door de personeelsvereniging, de plaatwellerij voor een cabaretavond. Kennemerstaten heeft hierdoor een be tere gelegenheid dan bij het officiële ver trek van de heer Demmers om hem te danken voor het vele, bijzondere werk dat hij in de loop der jaren voor de vereni ging heeft gedaan. Dit zal alles vrijdag avond blijken tijdens een feestprogramma, dat geopend zal worden door de huidige voorzitter, ir. H. W. Wispelwey. Aan het slot van deze feestelijke af scheidsavond wordt namens geheel Ken nemerstaten de heer Demmers een ge- schenk aangeboden. Verwacht wordt, dat tijdens deze bijeen komst de nieuwe directeur van Kennemer staten, de heer J. M. Muller zal worden voorgesteld. Advertentie KENNEMER GARAGE Kennemeriaan 224 - 226 IJmuiden Tel. 4324 (02550) De directie van de Nederlandse Spoor wegen heeft woensdag een bezoek ge bracht aan het voorlichtingscentrum en aan de havenwerken van IJmuiden. Het N.S.-gezelschap stond onder leiding van de president-directeur ir. J. Lohmann. De gasten werden in het voorlichtingscentrum begroet door burgemeester mr. J. C. Bührmann, in diens kwaliteit van vice- voorzitter van de stichting Rijnmond- Noordzeekanaal. Ir. J. van Dixhoorn, het hoofd van het bouwbureau havenmond IJmuiden gaf een toelichting van de in uitvoering zijnde wer ken. Het bezoek werd afgesloten met een rondvaart in het havengebied, die eindig de bij de Noordersluis. Advertentie Warm gevoerd, dubbeldikke zool. 30/34 19.90 L*S5T« 22.90 Kennemeriaan 63 Woensdagmiddag is het tweede kraaneiland „Kraanvogels" inge schakeld" bij de werkzaamheden ter verlenging van de IJmuider pieren. Op de foto ziet men de „Lepelaar" en en de „Kraanvogel" in' actie, met op de voorgrond de zandmassa, welke door twee zuigers van onder de wrakken van de „J.P. Coen" en de „Tjikini" in de havenmond is weg- wezogen. De wrakken zijn nu vrij diep gezakt. De gunstige weersom standigheden van de laatste dagen hebben veel goedgemaakt nadat eer der door het slechte weer veel van het reeds verrichte werk ongedaan was gemaakt. Het gebouw „Cusa" aan de Hoofdstraat 117 in Santpoort-Noord zal niet aanstaande donderdag, maar eerst volgende week don derdag officieel worden geopend. Daarna zal dit gebouw, bedoeld als centrum voor culturele activiteiten, door het gemeente bestuur worden overgedragen aan de stichting voor sociaal cultureel werk te Velsen. De opening is vastgesteld op 29 oktober te 20 uur. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 20 oktober in staat van faillissement verklaard: Theodorus Arnoldus de Veth, wonende in Haarlem, Kamperstraat 2. Rechter-commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. G. J. Ver meulen, advocaat en procureur in Haar lem. Amsterdam (Academie van bouwkunst): Th. J. N. van der Klei (IJmuiden) en H. de Koe (Beverwijk). Utrecht. De heer J. J. W. Roovers uit Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift getiteld: „Grafting procedures in tympanoplasty". Promotor was prof. dr. P. G. Gerlings. Nijmegen. Artsexamen: R. M. Franssen (Tilburg), H. M. Mulders (Den Bosch), Th. J. M. Verholst (St. Jansteen). Doctoraal examen notariaat: W. M. Bunnik (Amers foort). Advertentie groot kleurenassortiment en show-breipatronen PLEIN 1945 no. 49 TEL. 6018 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: British Kiwi, van Antwerpen; Egret, Liverpool; Cano- pus, Rotterdam; Amelie Thyssen, Narvik; Parthenon, Rotterdam; Adriana, Felixstowe, IJmuiden; Hawkwood, Newcastle; Stork, Felix stowe; Arabella, Birkenhead; Ubbergen, Klai peda; Hermann Suhr, Helsinki, Zaandam; Tilly, Haukipudas, Zaandam; Wolanda, Londen; Mar- tenshoek, Koeping; Swift, Londen; Picardie, Le Havre; John L., Manta Hassan; Hans Bern stein, Riga; Kennemerland, Hamburg; Jans, Londen; Jean E., Londen; Friederike, Christiana- ham; Advent, Rotterdam, IJmuiden; Ceres, Antwerpen; Rote, Halstavik; Longwy, Port Etienne, IJmuiden; Alcor W., Domsjoe, Half weg. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Rolf, van Londen; Louise, Brighton Ferry; Philetas, La Pallice; Flensau, Delfzijl; Neder Rhóne, Bremen; Christianna Pikuritz, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Deborah, naar Kingslyn; Hontestroom, Leith; Batavier 3, Koeping, IJmuiden; Iselin, Lulea, IJmuiden; Driebergen, Kenitra; Levensau, Waterford; Stad Amsterdam, El Ferrol, IJmuiden; Gitana, Lon den, IJmuiden; Bram, Dagenham; Rijnborg, Delfzijl. Zaandam; Wedlooper, Tunedal; Hoff- nung, Rotterdam, Velsen; Kaap Falga, Delfzijl; Bittern, Rotterdam; Anna Frem, Stromaas; Theano, Rotterdam; Algol, Antwerpen; Stork, Felixstowe; Westertoren, Rotterdam: Hilversum, Hamburg; Melchuca, Gyon; Ana Paula, Gdynia, Zaandam; Luzyca, Noordzee, IJmuiden; Dinkel, Rochester, Wormerveer. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Stad Brake, naar Brake; Arabella, Port Talbot; Polotsk, Leningrad; Braunsfeld, Memel; Hector, Rotterdam; Cardience, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) iiliH IJ«: i T ïjrfij"! m" 'P* JSÈE*#. '""«li!!!! .Ifijj Jiiilji! ni" hij»- Bil' 'ft'i' -mm^,'!!8™ibE5E3 ijjj; J.' iilmw Tm 1 WMwSjj M» PraHP' "fh ,rn h 'I - :*H': '2ÖIPP* 8fc..-.~.iUjlM2Sö£!i«i3WiL.P ..i....-s:{!iirfi8ÉifcJ..i!m:i,.rif - !tf-'

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9