Nog geen strafrechtelijke bemoeienis met „de pil" AGE KREYMBORG-TIP Structuurwijziging in het bouwbedrijf noodzakelijk BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en VHtf OVERHEMDEN 2 STUKS 1975 stoelen - pat lijm paw Koningin en prinses Christina naar Londen TRESLONG-HILLEGOM Minister van Justitie Himalaya-expeditie staakt beklimming Himloeng Himal Minister Bogaers: Ook minder mooie vrouwen mogen nu bij rijkspolitie Schotten naar Walcheren AMX-tanks doen het nu goed Regen en wind VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 2 Haarlem OSRAM W lampen Velsen-IJ muiden Beverwijk Piratenzenders Racebrommers Treur jaar Restaurant TER BURG Beverwijk Bel-O-Fast in pasteltinten. Ook in uni wit met boordmodel rondo of punt. Tricotnylon in uni en streepdessins. Diverse mouwlengten Per stuk 11.90 2 st^QOTnu 19.75 GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM PAW 6T6N we ze ACHTERAF i)(jAtT0T SLOT E6T M6M DeSTOe-)" PAT N0EWWKN06 je Heer sesre stoelen BARTELJORISSTRAAT 5 IS la Koningin Juliana zal woensdag 4 novem ber met prinses Christina naar Londen gaan om een bezoek te brengen aan de tentoonstelling „The Orange and the Ro se", die van 22 oktober tot 13 december in het Victoria and Albertmuseum wordt ge houden. De tentoonstelling geeft een beeld van de wederzijdse beïnvloeding van kunst en cultuur tussen Groot-Brittannië en Ne derland tijdens de periode van 1600 tot 1750. Tijdens haar verblijf in Londen, dat eni ge dagen zal duren, zal de koningin met prinses Christina logeren bij prinses Ali ce, gravin van Athlone. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten ƒ6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Scholten van Justitie vindt het niet nodig dat op dit moment verandering wordt gebracht in het verbod anti-conceptionele middelen open lijk aan te bieden of er reclame voor te De Nederlandse Himalaya-expeditie heeft de pogingen de tot dusver niet be dwongen top van de Himloeng Himal te beklimmen opgegeven. Jan Boon, de leider der expeditie, heeft verklaard dat de zeer slechte weersom standigheden de expeditie hadden genood zaakt de pogingen om de top te bereiken op te geven. Op 4 oktober, kort na de inrichting van het basiskamp, meldde Boon dat de Him loeng Himal veel moeilijker te beklimmen was dan men gedacht had. Men zou een andere route zoeken. c D Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Een afgehouwen hoofd" van Iiris Murdoch en J. B. Priestly. Regie Henk Rigters. M.m.v. Ellen Vogel, Andrea Domburg, Guus Oster, Joan Rem- melts e.v.a. Zaterdag, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De bruiloft van Figaro" van Beaumarchais. Regie Karl Guttmann. M.m.v. Sigrid Koetse, Ina van Faassen, Adèle Bloemendaal, Ton van Duynhoven, Jan Rètel e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19 u.: „Bye, bye birdie", a.l.21.15 u.: „Zij ging naar Parijs", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De heerseres van Atlantis", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Winnetou", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De zedelozen", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Mensen van morgen" en „Amsterdam", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Hinderlaag in het rotsgebergte", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Het zevende zegel", 18 j. Zaterdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Als in een donkere spiegel", 14 j. Monopole (Zandvoort): Vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 20 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tot 8 november: Tentoonstelling van foto's van J. H. Böhme. Dagelijks van 10-20 u. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Expositie van cul tuurhistorische diorama's van dr. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Tot en met november. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal: Tentoonstelling van werk van Corneille, Lucebert en anderen (uit eigen bezit). Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 1 november. De Waag (Spaarne-Damstraat)Tentoon stelling van werken van vijf leden van „Kunst Zij Ons Doel". Tot en met 24 ok tober. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 82): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 u. dinsdag tot en met zaterdag 9-18 u. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondag 14-17 u. Tot en met 25 oktober. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne-Damstr.): Van daag en zaterdag 20-1 u.: Optreden van Oobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde, variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie VRIJDAG 23 OKTOBER City, 20 u.: „Eddy slaat alles". Stadsschouwburg, 20 u.: „Goliath en de slavin". Petrazaal, 20 u.: Volksuniversiteit, lezing door Henri Knap over „Humor van onze schrijvers van vandaag". ZATERDAG 24 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat alles". Stadsschouwburg, 20 u.: „Goliath en de slavin". Patronaatsgebouw, 20 u.: Operette „De gouden draad". Havenmond IJmuiden Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin, ge wijd aan de havenmond van IJmuiden en het Noordzeekanaal, is voor bezoek van particulieren geopend: woensdag van 15 tot 16 uur en zaterdag van 11.30 tot 12.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en biliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17 30 u.: filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort, gebouw Spaern- berg, Wüstelaan 79, 10-12 uur. VRIJDAG 23 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „De dag en het uur". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mandrin, de gentleman-dief". W.B. Theater, 20 u.: „Jason en de duistere machten". Zeewykschool, Varenhof 1, 20 u.: Ouder avond. Kennemer Theater, 20 uur: Afscheid drs. A Demmers. ZATERDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „De dag en het uur"; 23.30 uur: „Zes mannen en een danseres". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mandrin, de gentleman-dief'. W.B. Theater, 20 u.: „Jason en de duistere machten". maken. Dit bleek gisteravond in de Twee de Kamercommissie voor Justitie bij de behandeling van de Justitiebegroting voor 1965. Het Wetboek van Strafrecht stelt het openlijk tentoonstellen e.d. van middelen ter voorkoming van zwangerschap straf baar. Mevrouw Singer-Dekker (P.v.d.A.) en de heren Slotemaker de Bruine (P.S.P.) en Berkhouwer (V.V.D. pleitten ervoor deze strafbepaling te wijzigen in verband met „de pil". „Deze dingen behoren buiten het strafwetboek te blijven", meende me vrouw Singer. Mr. Meulink (A.R.) wilde niet zeggen dat niets moet veranderen, maar meende dat men daarbij erg voor zichtig moet zijn. Minister Scholten vond dat de wetgever destijds zijn tijd vooruit is geweest, want van een verbod van anti-conceptionele middelen is geen sprake geweest, behalve ten aanzien van minderjarigen. Het vraag stuk is momenteel in beweging, zei de minister. Zolang de publieke discussie nog niet tot uitgekristalliseerde standpunten is gekomen, moet de overheid nog niet met wijzigingsvoorstellen komen. Mr. Baeten (K.V.P.) vroeg minister Scholten naar de houding van de Neder landse delegatie bij het overleg in Straats burg over een internationaal verdrag te gen piratenzenders. De minister zei, dat enige juridische punten, die in eerste in stantie door de Nederlandse delegatie ook al naar voren waren gebracht, opnieuw onder de aandacht van het comité van plaatsvervangende ministers is gebracht. De andere delegaties wensten toen deze punten nog nader te bestuderen. Vandaar het uitblijven van een beslissing. Er werd voorts vrij algemeen gepleit voor een wettelijke regeling van het tele foongeheim. Minister Scholten verwees, evenals zijn collega Toxopeus een dag te voren, naar de proeve van een nieuwe grondwet. Een technische commissie gaat na, hoe het telefoongeheim in het Wetboek van Strafrecht kan worden verankerd. De heer Bakker (C.P.N.) vroeg wette lijke voorzieningen tegen snelbrommers met race-carburateurs. De minister ant woordde, dat het nieuwe Wegenverkeers reglement een bepaling zal bevatten, waar bij het rijden op een „opgevoerde" brom fiets strafbaar zal worden gesteld. Mevrouw Singer-Dekker (P. v. d. A.) drong aan op afschaffing van het „treur- jaar" voor weduwen en gescheiden vrou wen. Dit „treurjaar" heeft tot doel ondui delijkheden te voorkomen over de positie van kinderen, die binnen 300 dagen na het overlijden van de man of na een echtschei ding ter wereld komen. Minister Scholten antwoordde, dat het komende nieuwe Bur gerlijk Wetboek, ruimer is in het toelaten van uitzonderingen op dit treurjaar. Tamelijk veel critiek hadden verschil lende sprekers over de praktijk- van de voorlopige hechtenis. Een afzonderlijke regeling voor schadevergoeding wegens ten onrechte ondergane voorlopige hech tenis vond minister Scholten niet nodig na de uitspraak van het Haagse hof in de zaak-Molenkamp. Advertentie Waar uw feestdag een „feestdag" is. Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Bogaers van Volkshuisvesting is het niet eens met de vele klachten over het ongebruikt blijven van bouwcapaciteit. Hij verklaarde giste ren in de vergadering van de Tweede Ka mercommissie voor Volkshuisvesting dat veel zo genoemde onbenutte bouwcapaci teit eigenlijk „voorkeurs-capaciteit" is. Veen aannemers hebben voorkeur voor de bouw van koopwoningen in de vrije sec tor en willen geen gebruik maken van an dere mogelijkheden om hun capaciteit te benutten. Ook komt het voor dat aanne mers niet direct beginnen aan objecten waarvoor goedkeuringen zijn verleend, om dat zij deze objecten als „stopwerk" in re serve willen houden. De minister bestreed uitvoerig de me ning dat de midden- en kleinbedrijven in de bouw de dupe zouden zijn van de struc tuurverandering die zich thans in het bouwbedrijf voltrekt. Er is nog nooit zo veel werk beschikbaar geweest voor het midden- en kleinbedrijf in de bouw, verze kerde de bewindsman. De minister was het roerend eens met de heer Bommer (P.v.d.A.) die betoogde dat de woningnood slechts kan worden opge lost door structuurverandering van het bouwbedrijf. „Als we niet de moed hebben om deze structuurverandering door te zet ten dan durf ik geen jaartal te geven voor het einde van de woningnood", zei de mi nister. De bewindsman kreeg gisteren nogal wat verzoeken om minder karig te zijn met het afgeven van vergunningen voor de zo genoemde vrijetijdswoningen wonin gen die bouwvakkers in hun vrije tijd voor zichzelf bouwen. De minister voelde er niet erg veel voor omdat, naar hij zei, er nogal eens misbruik van deze regeling is ge maakt. Bij controle is gebleken dat som mige arbeiders hun normale werk verlie ten om in de tijd van de baas hun eigen huis te bouwen. Ook is het voorgekomen 69. Nooit had Brammetje een vreemder kamer gezien dan in het onderzeese pa leis. Er hing een klok aan de muur, die van een schelp was gemaakt. Ieder kwar tier sloeg een octopus met hamertjes, die aan zijn vangarmen waren bevestigd, op een reeks van belletjes. Een schemerlamp was gemaakt van een grote kwal. En het randje van het behang werd ge vormd door zeesterretjes! „Mijne heren!" zei Heer Truffel tot de mannen, die eerbiedig waren opgestaan, toen hij binnentrad. „Ik heb u even laten wachten, want er was een matroos ons rijk binnengedrongen." „Is hij gepakt?", vroeg er één „Nee want hij wist zich onzichtbaar te maken," zei Heer Truffel. Toch zullen we hem gauw genoeg te pakken hebben. Vér kan hij niet zijn." Daar had hij gelijk in, want Bramme tje Fok stond vlakbij een zeewiergordijn aandachtig en onzichtbaar te luiste ren. Eindelijk zou hij horen, waarom het allemaal ging. Maar achter het zeewier gordijn bewoog zich iets... en Bramme tje Fok had er helemaal geen erg in! PAT ZIJN TOCH eeetJ N6KOEK6N OM TE ETEN 1 ze VERMAKEN ZICH 606D, HE ©PIB COPENHI&iN dat aannemers vergunningen voor vrije- tijdsbouw hebben gebruikt voor andere ob jecten. Minister Bogaers voelde niets voor de benoeming van een staatssecretaris voor de ruimtelijke ordening, hetgeen onlangs is voorgesteld door de werkgeversorganisa ties. Een staatssecretaris zou geen coör dinerende functie kunnen hebben temidden van de ministers die betrokken zijn bij de ruimtelijke ordening. Waarschijnlijk nog dit jaar zal de voorlopige raad voor de ruimtelijke ordening worden geïnstalleerd. De nieuwe wet op de ruimtelijke orde ning zal medio 1965 in werking treden. De keuringseisen voor vrouwelijke kan didaten voor de rijkspolitie, die tot voor heen iets weg hadden van een handleiding voor de jury's van de Miss World-verkie- zingen, zijn aanzienlijk lager gesteld. Hierdoor zullen in het vervolg minder fraai gevormde vrouwen gelijke kansen krijgen als haar door de natuur beter be giftigde soortgenoten. Minister Scholten zelf heeft namelijk de volgende alinea uit de verleden jaar in de staatscourant ge publiceerde keuringseisen laten schrap pen: Bij de keuring pan de vrouwelijke kan didaten zal aan de algemene lichaamsont wikkeling bijzondere aandacht dienen te worden besteed aangezien hier, meer nog dan bij het mannelijk personeel, het es thetisch aspect een rol speelt. Een goed geproportioneerde lichaamsbouw is ver eist. Met het oog op het te dragen uni form dient vooral op de boezem te wor den gelet." Ook de bepaling, dat een te grote lengte „uit esthetische overwegingen" bezwaren kan opleveren, is verdwenen. De eisen die aan het uiterlijk van de mannelijke kandidaten werden gesteld zijn al eerder gewijzigd. Deze eisen hielden onder meer in dat O- of X-benen alleen toegestaan waren als dat niet bij de be treffende politiefunctionaris te zien is als hij zijn uniformbroek aan heeft, dat een kippeborst of stotteren uit den boze zijn, een kunstgebit werd toegestaan... mits de kandidaat zwart op wit beloofde dat hij het goed zou onderhouden. Ook moest een eenvoudige reukproef worden afgelegd „aangezien een scherp reukvermogen voor een politieman van groot belang is." Aanleiding voor de veranderingen was een bericht over deze eisen in de kran ten. De kwestie werd hierdoor in de Ka mer ter sprake gebracht en de minister van Justitie beloofde toen de richtlijnen te zullen wijzigen, wat inmiddels is ge schied. Vandaag steken vierhonderd Schotten van de 52ste (Lowland) divisie onder lei ding van generaal-majoor H. L. E. C. Leask, die in 1944 Walcheren en Zuid- Beveland bevrijdde, de Noordzee en het Engelse Kanaal over als gasten van de Zeeuwse autoriteiten om morgen de twin tigste verjaardag van de operatie mee te vieren. Het bezoek kreeg de toepasselijke code naam „Zeeleeuw", in verband met het Zeeuwse wapen met de leeuw die uit het water oprijst. Bovendien rees de leeuw uit het Schotse wapen op uit de zee om Walcheren te bevrijden. Bij de herfstmanoeuvres van de vierde divisie in Hohne in Duitsland is gebleken, dat de AMX-tanks over hun kinderziekten heen zijn. Zij zijn weer volledig in gebruik. Het scheuren van een ophangsteun, die de legerleiding deze zomer zoveel hoofd brekens heeft bezorgd, komt niet meer voor. Het euvel zou te wijten zijn geweest aan de fout van één Frans toeleverings bedrijf dat een deel van de steunen heeft vervaardigd. Dat verklaart waarom het gebrek alleen in Nederland aan de dag trad en niet in de veertien andere landen die samen 4000 AMX-en in gebruik hebben. Paardevlees. Paardevlees is in de meeste Europese landen in de Sovjet-Unie en Japan een belangrijk voedingsmiddel. In 1963 werd per hoofd van de bevolking in België en Luxemburg 3,1 kg, in Frankrijk 2,2 kg in Nederland 1,8 kg en in Zweden 1,3 kg, paardevlees ge consumeerd. Neen. Kanselier Ludwig Erhard van West- Duitsland heeft het voorstel van de bur gemeester van W.-Berlijn, Willy Brandt, om iedere veertien dagen een debat voor de televisie te houden tot aan de verkie zingen in W.-Duitsland van de hand ge wezen. Ambassadeur in Koeweit. Nederland en Koeweit hebben besloten over te gaan tot het aanknopen van diplomatieke be trekkingen. In verband hiermee zal binnenkort jhr. mr. J. D. van Karne- beek, ambassadeur te Bagdad, tevens worden benoemd tot ambassadeur bij de Emir van Koeweit, met als stand plaats Bagdad. Ambassadeur. Binnenkort zal mr. G. J. de Graaf, ambassadeur in Guatemala, tevens tot ambassadeur in Honduras worden benoemd met standplaats Gua temala. „Het leven begint by 40". De stichting „Het leven begint bij 40" heeft gisteren met een noenmaal en een receptie haar tienjarig bestaan gevierd. Bij de vele gelukwensen bevond zich het volgende telegram van prins Bernhard: „Gaarne zend ik u mijn gelukwensen bij uw tienjarig jubileum en ik wens u veel succes toe in de komende jaren ten bate van hen die uw hulp behoeven". P.v.d.A.-congres. De Partij van de Arbeid belegt op 14 november onder het motto „De gemeenten in de klem" een demon stratief congres voor raads- en staten leden. Sprekers zijn drs. H. M. Frans- sen, lid van de gemeenteraad van Assen en van de Tweede Kamer, J. Tiekstra, wethouder van Leeuwarden, drs. H. J. Eijsink, wethouder van Heiloo en dr. A. Vondeling, P.v.d.A.-fractievoorzitter in de Tweede Kamer. Meisje geschaakt. De rechtbank in Rotter dam heeft een 24-jarige varensgezel uit Ridderkerk wegens schaking van een minderjarig meisje veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Hij was met het 15-jarige meisje tegen de wil van haar ouders per bromfiets naar het buiten land gegaan, eerst naar Frankrijk, daar na naar Antwerpen. Daar werden beiden aangehouden. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie tussen IJsland en Noor wegen breidde zich in de afgelopen nacht sterk over de Noordzee naar het zuiden uit. Het front passeerde met veel regen en onweer ons land. Achter het front stroomt met noordwestelijke wind zeer koude poollucht naar het zuiden. Uit Schot land werden vanmorgen natte sneeuw buien gemeld. Verwacht wordt dat in ons land het buiige weer morgen zal aanhou den, waarbij de temperaturen lager wor den. De wind zal aan de kust tot hard of stormachtig toenemen. In het binnenland zal de wind alleen tijdens buien krachtig zijn. WEERR APPORTEN Maximum-temperaturen 00 i S d 00 -3 binnen- en buitenland. ■O 3 0) H Neerslag: laatste 24 uur. 3 S SB Si Den Helder zwaar bew. wnw 12 6 Ypenburg onweer windst. 12 18 Vlissingen regenbui wnw 13 14 Eelde regen zw 13 11 De Bilt regen zw 13 18 Twente regen zzw 11 9 Eindhoven regen nw 11 9 Z.-Limburg regen zw 13 8 Helsinki motregen zzo 9 1 Stockholm regen z 9 4 Oslo regen zw 9 0,1 Kopenhagen geheel bew. z 10 0,1 Aberdeen regenbui wnw 11 3 Londen zwaar bew. w 11 3 Amsterdam regen zw 12 9 Brussel regen nnw 8 19 Luxemburg regen zw 6 4 Parijs regen w 12 4 Bordeaux zwaar bew. zzw 15 0 Grenoble half bew. windst. 12 0 Nice zwaar bew. nnw 17 0 Berlijn geheel bew. z 6 3 Frankfort geheel bew. zzw 6 0 München zwaar bew. zzw 6 2 Zürich geheel bew. zzw 8 0,4 Genève zwaar bew. wzw 11 0 Locarno geheel bew. windst. 15 0 Wenen regen z 9 1 Innsbruck geheel bew. windst. 8 5 Belgrado mist zw 11 0 Athene onbewolkt n 23 0 Rome zwaar bew. windst. 19 0 Barcelona geheel bew. windst. 17 3 Madrid licht bew. windst. 19 0 Mallorca half bew. ono 23 43 Lissabon onbewolkt n 19 0 Zaterdag 24 oktober Zon op 7.20 uur, onder 17.28 uur. Maan op 19.36 uur, onder 11.25 uur. Maanstanden 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 23 oktober Hoog water 4.46 uur en 17.02 uur. Laag water 0.35 uur en 12-50 uur. Zaterdag 24 oktober Hoog water 5.25 uur en 17.42 uur. Laag water 1.15 uur en 13.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2