Complete lichtinstallatie voor V.S.V. Sociëteit in de open lucht i J. v. K00TEN UROPA MEUBEL ederland li WAAROM VERSTOOK IK ZOVEEL VOUDIGE ZEKER- IEID MET VELO Medische verzorging tijdens het weekeinde Telstar oefent j tegen Blauw Wit zonder Kort Havenberichten Ongewone hengelaarster Iets van u bij? UIT THUIS VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 m Aanwinsten gemeente bibliotheek Velsen Wéét, waarom Europa Meubel ANDERS is! Veel beter! Uit 13 Europese landen kiezen wij het beste voor u. En u hebt drievoudige zekerheid. Niet alleen wij, maar ook de fabri kant én de organisatie staan borg voor de allerbeste meubelen. Kom nu onze kollektie bezichtigen! WONINGINRICHTING Marktplein 29 - Tel. 754 Mutaties bij „O.K.K." Kort nieuws els wil maken. Daarnaast werd reeds enige maanden geleden bij de gemeentelijke autori teiten een plan ter goedkeu ring voorgelegd, dat de bouw van een gemetselde kantine met kleedlokalen en een wasgelegenheid omvat. „Wij hadden deze plannen nimmer kunnen indienen, wanneer onze zelfwerkzame leden hier niet voor honderd per cent achterstaan", aldus de heer Scheffer. „Dank zij deze spontane en enthousiaste medewerking wordt de kos tenfactor voor materiaal en arbeidsloon tot een minimum beperkt, zodat wij hopen dat het fiat spoedig door het ge meentebestuur kan worden verleend. VSV beschikt dan volgend jaar over een ge metseld onderkomen". Financiële acties Bij de terugkeer naar het amateurisme bestonden de bezittingen van VSV nog slechts uit een lege kas en een verwaarloosd eigen sportcomplex met een hypo thecaire last. Ondanks de SDontaan geboden hulp van de leden, die door hun zelf werkzaamheid het kosten- budget aanzienlijk wisten te drukken, loopt het met de vernieuwingen gemoeide be drag toch in de tienduizen den guldens. Desondanks is vice-praeses Scheffer in Velsen ook bekend als „aartsbedelaar" voor VSV er stellig van overtuigd dat de benodigde financiën op tafel zullen komen. Elk doelpunt in een wed strijd, waar een VS V-elftal bij is betrokken, kost de rood-witten geld en ook de klaver j as-drives, die elke week in de VSV-kantine of in hotel „Du Commerce" aan het Marktplein worden ge houden, brengen geregeld aardige bedragen bij elkaar. Tijdens een verloting bij een dezer drives maakte de heer Scheffer zijn bijnaam waar, door één lot voor het tien voudige bedrag aan de man te brengen. Zodra de gemeentelijke vergunning voor de bouw van het nieuwe clubhuis en de kleedkamers is verleend, zullen de acties voor de financiering daarvan met hernieuwde ijver worden ondernomen. En naar het bestuur is overtuigd, met het gewenste resultaat. Waarschijnlijk nog aan het eind van dit jaar zal Velsen over een tweede verlicht voetbalterrein kunnen beschikken, omdat de aanleg van een complete lichtinstallatie voor het VSV-terrein aan de Driehuizerkerkweg reeds in een ver gevorderd stadium verkeert. Er zullen hier namelijk vier acht meter hoge lichtmasten worden geplaatst, elk voor zien van vierentwintig sterke lampen, waarvan de totale lichtsterkte 16.000 watt bedraagt. Een daarvan doet reeds geruime tijd dienst voor de training van de pupillen van trainer De Boer, terwijl de nog ontbrekende drie masten in de loop van dit jaar zullen worden gemonteerd. Geen wonder dat de heer H. Scheffer, die zich na de fusie belastte met de wederopbouw van het in vervallen toestand geraakte VSV- terrein, terecht over de bereikte resultaten met trots is vervuld. Voor deze verrassende come-back van VSV als ver eniging zijn volgens de vice- voorzitter tienduizenden vrije uren van de leden de basis geweest. Onder leiding van terreinknecht Arie de Waard hebben zij de beide velden opgeknapt en van een uitstekende drainage voorzien, waarmee het pro bleem van de wateroverlast voorgoed uit de wereld is geholpen. Ook werd de vel den een glooiend talud ge geven, waarbij de afraste ring en de opvanghekken eveneens werden verbeterd. Voorts werden de kleedhui zen en de kantine van gemo derniseerde plafonds voor zien en opnieuw geschilderd. Volgende fasen Toch beschouwt men in VSV-kringen deze verbete ringen van de accommodatie nog slechts als een begin, omdat men ook het houden van lichtwedstrijden mogelijk J i De traditionele plaatjes bij het wisselen der jaargetij den bestaan altijd uit hup pelende lammetjes en veu lens die van de eerste en jonge moeders met kinder wagens, die van de laatste zonnestralen van het jaar genieten. Om deze sleur nu eens te doorbreken heeft onze fotograaf deze week een aantal bejaarde heren voor zijn lens genomen, dat zich op het bankje voor het Antoniusziekenhuis verlus- tigde in het milde oktober- weer. Geniet maar van de zon heren, zolang dit nog mogelijk is; het kaart- en dominospel in de bejaarden sociëteit kunnen beter bij koudere dagen ter hand worden genomen! Geen fotograaf zal de lens dop op zijn camera laten, wanneer hij een religieuze in een voor haar ongewone situatie ontdekt. Van deze schotvaardigheid zijn talrijke charmante plaatjes het ge volg geweest, zoals vrolijke nonnetjes die op een schom mel of tijdens het pootje baden werden verrast. Aan deze serie werd door onze actieve fotograaf dit origi nele plaatje toegevoegd: een ongewone hengelaarster die bij een der voormalige tank grachten in Driehuis een visje trachtte te verschalken. Uiteraard heeft hij haar daar bij van harte een goede ont vangst gegund. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: ring met zeven sleutels, tasje in houdende schrijfgerei, rij wieltas, glacé handschoen (rechts), hond, kindersjaal, parapluie, sjaal, vulpen, kin dermutsje, liederenboek, spijkerbroek, handdoek, bloese, werk jasje, veilig- heidsbril, balpen, gymschoen, wieldop, ring met vier sleu tels, vestje, armband, bijbel, damesportefeuille, motor- want (rechts), sleutel, dames portemonnee met inhoud, aktentas inhoudende studie materiaal en plastic jas, rozenkrans, autoped, zilve ren gulden, schrijfbloc met enveloppen in plastic, nylon jack, bankbiljet, babyluier, jongensregenjas met capu chon, vulpen. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen verkrijg baar, waar zij eventueel elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur zullen worden afgegeven. Tjeerd Kort en Hassie van Wijk zullen geen deel uitmaken van het Telstar-elftal, dat zondag een vriendschappelijke wed strijd tegen Blauw Wit speelt. Het passe nen van Kort uit vorm en Van Wijk vermoeid betekent niet, dat zij ook voor de eerstvolgende competitiewedstrijd (uit tegen Ajax) uit het Telstar-elftal wor den gelaten. Daniels en Van Wooning zijn de vervan gers van Kort en Van Wijk. Het heeft en kele omzettingen ook van andere spelers tot gevolg. De opstelling voor de wedstrijd van zondag tegen Blauw Wit is: Stuy; Liptak, Brom, Althof, Pirovano.; Daniels en Van Egmond; Immers, Van Wooning, Boekestein en Kleef. Het tweede van Telstar speelt zaterdag middag een vriendschappelijke wedstrijd Stormvogels is tegenstander. De opstelling van Telstar 2 is: Egner; Jager, Hendrik- sen, André en Van Kampen; Zwinkels en Versluis; Marijt, Bakker, Beke en Van der Kuil. Stormvogels speelt met Van Gooi; Vlet en Kloosterman; Plug, Luppens en De Graaf; Van der Stelt, De Vries, Wortel Haverkamp en Zwart. Advertentie Advertentie M&ÊÈÊ&- Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten., want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Nieuwe aanwinsten van de gemeente' bibliotheek in Velsen zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en no vellen: Hofdorp, Bloed in de branding; Manen-Pieterse, Er gebeurt geen wonder; Mons, De weegschaal; Wolf-Catz, Aard vuur; Zandstra, De straat der vrouwen; Bremond d'Ars, En dat midden in Parijs; Christie, Waarom Evans niet?; Schweitzer, De Hallidays; Daisma, Venezy; Sacher- Masoch, Martelaar voor een dagdroom. Buitenlandse romans: Neumann, Der Narrenspiegel; Lin Tutang, Juni per Loa. Studieboeken: Praag, Wijsheid en schoonheid van India; Geest van de tijd; Graef, Mystieken van onze tijd; Kellerer Sociale en economische statistiek; Van Leent, Sociologie, psychologie en sociale psychologie; Veldkamp, Sociaal palet; Gra mont, De geheime oorlog; De Jong, Vogels van wad en slik; Bakker, Hoe houd ik het uit met die hond; Blom, Veilig in het ver keer; Seckei, Boeddhisme-ontstaan, ver breiding en verandering; Blankesteyn en O verbosch, Een hut om in te schuilen; Ven, In de ban van burchten, kastelen en palei zen; Lexikon der modernen Plastik; Great styles of furniture; De Leeuw, Muziek van de twintigste eeuw; Sierens, Alfred Hitch cock; Buitenlandse letterkunde na 1945; Mesters, Prisma spreekwoordenboek; De medts, Abel Coetzee; Van Duinkerken Brabantse herinneringen; Romein, Eender en anders; Aldred, Het land der Farao's Mechanicus, In dépöt - dagboek uit Wester- bork; Warmbrunn, De Nederlanders onder Duitse bezetting 1940-1945. De neer R. Graafsma uit Driehuis heeft zijn functie als penningmeester bij de stichting „Opbouw Katholiek Kennemer- land" neergelegd, waarbij hij zal worden opgevolgd door de heer B. J. Th. Tus- huizen uit Uitgeest. De heer Graafsma heeft deze functie van de oprichting van de stichting af waargenomen, welke pe riode slechts voor een korte tijd werd onderbroken, toen hij het secretariaat voor zijn rekening nam. Tijdens een in eigen kring te houden bescheiden herdenking van het tienjarig bestaan van „OK.K." zal door de heer Graafsma officieel af scheid worden genomen, gelijk met me vrouw drs. J. J. Leesberg-Terwindt uit Beverwijk, die haar bestuursfunctie ver wisselde voor één in het Bisschoppelijk Advies College en mevrouw E. Heurkens- Van Grootel uit Velsen, wier tijd en aan dacht voortaan geheel in beslag zullen worden genomen door de nieuwbouw van het kindertehuis „Het Vinkennest". Aan het bestuur is toegevoegd de heer H. W. van Kaam uit Velsen, wiens voornaamste taak zal bestaan uit - het verlenen van adviezen op het gebied van de voor lichting. Voorgoed terug. De Chinees Kwok Po- Ming, een broer van de eigenaar van een Chinees restaurant in Nijmegen, die in april door de justitie het land werd uitgezet omdat hij geen vestigings vergunning bezat, is in Nijmegen terug gekeerd en nu voorgoed. Hij had in Hong Kong een visum en een vestigings vergunning aangevraagd en deze ook gekregen. Vorig jaar kwam hij naar Nederland om bij zijn broer te gaan werken. Hij moest na 60 dagen, toen zijn visum verlopen was, het land weer verlaten. Zijn verweer dat hij een po litieke vluchteling was, ging niet op omdat hij in Hong Kong in 1952 al politiek asiel had gekregen. Twee jaar voor oplichting. De rechtbank in Den Haag heeft een 56-jarige kok wegens het plegen van meer dan hon derd oplichtingen veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De kok had een organisatie opgebouwd met adressen van personen die gemakkelijk waren te be wegen geld af te staan. Hij had kans gezien voor totaal 100.000 „los te praten". Advertentie en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 519f nrainnnnjuinnrnirauuinnnnnnnnnnnnnnririn IJMUIDEN Artsen: P. H. J. de Weerdt, Oosterduin weg 8, tel. 6158; P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084; H. Paleari, Pegasusstraat 25, tel. 8085. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel) 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. G. van Zandvoort, Poolsterstr. 18, tel. 2070. Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550- 6504; zuster M. v. d. Meulen, Kanaal dijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378, voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster L. Maris, Wijk aan Zeeërweg 136, IJmui den, voor IJmuiden-oost, Velsen-zuid en Velsen-noord; zuster K. Langejan, Iris- senstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477, voor Driehuis, Santpoort-noord en Santpoort-zuid. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: Alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17-17.30 uur: A. Konings, Vondellaan 26, Bever wijk, tel. 02510-27060. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-dorp, tel. 02560-8310. Apotheek: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-noord, tel. 02500- 52956. BEVERWIJK Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Ver burg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, zal J. H. M. Rolink de dienst waarnemen van zaterdag 12 uur tot zon dagmorgen 9 uur: van zondag 9 tot 24 uur: C. Versélewel de Witt Hamer. Voor de artsen Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zijl mans, heeft G. Versélewel de Witt Hamer de dienst. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-noord en Heemskerk, zondag van 17 tot 17.30 uur, alleen voor spoedgevallen: A. Konings, Vondellaan 26, Beverwijk, tel. 02510-27060. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen, Velsen-noord en Heemskerk, alleen voor spoedgevallen: Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-noord, tel. 02510-23883. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Neer» landia, van Gothenburg; Atlantic, Londen, IJ muiden; Pygmalion, Hamburg; Hoegh Trader, Rotterdam; Vliestroom, Dagenham; Mare Libe- rum, Dagenham; Heriot, Grangemouth; Piast, Havannah; Orepton, Port Talbot; Pioneer, Par; Geestport, proefvaart Noordzee; Netta, Londen; Havelland, Antwerpen; Asp, Cork; Avanti, Swansea; Berkelstroom, Huil; Polydorus, Lon den; Dietert, Ala; Graigwerd, Baie Comeau; Mutua Fides. Kingslynn; Stetia Budhie, Lon den; Antarctica, Patenimie; Eberstein, Hauki- pudas; Arneborg, Hamnina; Unitas H.. Gefle; Temar, Boston, Zaandam; Frans, Londen, IJ muiden; Lady Sophia, Bilbao, IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg, IJmiiiden; Utsira, Hamburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Essen, naar Hamburg; Militence, Rochester; Noord ster, Skutskear; Hawkwood, Hartlepool; Oranje star, Southampton; Hondsbosch, Londen; Mare Liberum, Dagenham; Angelika 1, Rotterdam; Leliegracht, Vlaardingen; Bloemgracht, Vlaar- dingen; Zaanland, Santos; Kratos, Seven Is lands; Ibis, Rotterdam; Bongon, Huil, Velsen; Strabo, Rotterdam; Hans Eberstein, Hamburg; Karl Grammerstorff, Dakar; Ubbergen, Klai peda; Philetas, Hamburg; Lokki, Rotterdam, IJmuiden; Dianet, Rotterdam, Zaandam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Spes, van Swinemunde, IJmuiden; Yewforest, Swansea. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Egret, naar Rotterdam; Flevo, Rotterdam; Swift. Harlin- gen; Karen Reed, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7