Politieman en douanebeambte schoten niet ten onrechte AGENDA Vrijspraak in moordzaak Aankondiging vrije prijzen hield het publiek niet van kopen af KRAMMETJE FOK msmmsm POLLE, PELLI EN PINGO en bondig 0 Kinderen haalden gevaarlijke tabletten uit kistje met afval Onderwijzer komt niet meer op school in Oudkarspel Schorsing schoolhoofd was ongemotiveerd Kleuter uit een raam gevallen norac verdrijft hinderlijk maagzuur veilig Nederlandse „dokter" in Luik naar cel Nieuwe sleepboot Grintschip gezonken Spoorwegtaai wordt genormaliseerd Twee doden in het verkeer Koud weer r ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 2 Ministers Scholten en Toxopeus: Haarlem Kort nieuws Velsen-IJmuiden Beverwijk SM a Kooplust A uto's ca In Groningen wilde een tandarts die in militaire dienst moest, een partij doosjes met allerlei tabletten opruimen. Hij deed ze in een kistje, waarin ook afval werd gedeponeerd. Bovenop werden oude kran ten gelegd. De vrouw van de tandarts zet te het kistje met de asemmer bij de deur. Kinderen gingen er een poosje later in graaien en haalden er de doosjes met ta bletten uit. Een tweejarig jongetje kwam met een kokertje thuis dat voor driekwart met gevaarlijke tabletten was gevuld. Zijn moeder, die verpleegster is geweest, spoel de de inhoud van het kokertje weg door het toilet. Een 13-jarig meisje, dat ook tabletten in handen had gekregen, gooide ze weg in een park. Een 11-jarige jongen kwam met een handjevol tabletten thuis. Zijn vader lichtte de politie in. die de voor kinderen zeer gevaarlijke tabletten weg haalde. 1 De politieman, die in Soest op een vluch tende jongen heeft geschoten, heeft over eenkomstig de bestaande instructie van zijn vuurwapen gebruik gemaakt, zeggen de ministers Scholten (Justitie) en Toxo peus (Binnenlandse Zaken) in antwoord op vragen van drie Tweede Kamerleden. De politieambtenaar heeft verklaard tij dens de achtervolging van de vluchtende jongeman te zijn gestruikeld, waardoor per ongeluk zijn vuurwapen afging en de vluchteling dodelijk werd getroffen. Het in gestelde onderzoek heeft geen reden op geleverd om aan deze verklaring te twijfe len. aldus het antwoord. Ook geeft het onderhavige geval geen aanleiding de be staande instructie te herzien, daar, toen de feitelijke mogelijkheid ontbrak om met minder ingrijpende middelen het doel te bereiken, van het vuurwapen gebruik werd c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „De bruiloft van Fi garo" van Beaumarchais. Regie Karl Gutt- mann. M.m.v. Sigrid Koetse, Ina van Faas- sen, Adèle Bloemendaal, Ton van Duyn- hoven, e.v.a. Zondag 20 u.: met „Het leven dat ik je gaf" van Luigi Pirandello. Regie Angelika Hurwicz. M.m.v. Caro van Eyck, Magda Janssens, Ina van Faassen, Lucas Wensing e.v.a. Maandag 20 u.: De Haag- sche Comedie met „Clérambard" van Mar cel Aymé. Regie Bob de Lange. M.m.v. Myra Ward, Georgette Hagedoorn, Frans v. d. Lingen, Jan Grefe e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19 u. en zondag ook 16.15 u.: „Bye, bye birdie", a.l.21.15 u.: „Zij ging naar Parijs", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De heerseres van Atlantis", 14 j: Lido, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Winnetou", 14 j. Zondag 11 u. „De zigeunerbaron", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „De zedelozen", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Yeah, yeah, yeah, hier zijn we", a.l. Van maandag af 20.15 u.: „Aida", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mensen van morgen" en „Amsterdam", 18 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Hinder laag in het rotsgebergte", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Genadeloze jeugd", 18 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Als in een donkere spiegel", 18 j. Zondag llu.: „On sterfelijk Griekenland", a.l. Maandag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De avondmaalgasten", 14 j. Monopole (Zandvoort): vandaag en zon dag 20 u.: „De man met de vijf paspoor ten", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Omar, de woes tijnhavik", a.l. Van maandag af geen film voorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Maandag, dinsdag en woensdag 21-22 u.: Grammofoonplaten- concert: Mozart en Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tot 8 november: Tentoonstelling van foto's van J. H. Böhme. Dagelijks van 10-20 u. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Tot en met no vember. Tentoonstelling van cultuurhisto rische diorama's van dr. Wieringa. Dage lijks van 10-17 u. Zondag 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal: Tentoonstelling van werk van Corneille, Lucebert en anderen (uit eigen bezit). Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 1 november. De Waag (Spaarne-Damstraat): Tentoon- itelling van werken van vijf leden van „Kunst Zij Ons Doel". Tot en met 24 ok tober. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 u. dinsdag tot en met zaterdag 9-18 u. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondag 14-17 u. Tot en met 25 oktober. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne-Damstr.): Van daag en zaterdag 20-1 u.: Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Hotel Bouwes (Zandvoort): In het week- •inde: 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 oktober). Spion. Een in Bern wonende Argentijn zal daar terecht staan verdacht van spiona ge voor de Sovjet-Unie. Hij heeft aan Russische agenten buiten Zwitserland economische en politieke inlichtingen over dit land en andere landen doorge geven. ZATERDAG 24 OKTOBER City, 19 en 21.15 uur: Eddie slaat alles". Stadsschouwburg, 20 uur: „Goliath en de slav'n". Patronaatsgebouw, 20 uur: Operette „De gouden draad". ZONDAG 25 OKTOBER City, 14.30 uur: „Salvo's in het hoogge bergte"; 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat alles". Stadsschouwburg, 15 u.„De avonturen van Pietje Bell"; 20 uur: „Goliath en de slavin". MAANDAG 26 OKTOBER City, 20 u.: „Eddie slaat alles". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. De Rank, 20 u.: Jaarvergadering „Witte Kruis". Patronaatsgebouw, 20 u.: Operette „De gouden draad". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en biliotheek Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. biblio theek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dag en het uur": 23.30 uur: „Zes mannen en een danseres". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Man- drin, de Gentleman-dief". W.B. Theater, 20 uur: „Jason en de duis tere machten. ZONDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Jacht op een scherpschutter"; 16.30 en 19 en 21.15 uur: „Madame zonder schaamte". Luxor Theater, 14.30 uur: „Wreker der Partizanen"; 16.30: „Mandrin, de Gentle man-dief", 19 en 21.15 uur: „Gif in het bloed". W.B. Theater, 14.30 uur: „Parachutisten vallen aan"! 16.30 en 20 uur: „De on weerstaanbare avonturier". MAANDAG 26 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Jacht op een scherpschutter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gif in het bloed". W.B. Theater, 20 uur: „De onweerstaan bare avonturier". gemaakt tot het aanhouden van een per soon die zich door de vlucht aan aanhou ding trachtte te onttrekken. De douanebeambte, door wiens optreden de heer W. Vugs te Valkenswaard in de nacht van 18 op 19 juni het leven verloor, heeft eveneens gehandeld overeenkomstig de bestaande instructies. Het gebeurde moet worden toegeschreven aan een nood lottige samenloop van omstandigheden, die uiteraard door geen enkele instructie om trent het gebruik van vuurwapenen geheel kan worden voorkomen, aldus de minister. De schriftelijke zowel als de mondelinge en de praktische instructies aan de doua neambtenaren zijn erop gericht hen ervan te doordringen, dat zij slechts in gevallen van noodzaak en met inachtneming van de uiterste voorzichtigheid van een vuur wapen gebruik moeten maken. Dit gebruik dient gericht te zijn op het onklaar maken van het vervoermiddel. De bewindslieden zeggen van mening te zijn, dat uit het gebeurde te Valkenswaard op zichzelf niet kan worden afgeleid, dat de bestaande dienstvoorschriften verbete ring behoeven. Wel wil men onderzoeken of betere signalerings- en sommatiemidde len kunnen worden gebruikt. De vorige week met ziekteverlof gezon den onderwijzer W. F. G. de Ruyter van de openbare lagere school in het Noord hollandse Oudkarspel heeft nu in een brief aan het schoolbestuur meegedeeld het niet langer op prijs te stellen aan de school verbonden te blijven. Zoals men weet was de heer De Ruy ter, nadat de kinderen uit zijn klas door hun ouders thuis waren gehouden uit pro test tegen de onderwijsmethoden van de 59-jarige onderwijzer, op aanraden van zijn arts met ziekteverlof gegaan. Hij zou onder meer de tien jarige Piet Rootjes zo hebben geslagen, dat een van diens tanden brak. De heer De Ruyter is 36 Wat oude rommel op een schoolzolder is geen schorsingsmotief voor een school hoofd, dat bijna dertig jaar het onderwijs heeft gediend. Tot deze uitspraak is de commissie van beroep voor het bijzonder onderwijs gekomen in de controverse tus sen dr J. G. Thoomes, hoofd van de Konnigin Julianaschool te Veenendaal, en het bestuur van deze school. Enige weken geleden werd dr. Thoomes voor vier dagen door het schoolbestuur geschorst, omdat hij niet tijdig gevolg had gegeven aan de sommatie van het schoolbestuur wat oude privé-eigendom- men van de schoolzolder te verwijderen. De leerlingen van de Koningin Juliana school gingen op de eerste dag van de schorsing in staking. Vrijdag is het drie-en-een-half-jarige zoontje van de familie Wallet uit de Davidstraat te Veenendaal uit een raam van de bovenverdieping van zijn ouder lijke woning gevallen. Hij werd in ern stige toestand naar het Juliana-ziekenhuis te Veenendaal overgebracht, maar bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. Advertentie Voorkom dat brandgevoel in Uw maag. Na het eten een tabletje Norac. Norac verdrijft het overtollige maagzuur I veilig. Uw apotheker of drogist heeft een doosje Norac voor U klaar staan. I Ken produkt vaq, de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij De rechtbank in Leeuwarden heeft gis termiddag een van de verdachten in „De zaak Nes", die woensdag heeft gediend, een 25-jarige perser uit Joure, vrjjgespro ken. Hü was er van beschuldigd samen met de hoofdverdachte de boerderij van Doeke Peenstra in Nes te zijn binnenge drongen op zoek naar geld en te hebben deelgenomen aan brandstichting, waardoor deze boerderij in vlammen opging, nadat de hoofdverdachte (zijn oom) de boerin geld had afgeperst en daarna gewurgd had. De man werd onmiddellijk in vrijheid ge steld. De rechtbank overwoog dat het bewijs uitsluitend zou kunnen steunen op de ver klaringen van de hoofdverdachte, die tij dens het vooronderzoek steeds van lezing veranderde, terwijl hij ook tijdens de zit ting nog onjuiste verklaringen aflegde. Op deze grond achtte de rechtbank het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd. De raadsman, mr. H. Schootstra, over weegt een schadeloosstelling te vragen voor de tijd van bijna een jaar, die zijn cliënt in voorarrest heeft doorgebracht. Een 44-jarige Nederlander, Joseph Defesche, die gedurende meer dan een jaar Luikse chirurgen bij operaties heeft geassisteerd, blijkt helemaal geen dokter te zijn. Hij is gearresteerd wegens het on bevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Defesche had zich nooit uitgegeven voor dokter, maar hij legde een grote medi sche kennis aan de dag, had veel relaties en een goed voorkomen. Toen hem op een keer werd gevraagd te assisteren bij een operatie voldeed hij zonder meer aan het verzoek en streek na afloop het hono rarium op. Dit gebeurde daarna veelvul dig en Defesche liet het maar zo, wanneer hij met dokter werd aangesproken. De zogenaamde dokter, die vroeger in Innsbruck medicijnen heeft gestudeerd zonder die studie af te maken, beweert dat hij momenteel bezig is aan een proef schrift. Waarschijnlijk zal hij daar in de gevangenis aan verder moeten werken. Mevrouw E. V. Winters-Meeuwisse uit Rotterdam, dochter van een der bedrijfs directeuren van Wilton-Fijenoord, heeft vrijdagmiddag de eerste op deze werf gebouwde sleepboot gedoopt en daarmee in bedrijf gesteld. Het is de „Dry-Doek' welke dient ter vervanging van de on langs uit de vaart genomen stoomsleep boot Dry-Dock I". Dit schip, dat is uit gerust met een 6-cilinder W-F-Man dieselmotor, die in staat is 1200 ipk te ontwikkelen, is daarmee niet alleen de sterkste sleepboot van Wilton Fijenoord doch ook verreweg de sterkste van alle sleepboten in de Rotterdamse haven. Vanuit de stuurhut kan de motor met één handle worden bediend. Het schip is ook voorzien van een brandblus-instal latie met een capaciteit van 2500 liter water. Het bezit twee roeren die elektro- hydraulisch met drukknoppen worden be diend hetgeen ook voor het stuurrad mo gelijk is. De modernste navigatiemiddelen zijn aangebracht. De lengte van het schip is 25,25 meter, de breedte 6,85 meter, de hoogte 3.50 meter en de bruto tonnage 282 m3. Een Frans schip van 320 ton uit Chate lait, eigenaar schipper Raymond Walbreq is vrijdagmiddag om halftwee gezonken in een grintgat op de Maas, drie kilometer ten westen van Roermond. De twee op varende mannen en een vrouw konden tijdig van boord gaan. Het schip zonk vrij plotseling tijdens het laden van zand toen het naast een zand zuiger lag. Het brak doormidden en is ge heel onder water verdwenen. Het vaartuig was verzekerd. De Europese spoorwegen hebben over eenstemming bereikt over een uniforme „taal in tekens", waardoor reizigers in Europa in een oogopslag de dienstver lenende stationsonderdelen kunnen her kennen. Het gaat om verwijzingsborden voor informatie, telefoon, reservering, restaurant en dergelijke. De symbolische kenmerken (pictogrammen) zijn opgeno men in een normalisatieblad van de UIC. (Vervolg van pag. 1) De kleinhandel in elektrotechnische ar tikelen zit intussen zelf ook niet stil. Er is veel overleg gaande en nog op komst dat niets minder beoogt dan een horizon tale prijsbinding in de plaats te stellen van de verboden verticale. De Nederlandse Vereniging van Radio-detailhandelaren (N.V.R.D.), destijds in het leven geroepen tegen de „wilde handel" in Duitse televi sietoestellen, hoopt met zijn 4000 leden meer dan de helft van de handel een keten te smeden die hecht genoeg zal zijn om er de richtprijzen stevig mee te ver- 70. „Mijne heren," zei Heer Truffel def tig, terwijl hij op een landkaart plaatsen aanwees, „de tijd is gekomen om onze grote plannen te gaan uitvoeren. Wij gaan de wereld veroveren. Langzamerhand heb ben we uit de regenboog genoeg jasjes gemaakt om een heel leger onzichtbaar te maken. Lang moesten we onder water blij ven... maar nu trekken we ten strijde." „Hoera", zeiden alle heren ernstig. Bij het gordijn trilde Brammetje van spanning. Dat vmren dus de boze plannen van Heer Truffel... en alleen Brammetje Fok kon de wereld waarschuwen voor het dreigende gevaar. „Wij gaan alle koningen en presidenten gevangen nemen, en alle burgemeesters en politiemannen," ging Heer Truffel ver der. „Omdat wij onzichtbaar zijn, is dat doodgemakkelijk." „Maar Heer Truffel", zei één van de anderen voorzichtig. „Wat moet er ge beuren, als onze soldaten ergens van schrikken? Want dan worden ze immers zichtbaar?" Heer Truffel richtte zich op. „Ik zal bevel geven, dat ze niet mogen schrikken." Nét had hij het gezegd, toen hij het zeewiergordijn opzij zag schuiven. Een afschuwelijk masker kwam tevoor schijn. waaruit twee korte beentjes sta ken. Heer Truffel schrok zo vreselijk, dat hij met stoel en al ondersteboven rolde. Maar ook Brammetje Fok schrok... en daardoor werd hij meteen weer zichtbaar! „Daar is de indringer! Hij heeft alles gehoord. Pak 'm! Pak 'm dan toch...!" schreeuwde Heer Truffel. .,,EN IKDENKER NIÉT AAW, OKA EEN SCHIP TE 6O0WEN WE Wl U,6N TOCH C NEENwe 6E6M SCHIP BOÜIAlEN,) DIENEN wet, PIN60? JEOP,OPOE KE66UBAAN R\ NEEN, DAT IS EEN VCA6- 66STOK, DIE WE NIET DAT IETS VOOR JOMdE SCHIP? KUNNEN 6E8R01KEN EN DE KE6EIBAAN DE06T NIET ankeren. De N.V.R.D. gaat hiertoe ook met de fdbrikahtén aafi'tafel zitt'en. Buiten de vereniging om zijn voorts reeds hier en daar in het land vergade ringen gehouden door de plaatselijke de tailhandelaren om een zekere solidariteit te bereiken op het punt van de prijzen. Het ligt voor de hand dat het overleg van de handel zal leiden tot o.m. weigering van reparatie aan toestellen en apparaten die elders „zonder service" tegen lagere prijs zijn verkocht. Van een kopersstaking, die vele hande laren hadden gevreesd na de aankondi ging van het verbod op het handhaven van uniforme winkelprijzen door de fabri kant, is in de elektrotechnische branche weinig of niets te merken. Televisietoe stellen van Nederlands fabrikaat komt men toch al tekort en voor enkele andere artikelen is de kooplust geprikkeld door b.v. acties met goedkope grammofoon platen bij aankoop van een pick-up, in- ruilmogelijkheden op was-combinaties enz. Handelaren die nog wel t.v.'s in voorraad hadden, hebben hier en daar de trom geroerd over inruil-kortingen, die overigens ontleend zijn aan de bestaande inruil-voorschriften, die wel eens voorde liger kunnen uitvallen voor van export overgeschoten partijen van bepaalde modellen. De slotsom van dit alles is dat de koop lust niet erg kwetsbaar is geweest door de aankondiging van de staatssecretaris. De omzetcijfers van de novembermaand met zijn vergrote koopactiviteit zullen hierover uiteraard duidelijk aanwijzingen kunnen geven. Als de handel dan althans voldoende voorraden heeft om aan de vraag te kunnen voldoen. Uit dg automobielbranche vernemen wij wel klachten over een verminderde koop neiging door het verbod op de uniforme prijzen. Vele aspirant-kopers van nieuwe auto's schijnen af te wachten wat er in december gaat gebeuren. De autohandel betwijfelt echter of iemand wel kans zal zien nog verder te gaan met de prijscon currentie dan thans het geval is. De in ruil-kortingen liggen namelijk in de auto branche nu al niet vast en het is juist daarmee dat in feite een scherpe prijscon currentie wordt gevoerd Bovendien is het „zonder service"-idee voor het autobedrijf niet goed denkbaar: de verzorging van de auto van-de-wieg-tot-het-graf een ver zorging, die de elektrotechnische bran che voor haar artikelen een dure last noemt is voor de garages de belang rijkste bron van inkomsten. De autohandel heeft het voordeel van een actueel voorbeeld. „Kijk maar wat er gebeurd is met het garagebedrijf Kegge op Scheveningen", zegt men. „Een zaak met vijf vestigingen en zeventig man per soneel, stukgelopen op te hoge inruilkor- tingen en lage reparatietarieven. Dat is wat degene te wachten staat die een scher pere prijsconcurrentie aan wil dan er nu al is." De fotobranche verwacht, mede gezien de enorme keuzemogelijkheid die er al is, evenmin veel neerwaartse beweging in de prijzen. Wel voorziet men zeer binnenkort een prijsverhoging van circa 10 percent op uit Duitsland geïmporteerde camera's in verband met de gestegen produktiekos- ten daar. Landbouwprijs. De Landbouwprijs 1963 is toegekend aan drs. A. L. A. Moret, leraar in de economie aan het Amers- foortse Lyceum, voor zijn medewerking aan de adoptie van scholen door land bouworganisaties. De prijs, duizend gul den, wordt door het Kon. Ned. Land- bouwcomité jaarlijks toegekend aan iemand, die op bijzondere wijze heeft bijgedragen tot het versterken van de goede betrekkingen tussen het Neder landse volk en zijn landbouw- Weer of geen weer. Van 15 november tot en met 26 maart zullen weer via de radio berichten worden uitgezonden over de verletbestrijding bij de bouwnijverheid, waarin o.m. wordt meegedeeld of de volgende dag een verplichte of vrijwil lige doorwerkdaig voor de vier bouw- districten is. Als de volgfende dag wél een normale werkdag is zal de radio nieuwsdienst geen mededeling doen. Over de grens gezet. Twee Italianen van omstreeks dertig jaar, die naar ons land waren gekomen om te werken, zijn over de grens gezet. Inplaats van te werken bezochten zij café's en dancings en leg den zeer intieme contacten met minder jarige meisjes, welke contacten niet zonder gevolgen zijn gebleven. De Italianen weigerden echter de conse quenties van hun daden te aanvaarden. Op de Kennemerstraatweg te Heiloo is gisteren de zestienjarige telegrambesteller Matthijs Groot uit Alkmaar, toen hij bij slecht weer met zijn bromfiets de weg overstak, in botsing gekomen met een bus uit Egmond. Hij kwam met zijn hoofd te gen de bumper van de bus terecht. Hoe wel hij een helm droeg werd hij zwaar gewond. De jongeman is tijdens het ver voer naar het centraal ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Op de Arnhemse bovenweg te Drieber gen is gistermiddag de zevenjarige J. L. H. van Zutphen uit deze gemeente, toen hij achter een geparkeerde auto overstak, door een personenauto aangereden en zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. Het K.N.M.I. deelt mede: Aan de achterkant van een lagedrukge bied, dat zich van Spitsbergen tot in De nemarken uitstrekt, hebben noordwestelij ke winden het afgelopen etmaal onafge broken koude en zeer onstabiele polaire lucht naar Nederland gevoerd. Tal van buien kwamen hierin tot ontwikkeling, waarbij gisteren ook onweer en hagel voorkwamen. In 't noorden en oosten van het land viel echter belangrijk minder re gen dan in het westen en zuidwesten. Op een groot deel van de Noordzee en ook af en toe langs onze kust bereikte de wind kracht 8. Voor het weer van morgen is een nieu we depressie van belang, die zich nu bij de zuidkust van IJsland bevindt. Deze zal morgen waarschijnlijk dicht langs Enge- lands oostkust over de Noordzee naar het zuidoosten gaan koersen, de neerslagkan sen blijven daarom vooral in het westen van ons land groot. Vanavond en vannacht zijn nog plaatselijke buien te verwachten, die evenwel door langdurige opklaringen zullen worden afgewisseld. In het binnen land is dan ook nachtvorstgevaar aan wezig. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 i C t» as j binnen- en buitenland. ■O +3 d W H Neerslag: laatste 34 uur. -So E 3 *-C Den Helder licht bew. nnw 10 6 Ypenburg regenbui n 10 14 Vlissingen licht bew. nnw 9 13 Eelde regenbui zw 9 1 De Bilt regenbui n 7 15 Twente mist windst. 7 7 Eindhoven zwaar bew. wnw 8 12 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 9 10 Helsinki zwaar bew. zo 9 1 Stockholm regenbui z 9 3 Oslo regen windst. 8 16 Kopenhagen half bew. zzw 9 4 Aberdeen licht bew. wnw 4 5 Londen onbewolkt nnw 9 0 Amsterdam half bew. nnw 8 7 Brussel regen wnw 7 26 Luxemburg sneeuw w 6 11 Parijs licht bew. w 10 4 Bordeaux regenbui nnw 13 9 Grenoble regen n 10 3 Nice licht bew. n 14 0 Berlijn geheel bew. zw 10 0,3 Frankfort zwaar bew. zzw 8 5 München geheel bew. zw 9 7 Zürich geheel bew. N N 11 5 Genève zwaar bew. wnw 10 6 Locarno regen O 10 5 Wenen regen wnw 15 0,3 Innsbruck sneeuw windst. 12 19 Belgrado zwaar bew. zo 0 Athene onbewolkt windst. 0 Rome onweer z 20 4 Barcelona licht bew. nw 18 0 Madrid onbewolkt windst. 14 0 Mallorca zwaar bew. wnw 18 70 Lissabon onbewolkt nnw 19 0 Zondag 25 oktober Zon op 7.22 uur, onder 17.26 uur. Maan op 20.25 uur. onder 12.43 uur. Maandag 26 oktober Zon op 7-24 uur, onder 17.24 uur. Maan op 21.27 uur, onder 13.48 uur. Maanstanden 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 24 oktober Hoog water 5.25 uur en 17.42 uur. Laag water 1.15 uur en 13.28 uur. Zondag 25 oktober Hoog water 6.08 uur en 18.28 uur. Laag water 1.54 uur en 14.07 uur. Maandag 26 oktober Hoog water 6.55 uur en 19.16 uur. Laag water 2.35 uur en 14.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2