Vandaag vijf en dertig jaar geleden stortte Wall Street in Koersdaling kostte de VS vijftien miljard dollar Eerste sneeuw viel bij Spa r HOE IS HET ONTSTAAN? Actie „Antwoord '64" kent journalistieke prijzen toe Een groot man ging heen T QT JTR4 KS BIJ VW ANZÏ SUPRA koffie Üi Eis van 3 jaar tegen scholier voor overval op taxichauffeur VAN NELLE'S Hans Kroll over val van Kroesjtsjev 4 ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 Kunstmatig Gladde beloften De oorzaak? Dit woord: MENU Dit woord: PLOMPVERLOREN Dit woord: KRENKEN Dit woord: OEKUMEN1SCH Dr. E. van Raalte gem et dubbel met SC brand vm gemafm vaCÜ um verpakt HIsl- u><;\ De ene dag was Amerika nog het rijk ste land van de wereld en de volgende dag was het land halverwege een bank roet.Dat was de naakte werkelijk heid op die 24ste oktober 1929, nu 35 jaar geleden! Die dag, waarop het respectabele en vertrouwde middelpunt van Amerika's commerciële en econo mische leven in elkaar stortte, was vol paniek. Duizenden goede degelijke Amerikanen, zowel de grote geldmag naten als de kleine spaarders, zagen zich geruïneerd en dat ondanks het feit, dat de toekomst nooit eerder zo veelbe lovend had geleken.Meer dan 25 miljoen mensen werden getroffen door die plotselinge daling van de koer sen op de effectenbeurs, die de Ver enigde Staten niet minder dan.vijf tien miljard dollar kostte. Zelfs voor de enorme nationale economie van Amerika was dit een geweldig bedrag. Deze dui zelingwekkende financiële val kwam bijna zonder waarschuwing hoewel er in andere delen van de wereld wel te kenen waren geweest van een depressie en veel landen hadden ook financiële moeilijkheden. Amerika was het meest welvarende land van de wereld. Het was bovendien goed ge ïsoleerd en niemand verwachtte, dat zijn economische structuur zo snel zou afbrok kelen. Het vorige jaar had men in alle op zichten een hausse beleefd en de koersen van de effecten waren dan ook voortdurend gestegen. En in diezelfde opgewekte stem ming begon het jaar 1929. De vooruitzich ten waren zelden zo goed geweest en nog tot september van dat jaar klonken deze hoopvolle geluiden. Toen begon de finan ciële toestand van het land plotseling te wankelen. De ene onderneming na de an dere ging failliet en vele andere konden zich nog maar net staande houden. Oja 24 oktober stortte de beurs van Wall Street ineen. Aandelen, die de vorige dag nog safe hadden geleken, noteerden plotse ling een veel lagere koers. Naarmate de dag verstreek, zakten de koersen steeds lager. Er heerste die dag een algemene paniektoestand in Wall Street. Verschrikte, zenuwachtige zakenmensen kwamen bij el kaar om te overleggen, wat er gedaan zou kunnen worden om deze financiële aard verschuiving te voorkomen. Maar er kon niets meer gedaan worden. Nu de ramp eenmaal begonnen was, was ze niet meer te stuiten. Laat in de middag kwam er een kleine opleving. De staalmarkt scheen zich te herstellen Staal opende die dag met 205.5, zakte daarop terug tot 193.5, waarop de koers- notering opeens steeg naar 205! De hoop steeg weer.maar de stijging was kunst matig. Deze was veroorzaakt door Richard Whitney, een financier en vice-president van Wall Street. Hij onderging zijn straf voor zijn wandaden tijdens de crash in de Sing Sing, de beruchtste gevangenis van Amerika. De volgende dagen zakte de aan delenmarkt nog meer en er was geen teken, dat op herstel wees. Er waren alleen maar hopeloos sombere vooruitzichten. Om streeks 13 november had de beurs het laag ste punt uit de gehele geschiedenis bereikt en toen pas beseften de kleine spaarders in de gehele Verenigde Staten, hoe zwaar rij getroffen waren. Gevfrone mensen, die niet eens begrepen, wat er precies gebeurd was, werden van een leven van welvaart en veiligheid op eens aan de rand van een bankroet ge plaatst. Oude dames, die hun spaarduitjes hadden belegd in obligaties en aandelen en tevreden van de rente hadden geleefd, ont dekten, dat zij plotseling geen inkomen meer hadden. Zij konden niet eens het geld, dat zij oorspronkelijk voor de aan delen en obligaties hadden betaald, terug krijgen. Het vooruitzicht op een financiële onder gang was voor velen een te zware last om te dragen. Duizenden slachtoffers van de Wall Street-crash pleegden dan ook zelf moord. Er was eigenlijk niemand van de Ameri kaanse bevolking, die niet persoonlijk ge troffen was door de totale val van Wall Street. De enige uitzonderingen waren mis schien de gewone arbeidersgezinnen. Maar het duurde niet lang of ook zij werden mee gesleept door de financiële ramp, die het land had getroffen. Zij werden werkloos. De grootindustrie verkocht niets meer en verdiende dus ook geen geld. Zij had dus ook geen geld om de lonen te kunnen be> talen. In de malaisegebieden van Amerika wer den de arbeiders dan ook bij duizenden tegelijk ontslagen. Hierdoor kwam de pro- duktie stil te liggen maar geen produktie betekende geen verkoop. Zo ging het maar door, deze vicieuze cirkel. De angst en pa niek, die begonnen waren in Wall Street, verbreidden zich al spoedig en de malaise werd voortdurend ernstiger. President Hoover, die dezer dagen over leed, deed in die tijd vele beloften en hij vertelde het volk, dat hen een welvaart, groter dan ze ooit hadden gekend, stond te wachten. Maar 1930 kwam en ging voorbij en de beloofde welvaart bleef uit. De schone beloften bleken niets anders dan een zinloze politieke gemeenplaats te zijn. President Hoover probeerde het ene krank zinnige plan na het andere. Hij richtte een financiële Herstelmaatschappij op maar deze slaagde er niet in de verziekte geld markt weer gezond te maken. Hij probeerde de prijzen te stabiliseren. Het land liet de gouden standaard los en Hoover trachtte de bevolking ervan te overtuigen, dat zij zich geen zorgen be hoefde te maken en dat de toestand niet zo slecht was als het er uitzag. Maar 1930 maakte plaats voor 1931en 1932.en de toestand verergerde steeds meer. Toen werd Franklin Roosevelt president en hij deed een heel andere poging tot her stel. In plaats van de ondernemingen te helpen begon hij met de arbeiders. De re- Drukte aan een der hoeken in Wall Street. gering hielp hen financieelen zij gin gen weer aan het werk. De produktie werd opgevoerd, nieuwe afzetgebieden werden gevonden en langzamerhand werd de vi cieuze cirkel doorbroken. Met een algemene zucht van verlichting ontdekte Amerika, dat er weer een normale toestand intrad Als de problemen direct zo aangepakt waren, zouden de gevolgen waarschijnlijk lang niet zo verstrekkend geweest zijn. Maar het is gemakkelijk achteraf critiek te uiten! Wat was de oorzaak van de Wall Street- crash? Het antwoord in het kort gezegd is, dat de grote geldmagnaten de voor' tekenen niet hadden willen zien. Al voor 1929 was het al geruime tijd duidelijk geweest, dat de prijzen zakten en dat er minder geld in omloop was. Maar de grote zakenlieden waren ervan over tuigd, dat de depressie, die in andere delen van de wereld heerste, aan hen uiteindelijk voorbij zou gaan. Daarom werden de prij zen kunstmatig hoog gehouden. Toen de klap tenslotte aankwam, gebeurde dat zo plotseling, dat het gehele volk ervan ver suft raakte. Er was ook nog een andere reden. Het grootste deel van Amerika's rijkdom be vond zich in de machtige handen van slechts een zestal mannen en toen deze weinige bevoorrechten in moeilijkheden kwamen, sloeg hun ongeluk over op het gehele volk. De herinnering in Amerika aan die crisis aan het einde van het jaar 1929 maakte het woord „recessie" (terug gang) populair. Het klinkt niet zo wrang als „depressie" (baisse) en het gaf de Ver enigde Staten een veilig gevoel tijdens een kleine financiële crisis in 1958. De dag dat Wall Street ineen stortte, zal in Amerika nooit vergeten worden. Toen werd een van de zwartste bladzijden van Amerika's ge schiedenis geschreven en de les van dit alles is door het gehele volk geleerd. De advocaat-procureur bij het Haagse gerechtshof heeft een gevangenisstraf van drie jaar en terbeschikkingstelling van de regering gevorderd tegen een 18-jarige Haagse scholier, die in maart een overval op een taxichauffeur had gepleegd. De scholier was door de Haagse rechtbank tot negen maanden gevangenisstraf en terbe schikkingstelling veroordeeld. De jongen heeft de overval gepleegd omdat hij geld wilde hebben om een mo torfiets of een scooter te kopen. Zijn moeder had hem voor zijn achttiende ver jaardag een bromfiets gegeven, maar daarmee nam hij geen genoegen. Op 7 maart is de jongen in een taxi gestapt. Hij liet zich naar een stille laan rijden. Met een zware hamer sloeg hij de chauf feur op het achterhoofd, maar doordat bij het uithalen voor de slag de hamer het dak van de wagen raakte, kwam de klap niet zo hard aan. De chauffeur wist na een achtervolging zijn belager te grijpen. „U had de chauffeur gemakkelijk kun nen doodslaan", zei de president van het hof, „Dit is een afschuwelijk en laf mis drijf". De jongen, die een trieste jeugd achter de rug heeft, was in beroep geko men omdat hij niet ter beschikking van de regering gesteld wilde worden. De advocaat-generaal meende echter, dat alleen door een zware gevangenisstraf en terbeschikkingstelling de verdere groei van de jongen naar een totale onmaat schappelijkheid kan worden gestuit. Op 6 november wijst het hof arrest. SPA (België) (AP) De eerste sneeuw van het seizoen is vanochtend gevallen in de omgeving van Baraque Michel bij Spa. De sneeuwlaag was enkele centimeters dik. Het Latijnse werkwoord minuere be tekent: kloven, klein maken. Het ver leden deelwoord is minutus: klein. Daarvan komt ons woord minuut, zes tigste deel van een uur. Het Frans kent nog de vorm menu in de betekenis: klein. Menu bétail betekent: kleinvee en les menus plaisirs waren de kleine ont spanningen der Franse koningen, ver volgens: de daarvoor gedane uitgaven en tenslotte: de particuliere kas des konings waaruit de hoffeesten werden betaald. Het bijvoeglijk naamwoord menu is vervolgens ook als zelfstandig naamwoord in gebruik gekomen in de betekenissen: kleine stukjes, kleine<bij- zonderheden, lijstje van zulke bijzon derheden, spijslijst. Dit woord hebben de Italianen, de Duitsers, de Engelsen, de Nederlanders en waarschijnlijk nog andere volkeren overgenomen. Het woord plompverloren klinkt ons modern in de oren, maar het komt reeds sedert de 16de eeuw in onze taal voor. Het is een koppeling van plomp, hetzij in de betekenis log, hetzij in die van plons, met het deelwoord verloren. Wat dat verloren nu precies beduidt, is onzeker. Men denkt aan: in het wilde weg, in het honderd, maar te bewijzen is dit niet, evenmin als de onderstel ling dat plompverloren zou betekenen: verloren als iets dat (met een plomp of plons) in het water valt. Tegen de laatste opvatting verzet zich de beteke nis van plompverloren. Men verstaat er immers onder: op het onverwachtst, zonder voorbereiding, in het wilde weg, zonder reden, klakkeloos, pardoes en zegt dus bijvoorbeeld: hij liet zich plompverloren uit de boom vallen. Krenken hoort bij krank en krank betekent: zwak, maar de grondbeteke nis schijnt te zijn: gebogen, krom. Uit de betekenis zich krommen is voortge vloeid die van: neervallen, ziek wor den. In vroeger tijd gebruikte men kren ken voor: verminderen. Me» zei: Satan krenkt het geloof der mensen. Dan gaat krenken betekenen: benadelen, schaden. Een bijbelse zegswijze is: iemand geen haar op het hoofd kren ken. Nu gebruiken wij het werkwoord vooral voor: iemand in zijn gevoelens schaden, iemand kwetsen, grieven, be ledigen. Zoals krank staat tot krenken staat tam tot temmen, dak tot dekken, rap tot reppen, stram tot stremmen enz. Het Griekse woord oikos betekent: huis; oikein is: een huis bewonen. De bewoonde aarde is: oikumènè gè; daar van is het bijvoeglijk naamwoord: oi- kumènikos, dat dus betekent: datgene wat de gehele bewoonde aarde betreft, dus: algemeen. Men gebruikt het woord oecumenisch speciaal op het terrein van het geloof en spreekt bijvoorbeeld van een oecumenisch concilie, daarmee doelend op een kerkvergadering die geldt als de vertegenwoordiging van de gehele Christenheid. Hetzelfde Griekse woord oikos gaat schuil in het woord economie, huishoud kunde, dat vroeger dan ook veelal oeconomie werd geschreven. Antwoord '64 heeft vier prijzen toegekend voor journalistieke prestaties in verband met de kerkbouwactie. De prijzen gaan naar de volgende bla den: Het Binnenhof te Den Haag voor de fraaiste reportage. De Nieuwe Rotterdamse Courant voor de meest geslaagde poging Antwoord '64 zoveel mogelijk uit het nieuws te houden. De Rotterdammer voor de meest uitvoe rige verslaggeving van de bouw op de Zalmplaat. De Friese Koerier te Heerenveen voor de minst gefundeerde en meest luidruchti ge hoofdredactionele afwijzing van Ant woord '64. Het bewuste hoofdartikel van de Friese Koerier geven wij hieronder in extenso weer: De reclame-campagne „Antwoord '64" is nog kwalijker dan eerst al leek. Nadat de ongelovigen waren aangemaand mee te betalen aan kerken waarvan zij het nut niet inzien, is zaterdag het hele volk nog eens opgewekt in de buidel te tasten. Dat gebeurde in advertenties onder de kop: „U-vandaag". De handige jongens van het wervende woord kwamen met deze formule voor de dag: In deze week zullen negen samenwer kende kerken de slag om de toekomst win nen of verliezen. In deze week hangt het van u af, van niemand anders dan van u". Wel, die formulering slaat misschien op de werkelijkheid, die het Humanistisch Verbond voorstaat, maar zij is in strijd met wat de kerken week in week uit ver kondigen. Gelooft de christelijk gerefor meerde kerk echt, dat het „winnen of verliezen van de slag om de toekomstaf hangt van niemand anders dan de mens 'die de krant leest? En dat die „slag" ge wonnen is, als zo'n mens een giro stuurt? Als het waar was wat in de advertentie staat, dan zouden de 9 kerken die geld bijeenbedelen voor kerkbouw net zo goed kunnen ophouden boodschappen te verkon digen uit naam van God. Dat doen zij niet en dus is de advertentietekst gewoon verlakkerij. De campagne is een droevige demon stratie van normverval. Dat is de moeite van het signaleren waard, omdat dit ver val zich zonder een spoor van tegenspraak voordoet onder 9 kerken waarbij er enkele zijn die nog altijd pretenderen de waar heid in pacht te hebben. Het is natuurlijk dwaas gehuurde tekst schrijvers aan te vallen op onzin, die zij in commissie beweren. Verantwoordelijk zijn de kerken, die deze bedelarij versieren met het opgewekte taalbederf der adver tentieschrijvers. Waarom hebben zij de werkelijkheid niet beschreven? Zij hadden moeten zeggen „onze lidmaten willen of kunnen niet vol doende geld bijeenbrengen om kerken te bouwen. Wilt u ons a.u.b. helpen? Wij menen u dat te mogen vragen, omdat wij geloven, dat onze kerken nuttig zijn. Ook voor u, al gelooft u niet". Wat hier gebeurt geeft iedereen, die niet gelooft en die zo nu en dan meer dan genoeg heeft van de oordelen die hem door de georganiseerde gelovigen worden aan gezegd, eens en vooral voldoende grond voor de mening, dat ook voor de kerken de middelen heilig worden door het doel Zo gaat de slag om de wereld verloren Door mensen. Een critisch commentaar op de actie is dezer dagen ook gepubliceerd in het Evan gelisch Luthers Weekblad, en daarbij ging Op en om het Binnenhof Prof. mr. J. A. Hamel Slechts korte tijd, te weten in 1917, heeft prof. mr. J. A. van Hamel, die begin de> ze week is heengegaan, deel uitgemaakt van de Tweede Kamer. Na het overlijden van zijn vader, prof. mr. G. A. van Ha mel, die hij als hoogleraar in het straf recht aan de Universiteit van Amsterdam was opgevolgd, zag hij zich in Amster dam IV toen hadden we nog het dis trictenstelsel gekozen om diens plaats op het Binnenhof in te nemen. De jonge Van Hamel, zoals hij genoemd werd, viel vrijwel terstond te midden van de overige afgevaardigden op, door onder meer een zeker non-conformisme, een fris heid van geest en een oorspronkelijkheid, die soms bijkans on-Hollands aandeden. In hem viel ongetwijfeld nog iets te bespeu ren van de Franse afkomst, mede dank zij de vlotte en levendige wijze, waarop hij zijn denkbeelden uiteenzette. Typerend voor heel zijn aanleg en zijn eigenschappen was trouwens de wijze ge weest, waarop hij als jong advokaat vu rig ten strijde was getrokken in de Pa- pendrechtse strafzaak, een procesvoering, die in het eerste decennium van deze eeuw hier te lande heel wat opschudding heeft verwekt. Zeker van een moreel standpunt uit bekeken scheen er bij die gelegenheid dan ook wel iets te ontbreken aan een voldoende in acht nemen van hetgeen van de staande en ook wel van de zittende ma gistratuur mag worden verwacht en ver langd. Onvervaard kwam mr. J. A. van Hamel op voor het Recht en voor een juis te rechtsbedeling. Spoedig na de wapenstilstand van 11 no vember 1918 gaf hij in belangwekkende journalistieke bijdragen in de N.R.C. blijk van zijn levendige manier van waarne ming, omtrent hetgeen er op en rondom de vredesconferentie gebeurde. Meer en meer was hem, het internationale gaan trekken. In zijn boek „Nederland tussen de mogendheden", dat in 1918 verscheen, had hij trouwens al iets gedaan dat toen niet of nauwelijks in ons land voorkwam, namelijk het geven van een schets van de Nederlandse diplomatieke geschiedenis tot in de moderne tijd. Zo kwam hij aan het hoofd van de juridische afdeling van het Secretariaat van de Volkenbond te staan. Internationale toestanden en gebeurtenis sen is hij steeds met grote interesse blij ven volgen. Menig weekbladartikel van hem uit de periode mede na 1945 bevatte bewijzen te over van zijn originaliteit, van zijn onafhankelijke geest. Ook degenen, die het met hem oneens mochten zijn, konden Behoudende mentaliteit Met alle waardering voor veel goeds dat tal van onze volksvertegenwoordigers eigen is, durf ik niettemin beweren, dat hun zo nu en dan een behoudende gees tesgesteldheid parten speelt. Dit kwam kort geleden weer eens heel duidelijk aan de dag toen minister Toxopeus in de open bare vergadering van de Tweede-Kamer commissie voor Binnenlandse Zaken iets geheel nieuws durfde voor te staan. Te weten, het in 1965 doen openbaar ma- moeilijk ontkennen, dat het meestal alles zins de moeite waard was van zijn denk beelden kennis te nemen. Bewonderenswaardig heeft hij het zwa re lot gedragen, dat hem en zijn vrouw in de oorlogsjaren trof, toen beide zoons met hun leven moesten boeten voor het geen zij tegen de bezetter ten dienste van de vaderlandse gemeenschap hadden on dernomen. Een gesprek met Van Hamel werkte steeds verfrisend, want ook daarbij trof het hoezeer hij een figuur van bijzonder kaliber, 'n man van uitzonderlijke allure was, zoals hij laatstelijk nog eens toonde in zijn majestueuze rede bij zijn afscheid als voorzitter van de door hem voortreffe lijk geleide Raad voor de Journalistiek. Van Hamel behoorde tot die weinigen, die door hun talenten en hun houding bo ven de grauwe massa uitsteken. Dat kun nen velen in ons in dit opzicht nog dik wijls wat benepen landje niet goed ver dragen. Wie echter de bereidheid bezitten om waardering te koesteren voor dat, wat de meesten onzer niet of in geringe mate bezitten, moeten het als een voorrecht be schouwd hebben met deze singuliere Ne derlander in contact te zijn geweest, want daardoor konden zij menigmaal een heel bijzonder geestelijk genot smaken. ken van een proeve van een nieuwe grond wet, onder meer aan de hand van voorar- beid van een aantal deskundigen op het gebied van het staatsrecht. Dat stuk zou dan dienst moeten doen als onderwerp voor nadere gedachtenwisseling, zowel binnen als buiten de Kamers. Verschillende afgevaardigden stonden heel onwennig om niet te zeggen afkerig ten opzichte van het laten lanceren van zulk een proeve, zonder dat de minister voor hetgeen die zou behelzen de verant woordelijkheid zou dragen. Alsof een mi nister, eventueel een heel kabinet, wel de verantwoordelijkheid op zich neemt voor een door een staatscommissie ontworpen grondwetsherziening. Zeker, voor de in stelling van zulk een commissie, voor het feit dat zij aan het werk gaat, draagt een minister van Binnenlandse Zaken, draagt tenslotte tevens het kabinet, waarvan hij deel uitmaakt, de verantwoordelijkheid, maar bepaald niet voor de inhoud van het stuk dat uit de commissoriale bus komt. Na de verschijning daarvan kan in den lande in woord en geschrift de discussie met betrekking tot het geopenbaarde on derwerp beginnen en natuurlijk zal dan uit eindelijk een bij het parlement in te die nen voorstel tot grondwetsherziening voor rekening van de minister van Binnenland se Zaken en diens ambtgenoten moeten komen. Dit geldt insgelijks van de met tertijd te verschijnen „proeve". Dat de bewindslieden er echter behoefte aan kunnen hebben de verschillende vraagstukken, die met een misschien tot stand te brengen grondwetsherziening samenhangen, eerst eens van alle kanten te bekijken en dat zij daarom een proeve willen laten publiceren, waarop zij zich nog niet terstond zelf hebben vastgelegd, acht ik. zeker nu er tal van uiteenlopende oplossingen van het probleem grondwets wijziging denkbaar zijn, heel verstandig. Maar ja, het is iets nieuws en dus schrik ken diverse afgevaardigden er van. Hun van nature behoudende mentaliteit toch, onverschillig hun politieke kleur, had weer eens de overhand. De heren van Amsterdam Gaat dat zien, gaat dat horen, volgende week gala-opvoering op het Binnenhof van „De aloude strijd van de heren van Amsterdamt egenDen Haag." Werke lijk, het heeft er zo zoetjes aan veel van weg, alsof de Hoekse en Kabeljauwse twis ten niets waren, vergeleken bij het ge' twist over de Bijlmermeer. Met alle eer' bied en waardering voor veel goeds, dat er omtrent Nederlands hoofdstad en haar burgerij te zeggen valt, moet ik toch be kennen dat ik enigermate de indruk heb dat ook in onze twintigste eeuw de heren van Amsterdam al even weerbarstig en onwillig tegenover Den Haag optreden, als zij meer dan eens deden ten tijde van de Republiek. In hoeverre minister Toxopeus er in zal slagen de Amsterdamse geest enigermate tot klamte te brengen zal men nog moe ten afwachten. Dat het een levendig debat in de Tweede Kamer zal worden is wel zo goed als zeker. Doch minder zeker is of bij de hoofdstedelijke voorvechters de re delijkheid ten langen leste de overhand zal krijgen boven.het sentiment en niet veel meer dan dat. het voornamelijk om dezelfde zin: „In deze week zullen negen samenwerkende kerken de slag om de toekomst winnen of verliezen". Op de critiek van „Sjaloom" zal Ant woord '64 niet ingaan. Een verzoek van de VARA om met een vertegenwoordiger van Sjaloom in „Achter het nieuws" van ge dachten te wisselen is afgewezen, omdat men meent dat de vragen van Sjaloom de negen opdrachtgevende kerken aangaan. „Antwoord '64", aldus de woordvoerder van de kerkbouwactie. „heeft een beperkte opdracht van de kerken gekregen: geld inzamelen voor de kerkbouw. Vragen over die opdracht zullen de kerken zelf moeten beantwoorden". Advertentie BONN (Reuter) Volgens de West- duitse oud-ambassadeur in de Sovjet-Unie Hans Kroll zou Kroesjtsjev met overwel digende meerderheid gekozen worden bij vrije verkiezingen in Rusland. In een artikel in een weekblad zegt Kroll van mening te zijn, dat het conflict met Peking de voornaamste reden is voor de val van Kroesjtsjev. Hij zegt niet te ge loven, dat Kroesjtsjevs opvolgers spoedig naar Bonn zullen komen, omdat zij voor lopig genoeg te doen hebben. Maar zij zul len wel in hoofdzaak dezelfde politiek als Kroesjtsjev volgen. Kroll noemt hen „allesbehalve fanatici of avonturiers".

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4