Kennemerstaten nam afscheid van familie Demmers m „Humor van hedendaagse auteurs" Burgerlijke stand van Velsen ÖperetfeMM] Neveda ederland Zeventien man bij Hoogovens beloond voor goed idee Beelen favoriet in Mulierveldloop De Kennemers-DEM Reverwijkse derby Beverwijk geeft ƒ51.000 voor Antwoord '64 Nieuwe sporthal voor IJmuiden Winkeliersvereniging „Wijkeroog" viert 40-jarig bestaan Henri Knap sprak in Velsen RNSM voegt schip aan vloot toe Bloemen en potplanten gaan zeer vlot van de hand Verkeersongevallen in Velsen Rechtbank doet volgende week vrijdag uitspraak Kort IJmondnieuws Nog steeds grote vraag naar zomergroenten voor RIJLES A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 Amusante opvoering van Was me dat een leven Veiling Kennemerland is S U C C E S" Groeneweg 45 - Telefoon 4333 Saturne-zaak Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten Veiling Kennemerland Overdracht kerkorgel de feestelijke crêpewol van Prachtig assortiment van 10modieuze kleuren met moderne vlam- effecten. Kies nu! TEXTIELSPECI AALZAAK Marktplein 21 - IJmuiden I nemerstaten warm te houden kreeg de fa milie Demmers een fraaie Deense open I haard aangeboden, waarmede een bijzon dere verrassing was bezorgd en de fami- I lie Demmers bijzonder ingenomen was. J:- vpip Mevrouw Demmers ontving daarbij een De vereniging Kennemerstaten, die vele blQemstuk Vervolgens bood de jeugdleider van WB de heer Demmers aan zijn naam te geven aan het jaarlijkse waarvoor een zeer jaren onder leiding heeft gestaan van drs. A Demmers, heeft vrijdagavond op origi nele wU«e v^n haar „ud-voorzitt,^eTvormd I pupltoSffi wa.i vw. verenfghigsgebouw aan de Schans. Dit af-1 bijzondere durende wisselprijs zal worden scheid was hem bereid door de leiding, de staf en vertegenwoordigers van besturen van de bij Kennemerstaten aangesloten on derafdelingen, die de feestzaal op fleurige wijze hadden versierd met vlaggen en bloemen, temidden waarvan de heer en mevrouw Demmers het middelpunt waren. aangekocht met de naam drs. Demmers- toernooi. De heer J. de Waal van VTC toonde veel waardering voor het werk en de activiteiten van de heer Demmers, waarmede hij een zeer grote groep ver tegenwoordigde. Met een treffend woord van grote dank voor alle waardering maar meer verheugd Ir H W Wispelwey, voorzitter opende met een compleet bestuur en complete staf deze avond met een korte begroeting, voor Kennemerstaten richtte de heer Dem- waarna ir. W. Singer de leiding van deze mers zich tot alle aanwezigen om bij avond op zich nam en van de staf een voortduring elkaar in het streven van Ken- karakterschets van de heer Demmers aan- nemerstaten te steunen onder het symbool kondigde De nieuwe directeur, de heer J. van de statenleeuw, die voor ons land tij- F Muller bracht een karikatuur van de dens Willem de Zwijger het symbool van heer Demmers ten tonele, waar omheen de samenwerking was. Met een handdruk een schets van de vele activiteiten van de namen de vele bekenden afscheid van de scheidende voorzitter gedurende zijn ge- I familie Demmers. hele loopbaan was verweven in een kolder achtige schildering, die grote hilariteit te- I weeg bracht. Zelfs de Statenboom met haar vele onderafdelingen werd ten tonele gevoerd. De aanwezigen konden zich voorts vermaken en de heer Demmers en zijn vrouw niet minder met een opvoering door I oude en nieuwe bestuurders onder het motto „Was me dat een leven!", waarin i Vrijdagmiddag heeft ir. H. C. Patoir, de levensschets a la „Dit is uw leven" op hoofd technische dienst Produktie van het toneel werd gebracht, uiteraard met Hoogovens, totaal 2.805,- aan beloningen de nodige geestige vondsten. voor vijfentwintig ideeën overhandigd aan Ir. Singer deed daarna melding van de zeventien man, allen werkzaam bij het medewerking van alle Kennemerstatenle- elektrotechnisch onderhoud Martinstaai den om de heer Demmers een afscheids- faibrjek. Het waren de heren K. Koster, geschenk als herinnering mee te geven, p F Heeremans, J. M. H. Otto en J, welk geschenk werd aangeboden door ir. steenmeyer uit Santpoort, S. Hoogland en Wispelwey die herinnerde aan meer dan van de Harst uit IJmuiden, A. Prinsen dertig jaar Kennemerstaten-leven van de uit Velsen-Noord, P. Wijker uit Egrnond heer Demmers. Hij dankte daarbij de heer aan Zee, A. Broersen uit Akersloot, C. J. M. Faassen voor de vervanging gedurende de Batg uit Heemskerk, J. C. ten Berge de ziekte van de scheidende voorzitter om ujj Groningen, G. J. C. Hoijting uit Uit- vervolgens mee te delen, dat de heer J. geest en a. F. Servaa-s uit Driehuis en F. Muller de nieuwe directeur is sedert c van Ryn uit Heemstede. Ook drie werk 1 september. Om vele gedachten aan Ken- nemers van stahlbau Dillingen, de heren J. Ludes, H. Bock en G. Guhl behoorden bij deze groep. De heer Patoir noemde het een gelukkig feit, dat men in groepsverband ideeën be denkt en instuurt, omdat bij de bedrijven van Hoogovens de dagelijkse arbeid ook steeds in gezamenlijk overleg geschiedt. Iedereen ontving vervolgens zijn deel van de beloning, hetgeen neerkwam op 165, de man. Ir. P. van Rijn, chef elektrotechnisch onderhoud en chef van de elektrotechni Piet Beelen van de Spartaan uit Lisse is I een van de grootste favorieten voor de eindzege in de drieëntwintigste Pim Mu lierveldloop, die zondag in het park Velser- beek wordt gehouden. De organisatie van deze wedstrijden berust bij de atletiekver eniging Suomi. Concurrenten van Beelen zijn Ben Giling van AAC, Anton Blok van Suomi en Joop Keizer van Atletika. De winnaar van vorig jaar, Joop Evers, is ditmaal niet van de partij. De senioren lopen een afstand van 5300 I meter (drie ronden door het park). Bij de dames zal niet starten Thea Lammertink Seure van GAC en dat betekent dat de kansen van IIja Laman van de organi serende vereniging en van Hilda van Doorn van Sagitta groot zijn. De dames lopen 1500 meter. Met favorieten als Rudy Hoogstraten en Kees van der Oord (Suomi) zullen de A-jongens op de 3600 meter starten, terwijl onder de B-jongens op 1900 meter voor Suomi Rob Sligting een kans maakt op de eindzege. Ton Blenk is een Suomi-kracht bij de jongens-C. Bovendien zijn er nog wedstrijden voor I scholieren, voor meisjes-A en voor vete ranen. In totaal nemen 199 atleten aan de wedstrijd deel. De enige amateur-voetbal wedstrijd die I door clubs uit de IJmond zondag voor de competitie zal worden gespeeld, is de derby tussen de tweede-klassers De Ken- I nemers en DEM. Beide ploegen vergaar den tot nu toe zes punten uit vijf wed strijden en hebben bij een zege kans op I de gedeelde tweede plaats achter kop- ploeg Quick (A.). Er staan dus grote be- teknr"t aangymnastieklokalen. Het gevolg langen op het spel en een spannende 1 dfinrvan dat vooral de schoolgaande Beverwij kse derby kan worden verwacht. niet in voidoende mate het gym- De opstellingen luiden: De Kennemers: nasUekonderwjjs krijgt dat voor haar licha Dijks; Jonker en Huisman; Pijnen, Van I melijke opvoeding noodzakelijk is. Elk Gerven en Van de Graaff; Kops, Male- nieuw gymnastieklokaal betekent voor stein, Van Duivenbode, Beeldman en Aar- Velsen dan ook een kiein stapje in de denburg. DEM: W. Aardenburg; Nooy en dg richting De opgelopen achterstand Van Bugnum; Willems, Six en Stuifber- gebied is echter nog zeer groot Dank zij veler medewerking, die spon taan werd toegezegd, hebben alle leden der men ane leueu u« gchg werkp]aats ijzer en staai; zei er trots deelnemende kerken in op te zijn. dat in zijn afdeling dergelijke ontvangen op de vorige week vrijdagavond ftet k de resultaten waren geboekt. De gehouden inzameling voor Antwoord 64.L. G Nolst Trenité, cbef van het In de gehele gemeente was, zoals nu id ënbureau wees op het belang niet te bekend is, de totale opbrengst, zonder de Lohromen met het insturen van een op- eerder gegireerde bijdragen en toezeggin- joggi ook al beeft men misschien voor gen, 51.509,-. In dit prachtige bedrag zijn gevoeb dat het slechts een ook begrepen de bijdragen voor de Chris- eini£rheid betreft., telijk Gereformeerde, Doopsgezinde, Oud- I Katholieke, Baptisten, Vrij Evangelische v.-.-.v-p-.- -- v.--vy In de gemeente Velsen heerst een nijpend gen; Stelder, J. Aardenburg, Vessies, Zon- jee en Diemeer. De winkeliersvereniging „Wijkeroog", die dit jaar haar veertigjarig bestaan her denkt, heeft voor haar leden een feestelijk programma samengesteld, dat dinsdag 27 oktober wordt uitgevoerd, waarmede de viering van het jubileum tevens haar beslag zal hebben. Deze jubileumdag begint met een auto bustocht naar Schiphol met bezichtiging van het luchtvaartmuseum. Daarna trekken de winkeliers naar hotel-restaurant „Tres long" in Hillegom, waar een diner wacht en de dag wordt besloten met een bezoek aan een cabaretprogramma. De jubilerende winkeliers vertrekken om drie uur 's middags van het Stratingplant- en Remonstrantse kerk. Hiervan is spe ciaal bestemd voor de Nederlands Her-1 vormde kerk 36.785,-. Ruim 1-1.000,- is door de gevers bestemd voor alle ker ken samen. Advertentie Het is ons bekend dat de besturen I van de plaatselijke afdelingen van het NIVON, het Nut en de Volksuniversi teit de door hen georganiseerde lezing door de bekende journalist Henri Knap met enige bezorgdheid tegemoet hebben De Koninklijke Nederlandse Stoomboot Maatschappij, die vorige week bij Napels het m.s. Doris verloor, heeft gistermiddag een nieuw schip aan haar vloot toege voegd. Bij Delfzijl nam ir. W. H. Kruyff het m.s. Ilias van de bouwers E. J. Smit en Zon. Scheepswerven n.v. te Westerbroek over. Het m.s. Ilias is het tachtigste schip dat deze hoofdstedelijke rederij na de tweede wereldoorlog liet bouwen. Hier mee was in totaal een bedrag van f 412.000.000 gemoeid. Het m.s. Ilias is een zusterschip van het m.s. Boreas, dat in juni van dit jaar aan de KNSM-vloot werd toegevoegd. Evenals dit schip beschikt het over een polyester stuurhuis, een verstel bare schroef en een direct omkeerbare motor, die vanaf de brug kan worden be diend. Aan de bloemenveiling denkt men iedere week opnieuw dat de aanvoeren nu wel kleiner zullen gaan worden, maar tot nu toe is dat niet het geval. Woensdag zag men nog 160 karren bloemen, waaronder zeker dertig karren met potplanten. Het is overigens helemaal geen bezwaar dat er zoveel bloemen en planten zijn want de handel neemt alles vlot en voor heel Op het kruispunt Hagelingerweg-Cre- I goede prijzen af. Er komen nu nog veel merlaan-Antillenstraat zijn een personen- 1 tmitenchrysanten, die de toets der kwali- auto en een bestelwagen met elkaar in teit niet altijd goed kunnen doorstaan, G. Schmidt onderscheidt zich permanent botsing gekomen, nadat de eerste geen maar men kri.igtr hier nu nog rond de 50 door het opsporen van de grootste gemene voorrang aan da tweede had gegeven: cent per bos meer voor dan enige weken deler. En Kees Stip ontleent zijn faam aan bejde werden zeer ernstig beschadigd aan geleden voor de allerbeste soort. Natuur- een waarlijk briljante toepassing van di- I voorzijde. I lijk komen er nog heel beste chrysanten verse woordspelingen. van buiten, waarvoor men dan grif van Henri Knap wist zijn boeiend betoog te Drie personenauto's liepen lichte schade een guiden tot f 1,70 neertelt, illustreren met talrijke fragmenten uit het op op de rijksweg naar Amsterdam ter De chrysanten uit de kassen kwamen tot werk van de door hem behandelde auteurs, hoogte van de Velser tunnel. De drie bijna twee gulden per bos en de jaarrond- hetgeen resulteerde in een causerie, welke auto's reden achter elkaar, toen de achter- teelt chrysanten brachten het tot 2,90 per door zijn auditorium met grote aandacht ste op het natte wegdek slipte en tegen bos. Anjers waren in het midden der week en een geamuseerde glimlach werd be- de wagen voor haar optornde, waarna die iets goedkoper dan voorgaande week. Over weinige weken zal de nieuwe sport hal aan het Moerbergplantsoen in IJ mui den in gebruik worden genomen. Behalve door zijn strakke doelmatige vorm valt het gebouw op door de decoratieve gevel- plastiek die op een van de zijmuren is aangebracht. Het geheel vormt een eigen tijdse verfraaiing van de bebouwing aan het Moerbergplantsoen. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN luisterd. L v d LEDEN I ?ez,'en- omdat zij vreesden dat de aan- R. CLAEZENSTR. 1 gekondigde televisieshow van Rudi DAG en NACHT Carrell op het aantal bezoekers een na delige invloed zou uitoefenen. Maar deze ongerustheid is gelukkig ongegrond gebleken, zodat deze causerie vrijdag avond in de Petrazaal aan de Spaame- straat een alleszins bevredigende belang stelling heeft getrokken. Onder deze be zoekers bevond zich ook de burgemees ter van Velsen, mr. J. C. Bührmann, die in gezelschap was van zijn echtgenote. Henri Knap zou spreken over „Humor I van onze schrijvers van vandaag", welk onderwerp hij, gelet op zijn eigen dagelijk se activiteiten met de pen voortreffelijk Voor de derde maal heeft de Haarlem se rechtbank zich gistermiddag bezig ge houden met de vraag of het veelomschre- ven Saturnespel, zoals dat momenteel in het Zandvoortse Radhotel wordt geëxploi- moet beheersen. Dit is dan ook wel ge teerd, een behendigheidsspel is of een bleken, want spreker heeft de humor van hazardspel. Tijdens de rechtszitting van vrijwel alle kanten bekeken, besproken en gistermiddag werden enkele getuigen-des- toegelicht. In de eerste plaats stelde hij kundigen gehoord vast dat de formule waarom de mens nu eigenlijk lacht nog altijd niet is gevonden. De eerste was de 34-jarige directeur van wim Kan heeft immers reeds opgemerkt een ingenieursbureau uit Amstelveen die dat dje hiervoor de juiste verklaring het Saturnespel op zijn technische merites vindt binnen korte tijd steenrijk zal zijn heeft bestudeerd en die in zijn rapport tot geworden Humor is gedeeltelijk het on- de slotsom kwam dat het de spelers van verwachte, zoals de meneer die uitglijdt het spel redelijk mogelijk is hun invloed in ovgr een bananeschii onmiddellijk de lach- gunstige zin op de speluitslag uit te o - lus(. van zyn omgeving zai opwekken, hoe nen. De Setuige-deskundige stelde zic p lngelukkig h„ misschien ook bij zijn val het standpunt dat de mogelijke^ehein g terecht komt. yeel humor is ook wreed en heidsfactor van Saturne inderdaad j absurd, omdat het dikwijls een onderbre- groot is. straat 20, IJmuiden (oost); J. M. Th. Nierop-Diks, d., Wijkerstraatweg 163, Vel sen (noord); L. de Smit-Schruijer, z., De Weerdstraat 32, IJmuiden (oost); C. M. Zuijdam-Pekel, d., Van Diepenstraat 34, Velsen (noord); C. M. A. Pauw-Knol, d., Anemonenstraat 24, Santpoort. ONDERTROUWD: H. Busscher, Ooster duinweg 55, IJmuiden (oost) en B. P. van der Laan, Starrebosstraat 3, Velsen (noord), king betekent van de logische gang van «S BPhrofw kunnen 0f zaken- Het kan daarbiJ een element van mogelijkheden geeni gelbruikkunmm ontsnappjng zijn, ZOals de soms wrange willen maken, viel volgens de getuige bui lrapjeg de dood waardoor de af_ ten zijn competentie. „In theorie schrik hiervoor toch enigszins wordt af- uitoefenen van Saturne als behendigheids- spel mogelijk" aldus de getuige. genomen. Een andere getuige-deskundige. een wat de bekende zogenaamde „Joodse hu hoogleraar uit Den Haag, had het spel ook mor» betreft stelde spreker vast, dat de helemaal bekeken en geprobeerd. Ook vol- afgezaagde grapjes over Bram, Saar en gens deze was Saturne een volkomen de- Moos hier in feite niets mee uitstaande terministisch spel. hebben, omdat de echte joodse humor altijd De officier van Justitie, mr. J. Wierda. van een bepaalde wijsheid en tederheid persisteerde bij de eis van mr. Van der getuigt. Welke stelling Henri Knap met Valk Bouman, de officier van Justitie die een aantai voorbeelden overtuigend wist in eerste instantie een geldboete van te inustreren. >f.'- ^n1 ziin Ten^zui^r ris Veel aandacht besteedde spreker ook aan geeist omdat het m zijn ogen zuiver ais i gerenommeerde Nederlandse DP n^kdik in de rechtszaal en in het humoristische schrijvers, zoals Simon Car Casino heeft uiteewezen" aldus de offi- miggeit, Godfried Bomans, Annie M. G WDe verdediger haakte hierop uitgebreid zich van zijn confraters onderscheidt. Zo in. Hij stelde dat wanneer een enkeling noemde hij Carmiggelt een cultuur-pessi- per se niet zijn behendigheid wil gebrui- mist, met een ontwapenende voorkeur voor ken maar het spel gewoon wil spelen, het oeverloze wezen, zoals oude mannetjes, hem die vrijheid gelaten moet worden; kinderen, straathonden en verwaarloosde maar dat daarmee Saturne nog niet als poezen. Godfried fomans verkeerde vo hazardspel aangemerkt kan worden. gens spreker in het nadeel na Anderen te In deze zaak zal de Haarlemse recht- zijn geboren, anders zou hij ongetwijfeld bank op vrijdagmorgen 30 oktober om bekend zijn geworden als de grootste kwart voor tien uitspraak doen, l sprookjesverteller ter gereld en Annie M, de voor haar rijdende ramde. maar het verschil was niet groot. Er werd nu tot ruim dertig cent per stuk voor be taald. Rozen kon men goed verkopen; er was nog een behoorlijk aanbod, waarbij de prijzen ongeveer gelijk lagen aan die van een week geleden. Gerbera's werden duurder en vooral BEVALLEN: C. Fröger-Dekker, z., Eiken- t.a. Velsen (zuid), Dr. Kuyperlaan 25; J. J. de zware bloemen kwamen nu tot 58 cent Advertentie KENNEMERLAAN 56-58 - TEL. 6083 van Ommeren, Anemonenstraat 28, Sant- I per stuk. Veel vraag was er naar fresia poort en W. B. Valter, Kennemerlaan 11, waarbij men tot 2,40 per bosje neertel- IJmuiden, t.a. IJmuiden (oost), Willebrord- de voor de beste, maar onder de gulden straat 110; C. L. den Heijer, Tuinderstraat kocht men nog niet eens de „haakjes 50, IJmuiden (oost) en J. C. Tijl, Lagers- Er komen nog altijd een paar partijtjes straat 42, IJmuiden (oost), t.a. IJmuiden, dahlia's hoeveel de lichte nachtvorsten in Orionweg 125; J. H. J. Harsveld, Dood- het begin der week hier wel even huis weg 49, Velsen (noord) en A. M. F. F. onder gehouden hebben. Nerine ging vlot Menist, Strengholtstraat 31, IJmuiden weg en hoewel de aanvoer al weer af- (oost); H. Verhoef, Wilgenstraat 22, IJmui- neemt kan men toch nog heel mooie par- den (oost), en C. J. C. van der Wel, Lange tijtjes zien, waarbij men voor de zwaar- Nieuwstraat 482, IJmuiden, t.a. IJmuiden, ste bloemen tot 85 cent per stuk betaalde Rijnstraat 14; R. E. J. van der Wel, Lange Bij de potplanten ging weer veel be Nieuwstraat 482, IJmuiden en C. G. langstelling uit naar de goede soorten plan- Ammeraal, Burg. Mooystraat 39, Castri- ten zo als Bromelia's en Vrisia's die duur cum, t.a. IJmuiden, Lange Nieuwstraat waren. Maar ook de zware cyclamen 482; V. von Hertzberg, Acacialaan 62, haalde men grif weg. Er komen al weer heel mooie kistjes bloeiende kistjes vio Concilie. In het Hervormd Jeugdge- bouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden spreekt maandagavond prof. dr. P. J. Maan over „Het Vaticaans Concilie". Pastoor Maan is hoogleraar aan het oud-katholiek seminari te Amersfoort. Schorseneren. De eerste speciale vei ling voor schorseneren en winterpeen te Beverwijk is (wat de aanvoer betreft) tegengevallen: er was van elk maar 20.000 kilogram- Niet alleen in en rond Bever wijk staan veel schorseneren op het veld, ook in de Noordoostpolder is dat het ge val; de N.O.P.-schorseneren worden even eens in Beverwijk geveild. Plattelandsvrouwen. Prachtige kleu rendia's heeft de heer C. Broeze vertoond bij zijn lezing over Israel voor de ver eniging van plattelandsvrouwen in Bever wijk. De heer Broeze was vorig jaar in Israel, op uitnodiging van vrienden, die in de oorlog bij hem waren ondergedoken en die van hem het bloembollenvak had den geleerd. Van de presidente der ver eniging, mevrouw Tabak, kreeg de heer Broeze een boekenbon voor zijn boeiende lezing. Naar Enschede. Maandag vertrekken vijftien meisjes en jongens van het ge meentelijk lyceum te Beverwijk naar En schede voor een „werkweek". In het textielcentrum gaan de jongelui lezingen bijwonen, maar ook de schouwburg be zoeken en er staat ook nog een bustocht naar Bentheim in Duitsland op het pro gramma» De aanvoeren aan de groentenveiling worden nu met de week kleiner. Het zijn de specifieke winterprodukten die da overhand gaan krijgen en waardoor de vraag naar de laatste zomerprodukten wel groter wordt. De andijvie maakt daarop een ongun stige uitzondering. Ook deze week kwam deze bladgroente niet boven de 15 cent per kilo. Wel kon er nog veel voor de fabriek geplaatst worden. De bloemkool trok iets in prijs aan. De prijzen liepen van 50 cent per stuk op naar de 70 cent, een prijs die men om deze tijd van het jaar zeker hebben moet. De sla van de koude grond heeft nu zo goed als afgedaan. Door de regen en wind gaat dit produkt nu hard achteruit. Men betaalde tot 18 cent per krop. Kassla noteerde tot een kwartje per krop(je). Voor de laatste spinazie bestaat veel vraag. Er werd tot bijna 70 cent per kilo voor betaald. Er is nog steeds een ruim aanbod van bos- en waspeen met als gevolg zeer matige prijzen. Bospeen lag tot goed dertig cent per bos en een kilo beste waspeen kwam maar net tot een kwartje. Met de bonen uit de kassen is het ook zo goed als gebeurd. Sperziebonen va rieerden van 70 tot 145 cent per kilo en een kilo snijbonen kwam tot 1.75. Pronk- bonen ziet men niet meer. De tomatenafzet gaat nu een periode tegemoet waarin het voor de handel uit kijken wordt, want de kastemperaturen worden te laag. De prijzen voor de exporttomaten lagen deze week tussen de 50 en 90 cent per kilo, waarbij ook de binnenlandse handel mooie partijtjes kocht. Van de winterprodukten ziet men nog steeds een ruim aanbod van prei, die vrij regelmatig tussen de 14 en 28 cent per kilo werd verkocht. Selderv- knollen haalden net de 35 cent per stuk. Tot nu toe is er nog veel belangstelling voor de kleine aanvoer van witlof. De prijzen bewogen zich tussen 100 en 140 cent per kilo. Er is een groot verschil in prijs tussen geschoonde en ongeschoon- de spruiten. Voor schoongemaakte be taalde men grif tot 1.40 per kilo. De prijs voor ongeschoonde spruiten varieer den van 50 tot 100 cent per kilo. De ver schillende koolsoorten noteerden van 7 tot 19 cent per kilo. Uien kwamen nog eens tot 24 cent per kilo, hoewel voor de meeste rond de 15 cent per kilo werd be taald. Boerenkool brengt nog niet veel op. 16 cent per kilo. De noteringen van vrijdag waren: an dijvie 818, bloemkool 1560, sla 418, spinazie 1568, bospeen 1240, waspeen 12—28, sperziebonen 110—200, snijbonen 200255, prei 1226, knollen 1028, lof 85_149, spruiten 35—136, tomaten 3086, rode kool 826, groene kool 715, uien 1024, boerenkool 1018. Beverwijk en J. Orsel, Kortenaerstraat 23, IJmuiden (oost), t.a. Beverwijk, Plesman 263; A. P. van Schooten, Hillegondsweg 3, Santpoort en G. P. de Haan, Tuinderstraat 47, IJmuiden (oost), t.a. Giessenburg, Giessenlaan 74; A. Zeegers, Hagelinger- 50, Santpoort en M. M. P. Handgraaf, Kas tanjestraat 27, IJmuiden (oost), t.a. Sant poort, Hagelingerweg 48; J. C. B. Goede- mans, Kruistochtstraat 57, Haarlem en C. Groen, Pres. Krügerstraat 52, IJmuiden, t.a. Haarlem, Kruistochtstraat 57; M. J. Duijker, Wijkermeerweg 98, Beverwijken E. J. M. Hes, de Weerdstraat 28, IJmuiden (oost), t.a. Beverwijk, Wijkermeerweg 98; A. Bruijnes, Kruidbergerweg 23, Santpoort, en T. de Vries, Broekbergerlaan 19, Sant poort, t.a. Santpoort, Vinkenbaan 17; P. J, Beentjes, Oosterstreng 52, Heemskerk, en P. W. Broek, Van Speijkstraat 19, IJmui den (oost), t.a. IJmuiden (oost), Van Speijk straat 19; J. J. Klut, Kennemerlaan 188, IJmuiden en M. A. G. Lam, Hagelingerweg 37, Santpoort, t.a. Santpoort, Hagelinger weg 37. GEHUWD; T. van der Kooij—C. Visser, IJmuiden (oost), Larikstraat 14; J. C. ten Berge—W. J. T. F. Böhm, Alkmaar, Perci- valstraat 142; J. G. van Bruggen—F. J. M, Brouwer, Haarlem, Ramplaan 50; J. J. Schelvis—W. J. Dobber, Amsterdam, Ber nard Loderstraat 48; C. J. van der Lem— C. T. C. Jong, Velsen (noord), Duinvliet- straat 57; H. Mensink—E. Pranger, IJmui den (oost), Velserduinweg 262; H. Boon stra—G. Bax, Velsen (noord), Ladderbeek straat 93; H. Wouters—M. A. C. van der Jagt, Velsen (noord), Wenckebachstraat 16; J. Nierop—A. C. de Klerk, Beverwijk, Boogaardlaan 24; P. A. GerritsJ. M. Bos, IJmuiden (oost), Velserduinweg 185; J. H. KubiakW. A. Koster, IJmuiden (oost), Van Speijkstraat 31. OVERLEDEN: S. Schoone, 51 jr., echt genoot van G. van der Wel, Pleiaden- plantsoen 168, IJmuiden. len. Zo te zien meldt het voorjaar zich alweer! Woensdag 28 oktober zal het nieuwe kerkorgel voor de hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden officieel door de orgelcommissie worden overgedragen. Het zal voor deze gelegenheid door de heer Simon C. Jansen worden bespeeld. Advertentie \m

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5