COACH DENIS NEVILLE „Mick C Op hem kan ik vertrouwen Haarlemse derby RCH-EDO enige voetbalstrijd semi-profs keek in Tokio voor het grote gevecht Mevrouw Geesink de televisie naar Nuttige basketbaloverwinning van Typhoons op HAV R.C.H. tegen E.D.O. Uitnodiging voor wielrenners van Mexicanen Hockeycoach Bromberg: „Zó kan ik het niet meer Nooit meer naar een wedstrijd van Anton Nederlands elftal nam eten mee Enschede in het ongelijk gesteld Schaatstraining op Deventer baan Revanche van de Derby op Duindigt edn%wedTn.ineerde Duitse ploeg' Rusland Overeeiistemming ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 99 Handpomp Hardheid Tijdelijk Eerste stap Jan Dassen ZONDAG 2 UUR de grote Haarlemse Derby VOORWEDSTRIJD 12 UUR R.C.H. 3—A.F.C. 2 Aparte atletieklanden West- en Oost-Duitsland Lenstra en Wilkes in team KNWU met Vyth an Oud internationals De Koninklijke Nederlandse Wielren lUUllUil ^iiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiummniiLinmiiMiinnniniiimiiiiiiiimiiiiiiniiiiiiimniiiiiiiimiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiirii ïnuiHiuiuiiuiiiiuiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuu „Hoe groot is het incasseringsver mogen van de Nederlandse voetballers, die zondag in Tirana tegen elf op wraak beluste Albanezen moeten spelen. Dat is de belangrijkste vraag, die je over onze tweede wedstrijd in de voorronde van het wereldkampioenschap kunt stel len. Ik meen met dit Nederlands elftal, met de debutanten Franssen en Geurtsen en „old-timer" Mick Clavan, het team te hebben gevonden met de meeste mentale hardheid, ervaring in zenuwslopende duels en internationale routine, ge schoeid op behoorlijke techniek en con ditie. Niemand zal mij dat nu kunnen bestrijden. Na de wedstrijd kan pas blijken of mijn mening juist was. Alle critici stel ik maar één vraag: noem mij een speler, die beter is in al die onder delen, die broodnodig zullen zijn in dat verre, mysterieuze Albanië". DENIS NEVILLE, tijdelijk bondscoach, hejt beide armen boven het hoofd als hij vervolgt: „Oh, ik weet het, ik heb het al van allerlei kanten gehoord, Clavan, waar om kies je Clavan. Mijn antwoord is heel Simpel. Ik ken Mick, ik zie hem elke week spelen, ik weet wat hij waard is, ik weet dat ik op hem kan vertrouwen in de meest moeilijke omstandigheden, dat hij mij nooit in de steek zal laten. Ik weet dat Clavan een van de weinige linksbenige spelers is, die er hier rond lopen. Nederland sukkelt met een links buitenprobleem, zoals in de hele wereld werkelijk linksbenige spelers schaars zijn ook in Engeland. Noem mij andere na men. MouJijn? Iedereen weet toch, dat Coen hardheid ontwijkt, dat hij geen spe ler is, die er tegenaarf durft te gaan, Verdonck is geblesseerd, Petersen van Ajax uit vorm, Hollander van DWS, die vorige keer tegen België meedeed, is nog niet rijp voor zulke gevechten, dat zijn de woorden vsn zijn eigen trainer". „Clavan is voor deze wedstrijd, die vol gens mij enorm enerverend, om geen zwaarder2 woorden te gebruiken, zal wor den, de aangewezen speler. Daarmee wil ik niet zeggen, da', ik hem momenteel de beste linksbuiten van Nederland vind. Laat ik het zo zeggen: als je onderweg een lekke band krijgt en je hebt geen re servewiel, dan gebruik je desnoods een handpomp om zoveel lucht in je band te krijgen, dat je een parage bereiken kunt. Clavan is die handpomp. Hij weet dat ik hem alleen voor deze wedstrijd gekozen heb. Hij is nuchter en oud genoeg om te heseffen, dat hem geen langdurige internationale carrière nog te wachten staat. Hij heeft door zijn enorme ervaring, /.i|n spelimelligentie zeg maar rustig zijn vakkennis een streep voor op andere linkse spelers Die vakkennis heb it zondag in Tirana nodig. Iemand met vakkennis laat zich niet overdonderen. Clavan heeft die kennis vergaard in al die jaren dat hij nu al speelt. In feite is het een aanfluiting voor alle jonge spelers dat hij in zo'n belangrijke wedstrijd op het tapijt moet komen. Dat komt omdat die jonge spelers geen vakkennis hebben, hun vak niet willen leren". De voetbal lers zijn de meest luie sportmensen, die men zich kan denken in de profsfeer. Ver gelijk hun training eens met die van een bokser of wielrenner. Goed, ik weet dat de hele maatschappij is veranderd, dat jonge spelers veel meer afleiding hebben, aan veel meer andere dingen moeten denken, dat het hele leven veel meer op comfort gericht is enz., enz., maar dat mag allemaal niet als excuus gelden. Denk eens na over deze Olympische Spe len, wie halen de gouden plakken weg? De dames en heren die een keiharde mentaliteit paren aan een prachtige con ditie. De mensen, die alles opofferen om het hoogste in hun sport te bereiken". „In de huidige sportwereld wordt hard heid gevraagd, geëist. Mentale, zowel als fysieke hardheid. Dat laatste hebben de elf gekozen spelers. In de defensie hebben jongens als Veldhoen, Schrijvers en Israel in zenuwslopende Europabekerwedstrijden getoond niet voor een kleintje vervaard te zijn. Bennie Muller, die zondag zijn 25ste interland speelt kan men moeilijk gebrek aan routine verwijten. Debutant Franssen heeft op het ogenblik een goeie vorm speelt in zijn club uitstekend. Kijk die jongen eens goed aan, kijk eens naar zijn lichaam, dan deel je mijn vertrouwen dat hij voor niemand opzij zal gaan, zich niet van zijn stuk zal laten brengen. De aanvalslijn heeft in Bergholz een knaap met veel ervaring, in Van Nee een stevige knaap, die er naast een behoorlijke dosis techniek ook tegen aan durft te gaan. Geurtsen heeft in die twee wedstrijden tegen de Turken bewezen durf te hebben en Clavan, Mickdaar heb ik al ge noeg over gezegd." „Misschien gaat men mij nu verwijten dat ik een gelegenheidsopstelling gemaakt heb. Wat blijft mij anders over? Toen ik aanbood om te helpen - dat realiseren vele mensen zich niet - ik heb nooit tegen de KNVB gezegd, laat mij bondscoach worden, ik heb alleen gezegd, ik wil jul lie wel helpen om uit de impasse te ko men na het plotseling vertrek van Elek Schwartz toen was de competitie nog niet begonnen en stonden er binnen enke le maanden twee belangrijke interlands te wachten, terwijl er niets, helemaal niets was. Met dat niets bedoel ik vooral geen kern. Geen kern van internationaal erva ren spelers. Hoe dat komt, wie daar de schuld van is, wil ik niet op ingaan. Het feit ligt er: er is geen kern van spelers waaruit je een nationaal team kunt opbou wen. Dat houdt in, dat ik moet zoeken, in feite iedereen loopt te zoeken. Moet zoeken naar spelers, die me een wedstrijd door kunnen slepen. Ik sjouw van de ene wedstrijd naar de andere, zie vol gens anderen altijd de verkeerde wed strijd en moet daarbij mijn eigen club Holland Sport als coach ook niet te kort doen. Dat maakt mijn taak enorm zwaar." „Het vormen van een kern van Neder lands elftal spelers is de eerste stap naar beter interland-voetbal. Is die kern er dan is ook de combinatie van clubtrainer en bondstrainer te maken. Een voorbeeld: Eddy Pieters Graafland, die hoef ik niet elke week te zien, die hoef ik helemaal niet te zien. Ik weet wat ik aan hem heb en zijn clubtrainer of de pers zal mij wel waarschuwen als hij ineens helemaal uit gewone doel raakt. Een Daan Schrijvers hoef ik niet te zien. Geef mij vijftien van die spelers en de taak van bondscoach wordt aanlokkelijk. Maar geef mij dan ook vijftien spelers, die voetbal als vak een eer vinden, een prestatie om in het oranjeshirt te spelen. Geef mij jongens, die al moeten ze in een melkwagen EDO's voetbalprogramma is de laatste I Bovendien heeft EDO de stimulerende w.k,„ bijzonder zwoor. De twee d.rbrt op achtereenvolgende zondagen vormen kang Qp winst groot is geweest. RCH, dat een hoogtepunt in de moeilijke reeks van vorige week teleurstellend gelijk speelde wedstrijden. Het heeft de club ongetwijfeld tegen PEC, heeft echter evenals EDO en i h—l- Hip in Haarlem uitschieters en daardoor zijn de een fikse mentale druk bezorgd, die in verenigingen morgen ieder geval de concentratie bevordert. gven hoog aan te slaan Dat kan ook in de wedstrijd morgen tegen Ongelukkig voor RCH is, dat er spelers RCH een voordelige omstandigheid blijken, zijn, die sukkelen met blessures Daardoor is de opstelling van RCH momenteel nog niet zeker. Dahrs en Euwes zijn de ern stigste patiënten. Blijken de blessures zondagmorgen aan een voorspoedig herstel onderhevig te zijn geweest, dan is de opstelling van RCH: Van der Schilden; Mussche en Ho- nout; Doesselaar, Van der Brink en Euwes; Hendriks, Dahrs, Meijer, Maslo en Van Weerlee. In dit elftal ontbreekt dus Van Dijk, waardoor Hendriks zijn Behalve een gouden en een bronzen me- I rentree ™<)kt ongewijzigde opstel- dal,le heeft het p-— voor ons ïana ook Deiangnjive tDmauui----- Amama: opgefeverd. Zo zijn Jan Derksen en Joop I volgens het 4-2-4 systeem. Ama Middelink door de Mexicanen uitgenodigd Disselkoter, Van R om volgend jaar november met een baan- Berends; Wiertz en Mul Van Kampen, en wegploeg naar Mexico te komen. Deze Zoeteman, Peters en De uitnodiging is in principe dankbaar aan vaard, omdat de beide coaches dan al de nodige verkenning kunnen doen met het oog op de spelen van 1968, die in Mexico City worden gehouden. Daarnaast heeft Joop Middelink in zijn functie van voor zitter van Olympia's toer al enkele lan den voor dit amateur-evenement in 1965 kunnen vastleggen. De Mexicanen waren erg enthousiast toen zij uitgenodigd wer den en bleken zelfs bereid de hoge reis kosten voor eigen rekening te nemen. Voorts heeft Middelink toezeggingen gekre- I gen van Roemenië, Duitsland en België nu met een zeer sterke ploeg om aan Olympia's toer deel te nemen. naar Albanië zeggen: graag! Met zo'n stel bereik je iets, win je wedstrijden on der de meest moeilijke omstandigheden. Advertentie (AMSTERDAM) Er heerst nog steeds een feeststemming in het Nederlandse Olympische kamp. Een feeststemming die haar hoogtepunt kreeg toen Anton Geesink eindelijk na de vele radio- en tv-interviews in eigen persoon opdook. Bjj hem was zjjn vrouw, die gister ochtend, toen Anton Geesink het belang- rijkste gevecht van zijn carrière leverde, bij vrienden doorbracht. Ver van het rumoer, ver van het strijd perk, wachtte zij gelaten op de einduit slag. Maar toen iemand haar kwam ver tellen, dat alles goed ging, kon zij het niet langer uithouden en snelde zij naar de andere kamer om via het scherm toch nog maar de finale te aanschouwen. Zij de vrouw op de achtergrond die slechts eenmaal, in 1953 namelijk, is meegeweest naar Europese kampioen schappen en toen van haar plaats wilde springen bij een onjuiste uitspraak van een Franse scheidsrechter, heeft daarna beslo ten nooit meer naar Anton Geesink te kij ken als hij in wedstrijden uitkomt. Ook nu kon zij het niet over haar hart verkrijgen en heeft slechts via het tv-toestel het ge vecht gadegeslagen. Ook in het Olympisch dorp was zij nog zenuwachtig en lachte ze maar een beetje om alle gekke dingen die Anton zei. ,De Nederlanders zijn uitgelaten. De verwachtingen waren hier hoog gespan- Het Nederlands elftal is naar Albanië vertrokken. De ploeg luisterde giste ren vol spanning naar de verrichtin gen van Geesink in Tokio. V.l.n.r. zit tend: Bergholtz, Kemper, Veldhoen, Muller en Israel, staand: Van Wissen, Geurtsen, Schrijvers, Van Nee, Cla van, Franssen, verzorger Van Dijk, Neville en Pieters Graafland. Het voorbeeld van DWS volgend heeft het Nederlands elftal naar Albanië Neder landse proviand meegenomen voor het ge val het Albanese voedsel bij de spelers niet in de smaak valt. Onder de officials bevinden zich secretaris-penningmeester Lo Brunt, de chef de mission H. van Dale, coach Denis Neville en medisch verzorger J. van Dijk. Bijzonder gastvrij van de KNVB was het om in het vliegtuig ook plaats te bieden aan twee Zwitsers, die verantwoordelijk zijn voor de samenstelling van het Zwit serse nationale elftal dat in dezelfde poule als Nederland is ingedeeld voor het wereldkampioenschap: de voorzitter van de keuze-commissie, dr. W. Wyttenbach, en de Italiaanse trainer van de Zwitserse Ploeg, dr. A. Froni. Dit tweetal zal zondag middag met argusogen op de tribune in Tirana zitten om zich zo goed mogelijk over het Nederlandse spel te oriënteren. De commissie die door het bondsbe- stuur van de K.N.V.B. en het sectiebe- stuur betaald voetbal was belast met het onderzoek naar de klacht van Sportclub Enschede over de wijze van coachen door de heer Beltman van Go Ahead in het bijzonder in de pauze van de wedstrijd tussen beide verenigingen op 26 septem ber te Deventer gespeeld is tot de con clusie gekomen, dat deze klacht van het Sportclub-bestuur elke feitelijke grond slag mist. De commissie heeft voorts ver disconteerd dat in brede voetbalkring be kend is, dat de heer Beltman elk onspor tief en onjuist optreden van zijn spelers ten strengste bestraft. Resumerend komt de commissie tot de gevolgtrekking, dat het bestuur van Sportclub Enschede op zeer lichtvaardige en volkomen onverant woorde wijze de goede naam van Go Ahead, wier bestuur immers verantwoor delijk is voor de gedragingen van de ma nager, en in het bijzonder van de heer Beltman heeft aangetast en in opspraak gebracht. Zaalhandbal. De zaalhandbalwedstrijd om de Europa Cup tussen Operatie '55, kampioen van Nederland, en Dudelange uit Luxemburg, zal worden gehouden op zaterdag 7 november in de Houtrusthal in Den Haag. De technische commissie van de KNSB heeft besloten de zgn. voor-training van de kernploeg onder leiding van de nieuwe trainer Anton Huiskes op de Deventer kunstijsbaan, die reeds op 17 oktober werd heropend, te laten plaatsvinden. Dit staat in verband met de moeilijkheden, waar mee de Amsterdamse kunstijsbaan „Jaap Eden" te kampen heeft, waardoor deze baan nog niet kan worden opengesteld. De plannen om de afsluitende ijstraining van de kernploeg gedurende de maand december eveneens in Deventer te hou den, blijven ongewijzigd. In de kernploeg zijn onder meer opge nomen: Rudi Liebrechts, Cees Verkerk, Peter Nottet, Ard Schenk, Piet Kievit en Joris Jorritsma. Abebe Bikila, de Ethiopische marathon loper, heeft de gouden ring, die keizer Haile Selassie hem vier jaar geleden gaf als herinnering aan de Olympische Spelen van Rome, verloren. In de ring staan gegraveerd de handtekening van de Ethio pische keizer en „Rome 1960". Bikila is de ring waarschijnlijk kwijtgeraakt in de kleedkamer van het nationale stadion waar hij woensdag zegevierend binnen kwam. Zondagmiddag (1.15 uur) op de renbaan Duindigt is de Stayersprijs voor driejarigen te beschouwen als een revanche van de Derby, zij het dat de Derby-winnaar op het appèl ontbreekt. De in grote vorm lopende Captain Double K kan hierdoor zijn reeks successen voortzetten, daar Chantiago en Canar S moeilijkheden zul len krijgen met de 2500 meter lange af stand. Outsider is de snelle maar onregel matige Campeador Mac. Na haar voor treffelijk verzet in de Revanche der Grote Prijzen is Yankee Maid in het internatio nale nummer de favoriete, hoewel zij door de nu zeer goede Zoon van Kievit ernstig wordt bedreigd. De Belg Sir Frisco kan de derde plaats belopen, vóór Zanto. Voor Barones Spencer K ligt er vooral op de zware baan een eerste kans in de Prijs van Maastricht, waarin Zoon van Calu met en Bravour S uit de rest van het veld de aanbeveling verdienen. De drie jarige Charles Hollandia heeft de weg van de minste weerstand gekozen. Hij kan het 2500 meter lange nummer voor zijn rekening nemen, gevolgd door Bas- togne en Browny H. Outsider is Bente Victoria. De Prijs van Leeuwarden valt vermoedelijk ten deel aan Caroline Ken nedy, voor Bohemien en Blackfoot. In dien Caymax opnieuw vorderingen heeft gemaakt zou hij kunnen verrassen. Voor Bernadine is er een kans op revanche in het derde nummer. Uit het zestien deelnemers tellende veld komen Blauwe Druif, Anne Emilie en Crony v- d. Lente nog in aanmerking. Vrijwel dezelfde volbloeds die vorige week in de Cecarewitch aan de start ver schenen zijn van de partij in een 2400 meter lange ren. Hierin staat de crack Sambo bijzonder gunstig geplaatst, zodat hij ondanks de voor hem te lange afstand in staat wordt geacht Miss Willy en Nikatou te kloppen. Outsider is Mister Wilfred Stal Frowein heeft ook in de Hollandse Handicap met de tweejarige Kandy een goede kans. Op een zeer zware baan stijgen echter de kansen van de minder gewichtdragende Miss Prixie en Independent S. De eerste ren brengt Cam- bronne als favoriet voor de starting-gate gevolgd door Sapristi en Traumfahrt. Toen de hockeyploe- gen van India, Pakistan en Australië gisteren het erepodium betraden zat Piet Bromberg, de Nederlandse coach, tus sen zijn jongens op de tribune. Het was niet moeilijk te raden wat er in hem omging. Daar beneden op het veld had zijn ploeg moeten staan, daar had hij zich met de jongens zo vol energie op voorbereid, daar hadden ze enkele jaren alles voor gegeven. „Ik heb altijd gezegd, dat we goud moesten winnen en dat we het konden ook. In de grond van mijn hart was ik blij geweest met zilver of brons. Nu hebben we niets," zei hij toen we na af loop het toernooi nog eens voor de geest terugdraaiden. „Wie weet te vertellen wat ik verkeerd I heb gedaan, mag het zeggen. Ik zelf weet, dat ik twee belangrijke fouten heb ge- maakt. In de eerste plaats had ik in de elftalcommissie mijn zin moeten door drijven om Van 't Hooft tegen Spanje op 1e stellen. Hij was de man geweest, die ons juist in die wedstrijd uit de impasse had kunnen halen. En ten tweede had ik niet zo eigenwijs moeten zijn om tegen de Oostduitsers de verdedigende taktiek met de driemans-voorhoede toe te passen. Ik nen", zei chef de mission Simon de Wit. heb de Duitsers overschat, daardoor de Dat Geesink juist onder zulke moeilijke aanvalskracht verminderd en dat heeft omstandigheden toch het goud heeft be- 0ns de pederlaag opgeleverd, machtigd stempelt hem tot een sportman Daarmee zijn voor mij twee slechte van allure". resultaten verklaard. Verder weet ik het Anton Geesink lachte maar en werd al- echt niet Wat hadden de jongens tegen leer ernstig toen hi] masseur Evert Wij- India meer moeten doen dan zij nu burg bedankte voor zijn goede zorgen De hebben daan? Nu ja> het is achter de Rotterdammer, zelf sportman in hart en is niet gelukt, nieren, kleurde onder deze loftmgingen Qver de toekomst staat mijn besluit nog „Deze man heeft er voor gezorgd dat ik deze manier kan ik het niet in tip-topconditie aan de star kwam zei I. doen ^egenover mijn gezin en mijn Geesink, „hij heeft mijnu al drie dagen ,dryf k ik dat njet verantWoorden. Het hnfn^en ik LTz^ erken iliik' staat ook vast dat enkelen van de spelers, hulp ben ik hem zeer erkentelijk hebben, hun internationale En dat is dan weer typisch Geesink, die J 1 zijn kampioensmedaille niet alleen be- loopbaan zullen opgeven. Fiolet Vo gt en haalt, maar ook anderen de eer geeft die Krol zullen er mee ophouden. Van Vroon hen toekomt. hoven en Van Gooswilligen waarschijnlijk ook. Frank Zweerts gaat naar Engeland. We zullen rond een kern, die blijft, een aantal jongeren moeten groeperen. Daar zal in het voorjaar mee moeten I worden begonnen, hoewel dat niet betekent, dat we dan dadelijk weer met een inten sieve centrale training moeten starten. In Geesink is een groot kampioen, m nog een groter mens. In een vergadering van de Internationa- le Atletiek Federatie (IAAF) was donder- het huidige C-elftal spelen enkele jonger dag de belangrijkste beslissing de toeken- spelers, die binnen enkele jaren vo - ning van een apart lidmaatschap aan waardige internationals zullen kunnen Oost en West-Duitsland. Dat betekent dat zijn, maar toch is dat reservoir van jonge voor de komende Europese atietiekkam- talenten niet groot genoeg. Wij moeten pioenschappen en de wedstrijden om de proberen het peil in de clubs op te voeren. Europese beker zowel West- als Oost-Duits- Daarvoor hebben we in de allereerste land met een eigen ploeg mag inschrijven, plaats betere velden nodig. Ons hockey Door de splitsing is het schema voor de gaat kapot aan de slechte velden. Ik heb Europa-Cup geheel gewijzigd. Nederland nog een ideaal: van hockey een zomer- moet nu, in Amsterdam, voorwedstrijden sport te maken, want deze sport hoort organiseren, waarin Denemarken en Por- niet thuis in de kou en in de modder, tugal de tegenstanders worden. Als er één Maar dat zal altijd wel een vrome wens Duits team zou zijn gebleven, dan had blijven." Oranje in Zagreb moeten uitkomen tegen Het voetbalelftal van oud-internationals, unie heeft de heer K. Vyth voorlopig dat woensdag 28 oktober in het Rotterdam- toestemming gegeven voor het organiseren se Feijenoord-stadion tegen Engeland van de Ronde van Nederland 1965 voor speelt, is als volgt samengesteld. Doel: De professionals. In de periode van 2 tot Munck (Cambuur); achter: Wiersma (PSV) en met 9 mei 1965 zullen alle overige en Kuys (NAC); midden: Bennaars (DFC), beroepswedstrijden worden geblokkeerd. Van der Hart (Fortuna 54) en Klaassens j-je kjjwU zal tevens qaeewerken om dez# (VW); voor: Van Ede (HDVS), Wilkes dsda 0p de internationale wedstrijdkalen- (Xerxes), Appel (Fortuna 54), Lenstra der piaatsen, waardoor de ronde ook (Enschedese Boys) en Van der Gijp (Blauw jnternationaal beschermd zal zijn. Indien wit'- dat gebeurt, zal de KNWU een startver- Reserves: Van der Lee (KHFC), Schaap bod publiceren voor alle Nederlandse ren- ('t Gooi), Biesbrouck (RCH) en Van Schijn- ners die deej wnien nemen aan anders del (SVV). Het elftal staat onder leiding wedstrijden. van bondscoach Denis Neville. 1 Typhoons gaat door met het verzamelen van de voor het behoud in de basketbal competitie zo belangrijke punten. Ondanks het feit dat enkele spelers op de ziekenlijst stonden, van wie Rinus Dinlclberg wel erg werd gemist, moest gisteren het pasge- promoveerde HAV er aan geloven. Het had er aanvankelijk alle schijn van dat Typhoons op één been zou winnen, ge tuige de 16—3 voorsprong na zeven mi nuten. HAV ging zich echter gaandeweg meer verzetten en was hij rust tot 2619 ingelopen. Deze Typhoons-voorsprong was halverwege de tweede helft vrijwel geheel verdwenen, 3839. Zelfs slaagde HAV er in om met nog vijf minuten te spelen een voorsprong, 4647, te nemen. In de laatst® minuten scoorden de ploegen om beurten, waarbij Typhoons niet onfortuinlijk met 53—52 aan het langste eind trok. De topscorers waren, voor Typhoons, Van der Putten 58 en Van Elk 88. Voor HAV, Broeder 103 en Veldlauw 712. Bij de districtswedstrijden konden er twee geen doorgang vinden omdat de scheidsrechters het niet de moeite waard vonden te verschijnen. De overige uitslagen zijn: Dames: HOC 4Odin s.n.o., SC HaarlemExercitia 2 s.n.o., HCK—HOC 2 18—42. Heren: Sea- devils—HOC 3 22—19, HCK—Tornado 57—44.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9