Britse deel invoertoeslag treft ook van ons bedrijfsleven Banken losten voorschotten af Meneba en Sleutels fuseren Claimhandel Tapijtfabriek Desseaux begint vrijdag AMEV komt met emissie - DE BEURS - Slaap op kapok slaap op Consequenties voor Hoogovens grafische export en snijbloemen Interim-dividend Nat. Grondbezit „Naarden" vestigt zich in Venezuela Amerikaanse beurzen op 3 november dicht 15 Daggeld weer 3 (- V2) Twee Brandwaarborg Mijen fuseren Kort economisch nieuws Grote aardgasvondst in West-Duitsland Nieuwe recordwinst bij Gulf Oil Weer 12 percent verwacht Overneming van Belgisch bedrijf f4 mina pari met voorkeursrecht Nyma draait beter DIF verhoogt het kapitaal Ingenieur wint het van minister van Defensie SCHEEPVAARTBERICHTEN WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 Jachtbouw EVA Weekstaat Ned. Bank Niet .Sirrah", maar Santa Maria" schuldig aan aanvaring WALL STREET De tijdelijke toeslag van 15 percent op de Britse invoer zal ook voor een niet onbelangrijk deel van ons bedrijfsleven sterke repercussies te weeg brengen. De maatregel betekent onder andere een geduchte strop voor onze gehele metaal- en elektrotechnische industrie, die vorig jaaar voor niet minder dan 400 miljoen aan produkten naar Engeland expor teerde. Dit is ongeveer een kwart van de totale Nederlandse uitvoer naar dat land en 8 percent van de gehele elektro- metaalexport van Nederland. Ernstige consequenties heeft de maat regel ook voor de grafische industrie. In de eerste zeven maanden van dit jaar werd voor 16 miljoen aan drukwerk naar Engeland verstuurd. Het gaat hier om or ders die voornamelijk door kleine bedrij ven worden uitgevoerd. De siergewassen- sector verwacht dat de Britten onze gehele export van snijbloemen wel eens de nek om zouden kunnen draaien. De voorzitter van het produktschap Siergewassen, dr. A. J. Verhage zei gisteren dat met name de export van boomkwekerijprodukten (in 1963 13.7 miljoen) en vooral die van snij bloemen door de Britse maatregel zullen worden getroffen. De uitvoer naar Enge land van deze laatste produkten beliep vorig jaar 41.6 miljoen. Teleurstellend is de maatregel tevens voor Hoogovens die de voor grote bedra gen aan plaat naar Groot-Brittannië expor teren. Ook de Nederlandse jachtenbouw zal een veer moeten laten. De botenexport be liep het vorig jaar 35 miljoen. Hierop werd tot dusver al door de Britten een recht geheven van 10 percent. De nieuwe Britse regering heeft inmid dels de wereld een nadere toelichting ge geven op haar besluit. In een boodschap aan de organisatie der Algemene Overeen komst inzake Tarieven en Handel (GATT) heeft zij gezegd, dat de toeslag zal worden afgeschaft zodra de situatie van de be talingsbalans dit toelaat. De Britse regering heeft zich bij haar maatregel beroepen op artikel twaalf van de GATT en in de boodschap wordt opge merkt dat dit artikel weliswaar kwantita tieve beperkingen van de invoer inhoudt als de invoer moet worden verminderd, maar dat voor de vermindering van het tekort op de betalingsbalans snel optreden vereist was. Dit snelle ingrijpen zou niet mogelijk zijn door middel van de tijdro vende invoering van importvergunningen. Om nu te vermijden dat de handel wordt verlamd heeft de Britse regering haar toe vlucht genomen tot verhoging van de in voerrechten. De regering van het Ver enigd Koninkrijk is bereid besprekingen te houden met de GATT-landen. De Oostenrijkse minister van handel, dr. Fritz Bock, heeft de nieuwe Britse re gering ervan beschuldigd te hebben ge handeld in strijd met de bepalingen van het verdrag der Europese Vrijhandels- Associatie (Eva) en met de solidariteit der ledenlanden. Voor Oostenrijk zijn de ge volgen van de verhoging der Britse invoer heffingen te meer te betreuren omdat het aandeel van de Eva in de gezamenlijke Het beeld van de Weekstaat van de Nederlandsche Bank per 26 oktober is sterk veranderd door de kwartaalbetaling van ongeveer 500 miljoen van het rijk aan de gemeenten. Onder invloed hier van daalde het saldo van de schatkist met niet minder dan 461 miljoen tot 479 miljoen. De banken hebben een deel van deze middelen aangewend om de „dure voorschotten" bij de Nederland sche Bank af te lossen. De betreffende rekening geeft daardoor een verminde ring te zien met 154 miljoen tot 14 miljoen. De uitzetting van de chartale circulatie, als gevolg van de naderende ultimo, ont trok 73 miljoen aan de markt. De stand van de biljettenomloop is thans 6541 miljoen. De banken hebben in de afge lopen week nog dollars aan de centrale bank overgedragen tot een bedrag van f 56 miljoen, waarvan ongewijzigd 5770 miljoen aan goud. Het tegoed van de banken bij de centrale bank verbeterde met 285 miljoen tot 508 miljoen. Het door de banken bij de Nederlandsche Bank renteloos aan te houden bedrag, wegens het overschrijden van het kredietplafond, bedraagt 163 miljoen. De geldmarkt is aan de ruime kant. In geldkringen is men van mening, dat de banken de ultimo- opvragingen gemakkelijk kunnen opvan gen. De mogelijkheid tot een verdere ver laging van de daggeld-rente acht men aanwezig. Nationaal Grondbezit n.v. heeft besloten over het boekjaar 1964 een interim-divi dend uit te keren van 131/2 percent over het door aandeelhouders verplicht op hun aandelen gestort bedrag. Dit interim dividend zal betaalbaar zijn van 4 januari 1965 af. De directie der n.v. chemische fabriek „Naarden" bericht de oprichting van een dochtermaatschappij in Caracas onder de naam „Naarden" te Venezuela C.A. Deze vestiging betekent naast de reeds be staande „Naarden" dochtermaatschappijen in de Latijns-Amerikaanse vrijhandelszone t.w. in Argentinië en Mexico, een verdere versterking van „Naarden" 's positie op de Zuidamerikaanse markt. Het bedrijf te Caracas zal zich voorlopig In hoofdzaak toeleggen op de produktie van grondstoffen voor de levens- en ge notmiddelenindustrie. Het ligt evenwel in de bedoeling het fabricageprogramma spoedig uit te breiden met reukstoffen en parfumcomposities, onder meer voor cosmetica en zeep. Tenslotte zal de nieuwe dochtermaat schappij als verkooporganisatie fungeren bij de afzet van andere „Naarden" pro dukten. uitvoer van Oostenrijk in hoofdzaak is be reikt door een grotere export van eindpro- dukten naar Groot-Brittannië. Naar de mening van de minister is de Britse maat regel niet gedekt door de bepalingen van het Eva-verdrag, nl. handelsbelemmerin gen weg te nemen ten behoeve van een algehele Europese Economische integra tie. Tijdens een lunchbijeenkomst van de Brits-Zweedse kamer van koophandel in Londen heeft de nieuwe minister van han del, Douglas Jay, verklaard dat het ver enigd koninkrijk besprekingen zal begin nen met de regeringen van de andere Eva-landen over de gevolgen van de maat regelen die maandag zijn bekendgemaakt. De Newyorkse effectenbeurs en de meeste andere aandelen- en goederen markten in de Verenigde Staten zullen op dinsdag, de dag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen, gesloten zijn. Advertentie Advertentie Kapokmatrassen met Sttca-keur EEN KWALITEITSPRODUCT VAN KAPOKFABRIEK -DE ZWAAN- N.V., MOOK Het tarief voor daggeld (call money) is opnieuw verlaagd met een half percent tot 3 percent. Dit in verband met de zeer ruime geldmarkt als gevolg van de kwar taalbetaling van het rijk aan de Neder landse gemeenten, waarmee een bedrag van ca. 500 min. gemoeid was. Op 26 dezer werd het tarief met een half per cent verlaagd tot 3V2 percent. Geldkringen achten het niet uitgesloten dat het tarief nog verder zal worden verlaagd. „Stadskanaal en omstreken" te Stads kanaal en „De Eendracht" in Gasseltemij- veen, twee onderlinge brandwaarborg maatschappijen werkzaam in de provincies Groningen en Drente, willen een fusie aan gaan. Sinds 1961 werken beide maatschap pijen al nauw samen, hetgeen onder meer tot uiting komt in het voeren van een ge zamenlijke administratie. De fusie zal als gevolg hebben, dat „De Eendracht" zal worden gereorganiseerd en dat „Stads kanaal en omstreken" zal worden ontbon den. Op 'e algemene ledenvergadering van beide maatschappijen zullen de fusie plannen worden behandeld. Phillips Petroleum Compagny heeft een eerste aardolievondst op haar 850.000 ha grote conces- cie in West Libye bekendgemaakt. De bron pro duceert op basis van 1.440 barrels per dag. De samenwerkende elektrotechnische fabrie ken Holec n.v. te Hengelo (Hazemeyer, Heemaf, Smit Slikkerveer) verwacht dat de omzet in het lopende boekjaar hoger zal zijn dan in 19S3. Tussen de N.V. Meelfabrieken der Ne derlandsche Bakkerij (Meneba) in Rotter dam en de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v/h De Koster en Co te Leiden zijn bespre kingen gaande om na te gaan of een nau we samenwerking tussen beide onderne mingen tot stand kan worden gebracht. Het hoofdmotief is daarbij het streven naar versterking van de concurrentieposi tie binnen de E.E.G. Er wordt dan ook gezocht naar een samenwerkingsvorm, die enerzijds een gezamenlijk optreden in deze markt mogelijk maakt, doch anderzijds voortzetting der activiteiten van beide on dernemingen met ongewijzigde bezetting en als zelfstandige eenheden verzekert. Overwogen wordt het gehele Sleutels- belang om te ruilen tegen certificaten Meneba. Verwacht wordt, dat met deze ruil ongeveer ƒ7.500.000 (nominaal) certi ficaten gemoeid zal zijn. HAMBURG (DPA) Ongeveer vijftien kilometer ten zuiden van Oldenburg in Neder-Saksen is een aardgasreserve aan geboord die volgens de deskundigen waar schijnlijk de grootste IS1 "die tot duiver in West-Duitsland is ontdekt. Een woord voerder van de Esso AG in Hamburg deelde gister mee dat uit elk van de drie boorgaten ongeveer een miljoen kubieke meter gas per dag stroomt, dat zwavelvrij is en waarvan de kwaliteit niet veel ver andert. Verwacht wordt dat de jaarpro- duktie van deze drie boorgaten vrijwel overeen zal komen met de hele Westduitse aardgasproduktie van het afgelopen jaar, die ongeveer 1,3 miljard kubieke meter bedroeg. De boringen zijn verricht door het „Ol- denburg-Consortorium", dat bestaat uit de Gewerkschaft Brigdtta en Mobil Oil AG. Brigitta is het eigendom van de Esso AG en de Shell AG. Gulf Oil Corporation heeft voor de eer ste negen maanden van dit jaar een netto winst van 289 miljoen dollar behaald. Dit is 7 percent hoger dan de record 270 mil joen dollar, die het concern in de eerste negen maanden van 1963 verdiende. De winst komt uit op 2,78 doller per aan deel tegen op 2,59 dollar per aandeel in de eerste negen maar van 1963. Het bedrijf in de Verenigde Staten heeft 66,8 percent van de winst voor zijn rekening genomen (1963, 62,4 percent). Dit is het Oostduitse schip „Magde burg" (9556 ton) dat dinsdagmorgen in de monding van de Theems na een aanvaring met een Japanse vrachtvaarder is gekapseisd. Het ongeluk gebeurde bi} dichte mist. De Japanner, de „Yamashira Maru" van 10.500 ton kon met zware averij voor anker gaan. De sleepboot „Hibernia" haalde de zesenvijftig opvarenden van de Duitse boot. Het schip was geladen met autobussen bestemd voor Cuba. Op vrijdag 6 november staat de inschrij ving open op de reeds verwachte emissie van nominaal 1.575.000 gewone aande len Tapijtfabriek H. Desseaux N.V. te Oss tegen 175 percent. De stukken, groot 1.000, delen ten volle in de resultaten van het boekjaar 1964-'65. De inschrijving is voor houders van aandelen, waarbij het bezit van twee gewone aandelen recht geeft op één nieuw gewoon aandeel. De claimhandel begint vrijdag 30 oktober. No tering ter beurze zal worden aangevraagd. In augustus 1964 heeft de vennootschap alle aandelen van de Anc. Ets. Van Hoo- rick en Cie (België) overgenomen. Het be treft hier een tapijtfabriek die reeds se dert meer dan een jaar voor Desseaux in loon heeft gewerkt. Met deze overneming is een bedrag gemoeid van ca. 1,5 min. De directie acht het verder noodzakelijk voort te gaan met de modernisering en ultbreidirfg vari het bestaande machine park. Een en ander maakt uitbreiding van het aandelenkapitaal wenselijk. De gang van zaken stemt tot tevreden heid. De omzet over de reeds verstreken maanden van het lopende boekjaar is hoger geweest dan die van het vorige jaar. De directie verwacht dat de omzetstijging zich ook in de komende maanden zal Commissarissen en raad van beheer van de Algemene Maatschappij tot Exploitatie van Verzekeringmaatschappjjen A.M.E.V. maken bekend dat zjj binnenkort zullen overgaan tot een emissie van 4.000.000 nieuwe aandelen a pari met voorkeurs recht voor oude aandeelhouders in de ver houding 1 op 2. Nadere bijzonderheden volgen binnenkort. De financiële resultaten van Kunstspin nerij Nyma in Nijmegen zijn tot dusver in het lopende boekjaar negatief, al is er een niet onbelangrijke verbetering ten opzichte van het vorig jaar te constateren. De loon explosie is een sterk tegenwerkende factor voor het verkrijgen van een bevredigend resultaat. Dit is door de directie meege deeld in een tussentijdse mededeling. In de enkele maanden die nu zijn ver streken sinds het samenwerkingscontract met Midland-Ross is met name de banden- garenproduktie sterk verbeterd. Tevens is begonnen met een uitbreiding van de ca paciteit, die binnenkort als eerste stap met een derde vergroot zal zijn. voortzetten. Hoewel pas in juli 1964 met de fabricage van ondertapijt werd begon nen. kan nu reeds worden gezegd, dat dit artikel bevredigend tot het bedrijfsresul taat zal bijdragen. Binnenkort hoopt de directie de tuftingeenheid in bedrijf te kunnen stellen. Zij is er in geslaagd hier op een vloerbedekking te maken, die alleen nog maar op maat gesneden moet worden en dan zonder verdere kosten ge legd kan worden. Het saldowinst over 1963/1964 bedroeg f 442.161 v. j. 290.022). Er zal 12 per cent dividend (onv) worden voorgesteld. Een dividend over 1964'65 van 12 percent over het vergrote kapitaal ligt binnen de redelijke verwachtingen. De omzetten ste' gen tot 23,19 18.17) min. De laatste vier boekjaren heeft de export bevredigend tot de omzetstijging bijgedragen. In een op 17 november te houden buiten gewone vergadering van aandeelhouders in de N.V. Beleggingsfonds voor Nederland se Internationale Waarden „Dutch Inter- nationals Fund" (D.I.F.) komt als enig punt van de agenda in behandeling een voorstel tot statutenwijziging behelzende de verhoging van het maatschappelijk ka pitaal van 5 min. tot 10 min., alsmede de mogelijkheid om C.F.-aandelen (aan delen der centrale fondsenadministratie zonder dividendbewijs) af te geven. De verhoging van het maatschappelijk kapi taal wordt gewenst geacht met het oog op de snelle groei van het D.I.F. en de bin nenkort te verwachten introductie van de aandelen ter beurze van Amsterdam. KONINKLIJKE OLIE OPNIEUW HOGER De stemming voor de aandelen Kon. Olie is gisteren aan de vaste kant ge weest. Hiermee werd de opmars naar een hoger koersniveau voortgezet. Na een opening op 166,30 werd spoedig 166,70 gedaan, tegen maandag als slotkoers 165,50. De vraag kwam wederom uit Zwitserland, terwijl ook het publiek wat stukken uit de markt nam. Later op de middag daalde de koers tot 166,50. Van dz overige hoofdfondsen lagen Philips en Unilever praktisch onveranderd in de markt op resp. 158,90 en 147,70. Phi lips zakte later in tot 158.60. AKU open de een puntje lager op 484V2, doch dit verlies werd ingehaald. Hoogovens open de zeven punten lager op 575. Gedurende de verdere beursduur trad een herstel in tot 580, waarna de koers weer inzakte tot 578. Maandag daalde Hoogovens vijf De Centrale Raad van Beroep heeft de minister van Defensie op alle punten in het ongelijk gesteld in de zaak van ir. J. Hollenbeek uit Leiden. De ingenieur die in 1962 een contract had gesloten met De fensie wilde binnen de contracttermijn de dienst verlaten. Defensie weigerde het ont slag, maar moet het nu na deze beslissing van de Centrale Raad van Beroep toch verlenen. De ingenieur kreeg als beroepsofficier geen werk te doen dat bij zijn ingenieurs functie paste. Voordat hij het contract met Defensie tekende, was hem verzekerd dat hij bij een eventuele voortijdige beëindi ging van de verbintenis geen moeilijkhe den zou ondervinden. Toen het echter zover was, weigerde men hem eervol ontslag ie verlenen. De schuld van de aanvaring tussen de Nederlandse tanker „Sirrah" en de Ame rikaanse tanker „Santa Maria", bij de haven van Anchorage, ligt bij het Ameri kaanse schip. Dit is na een onderzoek vastgesteld door de U.S. Coast Guard, aldus deelt de rederij Nievelt Goudriaan in Rotterdam (de eigenaar van de „Sir rah") mee. Uit het onderzoek is komenvast te staan dat de „Santa Maria", die een vaart van.-drie a vier knopen liep, door het getij met het stuurboord-achterschip tegen het voorschip van de „Sirrah", die voor anker lag, werd gezet. Hoewel de „Santa Maria" vrij ernstig werd beschadigd en in brand vloog, is het schip niet gezonken en de schade aan de lading relatief ge- ring. De „Sirrah", die schade aan het voor schip heeft opgelopen, is maandag van Anchorage vertrokken naar Wilmington. Het schip dat daar op 2 november hoopt aan te komen, zal geheel worden gelost. Vermoedelijk zal de „Sirrah" in Los Ange les worden gerepareerd, welk herstel 10 tot 14 dagen kan duren. punten tot 582. Het aanbod in deze hoek is niet groot, de vraag nog geringer Het aanbod in Hoogovens is een gevolg van de importbeperking door de Engelse re gering. Zoals bekend levert Hoogovens nogal wat staalplaten aan Engeland voor de automobielindustrie. De omzetten in de hoofdfondsen waren gering. VERHANDELDE FONDSEN 27 oktober 26 oktober Totaal 437 416 Hoger 120 (27,5«/o) 117 (28,l°/o) Lager 220 (50,3°/o) 189 (45,4°/o) Gelijk 97 (22,2°/o) 110 (26,5%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 166,40-167,10 Philips 158,30-158,50 Unilever 147,60-147,80 Stemming: Wat vriendelijker. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens 576-577 Kon. Olie 167,30-168,10 168,00 Philips 158,50-159,10 159,20 Unilever 147,70-148,00 148,20 Acteon 28 van Rotterdam naar Stanlow Abida 28 te Trinidad verw. Alamak 28 Khorramshar verw Alchlba 27 van Djeddah naar Ummsaid Alhena 28 te Rjo de Jainero verw. Alnati 28 te Santos verw. Ammon 27 van Paramaribo naar Georgetown Amsteldijk 28 van Balboa naar Los Angeles Amstelstad 27 van Rotterdam naar Hamburg Area 27 van Durban naar Abadan Avedrecht 28 te Mena verw. Balong 26 van Lissabon naar Barcelona Borneo 26 van Colombo naar Aden Breda 27 te Hamburg Burl S. Watson 28 East Londen naar Phila delphia Bussum rede Ravenna Caltex Arnhem 27 van Suez naar Bahrein Caltex Pernis 27 te New York Caltex Rotterdam 27 van Savona naar Sidon Camerounkust 27 te Antwerpen Camphuys 27 van Bahrein naar Ummsaid Celebes 27 ten anker rede Bombay Chiron 27 te Brunsbuettel Congokust 27 te Freetown Doel wijk 27 van Gibraltar naar Tranmere Dongedijk 27 t.a. monding Thames Eemland 27 van Hamburg naar Teneriffe Ganymedes 27 van Cabello naar La Guaira Geeststar 27 te Amsterdam Goeree 27 van Pan Canal naar Baltimore Gulf Italian 27 te Rotterdam Gulf Swede 27 van Port Said naar Lands End Hagno 27 van Rotterdam naar Dublin Hector 27 te La Caruna Hercules 28 te Houston vew. Hoogkerk 27 van Cadiz naar Antwerpen Isis 27 van Antwerpen naar Amsterdam Jacob Verolme 27 van Isla naar Quintero Jason 27 te Rotterdam Karachi 28 te Penang verw Karakorum 28 te Manilla Kelletia 28 te Santos verw. Kerkedijk 28 te Rotterdam Kermia 28 te Stanlow verw. Kieldrecht 28 rede Bombay verw Korenia 28 te Balik Papan verw. Korovina 27 van Saigon naar Miri Kossmatella 28 te Punta Cardon verw. Krebsia 27 van Gibraltar naar Port Said Liberiakust 28 te Port Harcourt Maashaven 28 te Tokaradi verw. Maaskerk 27 te Lissabon Madisonlloyd 27 van Lattakia naar Barcelona Mataram 28 te Malta Medon 27 van Fuikbaai naar Cartagena Merwelloyd 27 te Curacao Minos 27 van Amsterdam naar Kopenhagen Muiderkerk 27 te Karachi Mijdrecht 27 van Malta naar Constanza Mylady 26 v an Comeau naar St. Luois Nieuw Amsterdam 27 te Curacao Nijkerk 27 van Suez naar Adelaide Oceaan Sprinter 28 te Rotterdam Oostkerk 28 te Port Elizabeth verw. Osjris 27 Dardanellen gepas. Pericles 27 te Buenaventura Philidora pass. 27 Aden Philine 27 van Port Said naar R'dam Poeldijk 28 te Miami verw. Polydorus 28 van Amsterdam naar Bremen Poseidon 28 te Fort Liberte verw. Prins Frederik Hendrik 27 van Fatherpoint naar Montreal Randfontein 28 van Antwerpen naar R'dam Reza Shaw the Great 27 te New York Roepat 27 van Marseille naar Duinkerken Roggeveen 28 te Bangkok verw. Rondo 28 te Antwerpen Rossum 27 van Recjfe naar Salvador Rotterdam 27 van Southampton naar New York Scheldelloyd 27 te Lae Schiekerk 26 te Hamburg Seinelloyd 27 te Rotterdam Siaoe 29 te Sibu verw Slamat 28 te Barcelona verw Solon 28 te New York verw Sophocles 28 te Maracaibo verw. Stad Alkmaar 27 van Palermo naar Sagunta Stad Kampen 27 te Bone Stad Vlaardingen 27 van Conakry n Nordenham Statendam 27 van Hongkong naar Singapore Straat Bal 26 van Singapore naar Swettenham Straat Cook 28 te Syney verw Straat Soenda 26 van Singapore naar Hongkong Streefkerk 27 van Fremantle naar Adelaide Sumatra 27 van Abadan naar Mogadiscio Tahama 27 van Gibraltar naar Palermo Tjiliwong 27 te Tema Triton 28 te La Guiara verw. Togokust 27 vn Matadi naar Luanda Van der Hagen 27 van Bunbury naar Fremantle Van Waerwijck 27 van Dairen naar Sinkangh Vasum 27 rede Ravenna Vitrea 27 te Thameshaven Waikelo 26 te Bangkok Wieldrecht 27 te Toledo Woltersum 27 van Hamburg naar Antwerpen Wonogirl 27 van Karachi naar Djibouti Wonorato 27 te Aqaba Wonosari 27 van Antwerpen naar A'dam World Heath 27 te Singapore Zeeland 27 van Genua naar Port Said SLEEPVAART Barentszee 26 Curacao Clyde 27 100 m. z. van Bermuda Humber 28 te Cork Ierse Zee 27 150 m. zw. van Freetown Maas 27 400 m. z. van P. Delgada Schelde 27 Masira-eil. gepass. Thames 27 te Malta Zwarte Zee 27 400 m. o. van Durban Vorige slotkoers A'dam Rubber1073A H.V.A136'A A.K.U485 Deli Mij120,60 Hoogovens 577 Philips Gem. Bez. 158,50 Unilever 147,40 Dordtsche Pefr. 762 K. Ned. Petr. Mij. 166,30 Holl. Am. Lijn101 V< «C.L.M72,— K.N.S.M139V« Ned. Stoomv. Mij- l301/< Ommeren, Phs. v. 241 Scheepv. Un. Ned. 1271A Interunie 206, Nefo 112,50 Robeco 236, Unitas 496, Ver. Bezit v. 1894 130,50 AMRO Bank 67,-- Alg. Bank Ned. 301 Albert Heijn 644 Amstel Brouwerij 419 Berkel's Patent 206 Bols 213,80 Bührm.-Tetterode 720 Fokker 265 Ford 920 Gelder Kon. Pap. 135'/j Gist Spir.f. Kon. 307 Van der Heem 334'A Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. 322 Indola 4301/j Kon. Zout-Ketjen 914 Muller Nat. Bezit 277 Ned. Kabelfabr.345 Philips Pref56,30 Stokvis191V» Thomassen Dr. 715 Ver. Machinefabr. 175 Wessanen446 Wilton Fijenoord 181 Zwanenburg-Org. 979 Billiton Mij. II 440'A Aluminium Ltd. American Motors 163/s Anaconda56 tl Bethlehem Steel.405/s Cities Service753/s General Motors.lOO'/s Kennecott Copper 94'/s Republic Steel.483/< Shell Oil 535/s U.S. Steel60s/s Gedane noteringen. (Verstrekt door AMRO Bank) Wall Street sloot gisteren na een uiterst kalme handel de dag af in verdeelde stemming, waarbij afwijkingen naar beide zijden voorkwamen tot ongeveer een dol lar per share. Makelaars schreven de stemming toe aan algemene voorzichtig heid ten aanzien van de uitslag van de verkiezingen volgende week. Auto's, non- ferro's en de meeste oliefondsen waren hoger. Staatsfondsen, sporen en openbare nutsfondsen werden goedkoper. Van de 1359 verhandelde fondsen waren er 564 lager, 494 hoger en 301 onveranderd. De omzet daalde tot 4.470.000 shares tegen 5.230.000 shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 875.98 1.03), sporen 224.13 0.78) en open bare nutsfondsen 153.44 0.61). BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.9710.07; Amerikaanse dollar 3.57V23.6lVi; Ca nadese dollar 3.31—3.36; Belgische frank (100) 7.22Vt7.271/*; Zwitserse frank (100) 83.0583.55; Franse frank (100) 73.25—73.75; Duitse mark (100) 90.3090.80; Noorse kroon (100) 49.7550.75; Deen se kroon (100) 51.45—52.45: Zweedse kroon (100) 69.2070.20; Italiaanse lire (10.000) 56.6558.65; Oostenrijkse schilling (100) 13.8813.98; Portugese escudo (100) 12.35—12.50 en Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.926.07. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15