Kees Pellenaars chauffeur bij huldiging Zoet en Karstens Henk Peters in 1964 de beste wielrenner van De Kampioen Aantal toeschouwers bij de Spelen was ruim 6,7 miljoen T oto-prognose Van der Touw ais prof. naar Australië Wageningse hulde voor roeier Bos Wim van Duyl blijft zwijgen Enthousiast publiek in Sassenheim Jaap Eden-ijsbaan vanmiddag open Ook v. d. Horst en Blom regelmatig in de prijzen Schaap: Bakker: WÊêBêÊÊÈÊkêêêê J WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 17 Drs. Miermans in Tilburgse commissie voetbalsanering Pakistan in testmatch voor op Australië V -iy V?- bij oudste clubHFC bij jongste club, ODIN Sportclub Enschede was tegen FC Köln kansloos t Twee derby's op het basketbalprogramma Koersen in Hilversum Chauffeur Dinsdagavond is te Wageningen, in ge zelschap van de roeiers Rouwe en Hart suiker met wie hij in Tokio een bronzen medaille won, stuurman Jan Jurriën Bos gehuldigd. De senaat van het studenten corps haalde Bos, lid van Argo, aan de grens van de gemeente op. Muzikale mede werking werd verleend door de boeren- kapel „De Heikneuters" uit Bennekom. Ten stadhuize werden Bos en de beide Tritonroeiers toegesproken door de voor zitter van het Wagenings studentencorps, J. van Huis en door de burgemeester mr. M. de Nier. Deze verklaarde de samen werking tussen Triton en Argo op hoge prijs te stellen, hoewel hij als oud-lid van Njord een combinatie tussen Triton en deze vereniging ook zou hebben gewaar deerd. Stuurman en roeiers ontvingen uit handen van de burgemeester de herden kingstegel „Wageningen 700 jaar stad". In de sociëteit werd de huldiging met gepaste uitbundigheid voortgezet. Wim van Duyl zwijgt. „Dat is de af spraak" zegt hij, „zwijgen zoals is afge sproken in Japan." Jan Jongkind, team genoot van de Bussumse drakenzeiler, be schuldigde gisteren op Schiphol Van Duyl van schandalig gedrag tijdens de Olym pische Spelen. Hij keerde zelf vroegtijdig naar Nederland terug na een fikse on enigheid met de Bussummer. Wim van Duyl gaf toe, dat er grote onenigheid was geweest. Hij betreurde het, dat in Nederland alleen naar Jongkind was ge' luisterd, maar had overigens geen com mentaar. „De gehele kwestie is uitvoe rig in teamverband besproken. Het ver dient geen aanbeveling de zaak openbaar te maken voordat een rapport is uitge bracht. De afspraak was eerst het rap port, dan verder zien", aldus Wim van Duyl. Het rapport over de affaire zal door N.O.C.-officialS worden uitgebracht. Ook na de beschuldigingen van de Aalsmeer' der Jongkind wenste Wim van Duyl zich aan 'de gemaakte afspraak te houden. De Olympische wielrenners, die Nederland (goed) hebben vertegenwoor digd bij de Olympische Spelen hebben na hun terugkeer geen twijfel laten be staan over hun plannen. Gerben Karstens en Bart Zoet stapten samen in een open auto van een weekblad, waarin Kees Pellenaars als chauffeur zat, om de hul diging van de Sassenheimse bevolking in ontvangst te nemen en de aanvraag van Piet van der Touw om prof te wor den is op 26 oktober al door de KNWU geaccepteerd. De Haagse sprinter gaat binnenkort naar Australië om daar zes daagsen te rijden. De sterke Sassenheimse wielrenner Bart Zoet, die met Gerben Karstens, Eef Dolman en Jan Pieterse in Tokio de Olympische ploegentijdrit op de weg won en daarmee een gouden medaille be machtigde, is daarvoor gisteravond op uit bundige wijze door zijn dorpsgenoten en supporters gehuldigd. Zij bleken maar wat trots op de door Zoet veroverde gouden „plak" en aan enthousiasme heeft het de Sassenheimers niet ontbroken. Na een ware triomftocht door het dorp met vriend Karstens en Kees Pellenaars in een open auto werd Zoet in de sfeervolle raadzaal van het gemeentehuis door de burgemeester, jhr. J. Baron van Knobelsdorff, ontvangen en waarderend toegesproken. Ook coach Joop Middelink, de vader van Zoet en de ouders van Karstens werden door de burgervader in het huldebetoon betrokken. De vele geno digden konden daarna in de raadzaal nog eens via 'n bandrecorder de reportages en interviews vanuit Tokio beluisteren. Daarvoor was bij de binnenkomst de Olympische hymne al ten gehore ge bracht. Het was alles bijeen zeer stijlvol. Het geluidsbandje werd door de burge meester als aandenken aan Zoet geschon ken. Hij kreeg bovendien een grote lau werkrans. Namens de burgerij vertolkte de heer G. Wijntjens de trots van de Sassenheim- mers met hun „gouden" Bart. Spreker liet de gelukwensen van de burgers verge zeld gaan door een waardevol cadeau; 'n gouden polshorloge met dito band en de inscriptie: „Olympische Spelen '64. Sas senheim is trots op U". De aanwezigen deden dit vergezeld gaan door een klate rend applaus. Door dit gebaar van zijn dorpelingen en supporters was Zoet volko men beduusd en schuchter lachend sprak hij een kort en welgemeend dankwoord. Aan Karstens en coach Middelink overhan digde de heer Wijntjes 'n stel gouden manchetknopen. De supportersclub van Bart Zoet hield na dit officiële huldebe toon een receptie in de feestzaal van De Oude Post" en ook daarvoor bestond een overweldigende belangstelling. Vele vrien den en bekenden kwamen Bart en Gerben persoonlijk de hand drukken en compli menteren met hun succes. De Haagse sprinter Piet van der Touw, vierde in de tijdrit over 1 km. bij de Olympische Spelen en vierde met Van der Graaf in de tandemnummer, was een dag na zijn terugkeer uit Tokio, maandag, al prof. Over de plannen van Van der Touw bestond geen twijfel, maar zo snel was zijn prof. De wielrenner Van der Touw De Olympische Spelen in Tokio zijn door 6.716.230 toeschouwers bijgewoond. Daar onder zjjn echter ook de 2,8 miljoen kij kers, die getuige waren van de marathon loop door de straten van Tokio en de aan komst van het Olympische vuur. Met de bewaking van de vele binnen- en buitenlandse vorstelijke gasten waren 13.140 politiemensen belast. In totaal werden slechts 17 diefstallen gemeld, die echter alle onopgelost bleven. Twee buitenlanders werden in hechtenis genomen, omdat zij nationale vlaggen, die op de openbare weg waren aangebracht, hadden „beledigd". Dit zelfde lot onder gingen ook twintig Japanners, die zich onhoffelijk jegens buitenlanders hadden gedragen. De nieuwgebouwde stadions en sportpa leizen zullen in de toekomst in de eerste plaats voor sportevenementen open staan, maar om te voorkomen dat ze „werke loos" blijven, zullen ze ook gebruikt wor den voor andere grote gebeurtenissen. Het nationale stadion zal aan huur op een weekdag ca. 500 en op een zaterdag of zondag rond 800 moeten opbrengen. De sporthal waar de judo wedstrijden plaats vonden, de Nippon Budokan hal, is aan de Japanse staat cadeau gedaan. Het moderne zwemstadion zal tot ijsbaan wor den omgebouwd en het Komazawa sport park zal door de bouw van een nieuw zwembad en de aanleg van een honkbal- veld worden uitgebreid. Een deel van het Olympische dorp zal in een park worden veranderd. Daarvoor zullen de houten huizen en restaurants worden afgebroken. Een ander deel met onder meer het gebouw waar de vrouwe lijke Olympische atleten waren onderge bracht zal als sportacademie worden ge bruikt.. Het perscentrum, dat tijdens de Spelen ruim duizend journalisten onderdak ver schafte, zal in flats worden gesplitst, die worden verkocht. De prijs voor een drie kamer flat ligt tussen de 80 en 90.000 gulden. In Tilburg heeft het gemeentebestuur aan de Tilburgse Sportraad de opdracht gegeven een saneringscommissie voor het betaalde voetbal in de stad waar men drie semi-profclubs heeft: Willem II, NOAD en LONGA samen te stellen. De commissie is benoemd en bestaat o.a. uit: prof. De Moor, hoogleraar in Tilburg, drs. Miermans uit Haarlem, socioloog, en des kundigen op het gebied van planning en financiering. heeft na Tokio direct van de geboden kan sen willen profiteren. Tijdens de Spelen heeft hij een uitnodiging gekregen om ge durende vijf maanden in Australië te rij den. Aan internationale wedstrijden daar zullen behalve Van der Touw ook Ron Baensch, Antonio Maspes, Santé Gaiardo- ni, Oscar Plattner en Leandro Faggin deelnemen. De Amsterdamse kunstijsbaan Jaap Eden zal vanmiddag zijn poorten openen voor het seizoen 1964-1965. Oorspronkelijk was het de bedoeling geweest de baan eerder open te stellen maar wegens technische moeilijkheden was dat niet mogelijk. Australië behaalde dinsdag in zijn eer ste innings een totaal van 352 all out in de test match tegen Pakistan. Even zag het er somber uit voor de Australiërs toen vier wickets sneuvelden voor slechts vijf runs. Captain Bobby Sympson herstelde echter weer het evenwicht door een score van 135 runs op zijn naam te brengen voordat hij „uit" ging. Pakistan, dat bij de sluiting van de derde dag 28 voor 1 in de tweede innings had geboekt, leidde met 90 runs. Er zijn nog twee dagen te spelen. t Er zijn in het voorbije wielerseizoen door de renners van het Haarlemse „De Kampioen weliswaar geen prestaties van wereldformaat geleverd, maar toch mo gen de aanhangers van de rood-witte club die het volgende jaar zijn diaman ten feest viert over de verrichtingen van hun jongens niet ontevreden zijn. Vooral de slanke Heemstedenaar Henk Peters reeds bijzonder goed en zat stee vast onder de prijswinnaars. Hij bracht het tot zes overwinningen en 'n legio aan tal ereplaatsen. Er was niemand onder zijn clubmakkers die aan de successen van Peters kon tippen. Alhoewel ook Jan v. d. Horst met drie zegepralen en de butant Ted Blom het lang niet onver dienstelijk hebben gedaan. Dit drietal be machtigde bovendien met Chris Plus 'n fraaie derde plaats voor „De Kampioen In het nationale clubkampioenschap en op de weg in de omgeving van Wijk bij Duurstede. De 22-jarige Henk Peters was dus on miskenbaar de beste amateur in het re cente seizoen. De Heemstedenaar begon met het behalen van derde plaatsen in de ronden van Twente en Noord-Holland twee koersen van de lange „adem" en klasseerde zich als tweede in Den Dun- gen. Door deze prestatie werd Henk uit verkoren om deel te nemen aan de bijna 2500 kilometer lange Ronde van Marokko en daarin bracht hij het tot 'n knappe vijfde plaats in de eindstand. Meteen na thuiskomst in eigen land bracht Peters de ronde van Roosendaal op zijn naam en is sindsdien steeds in de running gebleven. Vooral In de avondvierdaagse van Naar- den was hij ongenaakbaar: twee ritzeges, 'n tweede en derde plaats én algeheel win naar. Bovendien triomfeerde Peters in de rondes van Den Bosch en Noordwijker- hout. Zijn beste prestatie in de Kleine Tour de France leverde hij met 'n vierde plaats in de 132 kilometer lange etappe van Foix naar Toulouse. Tien keer legde Henk beslag op 'n tweede prijs, waaronder in het wegkampioenschap van Noord-Hol- lan en de etappe Arnhem-Sneek van de driedaagse Ronde om het IJsselmeer. Daarin bezette hij in het eindklassement de vijfde plaats. De blonde Jan v.d. Horst was het meest succesvol in het voorseizoen. Hij zegevier de in de Ronde van De Wijk (Dr.) en het Oranjecriterium van Lisse vóór zijn club makkers Marcel Rutte en Cor Baars. Daarnaast was Van der Horst ook de rap ste in de Sportweekronde van Bennebroek In Gouda en Utrecht ontging hem op het nippertje de triomf en moest hij met tweede plaatsen stellen. Zowel in Lekker- kerk, Delft, Hillegom, Schrauwen (B) als Woerden sleepte Jan de derde prijs in de wacht. Zijn beste prestaties in de zwaar dere wegkoersen waren vierde plaatsen in de ronde van Twente en het wegkampioen schap van Noord-Holland. Als debuterend amateur heeft Ted Blom het niet slecht gedaan. Op de baan van Duinhorst in Was senaar won hij een klassementswedstrijd en voor eigen publiek in Haarlem besliste hij de Oranjeronde van Schalkwijk in zijn voordeel. De rappe Blom kwam in Best en Zoetermeer als tweede door de finish en zat ook in Beverwijk (3e), Zwolle en Den Bosch (4e) volop in de slag. Van de overige amateurs reden ook Marcel Rutte, Rinus Stevens. Chris Peus, Bram Schenk, Eddy Riethoff, Cor Baars, Aad Straver, Tonny Peters en Thijs Bouma zich meerdere keren onder de prijswinnaars, maar tot de overwinningen konden zij het niet brengen. Over het algemeen hebben de nieuwe lingen van „De Kampioen" niet aan de ge stelde verwachtingen beantwoord. Het aan tal overwinningen van de jongeren is be perkt gebleven. Jan Aldershof zegevierde een keer op de baan van Duinhorst, was de eerste aan komende nieuweling in de Sportweekronde van Bennebroek en won de ronde van Heemskerk. In het Brabantse Alphen greep Joop Schenk de eerste prijs en Rob Sweers was de snelste nieuweling in de Oranje ronde van Schalkwijk. Loe Otte wist het weliswaar tot geen enkele overwinning te brengen, maar doordat hij zich evenals trouwens Rein Portegies negen keer onder de eerste tien wist te klasseren, kwam Otte toch in het bezit van de pres- tatieprijs. Ook Norman Koelemij, Gijs van Krimpen, Tom v.d. Stoop en Roel Snijder reden zich enkele keren onder de prijs winnaars. De ontvangst van de Olympische atleten is in Engeland uitbundig ge weest. Vooral Mary Rand-Bignal, winnares van het goud bij het vér- springen, van zilver bij de vijfkamp en van brons als lid van het Britse estafetteteam 4 x 100 meter dames, kreeg de grootste hoeveelheid publieke belangstelling te verwer ken. Sydney Rand wilde aan de foto grafen graag nog eens laten zien, hoe trots hij op zijn vrouw is. WIELRENNEN Zaterdag zullen de bronzen medaille-winnaars Schuuring Comelisse, Koel en Steevens in het nieuwe sportpaleis van Bremen een achtervol gingswedstrijd rijden tegen de Duitse Olympische winnaars. 123313223212112331322321211232122331121 2321223 22311331 2231133122311331233211232122331121123212233112122311331 (Van onze sportredactie) Deze week hebben wij de oudste en de jongste voetbalclub uit deze omgeving als gast in onze totorubriek: de Koninklijke HFC uit Haarlem en ODIN uit Heems kerk. HFC is vijfentachtig jaar, ODIN bijna vijf jaar. Voor HFC geeft trainer Schaap de prognoses, voor ODIN secretaris Bakker. Rinus Schaap is al enige jaren trainer van HFC. Natuurlijk wil hij met zijn spelers zo snel mogelijk het verloren gegane (eerste klas-) terrein heroveren. Of dat dit jaar al gebeurt? „Ach, je weet natuurlijk nooit hoe de zaken zich gaan ontwikkelen. We zetten alles op alles. Afgelopen zondag hebben we wat pech gehad. HFC speelde, vond ik, wel beter dan BVC, maar we verloren toch. We laten ons niet ontmoedigen. Er wordt hard getraind", aldus de oud international, die o.a. door de wedstrij den van oud-Oranje tegen HFC op Nieuwjaarsdag in contact met HFC kwam. Schaap, die een sigarenzaak in Hil versum heeft, zit vanavond weer in het oranjeshirt; zit, want hij is reserve. „Ik had graag meegedaan tegen de oud internationals van Engeland in het Feijenoord-stadion. Maar ja, je kunt niet allemaal meespelen. Er moeten tenslotte ook reserves zijn". Schaap heeft dertien wedstrijden in het Nederlands elftal gespeeld. Hij de buteerde tegen de Belgen en bleek door zijn harde werken een goede aanwinst voor de ploeg. Hij was een voorbeeld voor zijn collega's en werd dan ook aanvoerder. De heer Bakker is de enthousiaste secretaris van de jonge voetbalclub ODIN in Heemskerk, de jongste club van de afdeling Haarlem van de KNVB. Waarom ODIN werd opgericht, terwijl er toch al een voetbalclub ADO in Heemskerk was? „Wel, Heemskerk is snel gegroeid. Er kwam dus plaats voor een tweede vereniging, vooral om dat ADO katholiek is. Wij vangen de niet-katholieken dus op. De verhouding met ADO is uitstekend", zo vertelde ons de heer Bakker. ODIN werd 17 december 1959 opge richt. Men startte in het competitie voetbal in het seizoen 1960-1961. Er volgde nog geen kampioenschap van de vierde klas HVB, want VVB was te sterk, maar het jaar daarop kwam de promotie. ODIN is nu derde klasser. Ook ODIN 2 speelt in de derde klasse. Dan zijn er nog vier senioren-elftallen in de vierde klasse, twee junioren teams, vier aspiranten-ploegen en twee pupillen-elftallen. ODIN, dat op 19 december met een feestavond het vijfjarig bestaan gaat vieren, heeft drie velden tot zijn be schikking aan de Hoogdorperweg. Over de accommodatie mag men bepaald niet klagen. En dat doet men dan ook niet. „We hebben een plezierige club", zei de heer Bakker tevreden. De prognoses van de heer Schaap vindt men in het eerste rijtje, die van de heer Bakker daarnaast. ADO—DOS 1 3 Go Ahead—DWS 2 2 EnschedeMVV 1 3 FortunaSparta 3 1 FeijenoordNAC 1 1 PSV—Heracles 3 3 AjaxTelstar 1 Blauw Wit—Holland Sport Alkmaar—Eindhoven VeloxVolendam ElinkwijkEnschedese Bóys WageningenAGOW 3 BaronieHelmond 3 1 1 3 2 1 1 Sportclub Enschede heeft dinsdagavond voor 8000 toeschouwers in een slechte wedstrijd een kansloze 0-4 nederlaag gele den tegen FC Köln, leider in de Duitse Bun- desliga. Bij rust leidde Köln, dat aantrad zonder de voor het Duitse elftal geselec teerde spelers Weber en Overath, reeds met 1-0 de leiding. Toen de gasten na de hervatting afstapten van hun korte spel en meer en meer met dieptepasses hun voorhoede gingen lanceren, stortte En schede, met drie invallers in de gelede ren, ineen. Voor Köln scoorde middenvoor Muller in de 32e, 67e en 85e minuut. De vierde treffer kwam op naam van inval ler-linksbuiten Löhr, die in de 55e minuut raak schoot. VOETBAL Door een 6-1 zege op de Zweedse club Djurgarden heeft Manches ter United zioh dinsdagavond op Old Trafford geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi voor Jaarbeurssteden. In het Spaanse San Sebastian is men een nieuwe baan aan het bouwen voor de wereldkampioenschappen wielrennen 1965. In het basketbalprogramma voor deze week staan op vrijdagavond twee plaatse lijke ontmoetingen gepland. Dat is in de eerste plaats in de eredivisie-dames de wedstrijd White StarsHOC. HOC is nog steeds ongeslagen, terwijl White Stars er nog niet in slaagde het zoet der overwin ning te proeven. Op het oog dus een ge makkelijke zege voor HOC, dat er op be dacht moet zijn dat White Stars tot ver rassende prestaties in staat is. In de eerste klasse-heren ontmoeten de ploegen van Typhoons en Antilopen el kaar. Als de jeugdige Antilopen hun eigen spel durven spelen en zich niet het tempo van de tegenstander laten opdringen zal er heel weinig krachtsverschil zijn. Het volledige programma luidt: Donderdag, dames: Exercitia 2—Ty phoons; White Stars 2—Exercitia; HOC 4 HCK 2. Heren: HCK 2—Seadevils; White Stars—HOC 2; Exercitia 3—Typhoons 3. Vrijdag, dames: HCK 3—White Stars 3; Antilopen—HCK; SC Haarlem—HOC 5. Dames-eredivisie: White StarsHOC (8 u.) Heren: BC Lisse—HCK 3. Heren landelij ke eerste klasse: TyphoonsAntilopen (9.15 uur). De uitslagen van de dinsdagavond jn Hilver sum gehouden draverijen luiden: Amstelprijs (1500 meter met autostart): 1. Duc- Dalf, (P. Heijnen), 2,21. 9 1.34. 6; 2. Di Stefanp; 1 Dubio; tot. winn. 3.80, pl. 1.40, 2.80, 1.80, gek. 10.60. COnongeprt)s: (2040 meter), 1. Captain Kinley, (J wagenaar jr.), 3.13.0 1.34.6; 2. Cicero Wilkes J. 3. Columbia S.; tot. winn. 2.30, pl. 2 -, 3.90, gek. 18.70, cov. 7.80. LineeprUs (2020 meter): 1 Baronesse Hollo VS (P Venneman), 2.55.1 1.27.6: 2. Zllvertjp; I- Zelos van Vredenhof; tot. winn. 5.60 pl. 1.90, 4,40, 2.-, groepskop. 9.60, cov. 13.30, trio 253.70. Lekprijs (2040 meter): eerste afdeling: 1. Anita Q. (Jossen) 3.02.2 1.28.4; 2. Allee van Hagheweyde: 3. Bonny Julia; tot. winn. 10.50, pl. 2.30, 1.80, 1.80, COV. 4.90. Lekprijs (2040 meter) tweede afdeling: 1. Cle mentina Lee (C. Kleynendorst) 2.57.2 1.28.6: 2. Cheri de Kinley; 3. Bentoprise; tot wjnn. 2.60, pl. 1.80, 1.60, 2.50, gek. 5.8Q, COV. 4.90. Maasprljs (2400 meter): 1. Azalea Hanover (H. Hylkema) 3.16.6 1.24. 0; 2. Acrobaat; 3. Anna Scotch; tot. winn. 1.90, pl. 1.20, 1.20, 1.80, groeps kop. 2.90, cov. 2.60. VechtpriJs (2900 meter): 1. Carlos Pluto (S. Slderlus) 4.12.7 1.27.7; 2. Zilver Kid; 3. Bruno (buiten weddenschappen); tot. winn. 3.20, pl. 2.40, 2.10, 3.70, gek. 5.-, COV. 7.80. trio 452.30. Rünprtls (2000 meter met autostart): 1. Alle- gonda's Juweel (A. Knijnenburg) 2.48.3 1.24.2; 2. Adios K.; 3. Yonker Aster; tot. winn. 3.70, pl. 3.40. 2.60, gek. 11.40, cov. 4.20. Totale omzet 154.892,50.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17