Taxichauffeur probeerde Duitser te overrijden AGENDA 3 m Overwinnaar Scheps kreeg applaus in Tweede Kamer Kort en bondig KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Köhler ja. mam, een speldje! Vragen over vervoer van gewonden uit Botlekgebied Ontwerp-verdrag voor kinder-adoptie Opnieuw een meisje weggelopen met kinderwagen „Doris" zal niet worden gelicht Grote jeugdbende opgerold rr Haagse agglomeratie in discussie Veiling Mak van Waay W. Schumacher in Utrecht kocht Lido Scheepsorder voor Wilton-Fijenoord Twee doden in het verkeer Bewolkt maar droog ëa WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 Hij kreeg een kwartje fooi te weinig uw naaimachine Haarlem Kort nieuws Velsen-IJmuiden Beverwijk we HAtew eu visser kil eem boom stam EN MAKEN DAAR DE KIEt, UIT óebruiken: -2-g e s zw zw Zowel de rechtbank-president, mr. R. J. Brunner, als de officier van justitie, mr. D. W. Meeter, hebben zich gisteren tij dens de zitting van de rechtbank in Rot terdam bijzonder boos gemaakt over het optreden van een 47-jarige taxichauffeur uit Vlaardingen. Omdat de chauffeur van een Duitse zeeman, die hij in de nacht van 13 op 14 juli in zijn auto van Schie dam naar Vlaardingen had gebracht, een kwartje te weinig fooi had ontvangen heeft hij tot vier maal toe geprobeerd zijn bui tenlandse passagier met zijn auto te over rijden. Advertentie Toen de buitenlander een bedrag van 3,50 had neergeteld voor een rit die vol gens de meter 3,20 had gekost, eiste de chauffeur met luide stem zijn kwartje op De Duitser wenste echter niet te betalen en stapte uit. De taxi-chauffeur was daar over zo kwaad dat hij eveneens uit de auto stapte en de Duitse zeemaan achter na schreeuwde: „Vuile nazi-hond, alle Duitsers zijn geschift". Bij het horen van deze onaangenaam heden draaide de Duitse zeeman zich om en krabbelde op een sigarettendoosje het nummer van de taxi. Dit maakte de chauffeur nog razender. Hij stapte in zijn auto en zette een wilde achtervolging in. De Duitser kon, geluk kig voor beiden, steeds voorkomen dat hij door de auto werd aangereden. „Schandelijk, deze man is bereid voor een kwartje iemand dood te rijden", zo for muleerde mr. Meeter. Hij eiste tegen de Vlaardinger vier maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voorwaarde lijk plus drie jaar proeftijd, en met als bij zondere voorwaarde dat de man 's nachts geen dienst meer mag doen als taxichauf feur. c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: De Haagsche Comedie met „Celestina" van Fernando de Rojas. Regie: Joris Diels. M.m.v. Ida Wasserman, Paula Petri, Jules Croiset, Jules Royaards e.v.a. Concertgebouw, donderdag 20 uur: Con cert door het Guameri Trio (Haarlems Comité voor Kamermuziek). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 19 uur: „Bye, bye birdie", ai.; 21.15 uur: „Zij ging naar Parijs", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Plantage Tama rinde", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „De heerseres vdn Atlantis", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 uur: „Jerry, de schrik van het bataljon", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Winnetou 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 uur: „Yeah, yeah, yeah, hier zijn we", a.l. Van don derdag af 20.15 uur: „Verraad op Mont- martre", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Men gen van morgen" en „Amsterdam", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Genadeloze jeugd", 18 j. Van donderdag af 14.30: „Brokkenpiloten", ai.; 19 en 21.15 uur: „Maciste tegen de koppen- ftiëïlërs", "14 V *n»w Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De grote stilte", 18 j: Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 uur: „1 Is feest vandaag", ai. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot en met november. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Maandag, dinsdag en woensdag 21-22 u.: Grammofoonplaten- concert van Mozart en Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tot 8 november: Tentoonstelling van foto's van J. H. Böhme. Dagelijks van 10-20 u. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Expositie van cul tuurhistorische diorama's van dr. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Tot en met november. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van werk van Comeille, Lucebert en an deren (uit eigen bezit). Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 1 november. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schil derijen van Dick Wentzel. Dagelijks ge opend van 1017 uur. Zondags van 1417 uur. Tot en met 8 november. DIVERSEN Raadhuis Bennebroek: vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede: donderdag 15 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 oktober). Beursdieven. De Utrechtse politie heeft twee jeugdige loodgieters aangehouden, die een groot aantal goederen hadden weggenomen op vakbeurzen, o.a. op de R.O.K.A., Omitophilia en de schilders- beurs. De totale waarde van de buit wordt op vierduizend gulden geschat. WOENSDAG 28 OKTOBER City, 20 u.: Begroetingsavond nieuwe in woners Velsen. Stadsschouwburg, 20 u.: „De slag in de Koraalzee". Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 20 u.: Over dracht van het nieuwe orgel, dat bespeeld wordt door Simon Jansen. Cultureel Centrum, 20 u.: Lezing over „Kerkelijkheid en ontkerkelijking", door drs. J. H. C. Geusebroek, voor Oecumeni sche Raad Velsen en r.-k. Oriëntatie Cen trum Kennemerland. Ned. Herv. Gebouw, Rembrandtlaan, 20 u.: Bonte avond personeelsver. Wijsmuller. DONDERDAG 29 OKTOBER City, 20 u.: „Dokters zonder masker". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cultureel Centrum, 20 u.: Succulenta, onderwerp „Moderne cultuur van cactus sen en vetplanten". „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort-Nrd„ 20 u.: Officiële opening en overdracht aan Stichting Sociaal Cultureel Werk Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30- 12 en 14-16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10-12 uur. WOENSDAG 28 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma dame zonder schaamte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gif in het bloed". Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 u.: Mevrouw Karabinis vertelt de N.V.V.- vrouwen over ervaringen in Griekenland. K.S.A.-gebouw, 20 u.: Cabaretavond Al gemene Bond van Bejaarden. Galerie Boumans, 20 u.: Expositie Harry Kuyten. DONDERDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De val van Rome". Galerie Boumans, Expositie Harry Kuy ten. Advertentie Om ieder kind blij te maken... Nu gratis een fraai speldje bij DAM verse soepgroenten, boerenkool, wortelen en uien. Gewassen en ge sneden, fijn van smaak en puur natuur. Zo krijgt U een speldje: Knip uit ieder zakje de rode ruit (het waar merk voor alle DAM-producten); stuur 8 van deze ruiten aan Fa. F. Dam Zn., v. d. Burchstraat 3, Hoofddorp en het speldje wordt U omgaand franco thuis gezonden. Het Rotterdamse gemeenteraadslid S. Groenendijk (C.P.N.) heeft B. en W. van Rotterdam schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van het vervoer van een ernstig gewonde arbeider uit het Botlekgebied naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam op 23 oktober. De heer Groenendijk vraagt of B. en W. kennis hebben genomen van het op onthoud dat is ontstaan bij de geopende Botlekbrug, of B. en W. opheldering kun nen geven over de berichten hierover in de pers, die getuigen van misverstanden of onjuistheden en of B. en W. uit de gang van zaken niet concluderen dat een de pendance c.q. een eigen vervoersmoge- lijkheid van de G.G. en G.D. in het be trokken gebied moet worden gevestigd. De vertegenwoordigers van de 23 landen op de tiende zitting van de Haagse con ferentie voor internationaal privaatrecht hebben overeenstemming bereikt over ont- werp-verdragen voor drie van de vier be handelde onderwerpen. Deze drie zijn de internationale adoptie van kinderen, bete kening van stukken in het buitenland en de bevoegdheid van het gekozen forum. De behandeling van het vierde onderwerp, ten uitvoerlegging van buitenlandse vonnissen, is qp deze zitting, die op 7 oktober is be gonnen en heden zal eindigen, niet voltooid Over twee jaar zal over dit onderwerp een bijzondere bijeenkomst worden gehouden. Het ontwerp-verdrag voor de internatio nale adoptie van kinderen bepaalt dat adop tie een zaak van de rechter is in het land van de adopterende ouders en schrijft sa menwerking voor van de rechter met de autoriteiten in het andere land, met name ten behoeve van de voorlichting van de rechter. De kern is daarbij het belang van het kind. De mogelijkheid wordt ge opend dat landen die strenge voorwaarden stellen voor adoptie, een verklaring met bepaalde eisen aan het verdrag toevoegen. (Vervolg van pagina 1) Voor de heer Scheps (P.v.d.A.) was het gisteren een grote dag. Zijn parlementaire overwinning werd zelfs met applaus begroet. In een emotioneel betoog had dit Kamer lid zich reeds 's middags vierkant uitgesproken tegen het voorstel van minister Toxo- peus, die in een nieuwe randgemeente onderdak had willen bieden aan de honderd duizend Amsterdammers die door woningnood en krotopruiming in eigen stad geen woning kunnen vinden. Deze nieuwe randgemeente zou moeten bestaan uit de ge meenten Diemen en Ouder-Amstel, alsmede uit het westelijk deel van de gemeente Weesperkarspel. Op dit westelijke gedeelte de fameuze Bijlmermeer concen treerden zch de discussies, want daar zal het grootste part van de nieuwe stad twintigduizend van de dertigduizend te bouwen woningen moeten verrijzen. Amsterdam en mét de hoofdstad de P.v.d.A.-Kamerfractie bij monde van de heer Scheps hebben steeds gesteld dat er sneller gebouwd kan worden als deze Bijlmermeer door Amsterdam wordt geannexeerd. Minister Toxopeus, gisteren bijgestaan door de af ge vaardigen Geertsema (VVD), Albering K.V.P.), Elfferich (A.R.) en Bode (C.H.) hielden staande dat er een eind moet komen aan de voortdurende groei van Amsterdam, omdat te grote ge meenten onbestuurbaar zijn. Tegen het voorstel-Scheps voerden zij bovendien aan dat een Amsterdamse Bijlmermeer niet aan de hoofdstad zal grenzen maar een enclave zal zijn die van de moederge meente gescheiden wordt door Diemen en Ouder-Amstel. Dat zou op allerlei moei lijkheden stuiten bij de aanleg van ver keerswegen en openbare vervoersdiensten tussen de Bijlmermeer en Amsterdam. De meningen werden voorts verdeeld gehouden door de vraag op welke manier een toekomstig agglomeratiebestuur van Amsterdam het beste bevorderd wordt. Mr. Toxopeus verwees naar de mogelijk heid voor een gemeenschappelijke rege ling, die hij onlangs aan zijn voorstel heeft toegevoegd. Op grond van deze rege ling kan aan Amsterdam en de nieuwe randgemeente samenwerking op het ge bied van de woningbouw worden opgelegd. De heer Elfferich stelde zelfs voor deze mogelijkheid te veranderen in een bij voorbaat vaststaande zekerheid. Maar zijn amendement, aanvankelijk beschouwd als een aanvaardbaar compromis, kwam er gisteren niet meer aan te pas, evenmin als het voorstel van de heer Kolfschoten (K.V.P.) om van deze dwingende opleg ging een tijdelijke zaak te maken. Toen de meerderheid vóór het amende- ment-Scheps bleek te zijn, werd de be raadslaging geschorst zodat de beide voor stellen in de lucht kwamen te hangen. De heer Scheps had de samenwerking tussen de nieuwe randgemeente en Am sterdam vergeleken met een mug en een olifant. „Als de olifant één ogenblik zijn poot verkeerd neerzet is het met de mug gedaan", zei hij. Minister Toxopeus noem de het standpunt van de heer Scheps een zwaktebod en zei dat het Amsterdamse standpunt zo vaak wordt verdedigd door mensen die wel in Amsterdam werken maar er helemaal niet wonen. De heer Albering betoogde uitvoerig dat prestige-kwesties geen rol mogen spelen. Maar het debat toonde aan dat prestige kwesties zwaarder wogen dan redelijke argumenten. Zijn fractiegenoot Aarden, die met achttien andere K.V.P.'ers het amendement-Scheps steunde, noemde de autonomie van de nieuwe gemeente waar deloos als zelfs bij de opbouw al gebruik gemaakt moet worden van de diensten van Amsterdam. De minister noemde de Bijlmermeer volgens Amsterdams mo del een stadswijk zonder groeikracht. De heer Scheps hield de minister voor, dat de Bijlmermeer geen wijk zal worden maar een stad, zoals minister Toxopeus zelf in zijn wetsontwerp voorstelde. Zo bleek er in het langdurige debat een oerwoud van argumenten te bestaan, waaruit voor- en tegenstanders naar be lieven hebben geput. „Aannemer". Een 56-jarige Haagse aan nemer, die al vaker is veroordeeld, zit weer in de cel na vijf aangiften van mensen die door hem zijn opgelicht. Zij hadden hem voorschotten voor het uit voeren van bouwwerken gegeven, maar gebouwd werd er niet. Ook had hij een huis, dat niet van hem was, tegen voor uitbetaling „verhuurd" en het tegelijker tijd aan een ander „verkocht" met drie duizend gulden „handgeld". Voorts be taalde hij een Haagse winkelier met een ongedekte cheque. De politie ver wacht nog meer aangiften van gedu peerden. Berover. Toen in Dordrecht een 73-jarige weduwe uit een autobus stapte, werd haar een tas uit de handen gerukt. De dader verdween in het avondlijk duister. Terwijl de weduwe in het politiebureau aangifte deed, stapte daar een man binnen die zei de beroving te hebben gezien en de rover de tas te hebben ont rukt. Die kwam hij terugbrengen. Aan de inhoud ontbrak een portemonnee met 30,Maar toen de man het verhaal van zijn heldendaad in details moest vertellen, viel hij door de mand. Hij was zelf de rover geweest.... Inbrekers. De laatste maanden zijn in de Wieringermeer tal van inbraken in bedrijven en scholen gepleegd. Thans zijn twee jongemannen aangehouden die in augustus een inbraak pleegden in een garage in Middenmeer. Aangezien de werkwijze bij alle inbraken dezelfde was worden zij ook van de overige ver dacht. Beiden, goede bekenden van de justitie, hebben de inbraak in de garage bekend. De directie van de Koninklijke Neder landse Stoomboot Maatschappij deelt me> de, dat het op 14 oktober nabij Napels ge zonken ms „Doris" gezien de hoge ber- gings- en reparatiekosten niet zal worden gelicht. Het schip vormt geen beletsel voor het scheepvaartverkeer ter plaatse. Wekenlang zorgvuldig speuren door de Rotterdamse recherche heeft licht ge bracht in een groot aantal inbraken, die de laatste tijd in Rotterdam zijn gepleegd. Een twintigtal jeugdige verdachten (met uitzondering van enkele ouderen varieerde de leeftijd tussen de 18 en 22 jaar) kon worden ingerekend. 73. Lang duurde het niet of Karo bereik te het onderzeese schelpenpaleis, waar Brammetje Fok door Heer Truffel gevan gen werden gehouden. Er was niemand te zien. Maar Karo begreep, dat hij er beter niet zomaar naar binnen kon lopen. Speurend keek hij om zich heen naar een vermomming. „Aha Op de zeebodem liet een zee-anemoon zich door het water rustigjes wiegen. In een wip had Karo de anemoon op het kop je getild en alleen zijn pootjes staken er nog onder uit. Zó liep hij voorzichtig het schelpenpaleis binnen. Hij kon niet weten, dat hij on zichtbare wachters passeerde, maar die wachters letten ook niet op die enkele zee-anemoon. Zonder moeite drong Karo tot in het diepste van het schelpenpaleis door. Juist wilde hij een deur openen, toen hij stemmen hoorde. Haastig keek hij om zich heen naar een plaats om zich te verbe gen. De kamer was kaal. Er stond een stoel en een tafel en op die tafel een grote lege vaas. Meer niet. Vliegensvlug wipte Karo in de vaas; de anemoon was alles, wat Heer Truffel zag toen hij binnentrad. En achter hem liep zwaar geboeid Bram metje Fok! NEEN DAT l& KUN 46 TOCH OOK TOCH EEN jv^VOOR K1EE6E DAN EERST OMDOPEN - VAN NU AP HEET ZE SCHEEPSKIEL J VkAeoESTOK; NIET MEER VWtóÊESTOK "YTkuNNEN WE DAN DEZE NIET t/f^^^^Y_6EBRUIKEN 2 Gistermiddag omstreeks twee uur heeft ook in Rotterdam een jonge moeder de schrik van haar leven gekregen, omdat haar kinderwagen met baby plotseling verdwenen was. De vrouw was een winkel binnengegaan en had kind en wagen even buiten laten staan. Plotseling bleek na dat zij bij herhaling had gekeken of alles goed was de wagen verdwenen. De po litie stuurde alle beschikbare auto's plus een flink aantal agenten per fiets op pad De moeder zelf verdween wanhopig in een politieauto. Een kennis van haar ontdekte een klein half uur later wagen en baby onder de hoede van een achtjarig meisje, dat maar „Of het contact met buurgemeenten aan leiding zou kunnen geven in gezamenlijk overleg tot nieuwe bestuurlijke vormen te komen, laat zich thans nog niet beoorde len." Dit antwoorden B.. en W. van Den Haag da begrotingscommissie. ,,,Maa» een discussie kan hierover aan de orde wor den gesteld." Daarbij zou volgens het col lege hét rapport "Werkgroep „Haagse ag glomeratie" van de Partij van de Arbeid gewest Zuid-Holland, een waardevolle bij drage kunnen leveren. In het rapport wordt onder meer gesug gereerd een intergemeentelijke adviescom missie, gevormd door raadsleden, in te stellen. In de memorie van antwoord merken B. en W. van Den Haag voorts op dat het prematuur zou zijn om binnen bepaal de grenzen bevoegdheden van het ge meentebestuur over te dragen aan com missies. Het streven naar meer decentra lisatie van bestuur voor Den Haag be hoeft bestudering in breder verband. Men beraadt zich over de vraag op welke ma nier de studie ter hand zou kunnen wor den genomen. Voor de gisteren bij Mak van Waay in Amsterdam begonnen kunstveiling be stond veel belangstelling van kooplustig publiek uit binnen- en buitenland. Voor een paneel van David Bles „Inte rieur met figuren" werd ƒ8.600 betaald. Een kleine Bosboom „Leids kerkinterieur' bracht 7.400 op. Een stadsgezicht van Breitner „Gezicht in de Paleisstraat te Amsterdam" ging voor 10.000 van de hand. Een werk van W. van Diest (17de eeuw) „Zeeslag bij Terheide" werd geveild voor 25.400. Een werk van de Duitse im pressionist Otto Dil „Paardenrennen bij München" voor 2.100. Voor een doek van Jules Dupre „Boe renerf met kippen" betaalde men ƒ4.600. Een stuk van Gerbrand van den Eeckhout (een leerling van Rembrandt) „Kinderen met bokkewagen" ging voor 6.000 van de hand. Een „Interieur" van Elisabeth Alida Haanen voor 4.800. Een doek van Isaac Israels „Toilet maken aan een tafel van een Parijs café" veranderde voor 6.200 van eigenaar. De Exploitatie Maatschappij Schevenin- gen (E.M.S.) heeft het Amsterdamse café- en restaurantbedrijf „Lido" verkocht aan W. Schumacher's Handelmaatschappij in Utrecht. De nieuwe eigenaar zoekt een koper voor het bedrijf. Van deze koper zal afhangen of het bedrijf op dezelfde voet zal worden voortgezet. Zoals gemeld heeft de E.M.S. dezer dagen bekend ge maakt de exploitatie na 28 februari vol gend jaar te beëindigen. Wilton-Fijenoord heeft van de Griekse rederij „Dorian Cruises" de opdracht ont vangen voor de bouw van een passagiers schip met een bruto-tonnage van ongeveer 3300 ton. Het schip is bestemd voor va- kantietochten in de Middellandse Zee. Als datum van oplevering is het tweede kwar taal van 1966 genoemd. Het schip zal on wat met de wagen was gaan rijden. Het kind had niet het minste kwaad in de zin maar omdat zij al eerder iets dergelijks heeft gedaan, heeft de kinderpolitie zich over haar ontfermd. Het blijkt een meis je te zijn, dat een BLO-school bezoekt en vaak aan het toezicht van de ouders ont snapt. De zestigjarige mej. De Boer verloor gistermiddag in Groningen haar even wicht op de fiets, toen zij zich aan een personenwagen vasthield terwijl uit tegen overgestelde richting een met kolen be laden vrachtwagen naderde. Zij viel en kwam onder het achterwiel van een vrachtauto. Met inwendige verwondingen is zij naar het academisch ziekenhuis overgebracht waar zij is overleden. Gistermorgen om kwart voor zeven is de 66-jarige wielrijder A. C. M. Sweelsen in Hilversum door een autobus in de flank gegrepen en zo ernstig gewond dat hij tijdens het transport naar het zieken huis ovwleed:— -* Het KNMI deelt mee: Aan de zuidflank van een krachtig ho- gedrukgebied, waarvan het centrum boven West-Rusland is aangekomen, staat een oostelijke stroming, die tamelijk vochtige continentale lucht aanvoert. Hierin komt veel bewolking voor, maar weinig of geen regen. Depressies op de oceaan volgen een noordoostelijke koers en trekken via IJs land naar de Poolzee. Boven Europa komt het komende etmaal nog weinig verande ring in de weerstoestand. In ons land zal het komende etmaal nog veel bewolking blijven, maar de kans op regen van enige betekenis is niet groot. In de temperatuur komt weinig verandering. WEERRAPPORTET* Maximum-temperaturen Qfi J 5 V -2 d binnen- en buitenland. ■O S3 e, "m h u. d Neerslag: laatste 24 uur. cd a SB Den Helder geheel bew. O 8 0 Ypenburg motregen no 8 0,1 Vlissingen geheel bew. no 9 0 Eelde geheel bew. O 8 0 De Bilt geheel bew. no 8 0,1 Twente motregen ono 7 0,1 Eindhoven geheel bew. no 8 0 Z.-Limburg geheel bew. O 7 0,5 Helsinki geheel bew. 9 0 Stockholm mist 9 0 Oslo motregen w 1 0,5 Kopenhagen zwaar bew. ono 9 0 Aberdeen zwaar bew. zzo 16 0,6 Londen geheel bew. n 13 0 Amsterdam motregen ono 8 0,1 Brussel mist ono 7 0,1 Luxemburg geheel bew. nno 5 0,1 Parijs geheel bew. windst. 8 0 Bordeaux zwaar bew. windst. 11 0 Grenoble geheel bew. windst. 11 0 Nice regen n 18 7 Berlijn geheel bew. O 7 0 Frankfort geheel bew. ono 7 0 München mist ozo 7 0,5 Zürich geheel bew. nno 7 0,2 Genève geheel bew. n 8 0 Locarno zwaar bew. windst. 12 1 Wenen mist n 11 0 Innsbruck mist w 9 0 Belgrado zwaar bew. O 15 0 Athene onbewolkt nno 25 0 Rome regen windst. 19 1,1' Earcelona zwaar bew. nnw 11 0 Madrid geheel bew. windst. 17 0 Mallorca zwaar bew. O 19 0,1 Lissabon onbewolkt no 22 0 Donderdag 29 oktober Zon op 7.29 Maan op uur, uur, onder onder 17.18 15.44 uur. uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 28 oktober Hoog water 8.58 uur en 21.39 uur. Laag water 4.17 uur en 16.42 uur. Donderdag 29 oktober Hoog water 10.29 Laag water 5.36 uur en 23.16 uur. uur en 18.13 ur. Het hoog en laag water te Zandvoort is geveer 225 passagiers kunnen vervoeren. 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2