Concilie debatteert over de evangelische armoede Premier Pompidou blijft oppositie goed de baas Wilson staat pal voor gekleurde Rhodesiërs VN-schuldenaren lopen kans hun stemrecht te verliezen l VAL DA WERELDNIEUWS Haalde Stikt* spons eroverI Van dag tot dag Ingewikkeld probleem Parlementaire NAV O-conferentie Franz Olah legt functies neer Militair proces in Münster begonnen Overstromingen op Oost-Java Boven Europa meer radioactiviteit Minister Saragat gaat naar Londen ^Praatótoel WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 3 Zedenleer moet Christus tot middelpunt hebben Landbouwpolitiek kreeg steun van meerderheid Chirurg vrijgesproken in Duits sterilisatieproces Vitaminen.»'n weldaad! Berichten over een staatsgreep in Albanië Opzettelijk vaag Op de Paula Spotter /Verkouden! VLUG de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht verfrist Aardbeving in Oostenrijk De onverwachte afloop van de discussies ln de Tweede Kamer wil niet zeggen dat er nu een snelle uitweg is voor de Amster damse problemen. Op het eerste gezicht zijn er drie mogelijkheden a) Minister Toxopeus komt met een nieuw ontwerp, waarin hij toegeeft aan de meerderheidswens van de Kamer (Bijlmermeer bij Amsterdam). Deze moge lijkheid bestaat alleen in theorie. Politiek is zij vrijwel uitgesloten. b) Minister Toxopeus treedt af en er komt een nieuwe minister van Binnen landse Zaken die de meerderheidswens van de Kamer uitvoert. c) Het kabinet neemt geen snelle be slissing zodat de Kamer de kans krijgt een initiatief-ontwerp voor te stellen, waarin het amendement-Scheps is verwerkt. Een dergelijke initiatiefwet zal waarschijnlijk onaanvaardbaar zijn voor minister Toxo peus. Of er nog een vierde mogelijkheid is een aanvaardbaar compromis tussen de mening van de minister en die van de Kamermeerderheid zal waarschijnlijk afhangen van de vindingrijkheid van mr. Toxopeus. Hij zal bij zijn pogingen stellig gesteund worden door het hele kabinet omdat zijn heengaan wellicht tot een ingrijpende reorganisatie binnen het kabi net zou leiden. Een nieuwe liberaal op Binnenlandse Zaken die tegen het stand punt van de meerderheid van de liberale fractie in de Tweede Kamer zal willen ingaan zal immers niet makkelijk gevon den kunnen worden. Een minister van een andere politieke kleur op Binnenlandse Zaken brengt de hele portefeuilleverdeling binnen het kabinet-Marijnen in het geding. Een dergelijke reorganisatie zal vrijwel zeker tot een volwassen kabinetscrisis leiden. Maar het kabinet-Marijnen moet eigenlijk nog beginnen aan het eigenlijke werk zoals A.O.W.-verhoging en belas tingverlaging zodat men zowel in het kabinet als in de regeringsfracties het einde voor de periode-Marijnen stellig nog niet gekomen acht. Conclusie: via de Bijlmermeer is minister Toxopeus en met hem het hele kabinet in een onverwacht en ingewikkeld probleem terechtgekomen. Illlllllllllllilllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll (Van onze correspondent) ROME Bij de 110de algemene con gregatie van het Vaticaanse concilie zijn de armoede en de sociale rechtvaardig heid het voornaamste onderwerp van ge sprek geweest. Kardinaal Raoul Silva, aartsbisschop van Santiago in Chili, zei, dat de evangelische armoede niet alleen vereist dat de kerk zich losmaakt van rijkdommen, maar ook dat die rijkdom men op de juiste wyze worden gebruik ten gunste van de armen. Het bestaan van de armoede in de we reld en de mogelijkheden waarover de christenen beschikken, die behoren tot be voorrechte volken alsmede de oecume nische geest drijven ons tot het oprichten van een internationaal genootschap, dat de solidariteit van alle christenen tot uit drukking moet brengen tegenover de ar men. Deze organisatie, die op den duur chris tenen van alle belijdenissen zou kunnen gaan omvatten, zou zich bezig moeten hou den met de verheffing en de vooruitgang van de achtergebleven volken. Zij zou ieder jaar door middel van een grote col lecte over de gehele wereld moeten ge tuigen van het feit, dat de evangelische armoede solidair is met de armoede onder de volken en de individuen in het algemeen De bisschop der Melchieten van Antio- chia, mgr. Zoghby, merkte op, dat gelovi gen en niet-gelovigen op dit ogenblik strij den om de ziel van de armen. Willen de christenen enige kans hebben op de over winning, dan zijn eenvoud en armoede de sterkste wapens. De pracht en praal der hoge geestelijkheid wekken de indruk dat de kerk wil regeren in plaats van dienen. In dezelfde geest sprak de aartsbisschop van Buenos Aires, kardinaal Caggiano. Hij meent evenwel dat de rechtvaardigheid in de eerste plaats moet komen, want, zo zei hij, de mensen van onze tijd dorsten daarnaar en blijken voor deze waarde een grotere gevoeligheid te hebben dan voor onverschillig welke andere natuurlijke of bovennatuurlijke realiteit. De patriarch van Antiochia meent dat de zedenleer van de kerk nodig moet PARIJS (Reuter) Ongeveer tweehon derd parlementsleden uit de vijftien NAVO-landen zullen maandag zestien no vember een conferentie van vijf dagen be ginnen in het Parijse hoofdgebouw van de organisatie. Verwacht wordt dat het Ame rikaanse plan voor een multilaterale kern macht een van de voornaamste punten van bespreking zal vormen. (Van onze correspondent) PARIJS Het is de oppositie in de Franse Nationale Vergadering afgelopen nacht niet gelukt met haar motie van wan trouwen over de landbouwpolitiek de re gering van Georges Pompidou ten val te brengen. Na langdurige gepassioneerde de batten konden om drie uur vannacht de voor- en tegenstemmers worden geteld. Met 209 stemmen bleek de oppositie van communisten tot en met de radicalen en katholieke volksrepublikeinen er 33 tekort te komen om Pompidou naar huis te kun nen sturen. De nederlaag is voor de te genstanders van De Gaulle in het parle ment des te zwaarder omdat de grondwet niet toestaat dat binnen de huidige zit tingsperiode nog eens een motie van wan trouwen tegen de regering wordt inge diend. De regering had bij monde van pre mier Pompidou en van de minister van Landbouw Pisani vrij gemakkelijk spel om de eigen aanhang bijeen te houden. Te voren was al toegezegd dat na de stem ming iets voor de boeren zal worden ge daan. Die vage belofte bleek voldoende om de desertie uit het regeringskamp tot slechts tien conservatieven te beperken. Voor de rest beriepen beide bewindslie den zich vooral op de noodzakelijkheid van de Europese landbouwpolitiek, waardoor Frankrijk er eminent belang bij heeft zijn eigen prijzen op dit moment zo laag mo gelijk te houden. (Van onze correspondent) WENEN De vroegere Oostenrijkse mi nister van Binnenlandse Zaken, Franz Olah, die enkele weken geleden door het socialistische partijbestuur werd gedwon gen af te treden, heeft nu afstand gedaan van al zijn functies in het algemene Oostenrijkse vakverbond, waarvan hij de laatste jaren voorzitter was. Een socialistisch „scheidsgericht" had vastgesteld dat hij in deze laatste func tie financiële transacties had doorgevoerd die met het reglement in strijd waren Olah verklaarde weliswaar terecht dat hij geen persoonlijk voordeel van deze transacties had gehad, maar hij moest toe geven dat hij zonder ruggespraak met de partij of met andere bevoegde instanties gelden van het vakverbond ter beschik king had gesteld voor de aankoop van meubels door arbeiders. Ofschoon verschillende delegaties van vakverenigingen naar Wenen waren ge komen om Olah te steunen en tegen zijn ontslag te protesteren, bleef deze actie zonder resultaat, omdat Olah zelf van te voren de consequenties had getrokken. De socialistische partij is voorlopig ont komen aan een ernstig intern conflict, omdat zij geen beslissing hoefde te nemen. Het blijft echter de vraag of een groot aantal arbeiders, dat sterk met Olah sym pathiseert, geen verdere acties zal onder' nemen. Die verwijzing naar de Euromarkt waar op de verdediging van het regeringsbeleid dus vooral steunde was uiteraard in de eerste plaats weer een nauwelijks bedekte beschuldiging aan het adres van West Duitsland dat tot dusver weigeren blijft aan De Gaulle's jongste ultimatum over de gecoördineerde landbouwprijzen gehoor te geven. MüNSTER (Reuter) In Münster is gisteren het proces begonnen tegen zeven officieren en manschappen van het West- duitse leger, die op 9 april de dood heb ben veroorzaakt van acht Westduitse mi litairen, van een Nederlandse en een In donesische officier tijdens een artillerie demonstratie op het NAVO-schietterrein in Bergen-Hohne. Een 81-millimeter granaat trof toen de vrachtauto waarop onder anderen de bui tenlandse waarnemers stonden. Behalve de tien slachtoffers liepen negen West duitse soldaten verwondingen op. De be schuldiging luidt het veroorzaken van een dodelijk ongeval door onachtzaamheid en het toebrengen van lichamelijk letsel. DJAKARTA (AP). Oost-Java is voor de tweede maal deze maand getroffen door ernstige overstromingen. Vermoedelijk zijn daarbij 35 mensen omgekomen. De rivieren Besini en Bondojoedo heb ben bijna het gehele district Poeger overstroomd. De doorbraak van de dijken moet worden toegeschreven aan onvol doende toezicht en onderhoud. worden herzien. De leerstellingen op dat gebied zijn vanaf de zestiende eeuw sterk beïnvloed door de geestelijke onrijpheid van een gesloten absolutistische maat schappij, te sterk doordrongen van het Ro meinse recht. De christelijke zedenleer moet Christus tot middelpunt hebben en het karakter dragen van vrijheid en liefde, maar niet gebaseerd zijn op geboden en bedreigin gen. De patriarch eindigde met een uit spraak van paus Joannes XXIII: „Wij hebben nog helemaal niet ontdekt welke de ware eisen zijn van de naastenliefde". BERLIJN (DPA) De 56-jarige chirurg dr. Axel Dohrn is door de Berlijnse kamer van het Westduitse hooggerechtshof in ho ger beroep vrijgesproken van de beschul diging van het toebrengen van lichamelijk letsel bij sterilisaties. Het tegen dr. Dohrn gewezen vonnis van de Hannoverse rechtbank 'van zes maanden gevangenisstraf onvoorwaarde lijk, voor het toebrengen van lichamelijk letsel in veertig gevallen, is nietig ver klaard. De arts had als hoofd van een zieken huis bij Hannover naar hij zelf zei onge veer 1300 vrouwen met hun toestemming gesteriliseerd. Volgens de akte van be schuldiging was er in 149 gevallen geen medische noodzaak voor de ingreep. Het proces tegen dr. Axel Dohrn heeft in West-Duitsland onder artsen en leken stof tot discussie gegeven over het vraag stuk van de geboortenregeling. Advertentie Medici bevestigen, dat voor de gezondheid en het aanzien van de huid vitaminen onmisbaar zijn. Daar ons lichaam echter geen vitaminen vormt, verschaft Vitamol van buitenaf deze opbouwende stoffen en voorkomt daardoor vroegtijdige vermoeidheidsverschijnselen. Vitamol houdt uw huid jong en garandeert een steeds goed verzorgd uiterlijk. vitamol DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Voedingscrème (groene tube), herstelt en verzorgt de huid 's nachts Dagcrème (blauwe tube), ter bescherming van de huid overdag Vitamol - vitamine-huidverzorging - tuben en flacons 4.75 tot 6.75 ln Zagreb, de op een na grootste stad van Joegoslavië, is grote schade aan gericht door het water van de rivier de Sava die in dertig jaar nimmer zo ver buiten zijn oevers is getreden. De rivier heeft een dijk doen be zwijken en een groot deel van de stad overstroomd. De meeste bewoners hebben zich op de bovenverdiepingen van hun woningen teruggetrokken. Voor zover bekend hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. BONN (DPA) Boven Europa zijn thans de gevolgen van de eerste Chinese kernontploffing waargenomen: radioactie ve deeltjes bereiken met atmosferische stromingen Midden-Europa. Tot deze gevolgtrekking komt het West duitse ministerie van wetenschappen na kennis te hebben genomen van metingen door de Westduitse meteorologische dienst. De waarnemingspost Königstein in de Taunus heeft voor het eerst sinds lange tijd een stijging van de radioactiviteit vastgesteld. Ook op de 2.963 meter hoge Zugspitze kwam men tot dit resultaat. Hier verklaar de men dat de stijging van radioactiviteit bijna even groot was als na de eerste Franse kernontploffing in de Sahara. ATHENE (AFP) Het dagblad Ianine meldt dat uit Albanië uitgeweken Griekse vluchtelingen vertellen, dat kortgeleden in Albanië een mislukte poging tot omver werping van het communistische regime van president Enver Hodja is gedaan. In verband daarmede zouden talrijke offi eieren zijn terechtgesteld. Er is een be wind van terreur en onderdrukking ingesteld. (Van onze correspondent) ROME In Rome is bekendgemaakt dat de Italiaanse minister van Buiten landse Zaken, Saragat, vier november naar Londen gaat om er besprekingen te voeren met de Britse minister van Buiten landse Zaken, Gordon Walker. Gesproken zal worden over de Europese integratie, de Europese Economische Gemeenschap, de kwestie van de multilaterale kernbe wapening, de nieuwe politieke toestand in de Sovjet-Unie en de verhouding met China. Gordon Walker heeft de zes ministers van Buitenlandse Zaken van de E.E.G.- landen boodschappen gezonden, waarin hij de hoop uitspreekt hen spoedig te kun nen ontmoeten, aldus is dinsdag van of ficiële zijde in Londen vernomen. Op uitnodiging van de Britse regering zal de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Per Haekkerup, eveneens in no vember een bezoek aan Londen brengen. Ook de Deense premier Otto Krag ont ving een uitnodiging. Hij heeft nog geen datum voor zijn bezoek aan de Britse hoofdstad vastgesteld. NEW YORK (AP) Negen landen heb ben meer dan twee jaar achterstand bij de betaling van hun aandeel in de vredes operaties van de Verenigde Naties in het Midden-Oosten en Kongo. Ze lopen dus de kans hun stemrecht in de algemene ver gadering te verliezen krachtens artikel 19 van 't handvest van de volken-organisatie. De landen en het bedrag van hun ach terstallige schulden in dollars zijn volgens het laatste rapport van de V.N.: Wit-Rus- la-nd 1,8 miljoen dollar, Tsjechoslowakije 3,5 miljoen dollar, Hongarije 2,1 miljoen dollar, Paraguay 132.490 dollar, Polen 3,7 miljoen dollar, Roemenië 1,3 miljoen dol lar, Sovjet-Oekraine 6.8 miljoen dollar, Sovjet-Unie 52,6 miljoen dollar en Jemen 141.468 dollar. Volgens het laatste rapport van 3 sep tember, hebben onder andere de volgende landen achterstand in hun betaling aan de normale begroting van de V.N.: Albanië 8.596 dollar, Brazilië 433.074 dollar, Formosa 506.774 dollar, Cuba 32.676 dollar, Hongarije 720.881 dollar, Laos 31.965 dollar, Verenigde Arabische Republiek 28.416 dollar, Jemen 58.850 dollar. Het totaal bedrag van deze schuld is 3,4 miljoen dollar. SALISBURY (Reuter en AP) „Chan tage en intimidatie" noemt de premier van Rhodesië, Ian Smith, de waarschu wing van Harold Wilson dat de Britse re gering elke eenzijdige onafhankelijkheids verklaring van de Rhodesische minderheid als een openlijke daad van verraad en rebellie zal beschouwen. „Grnot-Brittan- nië heeft toegegeven aan de druk van het Afrikaans-Aziatische blok in het Gemene best", zei Smith. Praktisch het gehele Britse Gemenebest staat achter Wilsons ernstige waarschu wing aan Smith, aldus onze correspondent in Londen. Rhodesië dreigt volkomen te worden geïsoleerd. Ongeveer eenderde van de Europese be volking in Rhodesië bezit een dubbele, na melijk Rhodesische en Britse nationaliteit. Als zij een verklaring van eenzijdige on afhankelijkheid zouden steunen, zouden zij zich volgens de Britse wet schuldig ma ken aan verraad en vervolgd kunnen wor den. Ook zouden alle Rhodesische ambte naren, die nog steeds als Britse onderda nen worden beschouwd, schuldig zijn. Het doel van Wilsons is om een over haast illegaal initiatief door het regime van Smith te voorkomen. Indien dit lukt is Wilson van plan een grote constitutio nele conferentie in Londen bijeen te roe pen, die zal moeten worden bijgewoond door Europeanen en Afrikaners. Wilsons openbaar beroep op Smith was onvermijdelijk nadat deze Wilsons uitno diging om onmiddellijk naar Londen te ko men niet heeft aanvaard en nadat Wilson 48 uur tevergeefs op de van Smith ver langde verzekering om af te zien van een eenzijdige uitroeping der onafhanke lijkheid had gewacht. Wilson's voorganger, Sir Alec Douglas Home, had tussen april en juli in drie, volkomen openhartige, particuliere brie ven aan Smith hetzelfde standpunt inge nomen. Maar deze geheime diplomatie bleef zonder effect, voornamelijk omdat de brieven een niet-officieel karakter droe gen. De dreigementen van Wilson over de te nemen maatregelen, diplomatieke, finan ciële en economische, als in Salisbury de bom barst, zijn opzettelijk vaag gehouden. Het plan tot een rondetafelconferentie in Londen, waar alle rassen en alle poli tieke opinies vertegenwoordigd zullen worden is een poging om de crisis posi tief te benaderen. Britse economische maatregelen tegen Rhodesië kunnen ern stige gevolgen hebben voor dat land. En geland is Rhodesië's belangrijkste markt. Ongeveer dertig percent van de Rhode sische export wordt er opgenomen. De speciale commissie voor kolonialis me van de algemene vergadering heeft de Veiligheidsraad gisteren gewezen op de „ernstige toestand" in Rhodesië. De spe ciale subcommissie voor Rhodesië heeft op dracht gekregen met de nieuwe Britse re gering te gaan spreken over deze kwestie, Yffenhoedje Er staan opeens vier zwijgende kinde ren voor me, en dochter Ina van negen zegt: „we gaan IJffenhoedje spelen". Ze monsteren me met een vijandige blik in hun nuchtere koele oogjes. Er is er één bij met een raar camouflagepak aan, en een soort Wildwesthoed op z'n uitdruk kingsloos bleek gezicht. Je kunt je zo voorstellen, dat hij over vijftig jaar pre cies ditzelfde gezicht zal hebben, alleen wat meer gerimpeld. En ze staan maar steeds te kauwen, als rundvee. Dat ken ik wel, van Ina, die weken lang volko men smakeloos uitgekauwde stukjes kauw gom zuinig bewaart, die ik dan op da gekste plaatsen en tijden, in de visitekop jes en op de broodplank vastgeplakt, of, als een vals gebit in een bakje water op haar wastafel, terug vind. ,Wat ga je spelen?" vraag ik argwa nend, want ik zie, dat ze zwaar bewa pend zijn met enden hout en plastic pis tooltjes. „We doen er écht niks mee", stelt Ina gerust. Maar het hóórt bij IJf fenhoedje". Massamensjes zijn het. Geen madelief kunnen ze meer van een roos onderschei den, maar van automerken weten ze al les. In een ruizende boom zien ze een sta-in-de-weg, die nodig moet worden om gehakt; een zingende vogel is een schiet schijf voor de katapult „geen woorden maar daden" hun folklore. Ze vullen hun spel met geleende romantiek uit de kijk kast, waar ze de vergeelde held Ivanhoe onlangs uit de mottenballen hebben ge trokken. Maar ergens in hen leeft toch blijkbaar nog een vaag verlangen naar avonturen en heldendaden; ergens spreekt de dappere ridder, die op zijn paard door de dichte wouden draaft, hen toch nog aan. Hun natuurschoon bestaat nu uit het Landje, een overgeschoten lap je grond, dat, door teveel hondeneige naars bezocht, ontluisterd ligt te wachten op de volgende torenflat. Ze steken hun hoofdjes met de doffe, grof gesnoeide pie ken bij elkaar, en ik hoor ze smiespelen. We moeten Robbie vragen die hep een écht IJffenhoepak!" „Nee. Néééé! Robbie niet, hoor. Dat is een rotjog. Hij schiet me altijd dood als ik langskom". Ja, een nare opschepper is-ie!" „Nou. zegt Ina; „en z'n vader dat is ook zo'n uitslover. Die heeft een auto met groe ne r am e n!" Dat doet de deur dicht. Weg met Robbie. Ze slenteren weg, maar een kwartier later staan ze weer hijgend voor me. „Mammaaa"doet Ina heel geheimzinnig; „we durven niet meer naar het landje. Er is een Kinderlokker!" „Een hele Enge Vent", komt spuit elf, het Ca mouflagepak. Ze kijken geweldig interes sant, en ze krijgen me nog zo gek om mee te gaan. Op het landje ontdek je dan een eerzame AOW-er, die op een bankje rustig van Drees zit te trekken. „Nou- én.kom je dan, en je voelt je geno men. „Hij kéék zo gek", argumenteert het ouwelijke koppie, en verschuift z'n kauw- gompruim van links naar rechts. „Ja, en hij sneed gras, en dat dee-ie in een zak", smoest een sprieterig grietje met een zij delingse blik op de verdachte; „en hij zei, dat-ie dat ging opete n!" Dit is de randstadromantiek, waar zij het mee moe ten doen dit zijn de avonturen, die hen nog resten: een bevuild landje bij gebrek aan dichte wouden, een Kinderlokker bij gebrek aan draak, en een zakkiepetatmét in de plaats van de zelf overwonnen oeros. Advertentie J Wurger. In Lynn, een voorstad van de Amerikaanse stad Boston, is het lijk ge vonden van een 83-jarige weduwe, die gewurgd bleek te zijn met een nylon kous. Dit schijnt opnieuw het werk te zijn van de man die bekend staat als de „wurger van Boston", die sinds juni 1962 nu al twaalf van dergelijke moorden heeft begaan. Ontslag. De Amerikaanse ruimtevaarder John Glenn, de eerste Amerikaan die een baan om de aarde maakte, is in het Witte Huis geïnstalleerd als kolonel van de mariniers. Glenn, die deze lente bij een val werd gewond, heeft besloten zijn ontslag in te dienen bij de NASA, het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart. WENEN (Reuter) Het gebied van Wenen en andere delen van Oostenrijk zijn gisteravond getroffen door een serie aardschokken van betrekkelijk grote kracht. In tal van huizen vielen schilde rijen van de muur. Van slachtoffers is geen melding gemaakt en er schijnt geen grote schade tè zijn aangericht. In het beroemde Weense Burg-theater vluchtten de artisten van het toneel. Even leek het of paniek zou uitbreken onder de aanwezigen. Toen begon iemand in de handen te klappen en dit werd door de anderen overgenomen. Na tien minuten kon de voorstelling worden voortgezet. Ook in Tsjechoslowakije en Hongarije zijn de schokken gevoeld. Advertentie „Hoofd". Bij de uitgeverijen in Moskou wordt hard gewerkt aan het verwijderen van Kroesjtsjevs naam uit boeken die binnenkort zullen verschijnen. Dit geldt in het bijzonder voor de in vreemde ta len uit te geven werken. In gevallen waarin voor goed begrip van zaken uit spraken van Kroesjtsjev e.d. onontbeer lijk zijn, worden die zonder het noemen van een naam toegeschreven aan het „hoofd der regering." Brand. Door een brand in een olie-instal latie in het havengebied van Sydney in Australië, is een schade aangericht van ruim drie miljoen gulden. Uitwijzing. De Zwitserse regering heeft besloten tot de uitwijzing van Mohamed Khider, de Algerijnse oppositieleider dia door de Algerijnse regering wordt be schuldigd van verduistering van zestig miljoen Zwitserse francs ten nadele van Algerije. Hondenafstotend. De postbodes van Chica go trekken "van vandaag af de stad in gewapend met een spuitbus met een „hondenafstotende" vloeistof. De direc teur van de posterijen in Chicago heeft gezegd dat hij wel van honden houdt, maar dat zijn personeel te vaak wordt gebeten. De vloeistof, die ongevaarlijk wordt genoemd bestaat uit een mengsel van Cayenne-peper en aardolie. Meer. De Russische communistische par tij heeft op het ogenblik llVs miljoen leden, twee miljoen meer dan drie jaar geleden. Dit betekent, aldus de Pravda, dat van de twintig Russen er één lid van de partij is. Neergestort. Bij een luchtvaartdemonstra tie in El Centro in de Amerikaanse staat Californië is een tweemotorig vlieg tuig in brand gevlogen en op een van de gebouwen van het vliegveld neerge stort. Daar bevonden zich enige honder den toeschouwers, van wie er vier wer den gedood en vijftig gewond.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3