m „Ik kijk scherp naar de prijs ...en Iet terdege op de kwaliteit!" Macaroni AHEiwlensoepSQ Speculaas» 89 Bessengelei 70 Valpolicella 298 Doperwlen-fijn60 2 75 75 Appelmoes Huögtezon 69.- Wees prijsbewust ...kom ook naar TV-regisseur Nico Knapper: „Ik wil geen bliksemsterren maar kundige vakmensen" „Jazz and poetry" in Rembrandttheater Onderzoek naar verdwenen azijn - zonder resultaat - door politie afgesloten Bromfietser botste op bestelauto BIJ TOPSY THUIS Van lage prijzen alleenkomt de moderne huisvrouw niet meer onder de indruk. De laagste prijs voor de beste kwaliteit, daar gaat het haar om. Wees ook prijs- en kwaliteitsbewust: kom ook naar Albert Heijn. Het beginisdeze week alweer goed, met die malse, hele braadkip. Dat is kwaliteit. Dat is een lage prijs! m Pm ]£Ódél Gebraden Gehakt 100 gram 29 Reuze Ontbijtkoekper stuk 69 Havermout snelkokend pak 500 gram 35 Spaghettipak 250 gram 43 AH-Rookworst vacuum-verpakt .±250 gram 99 Aardbeien/Ananas schijven 2 naar keuze T WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 8 „Al dat populaire gedoe leeg en would-be" Nachtconcert in Haarlem „Om paps niet te wekken als ik eens erge dorst mocht krijgen, heb ik die glazen water maar cast neergezet". Examens Kerkelijk nieuws HULU, MALSE urr DE DIEPVRIES elleboogjes reuzepak 500 gram met worst 1/1 blik W Rode wijn (voor avondjes en tafelgebruik) Le Soleil 1/1 blikgfT^^ W DELICATA CHOCOLADE LETTERS Fidalgo Ruby Port 43° 1/1 blik \v siÉm" x HAAL DE ZON IN UW HUIS! CLUBPRIJS Nico Knapper, regisseur bij de VARA-televisie, is na zijn gymnasiumstudie, nu elf Jaar geleden, bij Wim Sonneveld en later Toon Hermans gaan werken. Nadat hij met een Frangaise, Janine, getrouwd was hebben beiden een grote tournee gemaakt. Zij speelt blokfluit, hij gitaar en beiden zongen ze goede oude voornamelijk Franse volksmuziek uit de 15de eeuw tot nu. Zes jaar lang traden Janine en Nico op in cabarets. Toen gingen ze naar Amerika om tijdens een festival Frapkrijk te ver tegenwoordigen. Hun reis werd gesteund door de Alliance Frangaise en de Franse regering. Drie jaar geleden kwam hij met Janine terug om het vak van regisseur te leren. Hij kwam terecht bij de VARA. „Ik ben hier gaan doen wat anderen niet zo gauw durven, ik als nieuwkomertje ben onbekende mensen naar voren gaan halen". „KIJK ZEGT HIJ het is een hele business achter die topsterrentoestanden. Het meeste geld wordt besteed aan zan- IN HET HAARLEMSE Rembrandtthea ter wordt zaterdagavond 31 oktober het eerste grote plaatselijke jazzconcert van dit seizoen gegeven. Op het programma staan bekende formaties als het „Work shop Quartet" van Theo Loevendie en het kwartet Martin Haak, de eerste prijswin naars in de moderne categorie van Het Loosdrechtse Jazzconcours. Het concert begint om twaalf uur. HET VORIGE JAAR hebben enkele Jonge enthousiastelingen twee nachtcon certen in het Rembrandttheater georgani seerd. Gezien de grote belangstelling die hiervoor bestond, mag worden aangeno men dat ook deze plaatselijke nachtcon certen in een behoefte voorzien. Het con cert van zaterdagnacht wordt gegeven on der auspiciën van John Cordell, bekend van de Amsterdamse Greenwich Village Club. Op het programma staan: het Workshop Quartet van Theo Loevendie met trompettist Nedley Elstak, een „Spe cial Jazzgroup" met vibrafonist Carl Schulze, pianist Arnold Klos bassist Fred Pronk en slagwerker Gunnar Nielsen; het kwartet Martin Haak en het sextet „The Moanin" Attics" uit Leiden, o.l.v. pianist Wim van Hoorn. Het jazzevenement van zaterdagnacht zal worden opgeluisterd door een optreden van Lex Holst, die in de Amsterdamse Sheherazade en de Greenwich Village Club regelmatig poetry-sessions verzorgt. Een tweede verrassing is het optreden van de pantomime-speler Rob van Houten, die afgelopen zaterdag in de Haarlemse Waagtaveerne al een voorproefje gaf. HET PROGRAMMA van zaterdagnacht zal mede in verband met het grote aantal orkesten en artisten snel worden afgewerkt. Desondanks zullen de Haar lemse jazzliefhebbers ruim twee uur lang van goede moderne jazz kunnen genieten. De prijzen variëren van een rijksdaalder tot vier en een halve gulden. De pantomime en de poetry vormen een geheel nieuw aspect van de Haarlem se jazzconcerten. Het is te hopen dat deze aan de jazz gekoppelde kunstvorm bij het Haarlemse publiek evenzeer in de smaak zal vallen als bij het Amsterdam se. Het onderzoek naar de in juli van dit Jaar geconstateerde verdwijning van 63000 liter azijn uit de reservoirs van Haas' Azijnfabrieken N.V. aan de Spaamwouder- straat in Haarlem is afgesloten zonder dat met zekerheid is vast komen te staan waar de azijn is gebleven. De politie vermoedt dat de verdwenen hoeveelheid over een lange periode is in gemeten en gedeeltelijk weggelopen. Naar de mening van de politie zou het de moeite niet lonen om azijn te ontvreemden omdat de gemiste hoeveelheid alleen per tank auto te vervoeren zou zijn. Na aftrek van de huur van een dergelijk voertuig zou er een bedrag resteren dat in het geheel niet in overeenstemming is met de moeite en het werk dat met het stelen van zo'n hoe veelheid azijn gepaard zou gaan. Een 23-jarige tegelzetter uit Umuiden- Oost is dinsdagmorgen met zijn bromfiets tegen een bestelauto op gereden toen de bestuurder daarvan op de Duin en Kruid- bergerweg in Driehuis wilde keren. De bestuurder van de bestelauto sloeg bij het in aanbouw zijnde kinderhuis Het Vinken- nest eerst links af en reed vervolgens achteruit om zijn wagen tussen de bosjes langs de weg te parkeren. Op dat moment botste de bromfietser tegen de zijkant van de bestelauto. Met letsel aan zijn rug is hij in het Antoniusziekenhuis opge nomen. pers die ik persoonlijk niet zo geweldig vind. Ik doe nu mijn best om die anderen, die harde werkers die niet commercieel genoeg zijn om alles maar klakkeloos op hun repertoire te zetten op verzoek van een of andere grammofoonplatenmaat schappij, te pousseren. Het gekke is, zij zijn meestal de voorlopers van de topster- ren van nu. Ik ben niet zo enthousiast over al die topzangers. Ik weet het toch uit eigen ervaring. Die platensuccessen kun nen geen programmaatje met je maken. Ze zijn door hun label te veel opgeblazen het is allemaal play-back wat de klok slaat. Ze kunnen een programma niet hun eigen vorm geven. Zij kunnen nog niet eens het ene liedje aan het andere vast- praten. Nee, daarom gaat mijn waardering veel meer uit naar die mensen die dan weliswaar bij het publiek niet zo bekend zijn, maar in vakkringen hoog gewaar deerd worden. Omdat het nu eenmaal vak lieden zijn. Cora Vaucaire is er een goed voorbeeld van. Ik wil natuurlijk niet zeg gen dat iemand die bekend is niets pres teert. Je kunt natuurlijk ook wel hard wer ken en aan de top komen, denk aan Bras- sens en Juliette Greco". NA EEN KLEINE PAUZE: „Het is leuk om nieuwe mensen te ontdekken. De mees te programma-makers zijn bang voor ont dekkingen omdat onbekende artiesten voor wie soms het hele succes kan afhangen van één zo'n uitzending vaak een bepaal de bezetenheid en onbesuisheid hebben. Kijk, de ellende van platenmaatschappijen vind ik dit, ze maken zwakke sterren te weinig selectief. Juffie A. kan wijshouden, wordt ontdekt en nu moet die arme ziel in eens alles zingen en dat terwijl ze nog lang niet rijp is om zelf selectief te zijn. Zij die dan al nee zeggen hebben volgens mij de pretentie eens echt een grote ster te wor den. Goede zangers zijn namelijk selectief.' We komen over chansons te praten „Alles mag en alles kan in een chanson, als het maar goed gedaan wordt. En daar is eigenlijk weer geen criterium voor. Uit gaande van dat principe kan ik wel eens kwaad worden op die lieden, die op dit gebied iets goed of iets slecht vinden. D'r is maar één mogelijkheid bij een chanson, trouwens bij haast alle muziek, het doet je iets of het doet je niets. Ik ben onbe reikbaar voor vele genres. Er zijn vele dingen die ik slaapverwekkend vindt. Het zijn de genres die ik bij voorkeur niet in mijn televisieprogramma's binnenhaal. Ik zoek namelijk wat ik zelf leuk vind, dat zijn nou net toevallig mensen die niet aan de weg timmeren. De bezetenen van het vak die in cabarets optreden, of alleen bij een select clubje discofielen bekend zijn. Niet de toeteraars van feestavondjes en dealer-dagen". HIJ ZWIJGT EVEN verontwaardigd en steekt de brand nog eens in zijn sigaar. „Soms zeggen ze van me dat ik een ex clusieve smaak heb, maar dat is niet waar. Misschien is de mijne zelfs nog veel min der exclusief dan bij velen het geval is. Maar ik knap nu eenmaal af op bepaalde genres en ik heb de moed om op mijn eigen smaak af te gaan". Van al die rei zen heeft Nico Knapper vele contacten overgehouden. In Amerika bijvoorbeeld is hij goed bevriend met Odetta, Josh White, Peter Seeger. Volgend jaar maakt hij voor de t.v. een folksong-programma met een zusje van Pete Seeger. Ook Cora Vaucaire kent hij jaren. „Het is gewoonweg een verademing, deze spirituele vrouw na al die sexbommen en kuise maagden die hier' gepousseerd worden. Bij Cora besef je in eens dat een tekst iets te zeggen heeft. Dit is geen trekkebekken op klanken. Neen, want al dat populaire gedoe vond ik leeg een would-be. Het spijt mij verschrikkelijk, maar ik kan er niet warm voor lopen. Be grijp me goed, ik misgun niemand zijn voorkeur, alleen laten ze er niet boos om worden dat hun voorkeur de mijne niet is. Wat die dan wel is? Jazz, folksongs en chansons. Over deze onderwerpen maak ik mijn programma's, nee, heus niet om de mensen in een bepaalde smaak op te voe den, maar wel om de mensen die hier ook van houden een plezier te doen. Trouwens dat bewijst het bestaansrecht van mijn programma's. Deze muziek slaat bij een veel grotere groep kijkers in dan je op het eerste gezicht gelooft. Het publiek wordt altijd onderschat." Koninkljjke onderscheiding. De koningin heeft generaal-majoor b.d. der ko ninklijke marechaussee W. van den Hoek, schrijver van het boek „Geschie denis van het wapen der koninklijke marechaussee", benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. SP1B COPENHAGEN Utrecht. De heer A. H. Oort uit De Bilt is gepromoveerd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: „On the energy cycle in the lower stratosphere". Promotor was prof, dr. W. Bleeker. De heer P. J. W. Severin uit Geldrop is gepromoveerd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op het proefschrift :„The interaction of micro waves with the cathode fall and negative glow in a glow discharge". Promotor was prof. dr. H. G. van Bueren. Groningen. Kandidaats economische we tenschappen: P. D. Bredt (Aerdenhout). Utrecht. Doctoraal wiskunde: J. N. S. Calis (Laren), H. Visscher (Utrecht). Doc toraal natuurkunde: G. J. Dalenoort (Soestdijk), B. Rondhuis (Apeldoorn). Doctoraal scheikunde: J. W. O. van den Berg (Groenekan), H. J. M. van Greeven- broek (Deurne), P. H. A. A. Vriens (Til burg), Th. Wensing (Bodegraven). Docto raal aardkunde: J. H. V. van Baren (Utrecht), Th. Freudenthal (Utrecht), J. E. Meulenkamp, cum laude (Leerdam). Doc toraal biologie: P. C. M. Goossen (Bergen op Zoom), mej. F. J. H. van Dilst (Bussum). Doctoraal farmacie: A. J. P. F. Lombarts (Zundert), W. J. M. Onderberg, cum laude (Almelo). Amsterdam (V.U.). Doctoraal examen rechten: J. van den Dool (Hilversum). KORT NIEUWS A.N.W.B. In Breda, Leeuwarden, Utrecht en Eindhoven zal de A.N.W.B. een aan tal nieuwe technostations gaan bouwen. Nederlands Hoornkwartet. Het Nederlands Hoornkwartet, bestaande uit Adriaan van Woudenberg, Iman Soeteman, Henk Soeteman en Gerben Sikkema, zal in de eerste week van november concerteren op uitnodiging van de radiostations in Bazel, Stuttgart en Frankfurt. Er zullen werken worden gespeeld van Hindemith, Marius Flothuis, Jan Koetsier, Frangois Zbinden en Anton Reicha. Geref. Kerken Beroepen te Wageningen (vak.-H. J. Kouwenhoven) H. Steendam te Onnen; te Delfzijl (vak-F. J. Bil) M. v. Harmeien te Wons. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Klazienaveen T. Stehouwer, te Woudsend (Fr.); te Raamsdonk (toez.) J. V. Cats te Twello. Aangenomen naar Buren (toez.) P. Hazekamp, kand. te Be- dum, die bedankte voor Midsland op Ter schelling. Bedankt voor Bennekom (vac. wijlen P. J. F. Lamens) J. T. Toomenbal te Oene (Geld.). Een prijsbewuste huisvrouw telt voor twee! gekocht artikel tevreden Jstaan(i I Braadkip lt* GEWICHT 1 KG. PER 500 GRAM VERKRIJGBAAR IN DE MEESTE AH EJXIAIEN 50 grams letters melk of puur 100 grams letters melk of puur per stuk per fles Verlangt u weer naar dat vakantie- fitte gevoel, naar dat gezonde bruin Haal dan de PMC-Hoogtezon in huis, die heilzaam Ultra-Violet combineert met het mild-warmend Infra-Rood, maar ook alleen als Infra-Rood straler kan worden ge bruikt. De geanodiseerde reflector van dit prachtige apparaat (220 V.) spreidt straling zeer gelijkmatig. In de gebruiksaanwijzing leest u hoe lang-of kort! -u 'zonnen* mag. (incl. verstelbare bril) Bestelno. 380 Vraag •uitgebreide folder in AH-winkel. waarvan f52.- PMC-cheques Vergelijkbare winkelw.f 125.- RA ADPLEEG UW ARTS Albert Heijn

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8