J. v. K00TEN Ook Santpoort beschikt thans over eigen cultureel centrum n ederland WAAROM VERSTOOK IK ZOVEEL b Woninginrichting AURORA m MONTYCOATS MONTYCOATS REGENJASSEN Havenberichten Het grootst gesorteerd in HERENHOEDEN TERRY VLOERBEDEKKING Voor al uw Terry-vloerbedekking illli li!!!!! i lil VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 7 Beverwijk 3.50 stoutenbeek Kustvaarttanker voor Zweedse rederij EEN MOOIE NIEUWE VLOER Woninginrichting 3. ZEEGERS WONINGINRICHTING Marktplein 29 - Tel. 7541 Mej. A. E. Rosendahl 25 jaar bij de politie Speciale aanbieding (City). De directie van dit theater is erin geslaagd de grote avonturenfilm „De vikingen komen!" betrekkelijk kort na de Nederlandse première in Velsen te ver tonen, zelfs nog voor deze in Haarlem heeft gedraaid. Het is een spannend verhaal over de viking Rolfe die schipbreuk heeft geleden en daarom als sprookjesverteller op een Moorse marktplaats in zijn onderhoud tracht te voorzien. Als hij daar de historie vertelt over de driemaal manshoge klok van Sint Jacob, die door monniken werd gegoten uit het goud dat door kruisvaarders in Islamgebieden werd buit gemaakt, wordt hij door de mannen van emir Mansuh gearresteerd. Deze heeft al lang een speurtocht naar de fabelachtige klok ondernomen en wil nu van Rolfe weten waar zij kan worden gevonden. Deze houdt vol alleen met de legende op de hoogte te zijn en weet onmiddellijk na dit onderhoud met een desparate sprong in zee te ontkomen. Na een kommer volle zwerftocht slaagt hij er ein delijk in zijn ge boorteland te be reiken, waar hij een schip uitrust om zelf de waar- dev.olle klok te achterhalen. Rolfe en zijn vikingen bemanning komen na velerlei ge vaarlijke avon turen terecht op de slavenmarkt van Barbarije, waar hij na een pijnlijk „onder houd" in Mansuh's folterkelder met hem overeenkomt gezamenlijk het onderzoek naar de begeerde klok voort te zetten. In ruil daarvoor zul len Rolfe en zijn mannen weer in vrijheid worden gesteld. Hiermee begint voor deze expeditie een nieuwe reeks opwindende avonturen met als resultaat een daverende climax, wanneer de bijna triomferende emir Mansuh door de inmiddels ontdekte klok wordt verpletterd. Uit deze kwasi- historische gegevens werd door Jack Car diff een kleurrijk filmverhaal samenge steld, meeslepend en vol explosief ge beuren op slagveld en rotskust en in ker kers en harems. Knappe acteurs als Syd ney Poitier en Richard Widmark werden de hoofdrollen toegedacht en met het resultaat kan men zich van vrijdag tot en met woensdag kostelijk laten onder houden. ZONDAGMIDDAG WORDT „De schat in het Zilvermeer" dan weer vertoond, waarmee uiteraard Karl May's jongens boekenromantiek over Winnetou en Old Shatterhand opnieuw tot leven wordt ge bracht, met als besluit donderdagavond de Duitse film „Ik was aan hem verslaafd," het verslag over de infame praktijken van een louche huwelijkszwendelaar. Stadsschouwburg). Het pro gramma van dit theater vermeldt voor de komende week slechts drie dagen waarop het projectie-apparaat in werking zal wor den gesteld, namelijk van vrijdag tot en met zondag. Dit om de Franse film „Het masker van Scaramouche" van I. Isas- mendi te kunnen vertonen, welk verhaal draait om de toneelspeler Robert Lafleur, die de bijnaam Scaramouche mag dragen en ongeweten de echte zoon is van de her tog de Froissard. Als een vriend hem op dit feit opmerkzaam maakt beginnen de avonturen pas goed, want er zijn voldoen de belanghebbenden die Robert willen ver hinderen tot zijn ware titel en bezittingen te worden toegelaten. Gelukkig is Lafleur een even goed schermer als toneelspeler en het lot van zijn tegenstanders staat dus al bij voorbaat vast. Evenals het feit dat de schone en toegewijde Diane er aan het slot reikhalzend naar uitziet om in zijn stoere armen te worden opgenomen. Deze film is dus een fleurig mantel- en degenstuk, met Gérard Barray en Gianna Maria Canale in de voornaamste rollen. Zondagmiddag wordt dan weer een ande re avonturenfilm gedraaid: „Rusty en de vluchteling," die door de medewerking van de wonderhond Rusty waarschijnlijk ook door de jeugd gretig zal worden be keken. L u x o rDe film „De val van Ro me", die werd uitverkoren om dit voor jaar het festival in Cannes te openen is Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN thans tot en met woensdag in Beverwijk te zien, waar men aldus kan kennisnemen van een indrukwekkend schouwspel, zoals alleen de troonopvolger van Cecil B. de Mille, Samuel Bronston ons nog kan ge ven. De film behandelt de laatste fase van de regering van Marcus Aurelius, de twis ten die na zijn dood over de troonopvol ging ontbrandden en de eerste tekenen van verval, die het naderend einde aan kondigen van het eens zo machtige Ro meinse Rijk. DIT ALLES SPEELDE zich af om streeks 180 jaar na onze jaartelling en re gisseur Anthony Mann doet dit stuk histo rie herleven met alle geschiedkundige vrijmoedigheid en gevoel voor het specta culaire, die het genre voor een groot pu bliek aantrekkelijk maken. Daartoe be hoort ook de aanwezigheid van gerenom meerde sterren en die vindt men dan ook in de personen van Sophia Loren, Alec Guinness, James Mason, Mell Ferrer en Stephen Boyd in grote getale aanwezig. En voor de rest blijven alle bezwaren van zwaartillende critici steken in de grote aantrekkingskracht, welke dergelijke spec taculaire kijkspelen voor het bioscooppu bliek blijken te bezitten. Want ook deze film zorgt, vooral in de gevechtsscènes voor fraai en sensationeel visueel genoe gen. W. B.- theater). Vrijdag en zater dag wordt in dit theater ^Tripoli" vertoond, een piratendrama dat Zich omstreeks het begin van de zeventiende eeuw afspeelt aan de Middellandse Zee. Maureen O'Ha- ra en John Payne vervullen de hoofdrol len in dit avontuurlijk verslag van het op treden van Amerikaanse mariniers tegen Advertentie Origineel Zweeds glaswerk. Sierlijk van vorm in prachtige heldere kleuren. voor een apart geschenk WONINGINRICHTING BEVERWIJK Tripolitaanse zeerovers. De gebruikelijke dosis sensatie voor de resterende program ma's bestaat uit „Dal des doods" voor zaterdag en zondag en „Vuurgevecht in de bergpas" voor zondagmiddag. Kennnemer Theater). De roman „L'Atlantide" van Pierre Benoit is al dik wijls verfilmd, het meest opvallend door de Duitse regisseur Pabst in de dertiger jaren, wat intussen de Amerikaan Edgar G. Ulmer niet heeft verhinderd er nog eens een supertechni'ramafilm in technico lor van te maken, met de Israëlische filmspeelster Haya Harareet in de hoofdrol van Antinea, heerseres van het verloren gegane rijk van Atlantic. Natuurlijk zijn er intussen enige moderniseringen in het oude verhaal aangebracht: de beide Fran sen die het mysterieuze werelddeel ont dekken en verliefd worden op de onsterfe lijke Antinea zijn inmiddels mijningenieurs geworden op zoek naar uranium in de Sahara en het einde van Atlantic wordt bewerkstelligd door een atoomexplosie, maar overigens kan men zich geheel over geven aan de onverwoestbare romantiek van een ontmoeting tussen een door de eeuwen bewaard gebleven beschaving en de mens vna deze tijd. „De heerseres van Atlantis" draait van vrijdag tot en met woensdag, afgewisseld door „De spelonk der verschrikking" voor de voorstelling van zaterdagnacht en de wild-west „Cow boy" voor de zondagmiddag. Advertentie KRUISSTRAAT 2 - HAARLEM U weet wel op de hoek bij de brug Op de scheepswerf De Biesbosch te Dor drecht is te water gelaten de kustvaart tanker Bergbritt, gebouwd voor rekening van de Zweede rederij S. Bergstrand en Co. a/b te Stockholm. Dit schip is geschikt voor het vervoer van olie. De ladingtanks zijn uitgerust met verwarmingsspiralen de bruto-inhoud is 500 register ton. Een zusterschip van de Bergbritt, de Sibris, die in augustus te water is gelaten, zal eind november worden overgedragen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Dres den, van Antwerpen; Spes Major, Swansea; Berkelstroom, Hull; Ceta, Plymouth; Gitana, Londen, IJmuiden; Ubbergen, Klaipeda; Netta, Londen; Prudentia, Scarborough; Renata, Delf zijl; Aegir, Selby, Zaandam; Jens Peter, Ala; Cintra, Newcastle, IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg; Salvinia, Leningrad, Zaandam; Schie- borg, Hamina; Bernd Gunda, Rotterdam; Engedi, Monrovia, IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Blanc Pignon, naar Boulogne, IJmuiden; Roerdomp, Klintehamn, IJmuiden; Texel, Den Helder, IJmuiden; Helicon, Rotterdam; Frithjoff, Noord zee, IJmuiden; Hodur, Noordzee, IJmuiden; Westerdok, Rotterdam; Bram, Dagenham; Pro ton, Rotterdam; Hildegard Knuppel, Felixstowe, IJmuiden; Gisela, Odense; Nordhelm, Stock holm; Navis, Terneuzen; Geeststar, Barbedos; Mare Liberum, Dagenham; Tavi, Kotka; City of Waterford, Cork; Sotka, Kotka; Port Tal bot, Rochester, Zaandam; Riazan, Liepaja; Bomma, Delfzijl; Gardience, Rochester; Bakala, Hamburg; Povenets, Ronan; Neder Rhone, Port Said; Sheliak, Antwerpen, IJmuiden; Lea, Rot terdam; Dietert, Belfast; Swift, Harlingen; Philetas, Rotterdam; Antartica, Pitea; Ilse Fritzen, Monrovia; Temar, Rochester, Zaan dam; Atlas, Hamburg; Hoegh Banniere, Bremen; Hanni Leni, Malmö; Mario, Swansea, IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Cameroun- kust, van Rotterdam; Heriot, Grangemouth; Panama, Rotterdam; Hollandia, Swansea; Fran- cesca, Monrovia; Hedwig Henning, Londen. Vrijdag vertrok uit IJmuiden: Janina, naar Mena al Ahmadi. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Advertentie legt u zelf in een oogwenk met Terry-tegels. En wat voor 'n vloer! Echt om op te lopen: zacht verend, mollig. Een Terry-vloer dempt alle geluid dóór zijn vilt-onderlaag en heeft een 1400 gre vinyl-toplaag per m«. Terry vergt geen onderhoud en is slipvrij'. Terry-tègels zijn zelfklevend, dus: tegel op zijn plaats leggen, aandrukken en klaarvoor jarenli Terry is niet alleen in tegels verkrijgbaar maar natuurlijk ook in banen van 200 cm. Vraagt uw woninginrichter een folder of schrijf naar: Ir4' l TERRY-VLOEREN IMPORT. RIJKSWEG NOORD 11 - SITTARD „LOEHBEDeKK1NG VLOERBEDEKKING IUilllUlllli!IIUIIIIIIIIIIIII!llllllillllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIiniUllllllllllllllllllill!!lliilllllillllll!llllll!lllll!IIUilliUUIii!UUIIUillUIII(IIIIIUUUi!IUU>| Volledig voorradig bij VLOERBEDEKKING IlilllllllllllilillllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wijkerstraatweg - Lange Nieuwstraat Velsen-N. IJmuiden llillilllllllllllllllllillllinilll RIJKSSTRAATWEG 84 - HAARLEM TELEFOON 60473 WONINGINRICHTING VLOERBEDEKKING Breestraat 92 - 94 Beverwijk Tel. 02510- 23318 De leerlingen van de Muziekschool Velsen hebben drukke dagen achter de rug, want nadat zij woensdag reeds onder leiding van de heer V. Benjamins in het City Theater een uitvoering had- Advertentie Maak er geen probleem van. E.M. iseenorganisatievan 250 Europese meubelzakendiegezamenlijk hun inkopen doen. Samen selekteren ze het mooiste uit de meubelproduktie van 13 Europese landen. Daardoor is een exclusieve woonstijl nu binnen ieders bereik. E.M. brengt meubelen voor verschillende smaken, maar in slechts één kwaliteit: de beste. Het afgebeelde bankstel bijvoorbeeld is op polyether met schuimrubber gestoffeerd en is ook leverbaar met houten poten. Komt uw stijl (en prijs) maar kiezen! Fl 1RQPA MEUBEL Kies 'Vi'Vi'ii/'i'i l'ii Het nieuwe culturele centrum im Santpoort (gebouw Cusawas voor de officiële overdracht al enige tijd in gebruik voor repetities en ver gaderingen. Op de foto ziet men het interieur, genomen van het podium af, terwijl de grote zaal wordt benut als sociëteit voor Santvoortse bejaarden. den gegeven op de begroetingsavond voor de nieuwe inwoners van Velsen, was voor donderdagavond opnieuw hun medewerking ingeroepen. Ongetwijfeld voor een niet minder feestelijke gelegen heid, namelijk de officiële overdracht van het aan de Hoofdstraat in Santpoort gelegen nieuwe culturele centrum. Zo als bekend is dit gebouw geheel geres taureerd en onder de naam „Cusa" door het gemeentebestuur van Velsen voor het verenigingsleven in dit deel van de gemeente beschikbaar gesteld. Deze overdracht geschiedde op een enigszins feestelijke wijze, waarbij de ge nodigden, zoals de wethouders H. de Boer, J. G. Kolkman en R. Verbeek, verschei dene gemeenteraadsleden, hoofden van dienst en verenigingsbestuurders, door de voorlichtingsambtenaar van de gemeente, de heer J. Dooijes op de gebruikelijke manier werden begroet. Direct daarop nam wethouder H. de Boer het woord die, na de diverse mede werkers aan de restauratie van dit ge bouw met het resultaat geluk te hebben gewenst er de nadruk op vestigde, dat het gemeentebestuur naar een nieuwe vorm van beheer heeft gezocht. Vandaar dat het gebouw in gebruik zal worden gegeven aan de Stichting voor Sociaal-Cultureel Werk, welke organisatie voor de exploita tie zal zorgdragen. Dit geschiedt thans met het meeste vertrouwen, zodat spre ker er bijna van overtuigd meende te kun nen zijn dat in de toekomst nog meer van deze gebouwen zullen worden ge opend. Het was hem dan ook een genoe gen deze overdracht een feit te kunnen maken door de sleutel te overhandigen aan wethouder R. Verbeek, die tevens voorzit ter van genoemde stichting is. Op zijn beurt bracht de heer Verbeek de erkentelijkheid van de Santpoorters on der woorden voor dit royale geschenk van het gemeentebestuur, dat naar zijn over tuiging het verenigingsleven hier niet wei nig ten goede zal komen. Hij herinnerde eraan dat het gebouw zich eenmaal be vond op de uiterste grens van de bebouw de kom, maar dat het inmiddels zozeer in het centrum is gekomen, dat het voor het beoogde doel als een ideale plaats kan worden beschouwd. De heer Verbeek hoopte eveneens dat „Cusa" geheel aan de bestemming zal beantwoorden, zodat binnen afzienbare tijd een uitbreiding noodzakelijk zal zfjn. De derde spreker was de heer A. Ta- bernal, die de dankbare gevoelens van de contact-commissie Santpoort kwam ver tolken. Spreker moest erkennen dat de be woners zich hier wel eens hebben afge vraagd of dit deel van de gemeente wel licht als een achtergebleven gebied werd beschouwd, welke mening thans gelukkig geheel kan worden herzien. Men is hier Zondag 1 november zal het vijfentwintig jaar zijn geleden dat mejuffrouw A. E. Rosendahl in tijdelijke dienst werd aan gesteld op de administratie bfj de Velsense politie- Op 1 januari 1940 volgde haar benoeming tot agente van politie, met de titulaire rang van agent-inspectrice, om daarna reeds op 16 augustus van hetzelfde jaar tot hoofdagente te worden bevorderd. 24 juli 1943 werd mejuffrouw Rosendahl door de Duitse politie gearresteerd wegens het beschermen van ondergedoken joodse landgenoten, waarop haar nog de volgende dag door de bezetter ontslag werd aan gezegd. Deze arrestatie leidde er bovendien toe, dat zij lange tijd in het concentratie kamp Vught en Duitse gevangenissen werd opgesloten. Uiteraard werd zij bij de bevrijding on middellijk weer tot inspectrice benoemd, in welke functie zij sindsdien voorname lijk bij de kinderpolitie werkzaam is ge weest. Mejuffrouw Rosendahl houdt zich bovendien bezig met de actieve recreatie voor jeugd en onderwijs in de gemeente Velsen. De jubilerende inspectrice zal maandag 2 november des middags van 17 tot 19 uur recepiëren in „Velserbeek". Advertentie De enige echte zuiver wollen LEIDSE ZEEDUFFEL Met etiket. Winddicht. Camel of marine, voor dames en heren 69.75 Jongens- en meisjesmaten 11 jaar 52.00 16 iaar 59.50 warme wollen kwaliteit leeftijd 6 9 12 16 26.25 30.00 33.75 38.75 KENNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN voor dit fraaie culturele centrum het ge meentebestuur dan ook bijzonder erkente lijk, welke dankbaarheid door de heer Ta- bernal tot uitdrukking werd gebracht door wethouder Verbeek de aankoop van een elektrische klok mogelijk te maken. Welk geschenk uiteraard gaarne werd geaccep teerd. Nadat het orkest zich voor het laatst had laten horen, werden de bezoekers in de gelegenheid gesteld het gebouw van onder tot boven te bezichtigen, van welke mogelijkheid een druk gebruik werd ge maakt. Advertentie in IJmuiden verkrijgbaar

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7