Noorse amateurclubs kunnen nog niet bogen op „Europese" roem Ajax was in 1960 slachtoffer van titelhouder Fredrikstad Pele sticht een museum Mevrouw Geesink arriveerde zonder haar man op Schiphol KNZB schorst Van Feggelen Alliance volleybalspeelsters hadden weinig tegenstand Doelman Boks uitblinker van sterk hockeyteam in Pakistan SKI OG LYN - TEGENSTANDER VAN DWS - SCHAKELDE DE FINSE KAMPIOEN UIT Olympisch kampioen komt vrijdag ook Prijzenbedrag van Quicksilver S dit jaar 59.000 Eedsaflegging voor schaakolympiade Koblet gewond Claervn Gelijkspel tegen winnaars van het Olympisch zilver Schregardus sloot century goed af DINSDAG 3 NOVEMBER 1964 15 Niet indrukwekkend Europa-Cup II Nederlandse paarden in Duitse draverij Harings vijfde in België Olympische Spelen voor gehandicapten in Tokio Luitjes uit ziekenhuis licht en t jonge moet Richmond Trofee voor 14-jarige Hongaarse Brabantse bokser Netten maakte goede indruk Dubbeltjes betalen voor vaste t.v. uitzendingen (Van onze sportredacteur) Woensdagavond betreedt DWS weer het Europese voetbalstrijdperk. Na de uitschakeling van Fenerbahce in Turkije krijgt de Amsterdamse club nu een Noor se club als tegenstander: Ski Og Lyn, be speler van het ook in Nederland zeer befaamde Bislet-stadion. Wij kennen het stadion vrijwel niet als voetbalkamp plaats, wel als toernooiveld voor de schaatsers. Zegt men in de Noorse hoofd stad Van der Grift of Liebrechts dan zal men knikken: ja, die Nederlanders ken nen we wel. Noemt men de namen van Schrijvers en Jongbloed dan haalt men de schouders op, natuurlijk. Wellicht wordt dat na 18 november anders, als DWS op bezoek geweest is bij de Noren. Nog steeds, nemen wij aan, zullen de fans van Fenerbahce mét afgrijzen, maar toch ook met ontzag, de namen Schrij vers en Jongbloed uitspreken. Fenerbahce Ski Og Lyn, er ligt een hele wereld tussen, niet alleen klimatolo gisch, maar ook voetbalorganisatorisch. De warmbloedige Turken met hun goede techniek zijn full profs, de rustige Noren zijn amateurs, echte amateurs wel te ver staan. Vandaar dan ook dat Noorwegen op voetbalgebied niet zó'n grote bekend heid geniet als bijvoorbeeld de blonde buur Zweden, die bij belangrijke inter lands zijn grote cracks uit het buitenland vooral Italië mobiliseert. We behoe ven maar te herinneren aan de wereld kampioenschappen voetbal in Stockholm, toen Zweden de finale bereikte. We hebben eens nagegaan, wat de Noor se clubs in de toernooien om de Europa cup voor landskampioenen en bekerwin naars hebben gepresteerd. Dat is tot nu toe niet zo indrukwekkend geweest. Wel is bij het naslaan van de resultaten direct naar voren gesprongen, dat Ajax in 1960 door een Noorse club werd uitgeschakeld. Daar zorgde Fredrikstad voor. DWS heeft dus een Amsterdams voorbeeld, niet ter navolging. Fredrikstad was de eerste Noorse kam pioen, die aan de Europa-Cup-wedstrijden deelnam. Daarvóór hadden de Noorse amateurs zich afzijdig gehouden. Fredrik stad, een club uit een plaats van 14.000 inwoners, bereikte dus door het uitschake len van Ajax (4-3 thuis en 0-0 uit) de vol gende ronde, waarin het kansloos werd gelaten door de Deense buur Aarhus. In Noorwegen verloor Fredrikstad met 0-1 na in Denemarken al met 3-0 verslagen te zijn. In 1961 was Fredrikstad, dat met Ski Og Lyn en Brann de toon aangeeft in de Noorse eerste klas van tien clubs, weer present. De Noren gingen eervol ten on der. Standard Luik kon in België met moeite met 2-1 winnen. In Oslo werd het 0-2 voor de Luikenaren. Het jaar daarop verdedigde Fredrikstad wederom de Noor se kleuren in de Europa Cup I-strijd. Het werd een debacle, want Vasas uit Boeda- Brazilië kan gerust zijn. Het broekje, het shirt, de schoenen, kortom alles wat ook maar in de verte te maken heeft met het nationale voetbal-idool Pele, zal voor het nageslacht bewaard blijven. Edson Arantes do Nascimento beter bekend als de wondervoetbal- ler Pele gaat een museum inrich ten. De wanden zullen worden behan gen met brieven van supporters. In de zalen wordt de rijke verzameling be kers, plakketten en wimpels uitgestald, die deze briljante speler in zijn nog vrij korte, maar uitzonderlijk succesvol le loopbaan heeft bijeengebracht. Het pronkstuk van de verzameling zijn de shirts, die Pele in zijn club FC San tos en in het Braziliaanse nationale elf tal bij de belangrijkste wedstrijden heeft gedragen. De beroemdste spelers van Brazilië en van het buitenland zijn naar Rio de Janeiro uitgenodigd om de opening van het Pele-museum bij te wonen. pest (dat later door Feijenoord gewipt zou worden) klopte Fredrikstad thuis met 1-4 en daarna in Hongarije met 7-0. Het was dus tijd dat er een andere vaandeldrager kwam en dat was dan vo rig jaar Ski Og Lyn, dat internationaal bekend is als FK Lyn. De nieuwe repre sentant verdedigde zich goed, maar had het in de eerste ronde niet getroffen, want Lyn moest het opnemen tegen het verras send sterke Borussia, dat slechts in de halve finale uitgeschakeld kon worden door „wereldkampioen" Internazionale. Wel, Borussia bedwong Lyn in Oslo met 2-4 en thuis met 3-1. Lyn was in de Euro pa-competitie gekomen, omdat het dat jaar na de afsluiting van het eerste sei zoen-deel bovenaan stond. Dat was pech voor Brann uit Bergen, dat later Noors kampioen werd. Dit jaar was Lyn op de helft van de competitie weer eerste, maar nu bereikte het ook de eindstreep als winnaar. Dit jaar dus ook weer Ski Og Lyn. In de eerste ronde troffen de Noren de Finse kampioen Landen Reipas als tegenstander. De eerste wedstrijd in Finland lever de verlies (2-1) op, maar thuis trokken de Noren aan het langste eind: 3-0. In de competitie voor de Europa-cup II (voor bekerwinnaars) was de entree van Noorwegen in 1963 niet bepaald bemoe digend. Gjövik Lyn uit Gjövik (6200 in woners) werd in Nicosia door Apoel met 6-0 van het veld gespeeld. De return le verde een zege van 0-1 op voor de Nico- sianen. Ook de vertegenwoordiger van de Noren in dit seizoen heeft de eerste ron de niet overleefd. Wel won Skeid uit Oslo thuis met 1-0 van het Finse Valkeakos- ken, maar het werd bij de Finnen met 2-0 geklopt. Noorwegen vestigt dus nu zijn hoop op Ski Og Lyn, dat voor de eerste wereld oorlog vier maal nationaal kampioen werd en vlak na de tweede wereldoorlog twee keer de titel opeiste om tenslotte nu weer als Noors kampioen gekroond te zjjn. Voor Nederlandse ploegen is het niet gemakke lijk om in Oslo te winnen. Na de oorlog verloor het Nederlands elftal zowel in 1953 als in 1961. Daar stond slechts een ge- ljjk spel van 0-0 (in 1958) tegenover. Dat mag een waarschuwing voor de DWS-ers zijn om de zaken niet gemakkelijk op te nemen. Na een afwezigheid van een maand heeft mevr. Jans Geesink vanochtend om 7 uur op Schiphol haar drie kinderen weer kunnen omarmen. Zonder haar man keer de zij terug uit Tokio met de mededeling, dat hij vrijdagochtend zal volgen. „Wij houden er niet van om samen in een vliegtuig te reizen", zei ze. Met dezelfde DC-8 arriveerde onder leiding van chef d'equipe H. Spruit de Nederlandse volley- balploeg (zonder aanvoerder Rob Groen- huyzem, die 9 dagen geleden vooruitvloog om zijn tijdens de Olympische Spelen ge boren tweeling te zien). Voorts keerden met mevr. Geesink terug de chef d'equipe van onze judoploeg Ge Koning, judoka Joop Gouweleeuw en judo-scheidsrechter J. Bontje. De beide judoka's Jan en Pe ter Snijders blijven nog drie maanden in het Japanse judocentrum Tenri trainen. Tot slot was er dan nog de volleybal- scheidsrechter P. Moerman. Aanvankelijk lag-het niet in de bedoe ling, dat mevr. Geesink ook naar Japan zou gaan, evenmin als de vrouwen van andere Nederlandse deelnemers aan de Spelen. Doch Anton zorgde er voor, dat daarin verandering kwam. In Tokio vroe gen Japanse judoleiders hem om na de Spelen nog twee weken op tournee te gaan met vele andere Olympische judoka's. Geesink stemde alleen toe op voorwaarde, dat Japan dan zijn vrouw liet overkomen. Anders ga ik na afloop meteen naar huis, zei hij. Voor dit argument zwichtte men. „Wel heeft mijn man duizenden bewon deraars in Japan", vertelde mevr. Gee sink vanmorgen, „maar toch niet uitslui tend. We hebben tijdens de tournee ge merkt, dat er ook fanatieke Japanse sup porters zijn, die tegen hem waren". De tournee was volgens haar onoordeelkundig op touw gezet. De eerste dag moesten de 19 judoka's, die er aan deel namen, ieder in 6 wedstrijden tegen zeer sterke Japan ners uitkomen. Dat duurde van 's mor gens vroeg tot laat in de namiddag. „Het zou op die manier veel te zwaar zijn ge worden, want tenslotte wilden we allemaal ook een beetje feest vieren. Anton heeft toen gezegd, dat het op die manier niet ging en vanaf die dag moesten de judo ka's ieder dagelijks slechts in 1 wedstrijd uitkomen. Hij heeft ze trouwens allemaal gewonnen, is geen enkele maal verslagen". Ze wist, dat haar man vrijdag bij zijn terugkomst in Utrecht een grootse huldi ging wacht. Speciale plannen voor de toe komst heeft wereld- en Olympisch kam- pione alle categorieën Geesink nog niet. „Weer judo-lessen geven op zijn school", veronderstelde zijn vrouw. Of hij volgend jaar zijn wereldtitel gaat verdedigen wist ze niet. De 15-jarige Nederlandse draver Quick silver S, die in ons land al talrijke records op zijn naam bracht 123 overwinningen, een totaal gewonnen bedrag van 249.200 heeft het op zijn oude dag nog gepres teerd het record van het hoogste in één jaar tijd gewonnen bedrag te verbeteren. Dit stond maar liefst 21 jaar op naam van de legendarische Barones Spencer, die in 1943 57.450 won, tegen nu Quicksilver S met zijn derde plaats op Duindigt met 59.000. Aan de laatste grote internationale klas sieke draverij in Duitsland, het 2500 meter lange Nienhaüsen Rennen, die op zondag 15 november op de baan te Gelsenkirchen wordt gehouden, zullen Midas G van stal Voordouw en Sir Frisco met Jan van Dooyeweerd deelnemen. Tot hun tegen standers behoren Torrid Song, winnaar van de Grote Prijs der Lage Lahden 1963, en de vier Russische dravers Garem. Le gion, Lazoetjik en Prokaznik, die niet al leen in Nederland op imponerende wijze wonnen, maar ook al in Duitsland de Duitse dravers een verpletterende neder laag toebrachten. De eerste prijs bedraagt 10.000 DM. Echtpaar Geesink: niet samen in een vliegtuig In Schilde (provincie Antwerpen) is de Nederlander Huub Harings maandag 5de geworden bij een internationale cross wedstrijd. Vier Belgen legden beslag op de plaatsen voor hem. De uitslag was: 1. Jos Mattheussen de 24 km. in 1 uur 11 min.; 2. Scheir op 1.56; 3. Bettens op 2.23; 4. Vandenbossche; 5. Harings op 3.15. De trainer van het Nederlands water- polozevental, Rudy van Feggelen, is ge schorst voor twee jaar. De tuchtcommissie van de KNZB heeft deze straf opgelegd, omdat Van Feggelen zich heeft onttrokken aan de uitoefening van een schorsing aan de speler Wormgoor. Deze was geschorst, maar Van Feggelen had hem niet uitge sloten van het spelen van oefenwedstrij den en van de training voor de Olympi sche Spelen. De tuchtcommissie van de KNZB heeft 15 oktober uitspraak gedaan; de schorsing van Van Feggelen wordt geacht ingegaan te zijn op 25 oktober. De zestiende schaakolympiade is maan dagavond te Tel Aviv officieel begonnen. Aan dit internationale schaaktoernooi ne men totaal 51 ploegen deel, waaronder een team van Nederland. Het feestelijke begin in de volle zaal van het Hebreeuwse natio nale theater was het afleggen van de Olympische eed door vier vertegenwoor digers van de 300 deelnemers. De eed werd uitgesproken in de vier officiële Olympi sche talen: Engels, Frans, Duits en Rus sisch. Naar het heet als gevolg van persoon lijke meningsverschillen met de FIDE ont breekt de Amerikaanse schaker Bobby Fisher in Tel Aviv. Een andere Amerikaan, Samuel Reshevsky, heeft maandag op een ontvangst te zijner ere verklaard te over wegen zich op een latere datum perma nent in Israel te vestigen. De eerste partijen worden morgenavond gespeeld in de balzaal van het Sheraton hotel in Tel Aviv. Op woensdag 4 november zullen 75 minder-validen en 40 begeleiders met een DC-8 van de K.L.M. via de noordpool naar Tokio vliegen, waar deze maand de „International Stoke Mandeville"-spelen ofwel de Olympische Spelen voor ge handicapten plaatsvinden. Van de 75 deelnemers zijn er 20 af komstig uit Israel, 11 uit Nederland. 40 uit Groot-Brittannië en 4 uit Ierland. Tot de passagiers zal ook behoren dr. L. Guttman, directeur van het Stoke Man- devilleziekenhuis en voorzitter van het comité dat de Spelen organiseert. Het vliegtuig zal een tussenlanding ma ken in Londen om de Britten en Ieren op te nemen. De Zwitserse oud-Tour de Francewin naar Hugo Koblet is maandag ernstig ge wond geraakt bij een auto-ongeluk in de omgeving van Uster in Zwitserland. Zijn auto kwam tegen een boom terecht. De 39- jarige ex-coureur werd overgebracht naar een plaatselijk ziekenhuis, waar bij een eerste diagnose verschillende fracturen aan beide benen werden geconstateerd en een schedelbreuk. Hugo Koblet was in de jaren vijftig een van de beste coureurs van de wereld. Na een zege in de Giro (1950) won hij een jaar later de Ronde van Frankrijk. In 1958 trok Koblet zich uit de actieve sport terug. De Haagse atleet Frans Luitjes, die in Tokio, ondanks hevige pijn op de 200 meter tot zeer opmerkelijke prestaties kwam hij liep tweemaal 21,1 is mandagmiddag uit het ziekenhuis in Den Haag ontslagen. Luitjes kwam enige dagen voor het ein de van de Olympische Spelen in zijn woon plaats terug met een sterk gezwollen ge-, zicht, zodat hij direct in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Gebleken is dat hij een lymfeklierontsteking had. Advertentie Het damesteam van Alliance, spelend in de volleybal-overgangsklasse, ondervond gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem, bijzonder weinig tegenstand van het Uit- hoornse VDO, dat dan ook slecht geklas seerd staat. Alliance, pittiger in de aanval won de eerste set via 5-5 en 9-6 met 15-8. De onmacht die VDO in de tweede set demonstreerde en resulteerde in een 15-0 nederlaag, was op zich zelf een pleidooi voor verscherpte degradatie. De grote toe- vloei van afdelingskampioenen, als gevolg van een nieuwe structuur, die aan het be gin van 't seizoen plaatsvond heeft het peil aanmerkelijk doen devalueren. In de derde set verkreeg VDO voor een goed deel door serveren een 9-5 voor sprong. De Haarlemse ploeg, geformeerd door de dames Bartels, Rose, Tijssen, Vos sen, v. d. Vlugt, Kneppers en Geerdink, kregen op de standen 11-6, 11-9, 14-9 en 14-11 nog rijkelijk de gelegenheid om de score om te buigen, doch de groenzwarten vatten hun taak iets te lichtvaardig op. In de laatste set liepen de grastvrouwen recht op de zege af, 15-5. Vorige week vrijdag ondervonden de Alliance-speelsters van SES meer tegenstand. In een bijzonder enerverende wedstrijd werden de Zaanse dames met 3-2 verslagen. Het Enkhuizense Flevo, dat onder lei ding van de oud-HVS'er Hans Wetterhahn een vooraanstaande rol in de overgangs klasse speelt, had tegen het Zandvoortse OSS voor een zege vijf sets nodig. De vol gelingen van Atie v. d. Bos hebben met de verwerking van een service of een door de tegenstandster diep gespeelde bal, nog te veel moeite. Ook de Zandvoortse dames zijn nog niet voldoende vertrouwd met de onderhandse verdediging. OSS verloor met 15-9. 6-15, 9-15, 15-9 en 2-15. In de eerste klasse moest HSVC tegen Die Raeckse 2 met een puntenverdeling genoegen nemen: 15-11, 10-15, 15-9 en 12-15. De d'amesploeg van De Blinkert kan De 14-jarige Hongaarse Zsuzsanna Al- massy heeft maandagavond na een goe de prestatie in de vrije figuren de inter nationale Richmond Trofee gewonnen. De wedstrijd om deze trofee is de eerste van het Europese kunstrijseizoen. Na twee dagen van verplichte figuren had Zsuzsanna de derde plaats met 497,8 punt. Bij het vrije rijden steeg haar pun tentotaal tot 960,3. De 17-jarige Westduitse Uschi Keschler werd voor het tweede achtereenvolgende jaar tweede, ditmaal met 956,5 punt. De I6-jarige Engelse Patricia Dodd werd der de met 935,7 punt. Het Nederlandse hockeyteam heeft de tournee door Pakistan besloten met een mooi resultaat. Na de overwinningen op een districtselftal van Rawalpindi (3-1) en op de rest van Pakistan in Lahore (3-2) werd het gisteren in een officiële interland of testmatch, zoals Pakistan het zelf noemt, een gelijkspel: 1-1. Ongeveer tienduizend toeschouwers waaronder een grote Nederlandse kolonie hebben een spannende wedstrijd gezien op een hob belig en slecht veld. Pakistan verscheen met het Olympische elftal, dat in Tokio zilver veroverde en Ne derland speelde met Boks in het doel, Ter- lingen, Van Gooswilligen, Fokker, Fiolet, Elffers, Spits, Van 't Hooft, Zweerts, Vroon hoven en De Keijzer. Pakistan begon zeer sterk, had het bes te van het veldspel en oefende grote druk uit op het Nederlandse doel, waardoor er vele hoekslagen ontstonden. Maar de Ne derlandse verdediging hield stand al kon Fiolet, niet fit, het tempo niet volgen. De grote man in deze wedstrijd, die bij een temperatuur van 33 graden werd gespeeld, was zonder twijfel doelman Boks. Hij was de wanhoop van de Pakistaanse voorhoe de. Steeds was hij het, die met een forse trap, met de stick of met de hand de situatie wist te klaren. Doelman Boks Door Nederlands zwakke positie in het middenveld, waar ook Fokker en Elffers met veld, warmte en rappe tegenstanders kampten, kreeg de aanvalslinie te weinig steun. Het harde werken van Van 't Hooft en Vroonhoven was er de oorzaak van dat gaten konden worden gedicht en nadat Pakistan enkele kansen had gemist met lange en korte corners, konden de Nederlanders zich aan de druk ontworste len en zelf enkele uitvallen ondernemen hetgeen in de zestiende minuut resulteer de in een doelpunt. Een inrolbal van Elf fers kwam in de cirkel, kon door Zweerts vanaf de achterlijn worden doorgetikt naar Van 't Hooft, die de bal langs doel man Hamid werkte. De vreugde in het Nederlandse kamp scheen van korte duur want nog geen mi- nuur later schoot Munir hard uit een cor ner in de hoek, doch de stick van Ter- lingen zorgde ervoor dat de bal uit het doelvlak stuiterde. De Pakistani bleven ko men met sluitend samensspel en de proble men voor de Nederlandse defensie bleven zich opstapelen. De alom verwachte gelijk maker kwam dan ook in de vierde minuut na de rust. Het was een prachtig doel punt. Van links werd de bal door het cen trum gejaagd, middenvoor Tariq Niazi stond klaar, snelde langs de onthutste Ne derlanders en passeerde In volle ren met een flitsende polsbeweging de uitgelopen Boks. Het doelpunt had op beide partijen een inspirerende werking. Nog sneller ging de bal van stick tot stick bij de Pakistani, maar onze landgenoten wisten niet meer van wijken. Gevaarlijke momenten waren er overi gens voor beide doelen, waarbij Terlingen redding bracht bij een strafcorner. Fiolet kreeg een flauwte door de warm te en verliet op medisch advies het veld en Nederland moest met tien man de laat ste tien minuten doorkomen. Maar toch was er in de eindfase geen krachtsver schil meer en kreeg Oranje zelfs enkele goede kansen. Benut werden die niet. tot positiever volleybal komen. DSS met de dames Mens, Al. Huijtink, Ketelaar v. d. Wal en v. Eeden klopte De Blinkert met 15-12, 15-7, 8-15 en 15-2. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luidden: Dames: PWNAlliance 2 1-3, De Blin kert—DSS 1-3, Alliance—VDO 3-1, Die Raeckse 6De Blinkert 3 0-3, OSSFlevo 2-3, Velox 2Gios 2 3-1. Alliance 4HSVC 2 0-3, JBS 2—DSS 3 1-3, DSS 2—FES 2 2-2, Topscore 2Gios 3 2-2. Heren: PSCBDSS 2-2, Rapiditas Alliance 4 3-0, De Blinkert 2Energie 0-3, Die Raeckse 3—HSVC 2 0-3, WIK— Alliance 2 2-2, HSVCDie Raeckse 2 2-2, Die Raeckse 4Brandweer 0-3, Gios 2 OVRA 4 2-2, Topscore—FES 2 3-0. Programma voor woensdag: Heren: OVRA 2—OVRA 3, Alliance— Gios 8 uur, De BlinkertHVS 2 9 uur, VCMAlliance 3, OVRASmash 8 uur, PWN 2—HBC 2, VCM 2—FES 3, PWN— HVS 3, PSVH—OVRA 5. Dames: Die RaeckseArmade 8 uur, OVRAJBS, VeloxTopscore,Die Raeckse 3—HVS, PSVH 2—Triumph, De Blinkert 2 —OVRA 2, HSVC—HVS 2. Jeugd: DSSGios, DSS bAlliance b, JBS—OVRA. Herman Schregardus' „Century" is goed afgesloten. De sterke Amsterdamse weiter» gewicht bokste maandag in Amsterdam tij dens de ontmoeting Amsterdam-Konstanz (door de versterkte hoofdstedelingen met 13-7 gewonnen) zijn honderdste wedstrijd tegen de niet onverdienstelijke Duitser Siegfried Boehmer. Schregardus net naast de Olympische selectie gevallen wilde aanvankelijk een snelle beslissing forceren, maar dat lukte niet. Integendeel, Boehmer wist met slecht gecoördineerde aanvallen van zijn tegen stander goed raad. Halverwege de tweede ronde kwamen de harde klappen van de Amsterdammer beter door en in de slot fase moest de uitgeputte Duitser zelfs nog acht tellen rust nemen. In het tjokvolle Krasnapolsky trokken ook de overwinningen van halfzwaarge- wicht Joop Steenbergen en lichtwelterge- wicht Joop Bisschop de aandacht. Eerst genoemde velde Dieter Kerwien vlak voor de gong met een prachtige linkse hoek op de lever, waardoor zijn puntenzege nog meer allure kreeg, en Bisschop bleef de baas over Willy May, een routinier met meer dan 400 wedstrijden op zijn conto. Gerlach, net terug uit Tokio, had al heel weinig moeite met de Franse kleurling Ce- risier, die nog weinig van het vak afwist en tegen de geroutineerde Groninger geen kans kreeg. De Amsterdammer Charles Gans en de Eindhovenaar Piet van den Kerkhof boksten in een pittige en zeer fraaie strijd onbeslist. Gans ontving later de stijlprijs. Tommy Netten, de Brabantse middenge wicht, die dit jaar enkele malen voor de Nederlandse boksploeg uitkwam, heeft maandagavond tijdens nationale amateur wedstrijden in het Rotterdamse Odeon een voortreffelijke indruk gemaakt. De Bos schenaar beschikt over een bijzonder goe de conditie en ook zijn slagenrepertoire was weer als vanouds. Tegen het geweld dat de Brabander vooral in de laatste ron de ontketende, was de Rotterdammer Ge- lens niet opgewassen. De ere-voorzitter van de Roermondse voetbalvereniging' RFC, de heer E. Du- moulin, heeft bij de KNVB een voorstel gelanceerd om in de toekomst alle finan ciële obstakels bij het uitzenden van voet balwedstrijden uit de weg te kunnen rui men. Zijn voorstel houdt in, dat de entree prijzen voor alle wedstrijden die in KNVB- competitieverband worden gespeeld, met een dubbeltje moeten worden verhoogd. Van deze dubbeltjes die samen naar de be rekening van de Roermondse voetbalvoor zitter wekelijks 30.000 tot 50.000 vor men, zou een fonds moeten worden ge sticht dat bij financiële moeilijkheden rondom televisie-uitzendingen van sport gebeurtenissen kan worden aangewend. De dubbeltjes zullen graag geofferd worden, als men weet dat daardoor geen enkel be langrijke voetbalwedstrijd van het televi sie-scherm blijft. Bovendien wordt een groot aantal zieken en ouderen ook in de gelegenheid gesteld de belangrijkste wed strijden van het jaar mee te maken. De RFC-erevoorzitter maakte zijn voorstel bekend in een vraaggesprek voor de regio nale omroep-zuid te Maastricht naar aan leiding van de moeilijkheden rondom DWS-Skl Og Lyn.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15