Onze jaarlonen liggen f 2000 achter op de Duitse en Britse drugabe! Fiscus ving f 4 miljard aan loon- en inkomstenbelasting drugabel V „Optrekken tot Europees peil" De Beurs KSG vreest concurrentie voor staalafzet drugabel algasconvectoren Êm gebouwd met 35 jaar 1 j gasojar-ervaring Sidney Jvan den Bergh in Hengelo Vermogen Holland Fund steeg tot 17.4 miljoen Goedkope N.S.- avond-retours waren een succes Caransa koopt laatste Ruteck's in Amsterdam In eerste negen maanden van '64 Meer Frans graan naar China Ned. Bankinstelling rekent op weer 10 Nederlands-Frans experiment in de Sahara SCHEEPVAARTBERICHTEN Wellicht kortere wachttijden bij Belgische grens Overeenkomst over „koude lijn" Kort economisch nieuws y RIJ DAG 6 NOVEMBER 1964 21 Nettowinst 56.000 kaartjes Röntgenstraling van de zon gemeten met rak et apparatuur ;i De Britse invoertoeslag Inspectie van Lockheed vliegtuigen gelast N obelprijscommissie in financiële nood WALL STREET „Ondanks de stijging van het reële in komen van de laatste tijd heeft het Nederlandse gezin per jaar toch nog altijd 2.000 minder te besteden dan een Duits of Engels gezin. Daarom zal de aanpassing aan het Europees loon- en prijspeil in ons land gepaard gaan met pogingen het reële loon van de werknemers tevens op het peil van de ons omringende landen te brengen". Dit zei gisteren de voorzitter van de Cen trale Kamer van Handelsbevordering de heer Sidney J. van den Bergh op de algemene vergadering van de Kamer van Koophandel voor Twente en Sal- land. Dat laatste zal echter slechts mogelijk jsljn door een herverdeling van het natio nale inkomen ten gunste van de loontrek- kenden en ten nadele van de investeringen en/of de bedrijfswinsten, tenzij onze econo mie veel harmonischer zou groeien dan die van de ons omringende landen. De heer Van den Bergh achtte dit echter alleen mogelijk door structurele omvormingen in onze samenleving, die Nederland van een Jonge industriële natie tot een hoog ge ïndustrialiseerd land zullen maken. De heer Van den Bergh vervolgde: „Wat de aanwending van internationaal kapitaal In het per 30 september afgesloten boek jaar 1963-1964 van het beleggingsfonds Holland Fund steeg het aantal uitstaande participaties van 28.100 tot 32.100 en het vermogen van f 15,6 min tot 17,4 min, to blijkt uit het verslag. De afgifteprijs per participatiebewijs bedroeg op 30 sep tember f 564 (v.j. f 576). De uitkeringen beliepen in totaal 23,50 23,25) bruto, waarvan 7,70 7,50) op koerswinst bij verkoop van effecten. Als gevolg van het dalende koersverloop van verzekeringaandelen, waarin een rela tief belangrijk deel van het vermogen is belegd, nam het belang bij deze aandelen af van 17,4 tot 14,9 percent van de porte feuille. Gezien het groeikarakter en de voortdurende expansie van de assurantie branche menen de beheerders dat een be langrijk percentage van de beleggings portefeuille in dit soort aandelen belegd dient te blijven. AMEV, waarvan Holland Fund nominaal 644.460 certificaten bezit, is het belang rijkste verzekeringsaandeel in de porte feuille. Voornamelijk door aankoop van aandelen Calvé-Delft en Dordtsche Petro leum, alsmede van gewone aandelen Phi lips, werd het belang bij de vier grote internationale concerns uitgebreid van 17,2 tot 19,2 percent van het belegde vermogen. De huidige hoge rentestand gaf de beheer ders aanleiding het belang bij obligaties te vergroten. Daarbij werd vooral aan dacht besteed aan converteerbare obliga ties. Volgens de Nederlandse Spoorwegen is er in verheugende mate gebruik gemaakt van de mogelijkheid, in september na 6 uur 's-avonds retourkaartjes te kopen te gen de prijs van een enkele reis. Of er kans bestaat dat het voor-oorlogse avondretour in ere hersteld wordt is een vraag waarop de spoorwegen het ant woord schuldig blijven. Ook de minister van Verkeer en Waterstaat heeft daarin een en ander te zeggen. De goedkope avondretourtjes in sep tember hebben geleid tot een nettostijging in de kaartjesverkoop van 56.000 retours, ofwel 22 percent. De gemiddelde afstand die op de jubileumretourtjes werd afge legd bedroeg 21 kilometer tegen 18,75 ki lometer in normale weken. Bij de afdeling Economische Zaken van de Nederlandse Spoorwegen is het een heel getel geweest om tot deze cijfers te komen. Er moesten 850.000 kaartjes wor den gecontroleerd. Uit de telling bleek dat in september 325.000 jubileumretours zijn verkocht. Normaal zouden op de betrok ken dagen na 18.00 uur totaal 253.000 re tours zijn verkocht. Trekt men van het verschil nog de 16.000 „overgelopen" re tours af, die normaal vóór 18.00 uur ver kocht zouden zijn, dan blijven 56.000 kaartjes als nettowinst over. De exploitatie-maatschappij Caransa heeft het café-restaurant Ruteck's aan het Rembrandtsplein in Amsterdam overgeno men van Zwolsmans E.M.S. Vannacht heeft de heer M. Caransa deze overneming aan het ruim 120 man sterke personeel, dat in de grote lunchroom van het restau rant was bijeengeroepen, meegedeeld. Het pand is eigendom van Heineken's brouwe rij. De heer Caransa heeft het huurcon tract van de E.M.S. overgenomen. Het ligt in de bedoeling het bedrijf de eerstkomen de tijd op dezelfde voet voort te zetten. ten gunste van onze economie betreft heeft Nederland verschillende troeven in han den. In de eerste plaats is dit voor ons land niet nieuw. Reeds vele tientallen jaren hebben wij binnen onze grenzen met aan wending van internationaal kapitaal enkele zeer grote concerns tot ontwikkeling zien komen. Het klimaat daarvoor is in ons land gunstig. Er is geen overdreven chau vinisme of nationalisme en er is geen pro tectie. Daardoor kunnen Nederlands en buitenlands management in een sfeer van goede zakelijke samenwerking internatio- le bedrijven opbouwen, die de economie van ons land zeer ten goede komen. Daar is in de laatste jaren een factor bijgekomen, namelijk dat Nederland o.a. door zijn geografische positie een uit stekende invalspoort voor de E.E.G. is ge bleken, in de meest letterlijke zin van het woord een Europoort is." Een onmisbaar complement van een structuurpolitiek noemde hij ook een structuurpolitiek voor de export. Want zo goed als in het ver leden zal ook in de toekomst de ontwikke ling van ons land, zijn economische groei, mede bepaald worden door de afzetmark ten, die wij voor onze produkten kunnen vinden. Onze interne situatie dwingt ons om in de komende jaren met nog meer kracht dan in het verleden voor een ver anderend goederenpakket nieuwe en steeds grotere buitenlandse markten te zoeken. Natuurlijk zal West-Europa daarbij zeer belangrijk blijven. Maar voor onze nieuwe produkten halffabrikaten en kapitaal goederen zijn andere markten, die in de ontwikkelingslanden en vooral ook die in Oost-Europa, zeer belangrijk. Onze gehele exportpolitiek handelspolitiek, kredietfi nanciering, kredietverzekering en directe exportbevordering zal op dit soort struc tuurelementen moeten zijn gebaseerd, al dus de heer Van den Bergh. Advertentie De fiscus heeft in de eerste negen maan den van dit jaar meer dan vier miljard gulden aan loon- en inkomstenbelasting ontvangen. Dit betekent een stijging ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1963 met 793 miljoen of wel 24 per cent. Aan loonbelasting alleen al werd f 550 miljoen meer ontvangen dan in de eerste negen maanden van 1963. Volgens schat tingen zal de loonbelasting dit jaar 2.85 miljard opbrengen. Aan gezamenlijke kohierbelastingen wer in september 153 min. opgelegd tegenover 177 min. in dezelfde maand van 1963 en f 1.132 min. in augustus jl., toen het over grote deel van de voorlopige aanslagen in de vennootschapsbelasting over het lopen de boekjaar werd geregeld. Het kohierbedrag van het boekingstijd- vak 1964/65 van de inkomstenbelasting nam als gevolg van voorlopige aanslagen over 1964 in de verslagmaand met 16 min. tot 1.726 min. toe. Aan definitieve aanslagen over 1962 en nadere voorlopige en definitie ve over 1963 werd 86 min. ten gunste van het boekingstijdvak 1963/64 gebracht, zodat de stand daarvan thans 2.253 min. be loopt, zo blijkt uit een overzicht van het ministerie van financiën. PARIJS (AP) Franse exporteurs zijn bezig met communistisch China te onderhandelen over de verkoop van een miljoen ton graan in het komende jaar. Dit is driemaal zoveel als de graanver- kopen aan China krachtens een overeen komst die in 1962 is ondertekend en die on langs is afgelopen. De export van het Franse graanoverschot in 1965 wordt ge raamd op ongeveer vier miljoen ton. De directie van de N.V. Nederlandsche Bankinstelling voor Waarden belast met Vruchtgebruik en periodieke uitkeeringen deelt mee, dat de tot dusver in 1964 be haalde normale resultaten tenminste gelijk zijn aan die over dezelfde periode van 1963 zodat, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, op eenzelfde dividenduitke ring als over 1963 (10 pet.) gerekend mag worden. Door het opleggen van voorlopige aan slagen over 1964 steeg het kohierbedrag van het boekingstijdvak 1964/65 van de vermogensbelasting met 14 min. tot 58 min. De regeling van de definitieve aan slagen over 1963 is thans bijna afgesloten. In september jl. werd uit dien hoofde nog 4 min. ten kohiere gebracht, zodat op het boekingstijdvak 1963/64 thans f 191 min. is bijgeschreven. Bij de inkomsten belasting zal het over 1962 opgelegde be drag waarschijnlijk verder toenemen, ter wijl voor 1963 en 1964 nog een aanzienlijk accres kan worden verwacht. Wat betreft de vermogensbelasting zal alleen het over 1964 opgelegde bedrag nog een belangrijke mutatie te zien geven. Uit de relatief geringe toeneming met 14 min. van het kohierbedrag van het boekingstijdvak 1964/65 van de vennoot schapsbelasting tegenover f 1.000 min. in augustus blijkt, dat de regeling van de voorlopige aanslagen over het boekjaar 1964 ten einde begint te lopen. Op het boekingstijdvak 1964/65 is thans f 1.539 min. bijgeschreven tegenover 1.458 min. op het boekingstijdvak 1963/64 een jaar ge leden. De werkgroep ruimteonderzoek van de Sterrewacht te Utrecht heeft met succes in de Sahara metingen verricht van de röntgenstraling van de zon. De metingen werden uitgevoerd met behulp van in strumenten die in Utrecht vervaardigd zijn. Het instrumentarium werd woens dagmiddag om half vijf gelanceerd in een Franse Veronique raket. De raket bereik te een hoogte van 150 km. Dit is het tweede experiment. Het eer ste had plaats op 18 april van dit jaar. Toen bereikte de raket een hoogte van 118 km. Wegens de grotere hoogte die bij de lancering van woensdag bereikt werd, wordt dit experiment geacht beter te zijn geslaagd dan het vorige. De lancering in de Sahara geschiedde in samenwerking met de Franse commis sie voor het ruimteonderzoek. TELEURSTELLENDE MARKT Beursplein 5 heeft gisteren voor de meeste hoofdfondsen danig teleurgesteld. De stemming was merendeels zwak tot aan de flauwe kant. De oorzaak moet in Wall Street worden gezocht. De markt aldaar sloot woensdag, na hoger te zijn geopend, fractioneel lager. Hierop had Amsterdam zeker niet gerekend. Men had op het Damrak rekening gehouden met een „vast" Wall Street. Dit dan als gevolg van de grote overwinning van Johnson. De woensdag gekochte stukken werden vanmiddag aangeboden. Dit aanbod was weliswaar gering doch kwam toch nog in een vrij lege markt terecht. De koop orders waren gemakkelijk aan de vingers van één hand te tellen. De arbitrage kon praktisch niets ondernemen. Dat de om zetten in de hoofdfondsen minimaal wa ren, valt dus gemakkelijk te verklaren. Koninklijke Olie, lager in Wall Street, Philips en Unilever daalden ieder circa 1.50 tot resp. 165.30, 157.10 en 146.20. AKU een puntje lager op 484. Voor Hoog ovens werd onveranderd 572 als advies prijs opgegeven. Vast waren wederom aandelen Centrale Suiker Maatschappij. In een open hoek werd gedaan oplopend van 373 tot 378 (366) VERHANDELDE FONDSEN 5 november 4 november Totaal 437 424 Hoger 152 (34,7"/») 206 (48,6°/o) Lager 197 (45,l°/o) 121 (28,5"/o) Gelijk 88 (20,2°/o) 97 (22,9°/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 164,20-165,30 Philips 156,70-157,00 Unilever 145,70-146,30 Stemming Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens 578 Kon. Olie 164,90-165,10 165,10 Philips 145,70-146,00 156,70 Unilever 156,50-156,90 gl 145,90 R. E. M20,00-20,50 20,25 E. M. S232-235 236 De N.V. Stannum in Arnhem beho rende tot de Billiton Groev heett een speciale deken ontwikkeld, die het mogelijk maakt ook bij temperaturen onder nul beton te storten. Deze „doorbouwdeken" isoleert en gaat tevens verdamping tegen, waardoor bevriezen niet alleen wordt voor komen, maar het beton ook sneller hardt. De deken is vervaardigd van minerale wol en bitumenpapier dat geheel is omgeven door een water dichte plastic-hoes. Volgens de fabri kant kan hij toepassing vinden als isolatiemateriaal bij de afbouw van huizen. LUXEMBURG (Reuter) De Europe se Gemeenschap voor Kolen en Staal (K.S.G-) zal als gevolg van de Britse ex tra invoerheffing van 15 pereent afzetmo gelijkheid voor staal voor in totaal onge veer een miljoen ton per jaar verliezen, zo deelden kringen, die in nauw contact met de hoge autoriteit staan, gisteren in Luxemburg mee. Deskundigen van de hoge autoriteit, die de terugslag van de Britse maatregelen gedurende de laatste dagen hebben bestu deerd, zijn tot deze gevolgtrekking geko men. Het verlies van exportmogelijkheid zal voor een deel veroorzaakt worden door vermindering van rechtstreekse staalinvoer door Groot-Brittannië uit de K.S.G. en ten dele ook door de vermindering van de Britse invoer van bewerkte staalproduk- ten. Bovendien vreest de Hoge Autoriteit, dat er zekere verplaatsing zal ontstaan van door andere derde landen uitgevoerde staalprodukten, van de Britse markt naar de K.S.G., waar het invoerrecht veel la ger is. Deze verplaatsing van de staalex- port van derde landen naar de K.S.G. zou in de gemeenschap een ernstige concur- rentie-situatie doen ontstaan, zo deelden de zegslieden mee. Ook de Europese commis sie bestudeert de gevolgen van de Britse invoertoeslag. Advertentie Acila 5 te Apapa. Acmaea 5 v. Tripoli n. Port de Bouc. Alwaki 6 te Khorramshar. Amstelkroon 5 v. Singapore n. Aden. Anco Spray 5 v. Antwerpen n. Immingham. Angolakust 6 te Lagos verw. Area 6 v. Aden n. Port Sudan. Archimedes 6 te Georgetown verw. Aristoteles 5 te Santo Domingo verw. Arkeldijk 5 v. Hamburg n. Bremen. Averdijk 6 v. Rotterdam n. Sydney. Barendrecht 5 v. Geelong n. Bukom. Beninkust 6 te Rotterdam. Blitar 6 te Port Said verw. Bussum 5 dw. Bari n. Antwerpen. Caltex Leiden 5 v. Rotterdam n. Santander. Caltex Madrid 5 dw. St. Vincent n. Port Said. Caltex Nederland 5 v. Port Said n. EuropoorJ. Camphuys 5 v. Mukalla n. Aden. Cartago 6 te Manzanillo verw. Dinteldijk 5 v. Cristobal n. Londen. Diogenes 5 te Bremen. Drente 5 v. New Orleans, 7 te Houston verw. Eenhoorn 5 te Beiroet. Eos 5 Quessant gepass. n. Hamburg. Esso Den Haag 6 v. Port Said n. Rastanura. Esso Rotterdam 5 dw. Oran n. Port Said. Friesland 5 v. Holtenau n. Stettin. Grotedijk 5 dw. Den Helder n. Antwerpen. Gulf Hansa 5 te Vlissingen verw. Gulf Italian 6 te Port Said verw. Gulf Swede 5 te Rotterdam. Hector 5 v. Algiers n. Malta. Hollands Duin 4 v. Dungun n. Osaka. Japara 5 v. Wismar n. Hamburg. Johannes Frans 5 v. Pisco n. Coquinbo. Karachi 6 te Bangkok verw. Kinderdijk 5 te Antwerpen. Kloosterdijk 5 v. Antwerpen n. Savannah. Kloosterkerk 5 te Bremen verw. Korenia 5 v. Hongkong n. Pladju. Korovina 5 v. Singapore n. Suez. Koudekerk pass. 5 Kaap St. Vincent n. Ant werpen. Kylix 6 te Curasao verw. Laertes 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Lekhaven 5 te Rotterdam. Lelykerk pass. 5 Gibraltar n. Leixoes. Loosdrecht 6 v. Port Sudan n. Aden. Medon 6 te Ponce verw. Meerkerk 5 v. Aden n. Suez. Minos 5 te Kopenhagen. Mohamed Reza Shah 5 dw. Las Palmas n. Duinkerken. Montferland 6 te Las Palmas verw. Moordrecht 5 v. Cochin n. Colombo. Musilloyd 5 te New Orleans. Neder Rhone 5 te Port Said. Neder Waal 6 v. Rotterdam n. Singapore. Nestor 6 te Bremen verw. Nieuw Amsterdam 5 v. New York n. ""uragao. Oberon 5 te St. Lucia. Oldekerk 5 v. Adelaide n. Fremantle. Ouwerkerk 5 te Genua. Pendrecht 6 te Willemstad verw. Peperkust 5 te Rotterdam. Pericles 6 te Callao verw. P. G. Thulin 5 v. Philadelphia n. Carthagena. Philippia 5 v. Port Said n. Milazzo. Prins Alexander pass. 5 Belle Isle n. Montreal. Pygmalion 5 v. Tripoli n. Alexandrië. Sarpedon 6 v. Port of Spain, 7 te Matanzas verw. Scheldelloyd 5 te Sorong. Scherpendrecht 5 v. Bahia Blanca n. St. Vincent. Schiekerk 6 te Rotterdam. Seinelloyd 5 te Antwerpen. Senegalkust 5 v. Rouen n. Dakar. Servaaskerk 5 v. Kobe n. Hongkong. Sinoutskerk 6 te Manilla. Sloterdijk 4 v. New Orleans n. Lake Charles. Spaarnekerk 7 te Genua verw. Stad Alkmaar 5 dw. Almeria n. IJmuiden. Stad Amsterdam pass. 5 Casquets n. Rotterdam. Stad Vlaardingen 5 dw. Casquets n. Norden- hamn. Statue of Liberty 5 v. Rotterdam n. Mena. Straat Franklin 6 te Monrovia verw. Straat Malakka 6 te Beira verw. Straat Soenda 5 te Osaka. Straat Van Diemen 5 v. Yawata n. Hongkong. Theano 5 te Rotterdam. Tjibodas 5 te Zanzibar. Tjiluwah 7 te Melbourne verw. Tjitarum 7 te Auckland verw. Togokust 5 v. Cabinda n. Lobito. Utrecht 5 St. Lawrence River n. Malta. Vasum 5 v. Suez n. Mena. Vitrea 6 te Port Said. Waiwerang 5 te Tandjung. Wieldrecht 5 v. Toledo n Montreal. Willem Ruys 5 v. Singapore n. Fremantle, Wonogiri 5 t.h.v The Brothers n. Port Said. World Hill 6 te Singapore. Zuiderkerk S te Port Elisabeth. Er wordt ernstig naar gestreefd de lange wachttijden vooj- Nederlandse ver voerders aan de binnengrenzen van de Benelux te beperken. Het voornemen be staat de heffing van omzetbelasting aan die grenzen te verplaatsen naar het bin nenland, zo deelde staatssecretaris Key- zer mee in de Tweede Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat. Daarmee zal voor de vervoerders al veel tijd gewon nen zijn. De staatssecretaris zei dat de wachttijden aan de Belgische grens lan ger zijn dan in omgekeerde richting. Hij zou bevorderen dat ook de accijnsheffing geleidelijk naar het binnenland wordt overgeheveld. In Beneluxverband is al be sloten dat uiterlijk 1 januari 1969 elke controle aan de binnengrenzen moet zijn opgeheven. NEW YORK (AFP) De Verenigde Sta ten en de Sovjet-Unie hebben donderdag een overeenkomst getekend, die voorziet in de aanleg van een speciale verbinding tussen Moskou en Washington voor de uit wisseling van meteorologische gegevens die op gewone wijze of door middel van satelleiten zijn verkregen. De verbinding, „koude lijn" genoemd in tegenstelling tot de „hete lijn" die gebruikt wordt bij een crisistoestand, zal via War schau, Berlijn, Frankfort en Londen lopen en binnen enkele weken in dienst worden gesteld. Ook andere landen kunnen een aanslui ting op de lijn krijgen, mits zij een aan deel in de kosten willen dragen, aldus Amerikaanse zegslieden. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse federale dienst voor de burger luchtvaart heeft de luchtvaartmaatschap pijen, die Lockheed Electra vliegtuigen van de typen l-188a en l-188c gebruiken, opdracht gegeven het bovenoppervlak van de vleugels op scheurtjes te controleren. Bij een controle van verscheidene Elec- tra's zijn op een bepaalde plaats scheur tjes gevonden, die vermoedelijk worden veroorzaakt door harde landingen. Eerder in dit jaar had de FAA opdracht gegeven tot controle van Electra-vliegtui- gen op scheurtjes in het vleugeloppervalk bij de motorgondels. OSLO (Reuter) De nobelprijscom missie voor de vrede komt 24.320 guldens tekort. Zij heeft het Noorse parlement om aanvulling van dit bedrag verzocht. Lonen en prijzen in Noorwegen zijn zo hoog ge stegen dat de commissie niet meer toe komt met de jaarlijkse bijdrage van 91.000 kronen uit de rente van het 38,4 miljoen kronen tellende Nobelfonds. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.9610.06; Amerikaanse dollar 3.573.61; Canadese dollar 3.313.36; Belgische frank (100) 7.217.26; Zwitserse frank 83.05 83.55; Franse frank (100) 73.1573.65; Duitse mark (100) 90.1090.60; Noorse kroon (100) 49.70 50.70; Deense kroon (100) 51.4552.45; Zweedse kroon (100) 69.1070.10; Italiaanse lire (10.000) 56.6558.65; Oostenrijkse schilling (100) 13.87— 13.97; Portugese escudo (100) 12.3512.50 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.906.05. Vorige •lotkoers A'dam Rubber.1093/4 H.V.rt.1391/» A.K.U4841/* Deli M-'j121, Hoogovens 576'/s Philips Gerr Bez. 156,85 Unilever 146, Dordtsche Petr 754s/s K. Ned. Petr. Mij. 164,85 Holl. Am. Lijn102 K.L.M72,— K.N.S.VJ 1353/i Ned. Stoomv. Mij. 129 Ommeren, Phs. v. 2381/» Scheep Un. Ned. 1265/s Interunie 206, Nefo 111,50 Robeco 231, Unitas 497, Ver. Bezit v. 1894 129,50 AMRO Bank 65,— Alg. Bank Ned. 297 Albert Heijn 630 Amstel Brouwerij 413 Berkel's Patent 210 Bols 212,— Bührm.-Tetterode 720 Fokker 250 Ford 925 Gelder Kon. Pap. 135'/» Gist Spir.f. Kon. 303 Van der Heem 327 Heinekens Bier 451 Hoogenbosch Sch 329 Indola 422 Kon. Zout-Ketjen 900 Muller Nat. Bezit 279 Ned. Kabelfabr... Philips Pref57,30 Stokvis190 Tho assen Dr. 67 83/» Ver. Machinefabr. 172'/« Wessanen438 Wilton Fijenoord 176'/i Zwanenburg-Org. 970 Billiton Mij. II 436»/» Aluminium Ltd... 32 American Motors 16 Anaconda55'/» Bethlehem Steel.39* Cities Service751/» General Motors.. 101'/» Kennecott Copper 91'/» Republic Steel47'/» Shell Oil 57'/» U.S. Steel57'/» Gedane noteringen. (Verstrekt door AMRO Bank) Wall Street sloot gisteren in een ver deelde stemming met prijsverschillen naar beide zijden tot ongeveer een dollar. Het bedrijfsnieuws was wederom bemoedigend: stijging van de autoproduktie, hogers kleinhandelsverkopen en een record-index spoorgoederenvervoer. Staalwaarden, non- ferro's, auto's, sporen en chemische waar den werden goedkoper. Iets hoger kwa men af olies, luchtvaartwaarden en open bare nutsfondsen. Van de 1375 verhandel de fondsen waren er 625 lager, 478 hoger en 272 sloten onveranderd. De omzet daal de tot 4.380.000 shares tegen 4.720.000 sha res woensdag. De Dow Jones indices: industrie 873.54 0.28), sporen 220.65 1.27) en open bare nutsfondsen 152.96 (+0.10). K. en B Economie. ETAOI SHRD SHR PR De Badische Anilin und Sodafabrik (BASF) gaat in de loop van 1965 in Antwerpen installa ties bouwen voor de produktie van nitrophoska en caprolactam. De investeringen worden ge schat op 14 miljoen gulden. De produktie zal in 1967 moeten beginnen. De internationale federatie van effectenbeur zen zal op 12 en 13 november te Amsterdam haar algemene vergadering houden, onder voor zitterschap van de heer C. J. Baron Schimmel- penninck van der Oije. Advertentie

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21