Geen herhaling van 1964 AGENDA 3 i Speciale minister voor het ruimtelijk beleid Kort en bondig RAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Moeder liet haar vijf kinderen achter Drs. Roemers: Vader en zoon Briels voor de rechter Stationsbeambte krijgt 100 boete wegens schuld aan ongeval Grote overheidsinvloed bepleit op verkoop en bestemming van gronden Zes doden in het verkeer Meer zon Gift van f 140.000 voor gehandicaptenl SPALT ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 .2 Brand in chemische fabriek in Schoonebeek Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Centrale verwarming Airconditioning Aul oliestook Veroordeeld wegens mishandeling van een journalist werkt binnen 10 minuten t WENS VAN N.K. V.-SECRETARIS Tiet Amsterdamse stadhuis woensdag in de raad AUTOMATIC EK Ce VJ TOASTER f 69.50t sr B - la ia Kort nieuws In Den Haag heeft een 34-.jarige vrouw haar vijf kinderen, in de leeftijd van 1 tot 7 jaar, in de steek gelaten. Haar echtge noot had haar reeds in juli verlaten. Omwonenden meldden de politie, dat de vijf kinderen alleen thuis waren. De politie kon via een aangrenzende woning in het huis komen, waar zij een briefje van de moeder vond met de mededeling dat zij het gezin niet meer aan kon en dat zij was gevlucht. De politie heeft de kinderen onderge bracht in een tehuis. In de chemische fabriek van Alchemica In Schoonebeek, waar grondstoffen voor kunsthars worden vervaardigd, heeft vrij dagmiddag een hevige brand gewoed. De apparatuur werd zo ernstig beschadigd, dat voorlopig slechts op halve kracht zal kunnen worden geproduceerd.. De brand werd bestreden door de brandweren van Schoonebeek en Emmen en door de be drijfsbrandweer. De oorzaak van de brand is niet bekend. Advertentie PERFECT L (Vervolg van pagina één) De werknemersvoorzitter drs. Roemers ziet in de loonstijging van vier percent, die de werkgevers het liefst willen een reële achteruitgang voor de loontrekken den ten opzichte van 1964. Dit gezien wat er in verband met compensaties af moet en in verband met prijsverhogingen van buitenaf. Ook het door de werkgevers aan geboden percentage waarvan volgens de heer Roemers slechts één percent over blijft is al eerder door de vakbeweging verworpen. Althans als het er om ging of het die loonsverhoging zou zijn en niets anders. Het zit er ook in dat de vakcentrales bij de vervolgonderhandelingen zullen pro beren zo ver mogelijk door te drukken op het punt van de vermogensaanwasde ling (werknemersaandelen uit een kapitaal fonds). De heer Roemers zei met nadruk dat hij verheugd was over het feit dat de regering heeft gezegd zich niet te zullen verzetten tegen plannen daartoe. Overi gens verzekerde de heer Roemers openlijk dat geen herhaling van de loonontwikke ling van 1964 door de vakcentrale wordt nagestreefd, „omdat dit niet in het belang is van de werknemers en van de Neder landse economie." Ondanks de uiteenlopende standpunten is het gesprek van gisteren in de Stichting in een goede sfeer verlopen. Het ligt nu aan de regering op welke basis het zal worden voortgezet. c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Dui zend clowns" van Herb Gardner. Regie Jan Retèl. M.m.v. Johnny Kraaykamp, Marja Habraken, Wim de Haas, Henk Mo lenberg e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Plantage Tamarinde" 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Rebel tegen Rome", 14 j Lido, 14, 18.45 en 21.15 u. en zondag 13.45 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.30 u.: „De duivel en de tien geboden", 18 j Zondag 14 en 16.15 u.: „De kampioen leugenaar", a.l. Van maandag af 20.15 u. „Winden waaien om de rotsen", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De hofnar", a.l. Zondag 11 u. „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Perseus de onoverwinnelijke", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u. :„Hun laatste ont moeting", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Liefde kan moei lijk zijn", 18 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. Monopole (Zandvoort): vandaag en zon dag 20 u.: „Het masker van Scaramouche" 14 j. Zondag 14.30 u.: „Winchester 73", a.l. Van maandag af geen filmvoorstellingen TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanent.; tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman Le Fauconnier. Tot 1 december. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Poppe Da- mave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20 21 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Van 8 november tot 6 december: Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Dagelijks van 10-20 u. Bootzaal: „100 Ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatencon cert van 20-23.30 uur. Museum Het huis van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend van 10-17 en zon en feestdagen van 13-17 u. Expositie van cultuurhistorische diorama's van dr. Wie- ringa. Tot en met november. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schil derijen van Dick Wentzel. Dagelijks ge opend van 10-17 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 8 november. De Waag (Spaarne/Damstraat): Beeld houwwerken en tekeningen van Nel Bakema en Jan van Geem. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot 15 november. DIVERSEN Vleeshal (Grote Markt): Expositie van tropische vogels. Geopend zaterdag van 10-22 uur, zondag van 10-18 uur. Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Vandaag 20-1 u.: Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer „Een lied - meer niet". Minerva Theater, Heemstede: vandaag 14.30 u.: Aerdenhout's kindertoneel met „Hans en Grietje". Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 6 november). ZATERDAG 7 NOVEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Mos kou". Stadsschouwburg, 20 u.: „Maigret maakt zich kwaad". Oud-Katholiek Vër.geb., Wilhelminaka- de, 1523 u.: Bazaar O.K. Vrouwenver. „Sint Engelmundus". Patronaatsgeb., 20 u.: Concert accor deonvereniging „IJmuidens Roem". ZONDAG 8 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Tarzan trekt naar India" 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou". Stadsschouwburg, 15 u.: „Met de 3 StoO' ges de wereld rond"; 20 u.: „Maigret maakt zich kwaad". Wandelen, start van Hotel Kennemerhof tussen 10 en 12.30 uur, inschrijving aan de start voor 10, 15 of 20 kilometer. MAANDAG 9 NOVEMBER City, 20 u.: „Veel liefs uit Moskou". Stadsschouwburg, 20 u.: Concert door N.Ph.O., werken van Bizet, Schumann en Beethoven; pianosolist Gerard Hengeveld; dirigent Marinus Adam. Cultureel Centrum, 14 u.: Ned. Ver. v. Huisvrouwen, lezing Ver. v. Ned. Fabri kaat. Gemeentebibliotheek, Plein 1945, 15 u.: Opening tentoonstelling „Wat Lokeren leest". Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: toneeluitvoering door Haarlemse Toneelclub voor leden van de Gieteling; opgevoerd wordt „Het He melbed". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 930 tot 12 en 14 tot 16-30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. biblio theek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 7 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou"; 23.30 u.: „Kabo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Verove raars van de Pacific". W.B. Theater, 20 u.: „Het zwaard van Koning Arthur". Herv. Ver. Geb„ 14 u.: Solistenconcours. ZONDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Winnetou". Luxor Theater, 14.30 u.: „Operatie biki ni"; 16.30 en 19 en 21.15 u.: „De Sabijnse Maagdenroof". W.B. Theater, 14.30 en 20 u.: „Tussen middernacht en Dageraad"; 16.30 u.: „Overval in de Duivelspas". MAANDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win netou". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De Sa bijnse Maagdenroof". W.B. Theater, 20 u.: „Tussen midder nacht en dageraad". Advertentie Tel. 12500 - <0002, 57290 en 57(22 De politierechter te Arnhem heeft de regisseur Carel Briels uit Mook veroor deeld tot drie weken voorwaardelijke ge vangenisstraf en driehonderd gulden boete wegens mishandeling van een Nijmeegse journalist op 7 januari van dit jaar. De zoon, een 18-jarige scholier, kreeg tweehonderd gulden boete. Vader en zoon waren niet verschenen De vader had een brief gezonden aan de officier van Justitie, waarin hij te kennen gaf het verstandiger te oordelen ge> zien zijn emotionaliteit niet te ver schijnen. Hij schreef voorts het te betreu ren de journalist pijnlijk te hebben be jegend. Ook de journalist had een brief geschreven. Daarin verklaarde hij geen behoefte meer te hebben aan bestraffing van het tweetal. Hij wilde vergeven en vergeten hetgeen hem was aangedaan. Als getuige gaf de journalist een sum miere verklaring van de gebeurtenissen op 7 januari. Hij was danig toegetakeld door vader en zoon, eerst in de hal van zijn woning en later, na een achtervolging op straat. Daar had de zoon hem vast gehouden en de vader had er op los ge slagen. Drie getuigen bevestigden dit. De aanleiding was een herinnering aan het door Carel Briels geregisseerde Water- loospel te Nijmegen in een door de jour nalist geschreven nieuwjaarswens. De officier van Justitie sprak van een ernstig misdrijf met gewelddadige aspec ten, grove Verwensingen en dreigementen. Vader was begonnen en de zoon heeft meegedaan. Dat Briels in een moeilijke situatie was geraakt na de narigheden met Waterloo" kon de officier zich wel voor stellen. Hij kon echter niet begrijpen waarom Briels zijn verontschuldigingen niet eerder aan de journalist had aange boden. Dat hij niet was verschenen vond de officier zeer verstandig. Hij prees de journalist, die de grootheid had kunnen opbrengen nog te pleiten voor een ge ringe straf van zijn belagers. De politierechter noemde het een straf verzwarende omstandigheid voor de vader dat hij zijn zoon in de zaak bad meege trokken. Bovendien hield de rechter er rekening mee dat vader nog onlangs door het gerechtshof te Arnhem en enkele jaren geleden ook in België wegens mis handeling is veroordeeld. De rechtbank in Breda heeft conform de eis een 43-jarige stationsbeambte uit Oudenbosch wegens schuld aan een onge val, waarbij een persoon om het leven kwam en een ander ernstig werd gewond, veroordeeld tot f 100 boete. De rechtbank achtte grove schuid niet bewezen. Het ongeval, dat werd veroorzaakt door dat de spoorbomen te vroeg werden ge opend, gebeurde op 12 juni op de overweg aan de Bossche Dijk bij het station in Oudenbosch. Een meisje van twaalf jaar uit Oudenbosch kwam om het leven en een dertigjarige bromfietser uit Sprundel werd ernstig gewond. De man had dienst gedaan als trein dienstleider, een functie waarin hij nog geen ervaring bezat. Op het moment van het ongeluk moest hij de doorgang van twee personentreinen en een ongevallen- trein regelen. Tegelijkertijd moest hij ook nog de spoorbomen van twee overwegen bedienen, toezicht houden op de perron bomen en de kaartverkoop en inmiddels een dienstregeling opstellen voor de on- gevallentrein. Dat was hem teveel ge worden. Advertentie De algemeen secretaris van het Neder lands Katholiek Vakverbond, drs. Th Coppes. is er voorstander van, dat het ruimtelijk beleid in Nederland een eigen minister krijgt. Ruimtelijke ordening ressorteert nu on der de ministers van Volkshuisvesting, Economische Zaken, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Defensie, Verkeer en Waterstaat en indirekt ook onder Binnen landse Zaken, aldus zei de heer Coppes, op een N.K.V. studie in Oud-Leusden. Hij meent, dat de regering het probleem van de ruimtelijke ordening veel meer centraal zal moeten stellen in haar beleid In het jaar 2000 zal de bevolkingsdicht heid in ons land zijn toegenomen tot 570 mensen per vierkante kilometer en de bestemming van de gronden wordt door de ze ontwikkeling steeds belangrijker, zowel voor de industrie als voor de verkeers verbindingen, woongebieden en recreatie ruimten. Drs. Coppes was van oordeel dat geen gezonde en zelfstandige boerenstand kan ontstaan bij 't huidige subsidie-markt ordenende landbouwbeleid. Aan de slecht ste landbouwgronden zal een andere be stemming gegeven moeten worden. Sinds het vervallen van de Wet Ver vreemding Landbouwgronden op 1 janua ri 1963 is de prijs van landbouwgrond glo baal met 70 tot 80 percent gestegen. Drs. Coppes .meent dan ook, dat een doeltref fende bestrijding van de speculatie in grond niet van een prijsbeheersingspolitiek alleen kan worden verwacht. Een prijsstabilisering zou wel kunnen ontstaan wanneer de onteigende boeren een ander stuk grond terugkregen in- plaats van een hoge schadevergoeding. Volgens drs. Coppes zou de overheid de bevoegdheid gegeven kunnen worden om de bestemming van de grond vast te leg gen zoals zij op dit moment is. Koop en verkoop kunnen dan vrij blijven mits de bestemming gehandhaafd blijft en specu latie bij stadsuitbreiding kan worden te gengegaan. Ook zou men de verkoop van grond kunnen laten lopen via de over heid, die dan de koper aanwijst en de prijs bepaalt. Een derde mogelijkheid is, de overheid voor het gehele land of voor belangrijke delen alleengerechtigde te maken bij de koop van grond. De aange kochte gronden zouden dan in erfpacht kunnen worden uitgegeven. Volgens drs. Copyes zal in de toekomst niet te ontkomen zijn aan een verder gaande invloed van de overheid op de be stemming van de grond en op de prijs die de gemeenschap aan de oorspronkelij ke eigenaren moet betalen. Indien deze oplossing niet kan worden gerealiseerd De Amsterdamse gemeenteraad zal woensdag het voorstel behandelen tot het uitschrijven van een open prijsvraag voor een ontwerp van een nieuw stadhuis. resteert alleen nog het middel van een correctief achteraf, bijvoorbeeld door het invoeren van een zware belasting op spe culatiewinst. In Den Haag werd de 68-jarige heer L. A. Hoezoo, toen hij een plein wilde oversteken, aangereden door een 22-jari- ge motorrijder, die achter een auto van daan kwam en de voetganger te laat zag. De heer Hoezoo kreeg een ernstige hoofdwond en is later in een ziekenhuis overleden. De ziekenauto, waarmee hij werd ver voerd en die geassisteerd werd door de Haagse politie, moest op de Loosduinse- weg drie minuten wachten tot een lange, langzaam rijdende vuilnistrein was gepas seerd, hoewel er een afspraak is met de spoorwegen, dat deze spoorbaan op spits uren niet zal worden gebruikt. De direc teur-geneesheer van het ziekenhuis, waar in het slachtoffer werd opgenomen heeft verklaard, dat hetoponthoud bij de spoorwegovergang van geen invloed is ge weest op de toestand van de gewonde, wiens leven niet meer te redden was, al zou hij drie minuten eerder in het zieken huis zijn opgenomen De Nederlandse Spoorwegen hebben hun spijt betuigd over het gebeurde en ver klaard dat de vuilnistrein, die normaal om zes uur vertrekt, noodgedwongen ge splitst moest worden. Eén gedeelte ervan is toen een halfuur eerder vertrokken. Bij een ander ongeluk in Den Haag is de 11-jarige Robert van der Leden om het leven gekomen. De jongen liep op de trambaan langs de Conradkade en heeft waarschijnlijk het bellen van een naderende tram niet gehoord. Hij werd door de motorwagen en door de bijwagen overreden. De bijwagen moest worden op gevijzeld om zijn stoffelijk overschot te kunnen bergen. In Liocssens (Fr.) is een 19-jarig meis je, M. R. Dijkstra, terwijl zij bezig was de ruiten van haar ouderlijk huis te lap pen, door een vrachtauto tegen de muur van het huis gedrukt, waardoor zij op slag dood was. De vrachtautobestuurder moest remmen voor een tegenligger. Het remmen gebeurde zo krachtig, dat de aan hanger de vrachtauto het trottoir opduw de, waar het meisje stond. In Nijmegen is de 66-jarige heer C. En Deelneming van Cuba,. De ambassadeur van Cuba in ons land heeft bij het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn deelneming betuigd bij het overlijden van mr. dr. R. Pos, de Nederlandse ambassadeur op Cuba. Turks bezoek. De Turkse minister van Arbeid brengt op het ogenblik een be zoek aan ons land om zich op de hoogte te stellen van de omstandigheden waar onder de omstreeks drieduizend Turken in ons land werken. Hij heeft daarover ook met zijn Nederlandse ambtgenoot minister Veldkamp, gesproken. Van stoom tot stroom. De tentoonstelling „Van stoom tot stroom" die van 1 sep tember tot 11 oktober in Utrecht is ge houden in het kader van het 125-jarig bestaan van de Nederlandse Spoorwe gen heeft 34.000 bezoekers getrokken. De tentoonstelling werd in het Spoor wegmuseum gehouden. Meisje verdwenen. De 16-jarige Regina Cornelia Govers uit Den Haag wordt sinds drie weken vermist. Zij is 1,60 meter lang, heeft hoog opgestoken don kerblond haar en dikke lippen. Zij draagt vermoedelijk donkere kleding. Op haar mantel heeft zij een zwart bontje. Wie weet waar zij is wordt ver zocht de politie te waarschuwen. Kerk uit de brand. De Gereformeerde Kerk van Tilburg heeft onlangs bij een brand een schade opgelopen van ruim hon derdduizend gulden. Een huis-aan-huis- collecte bracht 5.500,op. De rooms- katholieke kerk zegde meteen na de brand een belangrijke gift toe aan de Gereformeerde Kerk, die in deze stad van 145.000 inwoners nog geen negen honderd leden telt. Zelf brachten de ge reformeerden in een extra collecte 4.167,bijeen. Verder hoopt men met hulp van andere gereformeerde kerken in Brabant en Limburg uit de brand te komen. Ook Tilburgse bedrijven sturen bijdragen. De verzekering dekt niet veel meer dan de helft van de schade. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: In de nacht van vrijdag op zaterdag ont stond op uitgebreide schaal mist, die op sommige plaatsen zeer dicht was. Ook de minimumtemperaturen werden laag en varieerden tussen plus één en min drie graden. Het hogedrukgebied boven Enge land, dat al dagenlang het weer in onze omgeving beheerst, komt boven het Euro pese vasteland. Tegelijkertijd stroomt koude en aanzienlijke drogere uit de pool streken afkomstige lucht ons land binnen, die de mist gaat verdrijven. Voor zondag wordt op vele plaatsen zonnig weer ver wacht. Door de sterke afkoeling zal van gels aangereden door een vrachtauto en zo nacht de temperatuur tot enkele graden ernstig gewond dat hij tijdens zijn over- beneden het vriespunt dalen. Overdag brenging naar een ziekenhuis is overleden. bereikt zij waarden van 5 tot 7 graden. De heer Engels, die een bromfiets bereed verleende geen voorrang aan de vracht auto. In Amsterdam is de 83-jarige heer H. Sternes bij het oversteken van de Lutma straat gestruikeld en door een personen auto aangereden. In het Wilhelminagast- huis is hij later overleden. iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 82. „Ziezo", zei de Kapitein van de Wacht, toen de mannen van de lijfwacht bootsman Orak stevig bij de armen had den vastgepakt. „Laat dat een les voor je zijn. We zullen jou wel eens eventjes opsluiten". Smekend wendde Orak zich tot de Ko ning. Maar luistert u nu eens, Majesteit. mijn verhaal is waar. U bent werkelijk in groot gevaar. Het is allemaal echt ge beurd, zoals ik het heb verteld". „Kun je dat bewijzen?" vroeg de Ko ning. „Als u met mij meegaat naar de bodem van de zee", stamelde Orak, maar de Ko ning liet hem niet uitspreken. „Een valstrik, net wat ik dacht. Je moet het hier bewijzen. En anders.de cel in". Radeloos keek Orak om zich heen. En toen klaarde zijn gezicht helemaal op. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg I Helsinki Stockholm Oslo Kope Aberdeen I Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort I München Zürich Genève Locarno Kijk daar eens", zei hij juichend. Hij Wenen wees op het raam. „Ik zie niets", zei de Innsbruck Koning. Belgrado Het is gaan regenen," sprak Orak. „Dat Rome zie ik. maar wat heeft dat met deze zaak Barcelona te maken?" Madrid I Mallorca Alles!" riep Orak. „Want het regent.Lissabon en de zon schijnt ook nog. Nu kan ik be wijzen, dat ik de waarheid heb gespro ken!" mist mist onbewolkt motregen mist mist mist mist zzw nno nno zw ono windst. no no a onbewolkt w 6 7 5 3 4 7 6 5 -3 onbewolkt wnw 7 onbewolkt windst. 7 onbewolkt n 8 mist windst. 10 onbewolkt nno 12 mist windst. 5 onbewolkt nno 5 zwaar bew. no 1 geheel bew. ono 4 regen windst. 13 geheel bew. windst. 11 zwaar bew. nnw 17 geheel bew. wnw 7 licht bew. o 6 geheel bew. o 5 geheel bew. no 4 geheel bew. n 6 onbewolkt 0 14 zwaar bew. nw 6 mist windst. 9 regen windst. 1 1 licht bew. no 20 licht bew. nnw 20 onbewolkt windst. 9 licht bew. windst. 21 onbewolkt no 15 0 0 0 0,2 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 4 4 0 0,1 4 NEEN, 66EN PANNEKOEKEN MEER'. WE MOETEN BESLISSEN OF WE EEN SCHIP EEN VLIE6TUI6 SOUWEN 1 'TJA, WAT 20U HET BESTE ZIJN1? IS HET ALLEMAAL OF EEN 6LI48AAN JUS'""»" Ik WEET WAT 1 WE 6AAN 66WOON t SOUWEN, KIJKEN WAT HET WORPt! REUZE INVAL, POLLE - DAT POEN WE Radio-Veronica heeft de Stichting Gees telijk en Lichamelijk Gehandicapten voor de tweede keer een bedrag van f 100.000,- toegezegd. De Stichting Vrienden van Veronica heeft de stichting daarbij nog f 40.000,- aangeboden. Mede dankzij deze steun kan de stich ting binnenkort opnieuw extra-uitkerin gen doen aan de zes bij haar aangesloten j verenigingen, onder meer ten behoeve van de bouw en inrichting van observatie klinieken, vacantietehuizen en tehuizen voor alleenstaande zwakzinnigen. Hoogleraar. Dr. J. L. Mey is benoemd tot gewoon hoogleraar in de afdeling van de werktuigbouwkunde aan de techni sche hogeschool te Delft. Zondag 8 november Zon op 7.47 uur, onder 17.00 uur. Maan op 12.00 uur, onder 19.30 uur. Maandag 10 november Zon op 7.49 uur, onder 16.58 uur. Maan op 12.52 uur, onder 20.20 uur. Maanstanden 12 nov. 13.20 uur eerste kwartier 19 nov. 16.43 uur volle maan 26 nov. 8.10 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 7 november Hoog water 5.20 uur en 17.32 uur- Laag water 1-04 uur en 13.14 uur. Zondag 8 november Hoog water 5.52 uur en 18.03 uur. Laag water 1.36 uur en 13.45 uur. Maandag 10 november Hoog water 6.27 uur en 18.39 uur. Laag water 2.04 uur en 14.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. y,

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2