NICO DE GRAAF Blauw Wit-keeper tijdelijk uitgeschakeld na botsing Na zijn semi prof-tijd Stormvogels-gelederen in de terug A. JONGELING Blue Stars wint toernooi straatvoetbal in Velsen Eerste kwaliteit groente vlot afgezet in Beverwijk VVB -uit vorm geraakt- heeft tegen Purmersteyn winstkans Bloemenstroom op veiling hield ook deze week aan voor RIJLES Havenberichten Ill de Vishal en op zee Partij van de Arbeid afd. IJmuiden heeft nieuwe penningmeester Dierenbescherming Velsen en omstreken De Rijmonders gaan avondrit maken „Dag van Europa" Kleine appelen voor voor de koeien Kort IJmondnieuws Kaschrysanten uit Beverwijk domineren 6 ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 is „SUCCES" Groeneweg 45 - Telefoon 4333 4 SCHILDERSBEDRIJF 2 (Van onze sportredactie) Nico de Graaf ligt triest kijkend in een schoon ziekenhuisbed. Zijn ogen dwalen door kamer 3 van het Jozefpavil joen, dat bij het Antoniusziekenhuis in IJmuiden hoort. Enkele weken is er voor hem niet de drukte van een groentewijk en het gemis aan de sportieve spanning, die hem als keeper van Blauw Wit bezig hield. Nico de Graaf, negenentwintig jaar oud, en vanaf de transfertjjd 1963-1964 keeper bij Blauw Wit, na daarvoor ruim 300 wed strijden in het Stormvogels eerste gespeeld te hebben, is momenteel uitsluitend belast met rusten. In de wedstrijd, die Blauw Wit zondag tegen Holland Sport speelde, raakte hij geblesseerd. Een hersenschud ding zal hem vier tot zes weken op non- actief houden. De blessure van zondag is een bijzonder teleurstellende ervaring voor de IJmuide- naar geweest. Na het vervelende seizoen 1963-1964, waarin hij zich geen vaste plaats in Blauw Wits eerste kon veroveren („Fuchs was een Van Heeswijk-man") ble ken de Amsterdamse zebra's dit jaar in staat een beslissende rol te spelen in de eerste divisie. Nico de Graaf werd verrast met een vaste plaats in het topteam na het vertrek van Conrad (naar PEC) en Van Heeswijk (naar Haarlem). Het vertrouwen, dat trainer Spurgeon in hem stelde heeft De Graaf niet beschaamd. Hij bleef met zijn ploeg tot dusverre ongeslagen. Zondag werd een ernstige aanval op dat ongeslagen record ondernomen. Holland Sport was met goede voornemens bezield Maar de belangen van beide ploegen kwa men in hevige botsing. Het werd een harde wedstrijd en De Graaf werd daarvan het slachtoffer. Leen de Visser, middenvoor van Holland Spórt, Stormde wat erg hard handig op hem toe, toen De Graaf een aanval onderschepte, een botsing volgde en De Graaf werd geraakt aan zijn gezicht; zijn jukbeen werd beschadigd en waar schijnlijk zal er operatief worden inge grepen. Maar daarover is nog niet beslist. Het is overigens niet ernstig met De Graaf gesteld. Zelf kijkt hij al weer uit naar het moment, waarop hij zijn plaats in Blauw Wit terug heeft. Dat zal overi gens geen eenvoudige zaak zijn, want Gil hool.v, de vervanger van De Graaf is een Jf Gilhooly, de Engelse keeper, die de IJmuidenaar De Graaf in het Blauw Wit doel vervangt. Gilhooly (24 jaar) heeft enkele malen in het Engelse amateurelftal gespeeld, voordat hij naar Nederland kwam. Blauw Wits trainer Spurgeon heeft hem in ons land tot de actieve sportbeoefening aangezet. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Debo rah, van Londen; Gracia, Rotterdam; Zingst, Wismar; Kongshavn, Middelburg; Laertes, Hamburg; Vechtstroom, Rotterdam; Rubato, Londen; Stork, Felixstowe; Capricorne, Noord zee, voor IJmuiden; Madison Lloyd, Antwer pen; Aino, Borga. Bella, Mlddlesborough; Amasus. Londen; Mare Llberum, Dagenham; Albert-V., Rotterdam; Peperkust, Rotterdam; Magas, Rotterdam; Beninkust, Rotterdam; Pacific Cornet, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Cintra, naar Rotterdam, van IJmuiden; Kate Gram- merstorf, Freetown; Tim, Faversham; Ubber- gen, Klaipeda; Sirona, Sete; Ilice, River Plate; Lien, IJstad; Idanel, Great Yarmouth; Clothilda-M., Stade; Tottesund, Kristlnehamn, van Velsen; Vaasa Provider, Aalu, van Velsen; Solvanti, Antwerpen, van Westzaan; Grebbe- stroom, Huil; Batavier-3, Stockholm; Hawk- wood, Hartlepool; Swift, Harlingen; Stork, Felixstowe; Nascence, Londen; Dicky, Bergen; Kaap Falga, Delfzijl; Jans, Londen; Lady Sophia, Bilbao, van IJmuiden; Neerlandia, Gothenburg; Aldebarn, Helsinki; Midas, Rot terdam; Rhein, Le Havre; Temar, Boston, van Zaandam; Yorksand, Rotterdam, ledig van Zaandam; Glafki, Golf van Mexico; St. Jean, Duinkerken; Staffan, Malmö. Vrüdag kwamen in IJmuiden aan: Osborne Queen, van Barry; Salvinia, Rotterdam; Texin, Noordzee; Hoogvliet, Plymouth; Aeneas, Rot terdam; Port Talbot, Kingslynn. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Atid, naar Rotterdam; Giovanni Ansaldo, Antwerpen; Eli zabeth, Mantyluoto; Axel, Esbjerg; Helen-K., U.S. Gulf; Royal Wood, Sundsvall; Gracia, Turku: Chiron, West-Indië; Capricorne, Noord zee, IJmuiden, (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van •f naar Amsterdam la gegaan). Nico de Graaf in het ziekenhuisbed. nieuw gezicht bij de Amsterdammers, die als ex-doelverdediger van het Britse ama teurelftal over voldoende routine en klasse beschikt om in Blauw Wit in de goal te blijven. Maar De Graaf is vol zelfver trouwen. Hij heeft het bij Blauw Wit thans volledig naar zijn zin, werd gerustgesteld door de goede behandeling, die Blauw Wit tijdens zijn ziekte verzorgt (de financiële moeilijkheden, die een gevolg zouden zijn van het stilstaan van zijn groentewijk worden volledig door Blauw Wit opge vangen) en wil er goede prestaties als dank voor terugbrengen. Zo spoedig mogelijk, want „voetbal is mijn hobby". Die prestaties kunnen nog wel enige jaren voortduren. De Graaf is met zijn negenentwintig jaar een keeper van klasse die nog niet aan een afscheid hoeft te den- Vrijdag werden in IJmuiden aangevoerd: 3100 kisten vis, waarvan 149 kisten tong en tarbot, 436 schol, 31 schar, 6 bot, 1000 haring, 625 makreel, 532 schelvis, 70 wij ting, 238 kabeljauw èn gul, 5 haai, 4 poon en 4 diversen. Betaald werd, per kilogram, in guldens voor: @r. tong 7.19-6.84, gcm tong 5.89-5.71 kim. tong 6.50-5.60, kl. tohg I 7.62-6.76, kl. tong II 6.85-6.05, tarbot I 4.90-4.50, zalm 11. Per 50 kilogram: tarbot II 188-160, tar bot III 154-142, tarbot IV 144-104, kim schol 47, kl. schol I 48, kl. schol II 44-23 schar 25-17, bot 20-11, verse haring 28- 22.20, makreel 37-11.60, kl. rode poon II 35- 31, gr. schelvis 50, grm. schelvis 41, kim schelvis 52-25, kl. schelvis I 49-22, kl. schelvis II 23-12, wijting 30-14, gr. gul 44 35, mid. gul 28, kl. gul 17-9, kl. haai 17-14. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 150-94. In IJmuiden werden vrijdag de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: KW 54-5230, KW 55-8800, KW 226-11.910, KW 100-6170, KW 96-3140, KW 42-7500. Op de vrijdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden gehouden jaar vergadering van de Partij van de Arbeid afdeling IJmuiden is in de plaats van de aftredende penningmeester drs. M. Roes- singh, gekozen de heer G. Lampink. De heer Roessingh blijft wel deel uitmaken van het afdelingsbestuur; hij zal zich echter meer gaan bezig houden met propagandis tische werkzaamheden. De overige be stuursleden werden allen herkozen. In zijn openingswoord sprak voorzitter Th. Mooy zijn voldoening uit over de vrij grote opkomst van leden. Hij deed een dringend beroep op de leden ook in deze tijd van nationale voorspoed de socialis tische beginselen in praktijk te brengen en met name daadwerkelijke steun te ver lenen aan de onderontwikkelde gebieden en onderdrukte volken. Er is nog zoveel ongerechtigheid in de wereld en er worden nog altijd zoveel mensen op hun huids kleur vervolgd dat iedere socialist zich dient in te zetten om deze onrechtvaardig heden te bestrijden, aldus de heer Mooy. Ook de Partij van de Arbeid in IJmuiden kan hieraan een bijdrage leveren. Het jaarverslag van secretaris C. Roose en het financiële beheer van penningmees ter M. Roessingh verkregen zonder meer de goedkeuring van de vergadering. De voorzitter bracht dank aan zijn mede bestuursleden voor het door hen in het afgelopen jaar verrichte werk voor de af deling, welke erkentelijkheid door de ver gadering met applaus werd bekrachtigd. Mevrouw A. Schaar deelde hierna het een en ander meer over de actie die de vrouwengroep van de Partij van de Arbeid voert om vrouwen uit de onderontwikkel de landen, die studeren willen, de helpende hand te bieden. De vrouwengroep van de afdeling IJmuiden heeft allerlei soort van handenarbeid vervaardigd, waarvan de op brengst aan deze hulp ten goede komt. Na de koffie werd de film „Ruim baan voor reuzen" over de werkzaamheden ter verbetering van de IJmuidense havenmond vertoond. De eerstvolgende afdelingsvergadering zal op 11 december a.s. worden gehóuden. ken. Hij is een kundige keeper, die zijn vorm uit zijn goede Stormvogels-jaren be naderde en daarmee is hij zeer nuttig voor Blauw Wit. Na zijn semi-proftijd hoopt hij boven dien nog enige jaren als amateur bij Storm vogels onder de lat te staan. „Ik ben een volbloed Stormvogel en dat is er niet uit te krijgen". De Graaf was het dus en zal het weer willen zijn. Het bestaan van Tel star accepteert hij als een goede zaak voor Velsen, maar zelf heeft hij nóóit in dat Telstar een plaats geambieerd. Het was Stormvogels en het zal na Blauw Wit („het gaat nog om het geld") opnieuw Storm vogels worden. Voor de dierenbescherming in Velsen en omstreken is 7.500 gecollecteerd; vorig jaar bracht de collecte 5.800 op. Een be langrijk aandeel in dit resultaat had dit jaar de gemeente Heemskerk, waar voor dit doel voor het eerst gecollecteerd mocht worden. Ook de Beverwijkers hebben hun best gedaan: zij gaven meer dan in 1963. De inwoners van Velsen gaven ongeveer eenzelfde bedrag als vorig jaar. Bij el kaar een goede start voor de noodzakelijke verbeteringen aan het Kerbert-asiel in Vel sen. Woensdag 11 november houdt de automo bielclub „De Rijmonders" een avondrit. Hét wordt een kaartleesrit van 35 kilome ter, die met een gemiddelde snelheid van 20 kilometer per uur moet worden gere den. Deze rit is de laatste die meetelt voor het clubkampioenschap. De start is bij pa viljoen Schoonenberg om 19.31-uur. Ook niet-leden mogen meedoen. Het secreta riaat van de Rijmonders is: Koningin Wil- helminakade 26, IJmuiden. STRAATSBURG Het comité van ministers van de Raad van Europa heeft besloten dat in de zeventien aangesloten landen jaarlijks een „Dag van Europa" zal worden .gevierd. Als datum wórdt 5 mei aanbevolen. Het zóu gêen officiële* vrije dag moeten zijn. Advertentie HUISSCHILDERWERK KONSTRUKTIEWERK VERFSPUITERIJ BEHANGERIJ DEKORATIE REKLAME ONTWERPEN KLEURADVIEZEN GLASHERSTEL GLASPLATEN GLAS IN LOOD GLASVERZEKERING Evertsenstraat 1 - IJmuiden Telefoon 4866 Aangesl. bij de Nederlandse vereniging van Rijks- en Gemeenteleveranciers Het straatvoelbaltoernooi, dat als recre atie voor de schooljeugd in de herfstva kantie door de Velser Sportvereniging in samenwerking met de „parkwachters" is georganiseerd, werd vrijdagmiddag om halfvijf besloten toen de heer J. Smit, de voorzitter van de sektie voetbal van de Velser Sportstichting de ere-medailles aan de winnende teams overhandigde. De win naar van dü straatvoetbaltoemooi werd Blue Stars, dat het gehele toernooi onge slagen bleef met de sprekende doelcjjfers van 22 voor en slechts één tegen! Door de overwinning op het favoriet ge achte The Stars hadden de „blauwe ster ren" de beste kansen op de eindoverwin ning. Met grote Overmacht won Blue Stars de beidé laatste wedstrijden. Quick Boys móest met 70 hét onderspit delven tegen De veiling Kennemerland in Beverwijk heeft deze week geen moeite met de afzet gehad: zo goed als alles kon verkocht wor den, waarbij wat tweede kwaliteit bleef staan. De najaarsandijvie trok ook nu weer iets in prijs en belangstelling aan; een goede kist andijvie kwam deze week al gauw tot de 20 cent per.kilo of ging hier zelfs nog wat overheen. De bloemkool ging vrij vlot we©, al waren de prijzen dan niet aan de hoge kant: 70 cent per stuk is maar „net aan". De aanvoer van bospeen Viel niet eens tegen, ér komt nog prachtpeen aan dè VVB krijgt zondag bezoek van Purmer steyn, zo op het oog een niet al te moei lijke opgave voor de Breesapers. Pur mersteyn dat het vorig seizoen kampioen van de eerste klasse A werd, heeft tot nu toe niet veel gepresteerd. Of de slo pende kampioenscompetitie nog steeds in vloed heeft op de Purmerendse ploeg, we ten wij niet, maar zijn supporters wach ten nog steeds op de eerste zege! Thuis werd viermaal gelijk gespeeld, de drie uitwedstrijden gingen verloren. Gevolg, een met RKAVIC gedeelde laatste plaats, VVB dat nog steeds aan de kop van de ranglijst staat, heeft het echter momenteel ook niet zo gemakkelijk. Het ritme door enkele noodzakelijke wijzigingen uit de ploeg geraakt en de VVB-supporters hebben hun favorieten 4 oktober voor het laatst een goede wedstrijd zien spelen. In de match tegen Purmersteyn is half- speler Kersbergen weer van de partij en dat kan de VVB-ploeg veel in kracht doen winnen. Stet speelt linkshalf, Jaap Doorn bos neemt de middenvoorplaats in, terwijl Kooimans als binnenspeler zal fungeren. Voor de eerste maal in dit seizoen speelt De Greef mee als linksbuiten. In de tweede klasse B is aller aandacht gericht op het streekduel De Kennemers- Velsen. Voor de tweede maal in drie we ken staat de roodzwarte ploeg voor een derby en Velsen is een moeilijke tegenstan der. De Santpoortenaren veroverden tot nu toe een punt meer en waren afgelopen zondag productief met vier treffers in de uitwedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen. De Kennemers had weinig in te brengen te gen UW, maar is op eigen terrein dit seizoen nog niet verslagen. Wij houden het op een gelijkspel. DEM krijgt in HFC een uiterst moeilijke tegenstander die bo vendien nog in vertrouwde omgeving voor zijn kansen op de eerste plaats kan spe len. De defensies zijn even sterk: beide ploegen kregen in zeven wedstrijden tien doelpunten tegen, de HFC-voorhoede is iets schotvaardiger. Daarom geven wij HFC de beste kansen. In de derde klasse A spelen Beverwijk en ADO'20 thuiswedstrijden. De éérste plaats in deze afdeling is momenteel Onbe twist voor Always Forward, dat nog zon der puntenverlies is en slechts twee te- gengoals duldde. ADO'20 is momenteel de grootste „bedreiger" van Always For ward en kan dat blijven door de wed strijd tegen VIOS te winnen. Beverwijk dat Geen spreekuur. De wethouder van sociale zaken te Velsên, de heer J. van Leeuwen, houdt op woensdag 11 november 1964 geen spreekuur. xyxxxot3ooooooonr)oori(y)ooooooo(xxx3oo(xxx>ooooofxxyx)ooooooq; WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE VVB (thuis tegen Purmersteyn): Van de Boogaard; Hoogendijk en De Jong; Kersbergen, Both en Stet; Luitjes, Kooi mans, Doornbos, Dé Bruin en De Greef. Velsen (uit tegen De Kennemers): Tromp; Van de Pieterman en Ruigrok; Hijnen, Nijssen en Van SChagen; Hoog- zaad, Weber Van de Poll, De Vries en Blum. De Kennemers (thuis tegen Velsen): Dijks; Jonker en Huisman; Pijnen, Van Gerven en Van de Graaff; Kops, Male- steyn, Van Duivenbóde, Bèeldman en Aardenburg. DEM (uit tegen HFC)* Aardenburg; Nooy en Van Bugnum; Willems, Six en Stuifbergen; Schram, Scheerman, Ves- sies, Zonjee en Diemeer. Beverwijk (thuis tegen DTS)< Van de Does; Niésten en Pleziér; L. Hooge- werf. Minneboo Jr. en A. Hoogewerf; Riteco, Kluft, Minneboo Sr., Schelvis en Ketting. ADO '20 (thuis tegen VIOS): Burger; Glorie en Duijn; Bruins, Welboren en Duin; Beentjes, Henneman, Van Lies hout, Van Tunen en Van de Berghe. Stormvogels (uit tegen Ripperda): Van Gooi; Vlot en Plug; Kloosterman, Luppens en De Graaf; Van de Stelt, De Vries, Wortel, Haverkamp en Zwart. VSV (uit tegen IËV): Van Veen; Van Essen en Rol; Gravenmaker, Tielrooy en Demmers; Van Leeuwen, Van de Maten, Huider, Langbroek en Voet. Waterloo (thuis tegen Wijk aan Zee): Hilhl; Bruisschaart en Dekker; N.N., Van Ede en Oldenburg; Pul, Broêk, Demmers, Boekhout en Thijms. IEV (thuis tegen VSV): M. Vink; Van Tunen en Harsveld; J. Vink, Vendel èn Bakker; H. de Reus, Kaandorp, Been tjes, J. de Reus en Korver. Wijk aan Zee (uit tegen Waterloo): G. Schellevis; De Winter en De Blók; Seysener, Snijders en Bol; Van de Mey, Alders, De Boer, Van "dé Wel en K. Schellevis. de vorige week uit de running raakte door een 2-1 nederlaag tegen HSV, zal de han den vol hebben aan DTS. In de derde klasse C wacht Stormvogels een zware uitwedstrijd tegen Ripperda. De Haar lemmers die bij een nederlaag definitief uit de kopgroep worden geworpen, zullen zich met hand en tand tegen de IJmuide- naren verzetten en in deze wedstrijd zal de routine een woordje meespreken. De uitslag van deze wedstrijd tussen een ex- tweedeklasser (Ripperda) en een ex-vier- deklasser (Stormvogels) laat zich moei lijk raden. De vierde klasse brengt twee streek- derby's. Waterloo-Wijk aan Zee en IEV- VSV. De ranglijst in aanmerking geno men, hebben Waterloo en VSV een niet al moeilijke wedstrijd, Wijk aan Zee bezet sinds zondag jl. echter de onderste plaats en de sprongen van een kat in het pauw zijn genoeg bezongen. Of IEV kans ziet VSV te bedwingen, menen wij te mogen betwijfelen. markt en er werd tot 45 cent per bos voor betaald. De waspeenhandel had hetzelfde verloop als vorige week, ook nu betaalde men tussen de 12 en 28 cent per kilo. De spinazie werd duur, vooral de glas- spinazie is erg in trek en kwam tot 94 cent per kilo; er komen ook nog enige partijtjes van dé koude grond, waarvoor tot goed zeventig cent per kilo werd gegeven. Sla van de koude grond wordt nog altijd aangevoerd en de prijzen hiervoor kwamen tot 26 cent per krop; er komen nu ook enige partijtjes glassla. Zelfs de komkommers ontbraken deze week niet, er werd tot 43 cent per stuk voor betaald. De aanvoer van witlof blijft beperkt, daardoor is de prijs nogal aan de hoge kant: van 78 tot 132 cent per kilo. Voor de geschoonde spruiten toonde de markt zich de gehele week zeer gewild, waardoor dé prijzen opliepen tot f 1,33 per kilo; de ongeschOonde kocht men voor 20 tót 85 cent per kilo. Onverwacht had men meer interesse voor tomaten, vooral vrijdag liep de prijs belangrijk op en het was de export dié de beste partijen kocht. Zo noteerde de A- sortering f 1,22 per kilo; de B ging tot 1,12 per kilo en de C tot 1,10 per kilo. Bij de koolsoorten is het opvallend, dat rodekool steeds enige centen per kilo om hoog gaat; men zag deze week prijzen tot 29 cent per kilo. Groenekool kwam tot 22 cëht per kilo en voor de boerenkool werd tot 25 cent per kilo betaald. Er komen regelmatig heel mooie partij tjes druiven, die van f 1,60 tot f 2 per kilo noteerden. Er is weinig animo voor kleine appelen: deze week kwamen veel uit de Betuwe aangevoerde appelen bij Beverwijkse koeien terecht. de kampioensformatie, terwijl Blue Stars door een zege op naaste concurrent Cen trum de titel grêep (30). Dóór deze ne derlaag moest Centrum zijn tweede plaats afstaan aan The Stars, die Centrum dui delijk met 80 versloegen. Uitslagen finale-poulé: CentrumDe Gilden 30; Quick BoysBlue Stars 07; The StarsDriehuis 20; CentrumThe Stars 0—8; Quick BoysDê Gilden 02; CentrumBlue Stars 03 en Quick Boys Driehuis 16. Eindstand finale-poule Blue Stars 5 5 0 0 221 10 Thé Stars 5 4 0 1 28— 4 8 Centrum 5 3 0 2 711 6 Driehuis 5 2 0 3 15— 6 4 De Gilden 5 1 0 4 220 2 Quick Boy» 5 0 0 5 2—25 0 Verliezers poule De wedren tussèn dé koplopers in de verliezerspoule, WVS en Spoetnik, kreeg onverwacht in de laatste wedstrijd van het gehele toernooi zijn definitieve beslis sing. De scheidsrechters, die dikwijls ver lofdagen opgenomen hadden om als arbi ters voor dit geïmproviseerde toernooi te kunnen fungeren, hadden in vier wed strijden al 25 maal naar de middenstip moeten wijzen voor doelpunten, die in het doel van Jong-Telstar gescoord werden. In de laatste wedstrijd van het toernooi moest Jong Telstar tegen favoriet Spoet nik aantreden. Spoetnik behoefde de ver dediging van de „satellieten" slechts ze ven maal te doorboren om WVS door een. beter doelgemlddelde van de eerste plaats te verdringen. t Maar de Telstarianen vonden de 25 doel punten tegen schoon genoeg en gaven da Spoetnik-voorwaartsen geen enkele kans Dti dubbelblanke gelijkspel betékende dat Spoetnik op de tweede plaats belandde achter WVS. De grootste score kwam op rekening van Spoetnik, dat IJmuiden met 120 verpulverde. Uitslagen van de verliezers-poule: IJmuidenSpoetnik 012; De Zeebra's WVS 07; Dé Zeebra'sJong Telstar 100; SantpoortWVS 06; IJmuiden— Santpoort 25 en TelstarSpoetnik 00. Eindstand verliezers-poule WVS 5 .4 I 0 30— 2 Spoetnik 5 3 0 24— 2 Dé Zeebra's 5 2 1 2 12—15 Santpoort 5 2 0 3 8—12 Jong Telstar 5 1 1 3 3—25 IJmuiden 5 0 1 4 4—25 De trotse kampioenen van het ge slaagde herfststraatvoetbaltóernöoi op de bijvelden van sportpark Schoo nenberg in Velsen. Blue Stars verloor in de finale-poule geen énkele wed strijd, terwijl de blauwe defensie slechts één doelpunt op de passief zijde kreeg. Ondanks het feit dat de buitenbloemen nu voor het overgrote deel zijn geruimd, had men deze week op de bloemenveiling Het Centrum in Beverwijk nog geen reden om over de aanvoer te klagen. Het waren de kaschrysanten die het marktbeeld be heersten, maar ook flinke partijen fresia's werden aangevoerd, terwijl er een behoor lijke aanbod van anjers en gerbera's was. De prijzèn waren vrij goed te noemen al kon men vrijdag zeggen dat de markt iets flauwer sloot. Voor de chrysanten lagen de prijzen tussen de 75 en 1,80 per bos. De geplozen chrysanten, waarvan er duizenden worden aangevoerd, gingen voor 10 tot 45 cent per stuk. De anjers lagen lager in prijs dan de we tevoren, al zag men nu de prijzen uiteenlopen van 28 tot 47 cent per stuk. Voor 'de gerbera's lagen de prijzen tussen de 20 en 62 cênt per stuk. De aanvoer van fresia's is nu weer van groot belang voor de handel; de eerste soort fresia wordt geheel door de exporteurs opgekocht voor een prijs van twee gulden per bosje: er komen partijen van ruim zevenhonderd bossen! Nerinên waren deze week goed te verkopen; doordat de aanvoer nu gaat af nemen liep de prijs op tot 1,04 per stuk. Voor de rozen, waarvan tégen de win termaanden de „snee" ér ook af gaat, lagen de prijzen tussen dé 15 en 50 cent per stuk. De euforbia was ook deze week een gewild artikel, waarvoor ruim een gulden per tak werd betaald. De aanvoer van potplanten begint ook iets kleiner te worden, maar de vraag naar goede kwaliteit planten neemt toe; zo waren het vooral de goede cyclamens die in prijs aantrokken. Maar ook de bromelia en vrisia brachten hoge prijzen op.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6