Bedrijfsbank heeft voor f 2.5 min. vorderingen op debiteuren Arch NV Duitsland probeert voor realiteit te vluchten Britse heffing ook voor EVA Staking bij Van Lohuizen - DE BEURS - Directie Edy: „Publiek is terughoudend met kopen" Haalde „Reserves zijn groot genoeg" Bouwvakkers „Texel" weer aan het werk Omzet Nederhorst fors gestegen Sigarenkartel verwerpt plan Mignot/De Block „De Gaulle heeft gelijk" Negatief resultaat over '64 verwacht NOF neemt deel in theefabriek Televizier start actie „Open bestel" SCHEEPVAARTBERICHTEN Minister Luns is bevreesd voor stagnatie in EEG Argentinië devalueert DINSDAG 10 NOVEMBER 1964 17 BEDRIJFSNIEUWS Dividend weer 20 Leidsche Wol Geef uw lievelingsvogel het beste: OluiS verpakte vogelvoedersI DR. MANSHOLT IN DEN HAAG 99 AMSTERDAM ^u"1 Geef uw lievelingsvogel het beste: gillis verpakte vogelvoederst Tilburgse Waterleiding komt met convertibles a 5x/2 WALL STREET Evenals de aandeelhouders verkeerden de financiers van Arch NV (winkelinstal laties met hoofdkantoor te Wassenaar), waarvan gisteren bekend werd dat zij het faillissement heeft aangevraagd, tot voor kort nog in de veronderstelling met een zeer behoorlijk bedrijf te doen te hebben. Eerst drie weken geleden werden de di verse financieringsinstellingen, die bij het faillissement betrokken zijn, van de moei lijkheden op de hoogte gesteld en werd hun medewerking gevraagd om de moei lijkheden te overwinnen. Het aantal be trokken instellingen is echter zo groot, dat het niet mogelijk is gebleken de geld gevers te coördineren Bovendien blijkt de administratie van Arch zo gebrekkig, dat de financiers van de maatschappij zelfs thans nog geen inzicht in de ware stand van zaken hebben. Dit vernamen wij van de directie van de Nederlandsche Bedrijfsbank NV te Am sterdam, die tot een bedrag van 2,5 min vorderingen heeft op de debiteuren van Arch. Hoewel de bank in beginsel haar medewerking had toegezegd bij een nood zakelijk geachte drastische reorganisatie, is het tenslotte niet tot een reddingsactie kunnen komen. De vordering van de Nederlandsche Be drijfsbank op de cliënten van Arch is ge dekt door wissels en accepten, die aan de Het arbeidsconflict bij de Amsterdamse bouwmaatschappij „Texel NV" is opge lost. Directie en bouwvakkers zijn gisteren overeengekomen met ingang van vandaag het werk te hervatten. De moeilijkheden ontstonden toen 450 werknemers van „Texel" op 13 oktober jl. het werk vroegtijdig verlieten uit pro test tegen de beperkingen van het tarief- loon en het uitblijven van een beloofde winstuitkering. De directie van „Texel" ontsloeg daarop allen op staande voet. De samenwerkende patroonsverenigingen ver boden hun leden „TexeT'-arbeiders in dienst te nemen, welk verbod werd inge trokken toen de vakorganisaties met een kort geding dreigden. Ruim een week geleden liet de directie van „Texel" weten bereid te zijn 200 ar beiders op de normale C.A.O.-voorwaarden terug te nemen. Voorts werd een herziene winstdelingsregeling in het vooruitzicht ge steld. De arbeiders weigerden. De voorzitter van het actie-comité deel de ons gisteravond mee, dat sinds vorige week besprekingen zijn gevoerd, die heb ben geleid tot voor de arbeiders aanvaard bare voorwaarden voor indiensttreding. Deze zouden neerkomen op een loon vol gens de maximale mogelijkheden die de C.A.O. biedt en voorts op een gunstige winstdelingsregeling. Van de 450 ontslagen bouwvakkers zijn de meesten reeds bij andere patroons aan het werk. Ongeveer 30 hunner vertrokken naar Duitsland. Geschat wordt dat er nog 100 arbeiders over zijn die weer bij „Texel" kunnen beginnen. De gang van zaken bij de Verenigde Be drijven Nederhorst (Nederhorst United) N V. in 1964 is tot op heden bevredigend geweest. Het jaar 1964 zal wederom een belangrijke omzetstijging te zien geven, waardoor de gestegen kosten kunnen wor den opgevangen, zo deelt de directie mee. Behoudens onvoorziene omstandigheden vertrouwt zij het in het emissieprospectus in het vooruitzicht gestelde dividend van 20 percent over 1964 te kunnen honoreren. De Nederlandse werkmaatschappij, de N.V. tot Aanneming van Werken voorheen H. J. Nederhorst, is erin geslaagd haar or derportefeuille op hetzelfde niveau van ul timo 1963, nl. 65 min., te handhaven. De belangen in de Internationale Funderings maatschappij N.V. International Founda tion Company Ltd. in Leidschendam en in de Afrika Constructie Maatschappij Afri can Construction Company Ltd. in Rotter dam. worden momenteel zodanig uitge breid, dat Nederhorst binnenkort in beide vennootschappen een meerderheidspakket zal bezitten. Het belang bij de Internationale Funde ringsmaatschappij was 50 percent, dat bij de Afrika Constructie mij. 25 percent. Over 1963 keerde Nederhorst 45 percent divi dend uit. Sindsdien is het geplaatste kapi taal van de vennootschap door een aande lenemissie uitgebreid met 2 min. tot 2,5 min. De nieuwe aandelen zijn ten volle ge rechtigd tot het dividend over 1964. De eerste zes maanden van het boek jaar 1964-1965 van de Leidsche Wolspinne rij geven in vergelijking tot de overeen komstige periode van het voorafgaande jaar een teruggang van de omzet te zien. De financiële resultaten van dit eerste ge deelte van het boekjaar werden beïnvloed zowel door deze omzetontwikkeling als door de in 1964 opgetreden stijging der loon- en produktiekosten. Deze factoren in aanmerking genomen mag, aldus het be stuur, het resultaat over de eerste helft van het boekjaar toch niet als onbevre digend beschouwd worden. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.97—10.07; Amerikaanse dollar 8.57—3.61; Canadese dollar 3.31—3.36; Belgische frank (100) 7.2lVi7.26V2; Zwitserse frank (100) 83.10—83.60; Franse frank (100) 73.20—73.70; Duitse mark (100) 90.15—90.65; Noorse kroon (100) 49.7050.70Deense kroon (100) 51.4552.45; Zweedse kroon (100) 69.1070.10; Italiaanse lire (10.000) 56.65—58.65; Oostenrijkse schilling (100) 13.8713.97; Portugese escudo (100) 12.3512.50 «n Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.906.05. bank zijn geëndosseerd. Hierbij is een ze kere nominale overwaarde in acht geno men. Daarnaast heeft de bank, ingeval van wanprestatie van een debiteur, een regresrecht op Arch NV. Dit recht is thans dubieus geworden, aldus de direc tie. Overigens is de bank in de 2% jaar dat zij met Arch zaken doet altijd voor de volle honderd percent aan haar trekken gekomen. Van de kredietwaardigheid der Arch-debiteuren verklaarde de directie geen voorstelling te hebben. De Nederlandsche Bedrijfsbank is een besloten vennootschap, waarin de NV Hollandsche Belegging- en Beheer maat schappij een minderheidsbelang heeft. Zij treedt voornamelijk op als tussenpersoon bij kredietverleningen. De uitstaande kre dieten voor eigen rekening belopen ca. f 5 min. De bank beschikt over zoveel re serves dat haar bedrijfsvoering niet in ge vaar komt, zelfs indien de gehele vorde ring op de Arch-debiteuren dubieus mocht blijken. Het financieringsplan voor de tabaks detailhandel van Mignot en De Block in Eindhoven stuit op bezwaren van het Sigarenkartel. Dit kartel meent dat het in strijd is met de bestaande marge regelingen. Mignot en De Block wilde de tabaksdetailhandel een financieringsplan van twee miljoen gulden aanbieden, om dat naar haar mening de krappe marges in deze sector niet toelaten dat de tabaks detaillist met de eisen van de tijd mee gaat. Advertentie De Duitse regering probeert uit de rea liteit te vluchten nu ze wel komt met plan nen voor een politieke unie in de EEG, maar bij haar voorstellen aangaande een economische unie uitermate vaag blijft ten aanzien van de landbouw. Op deze ma nier w(jkt zij uit voor de beslissingen, die nu moeten worden genomen. Dr. S. L. Mansholt, vice-president van de EEG., stelde dit gisteren in een bijeenkomst voor landbouwjoumalisten in Den Haag. Hij doelde hierbij op de weigering van Duits land tot eenmaking van de graanprijzen. Met de plannen van Spaak en Erhard wordt getracht in de 6 landen een stukje organisatie te krijgen dat een politieke unie moet voorbereiden. De heer Mansholt is echter zeer huiverig voor het creëren van zo'n politieke unie, als men nog niet weet welke richting we met Europa in gaan. Bij het verdrag van Rome betreffen de de economische gemeenschap was het doel gegeven. Toen kon men dus suprana tionale organen crerëen, maar op het po litieke terrein zijn de landen hjet in het ge heel niet eens. Over de multilaterale kernmacht zei de heer Mansholt, dat het standpunt van de Partij van de Arbeid die deze kern macht politiek ongewenst noemde onge zond is. De partij had moeten zeggen dat de zaak belangrijk is en dus in studie dient te worden genomen. Er is, zo zei de heer Mansholt, ten aan zien van de politiek nog een volkomen scheiding der geesten tussen Frankrijk en de andere 5 EEG-Ianden. Als men geen keuze wil maken tussen Washington en Brussel (de EEG), zal men het toch met Frankrijk eens moeten worden. Hij zag dit nog niet gebeuren, maar vond toch dat bezien moet worden welke mogelijkheden Frankrijk heeft ten aanzien van de nu cleaire defensie. Men zal moeten zien of men het daarover eens kan worden. De heer Mansholt stelde met nadruk dat GENèVE (AP) De Britse minister van handel Douglas Jay heeft de landen van de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA) gezegd dat zij geen voorkeursbe handeling kunnen verwachten om de na delen van de Britse invoerbeperkingen af te zwakken. Op een vergadering van de EVA zei hjj dat Groot-Brittannië niet zal ingaan op de suggestie dat de EVA-landen niet ten volle de last zouden moeten dra gen van de Britse extra heffing van 15 percent. Hij zei dat zijn regering het idee zorg vuldig overwogen had, maar het tenslotte als onpractisch van de hand gewezen had. Jay legde er de nadruk op dat de landen van het Gemenebest en de Britse handels partners in het GATT (algemene overeen komst voor handel en tarieven) bij tege moetkoming aan de EVA-landen terecht een gelijke behandeling hadden kunnen eisen. Vertegenwoordigers van bedrijven in de EVA-landen Denemarken, Noorwegen, Zweden, Portugal, Oostenrijk en Zwitser land hadden eerder de Britse invoerbe perkingen veroordeeld als een „flagrante schending" van het EVA-verdrag. De raadgevende commissie van de EVA zou twee dagen vergaderen hoe Groot-Brittan- nië de beperkingen voor de EVA-landen zou kunnen verzachten. Als gevolg van het onwrikbare standpunt van Jay, eindigde de vergadering twee uur eerder dan ver wacht werd. de E.E.G. in januari in de Kennedy-ronde, niet zal kunnen gaan onderhandelen over de landbouw als voordien de landbouw- prijspolitiek van de E.E.G. niet vaststaat. De Gaulle en Pisani hebben gelijk, als ze zofider die overeenstemming binnen de E.E.G. over de landbouwpolitiek de Ken nedy-ronde niet in willen, tenzij het onder handelingsmandaat voor de Europese com missie veranderd zou worden en zij ge machtigd zou worden met Amerika te spre ken over hoeveelheidsgaranties voor de landbouwimport. Maar alleen een politieke naïveling gelooft dat de E.E.G.-minister- raad dit zal willen, aldus dr. Mansholt. In een der bedrijfsafdelingen in de ijzergieterij van N.V. Industrie voor heen Van Lohuizen te Vaassen is gisteren een deel van het personeel (ongeveer 100 man) in staking gegaan, uit protest te gen het maken van tijdstudies. Hiertoe is door de directie besloten op advies van de vakorganisaties, die de sta king dan ook niet steunen. In het kader van de toepassing van de zogenaamde 4 percent-loondifferentiaties blijkt het vol gens de directie wenselijk te beschikken over zo volledig mogelijke gegevens om tot behoorlijke conclusies te komen. De N.V. Industrie voorheen Van Lohuizen is zoals bekend gefuseerd met Hoogovens. De staatssecretaris van Economische Zaken, drs. J. A. Bakker, heeft in de Julianahal van de Utrechtse iaarsbeurs de zeventiende slagersvaktentoon- stelling geopend, waaraan 8000 in zenders met totaal 2000 vrodukten deelnemen. Na de opening werd voor de bewindsman en zijn echtgenote een smakelijke biefstuk gebakken. VASTE MARKT Het Damrak heeft de nieuwe beursweek ingezet met een vriendelijke tot vaste tendentie voor de hoofdfondsen. De han del in alle hoeken van de internationals was kalm. Koninklijke Olie lag op 166,80 bij de opening circa 1.40 boven het voorgaande slotniveau. Later op de mid dag liep de koers uit tot 167.20. Zwitser land alsmede het publiek hadden weder om belangstelling voor de olie-aandelen. Philips avanceerde circa zeventig cent tot 157.60 Unilever verbeterde zeventig cent tot 146.60. AKU was een puntje hoger op 484%, terwijl Hoogovens op 577 onver anderd werden geadviseerd. Dit concern steekt vandaag hoogoven drie aan. Hier door wordt dan weer met vijf hoogovens gewerkt. De scheepvaartsector was vrij actief. De vaste stemming van vrijdag kon worden voortgezet. In vele fondsen kwamen tape noteringen voor. De koerswinsten beliepen één tot twee punten. De leidende cultures schommelden rond het voorgaande slot niveau. De staatsfondsenmarkt was zeer rustig. Veranderingen van betekenis kwa men hier niet voor. ...j. T" f Advertentie De N.V. Emailleerfabriek „De IJsel" (Edy) is bezig het produktie-apparaat aan de gewijzigde omstandigheden aan te pas sen en de omzetten in de sectoren, die niet onder de opheffing van de verticale prijsbinding vallen, op te voeren. Echter zal met de mogelijkheid van een negatief resultaat over het lopende boekjaar reke ning moeten worden gehouden. Dit deelt de directie mee in een tussentijds bericht. Zij herinnert er bovendien aan, dat reeds in het jaarverslag over 1963 melding moest worden gemaakt van een zekere terughoudendheid zowel bij het publiek als bij de handel in verband met een even tuele opheffing van de verticale prijs binding. Nu deze opheffing voor wasmachines en centrifuges op 1 december inderdaad een feit zal worden, en dit reeds begin sep tember werd gepubliceerd, is deze terug houdendheid nog groter geworden. Ook voor het bedrijf van Edy is deze gang van zaken, volgens de directie, teleurstellend, daar deze maanden onder normale om standigheden het hoogseizoen betekenen. De omzet in deze artikelen is dan ook achtergebleven, waardoor het bedrijf dit jaar niet in staat zal zijn de hogere kosten op te vangen. (Edy behaalde over 1963 een belangrijk beter resultaat dan over 1962. De winst bedroeg f 178.778 tegen een verlies van f 174.069 in het voorafgaande jaar. De ge maakte winst werd gebruikt om het ver lies van 1962 aan te zuiveren door dit te boeken ten gunste van de extra reserve. Derhalve werd ook over 1963 het dividend gepaseserd. Red.) De Nederlandse Overzeese Financie ringsmaatschappij NV (NOF) heeft beslo ten tot de tegenwaarde van een bedrag ad 450.000 of voor 25 percent te zullen deel nemen in het kapitaal van „Te Del Valle" S.A. welke maatschappij een theefabriek gaat exploiteren in de provincie Misiones in Noord-Argentinië. „Te Del Valle" is een soortgelijk bedrijf als het nabijgelegen „Te Monte Carlo" waarin de NOF in 1960 eveneens tezamen met de Cultuur Maatschappij Transatlan- tica n.v. en een groep Argentijnse thee planters, deelnam. Beide bedrijven staan onder leiding van H. G Th. Crone N.V. te Amsterdam. Te Del Valle zal een mo derne theefabriek bouwen met een capaci teit van 650.000 kg droge thee per jaar. De fabriek zal dus groter worden dan die van Te Monte Carlo. Teneinde te komen „tot een groter open heid en evenwicht in de Nederlandse televisie en radio, door onder meer naast de uitzendingen van de bestaande onv roepen ruimte te scheppen voor een Ne derlands totaalprogramma", is het week blad „Televizier" begonnen met de actie „Open Bestel 1964—1965". Opgericht is de stichting Open Bestel die zich ten doel stelt „in universele zin alle krachten in het Nederlandse volk en de maatschappij in al haar geledingen te bundelen, teneinde volledige openheid te scheppen in televisie en radio, een har monische ontwikkeling van het omroep bestel in zijn totaliteit te bevorderen en op die wijze een evenwichtige eenheid tot stand te brengen". Getracht zal wor den in zo kort mogelijke tijd een zo groot mogelijk aantal Nederlanders in de stich ting te verenigen, waarna de stichting recht op zendtijd wil gaan verwerven. De N.V. Tilburgsche Waterleiding-Maat schappij gaat over tot de uitgifte van f 3.456.200 5percent in aandelen con verteerbare obligaties a pari met voor keursrecht voor aandeelhouders. Hierbij geven nominaal f 150 aandelen recht tot inschrijving op nominaal 200 converteer bare obligaties. Nominaal f 600 obligaties kunnen onder bijbetaling van f 60 in con tanten te zijner tijd worden verwisseld. In nominaal f 150 aandelen. Zoals gemeld was de vennootschap eerder van plan tot een aandelenemissie. Het prospectus ver schijnt binnenkort. Advertentie Achilles 7 te Rotterdam. Acteon 10 te Shellhaven. Alblasserdijk 10 te Stockton. Alca 9 v. Trinidad n. Georgetown. Alcor 9 v. Mombasa n. Tanga. Algol 9 v. Genua n. Port Said. Alkmaar 9 te Umea verw. Almdijk 8 v. Suez n. Penang. Almkerk 9 te Poropoint verw. Aludra 10 te Las Palmas. Amerskerk 9 v. Aden n. Aqaba. Ampenan pass. 9 Kaap Guardafui n. Aden, Amstelland 10 te Hamburg. Ares 9 v. Chimbote n. Paita. Arkeldijk 8 te Amsterdam. Avedrecht 9 v. Mombasa n. Mena al Ahmadi. Bawean 9 v. Hamilton n. Ashtabula. Bengalen 9 te Hongkong verw. Beninkust 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Borneo 8 v. Port Said n. Napels. Bovenkerk 9 dw. Mozambique n. Porto Amelia. Breda 9 dw. Cherbourg n. Bilbao. Bussum pass. 10 Gibraltar n. Antwerpen. Caltex Amsterdam 9 te Rede Kaapstad. Caltex Delft 9 v. Pladju n. Dumai. Caltex Delfzijl 9 v. Brunsbüttel n. Pernis. Caltex Naples 9 dw. Lissabon n. Gothenburg. Caltex Rotterdam 9 dw. Kreta n. Sidon. 10 te Sidon verw. Castor pass. 9 Finisterre n. Tunis. Ceres 9 v. Panamakanaal n. Buena Ventura. Charis 10 te Maracaibo verw. Chiron 7 v. Amsterdam n. West Indië. Cinulia 9 v. Liverpool n. Curasao. Cities Service Valley Forge 9 te Coryton. Congokust 9 v. Port Harcourt n. Douala. Dahomeykust 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Delft 9 v. Rotterdam n. Bremen. Diogenes 7 te Rotterdam. Dongedijk 6 te Rotterdam. Echo 9 te Rotterdam. Eenhoorn 9 v. Lattakia n. Alexandrië. Eumaeus 9 rede Cheribon. Forest Hill 8 v. Bonny n. Swansea. Friesland SSM 9 te Brunsbuttelkoog n. A dam. Gaasterdijk 10 v. Houston n. Freeport. Gaasterkerk 8 te Rotterdam. Gabonkust 9 te Abidjan. Ganymedes 9 v. Barbados n. Montreal. Geestport 7 v. Amsterdam n. Barbados. Geeststar 9 te Barbados verw. Giessenkerk 10 te Brisbane verw. Gooiland 8 v. Amsterdam n. Bremen. Guineekust 9 v. Barbados n. Montreal. Guineekust 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Gulf Hansa 9 dw. Quessant n. Port Said. Gulf Swede 9 v. Rotterdam n. Mena. Hathor 9 dw. Algiers n. Antwerpen. Hector 9 te Piraeus verw. Helicon 10 te Tripoli. Hermes 8 v. Amsterdam n. Bremen. Hoogland 9 v. Rotterdam n. Sluiskil. Ivoorkust pass. 9 Finisterre n. Dakar. Jagersfontein 10 te Port Elizabeth verw. Kaap Hoorn 9 v. Las Palmas n. Bonny. Karimun 7 v. Rotterdam n. Kobe. Katelysia 9 v. Rotterdam n. Stanlow. Kenia 9 te Buenos Aires verw. Kerkedijk 7 v. Rotterdam n. New York. Khalydon 9 te Rotterdam. Khasiella 9 v. Porta Cardon n. New York. Kinderdijk 7 te Rotterdam. Koratia 9 v. Malta n. Piraeus. Korenia 10 te Pladju verw. Kreeft 9 dw. Quessant n. Coruna. Kylix pass. 9 Mona n. Three Rivers. Laertes 6 te Amsterdam. Lekhaven pass. 9 Finisterre n. Santos. Liberiakust 9 v. Freetown n. Dakar. Loppersum 10 te Bremen. Lycaon 9 v. Belawan n. Aden. Maasdam 9 te Bremerhaven. Mariekerk 9 te Rotterdam. Maron 9 rede Jacmel n. Haiti. Mataram pass. 9 Jabalattair n. Damman. Memnon 11 te Rotterdam. Mentor 9 v. Las Palmas n. Casablanca. Mississippilloyd 9 v. Calcutta n. Penang. Moordrecht 12 te Nigata verw. Muiderkerk 9 v. Colombo n. Madras. Neder Elbe 9 v. Lattakia n. Alexandrië. Neder Rhone 10 te Djibouti. Nestor 8 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam 10 v. Curasao n. Port of Spain. Oberon 10 te Antigue verw. Ommenkerk 9 v. Lorenco Marques. 9 te Durban. Oranje Nassau pass. 9 Flores n. Southampton. Oranjestad 9 te Paramaribo. Parkhaven 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Parthenon 10 te Nassau verw. Pendrecht 9 v. Willemstad n. Sydney. Peperkust 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. P. G. Thulin 10 te Cartagena. Philidora 9 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Pieter S. 9 v. Rotterdam n. Swansea. Prinses Margriet 9 te Rotterdam. Prins Frederik Willem 9 v. Toronto n. Mon treal. Prins Johan Willem Friso 7 v. Rotterdam n. Le Havre. Prins Willem-2 9 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Prins Willem-3 9 dw. Otranto n. Rijeka. Prins Willem-5 7 te Amsterdam. Purmerend 9 v. New York n. Porta Cardon. Pygmalion 9 v. Alexandrië n. Beyrouth. Rempang 10 te Hongkong verw. Riouw 9 v. Avonmouth n. Bremen. Roepat 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Rijndam pass. 9 Kaap Villano n. Port Said. Sarpedon 10 v. Matanzas n. La Guaira, 12 te La Guaira verw. Simonskerk 9 v. Durban n. Beira. Sinabang 10 te Sydney verw. Slamat 9 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Sloterdijk 9 v. Lake Charles, 10 te Houston verw. Sloterkerk pass. 9 Finisterre n. Kaapstad. Solon 9 v. La Guaira, 10 te Carupano verw. Sommelsdijk 9 v. Bremen n. Hamburg. Spaarnekerk 9 v. Genua n. Marseille. Stad Amsterdam 7 te Rotterdam. Stad Delft 8 v. Nigota n. Hongkong. Stad Den Haag 7 v. Rotterdam n. Golf van Mexico. Stad Gouda 9 dw. Miquelon n. Baye Comeau Stad Kampen 7 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Steenkerk 9 te Port Said. Steven 9 te Lagos verw. Straat Banka 8 v. Penang n. Mauritius. Straat Chatham 9 v. Takoradi n. Abidjan. Straat Rio 9 v. Buenos Aires n. Montevideo. Tamar 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Theano 7 v. Rotterdam n. Dublin. Tjibodas 9 v. Dar es Salaam n. Mtwara. Tjiliwong 10 te Kaapstad. Tweelingen 9 v. Narvik n. Rotterdam. Van Cloon 9 v. Dunedin n. Burnic. Waterland 9 v. Buenos Aires n. Santos. Westerdam 9 te Rotterdam. Willem Ruys 10 te Fremantle verw. Wonogiri 9 v. Lattakia n. Genua. World Hill 9 v. Singapore n. Hongkong. Zaankerk 7 te Rotterdam. Zafra 5 v. Rotterdam n. Curacao. Zaria 5 v. Rotterdam n. Curasao. Zuiderkerk 10 te Durban verw. SLEEPVAART Cycloop, 9 nov. werkzaam te Port Harcourt. Gelderland, 9 nov. 950 mijl west van Panama. Groningen, 11 nov. verwacht te Brisbane. Jacob van Heemskerk, 9 nov. aangekomen te Killybegs. Octopus, 9 nov. aangekomen te Takoradi. Simson, 9 nov. werkzaam te Ras Lanuf. Willem Barendsz, 8 nov. vertrokken van Castellon. VERHANDELDE FONDSEN 9 november 6 november Totaal 434 435 Hoger 196 (45,1%) 181 (41,6%) Lager 149 (34,4%) 146 (33,6%) Gelijk 8(20,5%) 108(24,8»/.) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 167-167,50 gl Philips 147,70-147,90 gl Unilever 146,20 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN 1ste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon. Olie 167,10 gb-167,20 167,10 Philips 157,60 Unilever 146,00 145,80 E. M. S235-236 Vorige slotkoerg A'dam Rubber H.V.~ A.K.U Deli M;j Hoogovens Philips Gen Bez. Unilever Dordtsche Petr K Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn. K.L.M K.N.S.'Vj Ned. Stoomv. Mij Ommeren, Phs. v. Scheep/. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 AMRO Bank Alg. Bank Ned. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Tho assen Dr. Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenburg-Org Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service... General Motors Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 108% 139 V* 485 122,— 576 157,75 146,40 766% 166,95 105% 73,— 138% 134 238% 130 206,— 111, 231, 496, 129, 65,70 297 628 416 207 212,80 715% 254 960 134 306 315 450 328% 418 898 274% 344 57,50 190% 680 175 435 176 965 436% 32lU 16 55% 38% 76% 100% 91% 46 Ex 57% 56% Gedane noteringen. (Verstrekt door AMRO Bank) Wall Street is gisteren iets lager af gekomen bij een kalme handel. De ver liezen aan het slot liepen tot ongeveer een dollar per aandeel. Sporen en staal- fondsen had het sterkst te lijden van verkopen. Lager waren ook tabaksfond sen. Andere grote groepen sloten in een verdeelde stemming. Bekend werd dat de staalproduktie de afgelopen week was gedaald, terwijl de markt enige vrees had dat er binnenkort stakingen zouden uit breken bij verscheidene basis-industrieën. Van de 1379 verhandelde fondsen waren er 571 lager, 535 hoger en 273 sloten on veranderd. De omzet beliep 4.560.000 shares tegen 4.810.000 shares vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 874.57 2.30), sporen 215.70 3.40) en open bare nutsfondsen 154.58 1.06). NEW YORK (Reuter en AFP) Minister Luns heeft gisteren in New York gezegd, dat men door de „betreurenswaardige wij ze" waarop Frankrijk volgens hem druk op West-Duitsland uitoefent inzake ds kwestie van de gemeenschappelijke graan prijzen in E.E.G.-verband en de eventuele deelneming van Bonn aan de multilaterale kernmacht (M.L.F.) van de NAVO, in de nabije toekomst geen overeenkomst kan verwachten over de politieke organisatie van Europa. Hij zei voorts dat de Verenigde Staten evenzeer belang hebben bij de gemeen schappelijke landbouwpolitiek van de E.E.G. als onverschillig welk Europees land. Minister Luns hoopte dat de regering in Bonn vóór 15 december een oplossing zal vinden voor het probleem van de ge meenschappelijke graanprijzen die aan vaardbaar is voor de andere leden van de E.E.G. Als dat niet zou gebeuren, zou de gemeenschappelijke markt „bevroren" worden. De Nederlandse minister geloofde niet dan Frankrijk zich uit de E.E.G. zal terugtrekken. Minister Luns meende voorts dat de V.S. de vorming van een multilaterale kern macht zeer belangrijk achten. De Neder landse regering heeft haar standpunt nog niet bepaald. Wel worden de belangrijke politieke voordelen ervan ingezien, zoals een nauwere inschakeling van West-Duits land in het Europese geheel. De centrale bank van Argentinië heeft de peso gedevalueerd. De nieuwe pariteit is gesteld op 149.50 pesos per Amerikaans® dollar.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17