Labour wint eerste ronde van de strijd met 7 stemmen Groothertogin Charlotte doet afstand van Luxemburgse troon J r Conservatieven houden kruit droog tot voorjaar Nieuwe vorst Jan heeft geen zorgen over troonopvolgers Concilie wil nieuw schema over de missie WERELDNIEUWS HOEST? Van dag tot dag Weer een proces tegen SS-bewakers De nationalisatie van de Britse staalindustrie Parijs praat nu over Europees Concordeproject Raketten op Cuba in eigen beheer? jonge, belegen, oude Edammer of Goudse m €)p de DINSDAG 10 NOVEMBER 1964 Voorjaar Grootste concerns A bdicatie Wankowicz veroordeeld en meteen vrijgelaten Noord-Holland Schade en schande M. Molt verkoudheid? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS De belangengemeenschap tussen K.L.M en Martins Air Charter, die thans door fi nanciële deelneming van de K.L.M. een officieel karakter heeft aangenomen, heeft bedenkelijke kanten. Ook in andere landen is de laatste jaren gebleken dat de parti culiere chartermaatschappijen beter flo reerden dan de logge lichamen der natio nale maatschappijen. Wanneer deze natio nale ondernemingen erin slagen, de con currentie van de chartermaatschappijen uit te schakelen door een financiële en dus dirigerende invloed, loopt het publiek de kans tegenover een monopolievorming te worden geplaatst, die uiteraard slechts on gunstig op de tarieven kan werken. Ongunstig voor de gebruiker, maar gun stig voor de maatschappijen, wat altijd be doeling en gevolg van monopolievorming is. De meer dan ongunstige situatie waarin de K.L.M. zich bevindt, kan in de nieuwe samenwerking slechts een prijsverhogende invloed hebben. De gunstige kanten van zulke samenwerking, die er ongetwijfeld ook zijn, verdoezelen het feit niet dat de K.L.M. haar geld dat zij eigenlijk niet eens meer heeft, omdat haar kapitaal op gesoupeerd is steekt in een onderneming die haar helpen moet haar binnenlandse tarieven te verhogen Met het geld van de belastingbetaler wordt dus diezelfde belas tingbetaler in zijn vliegkeuze beperkt. Als dat het gevolg zou zijn van deze nieuwe manoeuvre, is er weinig reden tot juichen. Een onlangs in deze rubriek gesigna leerd geval van ontactisch optreden van de huidige staatssecretaris van Defensie, J. C. E. Haex, tegenover een wachtmees ter van de marechaussee, heeft door een uitspraak van het Ambtenarengerecht zijn ontknoping gekregen. De toen nog in actieve dienst zijnde bri gade-generaal Haex kreeg het aan de stok met de wachtmeester, toen hij in burger per auto passeerde onder een viadukt, waar de wachtmeester schuilde voor de he vige regen. De generaal stopte en veegde de wachtmeester niet alleen in krasse taal de mantel uit, maar sommeerde hem ook nog tot optreden tegen een militaire lifter, die een eind verder op vervoer stond te «zen. De wachtmeester weigerde om ver schillende plausibele redenen. Dat die redenen plausibel waren, heeft het Ambtenarengerecht slechts indirect toegegeven door een op het incident vol gende overplaatsing van de wachtmeester ongedaan te maken. Het reageren van de wachtmeester op het bevel van de gene raal werd afgekeurd. Eigenlijk hebben de generaal en de wachtmeester allebei gelijk gekregen, waardoor de uitspraak een enigszins twee slachtig karakter heeft aangenomen. Ken nelijk is de militaire discipline omzichtig voor kwetsuur behoed, terwijl de nare ge volgen van het incident voor de wacht- meeestr ongedaan gemaakt zijn. Zo is op handige wijze recht gedaan en wellicht was dat in dit geval het summum van praktische wijsheid. TUBINGEN (Reuter). Drie voormalige SS-bewakers van het concentratiekamp Stutthof bij Danzig moeten zich in een maandag in Tiibingen begonnen proces verantwoorden voor medeplichtigheid aan moord op joodse, Poolse en Russische ge vangenen. De hoofdbeklaagde is een zekere Otto Haupt, die sinds maart 1961 in voorarrest zit. Hij zou ongeveer vijfhonderd gevan genen hebben vermoord door het toedienen van benzine-injecties in het hart. Voorts zou hij in 950 gevallen medeplichtig zijn aan moord. Zijn medebeklaagden zijn Bernard Lüdtke en Otto Karl Knott. De laatste heeft er al drie jaar dwangarbeid op zitten. In het proces, dat vermoedelijk vijf weken zal duren. (Van onze correspondent) LONDEN De Labourregering heeft maandagavond haar eerste krachtproef met succes doorstaan. Het Lagerhuis ver wierp met 307 tegen 300 stemmen een con servatief amendement, waarin de voorge nomen hernationalisatie van de staalindu strie als niét terzake doende voor de mo dernisering van Groot-Brittannië en scha delijk voor de nationale economie, werd afgekeurd. Als gevolg van stemonthouding of ziekte bij de tegenstanders overtrof Labour haar maximale stemmen voorsprong van vijf bo ven de gezamenlijke conservatieve en li berale stemmen met twee. De algemene indruk was dat de conservatieve opposi tie, hoewel fel gekant tegen deze natio nalisatie. het tijdstip nog lang niet geko men acht om de regering ten val te bren gen, want nieuwe verkiezingen zouden in dit stadium in hoge mate ongewenst zijn. Dit was dan ook slechts een verwoed voorpostengevecht dat voor alles een prin cipieel en theoretisch karakter droeg met een eindeloze herhaling van de reeds jarenlang voor en tegen aangevoerde argumenten. De oppositie zal pas werkelijk in het geweer komen wanneer waarschijnlijk in het voorjaar het staalplan in detail aan het parlement wordt voorgelegd. Desondanks bestond er een kans dat de regering maandagavond zou worden ver slagen, voornamelijk door de Engelse mist, welke in de ochtend negen Labour- leden in Schotland gevangen hield. Doch de weergoden waren tenslotte met Labour en de negen arriveerden op tijd voor de stemming in Londen. Een Labourlid moest zondag wegens een blindedarmontsteking naar het ziekenhuis en een ander, dat Van onze correspondent) PARIJS Het supersonische reuzen- vliegtuig Concorde, waarvan de construc tie door Groot-Brittannië's terugtreden al leen op Franse schouders is komen te rus ten is gisteren in Parijs weer aanleiding geworden tot verschillende nieuwe specu laties, geruchten en proefballons. Nadat het afgelopen weekeinde werd be weerd dat de Russen zich misschien voor dit project zouden interesseren, werd de Concorde gisteren plotseling over de West- europese boeg gegooid. Volgens het avond blad „France Soir" zou er nu een plan op het vuur staan om West-Duitsland, Zweden. Nederland, België en Italië even eens bij de constructie in te schakelen, om zo de financiële last voor Groot-Brittannië wat te kunnen verlichten. Op die manier zouden de Engelse Olympusmotoren uit de Bristol-Siddeley-fabrieken, waarop het project is gebaseerd, gehandhaafd kunnen blijven. In hoeverre deze geruchten enig verband met de werkelijkheid hebben, was van morgen in Parijs nog moeilijk vast te stel len. Zeker is, dat Frankrijk geen middel onbeproefd zal laten om te voorkomen dat alle miljoenen die al aan de Concorde zijn gespendeerd, in een bodemloze put te la ten verdwijnen. En bovendien staan met de Concorde de toekomst van de Franse vliegtuigindustrie en de werkgelegenheid van tienduizend arbeiders op het spel. Dat de beslissing over het lot van de Concorde spoedig zal kunnen worden genomen, lijkt intussen twijfelachtig. De Engelsen blijven de Fransen op sleeptouw houden. Er zullen ongetwijfeld uitvoerige en dus langdurige onder handelingen moeten worden gevoerd om eventueel ook andere landen voor het pro ject te kunnen interesseren. De bespre king van het Concordedrama in de Fran se ministerraad is dan ook voor de zo veelste maal tot een later tijdstip uitge steld Melchior Wankowicz, de 72-jarige Amerikaanse schrijver van Poolse afkomst, is in Warschau tot ander half jaar gevangenisstraf veroor deeld. Op weg naar de gevangenis werd hij gegroet door een bewonde raarster. Wankowicz heeft korte tijd na de uitspraak van de rechter gratie gekregen op grond van zijn hoge leeftijd. (Telefoto) tijdelijk invalide werd, moest in een rol stoel naar het Lagerhuis worden gebracht om te stemmen. Labour's hoofdargument vóór de natio nalisatie in 1951 reeds door de tweede naoorlogse Labourregering ingevoerd, maar daarna door de conservatieven voor 75 percent weer ongedaan gemaakt is dat de staalindustrie, welke van vitaal be lang is voor de Britse economie, in wezen een particulier monopolie is dat aan nie mand verantwoording schuldig is, hoewel de staat er grote kapitalen in heeft ge ïnvesteerd. De Britse regering wenst niet de gehele staalindustrie te nationaliseren doch wil zich bepalen tot de naasting van de twaalf grootste staalconcerns, waardoor naar ver wacht wordt ook de parlementaire hinder nissen gemakkelijker kunnen worden over wonnen. De Conservatieven en Liberalen zijn het ten dele eens met Labours critiek op de Britse staalindustrie, namelijk dat deze in het geheel geen concurrentie kent en in wetenschappelijk-technisch opzicht is ach tergebleven. Ze kunnen echter onmogelijk nationalisatie aanvaarden, omdat de staal industrie een in hoge mate ingewikkeld ka rakter draagt honderden fabrieken met duizenden artikelen en niet te verge lijken is met openbare nutsbedrijven, zoals de gas-, water- en elektriciteitproducenten. Voor Labour is een genationaliseerde staal industrie echter een onontbeerlijke aanvul ling van de genationaliseerde kolenindus- trie en de spoorwegen. Daarom geeft de regering er de voor keur aan het particuliere monopolie om te zetten in een staatsmonopolie ver antwoordelijk aan het parlement dat alleen bij machte zou zijn de staalindustrie te moderniseren en de doelmatigheid in clusief de export ervan te vergroten. Dit zou vooral nodig zijn in het belang van andere voor de Britse economie uiterst gewichtige industrieën, zoals de autofa- bricage, de scheepsbouw en de technische bedrijven. Voor Labour is de nationalisering van de staalindustrie vooral een geloofsarti kel. Men ziet in het particuliere staalmo- nopolie door de politieke invloed die dit in verkiezingstijd uitoefent eeh bedreiging van de democratie. In werkelijkheid be doelt men daarmee een bedreiging voor Labour, omdat de industrie zich begrijpe lijkerwijze met enorme publiciteitsmidde- len tegen de aangekondigde nationalise ring verzette. De Labourregering zegt open te staan voor andere oplossingen. De Liberalen en ook twee leden van de Labourfractie ver kondigen het denkbeeld van staatsdeelne ming in het aandelenbezit van een aantal grote staalcombinaties. Volgens de rege ring is dit een doodlopende weg, die niet kan voeren tot de noodzakelijke snelle en ingrijpende wijziging in de opbouw van de staalindustrie. Labour gelooft niet dat de staalindustrie kan terugkeren tot het door haarzelf afgeschafte concurrentiesy- steem. Fred Lee, de minister van Energievoor ziening, betoogde dat alleen nationalisatie een oplossing kan bieden. Ian Macleod die na zijn weigering om destijds onder sir Alec Douglas-Home te dienen 'voor de eerste maal weer in een hoofdrol op het politieke toneel verscheen, niet alleen als Lee's tegenspeler, maar ook als de man die een gooi doet naar het toekomstig leiderschap van de Conservatieve Partij, betoogde dat nationalisatie als typische negentiende eeuwse methode onmogelijk een probleem uit de twintigste eeuw kan oplossen. WASHINGTON (Reuter en AP) Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft bekend gemaakt dat de Cubaanse strijdkrachten de installaties voor het af vuren van luchtdoelraketten, die daar twee jaar geleden door de Sovjet-Unie zijn aangebracht, nu in eigen beheer hebben. Geschat wordt dat „niet meer dan een paar duizend" man Russisch militair per soneel op het eiland is. Tijdens de Cubaanse crisis in 1962 wa ren het er 22.000. Of de Cubanen ook zeg genschap hebben over het afvuren van de raketten is niet bekend. Aaangenomen wordt dat deze bevoegdheid nog bij de Sovjet-Unie berust, of bij een gezamenlijk Russisch-Cubaans gezagsapparaat. Premier Fidel Castro van Cuba zou vol gens de New York Times dit weekeinde reeds gezegd hebben dat zijn mannen de installaties in eigen beheer hebben. „De Russen zijn hier als technische adviseurs maar als Cuba aangevallen zou worden, zouden zij als een strijdmacht optreden' zou Castro gezegd hebben. Advertentie GROOTHERTOGIN Charlotte van Luxem- doet donderdag afstand van de troon ten gunste van haar zoon Jan. Zij is ruim 45 jaar aan het bewind geweest in het staatje aan de zuidoostelijke grens van België. De 43-jarige nieuwe groothertog zal niet on voorbereid voor zijn taak komen te staan. Drie jaar geleden werd hij al tot „luitenant-vertegenwoordiger" of stadhou der benoemd, een functie die de banden met het Nederlandse vorstenhuis in her innering brengt. KONING WILLEM III van Nederland, die tot 1890 groothertog van Luxemburg is geweest, liet ook korte tijd zijn broer Hendrik als stadhouder in Luxemburg re sideren. Toen de Nederlandse koning stierf zonder een mannelijk erfgenaam achter te laten, volgde zijn neef Adolf van Nassau hem op. In de Luxemburgse grond wet stond namelijk de bepaling dat geen vrouwen het land mochten regeren. Maar omdat ook Adolf geen mannelijke nako melingen bezat, liet hij de grondwet van Luxemburg veranderen, zodat zijn doch ter Marie-Adelaïde hem in 1912 kon op volgen. Dat kan in dit kleine landje al lemaal en niemand die er zich bijzonder druk om maakt. DE EERSTE regerende groothertogin verspeelde alle sympatie, die ze bij haar landgenoten had, door haar pro-Duitse hou ding tijdens de Eerste Wereldoorlog. Ze werd in 1919 gedwongen afstand te doen ten gunste van haar jongere zuster Char lotte. Groothertogin Charlotte kan nu rustig op haar kasteel in Esch van een kalme levensavond genieten. Met haar echtge noot prins Felix van Bourbon-Parma, een oom van prins Charles, de echtgenoot van prinses Irene. En hun zes kinderen vier dochters en twee zoons zullen zorgen dat ze niet eenzaam zullen zijn. WARSCHAU (Reuter) M. Wanko wicz, de 72-jarige Amerikaanse auteur van Poolse afkomst, is in Warschau ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar wegens „belastering van Polen". Het vonnis is gehalveerd op grond van de voorwaarden van de in juli bekendge maakte amnestie ter gelegenheid van de twintigste verjaardag van het bestaan van het coomunistische bewind. Op grond van leeftijd en gezondheid is Wankowicz op vrije voeten gesteld. Dat meldt het Poolse persbureau. In zijn wo ning in Warschau heeft hij verklaard nog niet te weten of hij in beroep zal gaan. Prins Jan, die nu op zijn 43ste jaar groothertog van Luxemburg wordt is ge huwd met de Belgische prinses Josefine Charlotte. Over zijn opvolging behoeft de nieuwe groothertog zich geen zorgen te maken. Hij heeft vijf kinderen: Marie Astrid 10 jaar oud, (troonopvolger) Hen drik negen jaar, de tweeling Jan en Mar- gareta zeven jaar en de kleine Willem, die maar net een jaar oud is. Het gezin van Jan van Luxemburg zal wel moeten verhuizen van 't kasteel Betz- dorf naar de officiële residentie Colmar- Berg. Daarnaast bezit groothertog Jan nog een landgoed in Oostenrijk en een prachtige villa in Zuid-Frankrijk in het luxueuze vermaakscentrum Juan-les-Pins. En hoewel de staatszaken tenvolle zijn aandacht zullen opeisen hoopt hij toch ge noeg tijd over te houden om er respectie velijk te jagen of te genieten van het Mid- dellandse-zeeklimaat. LUXEMBURG is bijna evengroot als de provincie Noord-Holland. In de gelijkna mige hoofdstad wonen 73.000 mensen. Het hele land telt slechts 320.000 inwoners. De constitutionele monarchie, waar 98 percent van de bevolking rooms-katholiek is, heeft het Letzeburgisch als taal, een merkwaardige menging van Franse en Duitse taalinvloeden. In de 17de en 18de eeuw ging Luxem burg viermaal over in andere handen. Lu xemburg was achtereenvolgens Frans (on der Lodewijk XIV), Spaans, Oostenrijks en tenslotte weer (onder Napoleon) Frans bezit. Op het Wener Congres bedisselden de grote mogendheden dat het landje met Nederland werd verbonden in een perso nele unie de Nederlandse koning, Wil lem I, werd tevens groothertog van Lu xemburg. Engeland wilde tegen het nog steeds machtige Frankrijk een sterke staat creëren aan diens noordgrenzen. Het werd een rustige 19-de eeuw voor Luxemburg. Even dreigde de „Luxem burgse kwestie": Napoleon III, de Franse keizer wilde van Willem III Luxemburg kopen. Een jaar later garandeerden de grote mogendheden de neutraliteit van Lu xemburg en deze bleef bestaan tot de Eerste Wereldoorlog. Toen vermaalde de logge Duitse oorlogsmachine het lilliput- staatje tijdens de opmars naar Noord- Frankrijk. Zoals een olifantspoot op een mier gaat staan. Hardnekkig probeerde Luxemburg in 1940 opnieuw neutraal te blijven. Maar alle garanties van die da gen bleken „vodjes papier" te zijn ook voor Luxemburg. EN TOEN DE Duitse legers van Hitier voor de eerste keer iets goeds deden, zich overgeven, was het groothertogdom door schade en schande wijs geworden. Het sloot zich aan bij de Noord Atlantische Verdragsorganisatie. Het legertje dat Lu xemburg er nu op na houdt is 3000 man sterk. Economisch bond het zich met België in de BLEU, de Belgisch-Luxemburgse Eco nomische Unie, met Nederland en België in de Benelux en tenslotte met deze twee partners plus Italië, West-Duitsland en Frankrijk in de Europese Economische Gemeenschap. Bij de laatste verkiezingen van dit jaar boekten de linkse partijen belangrijke winst. De verdeling in het Huis van Afge vaardigden is socialisten 21 zetels, Chris ten-socialisten 22 zetels, liberalen 6 zetels communisten 5 zetels en onafhankelijke volksbeweging 2 zetels. Vernielzucht In het Amsterdams Lyceum zijn onlangs vernielzuchtige lieden te keer gegaan, uiteraard op een tijdstip waarop ze in het gebouw vrij spel hadden. Ze hebben hun vrijheid gebruikt om muren en banken vol te schrijven met onbehoorlijke woorden, gymnastiektoestellen omver te gooien, du re boeken te verscheuren, het orgel in de aula te beschadigen en nog het een en an der te doen dat alleen als uiting van een soort razernij kan worden beschouwd. Met dit te zeggen is niets verklaard en aan gezien vernielingen, in verlaten schoolge bouwen en elders, geen zeldzaamheid zijn, is een verklaring toch wel gewenst. Zon der de pretentie dat ik deze kan geven, wil ik mij aan het opperen van enige mo gelijkheden wagen. Jaren geleden was ik van het ageren tegen de vernielzucht in ons land goed op de hoogte. Ik kreeg toen namelijk gere geld een blad in handen dat De Gong heette en het orgaan was van een genoot schap dat de naam Tuchtunie droeg. Deze Tuchtunie stelde zich ten doel het Neder landse volk wat meer discipline bij te bren gen en het bewuste blad moest daarbij de helpende hand bieden. Van de inhoud her inner ik me hoofdzakelijk een vaste ru briek „Zo zijn onze manieren". Deze ru briek bevatte niets anders dan een opsom ming van wat er sedert het laatstversche nen num.mer aan baldadigheid in den lan de was bedreven. Uit de naam van de ru briek bleek duidelijk dat de Tuchtunie geen hoge dunk had van de Nederlandse manie ren en de lezer kon het met die mening gemakkelijk eens worden. Tenzij hij zich even van de trieste opsomming losmaakte en zich afvroeg of het niet zo was dat slechte daden eerder de aandacht plegen te trekken dan goede en of de droeve lijst niet een eenzijdige kijk op ons aller ma nieren gaf. Ik was en ben geneigd deze vraag be vestigend te beantwoorden, waarmee ik het nut van een opvoeding tot meer eer bied voor mens en dier, voor het eigen dom van de naaste en de overheid, niet wil ontkennen. Het is mij in die jaren echter duidelijk geworden dat vernielzucht een primitieve reactie is op het geraffi neerde samenstel van belemmeringen en verboden dat de maatschappij ons oplegt en dat een kille opsomming van wanda den op sommigen eerder prikkelend dan genezend moet werken. Overigens zijn het niet alleen zogenaamd primitieve zielen die met baldadigheid rea geren. Men treft bij voorbeeld in studen tenkringen soms een mentaliteit aan die, zoals de ontgroeningsexcessen hebben be wezen, zich niet beperkt tot het vernielen van meubilair of bierglazen, maar de me demens, althans de medestudent, lichame lijk wil doen lijden voor de eigen opge kropte affecten. Het signaleren van deze mentaliteit betekent nog niet dat men haar oorzaken heeft weggenomen. En wanneer ik bedenk dat juist scholen het zo vaak moeten ontgelden, ben ik ten aanzien van het wegnemen van deze oorzaken niet al te optimistisch gestemd. In deze vorm van geweldpleging mag men namelijk gerust een uiting van verzet tegen het schoolwe zen zien. De vernielers willen zich spe ciaal op dat aspect van de samenleving wreken dat bedoeld is om ons allen tot goede, ordelijke burgers op te kweken. Dat bij hen deze bedoeling is mislukt, lijkt on betwistbaar. Wat de overigen betreft, be- houde men zijn vertrouwen in de mens. (Van onze correspondent) ROME Maandag heeft het concilie met 1601 tegen 311 stemmen besloten, dat over de missie een geheel nieuw schema moet worden opgesteld, dat tijdens de vierde zitting zal worden besproken, zoals in een deel van onze edities van maandag worden vermeld. De Italiaanse pers wijdt grote aandacht aan deze kwestie, omdat de paus zich vrij dag in lovende bewoordingen over de ver worpen tekst had uitgesproken en haar bij de concilievaders ter goedkeuring had aan bevolen. Met dat al is het wel duidelijk dat d« concilievaders op de vierde zitting buiten gewoon veel werk te verzetten zullen krij gen, omdat er heel wat teksten naar de commissies zijn teruggezonden om opnieuw te worden geredigeerd. Haringverduistering. In Polen zijn zware gevangenisstraffen opgelegd aan vier ambtenaren die tussen 1957 en 1962 de opbrengst van 296 ton zoute haring in eigen zak hebben gestoken. De hoofd verdachte werd veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf en ongeveer 70.000 gul den boete. Rijstgebrelc. In de Indische staat Kerala heerst een acuut gebrek aan rijst. Er komen plunderingen en relletjes voor. Aan de regering in New Delhi is ge vraagd met vliegtuigen rijst aan te voeren. Twist. De politie in Djakarta heeft een feestje onderbroken en de organisator gearresteerd omdat er de twist werd gedanst. In Indonesië zijn „gekke Wes terse dansen" verboden. Gemenebest-telefoonnet. Het afgelopen weekeinde is de kabelverbinding door de Chinese Zee tussen Hongkong en Singapore voltooid, de eerste fase van het Zuidoostaziatische Gemenebest telefoonnet voor Maleisië, Hong Kong en Australië. Advertentie helpen probaat en smaken heerlijkl Contract. De Britse Raad voor Kernenergie heeft een contract gekregen voor de levering van plutonium oxyde ter waar de van ongeveer 7V2 miljoen gulden aan Euratom. Visstand. De internationale raad voor de exploratie van de zee heeft een com missie van experts ingesteld om de alarmerende afname van het aantal vis sen in het noorden van de Atlantische Oceaan en de Barendszee te bestuderen. De commissie moet nagaan hoe het vissen op grote schaal van invloed is op deze toestand. Moordpartij. In Noord-Transvaal heeft een Bantoe het afgelopen weekeinde zeven Bantoes, waaronder vier kinde ren, vermoord. Eerst stak hij een vrouw dood en vermoordde hij twee slapende meisjes met een bijl. Daarna vermoord de hij een man die de kinderen wilde redden en nog twee kinderen en een vrouw Alcohol. In Londen is een vrachtauto met 750 kisten whiskey gestolen, terwijl de chauffeur een dutje deed in een koffie huis. Uit een Londens warenhuis werden 500 kisten whiskey ontvreemd, waarbij de daders zich een weg baanden door een muur van een meter dik. De waarde van het gestolen geestrijk vocht be draagt in totaal ongeveer 300.000 gulden. Pro-Egyptisch. Alle zeven leden van de ontbonden Soedanese hoge raad voor de strijdkrachten zijn gearresteerd. Ook de gewezen minister van Buitenlandse Za ken Ahmed Kheir en twee hoge politie functionarissen. Zij worden verdacht van pro-Egyptische gezindheid. V

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3