Gouden Zeester voor T. van Burgel §!#S DE SINT COR OLY COR OLY COR OLY X IN DE VISHAL EN OP ZEE moderne verlichtin Equipe Wonink-Reints won de Rijmondersrally in Velsen Levendige discussies in CC over „ontkerkelijking" f 5000.- ederland WISKER de heer W. SCHOLTEN aan prijzen! Bromfietser kreeg hersenschudding De heer K. Visser in Driehuis overleden Voorlichting aan a.s. militairen Belangstelling voor beeldende kunst in IJmond Mevrouw P. J. Allan in Utrecht overleden Bejaarden genoten van muzikale ontspanning Havenberichten Expositie en verkoop van handwerken Crematie oud-wethouder J. J. Romunde Electrische dekens ACTUELE BELASTINGPOLITIEK OPENBARE VERGADERING van de C.H.U. Velsen DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 7 /ilpip VOOR DE KLEINTJES DE GROTE MENSEN VOOR AUTORIJDERS 1-pers. 39.75 49.75 59.50 98.- 2-pers. 68.- 89.50 118— Flatbewoner bezorgde wateroverlast kristalverlichting MARKTPLEIN 6 Grotere belangstelling dan verwacht werd PONTIAC HORLOGES Juwelier R. DE BOER Kennemerlaan 60 Tel. 4938 Sint Maarten in IJmond BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK DOE MEE De heer T. van Burgel is door de di rectie van Hoogovens in IJmuiden gehul digd, wegens het feit dat hij veertig jaar werkzaam was bij dit bedrijf. De heer Van Burgel, die in IJmuiden woont en die zijn hele carrière werkzaam is geweest bij de elektrotechnische afde ling, kwam reeds op jeugdige leeftijd bij het bedrijf. De jubilaris werd toegesproken door ir. W. H. Schoenmaker, directielid van Hoog ovens, die zijn waardering uitsprak over het vele werk dat de heer Van Burgel, ook buiten zijn vak, verzet. „U bent als leerling elektriciën bij ons gekomen, later werd u kraandrijver en vervolgens elek- tromonteur. Maar naast uw dagelijkse ar beid bent u aftief lid van tal van com missies en andere organisaties zoals van de Contact Commissie Arbeiders, Raad van beheer Wenckebachfonds en secreta ris van het bestuur Afdelingskas Arbei ders. Voor de wijze waarop u voor de be langen van uw collega's opkomt zonder het belang van het totaal uit het oog te ver liezen zijn wij u bijzonder dankbaar." Hierna overhandigde de heer Schoen maker de oorkonde en de enveloppe met inhoud en de gouden zeester. Vervolgens sprak ir. R. W. Dijkhuis, be drijfsdirecteur N.V. Mekog, die de jubila ris het gouden horloge en het fotoalbum aanbood. Vervolgens richtten de heren Hakemul- der, chef e.t.a. Mekog en Hoog Antink van Advertentie doet ook dit jaar weer zijn inkopen bij Breestraat 108 Beverwijk Daar vindt hij SKELTERS Autopeds Rolschaatsen Kunstschaatsen Kinderdriewielers Kinderfietsjes 3-kleurige zaklantaarns enz. enz. Oók voor koopt Sint bij Lederen wanten Handschoenen Bromfietspetten div. soorten, ook in Veder Lederen caps Vlaggestokken Vosses taarten Vele soorten tassen Valhelmen Brillen Beenschilden Windschermen met spleet Ideale kleding voor brom fiets, scooter of motor Lederen laarzen alleen 1ste kwaliteit Schijnwerpers Knipperlichtsets enz. enz. heeft de Sint altijd de ruimste keus bij Pechlampen Philips pechlampen Autowasborstels Vele soorten schijnwerpers Bermlampen Witte zijvlakken (voor banden) Gevaren-driehoeken Plafonnière Spiegels Mascottes Bloemvaasjes en bloemen Asbakjes Sigaretten-étuis Sigaretten-aanstekers Sleutelringen enz. enz. deze afdeling hartelijke woorden tot de ju bilaris, die vergezeld was van zijn met bloemen en een boekenkon bedachte echt genoten. De heer P. M. Mulder, secreta ris Ondernemingsraad, dankte de heer Van Burgel voor het werk, dat hij ver richt als lid van de Contact Commissie Arbeiders. „Ik hoop dat wij de laatste elf jaar nog van uw diensten gebruik mogen maken." Hierna volgde een geanimeerde receptie in het bedrijfsrestaurant. Op de kruiding van de Alexander Bell- straat en de Napierstraat in IJmuiden ver leende een bromfietser geen voorrang aan een bestelauto waardoor een botsing ont stond. De bromfietser, een negentienjarige inwoner van IJmuiden-Oost, liep een her senschudding op. Hij is in het Antonius- ziekenhuis opgenomen. Advertentie WONINGINRICHTING Marktplein 29 - IJmuiden Woensdag In IJmuiden werden woensdag 6500 kisten vis aangevoerd, waarvan: 31 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 140 schol, 56 schar, 16 bot, 3325 haring, 550 makreel, 1005 schelvis, 170 wijting, 220 kabeljauw en gul, 7 haai, 932 koolvis en 47 diversen. Per kilogram werd (in guldens) betaald voor: heilbot 5—4.10, grote tong 7.03—7, grootmiddel tong 5.91—5.70, kleinmiddel tong 6.01—5.58, kleine tong één 6.966 59, idem twee 5.995.71, tarbot één 4.404.20, zalm 7.20. Per 50 kilogram: grote schol 48. groot- schar 28—21, bot 20—17, verre haring 55, grootmiddel schelvis 5650, kleinmid del schelvis 5543, kleine schelvi9 één 38—15, idem twee 15—6.20, wijting 27— 8.20, grote gul 6058, middel gul 5647, kleine gul 2315, kleine haai 33, kleine koolvis zwart 3219, idem wit 5048. Per kilogram: grote kabeljauw 188110, grote koolvis zwart 124, idem wit 142. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen (in guldens) gemaakt: IJM 154—8610, KW 99—7380, KW 149— 9070. Aanvoer van donderdag Dertig vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 7380 kis ten vis, 130 stuks stijvè" kabeljauw en 5.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 950 kisten schelvis, 40 wijting, 90 gul en kabel jauw, 530 koolvis, 1340 westkustharing, 3250 spanharing, 260 sprot, 90 makreel, 520 schol, 105 varia en 5 tarbot. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: heilbot 6,20 4,40, tarbot 5,504,40, grote tong 7,04—6,99, grootmiddel tong 5,865,74, kleinmiddel tong 5,88—5,49, tong I 7,20—6,69, tong II 6,18—5,86. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 132 112, middel kabeljauw 134, grote witte koolvis 184, grote en middel koolvis 104 86, grote leng 9492. Per tien stuks: grote kabeljauw 11870, middel kabeljauw 7158. De Velsense brandweer moest woensdag avond assistentie verlenen in een flatge bouw aan de Orion weg in IJmuiden. Een van de bewoners had namelijk geklaagd over wateroverlast van een der bovenver diepingen. Na zich toegang te hebben ver schaft in de woning waar het water van daan kwam en waarvan de bewoner niet aanwezig bleek te zijn namen de brand weerlieden een gaslucht waar. Ook bleek de badcel vol met water te zijn gelopen. Naar de oorzaak van een en ander wordt een onderzoek ingesteld. Ten huize van zijn zoon te Driehuis is, in de leeftijd van 72 jaar, overleden de heer K. Visser Jzn., die vooral onder de oudere IJmuidenaren en speciaal die in IJmuiden-west een grote bekendheid ge noot. De heer Visser, die de laatste jaren zowel onder ouderen als jongeren meer bekend was onder de benaming „oom Klaas Visser", is zijn loopbaan begonnen in de timmerwerkplaats van de gebroe ders Heere aan de Cronjéstraat, waarin thans al vele jaren een bierbottelarij is gevestigd. In zijn timmermansloopbaan nam hij deel aan de onderhoudswerken van de meerpalen en remmingen van het staats- vissershavenbedrijf, maar nadat de tim merwerkplaats werd opgeheven (door het overlijden van de beide broers Heere en omdat het ambachtelijk werk in de crisis jaren steeds geringer werd) begon de heer Visser in de dertiger jaren een eigen ko lenhandel. Met grote werkzaamheid, die de heer Visser lange dagen gevangen hield, wist hij zijn zaak tot grote bloei en omvang te brengen. In de kring van de IJmuidense Oud katholieken, doch ook daarbuiten in de Oud-katholieke kerk, betoonde dé heer Visser grote activiteit en werklust, waar het er om ging de parochie van de H.En- gelmundus op vele plaatsen behulpzaam te zijn in allerlei bezigheden. Vele jaren was hij bovendien lid van het kerkbe stuur. Vrijdagavond om zeven uur wordt té zijner gedachtenis een bidstond gehouden in de Oud-katholieke kerk aan de Wilhel- minakade, waarna de uitvaartdienst zaterdagmorgen om tien uur wordt ge houden in het kerkgebouw. De begrafenis van deze bekende IJmuidenaar vindt vervolgens plaats op de algemene begraafplaats te Egmond aan Zee, de geboorteplaats van wijlen de heer Visser. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: andijvie 8-22, bloemkool 46-70, sla 8-24, spinazie 65-105, prei 14-34, knollen 12-34, bospeen 22-44, waspeen 11 28, tomaten 30-57, boerenkool 10-24, rode kool 10-27, groenekool 8-19, uien 14-34, witlof 65-132, spruiten 55-128. Per stuk: haai 224. Per 50 kilogram: jumbo's 50, grote schel vis 5748, middel schelvis 5542, klein middel schelvis 4542, schelvis I 4134, schelvis II 209,30, kabeljauw I 6557, kabeljauw II 5644, kabeljauw III 258, witte koolvis I 61, koolvis I 2519, koolvis II 2217, grote en middel schol 61-49. kleinmiddel en schol I 5447, schol II 41—30, schol III 3122, schar 4127, bot 2016, haai 3027, gestripte wijting 24 13, dichte wijting 208,80, haring 17,60 14, makreel 11,50, tarbot 188136, griet 166—130, kleine kreeft 17, baars 38, ham 126. Advertentie Heeft u onïe kollektie reeds gezien Wij hebben een grote sortering, o.a. aparte Het nationaal katholiek thuisfront orga niseert voor morgenavond in het K.S.A.- gebouw, aan de Peperstraat te Beverwijk n voorlichtingsbijeenkomst voor alle aan staande militairen uit de gemeenten Vel- sen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Bakkum, Limmen en Uitgeest. Op deze bijeenkomst zal worden gesproken door majoor aalmoezenier W. Pompe uit Am sterdam; majoor Ruymgaard, hoofd socia le zaken van het ministerie van Defensie; majoor Van den Hembrug, commandant parate troepen; en vlootaalmoezenier A. Brugmans. Advertentie Hierover komt op VRIJDAG 13 NOVEMBER a.s. spreken Lid der Tweede Kamer voor de C.H.U. Aanvang 20 u„ Herv. Jeugdgeb., Rembrandtlaan IJmuiden-O. Voor de Rijmonders-trainingsrally be stond woensdagavond een behoorlijke be langstelling. Om half acht vertrok de eer ste van de in totaal 33 deelnemende equipes vanaf het parkeerterrein nabij sportpark Schoonenberg om aan de 40 km. lange autorit te beginnen. In de A-klasse won de equipe Wonink-Reints, terwjjl in de B-klasse de heer J. Bronsveld een prach tige prestatie leverde door als eerste van 27 equipes te eindigen. Hij had namelijk geen kaartlezer bij zich! Het eerste gedeelte van deze autorally, die geheel op Velsens grondgebied ver reden werd, was een grensbenaderingsrit Het laatste gedeelte was een oriëntatierit. Naast de gebruikelijke routebeschrijving was de kaart van Velsen het belangrijkste instrument om deze rally met zo weinig mogelijk straf punten te voltooien. Vele rallyrijders hadden echter in hun enthousiasme vergeten, dat een kaart al tijd wel achter de feiten aanloopt. Reeds bestaande wegen, zoals de Minister van Houtenlaan langs de spoorlijn in Velsen- Zuid, die echter niet op de kaart aange geven zijn, moesten als niet bestaand be schouwd worden. Hetzelfde gold ook voor wegwijzers. In Santpoort staat een nieuwe wegwijzer na bij de Slaperdijk De rallyrijders moesten gewoon rechts aanhouden in plaats van links af te slaan naar Spaarndam, omdat de wegwijzer nog niet op wegenkaarten voorkomt! Enig geharrewar hadden de automobi listen met de Santpoortse kerken. In de route-beschrijving was echter duidelijk de Santpoortse katholieke kerk bedoeld. Deze kerk bezit een toren in tegenstelling met de Gereformeerde kerk. Een en ander be zorgde vele rijders extra straf punten. De organisatoren vonden het echter bij- Bijna tweeduizend personen hebben tot dusver de expositie, in galerie Boumans te Beverwijk, van het werk van Harrie Kuyten bezocht. De duur van de tentoon stelling is verlengd tot 30 november aan staande. De tentoonstelling van de beeldhouwer schilder Willem Commandeur, in de jeugd herberg Slot Assumburg te Beverwijk, heeft in totaal 2250 bezoekers getrokken, waaronder duizend scholieren. Deze expo sitie trok ook uit andere plaatsen belang' stelling. Het voornemen bestaat om in het voorjaar opnieuw in het slot Assumburg een tentoontelling van beeldende kunst te houden. Voor de drie avonden van het Katholiek Oriëntatie Centrum Kennemerland en de Oecumenische Raad Velsen bestaat zo'n grote belangstelling, dat de organisatoren voor de tweede avond een grotere zaal in het Cultureel Centrum in IJmuiden nodig hadden. Voor een bijzonder aandachtig ge hoor hield gisteravond de socioloog dr. M. A. J. Visser uit Den Haag, die verbonden is aan het Landbouwkundig Economisch Instituut, een inleiding over het onder werp: „De oorzaken en achtergronden van de ontkerkelijking." De spreker ging zeer diep op het onder werp in en startte zijn historische analyse van de kerkelijke stromingen in Nederland met de komst van Willebrord naar het nog te kerstenen Nederland omstreeks 700. In teressant was de bestudering van de groei van Kennemerland vanaf die tijd, zoals dr. Visser die weergaf. Van bijzonder veel invloed is de bouw van de abdij van Egmond in 950 door de Benedictijnen voor het leven in die tijd van de Kennemerlanders geweest. De ab dij is gesticht door de eerste christelijke graaf van Holland, Dirk I. In het begin van de zesde eeuw was met name in Vel sen een sterke activiteit merkbaar van de volgelingen van Willebrord. Engelmundus stichtte in Velsen een kerk. Ook Bonefa- cius, die in Dokkum tijdens zijn missie- arbeid vermoord werd, is 3 jaar in Velsen geweest. Advertentie De opkomst van de steden in de late middeleeuwen (Haarlem, Alkmaar en Be verwijk) hebben weinig invloed op het vas te levenspatroon van de Kennemerlanders gehad. De reformatie deed ook in Kenne merland het traditionele katholicisme wan kelen. Doch de reformatie verloor veel ter rein toen in 1573 de bende van Sonooy de abdij van Egmond en tevens veel docu mentatie over het vroegere Kennemerland verwoestte. In die tijd was Govaert Corneliszoon pas toor te Beverwijk. Doch in 1573 ging hij tot de reformatorische kerk over om pas weer in 1588 zijn pastoorsfunctie in Bever wijk te aanvaarden. Kennemerland is voor meer dan 50 per cent katholiek gebleven. De sociologische kaart van 1700 en 1839 geven dit duide lijk aan, ondanks de zwakke positie van de katholieken, die pas in 1853 door het herstel van de katholieke hiërarchie ver beterd werd. De ontkerkelijking van Kennemerland heeft echter niet zozeer historische aspec ten, omdat slechts 20 25 percent van de hedendaagse bevolking autochtoon is, als gevolg van de industriële expansie. ■Na de pauze werd er druk gebruik ge maakt van de gelegenheid tot discussie, onder leiding van de gespreksleider, de heer J. H. de Vries. Vooral de sociale om standigheden waarbij de onkerkelijkheid toeneemt namen een centrale plaats in tij dens deze levendige discussies. Te Utrecht is overleden mevrouw P. J. Allan-Schilthuis op 64-jarige leeftijd. Me vrouw Allan heeft vooral bekendheid ge noten als gemeenteraadslid van Beverwijk voor de V.V.D. Op 24 januari 1952 deed zij haar intrede in de raad als opvolgster van de heer A. Blom Hzn., die tussentijds aftrad. Op 4 september 1962, na de verkiezingen, bleek mevrouw Allan niet terug te keren in de raad. Als raadslid had zij zitting in verschei dene raadscommissies en zij maakte bo vendien deel uit van het IJmond Advies college. Mevrouw Allan was jarenlang lid van het Toonkunstkoor ter plaatse. De crematie geschiedt zaterdag 14 no vember na aankomst van trein 12 uur te Driehuis-Westerveld. zonder vervelend dat de jeugd, die druk aan het Sint Maarten aan het vieren was, drie zelfbedieningscontröles van deze rally verdonkeremaand had. Gelukkig had dit uiteindelijk geen nadelig effect op het ver loop van de rally. Doch deze handelwijze had wel eens de gehele rally in het hon derd kunnen laten lopen. Uitslagen: A-klasse: 1 equipe Wonink- Reints met 67 straf punten; 2 equipe echt paar Smit met 94 strafpunten en 3 equipe Swier - Dietvoorst met 214 strafpunten. Aantal deelnemende equipes: 6. B-klasse: 1 de heer J Bronsveld (zonder co-passagier) met 152 strafpunten; 2 equipe Van Duivenvoorde - Rotmans met 161 strafpunten; 3 equipe Noorlander met 234 strafpunten; 4 equipe Swirs-Van der Brink met 243 strafpunten en 5 equipe Ketting - Post (damesequipe) met 247 strafpunten. Aantal deelnemende equipes: 27. De jeugd in de IJmond heeft gisteravond ter gelegenheid van Sint Maarten opnieuw vele deuren open gevonden om de goede gaven van snoep te garen. Dank zij het mooie weer waren de kinderen met hun lampionnen al vroeg op stap. In Velsen hebben sommige jongelui geprobeerd ver warring te stichten in de Rijmondersrally door borden met aanwijzingen te verplaat sen, maar de controleurs ontdekten dit kattekwaad tijdig. Voor zover bekend is was dit de enige wanklank. In het Hervormd wijkhuis aan de Dijk mansstraat heeft gisteravond het show en accordeonorkest „De Klavierschippers" met een nieuw programma de Velsen- noordse bejaarden een paar prettige uren bezorgd. De heer J. B. Neuteboom, directeur van de gemeentelijke dienst voor Sociale Za ken, kon een bijna volle zaal van genode gasten begroeten. Het programma opende met een aantal min of meer bekende werken, waarbij het elektronisch orgel voor de accordeons een mooie basis was. Een nieuw gevormd da mesduo bracht bekende melodietjes met goede zang. Bijzonder genoten de gasten van het Oostenrijkse toneeltje met lichteffecten en meeslepende walsmelodieën. Ook de Zuid- Amerikaanse muziek vond veel bijval Peter Jongejans deed het als kunstfluiter goed. Daarnaast wisten Cor de Boer en Dick Jacobs met grapjes en liedjes de aan wezigen gezellig bezig te houden. Al met al een goede ontspanning, die maandag 16 november in het Patronaats gebouw te IJmuiden haar reprise vindt. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Nicolaas, z. van N. Mulder en E. E. de Roos; Johannes W. M., z. van W. J. A. Garsten en A. A. M. Zwanenburg; Hendrikus H., z. van H. H. Gresberg en F. J. van der Linde; Jan, z. van,A. C. Sche pel en D. Beudeker; Caspar A„ z. van C. J. Nijman en J. Zandbergen; Hendrik M. z. van H. G. F. van Essen en H. de Vries; Edwin J., z. van J. C. Zonneveld en D. H M. Buur; Adrianus C„ z. van A., C. Kuil man en M. P. Olsthoorn; Eric J„ z. van G. van der Veen en G. W. Cronau; Frederik P. A„ z. van F. Lensen en P. A. Rodden- hof; Irmgard M., d. van L. Verdikt en I. K. Oeverhaus; Raymond, z. van M. J. A. Bol- ten en C. J. Stuifbergen; Irmina M., d. van J. H. de Jong en A. M. Bakkum; Margot d. van E. A. Vierhout en J. W. Swenneker Anneminke, d. van G. H. Mansholt en H. Caspers; Geertruida B., d. van B. Tijken en G. G. Peppelman; Irma P. C., d. van H. F. van der Swet Slotemaker en M. C, P. Imming; Josephina C., d. van L. J. Danckaerts en D. C. van Es; Anne C„ d. van T. de Vilder en C. F. Collischewski; Willem, z. van M. H. Smit en J. G. C. W. van Bemmel. ONDERTROUWD: A. N. Dullemans en C. J. de Back; T. Reitsma en A. Vellema J. Tuinenbreijer en M. M. A. Apeldoorn J. van Schooten en A. Middel; C. Boontjes en W. C. Groenhuijzen; H. A. Janssen en C. C. Biemolt; G. Sinnege en A. A. C. Ves- sies. GETROUWD: J. van den Boogaard en C, J. A. Janssen; A. P. Verver en J. C. Struve G. A. Hoek en M. A. Vlegels; K. Klesser en W. J. de Dood; B. L. F. Schutter en T. van der Spoel; H. Gnodde en P. Bakker G. H. Hulscher en A. J. Duin; P. C. de Brouwèr en C. M. Hoogeboom. OVERLEDEN: W. Aafjes, 83 j„ geh. gew met N. Taams; J. van Lierop, 80 j., geh gew. met H. A. Uvenhoven; J. C. Zuer, 60 j„ geh. met G. H. Meijer. GEBOREN: Kathalina M„ d. van P. J. A. van 't Hof en T. Idzerda; Anna E., d. van A. Hoogeterp en A. A. Hoogeterp; Jolanda A., d. van J. Postma en T. Borgman; Jan M., z. van A. W. Schoehuijs en N. J. Adams Jeroen C. M„ z. van C. Burgering en C. M. Droge; Patrick P., z. van J. G. J. Roze- meijer en C. G. Rijke; Maarten, z. van W. A. P. F. L. Bijlenga en G. H. Dragt; Alida W., d. van J. van de Bult en E. F. Kaag man; Erik J„ z. van J. B. Visser en G. de Vries; Gerardus J„ z. van Th. Apeldoorn en J. Lute; Mar jolanda, d. van W. Mout- haan en G. van der Wal; Hans W. G., z, van W. H. Fuchs en A. Bakker; Petrus J W., z. van G. Rumping en M. A. G. Zuid- weg; Anna M„ d. van A. G. Huisman en M. J. A. Kraakman. ONDERTROUWD: J. J. Boshoven en M A. C. Limmen; B. DikkebOom en L. Mar tens; J. van der Eist en J. Dördregter G. H. Duineveld en A. M. Doodeman; J C. de Winter en E. M. van Keulen. GETROUWD: R. H. Andringa en H. van 't Oost. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Labotas, van Rotterdam; Diogens, Rotterdam; Vigrafjord. Duinkerken; Amasus, Ipswich; Stork, Felix stowe; Vasilis, Las Palmas; Mangen, Bremen, IJmuiden; African Lady, Bona; Fernwave, Ant werpen; Wenny, Narvik, IJmuiden; Willemijn, Par; Metropole, Rotterdam; Hoegh Benin, Bremen; Bodenstein, Antwerpen; Mercantile Pioneer, Augusta. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Waalborg, naar Delfzijl; Havprins, Mena al Ahmadi; Port Talbot, Lowestoft; Anja, Goole, Zaandam: Globe, Ipswich; Spes, Swinemunde, IJmuiden: Levensau, Waterford; Lauriersgracht, Pernis; Zaanstroom, Grangemouth; Bonn, Antwerpen, IJmuiden; Wilca, Faversham; IJsel, Londen; Clangula, Rotterdam; Eva, Stobruns; Friesland, Stettin; Arkeldijk, Antwerpen; Vega, Hamburg; Temar, Boston, Zaandam; Stork, Felixstowe; Boreas, Rotterdam; Concordia, Bremen, Velsen: Trito, Rotterdam; Peter Frese, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Mag- denburg, van Antwerpen; Wadai, Monrovia; Zaankerk, Rotterdam; Atlantide, Aberdeen, IJmuiden; Oosterdiep, Ouderkerk; Werratal, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ardetta, voor Rotterdam; Corona, Rotterdam; Biri, Ant werpen, IJmuiden; Zingst, Gent; Amasus, Kingslynn; Braunschweig. Hamburg, (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In de voorzaal van het Patronaatsge bouw, aan de Zeeweg hoek Willemsbeek- weg, in IJmuiden-Oost, wordt dinsdag 17 november aanstaande een tentoonstel ling van handwerken geopend. Deze hand werken zijn vervaardigd onder leiding van de afdeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling arbeids- therapie. Het is de bedoeling, dat de handwerken worden verkocht. Men kan volgende week dinsdag terecht: van 10.00 uur tot 11.30 uur; van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur. Advertentie aan de attraktieve ETALAGE-WEDSTRIJD Haal vlug een gratis prijsvraagformulier bij Vlltf SOUINWCO 17*- '(MUIOBM-rBL <4*01 Onder zeer grote belangstelling heeft woensdagmiddag op Westerveld de crema tie plaats gevonden van de heer J. J. Ro munde, oud-wethouder der gemeente Be verwijk. De baar met het stoffelijk overschot werd gevolgd door enige honderden be langstellenden. Het gemeentebestuur van Beverwijk was vertegenwoordigd door bur gemeester J. G. S. Bruinsma en de wet houders W. Vessies, E. Gerritse en F. Kae- bisch. Voofts waren aanwezig wethouder P. de Graaf vn Heemskerk, oud-wethouder P. Langnedijk alsmede enige hoofden van dienst van de gemeente Beverwijk. Nadat een familielid er op had gewezen, dat men geheel in de geest van de over ledene zou handelen, wanneer men met opgeheven hoofd de begraafplaats zou ver laten, sprak burgemeester Bruinsma na mens het gemeentebestuur van Bever wijk: „Wij nemen hier afscheid van een man met een grote vitaliteit en een groot karakter, wiens woord werd gewaardeerd en wiens kritiek werd gevreesd. Hij was raadslid in hart en nieren. Hij werd lid van de toenmalige AJC, ging naar de SDAP en sloot zich later bij de P.v.d.A. aan, die hij trouw bleef. Toen men nog lang niet kon spreken van wel vaart, bezette hij de wethoudersportefeuil les van Sociale Zaken en volkshuisves ting. Zijn gehele persoon zette hij hiervoor in; hij stond steeds op de bres voor de kleine man. Voor al hetgeen hij voor de maatschappij, voor zijn gezin en voor de gemeente Beverwijk in het bijzonder heeft gedaan, zijn wij hem zeer dankbaar." De heer E. Gerritse sprak namens de P.v.d.A.: „Speciaal voor wat hij voor het partijwerk heeft gedaan zijn wij veel dank verschuldigd. Als fractievoorzitter kenden wij hem als iemand die recht op de man af ging. Zijn levensloop stippelde hij uit via eerlijkheid en rechtvaardigheid. Hij heeft een prachtige carrière gemaakt, maar zijn principe bleef hij trouw, hij streefde en werkte voor een betere maat schappij". Namens het Humanistisch Verbond sprak de heer Van Dam en namens „ge west zuid" van de Partij van de Arbeid bracht de heer Mooi de laatste groet. Een der directieleden van de Tabaks- handel Ganza, waarvan de overledene mededirecteur was, bracht namens alle medewerkers en directieleden een laatste groet „aan hem, die maar één hobby tij dens zijn leven kende en dat was zijn werk." Een familielid dankte allen die hun me deleven hadden betoond.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7