Man, die vrouw doodde, is nu genezen verklaard 3 AUTOMONTEURS POLLE, PELLI EN PINGO AGENDA GROEN CO J. BRIJS „TOTAL" Metrobureau in Amsterdam is nog niet opgeschoten KRAMMETJE FOK Kort en bondig Man getroffen door luchtdrukhamer TRESLONG-HILLEGOM Van inrichting naar huis van bewaring Matroos krijgt tien jaar voor moord Met de brandkast er van door Eis van drie jaar voor doden van baby Brand in oud pand in Amsterdam Woning uit oudheid gevonden in Ketel Tegen man, die meisje neerstak, vijf jaar geëist Wisselvallig weer n'v Kamerjassen in 100% wol VRIJDAG 13 NOVEMBER 1964 ASUftmiè Haarlem Centrale verwarming Duiker ollebranders J elsen-IJmuiden Beverwijk BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 AANGEBODEN KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE N.Z.H. Pessimistisch geluid van tramdirecteur a De 25-jarige constructiebankwerker W. S. uit Kerkrade is gistermorgen in het constructiebedrijf van de firma H. te Kerk- rade-Spekholzerheide getroffen door een luchtdrukhamer. De man was op slag dood. Naar cT5 V3n Bef dngéTüT w8?3ï een wiele; ?.i iele ingesteld. Het slachtoffer was gehuwd. dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten Een 43-jarige pijpfitter. die op 27 oktober tijdens een voorlopig ontslag uit de psy chiatrische inrichting Rozenburg in Loos duinen sijn vrouw met een schier ontel baar aantal messteken van het leven heeft beroofd en daarna weer in de inrichting is opgenomen, Is gisteren volkomen genezen verklaard en uit de inrichting ontslagen. De officier van justitie in Rotterdam, mr. .7. M. van Leeuwen, heeft daarop de man onder verdenking van moord laten arresteren Cn hem doen opsluiten in het huis van bewaring in Rotterdam. Er heerst volgens de officier van justitie enige verwarring rond de figuur van de huisarts dr. H., die behalve huisarts ook een vertrouweling van het gezin was en die met de vermoorde v£®uw in de middag voor haar dood nog contact heeft gehad. Aanvankelijk had de huisarts namelijk beweerd, dat hij verzocht had g ewaar- c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Gene ralè repetitie van „De gedachte" van Leonid Andrejev door de toneelgroep Centrum. Regie: Walter Kous. M.m.v. Eli- beth Andersen. Bep Dekker, Guus Her mus. André van den Heuvel- e.a. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De ge dachte" van Andrejev. Concertgebouw, vandaag 16.15 en 19.30 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. MarinuS Adam. (Kunstcommissie voor voortgezet onderwijs). Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein): Za terdag 20.15 uur: Concert door „Die Haer- lémsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. Solisten: Stans Mook (sopraan) en Thomas Walta (hobo). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Love Ifi Las Vegas", 14 j. Frans Hals. 19 en 21.15 u.: „Some like it hét", 18 j. Lido, 14. 18.45 en 21.15 u.: „Gisteren, van daag en morgen", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Baby's groeien nooit aan een boom", 18 j, Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Zaterdag 14.30 uur: „De jongen uit het Wilde Wésten", a.l.: 19 én 21.15 uur: „Het einde van een „gentleman", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Zoeloe", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Heersers der vallei", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Eén mes in het water", 18 j. Monopole (Zandvoort): Vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 u.: „Het mysterie van het landhuis", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Pèrmanente tentoonstelling van werken uit dé Haarlemse school van de r6de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot 1 december. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van têkeningen en aquarellen van Poppe Da- mave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20- 21 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december: Éxpositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend Van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Museum Het huis van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend van 10-17 en zon en feestdagen van 13-17 u. Expositie van cultuurhistorische diorama's van dr. Wie- ringa. Tot en met 30 november. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. De Waag (Spaarne/Damstraat): Beeld houwwerken en tekeningen van Nel Bakema en Jan van Geem. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot 15 november. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: Expositie van tekeningen, foto's, ontwer pen en 1 maquette van Le Corbusier. Dage lijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Van 14 november tot 6 decem ber: Kunstmarkt. Dagelijks van 1017 u. en zondags van 1417 u. Bloemendaalsestraatweg 133 (Santpoort): Van 14 tot 28 november: Tentoonstelling van schilderijen van Claude Estang. Dage lijks (behalve zondag en dinsdagmiddag) van 1013 u. en van 1418 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstraat/Spaame): Van daag en zaterdag van 2001 u.: „Een lied meer niet". Optreden van Cobi Schreijer #n Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie BLOKMKNDAAIi TELEFOON 5485# VRIJDAG 13 NOVEMBER City, 19.30 uur: „De val van Rome". Stadsschouwburg, 20 uur: „Wonderful life". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Het lid van de Tweede Kamer W. Scholten (CHU) spreekt over „Actuele belastingpolitiek". Patronaatsgebouw, 20 uur: Concert IJmuider Harmonie. „De Weyman", Santpoort, 20 uur: Het Tweede-Kamerlid mevrouw Haya van Someren-Downer (VVD) spreekt over „Mammoethwet". Cult. Centrum, 20 uur: NiVon-filmavond. Ned- Herv. Jeugdgebouw, Burg. En- schedélaan, Santpoort, 19.30 uur: Open bare muziekles van Muziekschool Velsen. ZATERDAG 14 NOVEMBER City, 19.30 uur: „De val van Rome". Stadsschouwburg, 20 uur: „Wonderful life". Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, 20 uur: Toneeluitvoering door „Entre Nous". Opgevoerd wordt „Amor, vlinders en haaien". Patronaatsgebouw, 20 uur: Concert „IJmuider Harmonie". Pieter Vermeulenmuseum. Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort, gebouw Spaameberg, Wüstelaan 79, 10—12 uur. VRIJDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „Plantage Tamarinde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De terugkeer van Frankenstein". W.B. Theater, 20 uur: „De prins der piraten". ZATERDAG 14 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Plantage Tamarinde"; 23.30 uur: „Su- sanne". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De terugkeer van Frankenstein". W.B. Theater, 20 uur: „De prins der piraten". schuwd te worden als haar man vrijgela ten zou worden, omdat hij hem als agres sief beschouwde, en dat hij ér niet van op de hoogte was gewéést dat de man weer los rondliep. Gebleken is echter dat deze huisarts door de vrouw zelf was ingelicht dat de man 's avonds in Vlaardlngen zou komèn. Dr. Bijl van de psychiatrische inrichting heeft tegenover dé officier vérkléard, dè dlStfictspsychiater, de nazorg vëft dé ge neeskundige dienst in Rotterdam en de be trokken sociale wefkéfs tê hebben doen inlichten over het voorlopige ontslag dat de verdachte was verleend. De hulsarts werd door de medische staf van de in richting niet langer als de huisarts van de verdachte beschouwd. Hem was de raad gegeven een ntemve huisarts te zoeken. „Uiteraard zal bij het vooronderzoek een psychiater worden ingeschakeld," aldus mr. van Leeuwen. Deze heeft verder ver klaard van het gehele geval een uitvoerig rapport te hebben opgesteld, waarvan hij afschriften heeft gezonden aan de procu reur-generaal in Den Haag en aan de offi cier van justitie in Den Haag. Deze autori teiten zullen eventueel nagaan of naast het strikt strafrechtelijk onderzoek, dat van daag begonnen is, ook nog bijkomende on derzoekingen nodig zijn, zoals bijvoorbeeld door het medisch tuchtcollege. De krijgsraad voor de zeemacht heeft een achttienjarige matroos tweede klasse van de Koninklijke Marine uit Enschede veroordeeld conform de eis van de fiscaal. De uitspraak luidt dus tien jaar gevange nisstraf, onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering, ontslag uit de militaire dienst en ontzegging van de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen en vernietiging van het mes waar mee hij zijn daad heeft bedreven. De verdachte had een sigarenwinkelier ster in Enschede doodgestoken. Voor de rechtbank te Den Bosch hebben zich gisteren vier Eindhovense jongelui moeten verantwoorden, die op 29 augustus uit een filiaal van een levensmiddelenbe- drijf te Geldrop de brandkast hadden ge stolen. nadat zij zich door het losschroeven van deuren toegang hadden verschaft. In Best verstopten zij de kast onder een hooimijt Toen een van de vier de volgende morgen de kast wilde gaan ingraven, wa ren de andere drie al gearresteerd en was de politie al bezig de kast op te halen. De officier van justitie, mr. Huilenaar, noem de hen typische produkten van onze wel vaartsstaat, jongelui die alsmaar meer geld nodig hebben. Hij eiste straffen, die varieerden van een jaar en drie maanden tot twee-en-een-half jaar gevangenisstraf. Advertentie Advertentie AFWISSELEND, AANTREKKELIJK en INTERESSANT WERK IN EEN MODERNE OMGEVING In onze gemakkelijk bereikbare Hoofdwerkplaata aan de Leidsevaart te Haarlem is plaats voor vijfdaagse werkweek uitstekende sociale voorzieningen en gunitigé toeslagregelingen vrijvervoer gehele lijnennet. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan de afdeling Personeelszaken van ons hoofdkantoor. Hoofdkantoor: Leidsevaart 396 - Haarlem Telefoon 18460 Dr. A. Vondeling is gisteren naar de Verenigde Staten vertrokken voor een bezoek van een week op uitnodiging van de Amerikaanse regering. Drs. W. K. N. Schmelzer en mevrouw J. M. Stoffelsvan Haaften hebben de af gelopen zomer reeds een dergelijk bezoek aan Amerika gebracht. Botweg. In Delft hebben studenten 's nachts op bomen, brugleuningen en gevels bil- petten geplakt met het opschrift „Bot weg 100 percent". Hiermee wilden zij protesteren tegen het voornemen van minister Bot om de collegegelden met honderd percent te verhogen. De politie heeft een aantal plakkers bekeurd. Tegen een twintigjarige betonwerker uit Rotterdam, die op 3 augustus van dit jaar zijn drie maanden oude zoontje Chris- tiaan zou hebben doodgetrapt, heeft de of ficier van justitie bij de rechtbank in Rot terdam drie jaar jeugdgevangenisstraf ge- eist. Tal van uiterst trieste familieomstan digheden leidden die avond van de derde augustus tot een wat het psychiatrisch rapport noemt „chaotische reactie" van de jonge vader. Toen de man de baby in opdracht van zijn vrouw verzorgde, glipte het kind hem uit de handen. Terwijl het op de grond lag trapte de man de baby twee, drie maal met zijn voet tegen hoofdje en buik. Het kind overleed kort daarop. Op de Prinsengracht te Amsterdam zijn vannacht de tweede, derde en vierde ver dieping van een oud pand met een zeven- tiende-eeuwse halsgevel totaal uitgebrand. Het pand staat onder toezocht van monu mentenzorg en is kortgeleden gerestau reerd In de Uitgebrande verdiepingen wa ren verschillende verpakkingsbedrijven ge vestigd. Er stonden hoofdzakelijk karton nen dozen opgeslagen. Volgens de politie is de brand vermoede lijk ontstaan door het omvallen van een brandende oliekachel aan de achterzijde van het pand. Met tien stralen van de brandweerwa gens en met het waterkanon van de „Jan van der Heyden" wist de brandweer het vuur meester te blijven en overslaan te voorkomen. (Van onze redacteur in Amsterdam) „Het is eigenlijk onaanvaardbaar zoals mijn bedrijf tekortschiet". Deze woorden tekenden wij gistermiddag op uit de mond van de directeur van het gemeente ver voerbedrijf te Amsterdam, ir. W. Ybema. Hij hield een inleiding voor de winkeliers vereniging van de Leidsestraat over „De wensen, mogelijkheden en moeilijkheden bij de bouw van een metro". Ir. Ybema, 87. 'Akelig piepten de grendels van de cel waarin Heer Truffel was opgesloten. Hij zat op de rand van het bed, met het hoofd in de handen, maar hij keek vlug op, toen Brammetje Fok binnentrad. ,Wat moet je nog van me?" bromde hij. „Je hebt nou toch je zin? Je hebt toch al mijn mooie plannen laten misluk ken?,, Brammetje zuchtte. Natuurlijk had Heer Truffel straf verdiend, maar nu hij hem daar zo zag zitten, kreeg hij toch mede lijden met de man. „Luister goed", zei hij vriendelijk.„Het zou je een heleboel straf schelen, als je berouw zou tonen". „Hoe kan ik dat?" vroeg Heer Truffel schouderophalend. „Wie zou me geloven?" „Je kunt je berouw bewijzen", zei Bram meteen. „Als je me vertelt, hoe ik varen moet om de regenboog te bereiken, kun nen we de stukken terugbrengen, die je hebt gestolen. Daarmee maak je weer iets goed". „O, graag, ik heb er zo'n vreselijke spijt van", stamelde Heer Truffel. „Ik zal je precies vertellen, hoe je varen moet". „Mooi", zei Bram tevredenen het was jammer, dat hij net opzij keek en het gemene lachje niet zag, dat even om de lippen van Heer Truffel speelde! IK 6A NO<b ÉÉN KEER) V 1.066ERPOUE, ANDERS WORDT DIE 8RD6K. NIET DR006 IK WH, NIET MEER 6M-IDEN, 04 KRU6EEN NATTE BROER ZAUE MOEDER LEUK VINDEN HET lf> EEN SLECHTE 6LU8AAN - MIJN STAARTJE DOET PUN die tevens hoofd is van het metro-bureau, dat de aanleg van een stadsspoorweg in Amsterdam voorbereidt, gaf weinig hoop dat er op korte termijn verbetering zou kunnen komen in de dienstverlening van zijn overbelaste en door de verkeerschaos doorlopend bedreigde trams en bussen. Hij gaf overigens ook weinig hoop op een metro. Voor zover er Amsterdammers mochten zijn die menen dat het twee jaar geleden geïnstalleerde metro-bureau in middels al aardig zou zijn gevorderd met de voorbereidingen, moeten zij hun opti misme snel vergeten. Ir. Ybema zei des gevraagd, dat de staf van het metro-bu reau bestaat uit „acht negen mensen die de metro-werkzaamheden als neven taak verrichten". Het metro-bureau blijkt nog tot geen enkel resultaat te zijn gekomen: nog steeds wordt de vraag bestudeerd welk metro systeem moet worden gevolgd, of de ba nen boven- of ondergronds moeten wor den aangebracht en hoe de routes moeten zijn. Het bureau weet zelfs nog van geen enkele stadsspoorlijn waar deze moet komen, aldus ir. Ybema, die grote moei lijkheden zag in het aanleggen van een ondergrondse baan en het daarbij tevens sparen van historische monumenten. Hoewel tot dusver werd aangenomen dat bij de ingebruikneming van de IJ-tunnel de werkzaamheden aan de metro reeds zullen zijn begonnen zei ir. Ybema niet te verwachten dat de eerste spade voor 1968 of 1969 in de grond kan gaan, en zelfs achter deze getallen wilde hij nog een vraagteken plaatsen. „Maatregelen als het verlagen van het investeringspla fond, zoals die nu zijn genomen, leveren zeker vertraging op bij het realiseren van zulke grote projecten als de aanleg van de metro". In Ketej onder de gemeente Schiedam zijn de resten blootgelegd van een eeuwen oude houten woning, die dateert van onge veer 200 jaar voor Christus. Er zijn voor namelijk funderingen en vormen van een geheel huis gevonden. Reeds eerder is in dezelfde vijver een klein gedeelte van een woning opgegraven. Vijf jaar gevangenisstraf heeft de of ficier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag geëist tegen een dertigjarige olieman uit Curagao, die in Amsterdam woonachtig is. Hij had het meisje, dat hem had bedrogen, met een broodmes enige steken in de buik toegebracht, als gevolg waarvan ze zeven dagen in levens gevaar verkeerde. Toch 19.000 voor boerderij. De boerderij in Brummen, die \jeertièn dagen gèledön op één gulden was ingezet, heeft op de veiling toch nog bijna negentienduizend gulden opgebracht. Aan het gebruik van de boerderij zijn beperkende bepalingen verbonden. Er mag geen agrarische be stemming aan worden gegeven en ef mag in deze boerderij geen veebedrijf méér worden uitgeoefend: Diefstal in juwelenzaak. In Venlo is een brutale diefstal gepleegd in de juweliers zaak Van dè firma S. van Gelder. Tot nog toe onbekenden hebben met een zware moker een pan teer ruft vernield en vervolgens een driedelige juweliers- ruit aan diggelen geslagen. Zij slaagden er in een briljant ter waarde van 22.500 gulden en nog wat andere edelstenen ter waarde van circa 7500 gulden weg te nemen. Medisch project in Ethiopië. Nederland gaat in het begin van 1965 een aanvang maken met hulpverlening aan Ethiopië op het gebied van de volksgezondheid. Op grond van een onlangs te Addis Abeba getekend bilateraal akkoord zal Nederland in de provincie Kaffa in het zuidwesten van het land vijf jaar lang hulp verlenen, voornamelijk op het ter rein van de preventieve geneeskunde. Lemnitzer. De opperbevelhebber van de Navo-strijdkrachten in Europa, generaal Lymon Lemnitzer, is gisteravond enkele uren in Nederland geweest voor een privé-bezoek. Hij was de eregast tijdens een diner in hotel De Witte in Den Haag van „Mars en Mercurius", een vereniging van oud-officieren, die thans werkzaam zijn in handel en bedrijf. Kolendampvergiftiging. De 27-jarige maat schappelijk werkster Maja Zwiebel it in haar huurkamer aan de Weissen- bruchstraat in Den Haag overleden aan kolendampvergiftiging. Advertentie Over surprises gesproken vlotte modellen, per fect afgewerkt. Vage ruitdessins en moder ne strepen in de tin ten blauw, bruin, grijs en wijnrood 25.90 - 39.75 - 49.75 ANtGAM. r? Het K.N.M.I. deelt mee: Vanochtend kwamen er op Britse eilan den aanzienlijke luchtdrukdalingen voor, die verband hielden met een aktieve de pressie, die snel van de oceaan naar Noor wegen trok. In de omgeving van Spanje daarentegen blijft de luchtdruk voortdu rend hoog. Deze luchtdrukverdeling ver oorzaakt in een breed gebied zuidweste lijke winden, die zachte lucht naar West- Europa voeren. De depressie zal In ons land tijdelijk regen en veel wind veroor zaken. Het weer blijft de eerstkomende dagen wisselvallig eft zacht. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 34 uur. o u o a, SB aS Den Helder licht bew. w ïi 2 Ypenburg onbewolkt zw 9 2 Vlissingen licht bew. zw 10 7 Eelde onbewolkt wzw 9 3 De Bilt licht bew. zzw 9 3 Twente mist zzw 8 S Eindhoven licht bew. zw 9 11 Z.-Limburg geheel bew. zw 9 7 Helsinki mist zo 4 1 Stockholm regen zo 5 0,1 Oslo half bew. windst. 4 8 Kopenhagen onbewolkt wzw 6 3 Aberdeen onbewolkt windst. 11 0 Londen zwaar bew. z 13 0,1 Amsterdam onbewolkt zzw 10 5 Brussel mist wzw 9 7 Luxemburg regen wzw 6 1 Parijs geheel bew. windst. 12 2 Bordeaux zwaar bew. zw 17 0 Grenoble zwaar bew. windst. 13 0 Nice licht bew. nnw 17 0 Berlijn geheel bew. w 7 2 Frankfort half bew. z 9 3 München regen w 9 2 Zürich regen wzw 10 2 Genève zwaar bew. windst. 9 1 Locarno onbewolkt windst. 13 0 Wenen zwaar bew. nw 10 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 10 0.S Rome onbewolkt windst. 17 0 Barcelona licht bew. n 17 0 VTadrid licht bew. windst. 15 0 Mallorca half bew. windst. 20 0 Lissabon onbewolkt ono 19 9 Zaterdag 14 november Zon op 7.58 uur, onder 10.51 uur. Maan op 15.17 uur, onder 00.47 uur. Maanstanden 19 nov. 16.43 uur volle maan 26 nov. 8.10 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 13 november Hoog water 9.49 uur en 22.25 uur. Laag water 4.56 uur en 17.32 uur. Zaterdag 14 november Hoog water 11.10 uur en 23.49 uur. Laag water 6.20 uur en 18.49 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2