Bouwes Palace Zandvoort bereikte de top en is volgend jaar gereed Boulevardcentrum zal zeker twintig miljoen gulden kosten „DAAR KOMEN DE JANTJES!" „Ome Jan en tante Riek" 50 jaar getrouwd ZEVENTIG METER HOOG HOTEL Den Haag toont belangstelling voor hetzelfde project Kart IJmondnieuws 7 'M'T 1 Voor de VRIJDAG 13 NOVEMBER 1964 T' jjgfêg Gesloten TV-circuit Den Haag en A msterdam Examens Wachtkamer-diefstal Ontzegging met rijbewijs FAMILIE VOET IS „GENERAAL!" 'Til v Nr7,2 jv ".-M ,f V- v-r 'C fVg'Jf'!X- i- - -i?- V i'., -3 Ruim drie minuten heeft de lift, die 24 personen kan bevatten, nodig om langs het in aanbouw zijnde „Bouwes Palace" aan de kop van de Zeestraat - onderdeel van het hier te stichten „Boulevard Centrum" omhoog te klimmen om na negentien etages te zijn gepasseerd, te stoppen op het hoogste punt van dit gigantische bouwwerk, ruim zeventig meter hoog. Mistflarden drijven langs de top en het is koud op dit allerhoogste punt van de badplaats. Enorme kranen zwaaien hun lasten over en weer. Heel diep beneden ligt de zee, omhangen met een dichte deken van mist, zodat de flauwe branding maar nauwelijks zicht baar is. Links en rechts in mist gesluierde duinen en oostwaarts Zandvoort, dat lijkt opgebouwd uit een speelgoeddoos. Het is een ongewoon boeiend schouw spel, dat het oog bekoort waarheen men ook ziet. Hier op dit toekomstige dakterras zullen straks de gasten vertoeven en er kunnen genieten van onvergetelijke vergezichten over dorp, strand, zee en duinen. Zo lang zal dat niet meer duren, want het volgend seizoen staat het nieuwe „Bouwes Palace" voor zijn gasten open. Het was er druk, deze middag van de elfde november 1964. De lift daalde en rees en bracht steeds weer nieuwe genodigden naar boven, die getuige zouden zijn van het bereiken van een mijlpaal bij de bouw van dit hotel. De tophoogte werd bereikt en de nationale driekleur zou op het hoogste punt worden gehesen. Onder de aan wezigen bevonden zich vele autoriteiten. Verheugd heette de heer N. W. Bouwes de aanwezigen welkom. Hij vertelde, dat de burgemeester door een dringende conferentie in Den Haag niet aanwezig kon zijn en zei vol trots dat zijn gasten op het hoogste punt in Zandvoort, een punt dat bereikt werd twee weken eerder dan men dit had verwacht, stonden. Vervolgens nodigde hij zijn 15-jarige dochter Joke uit, de vlag aan de mast te willen hijsen, die weldra statig wapperde, waarna zij van een der voorlieden fraaie bloemen kreeg aangeboden. In een citybag overhandigde vervolgens de heer Bouwes aan deze voorman de traditionele „kap- fooi" te verdelen onder de 180 arbeiders, die momenteel aan dit project werkzaam zijn. En onze gedachten gingen tijdens deze plechtige ceremonie terug naar de 24 au gustus 1952, toen deze zelfde Joke Bouwes de eerste steen legde voor „Hotel Bouwes" aan het Badhuisplein, toen drie jaar oud, welke plechtigheid zij toen met kennelijke tegenzin, huilend en onder zachte drang van haar ouders uiteindelijk tóch verricht te. Hoe is er sindsdien veel veranderd in de badplaats en hoe werd een tijdens de oorlog vrijwel voor de helft verwoeste ge meente weer zij het ook moeizaam opgebouwd, een opbouw, waarvan het ein de nog lang niet in zicht is. In hotel Bouwes aan het Badhuisplein ontving daarna de heer N. W. Bouwes zijn gasten en hield daarbij een toespraak. Het bereiken van het hoogste punt houdt tevens in, dat vandaag het laatste beton- transport heeft plaatsgevonden en dat het betonstorten gereed gekomen is in precies 17 maanden op een tijdstip, dat twee we ken vroeger ligt dan gepland was, of met andere woorden: wij liggen twee weken vóór op het bouwschema. Gaarne wil ik van deze gelegenheid gebruik maken, om het gehele team van architecten, hoofdop zichter en 2de opzichter, betonkonstruk- teur, bouwkundig adviseur, aannemer en onder-aannemers, alsmede alle bouwvak arbeiders te komplimenteren met deze prestatie en mijn dank hiervoor uit te spreken bij welke dank ik ook gaarne be trekken wil de Dienst van Publieke werken te Zandvoort. Is deze datum enerzijds een afsluiting, aan de andere zijde werd ook het startsein gegeven voor de race tegen de Winter. Volgens de planning moet alles op 1 janu ari 1965 glasdicht zijn, waarna met de af werking kan worden begonnen. Het stre ven is er namelijk op gericht om nog tij dig voor het komende zomerseizoen gereed te zijn. Indien deze race tegen de winter wordt gewonnen, zal het mogelijk zijn, dit nieuwe hotel in april 1965 in gebruik te nemen. Zandvoort zal dan een hotel rijker zijn, dat een café-restaurant heeft op een hoog te van 70 meter, hetgeen een onvergetelijk Accordeonconcert. Zondagavond aan staande geeft de Beverwij kse Accordeon vereniging een concert in het Kennemer Theater; dirigent is de heer Albert van der Wolff. Aanvang 20 uur. Dansen. In de zaal bij de Petruskerk, IJmuiden-West, zorgen zondagavond, 15 november, van 20 uur af, „The Thun- derrollers" voor dansmuziek; deze dans avond wordt georganiseerd door de r.-k. Instuif „De drempel". Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, zal woensdag, 18 november, geen spreek uur houden. Het Nut. De Maatschappij tot Nut van t Algemeen heeft de heer P. Jongens be reid gevonden om op donderdag 19 novem ber aanstaande in het Gemeentelijk Ver gadercentrum te Santpoort, Hoofdstraat 117, een lezing te houden over: „De hofjes van Haarlem". Deze lezing, toegelicht met dia's, begint te 20 uur. Frieske Trou. In de Rank, aan de Wil- helminakade te IJmuiden, geeft de toneel vereniging Frieske Trou donderdag 19 no vember een uitvoering van het toneelstuk „Als men seis foarby giet" van IJ. C. Schuitmaker. Deze avond, bedoeld als pro paganda, waarom ook niet-leden toegang hebben, begint om 20 uur. Na het toneel zal er gelegenheid tot dansen zijn. Politiek Jongeren Contact. Vrijdag 20 november te 20 uur vergaderen in Vel- sens raadszaal de leden van het Politiek Jongeren Contact Velsen. Het onderwerp dat dan onder de loep zal worden gehouden is: „Arbeid en beloning". Op deze bijeen komst zal onder meer ook een bestuurs voorstel tot statutenwijziging worden be handeld. uitzicht zal geven over de gehele kust strook en het duinengebied In dit restau rant zal als eerste in Nederland uitslui tend „plate-service" gegeven worden, een systeem, dat inhoudt, dat de maaltijden kant en klaar op het bord worden geser veerd, waardoor smakelijke en verant woorde menu's kunnen geboden worden in een prijsklasse van pl.m. 6, Op de parterre wordt een moderne bras serie ingericht met de meest moderne out fit voor het verstrekken van kleine hap jes en warme en koude dranken. Op deze verdieping is verder gepland een lounge voor de hotelgasten en een gezellige bar. Dat wij openstaan vooi moderne technie ken moge tevens blijken uit het feit, dat er een gesloten televisie-circuit zal komen tussen Hotel Bouwes en Bouwes Palace, alsmede een buizenpostverbinding. Direct met het hotel verbonden zijn 't verwarm de zwembad, waarin een apart kinderbad en een instructiebad zijn opgenomen, ter wijl op de verdieping erboven een kapsa- long en een sauna zullen geëxploiteerd worden. De volgende maand zal een begin wor den gemaakt met de bouw van de 240 flats die het grote plein zullen gaan afslui ten. Onder dit plein komt een garage van twee verdiepingen, die plaats zal bieden aan 400 autoboxen. Ook met de bouw van deze garage zal binnen niet al te lange tijd een aanvang worden gemaakt. Als al deze werkzaamheden zullen zijn voltooid, hetgeen over uiterlijk twee jaar het geval zal zijn, zal Zandvoort een nieuw centrum hebben gekregen en een geheel nieuwe sky-line. De man, die zijn kaasexportbedrijf in Edam nu 22 jaar geleden opzij zette, in Amsterdam op het Rembrandtplein „La Réserve" kocht en er „Femina" van maakte, bouwt nu het hoogste gebouw van Noord-Holland. De heer Bouwes is thans benaderd door het gemeentebestuur van Den Haag om in „Kijkduin" eenzelfde complex te gaan bou wen als nu in Zandvoort verrijst en juist gisteren deelde het gemeentebestuur van Amsterdam hem mee dat het oude huis van bewaring ten spoedigste zal worden af gebroken en dat hem alle medewerking zal worden verleend om ten spoedigste hier zijn plannen te kunnen verwezenlijken voor de bouw van een hotel. Wat het huidige appartementenhotel in Zandvoort betreft, zullen de meer techni sche lezers gaarne nog vernemen dat de geraamde bouwsom inclusief inrichting en installaties zeveneneenhalf miljoen gulden bedraagt (Het gehele Boulevardcentrum komt op twintig miljoen). De gemiddelde grondoppervlakte van de appartementen bedraagt 75 m2, het aantal 100, met boven dien een aantal hotelbedden van 80. Het wordt gebouwd volgens een ontwerp en on der leiding van de architecten Jan Wils en M. J. B. Meijsen te Voorburg en W. I. van Oostrum te Haarlem door het N.V. Aannemingsbedrijf W. Thunnissen te Heemstede. De inhoud van het hoofdge bouw bedraagt 42.500 m3 en van het rand- gebouw 7.000 m3. Utrecht. J. T. Panders uit Rozendaal (Gelderland) is gepromoveerd tot doctor in de geneêskunde op het proefschrift: „De invloed van temperatuur op enkele enzy men van de folium-zuurstofwisseling". Promotor was prof. dr. F. L. J. Jordan. Leiden. Doctoraal Franse taal- en letter kunde mevr. C. Niphuis-Pieterse (Rotter dam). Nijmegen. Kandidaats rechten: J. J. B. de Swart (Beverwijk). Een 24-jarige losarbeider uit Haarlem is woensdag door de Haarlemse politie rechter, mr. J. D. Vink, veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, waar van twee maanden voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest en een proeftijd van drie jaar. In juli van dit jaar had hjj naar zijn zeggen in samenwerking met een 53-jarige fabrieksarbeider uit Haarlem een bromfiets gestolen. „Ach, ik had wat gedronken", zei verdachte verontschuldigend. „Hoeveel", wilde de politierechter weten. „Dertig glazen bier", antwoordde de verdachte. „Maar dat is schandalig veel!", vond de politierechter. Volgens de los-arbeider zouden hij en de fabrieksarbeider de opbrengst samen de len. Maar de los-arbeider raakte in finan ciële moeilijkheden en kon zijn deel niet afdragen. „Op een keer kwam hij bij me en zei hij dat hij voor twaalf uur zijn geld moest hebben anders zou hij de hele zaak aan de politie doorgeven." „Maar dan zou hij toch zelf ook gegrepen worden", zei mr. Vink. „Dat kon hem blijkbaar niet sche len," dacht de los-arbeider. „Toen hij me ging chanteren heb ik een andere bromfiets gestolen om mijn schuld te kunnen afbetalen. Maar hij ging op de uitkijk staan", zei verdachte en hij wees naar de fabrieksarbeider. De officier van Justitie bracht bij zijn requisitoir het lange strafblad van ver dachte in herinnering. Hij eiste zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en een proeftijd van drie maan den. De raadsman, mr. O. H. van Wijk merk te nog op dat verdachte van de drank af wilde en zich op het moment van zijn mis stap in een crisis bevond. De politierech ter legde de los-arbeider de hierboven ge noemde straf op. De officier achtte de medeplichtigheid van de fabrieksarbeider bewezen en eiste een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorlopige hechtenis, waarvan drie maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Ook deze verdach te had al een lange lijst veroordelingen op zijn strafblad staan. De raadsman, mr. Van Son, zag echter geen schijn van bewijs. Hij hechtte in de ze geen enkele waarde aan de verklaring van de los-arbeider en zijn moeder die hadden gezegd dat zijn cliënt de ander was komen chanteren. De politierechter ging akkoord met deze gedachtengang en concludeerde tot vrijspraak. „Ik heb m'n geld altijd afgedragen. De tekorten? Dat komt omdat ik verschillen de artikelen goedkoper verkocht om de omzet te verhogen. Bovendien heb ik een keer 100,- verloren, dat draagt ook een steentje bij. Dan heb ik twee keer 15,- uit de tas gehaald, maar dat bedrag is aangezuiverd toen ik m'n salaris kreeg". Een regen van woorden daalde neer op de politierechter uit de mond van 'n 21-ja- rige ex-broodbezorger uit Haarlem, die te recht stond omdat hij dit jaar op verschil lende tijdstippen geld en artikelen zou hebben achtergehouden. De schade, die bij zijn aanhouding was opgelopen tot ruim f 550,-, kwam voor rekening van zijn werkgever, een broodfabriek. De politierechter vond het een vreemde manier van handelen. „Wat schiet u er mee op als u dat doet om de omzet te verhogen?" De jongeman legde uit dat hij door de provisie aan een aardig bedrag kon komen vooral het verkopen van pakken koffie bracht geld in het laatje. Vliegensvlug rekende hij voor dat hij bin nen korte tijd f 1000,- aan provisie kon verdienen. De officier noemde het „ritselen met wisselgeld waardoor tekorten werden ge kweekt". Bovendien had verdachte buiten sporige uitgaven (koop en verkoop met groot verlies van auto's en scooter) gedaan. De officier eiste tien weken ge vangenisstraf waarvan zes weken voor waardelijk, aftrek van het voorarrest en een proeftijd van drie jaar. „Ik vind het aardig van meneer de officier om vier weken te eisen," was het „laatste woord" van verdachte. De politierechter veroor deelde hem conform de eis maar voegde daaraan de bijzondere voorwaarde toe dat verdachte het geld aan zijn werkgever te rugbetaalt. Een maand met aftrek eiste de officier tegen een 20-jarige schilder uit Haarlem, die in een wachtkamer een portemonnaie met 25.- uit een tas van een patiënte had gepakt. Hij kon geen verklaring geven voor zijn daad. De raadsman, mr. B. W. Stomps, zei dat financiële moeilijkheden een motief waren. De politierechter ver oordeelde verdachte, die nog in een proef tijd van een vorig vonnis loopt, tot drie weken met aftrek. Tot een boete van f 250,- of 50 dagen, twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk en een proeftijd van drie jaar ver oordeelde de politierechter een 41-jarige Haarlemse caféhouder, die terecht stond omdat hij had gereden terwijl hem de rij bevoegdheid was ontzegd. De officier had drie weken geëist. Verdachte reed 's nachts om vier uur zijn auto, die zijn zoon voor de deur had laten staan, van de Botermarkt naar de Turfmarkt, waar de garage staat. De zoon was met hoofd pijn naar bed gegaan en zijn vader wilde hem niet storen. Onderweg werd de Haarlemmer aange houden. Hij had nog twee dagen rijverbod voor de boeg... De raadsman, mr. Stomps, vond als verzachtende omstandigheid dat het hier geen boosaardige opzet betrof. Ook was zijn cliënt toen nog steeds in het bezit van zijn rijbewijs. Mr. Stomps vroeg een voorwaardelijke straf. De poli tierechter vond hier inderdaad redenen aanwezig om geen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf te eisen. Misschien wordt het tijd de mening te herzien als zou de musical behoren tot de moderne vormen van amuse ment, want de eerlijkheid gehiedt toch vast te stellen dat Herman Bouber zich ongeveer een halve eeuw geleden reeds met dit genre van toneel met zang en dans heeft beziggehouden. Zijn stukken mogen dan de laatste tijd enigszins naar de achtergrond zijn verwezen, toch is het een feit dat het volksstuk ,,De Jantjes" het eenmaal tot duizenden succesvolle opvoeringen heeft gebracht en mede daardoor zelfs tweemaal werd verfilmd. En nog zullen tallozen zich de lichtelijk sentimentele teksten her inneren waarmee de schoonheid van de Westertoren werd bezongen en ook liedjes als „Als je huilt ben je een stakker en „Als de tros wordt losgesmeten" waren vroe ger minstens even populair als de noodkreten, die thans door de Rolling Stones en andere gerenommeerde „zangers" worden uitgestoten. Vandaar dat vele liefheb bers van dit genre waar schijnlijk met vreugde zul len vernemen, dat „De Jan tjes" binnenkort weer in Velsen zal worden opge voerd. De grote bezetting en de figuratie van „kolonialen, dansmeiden, matrozen en Dijkslenters" worden gele verd door de katholieke to neelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" en de arbei derstoneelvereniging „PALVU", die met de beste herinneringen aan de geza menlijke Heijermans-herden- king in het vorige seizoen zoals bekend met enige voortreffelijke opvoeringen van „Op Hoop van Zegen" opnieuw tot samenwerking hebben besloten. Zelfs werd de assistentie van een derde vereniging ingeroepen: het bekende show- en accordeon orkest „De Klavierschippers',' dat met Jan Stoker als di rigent de opvoering van de noodzakelijke muzikale be geleiding zal voorzien. Onder regie van Jan Vel- zeboer, bij het amateurtoneel evenmin een onbekende, wordt thans bijzonder hard aan de voorbereidingen ge werkt om de voorstellingen op maandag 23 en dinsdag 24 november in de Velsense Stadsschouwburg op hetzelf de peil te brengen, als waar bij de vorige gezamenlijke opvoeringen sprgke van is geweest. Op de foto ziet men een deel van de ruim vijf tig medewerkers in actie tijdens een der vele repeti ties, waarbij de drie dames op de voorgrond straks Na Druppel, Toffe Jans en Blonde Greet door regis seur Velzeboer de nodige indicaties worden toege voegd. Op de achtergrond het muziek-ensemble, onder leiding van Jan Stoker. De organiserende vereni gingen moeten op twee keer een volle zaal kunnen reke nen om de hoge kosten, die tegenwoordig aan dergelijke groots opgezette voorstellin gen zijn verbonden, enigs zins goed te maken. Hoewel niemand de gedachte onder woorden durft te brengen, hopen de besturen toch in stilte dat „De Jantjes" bij het publiek in Velsen zo goed zal worden ontvangen, dat zelfs een derde opvoe ring noodzakelijk zal zijn. Het komt ons voor dat, nu wij een repetitie hebben bij gewoond een resultaat kan worden voorspeld, waarmee volledig op de vervulling van deze wens aanspraak mag worden gemaakt. Met het behalen van het generale kampioenschap bij de duivensport van de af deling Haarlem met meer dan achthonderd leden heeft de familie Voet uit Driehuis een schitterende prestatie geleverd. Ofschoon de gemeente Velsen talrijke liefhebbers telt van deze sport, waarmee geducht re kening dient te worden ge houden, is een dergelijke titel Velsen toch gedurende der tien jaar voorbijgegaan. Hiermee werden zelfs kampioenen als Engelander, Zandvoort en De Leeuw voorbijgestreefd. Tijdens de prijsuitreiking aan de winnaars van de Potten- en Pannenvlucht zijn behalve de Voets, kam pioen-generaal in de IJ.C.C., ook gehuldigd de tweede kampioen C. Zwanenburg en J. Hoogzaad, derde kam pioen-generaal. In deze tijd van hoge leeftijdsgemiddelden behoort een gouden bruiloft al lang niet meer tot de zeldzame familie feesten en wil een echtpaar dus aanspraak maken op het traditionele plaatje in de krant, dan dienen zij hiervoor tegenwoordig minstens zestig jaar te zijn getrouwd. Wij voelden ons echter verplicht voor de heer en mevrouw J. A. Kraak-Koelemij een uitzondering te makenomdat zij in IJmuiden als Ome Jan en tante Riek" zo bekend zijn geworden, dat wij hun gouden bruiloft op donderdag 19 november moeilijk onvermeld kunnen laten. Wat hun levensloop be treft is de heer Kraak af komstig uit Nieuwediep, zijn echtgenote uit Amersfoort en zij hebben elkaar in IJ muiden „leren kennen", zo als dit wordt genoemd. Daar voor had de bruidegom al vroeg geleerd zijn handen te gebruiken, want in zijn jeugd werd van de kinderen al spoedig een bijdrage tot het huishoudgeld verwacht. Van daar dat hij reeds op negen jarige leeftijd als tuinders jongen werkzaam is ge weest, met werkdagen van des morgens vier tot des avonds zeven uur, waar dan aan het einde van de week het vorstelijke salaris van één daalder voor werd uit gekeerd. Jan Kraak was elf jaar toen zijn moeder stierf en hij naar IJmuiden kwam, waar er eerst nog sprake van is geweest dat hij door een tuindersgezin als zoon zou worden geadopteerd. Jan ging echter niet met deze plannen accoord en hij mon sterde als kok, hoewel aan zijn kookkunst nog wel het een en ander ontbrak. Hij werd althans door zijn zus ter van een lijstje voorzien, waarop de hoeveelheden zout stonden vermeld die aan be paalde gerechten moesten worden toegevoegd. Met dit document gewapend heeft de jeugdige en onervaren kok de kombuis parmantig betreden en men schijnt aan boord zijn culinaire probeer sels nog te hebben geslikt ook. Hij is tenminste nim mer gekielhaald. Om nu een lang verhaal kort te maken moet worden volstaan met te vermelden dat Jan Kraak ook nog heeft gevaren op de „sigarenboot van Engelhart" en als sto ker op hoppers en trawlers en hij daarna, met het vaste voornemen zich een behoor lijke positie te veroveren, in zijn schaarse vfije uren ging studeren voor het machinis tendiploma, dat hij in ook werkelijk wist te halen. Inmiddels was hij met zijn Rika Koelemejj trouwd en door de mobili satie als kok terechtgekomen bjj een legeronderdeel de grens. Tijdens een verlof ging hij eens een par tjjtje biljarten in café Jagertje", dat zoals oudere IJmuidenaren nog wel zul len weten, aan de Zeeweg was gelegen, op de plaats waar zich nu het tegelpad tussen de winkelgalerij 1916 be- al me verbazing van zijn vrouw keerde hjj die avond als nieuwbakken eigenaar van dit café naar huis terug. De toenmalige kastelein Janus de Feber had nameljjk te kennen gegeven de zaak wel van de hand te willen doen, waarop Jan Kraak geen ogenblik aarzelde om met tweehonderd gulden hand geld onmiddellijk ,,'t Jager tje" van hem over te nemen. Dit impulsieve besluit is door het echtpaar nimmer betreurd, want zij slaagden erin van het café een be kende, gezellige en druk be klante buurtzaak te maken, die helaas in de laatste maanden voor de bevrijding nog op last van de bezetter moest worden afgebroken. Een herinnering aan oud- IJmuiden: het tijdens de be zetting gesloopte café ,,'t Jagertje", dat zich bevond aan de Zeeweg, tussen de Engelmundusweg en de Wil- lemsbeekweg. Om precies te zijn werden 22 februari 1945 de eerste pannen van het dak gegooid op het moment dat het echt paar Kraak zich nog op de slaapkamer bevond. Zij werden met hun kin deren geëvacueerd naar Drie huis, waar de heer Kraak er in zekere zin in slaagde zijn kasteleinsberoep trouw te blijven, door direct na de oorlog de militairen en bur gers die hier met de bewa king en opruimingswerk zaamheden waren belast, van de gewenste lafenis te voorzien. Door zijn vroegere relaties was Jan Kraak im mers in staat voor deze „uit- brengwijk" soms veertig va ten bier te bottelen. Maar ook aan deze won derlijke na-oorlogse periode kwam een eind en na ruim schoots het voor en tegen te hebben overwogen, werd uiteindelijk toch besloten maar weer een nieuw café te beginnen. Dit is het be kende café-restaurant Kraak geworden, dat 10 juli 1956 feestelijk aan het Markt plein in IJmuiden kon wor den geopend. Zij wisten ook hier hun goede reputatie in alle opzichten te handhaven en „Ome Jan en tante Riek" moesten zich dan ook in de loop der jaren door hun kin deren laten assisteren. Aldus is het aanstaande gouden echtpaar meestal gedurende de ochtend in de zaak aan wezig, waarna hun zoon Jan en zijn echtgenote de hon neurs tijdens de middag- en avonduren komen waarne men Bovendien zijn de beide dochters van hun broer rtiet de kelners Joop en Wil ge trouwd. op wier hulp even eens nimmer een vergeefs beroep wordt gedaan. Door dit alles kan het echtpaar Kraak terugzien op een ge- lökkige huwelijksperiode, zo dat de te verwachten grote belangstelling en vele feli citaties geheel op hun plaats zullen zijn. ge- aan kort 't en de garage bevindt. Tot stom- 1-ininiannn.wnnn)

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7