Jubilerende voorzitter Fortgens van Bato: „Gymnastiekclubs vullen taak van scholen goed aan Haarlem met herstelde Steur tegen Heerenveen favoriet Zou er ruzie komen om een kleinigheid t Cassius Clay geopereerd Suvrikrikon Antilopen niet van eerste overwinning afhouden EDO haalde De Winter terug voor het duel tegen Cambuur Jeugdcontracten belangrijker dan toekomst amateurkampioen V eldhandbalseizoen op de helft VOORZITTER KNVB-SECTIE AMATEURS: ZATERDAG 14 NOVEMBER 1964 11 Veel paarden starten in Hilversumse draverijen Volleybal op maandag m Biljarter Lamers boekte weer een overwinning Nederland tegen Polen voorlopig nog gelijk Post in Brussel aan de leiding in zesdaagse R.C.H.F. C. ZAANSTREEK R.C.H. 2—Z.F.C. 2 fan Dassen Immers weg Drie Telstar-spelers bij selectie voor Uefa-team De heer A. Fortgens ziet tegen de ko mende week op als een berg. Op 20 no vember is het vijfentwintig jaar geleden, dat hij voorzitter werd van de grote Haar lemse gymnastiekvereniging Bato En men begrijpt, dat dit jubileum een goede gelegenheid is om de heer Fortgens nu eens flink in de bloemetjes te zetten, iets waar hjj niet direct op gesteld is. „Ik organiseer honderd keer liever een nationaal kampioenschap, zoals dat van afgelopen week, dan dit feest te moeten ondergaan". Aan de andere kant is hij natuurlijk wel blij, dat zijn werk zo ge waardeerd wordt. De grootste beloning voor zijn werk als bestuurslid voordat f hij tot voorzitter werd benoemd was hij al penningmeester van Bato vindt hij steeds weer in de zes of zeven zalen, waar de gymnasten aan de slag zijn. „Als ik de jongens en meisjes bezig zie, dan denk ik bij me zelf: dat is nu fijn. Ze hebben iets ge zonds te doen. Ze hebben plezier. Dat geeft grote voldoening. Je blijft er zelf ook jong bij als je met jonge mensen om gaat. Zo zijn we al weer aan de plannen bezig voor 1966, als de club jubileert. Dat wordt een feest met een bijzonder tum- evenement. Maar ja, dat kan alleen als de sporthal dan klaar is in Haarlem". Wanneer de heer Fortgens het over de sporthal krijgt, zit hij meteen op zijn stok-paardje, dat hij ook als gemeente raadslid voor de P.v.d.A. berijdt". De sportaccommodatie houdt geen gelijke tred met de enorme uitgroei van de stad. Al jaren zijn er plannen voor het zwem bad aan de Planetenlaan, maar het zijn nog steeds plannen. Als men het jaren ge leden gerealiseerd had, had- men het voor heel wat minder kunnen bouwen dan het nu zal gaan kosten, als het er ooit komt". Aanvulling van school Ook de lichamelijke opvoeding op de scholen gaat hem bijzonder ter harte. „Het Is heel slecht gesteld met die lichamelijke opvoeding. En daarom vind ik de taak van gymnastiekverenigingen zo belang rijk. Zij moeten zorgen voor de aanvul ling van de lichamelijke vorming op de scholen." Voorzitter Fortgens is verstandig genoeg om het succes van Bato, dat in 1939 toen hij de leiding kreeg een tweehon derd leden telde en nu 1400, mede aan zijn medewerkers toe te schrijven. „Het is het grote geluk in onze vereniging, dat we over goede leiders beschikken; leiders, die we in hoofdzaak uit eigen leden heb ben kunnen recruteren en die dan ook al les voor de club over hebben." In de vijfentwintig jaar van zijn voor zitterschap heeft de heer Fortgens veel zien veranderen. Het 'turnpeil is enorm vooruit gegaan de dames hebben zich van de ringen, paard en rek gewend naar de evenwichtsbalk en de brug met ongelij ke leggers. In de kasboeken van 1939 De eerste helft van het veldhandbal- seizoen is afgelopen. De standen in de klassen van het district West A met clubs uit Haarlem en omgeving, zijn na die eerste competitiehelft: Heren 1ste klasse: Achilles 7 13 Niloc 2 7 6 Amersfoort 7 11 Aalsmeer 2 7 5 U.D. 7 10 B.H.C. 7 2 Unitas 7 7 Rapiditas 7 2 Heren 2e klasse B: Amstel 7 13 Zeeburg 7 7 De Blinkert 7 9 IJmond 7 6 Lijnden 7 8 Blauw Wit 2 7 4 Concordia 7 7 Tonegido 7 2 Dames 2e klasse B: Umond 6 10 Concordia 7 5 Full Speed 7 10 Zeeburg 2 6 4 Rapiditas 7 9 Tonegido 7 4 A.D.O. 7 8 Vliegens VI. 7 4 Met 132 paarden aan de start heeft zon dagmiddag om half twee de opening van de wintermeeting in Hilversum geen ge brek aan deelnemers. Het is zelfs te veel uit de hoom des overvloeds, die draver fokkerij heet. De andere zijde van de medaille is echter dat deze grote velden het element spanning en kijkgenot door de steeds wisselende posities in hoge mate bevorderen. Voor de met vele meters ge handicapte paarden vormt het grote aan tal deelnemers een haast onneembare bar rière. Quisk Silver S zal dat aan de lijve ondervinden in de Wodan-prijs, waarin hij achttien tegenstanders treft. Indien hij start kan hij bij een ïepetitie van zijn laatste magistrale verrichting desondanks winnen van Pigh Life II en Vincent Hol- landia. Outsiders zijn X Signal en William Axkit. In het amateurnummer kan Adios K met een vlotte start de leiding nemen en zijn positie met succes verde digen tegen Zorro d'Aster en Xandover. Outsider is Allegonda's Juweel. Voor Bravour S ligt er een zege pasklaar in de Boreas-prijs, waarin Aleid Williams en Zoon van Kievit de plaatsen kunnen bezetten. De goede Curacao kan zijn over winningenreeks voortzetten in de Orkaan- prijs. Comtesse Terraise en Bergleeuwerik S zullen hem niet kunnen houden, dan wellicht alleen nog Bernadotte. De drie jarige crack Carlos Pluto kan de gesplitste Eolus-prijs voor zijn rekening nemen, ge volgd door Bemadine en Byou. De andere afdeling is voor Barones Julia, die daartoe Bastogne en Baltimore moet kloppen. Bij de tweejarigen kan de snelle Diogen het seizoen met een zege afsluiten, waardoor Donald van Hiddum opnieuw met een tweede plaats genoegen moet nemen. Dave Narciso en De Hooi Boy zijn mogelijke outsiders. Voorts is één der belangwek kendste nummers de 2900 meter lange af stand om de Kitselaar-beker, waarin de sterke Zilver Kid de beste papieren heeft. Andere gegadigden zijn Alchimist en As- pacia. draaide de begroting om een bedrag van 1750,-, nu is dat f 25.000. Vroeger turnde Bato in één zaal (Badhuisstraat) nu in een stuk of zes. De jubilaris is zelf nooit een vooraan staand turner geweest. Hij voelde zich meer tot het organisatorische en propagan distische werk aangetrokken in tegenstel ling tot zijn vrouw, Do Smal, telg van het bekende Haarlemse turngeslacht. Zij werd vijf maal achtereen clubkampioen en maakte deel uit van de keurturnploeg van de Kennemerturnkring. Haar man beland de ook in de Kennemerturnkring, maar als voorzitter. Na hier dertien jaar de hamer gehanteerd te hebben, moest hij wegens tijdgebrek stoppen. Wel is hij nog lid van het kringbestuur. Door zijn bemoeienissen met Bato was hij bij de Kennemerturn kring beland, maar ook in de Haarlemse Sportraad en de gemeenteraad. Het een grijpt nl. in het ander. Bovendien heeft hij de administratieve leiding van het bureau medische sportkeuring als opvolger van de heer Van der Aart. Door al deze activitei ten mag men verwachten, dat de receptie op zaterdag 21 november in restaurant ,,'t Bolwerk" (van 3 tot 5 uur) zeer druk bezocht zal worden. In het Krelagehuis wordt maandag de volleybalcompetitie voortgezet met het volgende programma: Heren: Alliance 3Velox, FESAlliance OVRA—TOG, Alliance 2—VCM, Gios 2— Energie, DSSDie Raeckse 3, OVRA 4 De Blinkert 2, De BlinkertKVC. Dames: HVS 2—FES 2, JBS—Topscore, Die Raeckse 4Alliance 2, Die Raeckse 5 HSVC, Die Raeckse 3DSS, De Blinkert 2HBC 2, De ,Blinkert 3Alliance 4, Giqs 2Alliance 3,' TriumphDSS 2, Topscore 2Die Raeckse 6. De wereldkampioen zwaargewicht bok sen Cassius Clay is vrijdagavond in Bos ton geopereerd. Hij'was in het ziekenhuis opgenomen voor een beklemde breuk in zijn rechterlies. De operatie is „geslaagd," zo zei de arts die haar verricht heeft. Het gevecht om de wereldtitel zwaargewicht boksen, tus sen Cassius Clay en Sonny Listen dat maandag gehouden zou worden, is uitge steld in verband met de ziekte van Clay. De wereldkampioen zal waarschijnlijk twee tot drie maanden niet kunnen boksen. Jan Lamers uit Beverwijk heeft in de clerde ronde van het biljartkampioenschap om de Nederlandse titel eerste klasse an ker kader 47/2, dat in Rotterdam gespeeld wordt, gewonnen van Sundquest uit Den Haag. In de vierde ronde leed hij echter een kleine nederlaag tegen Brosens. De uitslagen in de derde en vierde ronde waren: Jansen (Beek en Donk) 300 25 46 12. Van der Wall (Zwolle 161 25 29 6.44 Lamers (Beverwijk) 300 26 41 11.53 Sundquest (Den Haag) 273 26 49 10.50 De Vries (Amsterdam) 300 23 48 13.04 Hoekstra (Franeker) 221 23 45 9.60 Buys (Den Haag) 300 20 57 15. Brosens (Breda) 204 20 71 10.20 Lamers 292 26 31 11.23 Brosens 300 26 53 11.53 Jansen 300 34 67 8.82 Hoekstra 289 34 61 8.50 De Antilopen zyn er in hun wedstrijd tegen het Haags-Surinaamse „Suvrikri" in geslaagd de eerste winstpunten binnen te halen. Dit gebeurde in een wedstrijd waar in beide ploegen snel en attractief basket bal speelden. Merkwaardig was dat, hoewel basketbal een sport voor lange mensen heet te zijn, de uitblinkers in deze wedstrijd tevens de kleinste spelers van het veld waren. Dit waren voor Suvrikri de weergaloze Rob Ferrier en voor Antilopen playmaker Nico Roskam. Antilopen nam aanvankelijk een 6-2 voorsprong, maar het goed terugkomende Suvrikri had deze snel te niet gedaan 10-10 De ontmoeting tussen Nederland en Polen voor de finalepoule van de schaak olympiade te Tel Aviv is vrijdag voor lopig afgesloten bij de stand ViVz- Zui- dema speelde gelijk tegen Balcerowski. Drie partijen werden afgebroken. Slechts twee duels kwamen tot een beslissing. Roemenië won met 31 van Israel en Argentinië zegevierde met dezelfde cijfers over Canada. De overige resultaten wa ren: SpanjeWest-Duitsland 10 (3 af gebroken partijen, Verenigde Staten Tsjechoslowakije 10 (3 afgebroken par tijen), RuslandHongarije IV2V2 (2 af gebroken partijen, Bulgarije—Joegoslavië IV2V2 (2 afgebroken partijen). en bij rust in 23-28 omgezet. Na de her vatting bleef Suvrikri lange tijd aan de voordelige kant van de score, getuige de 31-34 en 39-40 tussenstanden. Met nog vijf minuten te spelen kwam Antilopen gelijk, 47-47, waarna de strijd in de slotfase bij zonder interessant werd. Antilopen nam een voorsprong en slaagde er in, ondanks het uitvallen van Roskam, het hoofd te bieden aan het wanhopige Sdvrikri-slot- offensief. Het verlossende eindsignaal bracht Antilopen een verdiende 52-49 zege. De topscorers waren voor Antilopen: Hans van der Meyden 8-6, Van Renssen 4-13 en Rob Dirks 4-8. Voor Suvrikri: Rob Ferrier 10-5, Steve Ferrier 8-4 en Lijkwan 8-6. De overige uitslagen luidden: dames: HOC 5—Rapiditas 10-22, HCKAkrides 56-27, HCK 3—Odin 31-4. Heren: HCK 2— Tornado 2 51-10, White Stars—HCK 42-60. Het Nederlands-Zwitserse koppel Peter Post-Fritz Pfenninger ligt na 76 uur rij den nog steeds aan de kop in de Brusselse zesdaagse. Hedenmorgen hadden zij 1.445.3 km. afgelegd en 126 punten verzameld. Op de tweede plaats volgde het Belgische koppel Bracke-Severeyns met 94 ptn. Alle andere koppels hadden een of meer rorv den achterstand. (Van onze sportredactie) Duwel, de Haarlem-speler, die als rechtsbuiten geen gewaardeerde spelei voor zijn vereniging was, staat zondag voor een prettiger sporttaak dan vorige week. Hij speelt morgen rechtsback, zal zich als defensief speler beter op zijn ge mak voelen dan op de rechtsbuitenplaats, maar maakt zijn rentree als achterspeler in het tweede. Steur namelijk is hersteld van zijn blessure, kon daardoor weer aan spraak maken op een plaats in Haarlems eerste en het was niet moeilijk om Duwel als minst sterke van dit moment uit het eerste aan te wijzen. Advertentie ZONDAG 2 UUR DE BELANGRIJKE WEDSTRIJD Zal Zaanstreek zijn trotse record ongeslagen in uitwedstrijden kunnen hand haven Schutter Cees Groot, jarenlang topscorer van Ajax in de Eredivisie, op de midvoor-plaats. VOORWEDSTRIJD 12.00 UUR Haarlem, dat slechts twee punten ach terstand op koploper Cambuur heeft, speelt morgen niet tegen een tegenstan der, waarvoor bijvoorbaat gevreesd moet worden. Heerenveen bezet een positie in de middenmoot en heeft doelcijfers, die in overeenstemming zijn met die ranglijst plaats. Steur is een van de Haarlemmers, die in aanmerking komt het nadelig aan tal doelpunten voor Heerenveen wat op te voeren. Het volgende elftal is zijn en Haar lems tegenstander: S. de Jong; W. de Jong en Rooseboom; Hartkamp, Baudoin en Zwart; Krist, Kussendrager, Hainje, Klundert en Oosterhof. In dit elftal zijn Krist en Hainje invallers voor Prummel en Huitema, die beiden geblesseerd zijn. De overwinning, die RCH zondag op Tu- bantia behaalde, heeft nog eens duidelijk het geringe krachtsverschil geaccentueerd dat er in de tweede divisie A tussen de verschillende clubs bestaat. Een van de clubs, die in deze afdeling niet tot de top behoort, althans nog niet, en dat geheel in tegenstelling tot de verwachtingen, is Zaanstreek. De ontmoeting tussen het dus wat teleurstellende Zaanstreek en het vaak verrassende RCH, zowel in negatie ve als in positieve zin, is een wedstrijd, waarvan het eindresultaat moeilijk valt te „Moet er nu weer ruzie in de KNVB ontstaan om zo'n kleinigheid? Dat beangstigt ons. Ik heb echter goede hoop dat de mensen van het betaalde voetbal in de bondsvergadering (vandaag) begrip zullen tonen voor de argumentatie van het bondsbestuur en dat het probleem - wie geeft in laatste instantie het fiat aan toetreding tot de semi-prof-rijen in alle redelijkheid en vriendschap, in de tien jaren dat we nu betaald voetbal hebben steeds de pijlers onder het bestuursgebouw, zal worden opgelost", zegt KNVB-bondsbestuurslid Jaap Egberts, tevens voorzitter van de sectie der amateurs. „Het betaalde voetbal heeft te zijner tijd terecht gevraagd om meer zelfstandig heid," vervolgt de heer Egberts, „op grond van het feit, dat wij als amateurs echt wel kunnen erkennen, dat er specifie ke vraagstukken in het betaalde voetbal zijn die door een bondsvergadering beslist worden, een bondsvergadering waarin ook vier mensen zitten die het amateurvoet bal vertegenwoordigen en die, als er ge sproken moet worden, over bijvoorbeeld het aantal contractspelers of over bepaal de vergoedingen, beter hun mond kunnen houden. Ook in het amateurvoetbal zijn dingen die ons en nu spreek ik even als amateursvoorzitter alleen aangaan en anderen niets. „Met dien verstande en dat is het criterium dat het bondsbestuur altijd het hoogste college moet zijn, dat op be paalde momenten moet kunnen ingrijpen als een besluit van een sectiebestuur of van een algemene vergadering amateurs of semi-profs naar het oordeel van dat be stuur niet in het belang is van het voet bal in het algemeen in ons land. Daar ligt de moeilijkheid, die zich nu weer open baart met betrekking tot de sectie betaald voetbal. Ik kan billijken dat die rhensen zeggen, wij willen beslissen over de toela ting van een nieuwe stichting, die zich bij ons aanmeldt. Maar, zegt het bondsbe stuur, m.i. ook terecht, wanneer je die be slissing genomen hebt en het komt ons voor dat die in strijd is met het algemeen Nederlandse voetbalbelang, dan willen wij kunnen ingrijpen. „De vier vertegenwoordigers van het be taalde voetbal in het bondsbestuur scher men dan steeds met de zogenaamde mach teloze positie, die zij in dat bestuur inne men. Zij noemen zich steeds een minder heid, maar vergeten dan telkens dat zij evenveel stemmen hebben 4 als de sectie zondag-amateurs. En dat de overi ge drie stemmen het bestuur bestaat uit elf mensen komen van de voorzitter der afdelingen, de voorzitter van het za terdagvoetbal en „last not least" de bondsvoorzitter. Om met laatstgenoemde te beginnen, niemand zal toch aan de ob jectiviteit van de heer Schroder willen twijfelen. De voorzitter van de afdelingen neigt in vele gevallen veel sneller naar het standpunt der semi-profs, dan dat van ons amateurs. Verder is het zo, dat de zater dagvoetballers vaak geheel verschillende gedachten hebben over bepaalde proble men dan de zondag-amateurs. De mensen van het betaalde voetbal hebben altijd maar één stem nodig om een veto te voor komen. Het vetorecht geldt namelijk alleen bij een stemverhouding 7-4. Net zo goed als een reglementswijziging die hier in het geding is alleen doorgang kan vin den als zeven van de elf bestuurders voor stemmen." „De semi-profs zeggen, dat alleen hun sectiebestuur kan beslissen over toelating tot betaald voetbal. Dit zou inhouden dat bijvoorbeeld de sectie betaald voetbal een bepaalde stichting in een bepaalde omge ving zou kunnen toelaten, hoewel dit voor de amateurverenigingen, of beter gezegd voor het algemeen voetbalbelang in die streek minder goed is. Aan de andere kant zou dit ook kunnen inhouden, dat bijvoor beeld de amateurkampioen van Nederland die bjj ongeschreven wet aanspraak kan doen gelden op toetreding tot het betaal de voetbal geweigerd kan worden door die sectie terwijl het bondsbestuur, afgaande op onderzoek naar omgeving, omstandig heden en mogelijkheden die club graag in de rijen der betaalde clubs opgenomen zag. Natuurlijk zijn deze veronderstellingen zuiver theoretisch, zullen we ons als bondsbestuur in 99 van de honderd geval len neerleggen bij de adviezen van de sec tie betaald voetbal, maar om voor die ene keer de verantwoording te blijven dragen als bestuur van de hele bond moet dit be stuur het amendement van de sectie be taald voetbal afwijzen. Als men nagaat dat in die tien jaar, dat er nu betaald voetbal in ons land is, slechts één keer gebruik is gemaakt van het vetorecht om in te gaan tegen het standpunt van de betaalde sectie, dan valt het nog wel mee, meen ik. Dat was het geval Xerxes, toen de sectie betaald voet bal blij was een semi-prof-club minder te hebben in Rotterdam en wij als ama teurs Xerxes te sterk vonden voor het amateurvoetbal. Toen hebben algemene voetbalbelangen gepreveleerd en werden de betaalde heren van het betaald weg gestemd door een eendrachtige samenwer kende rest. Het verschil van mening in de eerder besproken zaak over toelating tot het be taald voetbal lijkt mij geen halszaak toe, vooral omdat ik zeker weet dat noch het bondsbestuur, noch de sectie betaald voet bal een vete willen. Ik heb dan ook ge gronde hoop dat wij elkaar zaterdag op de bondsvergadering wel zullen vinden. Mijns inziens liggen er op die vergadering be langrijker zaken te wachten, zaken waar we elke dag mee geconfronteerd worden en niet eens in de tien jaar." „Daar is bijvoorbeeld de farce van de jeugdcontracten. Die zijn een gevolg ge weest van een voorstel van de sectie be taald voetbal van zo'n drie, vier jaar ge leden, waarmee zij beoogden tot beter voetbal te komen door de jeugd te grij pen, aan die jeugd eisen te stellen. Dat kunnen wij alleen, zo zeiden ze toen, en daar was alles voor te zeggen, als we jeugdige spelers gaan betalen en als we die jongens laten spelen in een competitie los van de competities waarin ook ama teurclubs hun teams in laten uitkomen. Wij zeiden toen, als amateursectieleden, akkoord als je dan ook een bepaald aan tal jeugdspelers gaat contracteren. Na drie, vier jaar praktijk blijft echter dat bij de 63 semi-profclubs slechts een zes tigtal in totaal een contract hebben, dus Telstar (uit tegen PSV): Stuy; Liptak, Kort, Brom en Pirovano; Althof en Van Wijk; Marijt, Van der Kuil, Daniels en Dikstaal. Haarlem (uit tegen Heerenveen): Van Heeswijk; Wentink, Berendregt, Clavan en Maas; Dinkelberg en Peijs; Bons, Steur, De Oude en Jonker. EDO (thuis tegen Cambuur): Amama; Disselköter, Koster, Van der Putten en Berends; Wiertz en Mul; Zoeteman, Koek, De Winter, Peters. RCH (thuis tegen Zaanstreek): Van der Schilden; Mussche en Honout; Does- selaar, Van der Brink en Euwes; Hen driks, Nanai, Van der Berg, Maslo en Meijer. Egberts: „geen ruzie om een kleinigheid" nog niet één speler per semi-prof-club ge middeld. Om het voorstel van b.v. een reële kans te geven hebben wij elk jaar vele clubs dispensatie gegeven t.a.v. het beta len van jonge spelers, maar als blijkt dat het voorstel alleen schoeit op dispensaties en dat al drie jaar lang dan moet er toch eens over gepraat worden of dat voorstel nog zin heeft en of de praktijk niet aange toond heeft dat die aparte competitie van de „jeugdprofs" en die „jeugdcontracten" een luchtspiegeling zijn geweest Dan moet er m.i. beslist over gepraat worden of er geen andere, betere voorstellen zijn te vin den— voorspellen. RCH treedt aan met hetzelfde elftal dat vorige week in Hengelo op knap pe wijze Tubantia bedwong en Zaanstreek heeft eveneens geen wijzigingen in verge lijking met zondag toen het sterker bleek dan EDO. De opstelling van Zaanstreek is dus: Schouten; Molenaar en Smit; Paau- we, Van Veen en Kerssens; De Jager, Ouderland, Groot, Parree en Clement. Zaanstreek was niet bereid op zaterdag te voetballen en daarom spelen én RCH én EDO zondagmiddag weer een thuiswed strijd. EDO doet dat tegen Cambuur. De Friese ploeg staat aan de kop van de ranglijst en maakt naar voetbaltechni- sche maatstaven gemeten ook wel de meeste aanspraak op die plaats. Het is een wetenschap, die de voorbereiding van iedere tegenstander stimuleert. Dat is on getwijfeld ook met EDO het geval. De Haarlemse ploeg speelt weer met De Win ter, die na een week absentie snel in het elftal is teruggehaald. Van Kampen ont breekt nog, maar hij is dan ook ziek. Anders zou hij ook ongetwijfeld van de partij zijn. Nu wordt zijn plaats nog in genomen door Kock.Cambuur speelde don derdagavond een vrienschappelijke wed strijd in Veendam en hield als trieste herinnering enkele geblesseerde spelers over. Daarom wordt over de opstelling pas zondag beslist. De Munck, Van der Meer en Wieringa zullen in ieder geval meedoen. Zij zijn enkele van de troeven waarover de Leeuwarder club beschikt. Telstar, de eredivisieclub uit Velsen, heeft Immers zondag niet in het elftal, dat tegen PSV speelt. Immers heeft de hem in ruimte mate geboden kansen niet kunnen accepteren en daarom is hij ge passeerd. Marijt is zijn vervanger. Verder bleef de ploeg ongewijzigd. PSV speelt zonder Wiersma, maar telt verder alle bekende spelers, die de Eindhovense club faam hebben bezorgd. Faam is overi gens niet voldoende voor een goede plaats op de ranglijst; dat is dit seizoen wel bewezen. Telstars taak in Eindhoven is daarom niet hopeloos tegen het volgende PSV-elftal, Bals; Donners, Pijs, Brusse- lers en Kemper; Van Wissen en Hoenen; Wolbers, Van der Kuijlen, Theunissen en Verdonck. Na de op het centrum van de KNVB te Zeist gehouden districtsdag heeft trai ner George Kessler de namen bekend gemaakt van de 28 spelers, die geselec teerd zijn voor de voorlopige training van het UEFA-jeugdelftal (16-18 jaar). Twee uit deze 28 spelers samengestelde elf tallen spelen donderdag, eveneens op het KNVB-centrum, tegen elkaar. Bij de ge selecteerden zijn drie Telstar-spelers. De 28 voetballers zijn: Schrijvers (HVC), Van Straaten (NOAD), Van Oosterhout (Spar ta), Van de Gevel (Telstar), Coolmans (Xerxes), Brandts (ADO), Galis (Telstar), Achterberg (DOS), Van der Heijden (Xer xes), Buitendijk (Sparta), Hulshof (Ajax), Heeren (NAC), Cleeren (Telstar), Geur- ten (MVV), Driessen (Ajax), Van Pansier (Xerxes), Cruyff (Ajax), Veen (Heracles), Van der Kuylen (PSV), Jansen (Feijenoord) Graaumans (NAC), Beek (Excelsior), Pee- ters (Holland Sport), Van der Stoep (Ex celsior), Stover (NOAD). Komelis (NEC), Pot (Velox) en Gerritsen (HVC).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11