r GEEF DE HUISKAMER EEN NIEUW JASJE fl@ÜW VRAAGT: „WAT BETEKENT DE TIJD?" Lekkernijen voor NACHTPONNEN, RAGFIJN ALS ELFENKLEEDJES kinderverjaardag Onfbrekend acteertalent verdoezeld door onverholen exhibitionisme ZATERDAG 14 NOVEMBER 1964 Erbij PAGINA ZEVEN J MÊm mmmm Objectief-zijn In deze zithoek is een bank-bedje weggewerkt voor eventuele logés of zieken, Bovendien nog een werk blad met bergruimte. Kleurencombinaties Open deuren intrappen QQ de drie kruisjes gepasseerd Toe mam, je zorgt toch voor iets lekkers hér Dat moet u al weken voor de verjaardag van uw zoontje of dochtertje horen. U mag hen niet teleurstellen. Hieronder volgen een paar lekkernijen voor het kinderpar tijtje. Vroeger waren het de elfjes die in hun ragdunne, zwierige kleedjes naar bed gingen. Het bleef bij een droom waar we mee insliepen. Nu kunnen we deze „elfenkleedjes" zomaar in de winkels kopen. Vrouwelijk en elegant. Deze twee nachtponnetjes, kort of nog korter, zijn van perlon-char- meuse. Een échte droom. Twee huwelijken Internationaal personage HET ZIT U allang dwars maar nu ineens durft u er voor uit te komen. U hebt genoeg van de HUISKAMER. De stoelen zijn uit de tijd, het behang somber, de kleuren deprimerend, de fauteuils lomp. Er liggen teveel ouder wetse kleedjes, die leeslamp irriteert u en.er staat zoveel dat er niet in moet. De glamour van toen, toen u even voor uw trouwen een heel interieur bijeenkoos de kleuren en het meubilair o, die is er allang af. Het was toen wel allemaal leuk, u had ervoor gespaard, maar dat is alweer een poosje ge leden. Nu bent u in het stadium van „ik heb er al zolang tegenaan gekeken". Aan de lange wand van de zitkamer een soort bak vóór onder andere tijdschriften. De plankjes daarboven kunnen worden verschoven. S-s- IN DE LOOP van de jaren hebt u die leuke interieurs uit de tijdschriften bewonderd. De laatste tijd maken ze u kriegel en steeds weer slaakt u de kreet: Waarom kan dat bij mij niet. Maar die vernieuwde huiskamer van uw vriendin heeft wel de doorslag ge geven om nu zelf aan het werk te gaan. Nu heeft u zitten piekeren over iets an ders. Wat kan ik met mijn kamer doen. Ja, er is een bepaald budget dat aan de vernieuwing kan worden besteed. Maar wat moet eruit en wat blijft er in. Een rigoureuze opruiming en alles aan de vuilnisman meegeven? Nee, daarvoor bent u te sentimenteel. Dat in de eerste plaats, en daarbij komt dat het niet nodig is. Wat wel, een bin- nenhuisarchitecte inschakelen? Dat is vaak financieel een bezwaar. DAAROM STAPTEN wij naar een binnenhuisarchitecte: mevrouw Cora Nicolaï-Chaillet uit Emmcn, echtgeno te van de architect Arno Nicolaï. Zij vertelde ons hoe de eerste stap naar een show naar buiten ingericht. Vol gepropte kamers met een pers hier, tafeltjes daar, een rookstel, kastjes, krantenbakken, grote stoelen enzo voorts". Verstikte interieurs waarin u bijna zelf geen weg meer weet en om de din gen heen moet lopen wat een kilo metertjes legt u per dag af!Beperk te vrijheid om te ademen, de sponta neïteit is weg. Er is weinig plaats voor eigen smaak meer overgebleven zo in de loop van de jaren en daar moeten ook de kinderen nog in leven. Mógen ze eens opmerken dat alles thuis zo ouderwets is? ER ZIJN NORMEN om een huis in te richten en het interieur te vernieu wen. Als u eruit bent gekomen wat weg kan, eventueel opnieuw geverfd of be kleed kan worden of desnoods iets nieuws erin, dan komen we aan de kleuren. Die zijn heel belangrijk, want met de goede kleurcombinaties kan men een ruimere huiskamer suggere ren. Net zoals door het ophangen van een effen, breed gordijn voor een (klein) raam waardoor een muur gro ter lijkt. Geel geeft een zonnig effect, dus geeft u het plafond zo'n kleur, dan heeft u bij wijze van spreken altijd de zon in huis. „Door het accentueren van plafond en vloer (effen bedekking) krijg je grote vlakken", zegt mevrouw Nicolai. „Het gaat in een interieur om de kleursfeer, die geeft een kamer ruimte". ZIJ ADVISEERT om vóór een veran dering van de huiskamer lektuur te le zen. Tijdschriften en verantwoorde (vak) lektuur. Er zijn massa's boek jes en bladen die u tips en ideeën geven. Bovendien kunt u een bezoekje Een gecamoufleerde schoorsteen en een afgescheiden eethoek door het haaks geplaatste kastje waarachter een wandje van Baltex. De decembermaand is een feest maand. Er zijn partijtjes en officiële feesten tijdens welke cocktail- en avondkleding moet worden gedragen. Daarom moet de feestgarderobe weer worden geïnspecteerd. U kunt zich een aanvulling veroorloven? Deze gesoigneerde avondjapon zal zeker in de smaak vallen. De japon is van gouden crêpe met een col van bro kaat. Het smokingjasje is in de nieuwe cut-away stijl gemaakt. (N.V. Confectie Industrie Noordwijk in Haarlem). een interieurvernieuwing kan worden genomen. „Kijk na de vakantie eens ob jectief naar uw interieur. Neem alles op én ga een plattegrond maken waar op u alles indeelt wat u hebt. Ga schik ken en verplaatsen, dan kunt u zien wat erin en wat eruit kan. Het belang rijkste is dat de mens ruimte in z'n huis krijgt. En dat kost niets". NEEMT U EENS een middag, als het regent of zo. Pak wat blokjes, luci fersdoosjes, papiertjes en andere klei ne voorwerpen, die u stoel, tafel, lamp enzovoorts noemt, en ga dan indelen, schuiven en verzetten. De eerste stap leert u dat er echt wel wat uitkan. „Hét huis moet niet de baas zijn van de mensen", zegt mevrouw Nicolai. „U bepaalt wat erin moet". Hoe is het met de meeste Nederland se huiskamers gesteld? „Vrij treurig" zegt ze. „De meeste kamers zijn op brengen aan het Bouwcentrum in Rot terdam, de stichting Goed Wonen in Amsterdam, waar men gratis adviezen geeft of bezoek als ze er zijn eens modelwoningen. ALS MEN ZICH eenmaal in de bin nenhuisarchitectuur met alle tips op dat gebied gaat verdiepen, komt men tot de conclusie dat er hier veel om gaat. In het pocketboekje „Het binnen huis" van het architecten-echtpaar Si mon Pruys-Hanny van der Geest kan men zelfs lezen: „Schrijven over wo ninginrichting komt helaas zo vaak neer op het intrappen van open deuren. Ook wij, zo schrijft dit echtpaar, zijn er niet aan ontkomen, al hebben wij ons best gedaan datgene wat iedereen weet en waar iedereen van oudsher uit zichzelf al rekening meehoudt, nog niet eens vermelden". (Het boekje telt 151 bladzijden!). BESLUIT U NU toch nu de daad bij het woord te voegen, dan willen we u graag een gezegde van Paul Bromberg voorhouden. Hij zegt: Bij woningin richting is schijn meestal de grootste en minst verantwoorde uitgave. Henny Schoute De foto's werden met toestemming overgenomen uit het maandblad van d® stichting Goed Wonen. Koekjes met namen U koopt droge biscuitjes of zandkoek jes. Met dik glazuur, waaraan u een smaakje geeft door wat essence of ca cao toe te voegen, spuit u de namen op de koekjes. Zijn de koekjes gegarneerd, dan laat u ze drogen waarna u ze op een schaal schikt. U kunt ze als alle vriendjes en vriendinnetjes blijven eten bij wijze van naamkaartje bij de bordjes leggen. Versierde biscuitjes. Met droge, ronde biscuitjes, wat jam en geconfijte vruchtjes maakt u goed kope taartjes. U besmeert de ronde bis cuitjes met jam. Snij de vruchtjes en leg ze op de koekjes in de vorm van bloemetjes, gezichtjes of figuurtjes. Appelvrouwtjes. Gebruik hiervoor gave, glanzende appels. Van de onderkant een stukje (schuin) afsnijden, zodat ze kunnen staan. U snijdt er dan ovale stukjes uit voor de ogen en een lang stukje voor de mond. U drukt in de ogen een grote rozijn en in de mond een reepje van een geconfijt vruchtje. U doet de appel vrouwtjes een hoofddoekje om van een fleurig gekleurd papieren servetje, dat u in een driehoek heeft gevouwen. De punten aan de voorkant zo draaien dat het hoofddoekje vastzit. (Publikatie van het voorlichtings bureau voor de voeding) Ondanks haar „rijpe leeftijd" van 30 jaar blijft Brigitte Bardot de nimf van Frankrijk, sex symbooi nummer een en de meest gezochte filmactrice. Haar 30- ste verjaardag kort geleden gevierd was in heel Frankrijk voorpagina nieuws en de grote landelijke tijdschrif ten publiceerden rijk met kleurenfoto's gelardeerde verslagen van haar ver jaardagsfeest. De trots van de Franse filmindustrie is nog altijd een van de voornaamste toeristenattracties van de Rivièra en haar viilia aan de kust van de zee lokt een gestadige stroom van nieuws gierigen, die hopen een glimp op te van gen van „La zoals zij wordt ge noemd. Hun moeite wordt zelden beloond, maar de mannen, in opleiding op een naburige helikopterbasis van de Fran se luchtmacht hadden een manier ge vonden om de formidabele barrière, die Brigitte tussen zichzelf en het pu bliek had opgetrokken, te doorbreken. Zij oefenden zich in het zweven precies boven het eigen strand van de godde lijke, maar toen deze haar beklag had gedaan bij de menselijke in dit ge val militaire autoriteiten, was het uit met die oefeningen. Mej. Bardot maakt zich geen zorgen over het vlieden der jaren en het feit, dat zij nu op een leeftijd is gekomen, noot, Hollywood-producer Patrick Bau- chou, fotograaf Jicky Dussart, pianist Claude Boiling en nachtclubartiest Jean Marie Rivièra. Brigitte treedt bijna nooit buiten deze groep en schijnt persoonlijk geluk te verkiezen boven persoonlijke roem. Als dochter van een Frans industrieel en de directrice van een kledingbedrijf is Brigitte altijd vertroeteld, maar een in tiem vriend zegt van haar: „Zij is meer burgerlijk dan bohémienne." „La B.B." heeft twee mislukte huwe lijken achter zich. Haar eerste echtge noot was haar ontdekker, de regisseur Roger Vadim. Zij trouwden in 1952. Vijf jaar later scheidden zij, een dag nadat Vadim de vader was geworden van een dochter van het Deense model Anita Stroyberg. Brigitte bood onmiddellijk aan, als peettante te fungeren. „Wij zijn allemaal goede vrienden," zei zij destijds. Toen Vadim werd gevraagd, wat Annette had, dat Brigitte niet had, antwoordde Vadim: „Een gemakkelij ker temperament." In 1959 trouv/de Brigitte in èen schil derachtige plechtigheid met de acteur Jacques Charrier in de deftige Parijse voorstad Louveciennes. Ook dit huwelijk eindigde in echtscheiding na de geboor te in januari 1960 van een zoon, Nico- die wellicht te rijp zal worden geacht voor een nimf. „Wat betekent de tijd?" vraagt zij. „Soms lijkt het of ik meer lijd verbruik op een enkele dag dan an ders in een maand. Ik leef bij de dag, zonder enige regelmaat. Ik ben dol op het onverwachte, het verrassende, het huidige ogenblik." De vraag naar optreden van Bardot is niet verminderd. Op het ogenblik pro beren drie producers haar te strikken voor films, die zij willen maken, maar zij wil geen nieuwe verplichtingen op zich nemen en heeft pas een voorgeno men optreden voor de televisie op oude jaarsavond tot dusverre een vaste jaarlijkse attractie in Frankrijk af gelast. Gedurende de laatste tien maanden heeft zij haar tijd verdeeld tussen la Madrague, haar villa aan de Rivièra en haar woning in het deftige Parijse district Passy. Buiten het filmscherm is zij helemaal niet iemand, die zich zont in haar populariteit en verkeert zij slechts in een kleine kring, bestaande uit haar tegenwoordige vriend, Bob Za- guri, haar zuster Mijanou met echtge- las, waaraan grote publiciteit was ge geven. Er is door het publiek scherpe kritiek op Brigitte uitgeoefend wegens haar houding ten opzichte van het kind, dat nu bij Charrier en zijn tweede vrouw te Beiroet verblijft. Zij spreekt zelden in het openbaar over het jonge tje, maar zei kort na zijn geboorte in een persgesprek: „Hij huilt voortdu rend." Op het scherm spreidt de prachtig geproportioneerde Brigitte geen waar neembaar acteertalent ten toon, maar dit gebrek wordt gemakkelijk verdoe zeld door een onverholen exhibitionisme, dat haar tot een internationaal persona ge heeft gemaakt. Als het erom gaat in en uit bedden of badkuipen te klim men, gewaagde japonnen en bikini's aan en uit te trekken, kunnen maar weini gen zich met haar meten. In ongeveer 30 films en een toneel stuk l'Invitation au chateau van Jean Anouilh heeft „La B.B." haar Al meer burgerlijk dan bohémienne lippen geplooid tot het pruilmondje dat haar normale acteermedium is en het aan camera's en de verbeelding over gelaten, de rest te doen. Op het ogen blik overweegt zij een eerste optreden in een musical, een show, ontworpen door Jacques Demy en Michel Legrand, de schrijvers van de Franse succesmu sical „Parapluies de Cherbourg". „Ik wil zingen, dansen, hartstochtelijk schreeuwen alles proberen en erva ren," zegt zij. A

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19