vast tapijt met een leven STOUTENBEEK VAST-TAPIJT Nieuwe voorstellen tot wijziging Russische economische politiek Washington komt Moskou tegemoet inzake de UN O-f inanciën Duitse deelstaat strijdt tegen verontreiniging van de Rijn WERELDNIEUWS Van dag tot dag Von Brentano ziek W.-Duitse defensie wordt Amerikaans gestroomlijnd Hoofdredacteur van de Pravda toch vervangen R. BYELOUSOW IN PRAVDA Huidige criteria leiden niet tot topprestaties" Laserstraal benut bij ruimtevaart Parijs laat Londen beslissen over bouw van Concorde Geen Britse wapens naar Zuid-Afrika ZATERDAG 14 NOVEMBER 196 4 Tyfusgevallen in Keulen ROYAL SUNART :raJfc> Aanklachten ingediend tegen enkele bedrijven Petroleum Op de ^Praatótoel OSRAM lampen De uitweg, die mr. Toxopeus uit het voor hem zo netelige Bijlmermeerpro bleem heeft gevonden, imponeert meer door slimheid dan door wijsheid. De minister zelf heeft zich in de lange reeks van jaren, waarin het probleem zich nu al voortsleept meer dan eens verzet tegen tijdelijke toe wijzing van de Bijlmermeer aan Amster dam. Zijn argument was steeds dat het on juist is de wetgever van straks te ver plichten tot het geven van regelen ter uit voering van een beslissing die hij moge lijk niet als juist aanvaardt. De wetgever mag zijn opvolgers niet binden. Jurispru dentie en litteratuur laten hierover geen twijfel, aldus de minister. Weliswaar gebruikte mr. Toxopeus deze termen toen hem werd voorgesteld de Bijl mermeer eerst bij Amsterdam te voegen en er later een zelfstandige gemeente van te maken, maar het valt moeilijk in te zien hoe deze nogal principiële uitspraken ineens ongeldig zouden zijn, nu hij de Bijl mermeer te zijner tijd niet zelfstandig wil maken, maar wil toevoegen aan de gemeente Diemen. Afgezien van deze principiële bezwaren zijn er vele practische. De Bijlmermeer wordt op Amsterdamse kosten bevolkt door Amsterdammers. Daarover bestaat geen twijfel. Zullen al deze tienduizenden Amsterdammers een nieuwe stad in de Bijlmermeer zou tegen de honderdduizend inwoners gaan tellen zich straks zonder slag of stoot gemeentelijk laten overplan ten? De hele rumoerige voorgeschiedenis, waarin aan Amsterdamse zijde bepaalde chauvinistische emoties niet ontbraken, is er om het tegendeel aannemelijk te maken. De geschiedenis kent nog een dergelijk voorbeeld van tijdelijke toedeling: Hoek van Holland, dat slechts tijdelijk tot de ge meente Rotterdam zou behoren. De Hoek behoort nog steeds tot Rotterdam. Verder kan men zich afvragen of de gemeente Diemen nu wel de meest ge schikte gemeente is om de Bijlmermeer van Amsterdam over te nemen. Diemen is nimmer beschouwd als een flinke zelf standige gemeente met een eigen karakter. Tekenend is dat de gemeenteraad zich in dertijd zonder veel bezwaren schaarde ach ter de vorige Bijlmermeerplannen van mr. Toxopeus welke een opheffing van de ge meente Diemen inhielden. Tenslotte is er het bezwaar dat vooruit gelopen wordt op een eventuele verande ring van de Amsterdamse gemeentegren zen, welke wellicht zal voortvloeien uit de stichting van een agglomeratiebestuur met eigen bevoegdheden. Voorstanders van een dergelijk agglomeratiebestuur denken dik wijls aan het zelfstandig maken van de Amsterdamse tuinsteden als middel om de afstand tussen bestuurders en bestuurden te verkleinen. In een gebied waarin be paalde gemeentelijke taken worden over genomen door het agglomeratiebestuur lijkt deze gemeentelijke herindeling een juiste oplossing om te voorkomen dat de agglo meratie wordt overheerst door de voor naamste gemeente in dit geval Amster dam Het is natuurlijk mogelijk dat de ver grote gemeente Diemen alsnog in een fraai geheel van gemeenten gewrongen zal kunnen worden, maar feit blijft, dat mr. Toxopeus op de indeling van de ag glomeratie vooruitloopt en nu reeds een deel wettelijk wil vastleggen. Het hele voorstel wekt duidelijk de in druk dat het vooral bedoeld is het eigen, zo langdurig en vurig verdedigde stand punt zo mogelijk langs een omweg te handhaven. Het standpunt namelijk dat Amsterdam begrensd moet worden door sterke randgemeenten. De minister wil met zijn nieuwe oplossing zijn gezicht redden tegenover de Kamer, die zich reeds tweemaal eenmaal in de vorm van een motie en eenmaal in de vorm van een amendement heeft uitge sproken voor aansluiting van de Bijl mermeer bij Amsterdam. UilUlllllllilllllillllllllllllllllllllllHIIIIHIIIIIIHIIHIUIIIIIIIIilllilUIIIIIIIIIUni DARMSTADT (A.P.). De Duitse oud minister van Buitenlandse Zaken, Hein- rich von Brentano, die al meer dan een jaar ziek is, is opnieuw in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is achteruit gegaan. Hij zal geopereerd moeten worden. Elf maanden geleden verkeerde Von Brentano in kritieke toestand door adem nood, die ontstond nadat een ingreep nodig was geworden om een keeltumor weg te nemen. Voordien had hij een nierziekte gehad. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten en West-Duitsland hebben een contract ondertekend dat inhoudt dat Ame rikaanse deskundigen de bondsrepubliek raad zullen schaffen bij het „stroomlij nen" van de Westduitse militaire uitrus ting. Amerikaanse deskundigen zullen be gin januari gaan werken in de defensie-af deling in Bonn. De Amerikaanse minister van Defensie McNamara en zijn Westduitse collega von Hassel hebben ook een overeenkomst on dertekend voor gemeenschappelijke ver vaardiging van verticaal opstijgende en landende vliegtuigen die bestemd zullen zijn voor de Amerikaanse en Westduitse strijdkrachten. Verder zullen de Verenig de Staten drie torpedobootjagers voor de Westduitse marine bouwen, uitgerust met ultramoderne radarsystemen en Ameri kaanse „Tartar"-raketten. MOSKOU (Reuter) Pavel Satjoekov is als hoofdredacteur van de Pravda ver vangen door Alexei Roemjantsev, hoofd redacteur van „Problemen van de vrede en het socialisme", een internationaal communistisch tijdschrift. Daarvoor was hij hoofdredacteur van „Communist", het theoretische orgaan van de Russische par tij. De laatste jaren heeft hij een reeks ar tikelen geschreven waarin critiek gele verd werd op het Chinese standpunt in het ideologische geschil tussen Moskou en Peking. Als hoofdredacteur van het partijblad werkte Satjoekov nauw samen met Kroesjtsjev. Zijn ontslag volgt op dat van Adzjoebei, hoofdredacteur van Izvestia en Kharlamov, voorzitter van het staatsco- mité voor radio en televisie. Satjoekov reageerde onlangs boos te genover westerse journalisten die zijn ont slag hadden gemeld. U schaadt uw repu tatie door zoiets te melden, zei hij toen. KEULEN (DPA) Drie inwoners van Keulen zijn met tyfus in een ziekenhuis opgenomen. Om uitbreiding van de ziekte te voorkomen zijn verscheidene mensen onder quarantaine gesteld. Advertentie Steeds meer mensen ontdekken hoe vast-tapijt hun ka mer voornamer en sfeervoller maakt. Hoeveel groter het interieur toont, en hoe prachtig de meubelen tot hun recht komen op het warme vast-tapijt. Stoutenbeek is pecialist in vast tapijt en Royal Sunart tapijt is een specialiteit van Stoutenbeek. Een prachtig tapijt, geweven van 100 zuivere scheerwol. Het bezit een zeer levendige structuur en een zeer grote slijtweerstand. In vele warme C tinten kost dit dikke tapijt per vierk. meter Ook de andere vast tapijt soorten zoals Hairlus, Parade, Lana, Sunart, Royal Hairlus, Heugafelt, Tretford etc. zijn uit voorraad levetbaar. Stoutenbeek's tapijt specialisten adviseren u gaarne vrijblijvend over kleuren en kwaliteiten, maar ook en dit is zeer belangrijk over de verschillende ondervtoeren en ondertapijten. Een Stoutenbeek advies is gebaseerd op jarenlange er varing in alle soorten vloerbedekking. Een Stoutenbeek advies, een waardevol advies I leder testlabel artikel voldoet uitstekend de normen ten opzichte van de vast gestelde prijs en ie getest op kwa liteit kleurechtheid binding slijtweerstand Ook broadloom (kamerbreed) tapijt kunnen wij u in grote sortering tonen, en uit voorraad leveren. rWON!i'®>*!ST-V'Nè 9 r. v IfiW !j K - 250 MODELKAMERS MOSKOU (AP) De Russische eco noom R. Byelousow heeft in een artikel, dat in het partij-orgaan van de Pravda is verschenen, opgeroepen tot een herzie ning van het verouderde Russische systeem van een gecentraliseerde eco nomie. Dit is de eerste belangrijke ver klaring, die sedert de afzetting van oud premier Kroesjtsjev door de Pravda is gepubliceerd ten gunste van een in vloedrijke groep economie-hervormers. Byelousow heeft gevraagd de nieuwe methoden ook op de zware industrie en alle overige takken van de Russische economie toe te passen. Byelousow wijdt aan het begin van de uiteenzetting van zijn politiek op bepaalde conservatieve bezwaren, die tegen de nieu we economische aanpak bestaan. „Voor standers van de gebruikelijke, maar reeds verouderde vorm van economisch beleid, die geen andere overtuigende argumenten kunnen aanvoeren tegen een grotere onaf hankelijkheid voor de ondernemingen, op peren de stelling dat een aanvaarding op grote schaal van methoden, die van in vloed kunnen zijn op de collectieve pro- duktie, vermoedelijk ondermijnend zou werken op de grondslag waarop het cen trale beleid van de nationale economie is gebaseerd", zo schreef hij. Byelouson ontkent dat hij en zijn colle ga's ernaar streven het principe van over heidstoezicht op de economie te onder mijnen. De traditionele methoden voor plannen en beleid, waarbij vrijwel alle as pecten van de activiteiten van een onder neming van hogerhand worden geregeld, werken echter niet meer doeltreffend, al dus Byelousow. Dergelijke praktijken voor het opstellen van plannen zijn om een aantal redenen in de Sovjet-Unie ontstaan in de periode NEW YORK (AFP) „Wij hopen dat alle meningsverschillen over de financie ring van de UNO-operaties voor het hand haven van de vrede voor 1 december zul len zijn opgelost", zo heeft de Amerikaan se UNO-vertegenwoordiger Adlai Steven son verklaard na een langdurig onder houd met de secretaris-generaal Oe Thant. (Op 1 december begint de Algemene Vergadering). „Wij willen onze betrekkingen met de Sovjet-Unie, Frankrijk of wie dan ook ab soluut niet bederven en wij zijn integen deel van mening dat betere betrekkingen noodzakelijk zijn, gezien het grote aantal wereldvraagstukken die de vrede en de veiligheid raken". „Elke voor de secreta ris-generaal aanvaardbare regeling zal ook voor de Verenigde Staten aanvaard baar zijn". De Sovjet-Unie zou bijvoor beeld een „vrijwillige bijdrage" kunnen schenken, zonder omschreven bestemming en zonder dat de Sovjet-Unie afziet van haar juridische standpunt inzake de beta lingen, zei Stevenson. van de eerste vijfjaren plannen en in de oorlogsjaren. Zij bestaan tegenwoordig nog zij het hier en daar met grote of geringe wijzigingen", aldus Byelousow. In scherpe kritiek op wat hij „de resten van onderworpenheid bij het opstellen van plannen" noemde, voerde Byelousow aan, dat de huidige economische criteria geen garantie bieden voor topprestaties van in dustriële ondernemingen. Byelousow schreef voorts dat de aan vaarding van de winst als economisch cri terium zou helpen dergelijke ondernemin gen uit de weg te ruimen. „Het uiteindelij ke antwoord op deze vraagstukken kan al leen worden gegeven door een economisch experiment op grote schaal", zo meent hij. Twee jaar gelederr is men in de Sovjet- Unie begonnen met besprekingen op grote schaal over nieuwe voorstellen met be trekking tot de economie, die tijdens de laatste maanden van het bewind van Kroesjtsjev in de pers werden aangemoe digd. De voorstellen om de winst het fun damentele punt te maken om fabrieken doeltreffende te doen lopen, werden aan vankelijk geopperd door professor Yewsey Liberman, een beroemd econoom van de universiteit van Charkow. Het plan van Liberman, dat voorziet in de opheffing van het beperkende overheidstoezicht op plannen in het bedrijfsleven, werd onlangs ingevoerd voor een-derde van de Rus sische consumptiegoedereindustrie. (Van onze correspondent) BONN De afgelopen maanden zijn aanklachten ingediend door de Duitse deel staat Noordrijn-Westfalen tegen industrie- en, die, zonder daarvoor toestemming te hebben, afvalwater in de Rijn lozen. Dat wordt meegedeeld in 'n memorandum dat de regering van deze staat heeft laten op stellen en dat handelt over oorzaak en aard van de verontreiniging. Er zijn omvangrijke onderzoekingen naar inge steld, die eind 1962 zijn afgesloten. Daarna is de verontreiniging van de ri vier door giftige afvalstoffen van de in dustrie nog toegenomen. Deze gifstoffen, die vooral afkomstig zijn van de kunst- stoffabrieken, kunnen door de micro-orga nismen in het water niet meer worden geneutraliseerd Sedert oktober is een nieuwe wet van kracht, volgens welke alleen nog maar af valstoffen mogen worden geloosd op de Rijn die wel kunnen worden opgeno men door die organismen. Gevolgen ten goede heeft die wet nog niet gehad Op grond van met een laboratoriumschip uit gevoerde onderzoekingen kon men de aanklachten tegen verscheidenene in dustrieën indienen. In het memorandum wordt uiteengezet dat de Rijn reeds bij Honnef, dus vóór de Ruhr en de Emscher erin uitmonden en vóór het afvalwater van de indu strieën die in dat gebied aan de rivier zelf liggen erin komt, verontreinigt is door petroleumprodukten. De bedding van de rivier is over vele kilometers, met name in de buurt van Duisburg, reeds met een dikke laag olieafval bedekt, die op diepe plaatsen zelfs bij hoogwater niet meer verdwijnt. De olie dringt in de bodem en daaruit kan gevaar ontstaan voor waterbronnen in het stroomgebied. Ze zouden verontreinigd kunnen worden of hun opbrengst zou kun nen verminderen. De Rijn vertoont als ge volg van de verontreiniging ook vele kleu ren. Aanvankelijk is het water geelgrijs, geelbruin tot geelzwart, ten zuiden van Keulen krijgt het dan door de industriële verontreiniging op de linkeroever een don kergroene tint en op de rechteroever wor den de kleuren door het Keulse afvalwa ter bruinzwart. Bij het industriegebied van Duisburg wordt de Rijn steeds zwarter. Een last is ook het zoutgehalte, vooral een gevolg van de afwateringen van de kali-industrie in de Elzas. Er bestaat een saneringsplan. Men ver wacht^ daarvan wel resultaten. Van 1963 tot en met 1967 zou ongeveer vijf miljard gulden worden besteed voor het bouwen van reinigingsinstallaties en kanalisaties, die het afvalwater moeten opvangen en het reinigen voor het in de Rijn zal vloei en. Een deel van de kosten wordt gedra gen door de industrieën aan de Rijn en zijn zijrivieren. Frankrijk zal ongeveer f 300 000,- investeren in een installatie die de verontreiniging met kaliloog zal tegen gaan. Voor de bestrijding van de verzilting be staat een internationale commissie, waar in Duitsland, Zwitserland, Frankrijk, Lu xemburg en Nederland zitting hebben Die verzilting levert vooral moeilijkheden op bij de drinkwatervoorziening in het Duitse Rijngebied en in ons land. Lotto. Iemand die wekenlang voor 6000 gulden heeft gewed op de cijfers 75 en 77 heeft tenslotte het record bedrag van ruim 1,8 miljoen giulden in de Italiaanse staatsloterij Lotto gewonnen. Lidmaatschap. In Lissabon zijn vier perso nen elk tot anderhalf jaar gevangenis straf veroordeeld. Ze worden beschuldigd lid te zijn van de verboden Portugese communistische partij. WASHINGTON (AP) Het Amerikaan, se Nationale Bureau voor Lucht- en Ruimtevaart (NASA) heeft vandaag be kendgemaakt, dat het voor de eerste maal gelukt is een - satelliet door middel van de „Laserstraal" op te sporen. De Laser straal is een bundel geconcentreerd licht. De Explorer-22 is tenminste tien keer met de Laserstraal geraakt. Men is opti mistisch over een mogelijk gebruik van lichtstralen in het ruimteonderzoek Dr. Henry Pfotkin, directeur van het Goddard ruimtevaartcentrum zei, dat als de Laser-straal-methode verder geperfec tioneerd wordt, het mogelijk zal worden „een beter inzicht te krijgen in de baan van een ruimtevaartuig, de vorm van de aarde en mogelijke communicatie tussen de aarde en ruimtevaartuigen op grote af stand". LONDEN (AP) Frankrijk heeft een beroep gedaan op de Labour-regering om te zeggen of zij wil verder gaan met de supersonische Concorde of niet. In een nota van premier Georges Pom pidou aan premier Harold Wilson wordt gezegd, dat, daar Groot-Brittannië aange drongen had op een herziening van het ge zamenlijke project, het nu aan Groot-Brit- tannië staat zijn standpunt te bepalen Volgens Britse zegslieden laten de Fran sen de vraag open of de regering De Gaulle zich zal aansluiten bij een nieuw onderzoek van het programma. De bena dering van het project door Wilson laat er echter weinig twijfel aan bestaan dat Labour er ernstig over denkt de Britse deelneming aan het project te doen op houden uit hoofde van de steeds stijgende kosten. Rozen Ze stonden in zo'n gemeentelijke prullen bak, door Publieke Werken met onver woestbaar optimisme overal neergezet in de hoop dat ze de publieke zin voor orde en reinheid tot volle ontplooiing zullen brengen: vijf langstelige rozen van een vlammend rood. Ze stonden daar alsof iemand een fleurig boeket had willen rangschikken in een enorme metalen pul, om er de straat, die naargeestig en grauw leek in de donkere herfstmiddag, wat mee op te vrolijken. De gure westenwind die de regen in vlagen over het asfalt joeg, trachtte de bloemen van hun stengels te rukken, maar ze hielden dapper stand. Na elke windstoot die ze deed buigen richtten ze zich weer trots en uitdagend op boven de rand van de prullenbak. Het waren rozen en ze vormden met hun roman tisch, hartstochtelijk rood een haast lach wekkend contrast met de zakelijke prullen bak. Terwijl ik lijdzaam stond te wach ten op een bus die maar niet kwam dacht ik: „Ze zouden misschien heel wat kun nen vertellen, die rozen". Mijn gedachten weefden er een ganse roman omheen, van teleurgestelde liefde of van verraden trouw. Misschien hadden slanke meisjes handen ze er in ruilde drift ingestopt e was de eigenares van die handen daarna snikkend de straat uitgerend. Misschien waren ze er behoedzaam ingezet, lang zaam, met het gebaar waarmee men af scheid neemt van een verloren illusie. Want ook Venus kan langs vreemde kron kelpaden gaan om tenslotte op de mest vaalt te eindigen. In elk geval hoorden de ze rozen zeker niet thuis in die nuchtere plaatselijke vergaarbak. Toen ik met mijn gedachten op dat punt was aangeland, verscheen om de hoek van de straat de mollige dame. Ze torste een boodschappen tas van meer dan gewone afmetingen en ze had om haar bolle gezicht een onzin nig klein doekje geknoopt als bescherming tegen storm en regenvlagen. Ze moest kennelijk ook met de bus mee, want bij de rozen hield ze halt en zette resoluut de boodschappentas voor zich op straat neer. .Hè, hè", zei ze En toen zag ze de ro zen: Ze bekeek ze een ogenblik aandach tig en barstte vervolgens uit: „As je me nou! Een hele bos kerverse rozen in de vullesbak! 't Is toch sonde! Hoe ken iemand nou sóiets doen?!" Ze keek me streng aan. „Tja" zei ik maar. „As je mij vraagt," stelde ze vast, „komme die bloe men sö uit de winkel. Wat een sonde toch!" Ze verviel in peinzend zwijgen en, omdat ze tenslotte ook een vrouw was, zullen haar gedachten ook wel aan een ro man gesponnen hebben. Een nieuwe wind vlaag deed de rozen naar haar overbui- gen, alsof ze haar hun geheim wilden toe fluisteren. Op dat moment kwam einde lijk de bus in zicht. De mollige dame keek weer naar de rode weelde daar in die prullenbak. „Ben ik eigenlijk gek?!" vroeg ze in het algemeen. Met een han dige beweging viste ze de rozen uit de bak, stopte ze in haar tas, knikte me samen zweerderig toe en besteeg de bus. We re den weg. Langs de papierbak, die daar weer nuchter stond te staan. Door de straat, die zonder de rozen, weer grauw Was als tevoren. Misschien zouden de ro zen hun verdere spaarzame dagen slijten in een kamertje achter, bij.. een bankstel en een pendule op de schoorsteenmantel. Maar Venus zou niet smadelijk tenonder hoeven gaan op de mestvaalt. Gelukkig! Ine Wier da Advertentie LONDEN (A.P.). De Britse Labour- regering heeft besloten de belofte in het verkiezingsprogramma gedaan om alle wapenleveranties aan Zuid-Afrika stop te zetten, na te komen. Het Britse kabinet zal gedurende de komende paar dagen besluiten of dit ver bod ook betrekking zal hebben op de militaire goederen die reeds worden ver vaardigd krachtens eerder gedane be stellingen. Het gaat hier vooral om vijftien tot twintig bommenwerpers van het type Boekanier die in maart zouden -yvorden afgeleverd. De Britse regering wil nagaan of er andere kopers voor deze bommenwerpers kunnen worden gevonden. Men hoopt dat India geïnteresseerd zal zijn in deze toestellen. De minister van Defensie van India. Yashawantrap Cha- van, is op het ogenblik in Londen om over militaire aankopen te praten. Poesjkin. De Sovjet-Unie hoopt het ko mende toeristenseizoen een lijndienst te openen tussen Leningrad en Montreal. Voor dit doel zou in Oost-Duitsland het schip Poesjkin worden gebouwd. Bedolven. Bij het graven van een tunnel in de Italiaanse Dolomieten om een bochtig stuk van de weg over de Brenner Pas af te snijdlen zijn gisteren zes arbeiders na een instorting bedolven. Twee wieten zich te bevrijden, maar de vier anderen zijn omgekomen. Onderzoek. De internationale Arbeidsorga nisatie (ILO) heeft de uitnodiging van Portugal aanvaard om een onderzoek in te stellen naar de beweerde rassendiscri minatie in zijn Afrikaanse koloniën. La ter deze maand zal de ILO hiervoor een commissie benoemen. Berzine. Volgens het Russische blad „Komsomolskaja Pravda" is de voorma lige chef van de beroemde Russische spion Richard Sorge, Jan Berzine, in 1937 door toedoen van Beria ter dood ge bracht. De laatste missie van Berzine, die in 1920 de inlichtingendienst van het Russische leger oprichtte, was die van hoogste adviseur van de republikeinse regering in Madrid tijdens de Spaanse burgeroorlog. Ontvoering. In Singapore is vrijdag de miljonair en filantroop Datong Kwee Lam ontvoerd. Men heeft schoten ge hoord en bloedsporen gevonden. Eichmann-schat. Volgens een Tsjechisch weekblad heeft een geheime Amerikaan se missie in 1946 de hand gelegd op de „Eichmann-schat", begraven in een voor malig oefenterrein van de SS bij Stecho- vice in Bohemen. Deze schat, bestaande uit 22 kisten met edele metalen, juwelen en geld afkomstig van slachtoffers van Eiohmann, zou in Amerikaanse leger wagens zijn weggevoerd. De kisten wer den later aan Tsjechoslowakije terugge geven. Er zaten toen echter waardeloze documenten iij aldus het Tsjechische blad. Spion. De Hongaar Janos Tofalvi staat in Boedapest te recht voor een militaire rechtbank. Hij wordt beschuldigd van spionage voor de Westduitse geheime dienst. Nagellakdamp. In Helena in de Ameri kaanse staat Montana raakten twintig meisjes van een internaat helemaal over hun toeren door de ethylacetaatdampen van een soort nagellak. Ze renden als dollen door het gebouw, sloegen ruiten in en riepen obsceniteiten.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3