IJmuider turnster gedreven door wilskracht Tweedeklasser Velsen ontvangt zwak verdedigend Ultrajectum Burgerlijke stand van Velsen KERKDIENSTEN 1 Mogelijkheden na overgang naar Bato groter G.S. van Noord-Holland antwoorden minister over Groot-Amsterdam Orgelconcert in Santpoort Gevonden voorwerpen Havenberichten Nieuwe stoffenzaak 898.- A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst UIT DE ZAKENWERELD ZATERDAG 14 NOVEMBER 1964 7 TELEVISIE RADIO BECKER Gepensionneerden vergaderen Kort nieuws Mf. .NIEUWS. (Van onze sportredactie) Tini Boot kan vriendelijk praten over gymnastiek. Zjj doet het bovendien beslist en zoekt slechts nu en dan steun om een bewering op zijn werkelijkheid te toetsen. Thuis is dat bjj haar vader. Hij is een tum-enthousiast. Hjj stimuleerde de mo gelijkheden die zijn dochter als turnster had. Nu is de twintigjarige Tini Boot, serveerster bij Hoogovens, een van de meisjes, die doorgedrongen is tot de halve finale in de strijd om het kampioenschap van Nederland. Op zevenjarige leeftijd werd het IJmui der meisje dat dit jaar de publiciteit en bekendheid als talent in meerdere mate krijgt lid van de rooms-katho- lieke turnvereniging Velsen. Het beteken de het begin zoals voor ieder ander kind. Maar bij onderlinge wedstrijden kwam meer aanleg voor het wedstrijdtumen naar voren dan bij de andere leden van Velsen. Tini Boot werd op vijftienjarige leeftijd dan ook geconfronteerd met een districtswedstrijd. Dat was in de afdeling Haarlem van de N.K.G.B. Zij werd acht ste; het volgende jaar eerste en daarna is het met de successen snel gegaan. Onder leiding van de heer Oldenburg ontwikkelde zij zich tot een all round turnster, die in N.K.G.B.-kringen een vierde plaats bij de dames (district Haar lem) en een tweede bij de meisjes (na tionaal) in 1961 behaalde. Eerste plaatsen in 1962 en 1963. Een zevende plaats was het hoogste wat zij bij de nationale wed strijden behaalde. Het was voldoende om uitzending, in 1963, mogelijk te maken naar internatio nale wedstrijden in Spanje waar vijf lan den officiële ploegen in de strijd hadden. Het waren vertegenwoordigsters van ka tholieke organisaties. De Nederlandse ploeg werd tweede, Tini Boot zevende in het individuele klassement en winnares van de bronzen medaille bij het paardspringen. Het waren de meest opvallende resultaten van het IJmuider meisje in de N.K.G.B.- regionen. Even plotseling als snel kwam aan het eind van het vorig jaar het besluit om van vereniging te veranderen. „Ik had de indruk dat ik meer achteruit dan voo.ruit ging", is een opmerking die de mutatie van Velsen naar Bato verklaart. Tini Boot is terecht gekomen in de krin gen van de grote Nederlandse turnorga- Advertentie Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie PHILIPS Super ontvanger met 59 cm beeldbuis, gradatiefilter. UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andere modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 VVB (uit tegen OSV): Van de Boo gaard; Hoogendijk en Stet; Kersbergen, Both en De Jong; Luitjes, Kooimans, Doornbos, Paay en De Greef. Velsen (thuis tegen Ultrajectum): Tromp; Van de Pieterman en Ruygrok; Hijnen, Nijssen en Van Schagen; Hoog- zaad, Weber, Van de Poll, De Vries en Blum. De Kennemers (uit tegen Zandvoort- meeuwen): Dijks; Jonker en Huisman; Pijnen, Van Gerven en Van de Graaff; Kops, Malestein, Van Duivenbode, Beeldman en Aardenburg. DEM (thuis tegen HBC): Aardenburg; Nooy en Van Bugnum; Willems, Six en Stuifbergen; A. Schram, Scheerman, Vessies, Zonjee en Van de Bos. Beverwijk (uit tegen Egmondia): Van de Does; Niesten en Plezier; Hoogewerf, Minneboo jr. en A. Hoogewerf; Kluft, Minneboo sr., Ketting, Schelvis en Ita liaander. ADO '20 (uit tegen West-Frisia): Bur ger; Glorie en Duijn; Bruins, Welboren en Duin; Beentjes, Henneman, Van Lies hout, Van Tunen en Van de Berghe. Stormvogels (thuis tegen Swift): Van Gooi; Vlot en Plug; Kloosterman, Lup- pens en De Graaf; Van de Stelt; De Vries, Wortel, Haverkamp en Zwart. Waterloo (uit tegen Bloemendaal): Hühl; Bruisschaart en Dekker; Broek, Van Eden en Oldenburg; Pul, Boëkhout, Demmers, Van de Zwan en Thijms. IEV (thuis tegen Renova): B. Vink; J. Vink en Harsveld; Vendel, Bakker en Van Tunen; Kaandorp, H. de Reus, Beentjes, J. de Reus en Korver. Wijk aan Zee (thuis tegen Aristos): G. Schellevis; De Winter en De Blok; Sey- sener, Snijders en Bol; Van de-Mey, Al ders, De Boer, Van de Wel en K. Schel levis. Tini Boot, kijkend in het plakboek, waarin haar successen vermeld staan, te midden van enkele van de door haar gewonnen prijzen. nisatie, hel, K.N.G.V. Zij ontmoet er ster kere tegenstandsters en merkt dat haar eigen prestaties vooruit gaan. De overgang van Velsen naar Bato is niet moeilijk geweest. Het gaf geen boze gezichten bij Velsen waar het streven naar meer succes van Tini Boot volkomen geaccepteerd werd. Het gaf blijde ge zichten bij Bato, waar goede turnsters niet schamel zijn, maar waar de komst van het IJmuider meisje toch een ver sterking betekende. Onder leiding van de heer Guit traint Tini Boot er harder. Driemaal in de week, dinsdagavond, zater dagmiddag en zondagmiddag. Twee wedstrijden heeft de IJmuider turnster thans al in K.N.G.V.-verband geturnd. Dat waren ontmoetingen, waarbij zij als vreemde een gunstig onthaal kreeg. Haar prestaties bleken goed, voor ver betering vatbaar en een gevaar voor de meisjes die nog geen vaste plaats aan Nederlands top hadden kunnen krijgen. „Ik had niets te verliezen, misschien ging het daarom de eerste keer wel zo goed". Die eerste keer was bij de voorselectie voor het Nederlandse kampioenschap in het district Haarlem. Het leverde haar een plaats in de halve finale op, die zon dag 22 november in Den Haag wordt gehouden. De tweede keer, zondag 8 no vember, bij de verenigingskampioenschap pen in Haarlem, waren de prestaties iets minder. De spanning was er merkbaar. Tini Boot had op haar eerste wedstrijd dag verrast, ditmaal was er meer dan gewone belangstelling voor haar. Moge lijk heeft het haar beïnvloed. De door intensievere training verkregen betere conditie en betere techniek zullen hun uitwerking hebben. Bij wedstrijden dit seizoen zal het al kunnen blijken. „Een plaats in het landenteam" is de drijfveer tot alle ijver die door Tini Boot voorlopig wordt aangewend in training en wedstrijden. De afdeling Velsen-IJmuiden van de Algemene Nederlandse Bond van Gepen sioneerden houdt woensdag 18 november, des middags om half drie een ledenver gadering in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. De agenda vermeldt on der meer een bespreking van het door het hoofdbestuur gevoerde beleid voor positieverbetering van de gepensioneer den. De inleiding geschiedt door de heer K. P. Olthoff, lid van het hoofdbestuur. Vervolgens houdt de heer P. van Deenen, verkeersambtenaar te Velsen, een cause rie over het onderwerp „Het verkeer van vandaag". Uitbreiding. In Utrecht zullen in het uit breidingsplan „Lunetten" 550 wonin gen worden gebouwd. Het woongebied krijgt een oppervlakte van 96,2 hectare. Voor de industrie is 17 hectare beschik baar. voor handelsterrein 6,6 hectare, voor sportterreinen 31 hectare, voor parken en groenstroken 39 hectare, voor volkstuinen 8 hectare, voor spoor wegdoeleinden 10 hectare en voor we gen en hoofdwegen 30 hectare. De negende competitiewedstrijd die VVB zondag tegemoet gaat, voert de Breesaper bus naar Oostzaan, waar OSV de tegen stander is. OSV speelde tot nu toe met wisselend succes: van de zeven wedstrij den werden er drie gewonnen. Niet al te imponerende resultaten dus, maar de laat ste twee wedstrijden werden gewonnen en zo zuilen de OSV-ers vol zelfvertrouwen het veld opstappen. VVB heeft De Bruin uit de ploeg gelaten en blijft gebruik ma ken van de verdedigende kwaliteiten van Stet. De produktiviteit van de VVB-aan- val liep de laatste vier wedstrijden aan zienlijk terug: 5 treffers tegen 11 goals in de eerste vier wedstrijden, zodat de Brees- apers het weer van hun defensie zullen moeten hebben. In de tweede klasse krijgen de IJmond- vertegenwoordigers Velsen, De Kennemers en DEM niet al te moeilijke tegenstanders te bespelen. Velsen speelt thuis tegen Ul trajectum, de ploeg met de meest ge passeerde verdediging uit deze afdeling. De Santpoortse ploeg heeft goede winst kansen. De Kennemers gaat naar Zand- voort en Zandvoortmeeuwen mag een niet al te moeilijke opgave zijn voor De Ken nemers dat de vierde plaats op de rang lijst inneemt en bij een zege een plaatsje kan opschuiven, aangezien de nummers twee en drie UW en HFC elkaar in Utrecht ontmoeten. De Kennemers kan moed putten uit de resultaten die Velsen (1-4) en DEM (1-3) in de badplaats behaal den. DEM krijgt bezoek van het onderaan staande HBC. In de derde klasse A spelen Beverwijk en ADO'20 uitwedstrijden. De Beverwij- kers gaan naar Egmondia dat evenals de Beverwij kers acht punten uit acht wed strijden behaalde. De Beverwijk-defensie lijkt ons hecht genoeg om tenminste één punt over te houden aan deze wedstrijd. ADO'20 krijgt een kluif aan West Frisia dat weliswaar aanzienlijk lager geklas seerd staat, maar thuis slechts één punt afstond In uitwedstrijden had West Frisia nog geen succes. Een gelijkspel zal de Heemskerkers al welkom zijn.' In de derde klasse C speelt Stormvogels een thuiswed strijd tegen Swift, een ploeg uit de midden moot, die zondag jl. slechts met grote moeite van staartclub Uithobrn won. Voor Stormvogels dus goede winstkansen! Waterloo speelt in de vierde klasse een uitwedstrijd tegen Bloemendaal. De IJmui- denaren moeten enkele routiniers missen door blessures en gaan een moeilijke wed strijd tegemoet aan de Bergweg. Met ijve rig voetbal is er tegen Bloemendaal echter wel een gelijkspel te verdienen en slaagt Waterloo erin het eerst te scoren, dan zit er zelfs een zege in. IEV en Wijk aan Zee staan laag op de ranglijst en de komende zondag geeft weinig perspectief op ver betering. IEV ontvangt leider Renova en Wijk aan Zee treedt -als gastheer op voor Aristos, dat de tweede plaats inneemt. Grote verrassingen daar gelaten, zullen beide punten wel naar de bezoekende teams gaan. VSV heeft vrijaf, maar heeft grote belangstelling voor concurrent Reno va die voor de Velsenaren onbekend is. Vandaar dat trainer De Boer met enkele van zijn spelers zondagmiddag naar de Koningsweg zullen gaan om de Haarlemse ploeg tegen IEV aan het werk te zien. Advertentie Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56-58 - TEL 6083 Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben op de brief van de Minister van Binnenlandse Zaken, waarin deze op voortvarendheid bij het ontwerpen van een agglomeratie-bestuur voor Groot- Amsterdam aandrong en daarbij actieve medewerking toezegde, een antwoord in gestuurd. Het college concludeert uit deze brief en uit de uitspraken en beschouwingen in beide Kamers tot een grote bereidheid van de wetgever om aan een beroep van de agglomeratie-commissie tot het bij wet in het leven roepen van een bestuurs- voorziening voor Groot-Amsterdam ge volg te geven. Gedeputeerde Staten hopen met mede werking van de minister of/en zijn de partement binnen een termijn van enkele maanden een voorontwerp van wet te kunnen ontwerpen. Het college wijst erop, dat de bestuur lijke indeling van Groot-Amsterdam niet bij hem of de commissie aan de orde is, maar in het wetsontwerp Bijlmermeer, waarover het college al eerder zijn stand punt (de Bijlmermeer bij Amsterdam) ter kennis van de minister heeft ge bracht. Evenwel is een beslissing hierover voor het werk van gedeputeerde staten en de commissie wel van belang in verband met de vraag, welke gemeenten uiteinde lijk erbij betrokken zullen zijn. Het comité kerkconcerten in Santpoort- Zuid heeft woensdagavond een orgelcon cert georganiseerd in „De Hoeksteen". De vaste bespeler van het instrument in deze kerk, Steef Oosterbeek, had een Bach-pro- gramma samengesteld waarmee hij de kwaliteiten van het orgel goed kon laten horen. Kerkorgels met een dispositie van veer tien stemmen lenen zich niet altijd voor het uitvoeren van de z.g. grote orgelwer ken, waarin veel terrassen-dynamiek en klankkleur-contrasten worden vereist. Steef Oosterbeek vermeed deze moeilijk heid en bracht een aantal Choralvorspiele, waarin de helderheid van de stemmen en de evenwichtige ritmiek van Bach goed te volgen waren. In het „Vater unser" kon men genieten van het mooie tongwerk in het Van Vulpen-orgel, dat thans iets van de vroegere scherpte heeft verloren. Het praeludium en fuga in E kreeg een vrij snelle vertolking waardoor vooral het slot niet het verhevene kreeg dat er bij een iets gematigder tempo aan eigen is. De Pastorale mag dan tamelijk bekend zijn, maar Oosterbeek speelde het werk zo verfijnd dat het de luisteraars bepaald pakte. De partita „Ach, was soli ich Sünder machen" eigenlijk een werk voor clave- cimbel deed het op dit helder geïnto- neerde orgel goed. Door de verschillende registers kunnen er zeker zoveel variaties aan gegeven worden als op het oorspronke lijke instrument mogelijk is. Het program ma werd besloten met het praeludium en fuga in D. In het praeludium krijgt men enkele malen de indruk dat Bach en Han del twee zo verschillende meesters hier een raakvlak hebben. De fuga met zijn toccata-karakter kreeg van Steef Oos terbeek een uitstekende uitvoering. Bij de Velsense politie werden de vol gende voorwerpen als gevonden aangege ven: blauw nylon jack, leren vest met bos sleutels, sjaal, ringetje met steen, das, gympak, cowboyriem, butagasfles, linker herenhandschoen, bril in etui, kinder revolver, twee ringetjes, kettinkje, broche, nylon want, parapluhoes, collier met glas kralen, bakfiets, dameshandschoenen, por temonnee met geld en sleutels, armband, passer, hockeystick, damesportemonnee, kinderbril, regenbroek, bos sleutels, jon gensjack, kinderschoentje, zebravink, por tefeuille met foto's, autoped, glacé hand schoenen, kinderwantje, gympak en gym schoen, regenjas, hondehalsband met pen ning, dameshorloge, doos met pakjes mar garine, kussentje, matrasje en lakentje, etui met sleutels. Inlichtingen over deze voorwerpen wor den dagelijks verstrekt aan het hoofdbu reau van politie te Velsen, waar zij even tueel elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur zullen worden afgegeven. BEVALLEN: M. van Hooff-Oldenburg, d., Tuindersstraat 102, IJmuiden (oost); M. J. P. Gigengack-Melis, d., Planeten- weg 302, IJmuiden; J. W. Pickering-van Meel, d., Wouwermanstraat 64, Haarlem; G. J. Molenkamp-Tonk, z., Zwaanstraat 59, IJmuiden. ONDERTROUWD: P. A. Prins, Kompas straat 30, IJmuiden, en B. Slot, Th. Rij- kensstraat 84, Den Helder, t.a. IJmuiden, Kompasstraat 30; J. A. van Ginneken, Heidestraat 24, IJmuiden (oost), en W. M. van Wakeren, Merwedestraat 46, IJmui den, t.a. Alkmaar, Graalstraat 102; H. J. van Oostrom, Copernicusstraat 263, 's-Gra- venhage, en A. H. Dames, van Leeuwen straat 51, IJmuiden, t.a. 's-Gravenhage, Copernicusstraat 263; A. W. J. Demison, Bakkerstraat 57 rd., Haarlem en A. M. Bol, Hagelingerweg 4, Santpoort; C. Olden burg, Burgemeester Enschedelaan 9, Sant poort, en J. M. van Veen, Dijkzichtlaan 1, Santpoort, t.a. Haarlem, Hyacintenlaan 1 A; W. L. Boogaard, Spaarndamseweg 322, Haarlem, en H. de Valk, Paramaribostraat 34, Santpoort, t.a. Santpoort, Paramaribo straat 34; A. J. Harland, Donizettistraat 18, Heemskerk, en S. G. P. van der Heijden, Planciusstraat 32, IJmuiden (oost), t.a. Beverwijk, Waalstraat 117; F. van Ketwich Verschuur, Leidsekade 69 hus., Amsterdam, en K. E. Kramer, Duinweg- of Duivels- laan 27, Santpoort, t.a. Amsterdam, Leidse kade 69 hs.; A. van der Steen, Tussen- beeksweg 34, IJmuiden (oost), en J. Anker, Herculesstraat 15, IJmuiden, t.a. Heems kerk, Jan van Polanenstraat 11; D. Pere boom, Merwedestraat 50, Beverwijk, en A. Hiemstra, Wijkeroogstraat 116, Velsen (noord); J. H. C. Beelen, J. v. d. Berg straat 70, Heemstede, en J. M. van Ame- rongen, Hagelingerweg 169, Santpoort, t.a. Heemskerk, Zeelaan 87; W. C. Barg, Groeneweg 34, IJmuiden (oost) en M. de Bruijn, Gulikersstraat 8, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Hunzestraat 2; W. A. Stet, Pleiadenstraat 85, IJmuiden, en J. Kra mer, Vareniusstraat 4, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Spaarnestraat 15. GEHUWD: J. J. Klut-M. A. G. Lam, Santpoort, Hagelingerweg 37; J. den Dik ken- H. Smit, Heemskerk, Beneluxlaan 152; J. J. van Ommeren-W. B. Valter, IJmuiden (oost), Willebrordstraat 110; H. de Vries- A. A. van der Valk, IJmuiden, Sirenestraat 30; R. B. Kruijer-G. Velde. Velsen (noord), Wijkerstraat 47 B; M. Ver- beek-J. Guijt, Alkmaar, Percivalstraat 100; J. A. van der Linden- C. Koomen, Heems kerk, Zeelaan 55; L. J. J. Nobels- E. J. W. Boontjes, IJmuiden, Lange Nieuwstraat 279; K. Klok-G. Schol, IJmuiden (oost), Piet Heinstraat 86; H. D. Schön- C. C. Baars, IJmuiden, Jacob van Heemskerkstraat 45. OVERLEDEN: S. Th. van Eek, 67 jr., echtgenoot van: J. J. Deelder, Kennemer- laan 176, IJmuiden; K. Visser, 72 jr., echt genoot van: A. Heere, Snelliustraat 4, IJmuiden. ZONDAG 15 NOVEMBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10.00 uur en 17.00 uur: ds. H. van Niel; De Rank, 10.00 uur: Jongerendienst; Beth- lehemkerk, 10.00 uur en 19.00 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10.00 uur: ds. J. M. van den Brink; Petrakerk, 10.00 uur: ds. G. Assies; 17.00 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 uur en 17.00 uur: ds. D. Nieuwenhuis. Chr. Geref. Kerk, kerkgebouw Marconi straat, 10.30 uur en 17.00 uur: M. Vliet- stra. R.K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 uur en 10.30 uur; Petruskerk, 7.00, 8.00, 9.30, 10.30 en 17.00 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8-00 uur: vroeg mis; 10.00 uur: hoogmis; 19.00 uur: vespers; woensdag, 9.00 uur: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14. 10.00 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: Open bare samenkomst; 20.00 uur: Openbare samenkomst (Edisonstraat 14). Onafh. Baptistengem., Doopsgez. kerk, Helmstraat; 16.00 uur: J. A. Visser en Rev. W. Stuart Harris. Gemeente Gods, Cult. Centrum, 10.00 uur: dienst. Geref. Gemeente, Cult. Centrurn, 10.00 uur en 17.00 uur: leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Doopsgezinde kerk, Helmstraat, 19.30 uur: N. Lambo. Pinkstergemeente, Cult. Centrum, 10.00 uur: B. van Beem; 19,00 uur: D. P. Hartendorp. IJMUIDEN-OOST; Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10-00 uur: ds. Gerritsen; 19.00 uur: Opendeurdienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10.00 uur: ds. J. A. Tiemens; 17.00 uur: ds. J. M. van den Brink. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Vareniusstraat 1, 10.00 en 19.00 uur: ds. G- van 't Wout; 12.00 uur: zondags school. R.K. Kerk, H. Laurentius v. Brindisië, Willemsbeekweg; heilige mis 7.30, 8.45 (hoogmis); 10.00, 11.15 en 12.15 uur; 18.00 uur: avondmis. Anthonius Ziekenhuis, 15.15 uur: ds. L. Brink. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 18.30 uur: Openbare lezing; 19.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag, 9.15 uur: Theocratische school; 20.15 uur: Dienstvergadering. Vereniging van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10.00 uur: Verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 20.00 uur: Bijbelbespreking. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstraat, 10.30 uur: ds. J. Heidinga. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10.00 uur: ds. H. P. Huisman; 19.00 uur: ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. C- Meyer; 17.00 uur: ds. J. Knol. R.K. Kerk, St. Joseph, heilige mis om 7.30, 9.00, 10.45, 12.00 en 18.00 uur. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17.00 uur: dienst. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19.00 uur: ds. Van der Made (jeugddienst-. DRIEHUIS: R.K. Kerk, Sint Engelmundus, heilige mis 7.00, 8.15, 9.45 en 11.30 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10.00 uur: ds. A. M. Arntzenius; 19.00 uur: ds. J. Gerritsen; De Hoeksteen, 10.00 uur: ds. G. H. Willenswaard; De Toorts, 10.00 uur: A. Kwak. Volle Evangelische Gemeente, gebouw Hoofdstraat 117, 10.00 uur: Samen komst; 19.30 uur: E- Jongman. Doopsgezinde Gemeente, Hoofdstraat 117, 9.45 uur: ds. P. J. van Schayck. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, Pastorie- weg, 10.00 uur: ds. J. J. Rébel; 17-00 uur: ds. J. C. Maris. BEVERWIJK: R.K. Kerk, St. Agatha, heilige missen om 6.15, 7.15, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; Regina Coeli, heilige missen om 6.15, 7.15, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoog mis), 11.15 uur en 12.15 uur; avond missen om 16.15 uur, 17.15 uur, 18.15 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, heilige missen om 6.30, 7.30, 8-30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoog mis), 11.30 uur en 12.30 uur; avond- Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT EXAMENS Groningen. Doctoraal geneeskunde mej. T. A. E. Zijlstra (Leeuwarden) en de heren O. J. J. Cluysenaer (Glimmen), J. B. Ho ving (Terneuzen), J. H. Nauta (Jutrijp) en N. W. van Putte (Amersfoort). Docto raal: L. A. E. Feher (Roermond), J. H. H. Vermeer (Rotterdam) en H. A. M. Liesker (Schiedam). Rotterdam (Stichting klinisch hoger onderwijs). Arts: mej. A. van der Wielen (Zutphen), H. M- Kluck en J. P. van Waalwijk van Doorn (beiden Rotterdam). Amsterdam (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde: A. van Dorp (Santpoort) en J. van Aarde Meyer (Am sterdam). De heer Van Dorp promoveerde op een proefschrift getiteld „Logische aspecten van het verband tussen vitamine E en de oxidatieve fosforylering". Zijn promotor was prof. dr. E. C. Salter. De heer Van Aarde Meyer verwierf zijn bul op een proefschrift getiteld „Total gastrec tomy for benign lesions of the stomach". Diens promotor was prof. dr. I. Boerema. Diaconessenhuius in Haarlem. Voor de aantekening kraamverpleging zijn geslaagd de zusters: W. Bakker, J. Meijer, A. Mul der, H. Terpstra, S. v. d. Woude. Garantie. De provincie Groningen wil voor 13.500 deelnemen in het garantie fonds ter dekking van de tekorten op de luchtverbinding Eelde—Amsterdam. De gemeente Groningen neemt reeds voor 13.500 deel in het garantiefonds. missen om 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur; St. Jozef, heilige missen om 6.30, 7.30, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16.30 uur, 17.30 uur en 18-30 uur. Oud-Katholieke Kerk, De Opgang, Flo- risstraat, 10.00 uur: hoogmis. Maranatha, Baanstraat 74, 10.00 uur; P. A. van Gent. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 119, 10.30 uur: de heer K. J. Dekker. Volle Evang. Gem., Groenelaan no. 74, dienst om 19.30 uur. Vrije Evang. Gem., Van Riemsdijklaan 122, hoek Plesmanweg, 10.00 uur: ds. Jac. Verboon; 18.30 uur: ds. Jac. Ver boon. Nieuw Apost. Gem., Groenelaan no. 74, dienst om 10.00 uur en 1600 uur; des woensdags om 20.00 uur. Vrijz. Herv. Gem., Prinsessenlaan, 10.00 uur: ds. H. de Nie. Ned. Herv. Gem., Grote Kerk, 10.00 uur: ds. J. van Dok; Irenekapel, 10.00 uur: ds. G. van Schuppen; „De Opgang", 10.00 uur: ds. Th. van Sprang (Heilige Doop; medewerking van Kerkkoor); Jeugdkapel „De Opgang", 10.00 uur: de heer M. de Rooy. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- plein, 9.30 uur: ds. C. Meijer; 10.30 uur: ds. Joh. Knol; Verenigingsgebouw Par- mentierstraat, 10.00 uur: ds. C. Meijer; 17.00 uur: ds. Joh. Knol. Doopsgezinde Kerk, Meerstraat no. 60, 10.00 uur: ds. H. Luikinga. - Chr. Geref. Kerk, Koningstraat no. 119, 9.00 uur: ds. M. Vlietstra; 14.30 uur: ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Handels- en Praktijk school, „De Poort", Laan der Neder landen 122, diensten om 10.00 uur en 19.00 uur. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.00 uur: ds. M. Wendte; 19.00 uur: ds. Th. van Sprang. Prinsessenlaankerk, 10.00 uur: ds. H. de Nie; „De Zandkraai", 10.00 uur: mevrouw ds. ma. A. B. Pool-Bent- veld; „De Opgang", 11.30 uur: de heer H. Burghoorn. Geref. Morgensterkerk, Const. Huygens- straat, 9.30 uur: ds. J. van den Berg; 17.00 uur: ds. J. Borghardt. Vrjjz. Chr. Kerk, „De Zandkraai", Ingenhouszstraat, 11.15 uur: ds. A. C. van Nood. Gebouw „Bloemlust", dienst om 10.00 uur en 16.00 uur. Doopsgezinde Kerk „De Zandkraai", géén dienst. Geref. Kerk, Van Riemsdijklaan, hoek Plesmanweg, 9.30 uur: ds. J. A. Don; 17.00 uur: ds. W. Bakker. R.K. Kerk, St. Laurentius, heilige mis sen om 6.15, 7.15, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18-15 uur. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, heilige missen om 6.30, 7.30, 8.30 uur (kinder mis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. H. Maagd Maria, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11-30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16.30 uur, 17,30 uur en 18 30 uur. Oosterwijk-Meerestein: Chr. L.T.S., Lu xemburglaan, 10.00 uur: ds. J. A. Visser. Apostelkerk, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk, 10 uur: ds. J. Borghardt. R.K. Kerk, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16 30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. Vrydag kwamen in IJmuiden aan: Elbmarshen* Kotka: Bram, Dagenham; Skern, Rotterdam, ledig IJmuiden; Roebiah, Antwerpen; Hoogvliet, Fowey; Bartenstein, Antwerpen; Flora, Halsta- vik; Mercator, Antwerpen; Sea Master, La Co- runa; Cristos, Delfzijl; Tarpenbek, Hamburg; Fram, Sheernes, ledig IJmuiden; Nicolas Fate ras, Marmugoa; Dahomeykust, Hamburg; Seine Lloyd, Bremen; Hurley Beacon, Hamburg; Lady Sonia, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Deborah, Londen; Eminence, Shoreham, met cokebreeze voor IJmuiden; Bruse, Drammen; Defiant, Nor folk met kolen voor IJmuiden; Veritas, Londen. Vrydag vertrokken uit IJmuiden: Laertes, Hamburg; Aubade, Norfolk, ledig IJmuiden; Norina, Philadelphia! Mangen, Gothenburg; Lady Sonia, Ipswich, met kunstmest van IJmui den; Strabor, Rotterdam; Birka, Dagenham; Bram, Dagenham; Vigrafjord, Drammen; Velos, Canada; Helle Skou, Glasgow; Swift, Harlingen; Guineekust, Freetown: Stadt Brake, IJstad; Keizerswaard, Marseille; Martha Ahrens, Rot terdam; Mynias, Rotterdam; Oostenburg, Stock holm; Jans, Londen; Schweiburg, Gothenburg; Pireas, Rotterdam; Bodenstein, Puerto Plata; Neerlandia, Gothenburg. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Rosen- vold. Par, bijlegger, IJmuiden; Oranje Nassau, Southampton; Nora, Stockholm; Esso Emden, Hamburg; Gitana, Londen, ledig IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Diogenes, Antwerpen; Skern, Birkenhead, n>et walsmate- riaal van IJmuiden; Rote, Malmö. VAN DE IJMOND De heer J. H. Meyer uit IJmuiden heeft zijn zestig jaar ervaring in het tex- tielvak thans bekroond gezien met de opening van een bijzonder fraai winkel pand aan de Kennemerlaan. Reeds in 1927 opende de heer Meyer hier zijn eerste zaak aan de Trompstraat, waarna hij de winkel verplaatste naar De Beurs, het laatste gedeelte van de voor-oorlogse Kal- verstraat. Ook deze zakenman werd het slachtoffer van de bezetters, doordat de winkel op hun last eveneens moest wor den afgebroken. Na de oorlog vond de heer Meyer een nieuw onderkomen aan de Kennemer laan, waar hij onder uiterst primitieve omstandigheden met de wederopbouw van zijn zaak kon beginnen. Hij verzuimde daarbij niet het pand steeds bij de veran derende tijdsomstandigheden aan te pas sen, hetgeen in diverse verbouwingen en uitbreidingen resulteerde. Ook heeft hij zich hierbij steeds meer op de dames- stoffen toegelegd. Met als uiteindelijk re sultaat dat hij thans beschikt over een ruime en moderne zaak, waarbij zowel het ex- als het interieur tot een harmo nische eenheid zijn samengevoegd. Onge twijfeld een belangrijke aanwinst voor de Kennemerlaan als winkelstraat.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7