Hoger resultaat bij KVT verkouden? slj IX NKV wil meer zeggenschap voor de ondernemingsraad Tsjecho-Slowakije dient ook lijst in voor Kennedy-ronde - DE BEURS - snuiten weg errrw Meerderheidsbelang voor Krupp in Atlaswerke Leven goedkoper Betalingsbalans van V.S. verbeterd Nota over fiscale harmonisatie Lijempf verwacht hoger dividend Wonolangan geeft weer dividend Schweitzer waarschuwt voor teveel krediet ARKA-praeses vraagt NKV-voorzitter om opheldering Wimpy Europa n.v. Oost-Duitsland bestelt kustvaarders in Groningen „Staathuishoudkunde" spreekt over pensioenen Bonden willen een verhoging van de spoorwegionen Algemeen Fondsenbezit handhaaft zijn positie SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws Verjaardag? DROSTE pastilles altlid welkom DINSDAG 17 NOVEMBER 1964 11 Vriendelijk gebaar? DROSTE pastilles altijd welkom dé surprise... gezond, lekker! Na aanval in rede WALL STREET De Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrie- ken (K.V.T.) heeft in het per 30 juni ge- eindigde boekjaar 1963-'64 hogere omzet ten behaald, zo blijkt uit het verslag. On danks de kostenstijging was het exploita tieresultaat ca. 12'/2 percent hoger dan in 1962-'63. Het saldo der exploitatierekenin gen bedroeg 2.45 (v. j. 2.18) min. Met afschrijvingen was 488.100 454.600) ge moeid en met vennootschapsbelasting ƒ838.700 (ƒ740.200). Er resteert een saldo winst van 974.600 (134.300). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, een dividend op de gewone aandelen van 20 percent in con tanten alsmede 5 percent in gewone on deraandelen, waarvan 1 percent uit de su perdividendreserve (vorig jaar 20 percent in contanten). Op de preferente aandelen wordt voor gesteld 8,8 percent in contanten en 1 per cent in gewone onderaandelen, waarvan 0,2 percent uit de superdividendreserve (v. j. 8,8 percent in contanten). Het ge plaatste gewone aandelenkapitaal bedraagt 2.44 min. (onv.) en het preferente f 1 min. (onv.). De algemene situatie in de Nederlandse tapijtindustrie is, volgens de directie, niet ongunstig. Er bestaat een grote vraag naar vloerbedekkingsartikelen. De concurren tiepositie wordt echter in het binnen- en vooral in het buitenland ongunstiger, in dien nog belangrijke lasten-verzwaringen zouden plaatsvinden. De laatste jaren heeft de directie, vooral door omzetvergroting, de verhoogde kosten kunnen opvangen. Er komt echter een ogenblik waarop de prp- duktie met de huidige personeelsbezetting verdere omzetvergroting onmogelijk maakt. Onder dit voorbehoud ziet de di rectie de toekomst met vertrouwen tege moet. waartoe de grootte van de orderpor tefeuille belangrijk bijdraagt. Advertentie mi 1 Een gisteren verschenen rapport van het N.K.V. over de medezeggenschap in de onderneming bepleit onder meer dat de werknemers enige invloed dienen te krijgen op de keuze van de bedrijfsleiding, bijvoorbeeld via de ondernemingsraad. Ook zal de leiding, volgens de N.K.V.-com- missie die het rapport heeft opgesteld, overleg moeten plegen met de onderne mingsraad wanneer er belangrijke veran deringen in het bedrijf op til zijn die de belangen van de werknemers direct ra ken. Verder zou de ondernemingsraad advi serende bevoegdheid moeten hebben bij het bepalen van de grote lijnen van het promotie- en aanstellingsbeleid Ook wil het rapport een recht van in terpellatie voor de ondernemingsraad en Advertentie Krupp heeft een belang van tachtig per cent in het aandelenkapitaal van de Atlas werke te Bremen scheepsbouwers en fabrikanten van nautische instrumenten verkregen. Zes weken geleden heeft Krupp de laat ste grote onderneming (een kabelfabriek) teruggekocht, die zij na de oorlog als ge volg van het geallieerde besluit om het imperium van deze wapenfabrikant te versnipperen had verloren. De verwerving van het belang in de At laswerke wordt in Duitse economische kringen als een belangrijke toevoeging aan Krupp's naoorlogse industriële imperium beschouwd. Het Krupp-bedrijf, dat geen wapens meer vervaardigt, heeft een jaar omzet van veel meer dan een miljard mark. Het aandelenkapitaal van Atlas is twin tig miljoen mark groot. De laatste koers van de aandelen op de Hamburgse effec tenbeurs bedroeg 362 percent. Advertentie Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand en hoofdarbeiders, zoals het CBS dat maandelijks samenstelt op basis 1959'60 100, gaf van medio september tot medio oktober een daling te zien van 117 tot 116. Deze daling werd vrijwel uitsluitend veroorzaakt door een daling van het in dexcijfer voor aardappelen, groenten en fruit. Voorts trad voor eieren en vlees een lichte prijsdaling op, terwijl een prijs stijging werd geregistreerd voor marga rine. Buiten de voedingssector is nog een stijging van het indexcijfer voor bloemen vastgesteld. Het indexcijfer inclusief ver plichte sociale verzekeringen en loon belasting bleef staan op 115. Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft bekend gemaakt dat het tekort op de betalingsbalans van de Verenigde Sta ten in het derde kwartaal 565 miljoen dol lar heeft bedragen, 117 miljoen minder dan in het tweede kwartaal, maar 186 mil joen meer dan in het derde kwartaal van het vorige jaar. Het ministerie deelde me de dat het derde kwartaal gewoonlijk wordt gekenmerkt door grote uitgaven in het buitenland en door geringe inkomsten uit export. Naar aanleiding van vragen in het voor lopig verslag van de Tweede Kamer be treffende het hoofdstuk financiën 1965 maakt de staatssecretaris van financiën het voornemen bekend over de verschillen de aspecten van de fiscale harmonisatie in E.E.G.-verband, in het bijzonder ook voor wat de omzetbelasting betreft, aan de Staten-Generaal een nota aan te bie den. Het is zijn bedoeling over deze kwes ties van gedachten te wisselen, voordat enig regeringsstandpunt over de richtlijn inzake omzetbelasting zal worden ingeno men. Het bestuur van n.v. Lijempf te Leeu warden verwacht dat het dividend over het thans lopende boekjaar een aanmer kelijke stijging te zien zal geven. Vorig jaar werd vier percent dividend uitgekeerd. Door gunstige transacties heeft de n.v. Cultuurmaatschappij „Wonolangan" in middels in 1964 een belangrijke winst kun nen behalen, waardoor de verliezen van voorgaande jaren volledig zijn ingehaald en de waarde van de aandelen thans boven pari ligt. De dividendbetaling zal over 1964 kunnen worden hervat, aldus een mededeling van het bestuur in de jaar vergadering. De winst in de onroerend goed sector beloopt ongeveer 3 miljoen. Zoals be kend behoort Wonolangan tot de EMS- groep. De directeur van het internationale monetaire fonds (I.M.F.), »Plerre-Paul Schweitzer, heeft maandag gewaar schuwd tegen het in te sterke mate ge bruik maken van kortlopende leningen voor het bevorderen van de handel tussen de ontwikkelingslanden en de industrie landen. Schweitzer sprak in New York op een bijeenkomst van de nationale raad voor de buitenlandse handel. Hij wees op de moeilijkheden waarin talrijke ontwikke lingslanden zich op het ogenblik bevinden doordat ze teveel leningen op korte en middellange looptijd hebben gesloten met hun leveranciers. „Een te grote spreiding van de buitenlandse schuld kan gemakke lijk worden uitgelegd als het bewijs dat een land zijn waakzaamheid laat verslap pen en te ver gaat bij het opnemen van leningen in het buitenland", aldus Schweitzer. een recht van enquête. Het enquêterecht zou ook door de representatieve vakorga nisaties kunnen worden gehanteerd. Verder staat deze N.K.V.-commissie op het standpunt dat de werknemers als groep gezien een recht Van beroep krij gen als de leiding van de onderneming misbruik van recht heeft gepleegd. Hier onder wil men beleidsbeslissingen ver staan, waarbij de grenzen van de rede lijkheid tegenover de werknemers in het bijzonder zijn overschreden, bijvoorbeeld beslissingen over liquidatie, fusie, verkoop of verplaatsing van het bedrijf of inkrim ping van de produktie. Men denkt voor dit recht van beroep niet aan een aparte kamer voor het bedrijfssleven, maar aan de gewone rechter. Verder vraagt het rapport een verscher ping van de publicatieplicht voor de on dernemingen die zal moeten blijken uit de jaar verslaggeving, de balans, en verlies- en winstrekening. De samenstellers pleiten ook voor de in stelling van een vennootschapskamer, die preventief toezicht uitoefent op hetgeen in het prospectus wordt medegedeeld, en achten het noodzakelijk dat de informatie plicht van de ondernemers aan de onder nemingsraad wordt uitgebreid. De voorzitter van de Arka, mr. G. A. A. M. Boot, voelt zich ten zeerste ge griefd door uitlatingen aan zijn adres en aan dat van zijn organisatie, die de voor zitter van het N.K.V., de heer P. Mertens, zaterdag in een feestrede voor de 75 jaar bestaande afdeling Enschede van het N.K.V. heeft gedaan. De heer Mertens had de heer Boot en de Arka in zijn rede beschuldigd van profiteurschap en bedrog. In een uitvoerig telegram aan de N.K.V.- voorzitter heeft de heer Boot opheldering gevraagd. De voorzitter van het N.K.V. had ka tholieke vakbonden, die niet het offer van de aansluiting bij een katholieke vakcen trale willen aanvaarden, op één lijn ge steld met ongeorganiseerde profiteurs. „Er zijn vele goedwillenden bij", aldus de heer Mertens, „en ik weet ook, dat in sommige bonden deze kwestie tijd vraagt.' Maar tegen Boot van de Arka zou ik wil len zeggen: als hij vandaag geen reden ziet om aansluiting te zoeken bij het nieuw gestructureerde N.K.V., heeft hij ons vele jaren bedrogen", aldus de heer Mertens. Gefinancierd door Wimpy Interna' tional, ine (een dochtermaatschappij van J. Lyons and co.ltd) en Bentworth Trust ltd. (verbonden met Hambros Bank ltd), waaronder de Nederlandse vestiging van Bentworth, de investeringsbank Amster dam n.v., is een nieuwe maatschappij ge vormd met als doel de verdere uitbreiding van het aantal Wimpy bars in geheel Eu ropa. De onderneming, genaamd Wimpy Europa n.v., heeft haar hoofdkantoor in Amsterdam en bezit reeds „franchises" in Frankrijk, België, Nederland, Noorwe gen en Zwitserland. Guichetlening. Naar wij vernemen zal de 5lh percent obligatielening groot 75 miljoen ten laste van de gemeente Rotterdam tot de koers van 99,75 percent niet door de banken worden overgenomen. Het betreft hier dus een guichet lening, uit te geven door en voor rekening van de gemeente Rotterdam. De Verenigde Staten, de E.E.G.-landen, de EVA-landen, Japan en Canada hebben gisteren hun geheime lijsten van „uitzon- deringsprodukten" ingediend voor de Ken nedy-ronde van tariefsonderhandelingen. Tsjechoslowakije is tot grote verrassing van alle autoriteiten en afgevaardigden ook met een lijst komen opdagen. Op de lijsten staan de namen van die produkten, waarvoor de afzonderlijke lan den de tariefsverlaging van vijftig percent niet willen toepassen. Vier lidstaten van de Europese Vrijhan dels Associatie Oostenrijk, Denemarken, Noorwegen en Zweden, hebben medege deeld dat zij geen produkten willen vrij stellen van de tariefverlagingen. Zij maak ten echter daarbij duidelijk dat zij van hun belangrijkste handelspartners een ge lijke behandeling verwachten. Oost-Duitsland heeft bij een groep van veertien Groningse scheepswerven een or der geplaatst voor de levering van kust vaarders tot een bedrag van bijna twintig miljoen gulden. In Berlijn is het contract getekend tus sen het Oostduitse staatsbedrijf AHU Transportmachinen D.D.R. en de firma PEJA in Arnhem voor de levering van tien kustvaarders van zeshonderd ton elk en twee schepen van 1050 ton. De firma PEJA treedt op namens de combinatie noordelijke scheepsbouwers „Conoship", waarin veertien scheepswerven in de pro vincie Groningen samenwerken. De Oost duitse bestelling is geplaatst in opdracht van de Deutsche Seereederei. De levering van de schepen zal nog ge heel in 1965 geschieden. Alle vaartuigen zullen door de Oostduitse rederij nog dat zelfde jaar in de vaart worden genomen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.95—10.05, Amerikaanse dollar 3.57—3.61, Cana dese dollar 3.31—3.36, Belgische frank (100) 7,21— 7.26, Zwitserse frank (100) 83.00—83.50, Franse frank (100) 73.10—73.60, Duitse mark (100) 90.05— 90.55, Noorse kroon (100) 49.6050.60, Deense kroon (100) 51.4052.40, Zweedse kroon (100) 69.10 —70.10, Italiaanse lire (10.000) 56.50—58.50, Oosten rijkse schilling (100) 13.86—13.96, Portugese escudo (100) 12.37Vï12.52V2, Spaanse peseta (100 gr coup) 5.90—6.05. Op de E.E.G.-lijst wordt, zo is verno men, verzocht om ongeveer twintig per cent van de geïmporteerde industriepro- dukten vrij te stellen. De lijst van Ameri ka vertegenwoordigt ongeveer een gelijk percentage, doch hierop komen ook stra tegische produkten voor zoals petro leum die niet behoren tot de produk ten, die met andere belangrijke industrie landen worden verhandeld. Op de Britse lijst zou slechts ongeveer vijf percent van de totale Britse industrie-import staan. Canada heeft alleen maar een lijst in gediend van tarief-concessies welke het bereid is aan te bieden. Canada behoort tot de groep landen, die aan de Kennedy- ronde deelnemen, maar niet onderhandelen op basis van een verlaging met vijftig percent over de hele linie. Deze groep wordt gevormd door landen met een bijzonder economische of handelsstruc tuur, die geen gelijke voordelen zouden putten uit wederzijdse tariefverminderin gen. De minderontwikkelde landen, waaron der de niet-geïndustrialiseerde landen van het Britse gemenebest, hebben geen deel name in dit stadium van de Kennedy-ron de. Zij hebben echter de verzekering dat zij de belangrijkste voordelen zullen ge nieten, zonder dat daarbij van hen zal worden verwacht dat zij op hun beurt als tegenprestatie iets aan de industrie-landen aanbieden. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dean Rusk heeft gistereh ge waarschuwd dat een mislukking van de Kennedy-ronde van tariefonderhandelin gen „een concessie zou zijn aan bekrom pen reactie in de internationale gemeen schap." Rusk sprak op de eerste algemene zit ting van de 5!ste Amerikaanse conventie voor buitenlandse handel in het Waldorf- Astoria hotel. De Vereniging voor Staathuishoudkun de houdt haar gewone algemene vergade ring op zaterdag 28 november in Espla nade te Utrecht. Onderwerp van bespre king zal zijn „pensioenvoorziening in de particuliere sector, een analyse van moge lijkheden tot verwezenlijking van waar devaste c.q. welvaartvaste pensioenaan spraken". Hierover zullen pre-adviezen worden uitgebracht door dr. A. van Doorn, dr. W. Eizenga en prof. dr. J. P. van Rooijen. Vergeleken met de koersen die geduren de de niet-officiële beurs voor de hoofd fondsen werden betaald, is de stemming gisteren voor deze groep van aandelen wat tegengevallen. Philips lag hoger in de markt op circa 160 159), terwijl Kon. Olie bijna twee gulden inzakte tot 162.10. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat Philips vrijdag in Wall Street hoger sloot en het feit, dat dit concern donderdag de kwartaalcijfers over het derde kwartaal zal bekendmaken. Ten aanzien van deze cijfers is de beurs optimistisch. Kon. Advertentie De drie erkende vervoersbonden verlan gen een aanmerkelijke verhoging van de spoorwegionen om daardoor een met het bedrijfsleven en overheid vergelijkbaar in- komenspeil te kunnen bereiken. De drie bonden, die met elkaar samen werken in de personeelraad NS, hebben vandaag hun voorstellen voor de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst, die op 1 januari van het volgend jaar moet wor den vernieuwd, bij de NS-directie inge diend. In zijn voorstellen dringt de personeel raad erop aan, om voor het gehele spoor wegpersoneel een collectief prestatiebelo- nings-systeem in te voeren, de vakantie bijslag van vier tot zes percent te verho gen, de gemeenteklas-aftrek af te schaf fen en het aantal verlofdagen uit te brei den. In de voorstellen komt verder een ver langen tot uiting om de vergoeding voor de onregelmatige diensten te verhogen. De personeelraad heeft tenslotte aangekon digd, het vraagstuk van de bezitsvorming voor het spoorwegpersoneel met de be drijfsleiding te willen bespreken. In weerwil van de terughoudende ten dens op de Nederlandse aandelenmarkt en de koersdrukkende invloed die daar van uitgaat heeft het „algemeen fondsen- bezit" in de eerste vier maanden van het op 1 juli aangevangen boekjaar zijn posi tie, zowel wat betreft de omvang van het gemeenschappelijk vermogen als de intrinsieke waarde van het participatie- bewijs, gehandhaafd. Ongetwijfeld was hierbij volgens de beheerders de ruime spreiding van de aandelenportefeuille een factor van betekenis. Uit het zojuist verschenen tussentijdse bericht blijkt, dat het vermogen per 30 oktober 28,6 miljoen bedroeg tegen 28,4 miljoen bij de aanvang van het boekjaar. Converteerbare obligaties maken thans I,6 percent van de totale beleggingen uit. De relatief kleine post van 21.000 aandelen ARCH is inmiddels ter beurze afgestoten. De waarde van de Amerikaanse aan delenportefeuille, in percenten van het totaal der beleggingen, nam toe van II,8 tot 12,1 percent. Mosa De directie van de n.v. porselein en tegelfabriek Mosa deelt mede, dat de gang van zaken ook in het lopende boek jaar bevredigend is geweest. Zij ver wacht dat het dividend niet lager zal zijn dan vorig jaar. (over 1963 werd, zo als bekend, een dividend van 18 per cent uitgekeerd, waarvan 6(4 percent in aandelen). De directie deelt verder mede, dat ge ruchten ter beurze omtrent eventuele fusieplannen op internationale samenwer king in andere vorm op keramisch ge bied, uit de lucht zijn gegrepen. Interwaarden Commissarissen en directie van de be leggingsmaatschappij Interwaarden n.v. delen mede, dat de toeneming van het ge plaatste kapitaal sedert de buitengewone vergadering van 23 oktober zich in ver sterkte mate heeft voortgezet namelijk van f 4,3 min tot 5,8 min nominaal. Intro ductie ter beurze zal onvoorziene om standigheden voorbehouden plaats vin den per 30 november 1964. Het introductie- bericht zal aan het einde van deze week verschijnen. De Meulemeester Het per 31 mei geëindigde boekjaar 1963/ 1964 van de N.V. Nederlandse maatschap pij voor oesterteelt De Meulemeester en Co heeft, de minder gunstige omstandig heden in aanmerking genomen, toch nog redelijke resultaten opgeleverd. Het winst- saldo bedraagt 16.864 (vorig jaar verlies ƒ49.771). Voorgesteld wordt het dividend met tien percent te hervatten (vorig jaar nihil, over 1961/1962 12V2 percent). Het ge plaatste aandelenkapitaal bleef onveran derd 77.420. De totale verzending vanuit Zeeland be droeg in het afgelopen seizoen 5.800.000 stuks oesters (21.207.000), waarvan ook nu weer België de voornaamste afnemer was met 4.480.000 stuks (13.065.000). Olie sloot in Wall Street een halve dol lar lager. Dit werd dan ook duidelijk in de koers van de oliewaarden tot uitdruk king gebracht. Het publiek, Zwitserland alsmede de beroepshandel namen de Phi- lipswaarden uit de markt. De verkopen in de oliehoek kwamen hoofdzakelijk van publieke zijde. Unilever daalde van f 145.50 tot 145.10. Na een prijshoudende opening op 487 zakte AKU in tot 48654. Het advies voor Hoogovens op 575, lag anderhalf punt beneden de gedane koers van vrijdag. De handel in de internationals was kalm. VERHANDELDE FONDSEN 16 nov. 13 nov. Totaal 426 441 Hoger 149 (34,9°/o) 193 (43,7°/o) Lager 168 (39,5«/o) 132 (29,9°/») Gelijk 109 (25,6%>) 116 (26,4<Vo) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 162,00 gb-163,20 Philips 159,60-160,30 Unilever 145,40-146,00 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon. Olie 162,40 gb-162,50 162,80 Philips 160,30-160,50 gl 160,10 Unilever 146,00-146,10 146,00 E. M. S233-244 Alkmaar 16 te Rotterdam. Aalsum 16 te Pladju. Abbekerk 16 v. Antofagasta n. Iquique. Alblasserdijk 17 thv Kaap Corrientes n. Cristobal Acmaea 16 te Beyrouth. Aldabl 17 te Buxos Aires verw. Ampenen 16 v.t Beyrouth n. Napels. Amstelland 14 te Amsterdam. Amstelmolen pass. 16 Ceylon n. Durban. Archimedes p. 16 Azoren n. Rotterdam. Arendskerk 16 v. Mombasa n. Aden. Aristoteles 16 v. Cartagena n. Porto Limon. Artemis 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Avedrecht 16 v. Mena A1 Ahmadi n. Suez. Bengkalis 16 dw. Belaman n. Barcelona. Bennekom 16 v. Kingston n. Matias de Galvez. Bintang 16 v. Penang n. Singapore. Borneo 16 v. Marseille n. Barcelona. Caltex Amsterdam 16 v. Kaapstad n. Barcelona. Caltex Delft 16 v. Pladju n. Damai. Caltex Delfzijl 16 v. Brünsbtlttel n. Rotterdam. Caltex Eindhoven 16 te Bahrein. Caltex Gorinchem 16 v. Kopenh. n. Valparaiso. Caltex Leiden 16 t.h.v. Kreta Bahrein. Camphuys 16 v. Dar Es Salaam n. Beira. Cartago 16 v. Balbao n. Bolivar. Celebes 16 t.a. rede Bedibundur. Ceres 16 v. Bueno Ventura n. Guayaquil. Charis 16 te River Orinoco n. Ciudad Bolivar. Cities Service Valley Forge 17 te Marseille verw. Gorredijk, 16 v. Antwerpen n. New York. Dahomeykust 13 te Amsterdam. Dinteldijk 19 te Londen verw. Diogenes 13 v. Amsterdam n. West Indië. Doelwik 16 v. Rotterdam n. Abadan. Eenhoorn 17 v. Alexandria n. Colombo. Esso Den Haag 16 t.h.v. Kuria Muria n. R'dam. Forest Town 16 v. Bonny n. Wilhelmshaven. Friesland 16 dw. Uiel n. Rotterdam. Gulf Hanse 16 te Port Said verw. Hathor, 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hermes 16 v. Rotterdam n. Antwerpen. Heemskerk 16 te Suez. Holendrecht 16 te Dairen verw. Ivoorkust 16 v. Freetown n. Abidjan. Kelletia 17 v. Pta Cardon n. Matias de Galvez Keizerswaard 13 v. Amsterdam n. Marseille. Kennemerland pass. 16 Quessant n. Santos. Kermia 14 v. Amsterdam n. Trinidad. Khasiella 16 v. New York n. Curasao. Kinderdijk 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Kieldrecht 16 v. Karachi n. Chalna. Kloosterkerk 14 v. Amsterdam n. Kaapstad. Koningswaard 16 te rede Beira. Kosicia 16 te Durban verw. Kossmatella 16 te Rotterdam. Lelykerk 16 v. Antwerpen n. Bremen. Leiderkerk 17 v. Kuwait n. Karachi. Loppersum 16 v Hamburg n. Amsterdam Mariekerk 17 v. Bremen n. Hamburg. Marathon 15 te Amsterdam. Marnelloyd 15 v. Djibouti n. Suez. Memnon 14 v. Amsterdam n. West Indië. Mentor 16 v. Antwerpen n. Amsterdam Naess Tiger 16 v. Amauybay n. Quebec Neder Elbe 16 te Port Said. Neder Rijn 16 v. Port Said n. Beyrouth Neder Waal 17 te Akaba verw. Oberon 16 te Jacksonville verw. Oranjefontein pass. 16 Dakar n. Tenerife. Oranje Nassau 14 te Amsterdam. Overijsel 17 t.a. thv Beira. Philidora 17 te Mena verw. Prins Frederik Willem p. 16 Belle Isle n. Londen. Poseidon 16 te Rotterdam. Provenierssingel pass. 16 Lizard n. Baltimore. Radja 16 v. Aden n. Aqaba. Roebiah 13 te Amsterdam, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Rondo 16 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sarpedon 16 v. Aruba n. Maracaibo. Schiekerk p. 16 Malta n. Port Said. Schielloyd 16 te Londen. Schouten 16 v. Rangoon n. Singapore. Seinelloyd 13 te Amsterdam. Senegalkust pass. 16 Monrovia n. Abidjan. Serooskerk 15 v. Penang n. Aden. Siberoet 16 v. Belawan n. Palembang. Sinon 17 te Pto Cabello verw. Spaarnekerk 17 te Rotterdam. Socrates 17 v. Laguaira n. Pt. of Spain. Solon 17 te Barbados verw. Straat Chatam 16 v. Freetown n. Dakar. Straat Clarence 17 te Singapore verw. Straat Banka 17 te Mauritius. Straat Cumberland 16 v. Mombasa n. Lorenco Marques. Sumatra 16 v. Lourenco Marques n. Durban. Tamara pass. 16 Algiers n. Ceuta. Tara pass. 16 Keywest n. Aarhus. Tero 17 v. Santos n. Buenos Aires. Tweelingen 16 dw. Cherbourg n. Vigo. Ulysses 17 v. Bachaquero n. Van Waerwijck 17 te Tandjung Priok. Vivipara 16 v. Port Said n. La Spezia. Vlist 16 te Bangkok verw. W. Alton Jones 17 te Rastanura verw. Willemstad 16 te Madeira verw. Willem Ruys 17 v. Sydney n. Wellingtona Wonogiri 16 v Marseille n. Casablanca. Wonorato 16 te Bombay verw. Wonosari 17 te Kaapstad verw. Zaankerk 16 te Bremen. Vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.zi. A.K.U Deli M'"i Hoogovens Philips Gen Bez Unilever Dordtsche Petr. K, Ned. Petr. Mij Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheep/. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 AMRO Bank Alg. Bank Ned. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch ïndola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr... Philips Pref Stokvis Tho assen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenburg-Org Billiton Mij. II Aluminium Ltd.. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper Republic Steel. Shell Oil U.S. Steel 110V4 149 486>/2 120,80 573 159,55 144.90 739V2 161,85 103Vs 73,- 138'/« 130 244Vi 128 206,— 111, 232, 500, 129,— 66,60 295 622 420 205a/s 211,50 724 246 9451 132 300V2 321 453 329'/, 413 914V, 273 338 57,70 193a/2 695 174 438 190 985 433 323/s 1511 54 373/8 75% 965/s 93 V, 45Vs 583/4 553/8 Gedane noteringen. (Verstrekt door AMRO Bank) Op de Newyorkse effectenbeurs is sprake geweest van een regelmatige verbetering, die tot het einde voortduurde. Aan het einde van de dag waren de meeste fond sen op hun hoogste punt gekomen. Er werden verschillende records gebroken. De meeste winsten liepen van fracties tot ongeveer drie dollars per aandeel. Er waren fondsen, die zelfs nog grotere avances maaktn. Zowel de Standard and Poor's index als de S. and P 425 indu strials bereikten het hoogste punt van alle tijden. Onder de gestegen fondsen waren nuts bedrijven, elektrische uitrustingen, olies, de meeste chemische waarden, rubber, alu minium, dalingen werden geconstateerd bij spoorwegen en sommige luchtvaart bedrijven. De staalproduktie in de VS is vorige week licht teruggelopen en de industriële produktie was lager dan de vorige maand. Van de 1366 verhandelde fondsen gingen er 632 vooruit, zakten er 454 en bleven er 280 onveranderd. Er waren 106 hoogste waarden van het jaar, elf laagste. De om zet bedroeg 4.870.000 shares tegen 4.860.000 shares op vrijdag. De Dow Jones-gemiddelden waren: in dustrie 880.10 (plus 5.99) spoorwegen 215.98 (min 0.841, nutsbedrijven 154.78 (plus 0.23). Dit jaar worden er naar verwachting bijna een kwart miljoen nieuwe bromfietsen verkocht, hetgeen een stijging betekent van ca. 20 pet vergeleken bij het voorafgaande jaar. Dit blijkt uit de afleveringsstatistiek van de bij de R.A.I.- afdeling bromfietsfabrikanten en -importeur» aangesloten leveranciers. Na een geleidelijke achteruitgang van de binnenlandse verkoop in de jaren 1961'63 ziet het er naar uit, dat in 1964 het recordjaar 1960 toen er 240.000 brom fietsen werden afgeleverd zal worden ge ëvenaard. De Zweedse autoriteiten hebben bekend ge- maakt,- dat de invoer van peren in dit land on beperkt zal mogn plaats vinden met ingang van 23 november. Dat is een week eerder dan aan vankelijk was vastgesteld. Advertentie HOOFDSCHOTEL? VLEES

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11