Conflict in Ouderamstel over Bijlmermeerkwestie AGENDA en bondig^) AMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Inbrekers veroorzaakten fabrieksbrand in Goor TRESLONG-HILLEGOM Harde woorden in gemeenteraad Moeder aangehouden die haar kinderen in de steek liet Lifter doodgereden in de Beemster Vermiste jongens terecht Historie van het studentenleven voor Staphorst Koopman klaagt agent aan wegens mishandeling Gemeenteontvanger van fraude verdacht Winkeldief had buit van vijf jaar bewaard Brandkastkrakers lieten groot bedrag liggen Nog regen en wind DINSDAG 17 NOVEMBER 1964 Haarlem V elsen-1J muiden Beverwijk stofjassen Lichaam in-, sloot langs de weg gevonden lénétitiSl Verkeersincident met een Nederlandse diplomaat in Rio de Janeiro Persfotograaf J. Zeylemaker overleden Kerkelijk nieuws nnmm Bij het onderzoek naar de oorzaak van de brand welke in de nacht van zaterdag op zondag het grootste gedeelte van de fabriek van J. F. Scholten n.v. te Goor in de as heeft gelegd, is gebleken dat inbre kers zich toegang hebben verschaft tot de werkplaats van de technische dienst van dit bedrijf. Zij hebben uit de werkplaats een karretje met een autogeen lasapparaat naar het bedrijfskantoor gereden, waar zich een kluis bevindt. Waarschijnlijk door ondeskundige behandeling van het lasapparaat is de brand, die voor een schade van 9 miljoen gulden heeft aange richt, ontstaan. In overleg met de officier van justitie te Almelo wordt het onder zoek ingesteld door de rijkspolitie te Goor in samenwerking met de districtsrecher che van de rijkspolitie te Almelo. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten De gemeenteraad van Ouder Amstel heeft gisteravond na een vergadering, waarin een verschil van mening tussen burgemeester drs. Visscher en de meer derheid van de raad over en weer tot fel le verwijten leidde, een motie aangeno men waarin zij bij de Tweede Kamer aandringt op het voortzetten van de behan deling van het wetsontwerp Bijlmermeer zoals dat geamendeerd is door het Kamer lid Scheps. De raad uit in de motie zijn verontrusting over het nieuwe plan van minister Toxopeus, dat dinsdag in de Ka mer besproken wordt. Hierin wordt onder meer het deel van Ouderamstel dat ten oosten van de rijksweg Amsterdam Utrecht ligt, tot 1974 bij de hoofdstad ge voegd. Wanneer het wenselijk blijkt de grens van Ouderamstel te wijzigen dient hier voor de normale procedure gevolgd te worden, aldus de motie. Burgemeester Visscher (R.K.) verweet de meerderheid van de raad, die èn het toevoegen van de Bijlmermeer aan het grondgebied van Amsterdam èn het hand' c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam Solist: Hans Richter Haaser (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Love in Las Vegas", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14. 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 Lido, 14, 18.45 en 21.15 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Der Czardaskönig a l. Woensdag 14.30 u.: „De jongen uit het Wilde Westen", a.l. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u.: „Zoeloe 14 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „Meisjes op het slechte pad", 18 j. Studio, 14.15. 19 en 21.15 u.: „Een mes in het water", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de i6de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel Jozef Israels. Weissenbruch. Breitner Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman. Le Fauconnier. Tot 1 december „In t Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Poppe Da- mave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20 21 uur. Dinsdag en woensdag van 21-22 u. grammofoonplatenconcert: Henri Purcell, Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december: Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uus. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw, Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaa! (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 14- 17 u. Bloemendaalsestraatweg 133 (Santpoort) Tot 28 november: Tentoonstelling van schilderijen van Claude Estang. Dagelijks (behalve zondag en dinsdagmiddag) van 10-13 u. en van 14-18 u. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort: vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem: woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem in de krant van vrijdag 13 november). Ogenonderzoek. Van medio november tot in april zal de stichting „Oog en Bril" op grote schaal ogentests houden in kan toren, tekenkamers, studio's en der gelijke. DINSDAG 17 NOVEMBER City, 19.30 u.: „De val van Rome" (één voorstelling). Stadsschouwburg, 10.30 en 14 u.: Op voering van het toneelstuk „De warhoof dige minnaar", door Vestzaktheater, voor leerlingen van het voortgezet onderwijs In de avond filmvoorstelling, 20 u.: „De vruchten zijn rijp". Patronaatsgebouw, expositie en verkoop van handwerken, vervaardigd door de af deling Arbeidstherapie van het Rode Kruis; geopend: van 10 tot 11.30 u., van 14 tot 17 u. en van 19.30 tot 22 u. WOENSDAG 18 NOVEMBER City, 19.30 u.: „De val van Rome" (één voorstelling). Stadsschouwburg, 20 u.: „De vruchten zijn rijp". Patronaatsgebouw, 14.30 u.: ledenverga dering Alg. Ned. Bond van Gepensioneer den. afd. Velsen-IJmuiden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 17 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Plan tage Tamarinde". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Marnie", Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19.30 u.: Stichting Huish.- en Gezinsvoorlichting. Statenhuis, Velserweg, 14 u.: Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting: Cursus Gast en Gastvrouw. Aula Meisjes-Ulo, Grebbestraat. 19.30 u.: Openbare ouderavond Stichting Stedelijke Muziekschool. WOENSDAG 18 NOVEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Plan tage Tamarinde". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Marnie". K.S.A.-gebouw, 20 u.: Bijeenkomst voor de K.A.V. Ver. Geb. Plesmanweg, 19.30 u.: Open bare ouderavond Stichting Stedelijke Mu ziekschool. •Harmonie", Groenelaan, 14 u.: Film middag voor gepensioneerde N.V.V.-leden. haven van de zelfstandigheid van Ouder amstel voorstaat, een duidelijk „ja" of „nee" over het oorspronkelijke wetsont werp niet aangedurfd te hebben. Hij vond dat de grootste raadsfractie (vijf leden) die van de K.V.P., niet met open vizier ge streden heeft en stelde dat haar houding bepalend geweest is voor de houding van enkele K.V.P.-leden in de Kamer bij de be handeling van het wetsontwerp Bijlmer meer en de aanvaarding van het amende ment-Scheps. De raad heeft eigenlijk de minister de gedachte van afsplitsing van Duivendrecht toegespeeld, aldus de burge meester. Tenslotte merkte hij op dat men moest overleggen „of er nog iets voor het zinkende schip te redden was." Wethouder mr. Verkruisen (P.v.d.A.) en vertegenwoordigers van de overige politie ke groeperingen in de raad spraken hun afkeuring en teleurstelling over deze ver klaring uit. Gezegd werd dat de schuld van de moeilijkheden die zich de laatste vijf jaar hoofdzakelijk tussen de K.V.P. fractie en de raadsvoorzitter hebben voor gedaan voor honderd percent bij de bur gemeester ligt. De heer Teunisse (P.v.d.A.) die de verklaring van de burgemeester de nekslag voor de gemeente noemde zei ten slotte dat de fractievoorzitters, om de goe de gang van zaken niet nog meer te ver storen, besloten hadden zich te onthouden van het indienen van een motie van af keuring over het gedrag in deze kwestie van de burgemeester. Advertentie jeans - no-iron - nylon lange - korte en 3/« modellen 1 of 2 rij knoop- en bandsluiting khaki - grijs - groen - blauw - bruin - marine vanaf 14.40 HENSIN Paarlaarsteeg HAARLEM In Den Haag heeft de politie een 34- jarige vrouw aangehouden, die op 5 no vember haar vijf kinderen van een tot ze ven jaar in de steek liet. De moeder ver klaarde haar taak niet meer aan te kun nen. Haar echtgenoot had het gezin reeds enige maanden eerder verlaten. De kinde ren zijn sinds 5 november in een tehuis ondergebracht. (Van ome correspondent) AMSTERDAM. In een sloot langs de Oosthuizerweg in de Beemster is Advertentie Geef uw lievelingsvogel het beste De elfjarige Jacques Kuin en zijn zeven jarig broertje Piet, die gisteren verdwe nen waren, zijn terecht. Eigener beweging verpakte vogelvoedersl maandagmiddag het stoffelijk overschot zijn zij naar de ouderlijke woning terug gevonden van de 46-jarige veehandelaar gekeerd, na de nacht op het land. in een T M Rakker n,'t Yf.vbl,.,, r„,r hut van strobalen, op een paar honderd Wek: u" u j jj GC" meter van huis te hebben doorgebracht, bleken is dat hij zondagavond door een Vrees voor straf op school had de oudste auto is aangereden. De politie neemt aan van de twee, die zaterdag ook al had ge- dat de heer Bakker stond te liften toen sP'ibeld> doen besluiten maandag niet naar hij door de auto werd ireraakt lïii moet sch°o1 te gaan' H'j haa,de zijn broertje 'J WerCl g™' HlJ IT1<?et I over met hem mee te gaan. Lopend zijn op slag dood zijn geweest. De automobi- zij in Medemblik en Opperdoes geweest, list is doorgereden. Het wordt onwaar- Na het invallen van de duisternis vonden schijnlijk geacht dat deze niets van de niet ver van huis een slaapplaats onder aanriidimr zou hehhen remerkt stro' De hele nacht door hebben de aanrijding zou nebben gemerkt. politie en talrijke burgers met auto's tot diep in de Wieringermeer gezocht. (Van onze correspondent) - I STAPHORST Vijf leden van het dis- overschot is gevonden, heeft de politie op puutgezelschap „Atomos" van het Amster- Aangenomen wordt dat de heer Bakker zondagavond de laatste busverbinding naar de Beemster heeft gemist en toen besloot te gaan liften. Een boer, die aan de Oosthuizerweg woont, heeft verklaard dat hij omstreeks half twaalf een man op de ze weg heeft zien lopen die auto's aan hield. Gisteravond meldde zich ook een dame uit Bergen, die omstreeks hetzelfde tijdstip over deze weg reed en een lifter had waargenomen. Vlakbij de plaats waar het stoffelijk de weg sporen van de aanrijding aange troffen. Er lagen glasscherven die ver moedelijk van een koplamp en van een rpit afkomstig zijn. Ook is een deel van een buitenspiegel gevonden. De politie acht het niet uitgesloten dat de automobilist, die het ongeluk heeft ver oorzaakt, het lichaam van de heer Bakker damse Studenten Corps hebben de burge meester van Staphorst, mr. H. H. H. Ha verkamp gisteravond een boek aangebo den waarin de geschiedenis van het Amsterdamse studentenleven in de loop der eeuwen wordt beschreven. Zij spraken daarbij de wens uit dat de burgemeester het boek na lezing een plaats zou willen in.de sloot heeft geworpen om sporen van geven in de plattelandsbibliotheek te Rou JL °"g®val a,t.te ^V,ssen-..J. veen.... opdat de inwoners van Rouveen Daar de auto bij de aanrijding vrij ern-| zich een indruk kunnen vormen van het s beschadigd moet zijn, vraagt de rijks- I leven van de Amsterdamse studenten, politie in Beemster inlichtingen van diege- Dit bezoek was een vervolg op een be nen, die eventueel de wagen hebben zien zoek aan de plattelandsbibliotheek. Eerste- rijden na het ongeluk. jaars leden van Atomos poogden toen ver geefs het boek „Ik, Jan Cremer", ten ge schenke te geven. Zij zeiden, dat in eerste instantie de gang van zaken in Rouveen verkeerd was beoordeeld. Burgemeester Haverkamp, die de studenten te zijnen huize ontving, stelde dit tweede bezoek bij zonder op prijs. Hij toonde zich verheugd over het feit dat alle misverstanden uit de wereld zijn geholpen. Het boek over het studentenleven zal aan de plattelandsbi- AMSTERDAM De Amsterdamse koopman J. de V. heeft zich bij de jus- Miotheek worden aangeboden, titie beklaagd over mishandeling door een politie-agent. Als gevolg hiervan is het eerste lid van de V's duim geamputeerd. Op verzoek van de officier van justitie zal de rijksrecherche een onderzoek instellen. De 35-jarige koopman verbleef donder dag 12 november op beschuldiging van fietsendiefstal in een cel op het hoofdbu reau van politie te Amsterdam. De poli tie zegt het incident zeer te betreuren, doch heeft vooralsnog niet de indruk dat er opzet in het spel is. J. de V. zou enige malen hebben ge vraagd of het bed in de cel kon worden neergeklapt, omdat hij er wegens over vloedig drankgebruik behoefte aan had te liggen. De agent zou toen het luikje van de celdeur dichtgegooid hebben, waarbij de duim van de V. klem zou komen zijn te zitten. De koopman zou hevig hebben gegild. Na enige tijd is hij voor medische behandeling overgebracht naar het Bin nengasthuis. Bij een controle van de administratie van de gemeenteontvanger van Chaam, zijn onregelmatigheden aan het 1 icht ge komen. De gemeenteontvanger is verdwe nen. Waarschijnlijk is hij naar België ge vlucht. De gemeenteraad van Chaam heeft de 45-jarige gemeenteontvanger ge schorst. 90. Het werd al gauw duidelijk, hoe het kwam, dat het negertje zo zwaar moest werken. Achter de struiken was een oli fant in een diepe valkuil terecht gekomen. „Isse mijn olifant," riep het negerjon getje. „Isse d'rin gevallen. Isse niet meer uitgekomen." „Isse errrrg", riep Tutu, die op een tak was gaan zitten om alles goed te overzien. Smekend keek de olifant naar hen op. Spreken kon hij niet, maar in zijn ogen stond te lezen, dat hij om hulp vroeg. „Tja", zei Bram. „Dat is niet eenvou dig..." Hij stond al te bedenken, hoe ze hier in het oerwoud aan een hijskraan of een ta kelwagen zouden moeten komen. Maar Orak lachte stilletjes. Bedaard liet hij zich naast de olifant in de valkuil zakken. Hij gromde een beetje en liet zijn spierballen zwellen. En net toen de anderen zich af vroegen, wat hij van plan was, tilde de geweldige Orak met één hand de olifant omhoog tot buiten de kuil. Tutu draaide van verbazing aan de tak ondersteboven. En het negerjongetje riep luid: „Isse prachtig. Isse rriooi. Isse iets, wat opa moet weten." „Nou, we hebben nogal haast," zei Brammetje, maar er hielp niets aan. Het negerjongetje wilde beslist, dat zij mee gingen. En dat deden ze dus maar. ALS POLLE'S BROEK DR006 IS(<ÓAAN WE NAAR HUIS PIE BRU6 IS EEN SLECHTE WIP NU IS JE 8ROEK WEER NAT De Nederlandse ambassade in Rio de Janeiro is vrijdag enige tijd „geblokkeerd" geweest als gevolg van een incident tussen generaal Americo Fontenelle, hoofd der verkeerspolitie, en de heer S. C. van Nis pen, eerste handelssecretaris bij de am bassade. Volgens de generaal zou de heer Van Nispen, die met zijn auto in een verboden richting reed, hem bijna overreden heb ben en geweigerd hebben aan een order van hem gevolg te géven. Toen de heer Van Nispen tenslotte tot stoppen gedwongen werd, werd hem ver zocht zich vergezeld van een politieman naar het hoofdbureau van politie te be geven om proces-verbaal te laten opma ken. In plaats daarvan, aldus de lezing van generaal Americo Fontenelle, begaf de Nederlandse diplomaat zich naar het gebouw van de Nederlandse ambassade, profijt trekkend van de exterritoriale rech ten. Door ingrijpen van de Braziliaanse mi nister van Buitenlandse Zaken werd de blokkade van het ambassadegebouw later opgeheven. Een Nederlandse woordvoerder wilde niet ingaan op deze officiële lezing, al gaf hij te kennen dat zij niet geheel in over eenstemming met de feiten was. In de Valeriuskliniek in Amsterdam is I na een langdurige ziekte op 57-jarige I leeftijd overleden de heer J. Zeylemaker, fotojournalist in dienst van het A.N.P. Hij is meer dan veertig jaar persfotograaf ge weest. In vakkringen en bij de dagbladen werd zijn werk zeer gewaardeerd. Vorig jaar werd hem de Zilveren Camera toe gekend, de prijs voor de beste Neder landse persfoto op de internationale ten toonstelling „World Press Photo". In Heerlen is een inbraak gepleegd in het gebouw van C. en A. De brandkast was opengebrand en enkele tienduizenden guldens worden vermist. De inbrekers hebben een ander groot bedrag aan geld over het hoofd gezien. Zij waren het ge bouw aan de achterzijde via een rijwiel bewaarplaats binnengekomen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leerbroek H. Zethof te Kockengen. Bedankt voor Peize (toez.) H. L. A. de Wijk te Harkstede-Scharmer. Aangenomen het beroep van de provin ciale kerkvergadering van Zuid-Holland (voorganger Immanuelkerkgemeente te Waddinxveen) dr. A. v. Haarlem te Nieuw Voor behoud draadomroep. Het landelijke comité dat strijdt voor het behoud van de draadomroep is voornemens een audiëntie bij de minister van Verkeer en Waterstaat aan te vragen. Voorts wil het comité zich met leden van de Twee de Kfmer verstaan en hoopt het waar schijnlijk nog deze maand een bespreking te hebben met de centrale directie van de P.T.T. Boerderjjbrand. De boerderij van landbou wer Th. Oud aan de Zwaagdijk in de ge meente Zwaag bij Hoorn is in vlammen opgegaan. Alle zes koeien die op stal stonden zijn daarbij omgekomen. De wintervoorraad hooi, de landbouwge reedschappen en de inboedel van het woonhuis gingen verloren. Kinderpistooltjes. De importeur van de Japanse plasticspeelgoedpistooltjes, de heer S. Koopman uit Bussum, die vorige week door de Amsterdamse kantonrech ter wegens overtreding der vuurwapen- wet tot elf gulden boete werd veroor deeld, zal van dit vonnis niet in beroep gaan. Banketbakkersgoud. Drie Nederlandse ban ketbakkers, de heren G. L. Hendrikse (Amsterdam), F. J. Roos (Bergen) en P. Boonacker (Heiloo), hebben op de Ho- reca-tentoonstelling in Frankfort de hoogste onderscheiding, een gouden me daille, ontvangen. De punten werden be haald voor de verfijndheid van smaak en compositie van het ingezonden gebak en marsepein. Wisse-wasse. Het KRO-radioprogramma „Wisse-wasse" van zondag 8 november heeft geen onjuiste, „laat staan laster lijke uitlatingen" laten horen over de activiteiten van Nederlandse pacifisten, zo heeft de KRO meegedeeld. Deze om roep ziet dan ook geen aanleiding om de P.S.P. gelegenheid te geven om in het KRO-programma van antwoord te dienen. Huwelijksgeschenk. Het huwelijksge schenk van een deel van 't Nederlandse volk aan prinses Irene en prins Hugo zal begin december aan het paar worden aangeboden. Het is een Hollandse kamer voor de flat van het paar in Madrid. Het Irenecomité in Nijmegen heeft voor dit geschenk 50.000,bijeengebracht. Per advertentie. In Monster is een fa brieksarbeider, vader van zeven kinde ren, gearresteerd wegens een poging tot aanranding. Per advertentie had hij een baby-oppas gevraagd die zich moest aanmelden op een avond dat zijn vrouw en kinderen niet thuis waren. Een 16- jarig meisje, dat zich aanmeldde, pro beerde hij met ether te bedwelmen en aan te randen, maar het meisje wist een ruit in te slaan, waarna de buren haar kwamen ontzetten. In een winkel in elektrische apparaten I in Utrecht werd een man op heterdaad I T betrapt toen hij een hoogtezon in zijn tas Joosland, naar Groningfen (nieuwe liet verdwijnen. Hij bleek 'n 45-jarige ar- wijkgem.) (toez.) G. Gazemier te Spijke- beider uit Enschede te zijn, die bekende Plsse' naar Tilburg (toez.) (wijkgem. Zuid) dat hij de laatste vijf jaar een groot aan-1 f Fournier te Bovenkarspel-Groote- tal winkeldiefstallen heeft gepleegd, voor al in het oosten van het land. Hij schatte de waarde van het gestolen goed op f. 20.000. De man bewaarde alles zorgvul dig in zijn huis in Enschede. De politie vond daar onder meer camera's, schrijf machines, transistorradio's, bandrecorders, sieraden en een zeer grote hoeveelheid boeken op wetenschappelijk gebied. Er was ook een gouden armband bij bezet met briljanten, die een waarde heeft van 2.000,De man bekende deze armband in Den Haag te hebben ontvreemd. broek. Bedankt voor Waarder L. Doppenberg te Wilsum (O.). Geref. Kerken Beroepen te Leeuwarden (vak. H. v. Rhijn) E. Jansen te Goes. Benoemd tot vlootpred. ds. C. Stam te Fijnaart die deze benoeming ook aannam. Beroepen te Joure (2 predikantsplaatsen) J. Kunz te Oven Sound en E. Torenbeek te Ter Apel. Aangenomen naar Midsland en West- Terschelling P. Wamelink te Hijlaard. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Klun-dert J. C. v. Ravens- waay te Scheveningen. Het K.N.M.I. deelt mee: Een groot depressiegebied handhaaft zich boven Scandinavië en het ten westen er van gelegen zeegebied. Epn randstoring, die in de afgelopen nacht over de Noord zee trok, deed de wind aan de Wadden- kust tijdelijk nog tot bijna windkracht 9 toenemen. Er stroomde daarbij koudere en drogere lucht ons land binnen. Vanmor gen echter kwam de zachte en vochtige lucht uit het zuidwesten weer opzetten, samen met een storing, die van de oceaan Noord-Ierland bereikte. Het binnendringen van de zachtere lucht gaat weer met re gen gepaard. Op de storing volgt nog een depressie, die vanmorgen op het midden van de oceaan was gelegen. In verband hiermee moet op een voortduren van het onbestendige weer worden gerekend. Er zal af en toe regen vallen bij een tijdelijk weer aanwakkerende zuidwestelijke wind. De temperaturen gaan weer enkele gra den omhoog. WERKRAPPORTEN Maximum-tempera turen o. 5 M X binnen- en buitenland. d "«5 H u. d Neerslag: laatste 24 uur. •So E 01 a ltd BS Den Helder half bew. wnw 12 Ypenburg licht bew. w 13 0,2 Vlissingen half bew. w 13 3 Eelde half bew. wnw 12 4 De Bilt zwaar bew. w 13* 1 Twente licht bew. zw 13 5 Eindhoven onbewolkt wzw 13 3 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 14 23 Helsinki zwaar bew. zo 6 4 Stockholm mist windst. 7 0,5 Oslo mist windst. 3 0 Kopenhagen half bew. w 8 10 Aberdeen geheel bew. w 9 0,5 Londen regen wzw 15 5 Amsterdam zwaar bew. w 13 0,2 Brussel geheel bew. wzw 13 18 Luxemburg licht bew. w 11 37 Parijs motregen wzw 15 6 Bordeaux zwaar bew. windst. 17 0 Grenoble motregen windst. 9 7 Nice licht bew. nnw 8 0 Berlijn zwaar bew. w 10 6 Frankfort zwaar bew. w 12 31 München regen w 9 14 Zürich regen wzw 9 15 Genève regen zzw 10 1 Locarno zwaar bew. ozo 14 0 Wenen regen w 13 3 Innsbruck regen windst. 7 9 Belgrado half bejv. wnw 13 0 Rome mist n 19 0 Barcelona onbewolkt nnw 17 0 Madrid onbewolkt windst. 18 0 Mallorca onbewolkt windst. 22 0 Lissabon onbewolkt no 11 0 Woensdag 18 november Zon op 8.05 uur, onder 16.45 uur. Maan op 16.30 uur, onder 6.03 uur. Maanstanden 19 nov. 16.43 uur volle maan 26 nov. 8.10 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 17 november Hoog water 1.36 uur en 13.56 uur. Laag water 9.34 uur en 21.55 uur. Woensdag 18 november Hoog water 2.17 uur en 14.34 uur. Laag water 10.25 uur en 22.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2