VAN DAG TOT DAG Engeland wil meepraten over een politieke unie Multilaterale kernmacht vormt hoofdschotel in NAVO-gesprek Atlantisch hondgenootschap kan buiten politieke unie ~fknt WERELDNIEUWS 5 sec. na 5 maanden Rapport korter Veiligheidsraad wacht op volledig rapport Vliegtuig van VS boven China neergeschoten Nieuwe afweerraket in Verenigde Staten Vliegtuigwrak met 29 lijken gevonden raatótoel Pcl/yF/cid President Abboed van Soedan exit DINSDAG 17 NOVEMBER 1964 Conflict Syrië-Israel Nederlands voorstel in WEU had geen succes Gezamenlijke wil Geen verdieping Volgens radio Peking -• De Ronson Varaflame Premier geeft u op één vulling 5000 regelbare vuurtjes. Hoog voor pijp, laag voor sigaret, tussenin voor sigaar. Vullen? Pssst. 5 seconden. Klaar. Gas? Dit is het smaakvrije butaan waarvan Havana's houden. Mechanisme? Als een Ronson het niet doet móét het gas op zijn, dat weet men overal ter wereld. Waarschu wing: een Ronson kiest u voor de volgende 20 jaar! Er is al een Ronson Varaflame vanaf f 27.50 (£)p de i k rt/ti/iend m eót, nacAt 9arantie, 2* etmaal. Commissies Wilson tegen Christine Hogendijk juist als St.Nicolaas geschenk! after shave lotion Waarschuwing „West-Duitsland is het centrum van waaruit ex-nazi's proberen het nationaal- socialisme nieuw leven in te blazen". Dat staat in een rapport dat dezer dagen is gepubliceerd door de internationale orga nisatie van ex-verzetslieden in Brussel. In dit rapport zijn de bevindingen neerge legd van een onderzoek dat is ingesteld naar de activiteiten van de neo-nazi's in tien landen. De mededelingen die in het rapport wor den gedaan zijn weinig minder dan ont stellend. Er zouden in de Bondsrepubliek 123 organisaties en uitgeversmaatschap pijen bestaan die het nationaal-socialisme in hun vaandels hebben geschreven. Er verschijnen in West-Duitsland 52 extreem rechtse periodieken die samen een oplaag van 233.000 exemplaren hebben. Er is een organisatie luisterend naar de naam Odes- sa die zich tot doel stelt voormalige SS-ers te helpen. Daarnaast is er een groep werk zaam die Hiag hedt en die haar zegenin gen eveneens over de ex-doodskopmannen uitstort. Er wordt in het rapport scherpe critiek geoefend op de regering in Bonn die in gebreke blijft aan de activiteiten van al lerlei nationaal-socialistische groeperin gen een einde te maken. De reactie van de Westduitse regering is kenmerkend en duidt erop dat de oud-verzetsstrijders een zeer kwetsbare plek hebben geraakt. Het ministerie van Binnenlandse Zaken ont kent de als feiten in het rapport gesigna leerde ontwikkeling. Dat klinkt niet al te overtuigend. Het wordt zelfs bijzonder bedenkelijk als wordt toegegeven dat er inderdaad 52 neo-nationaal-socialistische publikaties in de Bondsrepubliek verschijnen. Dat feit ligt zwart op wit op tafel en kan niet ge loochend worden. Maar, zo luidt de ver ontschuldiging, er zijn er daarnaast zes tig die uit het buitenland komen. Men kan de reactie van de Westduitse regering op een herlevend nationaal-socia lisme niet generaliseren, aangezien die re gering een aantal rechtgeaarde en over tuigde tegenstanders van het rechtse ex tremisme telt. Wel moet worden vastge steld, dat de Westduitse gezagsmachine draait op krachten die voor een deel uit het Duitsland van Hitier zijn overgehe veld. Het is een van de grote fouten der over winnaars, zowel in Oost als West geweest, dat de denazificatie slechts zeer opper vlakkig is doorgevoerd voordat 'n nieuwe Duitse regeringsapparatuur werd getole reerd. Wat ook de intenties van Bonn en Berlijn mogen zijn, zeker is het dat een onbehoor lijk aantal nationaal-socialistische kanker gezwellen is ingekapseld inplaats van weg gesneden. De bonafide figuren in Duitse regeringskringen hebben het daardoor moeilijker dan nodig zou zijn geweest. Het is goed dat op deze onvoltooide zui vering, die steeds gevaarlijker wordende consequenties toont, nog eens de aandacht wordt gevestigd, vooral omdat blijkt dat jongere generaties opnieuw destructieve krachten voortbrengen, ofschoon zij de „gloriedagen" van Hitier niet hebben meegemaakt. Dat wijst op een herleving van verwerpelijke massa-instincten, ge voed door nationalistische leuzen, die toe vallig passen in de tegenstellingen der vroegere geallieerden en door deze eerder worden gestimuleerd dan ontzenuwd. Blijkens de Memorie van Antwoord van de Nederlandse minister van Defensie gaat ons land braaf en lijnrecht door met zijn onschokbare verknochtheid aan de NAVO- principes, wat uiteraard ons allen zou moeten verheugen, ware het niet dat die principes langzamerhand alleen nog door Nederland hooggehouden worden. Althans in de formele en hooggestemde opvat ting, die de zwaarste eisen aan het land stelt. Diverse Europese landen hebben in de loop der laatste jaren aandacht gekregen voor gewijzigde omstandigheden, die van invloed konden zijn op hun defensiebeleid. De verkorting van de diensttijd bijvoor beeld is in verschillende Navo-landen zon der veel gewetensconflicten doorgevoerd, omdat men van mening was dat de de fensieve eisen van „de vrije wereld" zich ontwikkelden in een richting, die een diensttijd van zo lange duur niet meer noodzakelijk deed zijn. In West-Duitsland, waar binnenkort wel licht een wisseling van macht en beleid zal plaatshebben ten gunste van de socia listen, is duidelijk de tendens merkbaar van een drastische aanpassing der mili taire inspanningen aan de landseconomie, zonder nochtans de kracht van het „af- weerschild" der Navo te verzwakken. Vandaar dat Duitsland probeert, de vin ger aan de trekker der atoomwapenen te krijgen. Voor Nederland is die atoom trekker niet interessant, omdat hij onbe reikbaar is. Een verkorting van de diensttijd zou voor Nederland, in de economische situa tie van vandaag, zeer belangrijk hebben kunnen zijn, maar het NAVO-rekensom- metje van de „parate divisies" verzet zich daartegen. Dat die paraatheid theorie blijft, omdat het beroepskader te klein is tegenover de massa's dienstplichtigen, maakt geen deel van het rekensommetje uit. De NAVO-eisen worden op papier ge honoreerd door de defensie-inspanningen die uit de documentatie af te lezen is, maar het' werkelijke effect van die lang durig onder de wapenen zijnde burgers op de militaire paraatheid van Nederland zou een heel ander sommetje te voorschijn brengen. Niettemin, het is argument genoeg voor de minister om de parlementaire aan drang tot verkorting van de diensttijd te weerstaan, tot schade van onze economie en onze arbeidsmarkt en tot hogere kos ten van onze defensie in het algemeen, waarbij de veranderende omstandigheden in Europa op politiek gebied voorzichtig heidshalve worden genegeerd. NEW YORK, (Reuter en A.P.) In New York is gisteren de Veiligheidsraad bijeen geweest om de Israëlische en Syrische klachten te bespreken. Beide landen beschuldigen elkaar van het ver oorzaken van grensincidenten in het af gelopen weekeinde. Zeven Syriërs en vier Israëliërs zijn bij de schermutselingen om het leven gekomen. Syrië beschuldigt Israël ervan na palmbommen te hebben gebruikt. Israël antwoordde bij monde van afgevaardigde Michael Comay dat „het enige doel van de luchtaanval was de artilleriestellingen tot zwijgen te brengen". De zitting is verdaagd totdat het vol ledig rapport van de Palestijnse be standscommissie gereed is. BONN De ministers van Buitenland se Zaken of hun plaatsvervangers van de zeven landen van de Westeuropese Unie hebben maandag in Bonn een verklaring van de nieuwe Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Gordon Walker, aange hoord waarin deze zei dat zqn regering van het begin af wil deelnemen aan elke besprekingen over een politieke unie in Europa. Zij wil meer dan alleen maar in gelicht worden. Nederland heeft positief gereageerd op deze verklaring, die van een zelfde geest getuigt als die van de vorige Britse rege ring. De Britse minister zei dat het zo moet zijn, dat in de W.E.U. de zeven landen elkaar ontmoeten en niet zes het ene andere lid. Zijn Nederlandse ambtgenoot mr. Luns meent dat. samenwerking van de zes op politiek gebied tot de zes beperkt moet blijven, indien het om de bestaande ge meenschappen gaat. Maar als die politie ke samenwerking een ruimer gebied be slaat en niet van supra-nationale aard is, moeten ook andere landen er bij betrok ken worden, met name Groot-Brittannië. De Franse staatssecretaris van Buiten landse Zaken, Deloncle, herhaalde wat zijn minister van Buitenlandse Zaken Cou- ve de Murville eerder had gezegd, name lijk dat voor een gezamenlijke politiek een gezamenlijke politieke wil is vereist. In een gesprek met minister Luns zei de Franse staatssecretaris weinig heil te zien in politiek overleg van de zes op dit ogen blik. De Nederlandse minister zou het daarmee wel eens zijn. De Westduitse minister van Buitenland se Zaken, Schroder, betoogde dat men in de zes moest proberen een begin te ma ken met een discussie over politieke sa menwerking, waarbij de deur voor Groot- Brittannië moet worden opengehouden. Gordon Walker stelde nog dat overleg over toetreding van zijn land tot de EEG pas kan worden verwacht als men in re- dellijkheid mag aannemen dat overleg die toetreding zal leiden. In de middag van deze eerste, geheel aan politieke zaken gewijde, dag is ge sproken over de Sovjet-Unie, het Duitse vraagstuk, de Chinese kernbom en de con ferentie van niet-verbonden landen, die enige tijd geleden in Cairo werd gehou den. Nederlandse suggesties om tot een ver dieping van overleg in de W.E.U. te ko men hebben niet tot een concreet resul taat geleid. Uit een desbetreffend docu ment wilde Frankrijk teveel schrappen. Minister Schroder toonde zich er verheugd over dat zijn Britse ambtgenoot de ver plichtingen van zijn land jegens Berlijn nog eens heeft bevestigd. Vandaag, de laatste dag van deze mi nisterraad van de W.E.U., zouden eco nomische vraagstukken worden bespro ken. Minister Gordon Walker en zijn Bel gische ambtegenoot Spaak nemen niet aan deze besprekingen deel. Wel de voorzitter van de Europese commissie van de EEG professor Hallstein en de commissieleden Marjolin en Rey. PEKING (Reuter) De Chinese lucht macht heeft zondag boven centraal Zuid- China een onbemand Amerikaans vliegtuig neergeschoten. Dit meldde radio Peking gisteravond. Gezegd werd dat het een „onbemand militair verkenningsvliegtuig voor grote hoogten van de Amerikaanse imperialis ten" was. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft geantwoord, dat geen enkel Amerikaans vliegtuig wordt vermist. In bevoegde kringen in Washington acht men het mogelijk, dat het hier een „U-2" van nationalistisch China betreft, die om een of andere reden door de piloot met zijn valscherm was verlaten. WASHINGTON (AFP) De Amerikaan se strijdkrachten hebben een nieuwe ra ket ontwikkeld met een kernkop waarvan de kracht geheim wordt gehouden. De nieuwe raket, de „Sprint", zal deel uit maken van het strategische systeem Nike- X voor het onderscheppen van interconti nentale raketten. De „Sprint" is de afgelopen twee jaar ontwikkeld op de militaire basis Redstond (Alabama). Het Amerikaanse ministerie van Defen sie maakte bekend dat de „Sprint", die bestemd is voor het onderscheppen van in- ter-continentale raketten op zeer grote hoogte, een snelheid heeft die groter is dan die van alle bestaande raketten waar door het mogelijk wordt een intercontinen tale raket in enkele seconden te vernie tigen. LAS VEGAS (AP) Het wrak van een Amerikaans straalvliegtuig dat 28 perso nen aan boord had is gisteren gevonden op een bergtop, ongeveer 25 kilometer ten zuidwesten van Las Vegas. Volgens de eerste berichten waren er 28 slachtoffers. Uit de wrakstukken werden echter 29 lijken geborgen, waaronder het stoffelijk overschot van een baby, die niet op de passagierslijst voorkwam. Advertentie ■:is rj'. '-'5 k 5v y PARIJS De strijd om de MLF, de multilaterale NAVO-kernmacht, is maan dag in Parijs direct bij het begin van de jaarlijkse parlementaire NAVO-conferen- tie begonnen door Couve de Murville, de Franse minister van Buitenlandse Zaken en de Italiaanse secretaris-generaal van de NAVO, Brosio. Couve de Murville die de tweehonderd afgevaardigden uit de zes tien NAVO-landen namens zijn regering verwelkomde, noemde het probleem van de kernwapens het centrale vraagstuk van de westerse defensie en van de huidige ontwikkeling in de NAVO, waarbij hij met klem betoogde dat men geen van de Navo-partners „iets mag opleggen". Brosio, die de deelnemers een overzicht gaf van de huidige stand van zaken in de Atlantische organisatie, schaarde zich Advertentie KHARTOEM (Reuter). De president van Soedan, generaal Ibrahim Abboed, heeft zondag via de radio bekendgemaakt dat zijn functie als staatshoofd door het nieuwe burgerkabinet wordt overgenomen. Een defensieraad van vijf ministers zal Ab- boeds leiding over de strijdkrachten over nemen. Generaal Alchawad Mohamed is benoemd tot opperbevelhebber van het Soedanese leger. Abboed zei dat de nieuwe regering vrije verkiezingen zal uitschrijven en voor een grondwet zal zorgen. Er zal een parlement worden ingesteld. De nieuwe coalitieregering verving op 30 oktober, na een crisis die tien dagen duurde, de militaire regering van presi dent Abboed. Vermoedelijk zal de 64-jarige Abboed naar Londen gaan, waar een zoon van hem studeert. achter het standpunt van zijn voorganger, de Nederlandse voormalige secretaris-ge neraal Stikker, dat een groep landen bin nen het bondgenootschap het recht heeft alleen verder te gaan als de anderen niet willen. Hij voegde er wel aan toe, dat voor elke reorganisatie van de NAVO- structuur instemming van alle partners vereist is. Hierbij tekende hij weer aan, dat tegenstanders van nieuwe opvattingen daarom niet mogen volstaan met neen te zeggen. Ze zullen met tegenvoorstellen moeten komen. De eigenlijke parlementaire discussie begint dinsdag in commissievergaderin gen, die woensdag zululen worden voortge zet, waarna aan het einde van de week in openbare debatten de afgevaardigden moeten proberen een definitieve mening te formuleren en eventueel in een reso lutie neer te leggen. Eventueel, want vorig jaar is de kwestie eveneens diepgaand besproken en toen is men er niet uitgekomen. De voorteke nen zijn ook dit jaar niet gunstig. Zowel de politieke als de militaire commissie gaat zich met het vraagstuk bezighouden. De uitgangspunten voor hun discussies zijn een politiek verslag van de Ameri kaan Lindsay, dat voor de MLF pleit en een militair rapport van de Nederlandse liberale afgevaardigde Couzy, die tegen is, omdat hij een NAVO-kernmacht naast het Amerikaanse arsenaal „overbodig en een verspilling" vindt. De NAVO-opperbevelhebber in Europa, de Amerikaanse generaal Lemnitzer, ging in zijn gebruikelijk militair overzicht op de conferentie niet op het MLF-probleem in. Hij stipte het slechts aan als oorzaak van vele discussies in het afgelopen jaar. Hij meent dat het in de eerste plaats een politiek vraagstuk is dat ligt op het terrein van de regeringen van de NAVO-landen en niet op zijn gebied. Couve de Murville achtte de militaire, economische en politieke vitaliteit van de bondgenoten in de strijd tussen Oost en West van groter belang dan de MLF-zaak. „Die levenskracht is het essentiële punt voor mijn regering," zei hij, „en op dit punt zal zij geen moeite sparen. De oplossing van het Algerijnse vraag stuk en daardoor de repatriëring en mo dernisering van het Franse leger, is vol gens de Franse minister dan ook de voor naamste bijdrage die Frankrijk tot op he den aan het bondgenootschap heeft gele verd. Zónder Frankrijk, dat geleidelijk zijn strijdkrachten aan de NAVO-bevelhebber heeft onttrokken, met name te noemen waarschuwde de secretaris-generaal dat we de organisatie niet kunnen ontman telen of haar doeltreffendheid afbreuk doen zonder de verplichtingen te schen den die we op ons hebben genomen". Duidelijk sprak de secretaris-generaal zich ook uit over de Europese menings verschillen. De NAVO heeft vijftien jaar bestaan zonder Europese unie en kan zonodig verder ook wel zonder, zo meen de hij. De Europese eenheid is voor hem een zaak dje de Europese landen zelf aangaat. De problemen, die met de Euro pese eenwording samenhangen mogen in geen geval de moeilijkheden in de Atlan tische organisatie die van een andere orde zijn nog moeilijker maken. LONDEN (AFP, Reuter) De Britse eerste minister, Harold Wilson, heeft zich maandagavond in een toespraak tégen het denkbeeld van een afzonderlijke Europese kernmacht uitgesproken. „Een voorstel hiertoe is gevaarlijk en het zou leiden tot verzwakking van de NAVO," aldus Wil son. Hij vervolgde: „Het is Engelands stre ven om de thans in de NAVO aan de dag getreden neiging tot afzondering tegen te gaan. Er is niets dat het moreel der leden van 'n bondgenootschap meer aantast dan de neiging tot het vormen van een allian tie binnen dit bondgenootschap. Bovendien zou een dergelijk streven onze Amerikaan se bondgenoten dwingen tot een diep gaande herwaardering van hun houding tegenover Europa". Wilson wees er ook op dat het vormen van een afzonderlijke Europese kernmacht zou leiden tot een verdere verspreiding van kernwapens in de wereld. Hij meent ook dat totstandkoming van een dergelijke macht elke hoop op een verdere ontspan ning tussen Oost en West de bodem zou inslaan. Nabeschouwing Broederlijk naast elkaar liggen ze daar dan in een hoek van de zolder, de oude tent en de nieuwe. Afgedaan, de oude wel licht voor altijd, de nieuwe voor vele, lan ge wintermaanden.' Weemoedig staar ik naar onze oude, vertrouwde tent, die als een goede vriend ons vele, vele jaren zo trouw had gediend. Hij had ons en onze kinderen beschut tegen stromende regen en felle wind, tegen brandende zon en moedig stand gehouden, als een plotseling opkomende storm hem dreigde te torpe deren. Daar lag hij dan, vaal en vuil, maar ondanks zijn hoge leeftijd nog vol komen gaaf. De nieuwe tent, fel oranje en helblauw geeft de grauwe zolderhoek kleur en warmte. Ook hij diende ons trouw gedu rende de laatste vakantie en tijdens vele mooie weekenden. Trergeleken bij de oude geleek deze meer een confortabel huis, van alle gemakken voorzien. Afgescheiden slaapruimten, een eethoek, een keuken, terwijl je onder een aan alle kanten tegen de wind beschuttende luifel prinsheerlijk kon liggen Och ja, wij werden een dagje ouder, de kinderen waren groot, wat meer comfort kwam ons wel toe! En toch, hè, echt kamperen, nee, dat was het niet meer. Echt kamperen was anders. Dan stond je dichter bij de natuur en de natuur was dichter bij jou. Het ware kampeerders- bloed vecht soms tegen het kampeercom- fort van deze tijd. En bij tijden vind je jezelf een slappeling, dat je meedoet en je, al is het dan met lichte wrevel, toch alle artikelen gaat aanschaffen, die heden ten dage zoveel gemak geven en zo ver leidelijk worden uitgestald. Hoewel, is alles wel zo gemakeklijk als het lijkt? Onze oude tent stond zonder moeite in een kwartier. Voor het opzetten van de nieuwe moet je een zekere handig heid en wat technisch inzicht bezitten. Na wat ervaring opgedaan te hebben, ging het vlugger, maar toen wij het de eerste keer deden, leverdén wij een verwoed gevecht met stokken, haringen, scheerlijnen en ritssluitingen, nog stroef van nieuwigheid. Het zweet liep na anderhalf uur ons tap pelings langs de rug, de vermoeidheid had onze gezichten getekend, maar onze tent stond in al haar glorie, kleurig, fier en luxueus! De luifel, strak gespannen, bood schaduw aan onze verhitte lichamen. Het was glorieus! Toen de avond viel en wij ons ter ruste wilden begeven, weigerden de ritssluitin gen van de luifel pertinent. Wij trokken en trokken, maar lukken deed het niet. Zo gebeurde het, dat wij ons ten einde raad met open luifel op onze luchtmatras sen uitstrekten in de hoop, dat het mooie weer zich althans deze nacht zou handha ven... Een uur later schrokken wij wakker van een daverende onweersslag; een he vige storm gepaard gaande met kletteren de regen beukte onze tent. In pyjama ren den wij naar buiten, trokken op gevoel in het stikkedonker de luifelstokken weg en haalden de luifel naar beneden. Aangezien de ritssluitingen ook nu weigerden, zq.i er niets anders op dan elk aan een kant, doornat, staande met blqfe voeten in diepe plassen, de luifel dicht te houden. Zwijgen stonden wij zo, een half uur, een uur, mis schien. De bui trok tenslotte af, de storm ging liggen. Wij trokken onze doorweekte plun je uit en alle kleren aan, die wij bij ons hadden. Zo kropen wij in onze slaapzak ken. Daar hebben wij, toen wij wat warm werden, liggen schudden van het lachen. De eerste nacht in onze luxueuze tent had ons weinig comfort gebracht. Wij hadden ons nog nooit zo armzalig gevoeld! Natuurlijk is het niet zo gebleven. Met wat kaarsvet werden de volgende dag de stroeve ritssluitingen bewerkt en zij heb ben nooit meer dienst geweigerd tot wij de nieuwe tent voor overwintering inpakten en naar zolder brachten. Een bleke zonnestraal valt door het zol derraam, glijdt aarzelend over de beide tenten. Met weemoed denk ik aan de lan ge winter, die komen gaat. Nog even, voor ik naar beneden ga, gaat mijn hand stre lend over het tentdoek; eerst over het nieuwe, kleurige, dan, wat langer, over het vale, oude... Advertentie Veroverend fris.. VERKRIJGBAAR BIJ UW KAPPER. J Brosio die zich over de MLF wat ge nuanceerd had moeten uitlaten, kon dui delijker partij kiezen in de meningsver schillen over de huidige NAVO-organisa- tie. Theoretisch kan een Atlantisch bond genootschap bestaan zonder de militaire organisatie, zo zei hij. Doch dat zou be t„i-0nen dat de NAVO niet meer is dan een verklaring van wederzijdse bijstand zond,.- direct concreet houvast in geval van nood. Mijnongeluk. Tweeëntwintig Afrikaanse mijnwerkers zijn ingesloten in een steen kolenmijn bij Sasolburg in Zuid-Afrika, waar maandag brand is uitgebroken. Vijfling. Een 32-jarige negervrouw heeft een vijfling gebaard in een ziekenhuis te Zavala op Mozambique. De vier jon gens en het meisje maken het goed. De ouders van de vijfling hadden reeds twee kinderen. Bloedziekte. De Amerikaanse keurings dienst heeft de artsen gewaarschuwd dat de veel gebruikte geneesmiddelen, aminopyrine en dipyrone, bij sommige mensen een bloedziekte kunnen verwek ken die dodelijk kan zijn. Botsing. Bij een kettingbotsing in Bezons bij Parijs zijn 29 mensen gewond ge raakt. Eruit. Zeven vooraanstaande communis ten zijn uit de Nieuwzeelandse partij ge treden, omdat ze menen dat de partij leiding te zeer op de hand van China ou zijn "kt Oud >rerrv' Ben .'io ueeft bedankt voor het lidmaatschap j van het hoofdbestuur van Israëls Ma pai-partij. Staking. Zes vakverenigingen van werk- plaatspersoneel van Amerikaanse spoor wegmaatschappijen treffen voorbereidin gen voor een staking, die op 23 novem ber moet beginnen. De vakverenigingen vertegenwoordigen ongeveer 140.000 ar beiders. Spijt. Henry Cabot Lodge heeft gezegd, dat de Amerikaanse republikeinse partij een conferentie bijeen moet roepen om een nieuwe beginselverklaring op te stel len en „terug te keren naar Abraham Lincoln." Overblijfselen. In een heuvel bij het dorp Serjen-Joera in de noordelijke Kaukasus zijn de overblijfselen aangetroffen van een nederzetting uit het derde millen nium voor Christus. Er zijn smalle, met keien geplaveide straatje blootgelegd. Onregelmatigheden De zoon van de Griekse premier Papandreou, die in de Verenigde Staten heeft gestudeerd is afgetreden als onder-minister van coör dinatie. Politieke tegenstanders hebben Andreas Papandreou beschuldigd van onregelmatigheden bij de toekenning van een contract.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3