Sint Nicolaas in Velsen Spannende schaakstrijd van Kijk Uit en Het Oosten COUPONS Togido herstelde zich goed na zwakke start tegen TTB-team Verenigingsgebouw voor Velsen-Noord „Amor, vlinders en haaien BLOUSE- JAPON- EN MANTELSTOFFEN NORMALE PRIJZEN -JUDOCLUB „IJMUIDEN" Gymlokaal in Driehuis gaat bijna 3 ton kosten Zuivering van het rioolwater in Velsen Winkelen in Velsen tot 21 uur Kort IJmondnieuws DEM-team leider in volleybalstrijd Telstar maakt meer verkeersborden noodzakelijk TYBB kwam er ook nu niet aan te pas Architect H. Peters maakt ontwerp Amateurtoneel Wel en wee van agrariërs Grieks schip vroeg hulp, maar redde het zelf Havenberichten Bloemen en groenten Westerse zaken lieden in Moskou Loendsrslooft DINSDAG 17 NOVEMBER 1964 5 Met ijzer geladen schip gezonken MINDER DAN DE HELFT J. L. PLENCKERS, 2e dan, gedipl. leraar van de Nederl. Jiu litsu- en ludobond, geeft iedere woensdag van 26 uur en zaterdag van 16 uur Judoles in de gymzaal van de Moerberg- school, Kerkstraat 1. Leeftijd vanaf 7 jaar. Belangstellenden zijn welkom. Inlichtingen ook dagelijks telefonisch Amsterdam 020-722722 Op zaterdag 21 november zal St. Nico laas in Velsen zijn intocht doen. Tijdens een rijtoer, die door alle gemeentedelen zal voeren, zullen de Sint en zijn gevolg van zwarte knechten door ongetwijfeld duizenden jonge (en oude) bewonderaars kunnen worden begroet en toegejuicht. IJmuiden-Driehuis De traditie getrouw zal de goedheilig man per boot aankorhen en wel om half drie aan de aanlegsteiger bij 't Sludsplein. Wethouder J. van Leeuwen zal 'hier namens het gemeentebestuur van Velsen ter verwelkoming aanwezig zijn. De heer J. J. M. van der Kroft vertegenwoordigt de Velser Jeugdcentrale, welke zoals gebrui kelijk de organisatie van de feestelijke intocht in handen heeft. Na de officiële ontvangst zal te circa kwart over drie de rijtoer door IJmuiden en Driehuis een aanvang nemen. De Sint neemt daarbij de volgende route: (2.45 uur) Sluisplein, Oranjestraat, Bloem- straat, Koningsplein, brug over, Haven kade, Linnaeusstraat, Planetenweg, Gra- hamstraat; 3.05 uur) Kompasstraat, Snelliusstraat, Kennemerlaan, Oosterduinplein, Ooster- duinweg, Velserduinplein, Frans Naere- boutstraat, de Ruyterstraat; 3.25 uur) Zoutmanstraat, Plein 1945, Zeeweg, Tussenbeeksweg, Platanenstraat, Groeneweg, Meeuwenlaan, Kievitlaan, Zeeweg, Waterloolaan, Kriemhildestraat; 3.45 uur) Valeriuslaan, de Genestet- laan, Feithlaan, Driehuizerkerkweg, Da Costalaan, Mamixlaan, Middeloolaan, Aagtevonklaan, van Lenneplaan, P. C. Hooftlaan. Aan deze rondgang zal door drie muziek- dan wel tamoerkorpsen worden medege werkt en wel door de drumband Voor waarts, het tamboer- en pijperkorps van de Christelijke Gymnastiekvereniging „IJmuiden" en de IJmuider Harmonie. Santpoort-zuid St. Nicolaas zal per trein uit de richting IJmuiden aankomen aan het station Sant poort-zuid om kwart over twee. Voorafgegaan door het muziekkorps Soli Deo Gloria wordt de volgende route gereden: Bloemendaalsestraatweg, Kluyskenslaan, Joh. Verhulstweg, Schaepmanlaan, Alb. Thijmlaan, Bloemendaalsestraatweg, Zin- neveltlaan, Rusburglaan, Duinlustparkweg, Bruno Klauwerstraat, Bloemendaalse straatweg, Duinweg, Louise de Coligny- laan, Anna van Saksenlaan, Charl. de Bourbonlaan, Louise de Coliignylaan, Willem de Zwijgerlaan. Santpoort-noord Hierna volgt de rondgang door Sant poort-noord. De Sint vertrekt hier van het station om circa kwart over drie voor een rijtoer langs de Valckenhoeflaan, Burg. Weertsplantsoen, Kerkweg, Kruidberger- weg, Biallosterskilaan, Roos en Beeklaan, Hageveldiaan, J. T. Cremerlaan, Antillen- Advertentie EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 0 oersterke motor met Kema keur 9 licht van gewicht 0 1 jaar garantie 0 grote Stofberging 0 gemakkelijke betaling en 9 100% service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel 4654 De bouw van een gymnastieklokaal voor het lager onderwijs in Driehuis, dat aan de Waterloolaan, ten westen van de Jan Campertschool, komt, zal 275.600 gaan kosten. Het betreft hier de bouw van een stan daardlokaal, dat 'n onderdeel vormt van een plan voor het stichten van een serie gymnastieklokalen in Kennemerland, dat ontwikkeld is op initiatief van de vereni ging van Nederlandse gemeenten als bij drage tot het inlopen van het bestaande grote tekort aan dergelijke lokalen. De directie over de bouw van de loka len zal in handen worden gelegd van de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschap pij. Het rijk zal voor het lokaal in Drie huis jaarlijks 22.200 bijdragen. Op de eerstkomende gemeenteraadsver gadering te Velsen zal de raad beslissen over het door B. en W. gevraagde kre diet ad 275.600 voor de bouw van het gymlokaal in Driehuis. Op enkele kleine onderdelen na is het werk dat een uitbreiding en verbetering van de rioolwaterzuivering te Velsen be oogt voltooid. Bij de twee miljoen gulden, die de raad hiervoor reeds heeft toege staan, zal echter nog een kleine kwart miljoen nodig zijn. Dat een hoger bedrag nodig is dan oor spronkelijk werd geraamd vindt haar oor zaak in de prijsstijgingen, die sedert vier jaar geleden hebben plaats gehad. Maar ook moesten enkele onderdelen, die niet geheel voldeden, worden gewijzigd, ter wijl er allerlei extra kosten bij gekomen zijn. Bij die extra kosten is het aanbren gen van een passende beplanting, ten ein de de installatie een verantwoord esthe tisch aanzien geven. straat, Corantijnstraat, Joh. M. v. Nassau- laan, Crijnsenstraat, Antillenstraat, Bonai- restraat, Overbildtweg, Hagelingerweg, Hoofdstraat tot het einde toe en terug naar de Terrasweg, Narcissenstraat, Voorplaats, Kerkweg, Wulverderlaan, Terrasweg, Molenveltlaan, Schipbroekenweg, Valcken hoeflaan. Het fanfarekorps „Wilhelmina" verzorgt hier de feestmuziek. Velsen-noord Ook in Velsen-noord wordt Sinterklaas ontvangen en wel om kwart voor drie op het tegelplateau aan het Stratingplantsoen. De stoet voor de rijtoer zal worden ge opend door het tamboerkorps „Schulpen- Meerweiden", terwijl naar alle waarschijn lijkheid ook nog zal worden medegewerkt door 'n drumband van buiten de gemeente. De rondrit leidt door de volgende stra ten en wegen: Van Diepenstraat, Dijck- manstraat, Grote Hout of Koningsweg, Schulpweg, Gildenlaan, Holland op z'n Smalst, Tunneltracé, Duinvlietstraat, van Rijs wijkstraat, Melklaan, Krijgerstraat, Stratingplantsoen (noordzijde), Watervliet- straat, Ladderbeekstraat, Verbindings straat, Geelvinckstraat, Meerweidenlaan, Wijkerstraatweg. Advertentie HANDSMEEDWERK van Menno Meyer MARKTPLEIN 7 In Rotterdam is het 140 ton metende motorbinnenschip „Lena" na een aanva ring op de Maas gezonken. De „Lena", geladen met ijzer, kon door de harde wind het tegemoetkomende motorschip „Bas- tiaan Willem" (900 ton) niet ontwijken. De schepen voeren met de voorstevens tegen elkaar, waarna de „Lena" onmid dellijk begon te zinken. Het gelukte de bemanningen van de beide schepen echter om de „Lena" langszij vast te maken aan de „Bastiaan Willem" en het schip de Dokhaven in te slepen. Daar is de „Le na" gezonken. Het schip verdween geheel onder water. De „Bastiaan Willem" heeft geen averij opgelopen. In een uitermate spannende wedstrijd hebben de schaakploegen van het IJmui der Kjjk IJit en het Haarlemse Het Oosten voorlopig de winst gedeeld. Bij de stand 4-4 moesten twee partijen worden afge broken. Vermoedelijk zullen beide teams nog een partij winnen zodat de eindstand dan op 5-5 zal komen. De Kijk Uit-ers hebben nog een heel kleine hoop op een zege omdat de winst in de goed staande partij veel duidelijker is dan het verlies in de slechter staande partij. De beginfase van dit treffen was duide lijk voor de IJmuidenaren. Drs. K. J. Schelhaas profiteerde in een Konings- Indische partij dankbaar van de foutieve taxatie door zijn tegenstander en verover de een stuk. Op bekwame wijze besliste hij de strijd en hielp Kijk Uit daarmee aan een voorsprong, 1-0. Door toedoen van een sterk spelende Th. Hölscher schenen zich gunstige perspectieven voor Kijk Uit te gaan ontwikkelen. De onstuimig doorgaan de Hölscher bezorgde zijn ploeg een 2-0 voorsprong. J. Blok had er ditmaal minder goed het oog in. Zijn rivaal gaf hem geen gelegenheid zijn bekende listigheidjes te lanceren en verkleinde de achterstand, 2-1. P. Lanser moet tegen een Holland se verdediging optornen en deed dit aan vankelijk bekwaam. Hij kwam toch voor mat-problemen te staan en loste deze wel iswaar handig op maar kreeg hiermee toch zo'n slechte stelling dat het slechts uitstel van executie was, 2-2. Tj. de Jong kwam positioneel iets minder te staan maar wist het sterke vijandelijke centrum te onder mijnen. Met welgekozen zetten manoeu vreerde hij de Oosten-man in het nadeel waarna een stukoffer een kansrijke stel ling deed ontstaan. Een onnauwkeurig- heidje van de Kijk Uit-er gaf zijn rivaal nog net de gelegenheid via een eeuwig schaak de remise-haven binnen te lopen: 21/ï-21/ï. Op dit moment had G. Maas zich een iets voordeliger stelling verschaft na een gelijk opgaande strijd, maar er werd tot remise besloten: 3-3. J. Wolters kamp te voortdurend met kleine moeilijkheden en moest een pion prijsgeven. Tot over maat van ramp verspeelde hij nog een stuk en toen was het pleit beslecht, 3-4. De grote strijd aan bord 1 tussen K. Steijn (Kijk Uit) en R. Faase (Het Oosten) gaf van meet af aan een initiatief te zijn van Steijn maar Faase verdedigde bekwaam. Gezien de toestand aan de andere borden moest Steijn een remiseaanbod afwijzen. Hij voerde de moeilijke partij naar een overwinning, 4-4. Zwemstra's kansen op remiese zijn met twee pionnen minder in een afgebroken partij vrijwel nihil. F. J. Walda kon zijn ploeg nog aan een gelijkspel helpen, want zijn tegenstander verkeerde in een hevige tijdnood. Walda stelde zijn teamgenoten niet teleur. Met een ijzige kalmte ging hij Van zaterdag 28 november tot en met 4 december aanstaande zal in de gemeente Velsen de gelegenheid om te winkelen open staan tot negen uur 's avonds. Voor dinsdagmiddag 1 december is ontheffing van de verplichte sluiting verleend. De winkels zullen op genoemde dagen geslo ten zijn van 18 tot 19 uur. tot de aanval over en won op fraaie wijze het nodige materiaal. Toen de tijdcontrole was verstreken had hij voor het verlies van een toren liefst twee lichte stukken en vier pionnen gewonnen! De stelling is voor Het Oosten rijp om op te geven. Kijk Uit—Het Oosten. 1. K. Steijn (wit)— R. Faase (zwart) 1-0, 2. ir. A. Zwemstra S. Bonkenburg afg., 3. drs. K. J. Schelhaas F. O. van Maanen 1-0, 4. F. J. Walda- S. Herfst afg., 5. P. LanserJ. J. van Kampen 0-1, 6. J. WoltersJ. Wolff 0-1, 7. J. Blok—H. J. Mostert 0-1, 8. Tj. de Jong C. Hovingh rem., 9. Th. HölscherH. C. Honsbeek 1-0, 10. G. H. H. C. MaasA. Herfst remise. Totaal 4-4 voorlopig. WATER. Negen leden van de Beverwijk- se filmclub Dubbel Acht hebben elk een filmpje gemaakt over „water": het be langrijke vocht werd op verschillende wij zen belicht, met name als onheil-stichter, als brenger van genot, als onmisbaar ele ment bij diverse sporten en voor de han del en de industrie. Drie leden van de zusterafdeling Zaenden uit Zaandam spra ken hun waardering uit over het gebodene. Arbeid en beloning. De raadszaal van Velsen is voor vrijdagavond 20 november gereserveerd voor de leden van het Poli tiek Jongeren Contact Velsen, wanneer de wetenschappelijke medewerker van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen drs. P. A. Gille een inleiding houdt over het onderwerp: Arbeid en beloning. De aanvang van de inleiding, die georiënteerd is op het werknemersstandpunt, is gesteld op 20 uur. Na deze inleiding zal er door de verschillende frakties gedebatteerd worden over dit onderwerp. Bedrijfsongeval. De 30-jarige P. v.d. K. uit Heemskerk, die werkzaam is als ma chine-bankwerker bij Hoogovens in IJmui den, werd met het losslaan van een spie stuk aan de duowals door het afketsende slagijzer op ongelukkige wijze tegen het hoofd getrofferf. Hij werd per bedrijfsam- bulance naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk vervoerd en aldaar opgeno men. In de volleybalcompetitie van de afde ling IJmond maakte leider DEM geen fout. Tegen VCIJ 2 had de Beverwijkse ploeg het overigens bijzonder lastig. Dat blijkt uit de setstanden 15-11, 15-12 en 15-6. Andere uitslagen bij de heren waren: VCK 1—ODIN 1 0-3 (8-15. 6-15, 10-15); DEM 2—Tyfoon 3 1-3 (10-15, 6-15, 15-13, 8-15); VCJ 4—ODIN 2 2-2 (7-15, 16-14, 13- 15, 16-14); Schorpioen 1Kenn. 1 3-0 (15-5, 15-5, 15-8). Ook bij de dames voert DEM de ranglijst aan. ODIN kon het tegen de sterk aan vallende Beverwijkse ploeg niet houden en moest na vooral in de tweede set grote weerstand te hebben geboden de punten aan DEM laten. De Kennemers 2, een an ders geduchte tegenstander, is nog steeds van slag af. Zelfs DEM 2 kon niet bedwon gen worden. Uitslagen van wedstrijden bij de dames in de afdeling IJmond zijn: Tyfoori 1Kennemers 3 3-0 (15-8, 15-8, 15-0); Tyfoon 2—ODIN 2 2-2 (15-9, 15-12 2-15, 10-15); Kenn. 2—DEM 2 1-3 (9-15, 15-11, 11-15, 13-15); DEM 1—ODIN 1 3-0 (15-2, 15-13, 15-3). Standen in de afdeling IJmond: Heren eerste klas: DEM 1 5 9 14-4 'Tyfoon 2.4 6 10- 5 VCJ 2 5 5 9-10 ODIN 1 5 4 8-10 VCK 1 5 0 3-15 Dames eerste klas: DEM 1 5 10 15-1 VCK 1 5 7 11-7 VCJ 1 5 5 9-10 ODIN 1 5 4 8-10 Kennemers 2 5 2 7-13 DEM 2 5 2 4-13 Tijdens de wedstrijden van de sportclub Telstar neemt het parkeren van auto's in de woonwijk Velserbeek te Velsen zodani ge vormen aan dat het noodzakelijk is re gelend op te treden door middel van het plaatsen van wachtverbodsborden. Hier voor denken B. en W. van Velsen 2200 nodig te hebben, voor welk bedrag zij de raad krediet hebben gevraagd. Advertentie I WOENSDAG - DONDERDAG en VRIJDAG TEGEN van de Beverwijk Modemagazijnen In de overgangsklasse van de tafeltennis- competitle heeft Togido goed werk gele verd door TTB met 6-4 te verslaan. TYBB kon helaas de eerste winst nog niet binnen brengen en moest ook Victory '55 2 met forse cijfers de eer laten. In I B viel een fikse verrassing, waarvoor Togido 3 te kende. Dit team zorgde er voor dat DSB zijn eerste puntje van dit seizoen ver speelde, waarvan HBC haastig profiteerde zodat DSB dit team thans naast zich op de eerste plaats moet dulden In 1 A ging Togido 2 onverdroten voort met het In volledige overeenstemming met de directie van Hoogovens heeft het gemeen tebestuur besloten de bouw van een ver- enigingscentruro in Velsen-noord op te dragen aan het bedrijf voor Openbare Werken van Velsen. Het ontwerp voor het gebouw, te plaatsen op een terrein aan de Grote Hout- of Koningsweg tussen de Gil denlaan en de Wenckebachstraat, zal wor den gemaakt door gemeente-architect H. Peters, die ook belast zal zijn met de leiding van de bouwwerkzaamheden. Men zal zich herinneren, dat in de ver gadering van 2 september j.l. door de ge meenteraad werd ingestemd met de op richting van een verenigingsgebouw in Velsen (noord), waarvan de eigendom Advertentie 99 DE BETREKKELIJK kort geleden opge richte christelijke toneelvereniging „Entre Nous" blijkt zich in de goede richting te ontwikkelen. Zaterdagavond heeft zij al thans in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan een zeer verdienstelijke opvoering gegeven van „Amor, vlinders en haaien", een blijspelletje in drie bedrij ven door Lode van Mare, waarmee regis seur A. Bosman en de spelers een volko men verdiend lachsucces hebben behaald. Het is dan ook een alleraardigste Vor stelling geworden en hoewel het clubje het peil van de gerenommeerde toneelver enigingen uit de IJmond nog niet heeft bereikt, spreekt „Entre Nous" in gezel schap van de overige toch al een aardig woordje mee. Ook al omdat men zo ver standig is zich voorlopig nog niet te wa gen aan stukken, die de spelers zouden noodzaken op het toneel boven hun krach ten te tillen. DIT WAS DUS ook niet het geval met het reeds genoemde blijspel, dat speciaal voor weinig geroutineerde spelers zou kun nen zijn geschreven. De eenvoudige han deling speelt zich af op een meisjespen sionaat, waar de populaire directrice Louise Bergstein dreigt te worden ontsla gen, omdat een ondeugende notaris des tijds bij haar aanstelling de jeugdige leef tijd van Louise heeft verzwegen. Erger nog, hij was zozeer onder haar bekoring geraakt dat hij, teneinde Louise deze be trekking te kunnen bezorgen, haar geboor tedatum op het sollicitatieformulier met twintig jaar vervroegde. De enige manier om de directrice in haar functie te hand haven berust aldus op een kleine meta morfose, waardoor Louise zich ouder zal moeten voordoen dan zij in werkelijkheid is. En op dit kleine bedrog is de inhoud van het blijspel zo ongeveer gebaseerd, waaroij de komst van de met het toezicht belaste Peter van Hasselt dan weer voor de nodige amoureuze perikelen zorgt. ZOALS REEDS VERMELD wisten de spelers dit blijspelletje de passende verto ning te geven, waarbij hun goede rolken- nis al in de eerste taferelen op een se rieuze voorbereiding wees. Van hen wist Jaap Bakker zelfs een bijzonder goede ty pering van het factotum Anton Willems te geven, die hij in een rustige droog-ko- mische trant heeft gehouden, zonder daar bij tot goedkope leut te vervallen. Ton van der Vaart's glundere notaris was iets to neelmatiger en de charmante directrice van Annie Groen-Haasnoot werd niet vol doende los gespeeld. Dit neemt niet weg dat zij met Gré Bakker-Verschoor, Kees Koffeman, Nel van der Ketterij-Anker en Joop van Rijn gezamenlijk toch tot rede lijke prestaties zijn gekomen, waar de ve le toeschouwers zich terecht bijzonder enthousiast over hebben betoond. J. v. D. De leden van de afdeling Velsen en om streken van de Hollandse Maatschappij van Landbouw hebben in Beverwijk ver gaderd. Voorzitter P. Schaap schetste het afgelopen seizoen als gunstig: door de mooie zomer kon het werk vlot worden afgedaan en de oogsten waren snel binnen gehaald; half november zijn aardappelen en bieten gerooid. De veehouders zijn blij met een goede hooioogst. Helemaal tevreden kan men echter niet zijn: de kosten stijgen onrustbarend, wel ke stijging niet mag worden doorberekend bij verkoop van het produkt. De akker bouwers, die hun land hebben geploegd, staan voor een moeilijk probleem, Vant zij weten thans nog niet, waar zij straks aan toe zijn wat de verkoopprijzen betreft. In de laatste jaren is veel vlas geplant; ten aanzien van dit produkt wordt nu ech ter nog een afwachtende houding aangeno men. Hetzelfde geldt voor de contract-teelt van_ doperwten, terwijl de aardappelboe ren menen geducht rekening te moeten houden met een overvoering van de markt. Op de algemene vergadering, die op 12 december in Amsterdam wordt gehouden, zal de afdeling met enkele voorstellen ko men. Zo zal worden gepleit voor een soe peler houding van de overheid ten aan zien van de militaire dienstplic!htiH~ri uit de agrarische sector. De heer Schaap heeft zijn funcfcit neer gelegd; hij is als voorzitter opgevolgd door de heer A. van der Stelt. en beheer t.z.t. in handen van een stich ting zullen worden gesteld. De bouw en de inrichting van een der gelijk centrum, dat voor de ontplooiing van het culturele leven in Velsen-noord van bijzondere betekenis belooft te wor den, wordt mogelijk gemaakt door een schenking van de zijde van Hoogovens. Omtrent de indeling van het gebouw Is overleg gepleegd met de contact cömmis- sie Velsen(noord) van de Velser Gemeen schap, waardoor onder het verenigingsle ven een enquête werd ingesteld. Mede op grond hiervan is vastgesteld dat het ge bouw zalen zal moeten bevatten voor res pectievelijk 350, 100, 50 en 20 personen. Accommodatie voor toneeluitvoeringen en voor film- en diaprojectie zullen tot de inrichting behoren, evenals een gymnas tieklokaal. Dit laatste zal in de eerste plaats ten dienste staan van Hoogovens. Omtrent de aanvang der bouwwerk zaamheden is op dit moment nog niets bekend. De reddingboten Carlot en Prins Hen drik van de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandse Reddingmaatschappij, respec tievelijk uit Terschelling en Den Helder, de sleepboot Holland uit Den Helder en de zeesleper Titan uit IJmuiden zijn van nacht uitgevaren naar het Griekse schip Lamyrefs, een koopvaarder van 7252 bruto registerton, die op de Noordzee om hulp had verzocht. De Griek meldde, dat hij in het stormweer dreef. Enige tijd later, toen de van alle kan ten te hulp snellende vaartuigen reeds goed op weg waren, deelde de gezag voerder van het Griekse schip mede geen hulp meer nodig te hebben, daar men het zelf al geklaard had. De Titan van Wijsmuller, die omstreeks half twee zee gekozen had, keerde vanochtend half vijf in IJmuiden terug. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Edda van Stockholm: Keyser, Sundsvall; Temar, Boston, Zaandam; Geertje Buisman, Helsinki; Robox, Hamina; Bram, Dagenham. Maandag vertrok uit IJmuiden: Neth. Coast naar Rotterdam. Dinsdag kwam in IJmuiden aan: Lu dolf Ol- dendorff van Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Op de bloemenveiling Het Centrum in Beverwijk zijn irissen (White Excelsior) aangevoerd. Het betrof hier een grote par tij, waarvoor ƒ2,55 per bos werd betaald! De noteringen op de groenteveiling wa ren: andijvie 8-14, bloemkool 26-84, spi nazie 95-111, sla 9-23, bospeen 15-38, was- peen 12-32, tomaten 28-117, witlof 90-132, spruiten 35-98. prei 12-26, knollen 10-30, groenekool 7-18, rodekool 7-23, boerenkool 8-26, uien 18-32. breekpeen 6-16. MOSKOU (Reuter) Een groep van 92 invloedrijke Westerse zakenlieden, meren deels Amerikanen, heeft gisteren in Mos kou „zeer .openhartige en vriendschappe lijke" besprekingen gevoerd met Rus sische autoriteiten op het gebied van de handel en de wetenschap. De zakenlieden blijven vijf dagen in de Sovjet-Unie. Ze zullen ook nog spreken met president Mi- koyan en premier Kosygin. boeken van fikse overwinningen en leidt nu met het imponerende gemiddelde van 38-2. TYBB is er tegen Vistory '55 2 bepaald niet aan te pas gekomen. Van Neste zorg de voor een puntje tegen Binken, maar Swart en Bergmans gingen opnieuw met lege handen naar huis. Hierdoor konden de Volendammers dus met 9-1 winnen. TTB-Togido was een spannende aangele genheid, waarin de gastheren lange tijd het beste deel van de strijd hadden. Zij stonden immers nog met 4-1 voor, Togido herstelde zich prachtig. Jan Carel Luining had hierin een bijzonder werkzaam aan deel met drie fraaie overwinningen. Huy- bens won voorts twee maal en v.d Berg moest met één puntje tevreden zijn. A M V J 3 Togido SVP S V E 2 Victory '55 2 U T T C 6 12 6 10 7 10 5 8 6 8 6 8 TTB 66 Smash 4 6 2 V V G A 3 7 2 Hotac 5 0 TYBB 60 DSB-Togido 3 werd voor de gastheren een fikse teleurstelling. Wijnands bleek bij Togido goed in vorm en dat betekende drie winstpunten. Toen ook het dubbel in winst eindigde en Van Zwol Joop Vermo len bedwong, was het pleit beslecht en moest DSB zijn eerste verliespunt incas seren. HBC won met 7-3 van GTTC 2. Hier was Janmaat de sterke man met drie punten, klopte Tol invaller Haanschoten en wist Loeffen Haanschoten en Van Wie- ringen de baas te worden Bij GTTC was Dijkzeul met twee punten weer goed op dreef. VTC bezorgde Bloemendaal zijn tweede nederlaag en deed dit vooral door de niet te kloppen Hes. Invaller Koster bedwong voorts Roald Jacobs en Van Veen, en Dekker wist Jacobs zijn derde nederlaag te bezorgen. Frank Jacobs was bij de gas ten goed voor twee punten. Prowano raakt er duidelijk beter in en bedwong TYBB 2 moeiteloos. Visser won drie maal; Smits en Blom behoefden alleen Neelis een punt te laten. Oranje Zwart hield VGZ opnieuw van de winst af (6-4). Bitter bleef ongeslagen en Blom won twee maal HBC 2 greep zijn kans zijn positie te ver beteren en gaf Fusia met 9-1 geen kans. Hageman en Booms boekten de volle winst, Smit moest alleen Wilms Floet een punt gunnen. De standen: Togido 2 4 8 DSB 4 7 TOG 4 7 HBC 4 7 Oranje Zwart 4 7 Bloemendaal 4 5 Rapidity 4 6 VTC 4 5 H B C 2 4 4 Prowano 3 4 Doko 4 3 Togido 3 4 4 GTTC 4 2 Oranje Zw. 2 3 3 VGZ 4 2 T Y B B 2 4 1 D S B 2 4 1 Heemskerk 2 9 Fusia 4 0 G T T C 2 4 0 Bij de 2e klassers moesten de koplopers het danig ontgelden. In A kreeg Hotac 2 een enorm pak slaag van Shot met 8-2. DSS-Winfried profiteerde hiervan en ver pletterde RKTVU met 10-0. Ook Geel Wit is na zijn zege op HBC 4 nog lang niet kansloos. In groep B kreeg VTC 2 fikse concurrentie van Togido 4 De Velsenaren moesten tegen GTTC 3 met 5-5 een steek je laten vallen. Togido 4 kreeg TOG 2 er met 6-4 moeizaam onder en staat nu naast VTC op de eerste plaats. Alleen in C kon koploper Prowano 2 zich handhaven door Fusia 2 met 8-2 kansloos te slaan. Uitslagen Overgangsklasse: TTB—Togido 4-6, TYBB— Victory '55 2 1-9. IA: D?B 2—Togido 2 0-10, VGZ—Or. Zw. 4-6, HBC 2—Fusia 9-1, GTTC— TOG 4-6. IB: DSBTogido 3 5-5, Prowano TYBB 2 8-2, VTC—BI.daal 7-3, HBC—BTTC 2 7-3. 2A: Rijtelbi—TYBB 3 4-6, DSS-W.—RKTVU 10-0, Prowano 3—VTC 3 4-6, HBC 4—Geel Wit 2-8, Shot—Hotac 2 8-2. 2B: TOG 2—Togido 4 4-6, Spweb 2—CTTC 2 6-4, HBC 3—Johez 7-3, GTTC 3—VTC 2 5-5. 2C: Togido 5—VTC 4 9-1, VGZ 2Spweb 2-8, Prowano 2Fusia 2 8-2, CTTC—Rapidity 2 4-6, Hotac 3—TYBB 4 9-1. 3A: Togido 7—HTC 4-6, Alliance—HBC 5 5-5, Droste—GTTC 4 '8-2, Shot 2—DSS-W. 9-1. 3B: TOG 4—Togido 6 9-1, Sn.bal—Bl.daal 2 3-7, Droste 2Spweb 3 4-6, Prowano 4HTC 2 5-5. 3C: RKTVU 2—VGZ 3 7-3, Fusia 3—CTTC 3 6-4, VTC 6—Doko 2 2-8, TYBB 5—Johez 2 5-5. 3D: Togido 8—TOG 5 10-0,CTTC 4—RKTVU 3 5-5, Heems kerk 2—Hotac 4 7-3, VTC 5—Sido 6-4. 4A: TCD— Bl.daal 3 6-4, PWS 2—HBC 7 1-9, Alliance 2— GTTC 7 4-6. 4B: Geel Wit 3—VTC 9 8-2, HBC 6— Prowano 5 5-5, Bl.daal 4Spweb 5 6-4. 4C: TCD 3—PWS 3 4-6, v Nispen 2—GTTC 5 0-10, DSS-W. 3—Spweb 4 1-9. Geel Wit 2—Alliance 4 5-5. 4D: VTC 7—Te Zaanen 3 3-7, Johez 3— HBC 8 0-10, PWS—TOG 6 4-6. 4E: VTC 10— Sido 3 3-6, TCD 5—CTTC 5 0-10, Fusia 6—CSV 4 5-5, Doko 5Prowano 6 1-9. 4F: Fusia 4Rapi dity 4 5-5, VGZ 4—Alliance 3 3-7. 4G: Heems kerk 3—VTC 8 4-6, Fusia 5—Sido 5 7-3, RKTVU 4—CSV 5 7-3, v. Nispen—VGZ 5 10-0, VGZ 3— Rapidity 3 2-8. Dames: TOGTe Zaanen 9-1, HBC—Johez 10-0, Prowano—VGZ 10-0. 3. TOG 2— Doko 7-3, TCD—Prowano 2 8-2,GTTCMeertr. 10-0, Spweb—Bl.daal 5-5. 4. VTC 3—VTC 4 0-10, GTTC—HBC 2 10-0. Junioren 1: Alliance—TYBB 5-0 2ATogido 2TYBB 2 5-0, Or. Zw.—Spweb 3 5-0, HBC 2—GTTC 0-5, Spweb 2—Alliance 3 3-2. 2B: VTC 2—CTTC 0-5, Sido— Fusi£| 2^3, CTTC 2—Heemskerk 1-4. 3A: VTC 6—CTTC 4 2-3, Rapidity 3—Heemskerk 2 3-2. CTTC 6— Fusia 3 0—5 3B: CTTC 3—Doko 2 4-1. 3C: TYBB 3—VTC 4 1-4. DSS-W.—GTTC 2 3-2, TOG— Spweb 4 3-2. 3D: TOG 2—GTTC 4 3-2. TCD— Alliance 4 5-0, HBC 3Togido 3 0-5, GTTC 3 Te Zaanen 0-5.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5