als het om sparen gaat FF il Werkgeversbonden in verklaring: Bescherm werknemers door zo groot mogelijke openheid" Lips/Gispen weer 12 pet - DE BEURS - Buschauffeur stookt kan beter stoken Verbetering werkwijze van de ondernemingsraden bepleit Hoofdgebouw van Meyerink bracht 1.5 min op Saldo schatkist steeg tot 851 min Mobiloil gaat bij Terschelling boren Belang Interunie in Ver. Staten verder vergroot Van Wijk en Heringa aflopend beursfonds Nestlé sticht een dochter in Purmerend Olie in herstel Temco penetreert op gasmarkt Zwolsman stopt met TV- uitzendingen Pariwaarde gulden SCHEEPVAARTBERICHTEN Directie Haven- en Handelsinrichtingen Mulder-Vogem Kort economisch nieuws WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 15 In een gezamenlijke verklaring over de medezeggenschap hebben het Ver bond van Nederlandsche Werkgevers en het Centraal Sociaal Werkgeversverbond vandaag gezegd, dat zij in overleg willen treden over een verdere bescherming van de belangen van de werknemers. De verbonden menen dat in algemene zin de bescherming van de werknemers liggen in: Bedrijfsnieuws Weekstaat Ned. Bank Hoger Eén commissaris over Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u een goede baan! KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. In Rijswijk WALL STREET Advertentie MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Een zo groot mogelijke openheid van de ondernemer over het door hem ge voerde beleid. Dit betekent een geregeld mededeling doen over de gang van zaken en een voor dit doel afgestemde behandeling van de inhoud van het jaarverslag. Het kader dient hierbij be hoorlijk te worden betrokken. Een goed systeem van sociale ver zekeringen, die de werknemer be schermt tegen de financiële gevolgen van de calamiteiten. Een arbeidsovereenkomstenrecht dat de werknemer tegen onredelijk handelen beschermt. De bereidheid van (le arbeiders een opti male arbeidsprestatie te leveren. Advertentie Onvoorziene omstandigheden voor behouden zullen de resultaten over 1964 van alle bedrijven van Lips en Gispen n.v. tezamen weinig afwijken van die over 1963, toen het dividend op 12 per cent werd vastgesteld. De gang van zaken bij de Nederlandse bedrijven is in 1964 tot nu toe in de meeste sectoren bevredigend geweest. Zowel de orderontvangst als de omzetten bewegen zich op een hoger niveau dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar, aldus de directie in een tussentijds bericht. De werkmaatschappij Staalmeubel heeft haar nieuwe fabrieks- en kantoorcomplex te Roden in gebruik genomen. Maatregelen om de produktie te rationaliseren en ver der te mechaniseren hebben tezamen met de gestegen omzetten de krimpende winst marges gecompenseerd. In de vergadering van Desseaux (Tapijt- fabrieken) is meegedeeld, dat de eerste drie maanden van het op 1 juni begonnen boekjaar 1964-1965 gunstig zijn verlopen. Zowel de omzet als de resultaten liggen ongeveer 30 percent hoger dan in de over eenkomstige periode van het vorige boek jaar. In de nabije toekomst zal Desseaux een begin maken met de verwerking van nylon en andere synthetische vezels in de „tufted"-sector. De veiling van de onroerende goede ren van de N.V. Verenigde Nederlandse Textielbedrijven J. W. Meyerink en Co te Winterswijk in liquidatie, heeft ruim anderhalf miljoen gulden opgebracht. Het hoofdgebouw van het grote fabrieks complex te Winterswijk werd samen met kantoren en dergelijke voor 1.151.056 gekocht door een Amsterdamse make laar in opdracht van een niet met name genoemde gegadigde. land De verbonden menen dat in ons een behoorlijk arsenaal van mogelijkheden ter bescherming van de belangen van de werknemers ter beschikking staat. Pers, radio en t.v. brengen in ons land een on redelijk handelen van de ondernemer met welhaast onfeilbare zekerheid aan het licht. De werking van de publieke opinie doet de rest. Ondernemingsraden In hun verklaring denken de verbonden in de eerste plaats aan een verbetering van de werkwijze van de ondernemingsraden, waarbij aan de orde kunnen komen: Het vaststellen van een minimumaantal vergaderingen, de toelating van deskun digen, de instelling van een dagelijks be stuur en de communicatie van de leden van de raad met het personeel van de onderneming. Verder kan, aldus de ver bonden, worden overwogen om de wette lijke verplichting tot het instellen van een ondernemingsraad te verscherpen. De verbonden denken in de tweede plaats aan een bescherming van de werknemers als bij een ondernemingsbeslissing hun be- Blijkens de weekstaat van de Neder landsche Bank per 16 november is het tempo, waarin de bankbiljetten terug vloeien, sterk verminderd. De terugkeer heeft in de afgelopen week 41 min be dragen, waardoor de stand van de chartale circulatie thans op 6464 min is gekomen. De goud- en deviezenvoorraad verminder de met circa 12 min tot 7056 min, waar van onveranderd 5842 min aan goud. Naar de rekening „andere ingezetenen" vloeide 14 min af, waardoor deze reke ning op 42 min kwam. Het betalingsverkeer met het rijk ont trok 101 min aan de markt. Hierdoor steeg het saldo van de schatkist tot 851 min. Doordat de banken 233 min rente loos bij de Nederlandsche Bank moeten aanhouden in verband met het overschrij den van het kredietplafond, hebben de ban ken 57 min dure voorschotten moeten opnemen. De stand van deze rekening be draagt thans 61 min. Het tegoed van de banken bij de centrale bank daalde met 30 min tot 280 min, zodat er nog enig surplus is overgebleven. De geldmarkt is iets gemakkelijker. Geld- kringen verwachten hierin voor de komen de dagen weinig verandering. Het tarief voor daggeld (call money) is vandaag wederom met een half percent verhoogd tot drie percent. Doordat de banken 233 miljoen renteloos bij de centrale bank moeten aanhouden als ge volg van het overschrijden van het kre dietplafond, is de geldmarkt aan de krap pe kant. Hierbij komt nog dat gelden wor den onttrokken voor Sint Nicolaas-aan- kopen. Mobiloil gaat boren ten zuiden van Ter schelling. Een drijvend boorplatform, de Bill Dordan" dat speciaal ontworpen is voor boringen in ondiep water, wordt naar de nieuwe boorlokatie gebracht, in de Wad denzee enkele kilometers ten zuiden van Terschelling. De boorwerkzaamheden zul len worden uitgevoerd door Placid Oil In ternational Ltd. Het boorschip wordt met hoog water naar de lokatie gesleept en daar aan de grond gezet voor de duur van de boring. langen de omstandigheden in aanmer king genomen kennelijk zijn verwaar loosd. Deze gevallen behoren tot de uit zonderingen, maar door de publiciteit die er aan wordt gegeven krijgt de buiten staander de indruk dat zij veelvuldig voor komen en dit ondermijnt het vertrouwen in het bedrijfsleven. Daarom zijn de ver bonden bereid, mede te zoeken naar een constructie die een onbevooroordeelde me ning mogelijk maakt en ook de mogelijk heid opent om bij verwaarlozing van de belangen van de werknemers tot een pas sende regeling te komen. De inkomsten van de n.v. Internatio nale Beleggings Unie „Interunie" heb ben zich in de periode 15 juni-15 oktober zodanig ontwikkeld dat, behoudens on voorziene omstandigheden, op uitkering van een bevredigend dividend mag wor den gerekend. Het geplaatste kapitaal van de vennoot schap is in vier maanden toegenomen van 109 min tot f 111,6 min en het vermogen van 415 min tot 436 min. De waarde per aandeel, inclusief kosten van afgifte, bedroeg op 15 oktober 205,50, tegen f 200 op 15 juni. In de beleggingspolitiek is de lijn van het eerste halfjaar doorgetrokken. Het per centuele belang in de Verenigde Staten werd verder vergroot tot 35,1 percent van het vermogen (ultimo 1963: 31,5 percent), waardoor thans circa 40 percent van het vermogen in de Verenigde Staten en Ca nada is belegd. In de verdeling van de be leggingen over de bedrijfstakken is vooral het accent gelegd op de sectoren petro leum, chemie en farmacie. In Nederland werd het belang bij Dik kers, Rotterdamsche Droogdok en Smit's Transformatoren verminderd met nom. 40.000 van elk. Uit emissies werden 5000 stuks aandelen AMRO-bank en nom. 100.000 Ned. Kabel verworveh. Het belang bij Nederlandse waarden daalde tot 39,1 (eind 1963: 41,3) percent van het vermogen, waarvan 19,7 (20,3) percent Nederlandse internationale fondsen. De netto intrinsieke waarde van de aandelen van de Beleggingsmaatschappij Unitas N.V. be droeg op 16 november 515. Dit komt overeen met een pro forma afgifteprijs van f 536. Van Wijk en Heringa n.v. te Leiden, onderdeel van de E.M.S.-groep, telt op het ogenblik nog maar één commissaris. Deze, de heer D. de Rooij, deelde ih de gisteren gehouden buitengewone ver gadering van aandeelhouders mee, dat de heer P. van Cleeff twee weken ge leden uit de raad van commissarissen is getreden, waardoor het aantal leden tot een minimum is gereduceerd. Deze mededeling baarde in de verga dering nogal wat opzien. Waarom, zo vroeg de vergadering zich af, is aan dat aftreden niet eerder ruchtbaarheid gege ven. Een aandeelhouder zag hierin een gebrek aan hommage tegenover de aan deelhouders. De heer De Rooij verklaar de nog, dat de heer Van Cleeff zijn func tie als „handelscommissaris" heeft neer gelegd, omdat het Leidse textielbedrijf geen handelsbetrekkingen meer onder houdt. „Van Wijk en Heringa is eigenlijk een ontwikkelingsmaatschappij in onroe rend goed geworden, en er zijn in dat verband voor aandeelhouders nog wel enkele mogelijkheden". Aandeelhouders kregen de toezegging dat er, indien enigszins mogelijk, een di vidend zal worden uitgekeerd. De heer De Rooij achtte het overigens wel voor de hand liggend, dat Van Wijk en Heringa een aflopend beursaandeel vertegenwoor digt. Uitvoerig werd nog gesproken over de dezer dagen verschenen tussentijdse ba lans. Wat de taxatiewaarde van het on roerend goed betreft merkte de heer De Rooij nog op, dat deze afhankelijk is van de bestemming, die de gronden in de toekomst zullen krijgen. Vermoedelijk zal de uiteindelijke waarde nog liggen boven de 12% min. Twee Zwitserse maatschappijen, Nestlé Alimentana Company S.A. in Vevey en Plastic Holding S A. in Bazel, hebben een Nederlandse dochteronderneming opgezet onder de naam Proplasto N.V. in Purmer end, zo blijkt uit de Staatscourant. Deze vennootschap heeft een maatschappelijk kapitaal van 5 miljoen, waarvan 1 miljoen is geplaatst en in contanten vol gestort. In dit kapitaal neemt Nestlé deel voor 900.000 en Plastic Holding voor 100.000 Er zullen plastic verpakkingsartikelen worden vervaardigd volgens een Zwitsers procédé. Hiervoor is in Purmerend pro- duktieruimte gecreëerd op het terrein van de Koninklijke Hollandia, fabriek van melkprodukten en voedingsmiddelen, een meerderheidsbelang van Nestlé. Men hoopt spoedig met de produktie te beginnen. De stemming voor de internationale waarden is gisteren bij de opening voor de meeste hoofdfondsen aan de vaste kant geweest. Koninklijke Olie, «welk fonds de voorgaande beursdagen flauw in de markt heeft gelegen, gaf een koersherstel te zien tot ca. f 163 161.80). Dekkingsaankopen droegen hiertoe bij. Verder nam het pu bliek wat stukken in de oliehoek op. Unile ver was vast op 146 144.90), mede door dat dit fonds in Wall Street hoger sloot.- Philips gaf een verbetering te zien tot 160 159.50), dit op de naderende (don derdagmorgen 19 nov.) derde kwartaalcij fers van Philips, waarvan de beurs gun stige verwachtingen heeft. AKU was ruim een punt lager op 485 Yt. Voor Hoogovens werd onveranderd 573 opgegeven. In de aandelen EMS was maandag voor nominaal 339.500 tegen een vijf punten hogere koers op 250 omgezet, 's Morgens werd in dit fonds dalend gedaan van 246 tot 233. Dit als gevolg van winstnemingen Advertentie In het werk van een zit veel meer dan u denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DONDERDAG 19 NOV. VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR. U BENT VAN HARTE WELKOM IN ONZE KAN TINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 6, 71 en 80 stoppen voor de deur NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. De Amerikaanse vennootschap Temco inc. in Nashville, Tennessee, één der grootste fabrikanten van gas-verwar- mingsapparaten in de VS, heeft een Ne derlandse dochteronderneming gesticht onder de naam Temco (Europa) n.v., zo blijkt uit de staatscourant. Het maatschap pelijk kapitaal v an deze nv bedraagt 100.000, waarvan f 20.000 is geplaatst en in contanten volgestort. De activiteiten van Temco Europa zul len zich voorlopig beperken tot het uitbe steden van de assemblage van haar (aard-) gasprodukten in Nederland en het verzor gen van de technische voorlichting. De n.v. zal als een soort financieringsschakel op treden. Men hoopt over een jaar de as semblage van gashaarden volledig op gang te hebben, zo verneemt het ANP. De'verkoop van de verwarmingsartike len is sinds enige tijd in handen van de n.v. Handelsmaatschappij Van Santen en Co in Amsterdam. Aanvankelijk was de agen tuur beperkt tot Nederland, doch deze is onlangs uitgebreid tot de Benelux. Tot nu toe zijn reeds voor zeer grote bedragen aan gaskachels uit de VS geïmporteerd. De N.V. Mecom heeft zijn reclame televisie-uitzendingen op gesloten circuit in het nieuwe Rijswijkse winkelcentrum „In de Boogaard" gestaakt en zal trachten zijn t.v.-studio te verhuren of te verkopen. Het bedrijf, waarin de heer R. Zwolsman on geveer een miljoen gulden zou hebben ge ïnvesteerd, zal ophouden te bestaan. Het Mecom-televisiebedrijf maakte elke maand verlies, omdat het niet kan be staan van de kleine opdrachten der winke liers in het winkelcentrum, terwijl de gro te opdrachten voor het maken van echte T.V.-produkties tot nog toe zijn uitgeble ven. Weliswaar zou, met het „open" omroep bestel min of meer in zicht, verbetering van de toestand (in de vorm van op drachtgevers) verwacht kunnen worden, doch hiermee kan nog zoveel tijd heen gaan dat de heer Zwolsman en Mecom- directeur M. C. de Witte het niet verant woord achten dit kostbare experiment nog langer te rekken. „Het komt er op neer dat wij te vroeg zijn gestart. Indien wij nu pas zouden zijn begonnen, was de op zet waarschijnlijk wel geslaagd" zei ons de heer Witte. Zonder hoofdelijke stemming is de Eerste Kamer gisteren akkoord gegaan met het wetsontwerp inzake de pari- waarde van de gulden. In dit ontwerp worden regels gesteld, die moeten wor den gevolgd wanneer de regering de pariwaarde van de gulden wenst te wij zigen. Onder deze pariwaarde wordt ver staan de waarde van de gulden uitge drukt in grammen fijn goud. De wissel koersverhoudingen tot vreemde valuta kunnen uit de pariwaarde worden bere kend. Aalsum 17 te Pladju verw. Acmaea 17 v. Beyrouth n. Tobroek. Alamak 17 t.h.v. Napels n. Genua. Alca 17 v. Paramaribo, 20 te Belem verw. Alcor 17 te Beira. Algol 17 te Aden Alkmaar 18 v. Rotterdam n. Turku. Aludra pass. 17 Abrolhos n. Rio de Janeiro. Ameland 18 te Amazone verw. n. Manaus. Amstelhoek 18 te Nagoya verw. Amstelstad 17 v. Le Havre n. Port Said. Area 17 te Abadan verw. Argos 17 te Famagusta. Arkeldijk 18 te Rota. Arneb 17 op Westerschelde n. Rouen. Batjan 18 v Valparaiso n. Antofagasta Bawean 17 v. Detroit n. Chicago. Bennekom 18 te Matias de Galvez verw. Blitar 18 te Ummsaid. Borneo 17 v. Barcelona n. Amsterdam. Bovenkerk 17 te Mombasa verw. Caltex Amsterdam 17 dw. Port Elisabeth n. Bah rein. Caltex Delft 18 te Dumai verw. Caltex Delfzijl 17 te Rotterdam. Caltex Gorinchem 17 te Brunsbuttelkoog. Caltex Leiden 18 te Port Said verw. Caltex Madrid 19 dw. Masira Ell. n. Bahrain. Camitia 18 v. Curacao n. Punta Cardon. Castor 17 v. Tripoli n. Alexandrië. Celebes 18 te Veraval verw. Cirrus 17 te Rotterdam. Delft 17 te Rotterdam. Dongedijk 18 te Hamburg verw. Elizabeth Broere 18 te Durban. Esso Amsterdam 17 v. Galveston n. Aruba. Ganymedes 17 te Montreal. Geertje Buisman 16 te Amsterdam. Goeree 17 v. Detroit n. Chicago. Gooiland 17 te Amsterdam. Grebbedijk 18 te Antwerpen. Grootekerk 17 v. Suez n. Bushire. Gulf Hansa 17 v. Suez n. Ma al ahmadi. Gulf Italian pass. 18 Little Quoin n. Suez. Gulf Swede 18 te Port Said verw. Hardenberg 18 v. Trinidad n. Santa Lucia. Hathor 17 te Rotterdam. Hilversum 17 v. Hamilton n. Port Everglades. Johannes Frans 17 in Straat Magelhaen n. San Nicolas. Kaap Hoorn 17 v. Bonny n. Tranmere. Katelysia 17 te Ardrossan verw. Katendrecht 18 te Izmir verw. Kennemerland pass. 17 Kaap Finisterre n. Santos. Kloosterdijk 19 te Savannah verw. Kloosterkerk 17 te Lissabon. Korendijk 17 v. Bremen n. Rotterdam. Krebsia pass. 18 Socotra n. East London. Kreeft 17 v. Rotterdam n. Vigo. Kryptos 17 t.h.v. Cayenne n. Curasao. Ladon 17 te Ponta Delgada. Langkoeas 17 v. Bangkok n. Tandjong Mani. Laarderkerk 19 te Kuwait verw. Lycaon 18 te Aden verw. Limburg 17 v. Singapore n. Port Swettenham. Loppersum 18 te Amsterdam. Mariekerk 17 te Hamburg. Maron 18 te New York verw. Mataram 17 v. Damman n. Bahrein. Medon 18 te Amsterdam. Mentor 17 te Amsterdam. Minos 17 te Amsterdam. Mylady 17 v. Saint Louis du Rhone n. Ceuta. Neder Ebro 16 v. Los Angeles n. San Francisco. Neder Eems 17 te Singapore. Neder Elbe 16 v. Suez n. Aqaba. Neder Rijn 17 te Beyrouth. Neder Waal 17 te Aqaba. Noordwijk 17 v. Rio de Janeiro n. Emden. Oostkerk 18 te Antwerpen. Oranjefontein 17 te Tenerife verw. Osiris 17 te Antwerpen. Pericles 17 v. Valparaiso n. Talcahuano. 18 te Talcahuano verw. Philine 18 te Skaramanga verw. Philippia 18 te Suez. Pieter-S., 17 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus 17 v. Montreal n. Casablanca. Prins Willem George Frederlk pass. 17 Belle Isle n. Montreal. Prins Willem van Oranje 17 v. Le Havre' n. Quebec. Purmerend 17 v. Porta Cardon n. Buenos Aires. Pygmalion 18 te Rhodos. Randfontein 17 te Amsterdam. Risa Paula 17 40 mijl z. Old Provid Chan, 18 65 mijl o. Swan Island n. Tampa. Roepat 17 v. Hamburg n. New York. Rondo 17 te Amsterdam. Rossum 17 te Fortaleza. Rotterdam 17 v. Rotterdam n. New York. Rijndam 17 ten anker Suez. Sambas 17 v. Rangoon n. Malakka. Sarpedon 17 v. Maracaibo n. Santo Domingo Scheldelloyd 19 te Napier verw. Schiedijk 17 v. Boston n. Philadelphia. Senegalkust 17 te Abidjan verw. Silindoeng 18 te Balik Papan verw. Sinon 17 te Porto Cabello. Sinoutskerk 16 v. Hongkong n. Kobe. Situla 17 365 mijl wtz. Dakar n. Tenerife. Sloterdijk 17 v. Houston n. Le Havre. Solon 17 v. Barbados n. Montreal. Straat Clement 18 te Adelaide verw. Straat Franklin 19 te Kaapstad verw. Straat Malakka 17 v. Lorenco Marques n. Fort Dauphin. Sumatra 16 v. Lorenzo Marques n. Durban. Tahama 17 v. Venetië n. Tripoli. Telamon 16 v. Bachaquero n. Guanta. Themis 17 v. Willemstad n. Mobile. Tjiliwong 17 te Durban. Utrecht 18 te Beyrouth verw. Viana 17 v. Porta Cardon n. Wilmington. Vivipara 17 t.h.v. Kreta n. La Spezia. Waterland 17 v. Santos n. Rio de Janeiro. Wonosobo 17 te Suez. World Heath 18 te Abadan verw. Zaankerk 18 v. Bremen n. Hamburg. Zaria 17 te Punta Cardon verw. Zeeland 18 te Penang verw. B. en W. van Amsterdam hebben de raad voorgesteld aan de directeur van de dienst der Havens- en Handelsinrichtin gen, ir. N. Snijders c.i., met ingang van 1 februari 1965 eervol ontslag uit gemeen tedienst te verlenen. Ter benoeming in diens plaats bevelen B. en W. aan ir. J. den Toom, c.i., hoofdingenieur A bij de Rijkswaterstaat, arrondissement Noord- zeekanaal. van die houders, die op 205 en hoger de vorige week hadden gekocht. Gisteren werd de koers geadviseerd op 235 a 240. De scheepvaartsector was eerder iets gemakkelijker, terwijl de leidende culturen lager noteerden. VERHANDELDE FONDSEN 17 nov. 16 nov. Totaal 442 426 Hoger 149 (33,7%) 149 (34,9%) Lager 170(38,4%) 168 (39,5°/o) Gelijk 123 (27,9«Vo) 109 (25,6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 162,90-163,20 gl Philips 159,90 Unilever 146,20-146,50 gl Stemming: Onveranderd. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon. Olie 162,60-163 gl 162,60 Philips 159,50 gb-160 gl 159,80 Unilever 146,10-146,40 E. M. S215-221 Vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.zx A.K.U Deli M'"j Hoogovens Philips Gen Bez. Unilever Dordtsche Petr K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.ivj Ned. Stoomv. Mij Ommeren» Phs. v. Scheep/. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 AMRO Bank Alg. Bank Ned. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bpls Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch Indoia Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr... Philips Pref Stokvis Tho assen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenburg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 108% 147% 485% 120,10 573 159,75 146,15 745 162,70 102% 72,- 138% 129 2401A 127% 207,— Hl, 232, 497, 129,50 66,80 295 627 420 206 211,50 716 245 132 300 322 452 324 412 910% 271% 335 60,— 193'A 695 174% 440 190 987 432 32% 15% 5311 37% 75'A OS3/» 94'A 45% 59% 55% £3* Gedane noteringen. (Verstrekt door AMRO Bank) Wall Street steeg gisteren tot een nieu we recordhoogte bij een zeer levendige handel. De winsten aan het slot liepen tot ongeveer twee dollar per aandeel. Duurder waren met name auto's, chemi sche fondsen en olies. Lager kwamen enkele openbare nutsfondsen af. Van de 1399 verhandelde fondsen waren er 659 hoger. 442 lager en 298 sloten onveran derd. De omzet steeg tot 5.920.000 shares tegen 4.870.000 maandag. De Dow Jones indices: industrie 885.39 5.29). sporen 216.82 0.84) en open bare nutsfondsen 154.37 0.41). In een op 27 november te houden buiten gewone aandeelhoudersvergadering van Mulder-Vogem N.V. in Nieuw-Vennep zal een mededeling worden gedaan over de gang van zaken. Bovendien zal een be- stuursmutatie aan de orde komen. Met een zojuist bekend gemaakte bestelling van vijf 707-320b Boeing-toestellen, die begin 1966 zullen worden afgeleverd, brengt Pan American World Airways haar vloot van straal- verkeersvliegtuigen op een aantal van 89, name lijk 71 Boeing-machines en 18 DC-8 toestellen. De Turbofan-motoren van de nieuwe Boeings geschikt voor het vervoer van 186 passagiers geven deze machines een actieradius van 9600 kilometer. Met een speciale jubileum vlucht, ditmaal uit gevoerd door een snelle DC-8, heeft de SAS gisteren de tiende verjaardag van haar route over het Noordpoolgebied naar Los Angeles ge vierd. Op 15 november 1954 introduceerde zij als eerste luchtvaartmaatschapp deze destijds op zienbarende poolroute van Kopenhagen naar Los Angeles, waardoor de bestaande verbinding (via New York) met 1100 km werd verkort. De Belgische autoriteiten hebben bekend ge maakt, dat de invoer van sla van de kwaliteits klasse 2 in dit land uit de EEG-landen weer zal worden toegestaan. In ternatio heeft een meerderheidsbelang ver worven in het Büro-Einrichtungsh?us Winter te Dusseldorp (West-DuitslrnrU Het Canadese bedrijf van de Hollandsche So ciëteit van Levensverzekeringen N.V. bestaat 10 jaar.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15