Exploitatie van tv-reclame moet via een n.v. door de pers geschieden AGENDA 3 Kort en bondig V KRAMMETJE FOK n POLLE, PELLI EN PINGO P TRIUMPH DEALER Water van de Maas stijgt verder Nederlander steekt zijn vrouw neer Advies van Pacificatiecommissie: Opnieuw paginarui tussen Trouw en Die Burger Plastische chirur gen ook medewerkers van ziekenfondsen Zes maanden geëist voor verduistering Secretaris van Stellendam weer in arrest Zeven doden in het verkeer Veghelse dakhaas komt snel voor de rechter Regenachtig Drie weken voor chauffeur uit Haarlem Prof. dr. Rümke overleden WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Raad van toezicht In Uw eigen tijd - naar Uw eigen smaak thuis zelf Uw haar verzorgen met POLY-Color Kleurshampoo FOTTr HARRY OOMEN ar Het water van de Maas in Limburg is ook vannacht weer gestegen. Boven de stuw te Borgharen is om zeven uur van morgen een stand gemeten van 43,73 me ter boven N.A.P., hetgeen een stijging be tekent van 89 cm. in de laatste 24 uur De stuw te Borgharen is vannacht om één uur gestreken. De totale was van de Maas van zaterdagmorgen acht uur tot hedenmorgen zeven uur bedraagt 5,26 me ter. Een dertigjarige tegellegger is in Ant werpen gearresteerd op beschuldiging dat hij zijn 29-jarige echtgenote met een mes ernstige verwondingen heeft toege bracht. De man, die in Roosendaal woont, was het café dat zijn vrouw te Essen (België) beheert, binnengelopen en had haar na een woordenwisseling vijf messteken toe gebracht uit jaloezie. Zij werd aan haar lever en long gewond, maar haar toestand is niet hopeloos. Het echtpaar heeft twee kinderen van acht en tien jaar. ^Vervolg van pagina 1) Volgens het interimrapport van de Pacificatiecommissie over reclame op het tweede televisienet zal de naamloze vennootschap, die de reclame moet exploi teren, uitsluitend een aangelegenheid van de pers moeten worden. De vertegen woordigers van de pers in de commissie hebben reeds laten weten bereid te zijn het kapitaal te verschaffen en de organisatie op zich te nemen. De pers zal ook als enig aandeelhouder optreden. Normale winst zal de n.v. niet maken en dat is dan ook de reden dat de commissie ervan uitgaat dat er buiten de pers geen belangstellenden zullen zijn die deze n.v. willen oprichten. De commissie stelt zich voor dat de op brengsten van de reclame ook fiscaal niet als winst beschouwd zullen worden maar onbelast in het kijkgeldenfonds zullen vloeien en aan de benadeelden worden uit gekeerd. De commissie geeft de voorkeur aan een n.v. omdat deze betere garanties biedt voor een commerciële benadering in c Concertgebouw, donderdag 12.40-13.30 u, Instructief orgelconcert. (Kunstcommissie voor voortgezet onderwijs). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Love in Las Vegas", 14 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat alles 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en donderdag 19 en 21.15 u.i „Some like it hot", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 u.: „Gisteren, van daag en morgen", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Mon- do Cane 2", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Inspecteur „Monocle" van de geheime dienst", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „De jongen uit het Wilde Westen", a.l.; 20.15 u.: „Der Czardaskönig", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „Ontsnapt uit San Pablo", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Zoeloe", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Boven de achttien", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes op het slechte pad", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het recht van de revolver", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een mes in het water", 18 j. Van donder dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Duivelse drif ten", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de x6de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. "Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot 1 december. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Poppe Da- mave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20- 21 uur. Vandaag van 21-22 uur: Grammo- foonplatenconcert Henri Purcell. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december: Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 14- 17 u. Bloemendaalsestraatweg 133 (Santpoort): Tot 28 november: Tentoonstelling van schilderijen van Claude Estang. Dagelijks (behalve zondag en dinsdagmiddag) van 10-13 u. en van 14-18 u. DIVERSEN Raadhuis Bloemendaal: Donderdag 14.30 u.Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 november). WOENSDAG 18 NOVEMBER City, 19.30 uur: „De val van Rome" (één voorstelling). Stadsschouwburg, 20 uur: „De vruchten zijn rijp". Patronaatsgebouw, 14.30 uur: Leden vergadering Algem. Bond van Gepen sioneerden, afdeling Velsen-IJmuiden. DONDERDAG 19 NOVEMBER Koninklijk bezoek aan Hoogovens. De route, die de koningin en prins Bernhard bij hun bezoek aan de Hoogovens zullen volgen is: Velser tunnel-Velser traverse spoorwegovergang - Schulpweg - Nood weg - Gildenlaan - Wenckebachstraat - Breedbandweg; de koninklijke bezoekers zullen omstreeks 15.30 uur bij de ingang van Breedband arriveren. City, 20 uur: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Gem. Vergadercentrum Santpoort, Hoofdstraat 117, 20 uur: Lezing met dia's door de heer P. Jongens over „De hofjes van Haarlem" voor leden van „Het Nut". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 14—16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 1012.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 1012 uur. WOENSDAG 18 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Plantage Tamarinde". Luxor Theater, 19 en 2.30 u.: „Marnie". Harmonie, Groenelaan, 14.00 uur: Film middag voor gepensioneerde N.V.V.-leden en hun vrouwen. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Bijeenkomst van de K.A.V. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 uur: Openbare ouderavond Stedelijke Mu ziekschool. DONDERDAG 19 NOVEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mi trailleurcommando S.S." Kennemer Oudheidkamer, 14.00 uur: Excursie Nederlandse Verenigng van Huisvrouwen. Statenhuis,s Velserweg, 19.30 uur: Stich ting voor Huishoudelijke en Gezinsvoor- lichting. Bloemenschikcursus. het contact met de adverteerders dan een stichting. De Televisie-Reclame-Raad zal belast moeten worden met het toezicht op de n.v. Deze brede Raad van publiekrechte lijk karakter zal jaarlijks de minister van O. K. en W. moeten adviseren over het maximale aantal reclameminuten per dag Deze reclameminuten zullen verdeeld kun nen worden in verschillende „blokken". De raad krijgt de bevoegdheid de lengte en het aantal van deze „blokken" te bepa len. De reclameboodschappen zullen slechts in de pauzes tussen de programma's mo gen worden uitgezonden en bij voorkeur voor of na regelmatig terugkerende pro gramma-onderdelen. De omroepen het rapport noemt de ze niet met name maar spreekt van „pro- grammaverzorgende instanties" en de reclame-exploitant zullen samen de tijd stippen bepalen waarop de reclamebood schappen worden uitgezonden. De com missie, paritair samen te stellen uit om roepen en exploitatiemaatschappij, zal bij meningsverschil bij de Televisie-Reclame- Raad in beroep kunnen gaan. De raad zal voorts toezicht houden op de tariefstelling van het exploitatie-orgaan. Zij zal ook tot taak krijgen een code voor t.v.-reclame op te stellen en op de nale ving ervan toe te zien. De voorzitter van de raad, te benoe men door de Kroon, zou belast kunnen worden met het dagelijks toezicht op het reclame-exploitatieorgaan. De leden van de raad zouden voor een vierde deel be noemd moeten worden op voordracht van het Genootschap voor Reclame, de Bond van Adverteerders, de consumentenorga nisaties en de Vereniging van Erkende Advertentiebureaus. Een derde deel zou benoemd moeten worden op voordracht van de pers. Een vierde deel zou benoemd moeten worden uit wat het rapport noemt kringen van cultuur". De raad zal ten minste achttien moeten tellen. De pacificatiecommissie gaat in haar rapport ook nog uitvoerig in op de voor- en nadelen van reclame in de televisie. De meerderheid is van mening dat aan het toelaten van reclame zonder meer niet te onderschatten gevaren" verbon den zijn. Zij meent echter dat door haar voorstellen dé nadelen zoals verminde ring van de zendtijd voor culturele en in formatieve functies van de televisie, in vloed van de adverteerders op de pro gramma's, ongelijke concurrentie tussen commerciële en niet-commerciële omroep organisaties, benadeling van andere adver tentiemedia worden opgeheven of zo worden afgezwakt dat zij lichter wegen dan de voordelen. Als voordeel ziet zij vergroting van de advertentiemogeijkheid van het bedrijfsle ven, dat nu nadelen ondervindt van de re clame in het buitenland, en de inkomsten verhoging van bestaande en eventuele nieuwe omroeporganisatie. Advertentie Was Uw haar thuis zelf met POLY-Color Kleursham poo en zie hoe prachtig Uw haarkleur opgefrist wordt - en hoe de eerste grijze haar tjes hun oorspronkelijke kleur helemaal terugkrij gen. Even gemakkelijk kunt U Uw haar ook een andere, modieuze tint geven. Keus uit 20 nuances, f 2.25. Verkrijgbaar bij Uw dro gist of parfumerie-zaak. 3 JO 3 N e c c •c Haar-Cosmetica Het dagblad Trouw en de Zuidafrikaan' se krant Die Burger verschijnen op don' derdag 26 november weer gelijktijdig met twee pagina's, waarvan beide redacties er een hebben samengesteld. Vorig jaar december vond op initiatief van Trouw de eerste paginaruil tussen de twee bladen plaats. Het experiment trok sterk de aandacht. Die Burger kondigde zaterdag de nieuwe ruil op de voorpagi na aan met onder meer de opmerking die tweede bladsyeruil belowe om ewe be langwekkend te wees". Het bestuur van de Nederlandse verent ging voor plastische chirurgie meent naar aanleiding van een recent geval waarbij een kind wonden in het gelaat opliep door hondenbeten er op te moeten wijzen dat de erkende Nederlandse plastische chirur gen medewerkers zijn van de ziekenfond sen, evenals alle andere specialisten. Indien zulks gewenst is kan een bij het ziekenfonds verzekerde patiënt op vele plaatsen in het land de noodzakelijke plastische chirurgische behandeling krij gen op kosten van het ziekenfonds. Dit werd ons medegedeeld door de se cretaris van het bestuur van de Neder landse vereniging voor plastische chirur gie, drj F. G. Bouwman uit Grossel. Wegens het verduisteren van een be- bedrag van ongeveer 10.000 heeft de of ficier van de rechtbank te Maastricht een gevangenisstraf van zes maanden, waar' van drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar geëist tegen een 26-jarige kantoorbediende uit Hulsberg. De man, die een boekhouding van een garagebe drijf in Valkenburg verzorgde, wordt er van verdacht vanaf oktober 1962 tot en met juni 1964 vele malen geld uit een geldkistje te hebben genomen en de ont stane tekorten met valse boekingen te hebben weggewerkt. 91. Boven op de olifant stelde het neger jongetje de mensen netjes aan elkaar voor. Isse opa", zei hij, met een zwaai van zijn linkerhand. En: „Isse matroos", wuifde hij met zijn rechterhand en toen vertelde hij, wat er allemaal was gebeurd. Wat aardig van u, dat u dit allemaal hebt willen doen", zei de oude man, ter wijl hij Brammetje en de anderen harte lijk de hand schudde. „Mijn kleinzoon is erg aan de olifant gehecht. Ze zijn dikke vrienden". „Olifant isse dikker", zei het negerjonge tje verontwaardigd. Daar moesten ze alle maal erg om lachen. „Wilt u niet blijven eten?" vroeg de grootvader. „Nee, nee, we kwamen alleen maar drinkwater halen", zei Brammetje snel. „We hebben nog een hele lange reis voor de boeg, ziet u. We gaan de stukken van de regenboog terugbezorgen". „O, maar dat kan een gevaarlijke reis worden", riep de oude man. „Ik weet de wegzei Bram sus send, maar de oude man ging verder: „Als u dan niet wilt eten. laat me dan minstens kijken of u ondervoeg gevaren bedreigen". „Kan dat dan?" vroeg Bram verbaasd. „Mijn wandelstok vertelt mij alles", zei opa.en terwijl hij het zei, begon de stok, die hij in de hand hield, grote figuren in het zand te tekenen. Gespannen keek Brammetje toe. - WIP 6 A AT STUK HEB JE DIE MOOIE WIP 66TIEN 2 OAT 6AAT FIJN, HÈ DAN HOUDEN WE ER. MEE OP,'IK HEB OOK EI6ENWJK. 6EEM ZIN MEER VOOR ONS 66MAAKT De rijksrecherche heeft voor de tweede keer de 40-jarige gemeentesecretaris van Stellendam aangehouden in verband met grondspeculaties in zijn gemeente. Hij wordt nu o.m. verdacht van valsheid in geschrifte. In september werd de gemeentesecreta ris, samen met een 62-jarige redacteur van een streekblad in Middelharnis, ge arresteerd in verband met grondspecula ties. De redacteur zou gronden, waarvan de gemeentesecretaris hem had laten we ten dat zij voor recreatiegebied en bouw grond bestemd zouden zijn, hebben ge kocht en met grote winsten verkocht. Na de verkoop bleek echter dat de bestem ming van de gronden zuiver agrarisch was. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is de 63-jarige ijzerwerker W. Berendrecht uit Amsterdam overleden aan de verwon dingen, die hij op 30 oktober tengevolge van een verkeersongeval had opgelopen. De heer Berendrecht was toen met zijn bromfiets op de Distelweg gevallen. In Piershil is de 48-jarige heer C. For tuin met zijn bromfiets op onverklaarbare wijze gevallen. De man is naar een zieken huis in Rotterdam gebracht, waar hij is overleden. De zestigjarige Amsterdamse grondwer ker C. L. Kegels is bij een aanrijding om het leven gekomen. Hij reed met zijn fiets op de Kanaalweg in Amsterdam en werd van achteren door een auto aangereden. Op de Roermondseweg bij Weert is de 32-jarige A. Steenbergen uit Den Haag om het leven gekomen. Zijn auto begon plotseling te slippen, kwam dwars over de weg en schoof met grote snelheid tegen een boom. De bestuurder was op slag dood. De 71-jarige heer J. C. van Oosten is bij het oversteken van de provinciale weg in Borger door een passerende personen auto aangereden. Hij was op slag dood. De 64-jarige H. J. Smit uit Den Haag is op de rijksweg bij Veenendaal dodelijk gewond toen %ijn wagen door zijwind in de middenberm terecht kwam. De wagen sloeg over de kop, waarbij de bestuurder uit de auto werd geslingerd. Met ernstige verwondingen is hij naar het Julianazie- kenhuis te Veenendaal overgebracht. Daar overleed hij korte tijd later. Vanmorgen om half negen is het vier jarig jongetje Joachim O. H. Bor op de Utrechtseweg in Oosterbeek om het leven gekomen toen het bij de Bilderberg on verwacht de weg opliep en werd aan gereden door een personenauto. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente Lochem is benoemd mr. H. N. C. baron van Tuyll van Serooskerken uit Heeze. Baron Van Tuyll van Seroos kerken is 48 jaar en lid van de Partij van de Arbeid. Hij was van 1956 tot 1963 burgemeester van Doesburg. Monument. Het nationale monument voor koningin Wilhelmina kan geplaatst wor den in het hart van Den Haag. Het'co mité, dat het initiatief tot oprichting van het monument nam erv waarvan de voor zitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, voorzitter is, heeft zijn oog laten vallen op de Haagse Groenmarkt. Daar zal een waardige plaats voor het monument ontstaan na uitvoering van de plannen voor een nieuw bestuurlijk centrum annex winkelcentrum. Rode Kruis helpt weer. Het Nederlandse Rode Kruis heeft een dringende oproep ontvangen voor een tweede zending hulp goederen ten behoeve van de slacht offers van de overstromingen in Zuid- Vietnam. Er zullen per eerste gelegen heid duizend dekens worden gezonden. Vorige week ging reeds 21 ton babyvoe ding naar het getroffen gebied. Juwelendief. Twee jaar gevangenisstraf heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Breda geëist tegen een 31- jarige Tilburger, die op 30 augustus bij 'n juwelier in Kaatsheuvel voor 13.000 aan ringen, horloges en sieraden had ge stolen. De buit verkocht hij in Amster dam op de Zeedijk voor 1.000. Feestverlichting. In verband met het Sint Nicolaasfeest, het kerstfeest en de jaar wisseling zullen in Amsterdam de Wes tertoren, het Waaggebouw, de Muntto ren, de Schreierstoren en de Zuider- kerkstoren tot en met 5 december en van 12 december tot en met 3 januari wor den geïllumineerd. BH voorbaat. De rechtbank in Arnhem heeft een 40-jarige Hagenaar veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, wegens flessentrekkerij op grote schaal. De man verwachtte dat door hem geschreven kinderboeken een kapitaal zouden op leveren. Hij begon bij voorbaat op grote voet te leven, huurde een dure flat, richtte deze weelderig in en kocht een auto. Zijn schulden beliepen tenslotte tienduizenden guldens. Die kon hij niet betalen, want geen enkele uitgever wilde zijn geestesprodukten accepteren. Advertentie voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 Het K.N.M.I. deelt mee: Nadat dinsdagavond een kleine storing met wat regen en motregen ons land ge passeerd was, is de wind naar richtingen tussen west en noordwest gedraaid, waar door de koudere en drogere lucht uit het noorden weer enig terrein kon winnen. De zachte en vochtige lucht, die tijdelijk tot Vier dagen nadat een 21-jarige jonge- het zuiden van het land was doorgejdron- man uit Veghel de politie het bloed onder de nagels vandaan heeft gehaald zal hij in Den Bosch al voot zijn rechter staan, om dat de officier van justitie mr. J. Booster snel en doortastend wil optreden tegen no zems in zijn arrondissement. De jeugdige Veghelaar presteerde het na een ruzie met zijn ouders, omdat hij gen, werd weer verdreven. Er trekt nu een rug van hoge druk over de Noordzee, die vanavond en vannacht nog enkele op klaringen zal brengen. Onder invloed van een depressie die bij IJsland naar het noordoosten trekt, dringt de vochtige en zachte oceaanlucht echter weer langzaam over de Britse eilanden naar de Noordzee -- op. Verwacht wordt dat de zachte lucht enigszins aangeschoten was thuisgekomen, donderdag ook ons land zal gaan binnen- op het dak van zijn ouderlijk huis te klau- dringen, hetgeen met enige regen gepaard teren en vandaar de gewaarschuwde poli- zal gaan. tie met dakpannen en stenen van de schoorsteen te bekogelen. Tientallen omstanders zagen de politie het dak beklimmen en de jongeman na een korte achtervolging arresteren. En pas sant werd ook een 20-jarige jongeman uit Veghel in de kraag gepikt omdat hij op straat luid stond te roepen naar de dak haas, die hij een gulden beloofde voor elke keer, dat hij een politieagent zou raken. De jongelui hadden het „grapje" blijk baar afgekeken in Helmond, waar zich enkele weken gelden een soortgelijk voor val voordeed. Een 27-jarige vrachtautochauffeur uit Haarlem is wegens het veroorzaken van een dodelijke aanrijdir bij Arnhem op 24 ja door de rechtbank in i tot drie weken gevangenisstraf en zes anden intrekking van het rijbewijs 3 twee maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen hem geëist. Hij had een 42-jarige Arnhemse agent van politie, die bezig was assistentie te verlenen bij een defect langs de weg staan- w de vrachtauto, aangereden, waardoor deze agent om het leven was gekomen. Gisteren is vrij onverwacht overleden prof. dr. C. L. Rümke, hoogleraar in de erfelijkheidsleer aan de rijksuniversiteit in Utrecht. Prof. Rümke, die in 1898 in Leiden werd geboren, studeerde in Utrecht biologie en promoveerde tot doctor in de wis- en na tuurkunde in 1934 op het proefschrift Saccharum-erianthus bastaarden". Van 1927 tot 1951 was hij medewerker aan het proefstation voor de Java-suikerindustrie in Pasoeroean (Java). In 1952 volgde zijn benoeming tot hoogleraar en beheerder van het genetisch instituut in Utrecht. De crematie zal plaatsvinden in Wester- veld op zaterdag 21 november te 11.33 uur (na aankomst trein). Maandag 23 novem ber zal de academische senaat van de rijksuniversiteit in Utrecht een rouwzitting houden in de senaatszaal van het univer siteitsgebouw, waarbij prof. dr. G. A. van Arkel het woord zal voeren. WFFRRAPPORTFN Maximum-temperaturen w M .2 d binnen- en buitenland. «s d CO H t- d Neerslag: laatste 34 uur. Su E SC sS Den Helder zwaar bew. nw 9 0 Ypenburg licht bew. nw 7 4 Vlissingen half bew. zw 11 6 Eelde zwaar bew. w 9 0,1 De Bilt zwaar bew. w 9 2 Twente zwaar bew. wzw 9 Eindhoven zwaar bew. wzw 7 6 Z.-Limburg zwaar bew. w 12 9 Helsinki regen nnw 5 0 Stockholm zwaar bew. nw 4 1 Oslo half bew. nw 5 0 Kopenhagen licht bew. wnw 7 1 Aberdeen licht bew. windst. 6 0 Londen regen zw 14 5 Amsterdam geheel bew. nw 9 0,9 Brussel mist windst. 12 6 Luxemburg half bew. w 11 6 Parijs motregen w 15 1 Bordeaux mist ono 15 0 Grenoble mist windst. 16 0 Nice half bew. nnw 18 0 Berlijn zwaar bew. wnw 8 0 Frankfort zwaar bew. wnw 9 9 München zwaar bew. w 10 25 Zürich geheel bew. wzw 11 4 Genève regen windst. 11 3 Locarno onbewolkt ozo 21 0 Wenen zwaar bew. w 12 12 Innsbruck regen zzo 7 31 Belgrado zwaar bew. ozo 15 1 Athene onbewolkt windst. 0 Rome zwaar bew. windst. 19 0 Barcelona onbewolkt nw 17 0 Madrid onbewolkt windst. 20 0 Mallorca mist windst. 21 0 Lissabon onbewolkt no 20 0 Donderdag 19 november Zon op 8.06 uur, onder 16.44 uur. Maan op 16.55 uur, onder 7.30 uur. Maanstanden 19 nov. 26 nov. 16.43 uur 8.10 uur volle maan laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 18 november Hoog water 2.17 uur en 14.34 uur. Laag water 10.25 uur en 22.38 uur. Donderdag 19 november Hoog water 2.59 uur en 15.16 uur. Laag water 11.07 uur en 23.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2