Verrassingen bleven in Noorwegen uit Lyn ook in de tweede wedstrijd niet sterk Na 5-0 in Amsterdam 3-1 in Oslo GRETHA DE BRUIN DWS in kwart finale van Europa Cup strijd DWS boodSeemann contract DWS werd pas in de tweede helft overtuigend sterker Rijdt veilig met melk Real in Madrid met 4-0 sterker dan Dukla Zandvoortmeeuwen naar SIZO Nederland staat goed tegen Israel Geen foutloze totobiljetten Halve finales voor turnkampioenschap Honkbalterrein voor Den Haag 21 TELSTAR-FEIJEN00RD DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 *t is lekker TAFELTENNISTAFELS Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veiligen nog lekker óók. Vraag per briefkaart aan het Nederlands Zuivelbureau, postbus 4530, Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de nuttige aktie „Rijdt veilig met melk". Doelpunten ERE-DIVISIE Modieuze ski-uitrustingen Sportieve St. Nicolaas-geschenken SPORTMAGAZIJN KAMERBILJARTS MAGNETISCHE SPELEN SJOELBAKKEN Geen enthousiasme In de schaakolympiade Hans RombouUt Ilans Rombouts RED BAND- ROOSENDAAL De eerste wedstrijd tussen Real Madrid en Dukla Praag in de achtste finales van het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen is door de Spaanse club met 4-0 gewonnen. Amancio maakte voor Real drie goals. De wedstrijd werd in Madrid gespeeld. Glasgow Rangers versloeg in Schotland op eigen veld Rapid Wien met 1-0. Ook dit was de eerste wedstrijd in de achtste fina le van het toernooi voor landskampioenen. Vasas Györ (Hongarije) bleef op eigen terrein met 5-3 de baas over het Bulgaar se Lokomotiv. In het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, won Sla- via Sofia op eigen veld met 1-0 van Lau sanne. Legia Warschau bleef op eigen ter rein met 2-1 de baas over de Turkse club Galatasaray. Saragossa, de Spaanse be kerwinnaar kwam in Dundee niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen de club van die naam. Het waren alle drie de eerste ontmoetingen van de achtste finales van het toernooi. Een schot tegen het metaalwerk maakte duidelijk, dat Lyn ook in Oslo een moeilijke wedstrijd tegemoet ging. over zich. Deze Jongbloed zou ook later enige malen uitstekend ingrijpen. Had men in de achterhoede dus Jongbloed, aanvallend was er sprake van bloedarmoe de. De aanvalslinie draaide op het harde veld het vroor heel zwak. Gelukkig kwamen er in de tweede helft nog doelpunten, zodat er althans nog van iets te genieten viel. De eerste treffer kwam in de veertiende minuut, Lenz bracht Martinsen dusdanig in moeilijkhe den dat Temming een kans kreeg, maar de stevige Amsterdammer zag zijn schot gekeerd. Geurtsen kon tenslotte de 1-0 stand op het bord laten zetten. Drie mi nuten later zag Geurtsen een hard schot op de lijn weggetrapt door Aarnseth spelend met glacé-handschoenen atm en Advertentie ZONDAGMIDDAG 2.30 UUR Sportpark Schoonenberg - IJmuiden Voorwedstrijd 1.00 uur Comb. OUD STORMVOGELS/VSV— OUD-FEIJENOORD In verband met de te verwachten grote toeloop wordt men verzocht vooral tijdig aanwezig te zijn. Voorverkoopadressen: Sig.magazijn J. J. Groeneveld, Oranjestraat 52; Sig.- mag. Beuken, Ged. Raamgracht 9, Haarlem. Advertentie TWIJNDERSLAAN 7-9 - HAARLEM - TELEFOON 15116 Uw wagen parkeert u voor de deur (Van onze sportredacteur) Met een zucht van verlichting haalde terreinknecht Age Samuelsen de rood witte vlag van Ski-Og-Lyn bij het Bisletstadion omlaag. Het was gebeurd. De Noorse kampioen was door D.W.S. uitgeschakeld voor de kwartfinales van de Europa-Cup, bepaald geen verrassing. Het was geen beschamend afscheid voor Lyn geweest, want na de nederlaag van 5—0 in Amsterdam vond men de 1—3 van nu een draaglijk resultaat. De diepe zucht van Samuelsen kwam uit de grond van zijn hart. Voor de wedstrijd hacl hij ons bezworen dat het een ramp voor Oslo zou zijn als er een voetbalwonder zou gebeuren en Lyn zich toch nog zou plaatsen. Want men is druk bezig met de voorbereidingen voor de metamorfose van grasmat en sintelbaan in ijsbaan. Maandag wordt Bislet weer het nationale heiligdom van schaatsers en bandy-spelers. Men is het voetbal beu. Men is blij bij Lyn. Bij D.W.S. was men natuurlijk ook wel tot zekere hoogte tevreden. Men had tenslotte met 1—3 gewonnen. Dat het niet fraai was, daar was men het wel over eens. En het moet gezegd: D.W.S. heeft bepaald geen grootse indruk achtergelaten in de Noorse hoofdstad. Nu moeten we toegeven dat het voor DWS ook moeilijk was om zich tot een hoog niveau op te krikken, want met een voorsprong van 5-0 aan een return te be ginnen tegen een zo zwakke voetbalbroe der als Lyn, werkt nu eenmaal niet in spirerend. Daar kwam bij, dat in het Bis- let-stadion welgeteld 7322 toeschouwers de tribunes bepaald niet overbevolkten. Waar in de winter 30.000 opgetogen lieden met htm machtige „heja heja" de schaatsers kunnen opzwepen, was er nu weinig sfeer en bleven de tribunes kil en koud. De Noren hadden hun „heja"-yell thuis gela ten, alleen de jonge aanhang van Lyn liet zich nu en dan horen en voerde tijdens de rust opgetogen een polonaise over en rond het veld uit. Goedmoedig liet men dat alles toe. De jongelui van Lyn konden hun favorie ten op het veld niet tot die graad van en thousiasme brengen die tot wonderen kan leiden. De Noren speelden wel pittig en fel, maar het was hun er slechts om te doen te voorkomen dat ze weer spitsroe den zouden moeten lopen bij de Amster dammers. DWS was ongetwijfeld technisch beter en ook gevaarlijker maar er kwam geen sprankelende overmacht tevoorschijn. In de eerste helft was het zelfs ronduit slecht wat er gepresteerd werd door DWS. Het spelen van de volksliederen tegen de code van de Europa-Cup-competitie, maar wie nam het de Noren kwalijk dat zij een extra tintje aan de wedstrijd wil den geven was geen bron van inspiratie en de honderden supporters hadden vuur werk, misthoorns en andere aanmoedi gingsattributen in Amsterdam achtergela ten. Er waren wat ballonnetjes met strijd kreten maar die gingen typerend niet op. DWS kwam wel compleet op het tour- nooiveld van de Vikingen. De blessures Advertentie Nederland had woensdag in de schaak olympiade tegen hekkensluiter Israel een slechte start. Bouwmeester, die al enige dagen minder goed speelt en zich erover beklaagt dat hij zich niet kan concen treren, werd midden op het bord matgezet door Kraidman. De overige drie partijen van cfe Nederlanders werden met goede winstkansen afgebroken. De kans dat Nederland de laatste plaats definitief aan Israel kan laten bestaat nog steeds. De gedetailleerde uitslag was: Kuypers Porath afgebroken, BouwmeesterKraid man 0-1, LangewegAloni afgebroken, PrinsStepaik afgebroken. De uitslagen waren: Afgebroken partijen vijfde ronde: Joe goslaviëVer. Staten 2-2; zesde ronde: HongarijeArgentinië 2-2; zevende ronde: SpanjeVerenigde Staten 1-3; Polen— Bulgarije 2 'A-P/i, RoemeniëHongarije 1-3, IsraelCanada l1/i-21/i. Uitslagen achtste ronde: Nederland Israel 0-1 en 3 afg. partijen, Ver. Staten Canada P/i-U/j en 1 afg. partij, Hongarije Tsjechoslowakije ZVa-lVz, West-Duits- landRoemenië Vi-l'Vi en 2 afg. partijen, BulgarijeArgentinië -l1/» en 2 afgebr. partijen, JoegoslaviëPolen 2-0 en 2 afg. partijen, SpanjeRusland 0-3 en 1 afgebr. partij. De stand is nu: 1. Rusland 2P/j pnt. en 2 afg. part.; 2. Tsjechoslowakije I8V2 pnt.; 3. Ver. Staten 18 pnt. en 1 afg.; 4. Hongarije 18 pnt.; 5. Argentinië 17'Vi pnt. en 2 a£g.; 13. Nederland 8f/i ptn. en 3 afg. Het aantal deelnemers aan de (13e) voet baltoto van het afgelopen weekeinde be droeg 667.408. Aan prijzen kwam beschik» baar 263.756. Er kwamen geen meldingen binnen van dertien goed voorspelde wedstrijden, zodat de eerste prijs van 145.065,80 voor twee derde deel bij de tweede en voor een derde deel bij de derde prijs werd gevoegd. Voor de tweede prijs van 175.837,32 kwa men 29 meldingen met 12 punten binnen. Bruto wordt 6.063,40 uitgekeerd. Voor de derde prijs van 78.918,68 kwamen 648 gegadigden in aanmerking van wie 4 met 2 goed ingevulde kolommen. Per kolom zal netto 134,80 worden betaald. Het aantal deelnemers aan de goaltips was 204.991. Evenals bij de voetbaltoto kwamen er geen meldingen binnen voor de eerste prijs. Het prijzenbedrag van 57.423 werd verdeeld over de tweede en derde prijs. Voor de tweede prijs kwamen vijf meldingen met vijf punten binnen. Bruto wordt 5.742,30 uitgekeerd. De derde prijs wordt onder 226 deelnemers gedeeld, van wie 2 met 2, 1 met 3 en 1 met 4 goed ingevulde kolommen. Per goede kolom wordt 123,betaald. Advertentie Als de weersomstandigheden geen roet in het eten gooien kan er zaterdag een voetbalprogramma worden afgewerkt met enkele interessante wedstrijden. In de derde kla'sse van de zaterdagmid dagcompetitie krijgt Kennemerland bezoek van het sterke Blauw Wit, dat echter in de laatste wedstrijden iets van slag af was. Daarom is het lang niet denkbeeldig dat Kennemerland een of beide punten thuis houdt. IJmuiden staat in de uitwedstrijd tegen CJVV voor een vrij lastige taak en wanneer de IJmuidenaren er met een ge lijkspel vandaan kunnen komen zullen zij bepaald niet mopperen. In de vierde klasse is de ontmoeting SlZO-Zandvoortmeeuwen het hoofdnum mer. Slagen de Zandvoorters er in ook deze wedstrijd tot een goed einde te bren gen, dan kan men zachtjesaan het kam pioensdiner gaan bestellen. Kinheim kan nog blijven meetellen want in de thuis wedstrijd tegen AMVJ achten wij de Vel- sen Noordse club wel iets sterker. Maar Jong Hercules zal in Amsterdam aan AFC de handen vol krijgen. Meer dan een ge lijkspel zit er niet in. SVJ heeft thuis niet veel kans tegen Vlug en Vaardig. VEW heeft het gemakkelijk. Aminco moet tegen de Haarlemse club absoluut kansloos wor den geacht. (Van onze sportredacteur) Linksbuiten Finn Seemann van Lyn, grinnikte na afloop van de wedstrijd tegen DWS: „Zo, ik heb toch een doelpunt kunnen maken tegen die ster ke achterhoede, dat doet me enorm plezier". Finn Seemann verschalkte Schrijvers en Israel. Wellicht speelt hij volgend jaar ook in het blauw/zwart. Hij heeft namelijk een aanbod van DWS gekregen om voor de Amster dammers te gaan spelen. Hij heeft het voorlopig af gewezen: „Ik zit op een han delsschool en wil nog wat blijven studeren". Toen wij hem vroegen: „Maar als het contract nu eens heel aantrek kelijk is?", haalde hij de schouders op. „Och, dan zul len we wel weer zien". See mann heeft vorig jaar toen Lyn tegen Borussia speelde voor de Europa-Cup ook al een aanbod van de Duitsers gekregen. Dat heeft hij niet geaccepteerd. Hij liet zich er niet over uit of het bod toen te laag was geweest. Wellicht blijft de Noor ook wel liever in zijn land, omdat hij dubbel-internationaal is. Behalve in het Noorse voet balelftal hij speelde vorige week tegen Frankrijk (11) komt hij ook uit in het Noorse bandy-team. Bandy zou men hockey op het ijs kunnen noemen, niet te ver- warreh met ijs-hockey. Bin- In de kleedkamer ieliciteerde de Nederlandse ambassadeur in Noorwegen, dr. Leevelt, de DWS-aanvoerder Schrijvers met de behaalde successen. nenkort speelt Seemann dus weer in het Bislet-stadion, maar dan als bandy-er. Aanvoerder Muggerud die in Amsterdam door een bles sure aan de kant moest blij ven, was niet tevreden over het spel van Lyn. Hij weet het er aan dat men sinds het duel in Amsterdam, geen wedstrijd meer gespeeld heeft. Dat was ook het oordeel van topscorer Ole Stavrum, die slechts tot een afgekeurd doelpunt kwam. De vriendelijke Stavrum moest twee weken geleden examen doen toen zijn collega's tegen DWS uitkwamen. Hij slaagde voor zijn tentamen waarmee hij vijf van de zeven studie jaren oude geschiedenis goed afsloot. Het oordeel van Stavrum over Schrijvers was: „een geweldige speler". Hij vond het jammer dat de twee de international van Lyn, Ha- rald Berg, niet had kunnen meedoen. Deze Berg niet te verwarren met broers Jan en Axel is pas sinds 15 augustus lid van Lyn en was dus nog niet gerechtigd de rood/witte kleuren in de Euro- pa-Cup-competitie te dragen. In de Nederlandse kleed kamer kwamen de heer Van Leefelt, de Nederlandse am bassadeur in Noorwegen en 'zijn vrouw, direct na de wed strijd binnenstappen om hun gelukwensen aan te bieden. Mevrouw Van Leefelt infor meerde moederlijk hoe het met de blessure van Geurtsen stond. Dat viel gelukkig mee, zei club-arts Sno. - Mevrouw Van Leefelt vond het) leuk de wedstrijd gezien te hebben. Op de opmerking van Flin- kevleugel „U zult het wel koud gehad hebben op de tribune", antwoordde zij: „Ik ben het bij schaatswedstrijden hier wel anders gewend. Nee, dat ging nu best". Intussen pakte Israel vlug de wedstrijdbal terug die Schrijvers aan de ambassa deur toonde. Jongbloed merk te op „Israël jij deze keer de bal, ik krijg die van de finale om de Europa-Cup", waarna Schrijvers repliceerde „ik neem die van de finale om de wereldtitel wel". Zondag worden in de zaal van de Die rentuin te Den Haag de halve finales van de Nederlandse turnkampioenschappen ge houden, waaraan 17 heren en 24 dame* zullen deelnemen. Bij de heren is het geen vraag wie ook dit jaar weer kampioen zal worden: Willy Jaegers heeft in de voor wedstrijd al weer een voorsprong van bij na 2 punten op zijn naaste concurrent be haald en zeer zeker zal hij deze by de hal ve finales nog vergroten. De strijd om de volgende plaatsen is echter volkomen open; Gerrit ten Bos, Joost Blits, Ger Praamstra, Theo Bos en Kees Pruys zijn in de voorwedstrijd met zeer klein onderling verschil geëindigd en als Bos en Pruys weer in dezelfde vorm steken als die bij de verenigingskampioen schappen, dan kunnen zij nog wel eens voor een verrassing zorgen. Is er dus bij de heren een uitgesproken favoriet voor de titel, bij de dames is dat beslist niet het geval. De verrichtingen bij de districtswedstrijden en de verenigings kampioenschappen hebben duidelijk aan getoond, dat onze nationale kampioene Thea Belmer, de laatste wedstrijden niet in haar oude vorm, grote concurrentie krijgt te duchten van o.m. de oud-kampi oene Ria Rietveld, de beide Quick-turn- sters Grietje van Essen en Jannie Vierstra, Ali Effern van het Haarlemse Bato en Willy Gielen van Attila Amersfoort. Het verschil in prestatie is zo gering, dat ieder van hen goed is voor de nationale titel maar ook door een kleine mislukking volkomen kansloos kan worden. Deze halve finale belooft dan ook uiter mate spannend te worden en dit temeer, omdat na afloop de ploeg wordt aangewe zen die op 28 november te Aalsmeer tegen Frankrijk uitkomt. Den Haag krijgt een specifiek honkbal- veld op het gemeentelijk sportterrein Es- cap-drie aan de Dedemsvaartweg. Daartoe zullen speciale voorzieningen moeten wor den getroffen, die een uitgave vergen van 105.000. De aanleg van een honkbalveld is noodzakelijk geworden nu honkbalteams in de hoofdklasse van de KNHB verplicht zijn hun wedstrijden op specifieke honk- balvelden te spelen, en in het belang van een behoorlijke ontwikkeling van de sport. waren wat bijgewerkt en Lenz was met pilletjes tegen de griep op de been gehol pen. Alleen in de tweede helft kreeg hij er echt last van, zoals hij na afloop ver telde Het eerste doelpunt in het Bislet- stadion. Geurtsen heeft Martinsen gepasseerd. Lyn, dat in linksbuiten Seemann weer zijn gevaarlijkste speler had, wenste niet weer en zeker niet voor eigen publiek te schande gezet te worden, het vocht voor wat het waard was en hoewel dat in Euro pees verband niet zo veel is hield het DWS toch voor de rust aardig in bedwang. Nu had men daarbij wel het geluk dat de mistrappen niet door de DWS-ers wer den aangegrepen en dat de Nederlanders in die eerste helft bijzonder slecht plaats ten en bitter weinig schoten. Doelman Martinsen vond deze wedstrijd dan ook lang zo moeilijk niet als in Amsterdam. De Noren joegen zelfs de bal als eerste tussen de ronde ijzeren palen, maar de Noorse top-scorer Ole Stavrum, die in Am sterdam niet van de partij kon zijn, stond buitenspel. De Oost-Duitse scheidsrechter Erwin Vetter, die een gemakkelijk dagje had, floot terecht wegens buitenspel. Even later kreeg Stavrum, na een mistrap van Schrijvers, weer een beste kans, maar nu vond hij een koelbloedige Jongbloed tegen- nu kon Temming zijn kans grijpen 2-0. De handige dribbelaar Seemann, die te weinig steun van zijn teamgenoten kreeg, wierp zjjn glacés aan de kant en stroop te de mouwen op. En niet zander succes, want in de 22e minuut zette Berg voor en kopte Seemann hard in. Buitenspel mokten de DWS-ers maar daar was geen sprake van volgens de heer Vetter. Nadat Berg en Temming zich hadden laten zien als metaalbewerkers een schot en een kopbal ketsten tegen het ijze ren huiswerk van het doel joeg Hollan der de bal na 31 minuten over Martinsen heen (1-3) en daarmee was dan het stro vuurtje van Lyn's enthousiasme wel ge doofd. Heimelijk tot genoegen van terrein knecht Samuelsen en eveneens van Lyn- trainer Sveinsson. Oslo is een ramp ont lopen. De Noren kunnen binnenkort weer schaatsen.en Ski-Og-Lyn kan ook ver der de eerste lettergreep van zijn naam waarmaken. Doelman Martinsen weert met succes Huub Lenz af.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21