Geen akkoord in Stichting Vermoeid verdween Reorganisatie van communistische partij in Rusland? Ijskoud KOFFIE HBE Wereldnieuws Van dag tot dag Rechtszaak over congresverkiezing Beroering om kroonprinselijke opstelletjes badedas verfristbadedas verkwikt €)p de ^Praatótcel DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 3 NTS Herdenkt Kennedy in documentaire na bad en douche vanftamol lift Zwitserland nooit voelde u zich zó tintelend fris fn royafo plastic flacon 5.50 Loonsom 13 A rbeidsrust Informeel dexe man .in de badkamer. Nu kan hij al xingen. Zijn badedas-bad geeft hem nieuwe energie, badedas doet veel meer dan de huid reinigen. badedas voor bad en douche met extract van wilde kastanjes maakt het hardste water zacht laat het bad mooi schoon ook xo goed voor de huid Montgomery geopereerd M. Mok Spaart hart en zenuwen De adjunct-directeur van het Amerikaan se federale rechercheapparaat, de F.B.I., William Sullivan, heeft een mededeling ge daan die met de beste wil niet opzienba rend of actueel kan worden genoemd: hij verkondigde dat tussen de meer dan 200.000 personen die vorig jaar hebben deelgenomen aan de „mars voor de bur gerrechten" in Washington zich... 200 com munisten bevonden hebben. En dat noemt hij dan een bewijs voor de stelling dat „de communisten proberen de V.S. van binnenuit te verzwakken en te verdelen door de toestand op het front der burger rechten uit te buiten." Het is niet bekend hoe de heer Sullivan aan zijn telling is gekomen, of waarom hij zo laat pas klaar kwam met die tel ling. Evenmin is de aanleiding voor de mededeling duidelijk waarneembaar. Wel waarneembaar lijkt het, dat de commu nisten in de Verenigde Staten hun verde ling en verzwakking van het land met ge ringe mankracht ondernemen] en zich daar bij dan ook nog op bijzonder oncommu nistische manier gedragen. Want de mars van Washington is door geen wanklank verstoord en is ook door tegenstanders van de actie geprezen als „een waardige en eerlijke manifestatie van Amerikanen" Dat zich slechts 200 communisten tussen de manifestanten bevonden, is opzienba rend genoeg. Het is overigens toch verheu gend dat de ontrechte en verpauperde kleurlingen in Amerika zulke verknochte vaderlanders blijven. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse vereniging voor de bevordering van de belangen van de kleurlingen heeft de verkiezing van 21 congresleden aange vochten op grond van de stelling dat de rechten van negerkiezers in acht Ameri kaanse zuidelijke staten, namelijk in Vir ginia, Zuid-Carolina, Georgie, Florida, Ala bama, Mississippi, Louisiana en Texas, zijn geschonden. De vereniging heeft hiermee een geding aanhangig gemaakt bij een districtsge rechtshof in Washington op grond van de bepaling in de Amerikaanse grondwet dat, in geval van aantasting van het stem recht van een Amerikaans burger kan worden onderzocht of de aanwijzing van een congresvertegenwoordiger in overeen stemming met de wettelijke voorschriften heeft plaats gevonden. fgt f- $i n - radc 4 a Precies een jaar nadat president John Fitzgerald Kennedy tijdens een bezoek aan Texas in Dallas werd vermoord, zendt de N.T.S. zondag 22 november van 15.45 tot 16.45 uur op Nederland I een documentaire te zijner nagedachtenis uit. In de documentaire wordt vooral het accent gelegd op het werk, dat de presi dent tijdens zijn ambtsperiode in het be lang van de wereldvrede heeft verricht. 'Advertentie LONDEN (AFP en AP) Prins Char les, de Britse kroonprins, heeft onlangs toen hij wat geld nodig had enige van zijn opstellen aan een kameraadje van zijn Schotse kostschool verkocht. Hij kreeg er dertig shillings vijftien gulden voor. Dat vriendje verkocht ze door en tenslotte belandden de pennevruchten van de kroon prins in de Londense krantenwijk Fleet- street. Ze werden daar te koop aangebo den voor een bedrag dat in de tienduizen den liep. De koper vertrouwde de zaak niet en ging met de opstellen naar de politie. Die liet ze onmiddellijk in beslag nemen, waardoor de echtheid ervan onomstotelijk werd bewezen. Publikatie was toen niet meer te voorkomen, omdat er fotokopieën van de opstellen waren gemaakt., Het Westduitse blad Der Stern heeft ze aan de lezers aangeboden. In Groot-Brittannië is over de hele zaak en de inhoud van de op stellen nogal wat beroering ontstaan. Buckingham Paleis heeft meegedeeld „het hoogst betreurenswaardig" te vinden „dat opstellen van een schooljongen op deze wijze zijn gepubliceerd". (Vervolg pagina één) Die basis achtte men dus aanwezig, maar de voorstellen van de werknemers organisaties werden als onmogelijk afge wezen: geen 7 percent met extra's, ook geen 7 percent „inclusief" en zeker geen verruiming van de ondernemingsgewij ze differentiatie. De heer Bosma zei hier- over: „wij willen wel wat verder gaan dan een 3 percents loonronde, maar het financiële effect van alle werknemers verlangens moet in zijn geheel begrensd worden door een percentage dat in de stichtings-onderhandelingen moet worden vastgesteld". Dus een vast overleg, dat de garantie geeft dat dit en geen hoger ten slotte de gemiddelde loonsverhoging zal bepalen. En dat lager dan 7, maar wat hoger dan 3 percent. Van werkgeverszijde werd berekend dat de geëiste 7 percent, plus differentiatie zou uitdraaien op een loonsverhoging van 13 percent. De aanvankelijke door de werkgevers vastgehouden 3 percents loon ronde betekent een loonsomverhoging (dus inclusief sociale lasten) van 6 per cent. Werkgevers betogen daarom dat de vakcentrales nu meer dan het dubbele eisen van wat zij oorspronkelijk boden. Uit dit verschil moet men bij het volgen de gesprek zien te komen. En het is nog lang niet zeker dat dit zal lukken. Ir. Bosma zei in dit verband: „ik wil niet zeggen dat er een grote kans is op overeenstemming. Maar wij willen alles doen om eruit te komen. Men heeft ons als werkgevers ten onrechte verweten dat wij denken: gooi het maar in de pet van de regering en kijk maar hoe het gaat. Wij zijn niet zo gesteld op regeringsmaat regelen. Wij weten dat er dan moeilijkhe den kunnen komen voor de arbeidsrust." De heer Bosma was overigens aange naam verrast door de percents-gewijze beperking die de werknemersorganisa ties zich hadden opgelegd ten aanzien van de bedrijfstakgewijze onderhandeling. „Ik had verwacht dat de vakbeweging van vrije onderhandelingen in de bedrijfstak ken zo'n zwaar punt zou maken, dat het voor haar onverteerbaar zou zijn het los te laten en voor ons het tc aanvaarden." Over de verdere onderhandelingen zei hij: „Voordat we weer in de Stichting bij een komen, willen wij er toch wel meer over weten hoe de zaak met het prijsbe leid ligt. Wij hebben de werknemers uitge nodigd hiervoor mee te gaan naar de re gering, maar ditmaal niet officieel als Stichting van de Arbeid, maar voor een in formeel gesprek: „Dat zal dus voor woens dag moeten gebeuren. Eén werknemers- eis is heelhuids door de bespreking heen gekomen. Er doorheen geslipt, zou men beter kunnen zeggen, want tegen het voor stel ondernemings-overeenkomsten over vermogensaanwasdeling goed te keuren, hebben de werkgevers geen „neen" ge zegd. 'Zij 'hebben slechts verwezen naar een komend rapport over deze zaak van de vier werkgeversbonden". Maar de heer Bosma zei dat hij zich los daarvan, moei lijk zou kunnen verzetten tegen een af spraak van een ondernemer met zijn werknemers, deze werknemers een stuk eigendomsrecht in zijn bedrijf te schenken. Advertentie -Hip E1 <-*.£■ badedas Verpakkingen van 0,90 2,95 5,90 12,' en 30,' MOSKOU (Reuter) Waarnemers in Moskou verwachten een groot aantal mu taties in de Russische communistische par tij. Nikolai Podgorny, een van de elf le den van het partijpresidium, zou zijn be last met de reorganisatie. Podgorny is sedert de val van Kroesjt- sjev opgeklommen tot een positie, waarin hij belast schijnt met de organisatie van de partij en de kaderafdeling of waarin hij de leiding over deze afdeling zou delen met Brezjnev, de eerste secretaris van de partij. De kader-afdeling beslist over de: bevor deringen en benoemingen. Drie maanden voor de val van Kroesjtsjev was Brezjnev belast met de partij organisatie en kader afdeling. De waarnemers menen dat de 61-jarige Podgorny thans in belangrijkheid direct na Brezjnev komt. Zijn machtspositie bleek maandag toen hij optrad als rapporteur voor organisatievraagstukken op een ple naire bijeenkomst van het centrale partij comité. Na het verslag dat Podgorny uitbracht stemde het comité vóór afschaffing van de door Kroesjtsjev in 1962 ingestelde afzon derlijke partij-afdelingen voor de industrie en de landbouw. In het rapport wordt aan bevolen de volgende maand nieuwe leiders te kiezen in 73 belangrijke districten. Er zou in deze gebieden weer één afdeling moetep zijn in plaats van industriële èn agrarische afdelingen. Elk van deze gebie den heeft thans twee partijsecretarissen, één voor de industrie en één voor de land bouw. Na de reorganisatie zou één secre taris beide afdelingen moeten beheren. Podgorny dankt zijn carrière aan Kroesjtsjev. Het feit dat hij zoi zijn belast met de reorganisatie van de partij zou hem belangrijker maken dan de partij-filo- soof Soeslov. Podgorny trad destijds op als Kroesjt- sjevs bijzondere vertegenwoordiger in Cu ba en Roemenië. Vorige week nam hij deel aan besprekingen met premier Tsjoe En-Lai van communistisch China. LONDEN (AP) De Engelse veld maarschalk lord Montgomery heeft giste ren in een ziekenhuis een prostaatoperatie ondergaan. Deoperatie heeft succes ge had. Zijn toestand is bevredigend. De 77-jarige Britse militaire leider uit de Tweede Wereldoorlog ligt in het Lon dense King Edward VII ziekenhuis. We leven in een grootse tijd. Wie het nog niet gemerkt mocht hebben, behoeft niet veel anders te doen dan om zich heen te zien: hij zal tot de ontdekking komen dat hij, alleen al door even stil te staan en om zich heen te zien, een flink eind achterop is geraakt. Dat is een van de dingen die men zich niet meer kan veroorloven. Tijd voor een diepgaande beschouwing van nieuwe dingen en veranderde verhoudingen is er niet. Men kan slechts waarnemen, haas tig aanvaarden en er meteen de pas inzetten. En dan nog marcheert men hijgend ach teraan, met voor zich uit een dagelijks groeiend leger van pioniers en progressieven, dat blij gezind en zonder aarzelen de mistige toekomst instormt. Ik Jan Cremer is, ofschoon nog druk verkocht wordend, alweer ouderwetse en saaie lectuur. De stoppers-pil is een huismiddeltje van grootmoe geworden. Het concilie be spreekt op voortvarende en moderne toon vraagstukken die al door de gelovigen zijn opgelost op eigen houtje. De ruimtevaart wekt nauwelijks nog enig opzien. Terwijl het Nederlandse parlement met het Nederlandse kabinet bek vecht over de vraag of wel licht in de toekomst misschien heel voorzichtig wel eens een keertje iets dat op reclame televisie lijkt zou kunnen wor den toegestaan, grijnst van het scherm in de Nederlandse huiskamers al maanden lang het gezicht van verrukte jon gelieden ons tegen, die innig gelukkig zeggen te zijn met een of ander smeerboeltje in hun haar en een of ander poetsblubbertje voor hun tanden. En terwijl die reclamezen der ferm en stoer illegaal op een buitengaats eilandje de wet denkt te overtreden, is het eilandje al hupsakee tot Nederlands territoir ge maakt. Nu de wetsovertreder en de wetgever elkaar niet meer kunnen bijhouden, kan men met recht betogen dat er vaart in de dingen zit. Als de illegale zender niet oppast, is hij legaal voor hij het zelf weet. Het is met hem zoals met die zeer vrome collega van de vroegere Maasbode, die tijdens een discussie in journalistieke borrelkring zo zeer getuigde van zijn liefde voor de moederkerk, dat een neutraal geboren vakgenoot hem ernstig waarschuwde: „Als jij niet oppast, eindig je nog eens in de hemel". Er zijn nog massa's lieden die menen de snelle vaart der tijden te kunnen tegenhouden en koppig tegen de stroom inroeien. Zo verzette zich on langs een dienaar van een enigszins orthodox gerichte gemeenschap zich tegen het beginsel van de ruimtevaart, betogend dat het tegen Gods wil zou zijn, als de mens zou proberen zijn planeet te ver laten. „Waarom", zei deze con servatieve man, „zijn wij niet tevreden met de goede, groene moeder aarde zoals God haar voor ons geschapen heeft, met haar bloemen, haar weiden en haar televisie?" Daar ligt een diepzinnig ver borgen kernpunt van proble matiek en overweging: Waar toe zijn de planeten en sterren geschapen, als zij op hoog be vel onbereikbaar zouden moe ten blijven? Waartoe is het atoom gemaakt in splitsbare samenstelling, indien het niet gespleten zou mogen worden? Waartoe zijn alle miljarden grote en kleine mogelijkheden in de schepping neergelegd, indien een willekeurig deel daarvan taboe zou zijn voor de speurders en genieën onder ons? Waartoe zijn de genieën ge schapen, als zij niet hun gaven zouden mogen botvieren op het materiaal? Waartoe dient de ruimte an ders, dan om erin te varen? Het gaat trouwens niet zo zeer om tamelijk eenvoudige en onschuldige liefhebberijen als ruimtevaart, atoomsplit sing en het kunstmatig fabri ceren of voorkomen van baby's. Er zijn veel interes santer, ernstiger dingen, waar mee de wetenschap zich bezig houdt en waarvan de resul taten onvermijdelijk vandaag of morgen of over duizend jaar zullen blijken. Een van de griezelige din gen bij de snelle vooruitgang van wetenschap en techniek is de reeds zeer ver gevorder de poging om de dood te over winnen. De dood, die grote, toegewijde super-democraat, is tot dusver de vrind en toe verlaat aller mensen geweest. Maar dat blijft niet zo. Als we de auteur Robert C. W. Ettinger beluisteren, vernemen we dat in diverse wetenschap pelijke centra overal ter we reld naarstig gewerkt wordt aan de voltooiing van een een voudige en afdoende methode om de mensen die het wil len en die het betalen kunnen in te vriezen op het moment dat zij neiging vertonen hun laatste adem uit te blazen. Invriezen betekent, dat die laatste adem dan de laatste niet is, maar dat de bevrorene op een willekeurig tijdstip in de toekomst geheel en al on beschadigd en in uitstekend humeur kan worden ontdooid. Waarom, zal men vragen, een stervend mens enkele eeuwen te bewaren om hem dan ontdooid toch nog te laten sterven? Geenszins is dat de bedoeling! Men kan hem na melijk bewaren tot het tijd stip, waarop intussen de me dische wetenschap zover ge vorderd zal zijn dat zij de kwaal, waaraan hij leed, met succes zal kunnen bestrijden. Zoals men ziet is Robert C. W. Ettinger niet voor één gat te vangen. Een ander gat geprobeerd: als de bevroren mens nu eens oud en uitgeteerd was toen hij werd ingevroren? Wie van ouderdom sterft, lijdt aan een euvel dat uit eigen aard on geneeslijk is. Geen kwestie van, zegt onze optimistische Robert. Ouderdom is geen reden om dood te gaan. Het ouder wordende lichaam wordt gesloopt door aandoeningen, die ieder voor zich ziekten of kwalen zijn. De wetenschap zal eens in staat zijn, iedere aandoening te helen. Zij zal de middelen vinden om de gedetailleerde slopingen van het ouder wordende lichaam een halt toe te roepen en de mens voorgoed jong en krach tig te houden. Afgezien van het feit dat zulks onze hele A.O.W.-appa- ratuur, zo moeizaam opge bouwd, in grote moeilijkheden zou brengen, opent de diep vriesmethode uiterst belang wekkende mogelijkheden. Na tuurlijk zal de opslagruimte enige complicatie scheppen, terwijl de mogelijkheid van een defect in de ammoniak- leiding onoverzichtelijke ge volgen zou kunnen hebben. Maar als we deze kleinig heden even vergeten, vouwen zich perspectieven open, waar bij de ruimtevaart en de tel star-organisatie kinderspel lij ken. Maar Robert C. W. Et tinger wil bij zijn vriespro- gramma de bijkomende moge lijkheden van dat kinderspel niet uit het oog verliezen. Hij ziet grote kansen voor een eenvoudige en doeltreffende bewaargelegenheid der bevro- renen op de maan of een der andere hemellichamen, waar de temperatuur uiterst ge schikt zou kunnen zijn voor een natuurlijke erebevries- plaats. Het vervoer zal niet in een-twee-drie zijn op te lossen, maar aan de andere kant behoeft men met de ijs blokken niet voorzichtig om te springen. Een enkel scherfje hier en daar betekent niets. Een bijzondere problematiek ziet de auteur van deze koude geschiedenis in de bepaling van het tijdstip, waarop de dierbare afgevrorene zal moe ten worden ontdooid. De ge conserveerde zelf kan er zich met vaagheden als „ijs en weder dienende" van af ma ken, maar definitiever kan hij zich moeilijk uiten, aangezien hij dan de kans loopt te vroeg te worden gewekt, waarbij het allerlei moeilijke forma liteiten zal vereisen om op nieuw naar de wereld onder nul te worden vervoerd. Er zal een systeem moeten wor den bedacht, waardoor de fa milie van de Diepfries van geslacht op geslacht de zaak in de gaten houdt. Intussen echter raken tal van andere familieleden eveneens in de stijve aggregaatstoestand ver zeild, zodat het een toer zal zijn om de tel niet kwijt te raken. In een breedvoerige familie kan dat immers in een eeuw aardig oplopen. Er zal dan ook wel zoiets als een IJsfonds voor min vermogenden moeten komen, terwijl men bij de gefortu neerde ijslieden degelijk zal moeten opletten dat hun ver mogen niet door hun onbevro ren nazaten wordt opgesou peerd. Zou daartegen niet van hogerhand worden gewaakt, dan zouden de arme rijkaards bij hun ontdooiing pas goed in de kou komen te zitten. De problemen zijn niet ge ring, zoals men ziet, maar het beginsel lijkt aannemelijk. Er moet echter nadrukkelijk op worden gewezen dat het be vriezen geheel vrijwillig ge beurt. Wie met alle geweld dood wil, moet dat zelf weten. Er blijven altijd mensen die het naadje van de kous willen vinden en die hun zinnen zet ten op iets waar de meerder heid niets voor voelt. Derge lijke zonderlinge lieden kun nen uiteraard ernstig onder handen worden genomen, maar als zij naar geen rede willen luisteren moeten zij zelf de gevolgen maar ondervinden. En dan zijn er de verstokte koukleumen, die zelfs midden in de zomer kippevel hebben en nooit onder een koude douche durven. Men kan aan nemen dat dergelijke bekla- genswaardigen er zelfs toe zouden besluiten liever warm dood te gaan dan koud in leven te blijven. En tenslotte zijn er nog de genen, die men zonder meer kan opbergen: de mensen die van hun geboorte af nooit ontdooid zijn. Ik ken er ver schillende. Zij komen er goed koop af. Prijzen weigeren Het feit dat de schrijver Sartre onlangs de Nobelprijs heeft geweigerd, heeft ver moedelijk meer pennen in beweging ge bracht dan bij een normale aanvaarding van deze onderscheiding het geval zou zijn geweest. Sartre, die zich geen etiket wil laten opplakken en, naar zijn zeggen, evenmin van de Leninprijs gediend zou zijn geweest, heeft niet kunnen beletten dat hij nu met het etiket Nobelprijswei geraar rondloopt. Zijn uitgevers zullen daarvan ongetwijfeld in niet mindere mate kunnen profiteren dan wanneer er in plaats van weigeraar gewoon winnaar had gestaan en de auteur zal een en ander merken aan de hoogte van de afrekenin gen die hij in de komende maanden ont vangt. Financieel vaart hij er dus zeker niet slechter bij dan wanneer hij de prijs had geaccepteerd. Nu zou men de financiële kant in dit geval als een bijkomstigheid kunnen beschouwen, maar dat is ze niet. Sartre's gestegen verkoopwaarde en bank saldo bewijzen dat wie in het openbaar optreedt, zich aan zekere consequenties niet kan onttrekken. Wie zich tot publiek persoon maakt of dit door zijn aanleg moet zijn, heeft niet het recht de vrijheid van het publiek te censureren. Tot deze vrijheid behoort het goedkeuren of afkeu ren van wat de in het openbaar werkende persoonlijkheid presteert. Daartoe behoort dus ook de vrijheid om bij monde van commissies of jury's prijzen te verlenen. Men kan Sartre heeft het gedemon streerd wel prijzen weigeren, bijvoor beeld omdat men meent ten onrechte bij een bepaalde partij of groepering te wor den ingedeeld, maar men kan door zulk een weigering de prijstoekenning noch de indeling ongedaan maken. Wie zich een dergelijke consequentie van een openbaar optreden niet wenst te laten welgevallen, moet niet beslag leggen op de publieke aandacht of op zijn minst zich in een strikte anonimiteit hullen. Gezien de nieuwsgierigheid van pers en publiek is dit laatste in onze tijd geen kleinigheid, althans wanneer men iets van belang ver richt. Mij is wat dit betreft geen ander succes bekend dan dat van de Duitse auteur die zich B. Traven noemt en van wie men zegt dat zelfs zijn uitgever zijn identiteit niet kent. Via een postbus er gens in Mexico staan schrijver en uitgever met elkaar in verbinding, een situatie die al verscheidene tientallen jaren duurt. Iemand als Sartre kan deze situatie ech ter ook niet verlokkelijk voorkomen, want ze sluit iedere directe bemoeienis met ac tuele zaken uit. En juist daarop is Sartre zeer gesteld, getuige de vele politieke en humanitaire acties waaraan hij zijn naam heeft geleend en de congressen en andere bijeenkomsten waarop hij door zijn per soonlijke aanwezigheid invloed heeft wil len uitoefenen. Het weigeren van een prijs door een duidelijk anti-maatschappelijke figuur zou men nog als een logische houding kunnen beschouwen. Bij een man echter wie het wel en wee van de maatschappij bijzon der ter harte gaat, is er sprake van een misverstand omtrent de gevolgen van een maatschappelijk optreden. Ik geef graag allen gelijk die voor prijzen, lintjes en wat dies meer zij hun schouders ophalen. Maar bij dit schouderophalen moet het mijns inziens blijven, want wie er tegen gaat vechten, vecht tegen de bierkaai of tegen windmolens. Men kieze uit deze twee mogelijkheden of aanvaarde ze desnoods allebei. Advertentie BroederUefde. In een dorpje in Polen is een vrouw bevrijd die vijftien jaar lang in een houten kooi van 140 bij 100 cen timeter opgesloten heeft gezeten. De vrouw, die door haar broer werd opge sloten omdat zij gek zou zijn, was bij haar bevrijding geheel naakt. Ze kon alleen maar een soort geblaf voort brengen. Beslag. Het gerecht in Düsseldorf heeft, op verzoek van de Algerijnse regering, beslag laten leggen op alle bezittingen in West-Duitsland van de voormalige F.L.N.-leiders Mohammed Khider en Achmed Oudhoud. Diefstal. Uit een villa in de Zuidfranse stad Cannes zijn bij afwezigheid van de bewoners antieke meubels, juwelen, schilderijen en tapijten gestolen voor een totale waarde van ongeveer 365.000 gulden. Zeereis. De 13-jarige Robert Mustard uit Schotland verloor in juli van dit jaar een grote plastic strandbal die de zee in rol de. Zijn naam en adres stonden op de bal. Vandaag kreeg hij een brief uit Kragero van een vijftienjarige Noorse jongen: „Ik heb een bal gevonden. Toen ik goed keek zag ik dat hij van jou was. Ik schrijf je om te vertellen dat jouw bal zo'n lange reis heeft gemaakt". Nalatenschapje. Het Thailandse kabinet kabinet heeft premier Kittikatsjorn ge- machtjgd, beslag te laten leggen op een bedrag van ruim 104 miljoen gulden uit de naladenschap van wijlen premier Tha- narat. Volgens een commissie van on derzoek komt dit geld de staat toe. Reorganisatie. De Amerikaanse republi keinse gouverneurs zullen op vier en vijf december in Denver de reorganisa tie van de republikeinse partij bespre ken. Dit is door de gouverneur van Ida ho, Robert Smylie, bekendgemaakt.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3