Schaatsvereniging „Veken" bepleit betere accommodatie m mm m Spaarpottenactie voor clubhuis en zittribune voor V.S.V. G. N A Jonge vereniging met meer dan 200 leden Faillissementen Gepensioneerden in vergadering te Velsen 7 IfeHI Paul Egner als bruidegom DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 Gouden briljantringen Telstar-ledenraad komt op 26 november bijeen Fotografeert papa? Filmt papa soms Kom dan eens met ons praten. Dan doen wij U hèt cadeau- idee aan de hand. Wij maken van U een gulle geefster. Met een gift die goed van pas komt. Wij hebben duizend tips voor gulle gevers. Nieuwe „lichtwijzers" voor Velsen Controle autoverlichting „Jeugd-Roode Kruis" in Velsen-Noord Ondanks de temporisering van de uitga ven der gemeentelijke overheid is de kans groot, dat er voor de Velsense schaats liefhebbers een betere schaatsaccommoda- tie komt in de Velserbroekpolder. Volgens het jaarprogramma van de Schaatsvereni ging „Velsen", is het plan om een geheel nieuwe ijsbaan in de polder te creëren, door de beperking van de gemeente-uitga- ven van de baan. Doch de onderhandelin gen van de S.V. met de gemeente Velsen en de Verser Sportstichting omtrent de verbetering van de bestaande natuurlijke accommodatie in de Velserbroekpolder zijn nog steeds gaande en lijken nog vóór de komende winter succes te gaan afwer pen. In het uitvoerige jaarprogramma van de S.V., die 3 december 1963 opgericht is, wordt gesproken over de uitbreiding van het aantal kleine ijsbanen voor de lagere schooljeugd in de gemeente Velsen. Toch acht de S.V. de huidige situatie niet ideaal. De S.V. zou gaarne zien, dat er overdag een schaatsverbod voor de jeugd ouder dan 12 jaar komt op deze kleine banen, waar door de schaatsenrijdertjes niet meer het gevaar zouden lopen om door een „snel heidsmaniak" er onderuit gehaald te wor den. De oudere schaatsenrijders kunnen im mers op de banen in de Velserbroekpol der terecht. Omdat een gemeentelijke ver lichte ijsbaan in de gemeente Velsen ont breekt, zou de S.V. ten gerieve van de oudere schaatsenrijders, die alleen maar op de te kleine ijsbaan op het Triabas- veld aan de Kennemerlaan terecht kunnen, meer comfort willen bieden. De S.V. dringt er in het jaarprogramma bij de gemeen- tslijke autoriteiten op aan om 's avonds op de ijsbaan aan de Kennemerlaan een schaatsverbod voor de jeugd onder de 13 jaar in te stellen. Dit zou de veiligheid op de ijsbaan, die in het verleden veel te wensen overliet gezien de vele klagende ouders bij het bestuur van de S.V. be vorderen. Advertentie Juwelier R. DE BOER Kennemerlaan 60 Tel. 4938 De rechtbank in Haarlem heeft op dinsdag 17 november in staat van faillis sement verklaard: Jan Brouwer, wonende in Haarlem, Wouwermanstraat 79, des tijds handelende onder de firma J. Brou wer en Zoon. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. L. W. E. Hülscher, advocaat en procureur in Haar lem, en Petrus Leonardus Wullems, huis schilder, wonende in Haarlem, Van der Hulststraat 1. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. L. W. E. Hülscher, advocaat en procureur in Haar lem. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 17 november 1964 is, na gedaan ver zet, vernietigd het vonnis dier rechtbank van 3 november 1964, waarbij Gerard van den Berg, handelende onder de benaming M. van den Berg, wonende te Amstelveen (vroeger gemeente Nieuwer-Amstel) aan de Legmeerdijk no. 260 in staat van fail lissement is verklaard met benoeming van mr. L. W. E. Hülscher, advocaat en pro cureur in Haarlem, tot curator. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 17 november 1964 opgeheven het faillissement van Hendrik den Dekker, wonende in Zwanenburg, gemeente Haar lemmermeer, Platanenlaan 7, uitgespro ken op 6 oktober 1964. Rechter-commis saris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. B. C. Romijn, advocaat en procureur in Haarlem. BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: B. Menger-Hoeve, z„ de Ruijterstraat 174, IJmuiden (oost); W. J Uiterwijk Winkel-Jongejan, z., Eenhoorn straat 73, IJmuiden; C. H. M. Nijssen Webbe, d., Gerard Doustraat 27, IJmuiden (oost); T. Dijkstra-Koppenaal, d., Laz. Müllerlaan 5, Santpoort; J. Jongsma-de Haas, d., Havikstraat 29, Haarlem; E. Ch. W. Gevaert-Hasselbach, z., Molenstraat 10, Santpoort; P. H. Broek-Vilten, z., Van Leeuwenstraat 1, IJmuiden; J. Tellier-du Mortier, d., Boerhaavestraat 18, IJmuiden; H. Heilig-Helfrich, z., Planetenlaan 92II Haarlem; C. W. C. Winkelaar-de Vroome, z., Trompstraat 66, IJmuiden (oost); C. G. Krab-Plokker, z., Saturnusstraat 33, IJmui den; M. Floris-Welboren, z., Velserbroek- Straat 6, Santpoort. OVERLEDEN: A. Dekker. 65 jr.. echt genoot van D. Zeegers, Jac. van Heems kerkstraat 43, IJmuiden; J. A. M. Nieland 68 jr., echtgenoot van M. J. Heesterbeek, Wijn, Baniëlslaan 6, Santpoort; D. W. van Nek, 73 jr., echtgenoot van: J. van der Poll, Dinkelstraat 12, IJmuiden; W. Obbes, 62 jr., echtgenoot van E. U. Men- singa, Stuijvesantstraat 14, Santpoort; C. E, Coppee, 88 jr., echtgenoot van J. E. Bijle- veld, Jn. Kostelijklaan 21, Velsen (zuid); J. G. Rem, 77 jr., weduwe van W. W. Schadé, Trompstraat 190, IJmuiden (oost); A. A. de Roos, 62 jr., echtgenoot van F. W. C. M. Comelissens, Geelvinckstraat 8 Velsen (noord); J. W. van Lohuizen, 80 jr., echtgenoot van G. M. van den Bosch, Schaepmanstraat 411, Amsterdam; C. Oldenburg, 78 jr., echtgenoot van B. van der Pijl, Pleiadenplantsoen 110, IJmuiden; E. Homburg, 82 jr., weduwnaar van B. C. van der Steen, Kanaalstraat 236, IJmuiden, Op de Amsterdamse kunstijsbaan trainen tweemaal in de week 18 Velsense schaat senrijders onder leiding van de centrale trainers Wim de Graaf (oud-kampioen van Nederland), Th. Ekelschot en J. Muskee. Voor de niet-wedstrijdrijders hoopt de S.V. weer bustochten naar de Jaap Eden-kunst ijsbaan te organiseren, omdat natuurijs nu eenmaal niet altijd 's winters voor handen is! Tijdens de conditietraining zaterdagmid dag om 13 uur op het IJmuidense strand worden onder leiding van de KNSB-oefen- meester, de heer J. Muskee, de spieren van de Velsense schaatsenrijders geoefend voor de befaamde 200-km lange Elfsteden tocht. Wanneer de winter dit jaar goed doorzet, zullen vele Velsenaren deelnemen aan de gezamenlijke toertochten van de S.V., die vorig jaar zoveel succes oogstten. Het ver voer en de inschrijving van dit schaatstoe- risme wordt door de S.V. geregeld. Wel licht zal in samenwerking met de nieuwe Beverwijkse ijsklub „Kees Jongert", in de omgeving van Beverwijk een wedstrijd- en een toertocht kunnen worden uitgezet. De omgeving van Velsen is voor dit schaats- toerisme ongeschikt door het ontbreken van geschikte ijswegen. Op het programma staat ook de uitge stelde steden wedstrijd Velsen-Beverwijk. Om het trainen in de wintermaanden te vergemakkelijken poogt de S.V. gedurende één uur in de week een gymnastieklokaal te huren. De S.V. heeft zich als lid aan gemeld bij het medische sportkeuringsbu reau Velsen. De wedstrijdrijders van de S.V. zullen ieder jaar tenminste eenmaal gekeurd worden. In het gesloten seizoen zal de S.V. film avonden organiseren. Rolprenten over de belangrijkste nationale en internationale wedstrijden zullen het hoofdbestanddeel vormen van deze kontaktfilmavonden. Ook de kadervorming is een belangrijk onderdeel van het jaarprogramma dezer jonge vereniging, die nu reeds meer dan 200 leden telt. Gestreefd zal worden naar een nog betere verstandhouding met ande re schaatsverenigingen, zoals met Bever wijk, Spaarndam, Haarlem en Heemstede. Voor het eerst zijn er het afgelopen jaar publikaties verschenen van de schaatsac- commodatiecommissie van de S.V. over de veiligheid en kwaliteit van de ijsbaneft rondom Velsen. Voor vele ouders zijn de ze publikaties richtsnoer geweest voor het bezoek van hun kinderen aan ijsbanen. Bijzonder te spreken is men in kringen van de S.V. over de verstandhouding met de Velser Sport Stichting. Een beker, ge schonken door de V.S.S., zal de inzet zijn van Velsense schaatswedstrijden in de ko mende winter. Wellicht zal vanavond het bestuur van de Velser Sportstichting tij dens de algemene vergadering positieve geluiden kunnen laten horen omtrent de verbetering van de huidige schaatsaccom- modatie in de Velserbroekpolder. De ledenraad van Telstar, vijfendertig personen, gaat zich donderdag 26 novem ber in Royal te IJmuiden beraden over de benoeming van een nieuw bestuurslid. Dat is het gevolg van het vertrek van de heer Verbaan uit het bestuur. Behalve over de opvolging van de heer Verbaan, die administrateur wordt, een betaalde functie bij Telstar, zal de eventuele her benoeming ter sprake komen van vier an dere bestuursleden. Dat betreft voorzitter Crefeld, penningmeester Kochx, en TC-le- den Zwart en Van Nifterik. De leden van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensioneerden afdeling Vel- sen-IJmuiden zijn allerminst tevreden met de gang van zaken betreffende hun pen sioenen op dit ogenblik, in een tijd van forse loonsverhogingen en grote prijsstij gingen. Dit bleek duidelijk tijdens de al gemene vergadering van de afdeling woensdagmiddag in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost. Voor de pauze voerde het hoofdbestuurs lid, de heer K. P. Olthoff uit Haarlem, het woord over de door het hoofdbestuur ge voerde acties ter verbetering van de posi tie der gepensioneerden. De heer Olthoff had vele grieven tegen de bestaande pensioenuitkeringen. Een groot voordeel achtte hij het waardevast maken van de pensioenen. Doch te dik wijls komt dit waardevast maken overeen met een stijging van de pensioenen even redig met de loonstijging voor de laagste inkomensgroepen, hetgeen de spreker so ciaal onrechtvaardig achtte. Zeer slecht te spreken was het hoofdbe stuurslid over de aftrek op de uitkeringen ingevolge de Algemene Ouderdoms Wet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet wanneer er pensioen genoten wordt. Hij bepleitte een collectieve ziektekosten regeling voor de gepensioneerden zoals de ze bij de ambtenaren geldt, terwijl hij het gelijkschakelen van de uiteenlopende pen sioenregelingen geen overbodige luxe vond in verband met de sociale rechtvaardig heid. Na de pauze hield de verkeersambtenaar van de gemeente Velsen, de heer P. van Deenen een voordracht over het heden daagse verkeer en de rol van de bejaarde weggebruiker daarin. Advertentie Kennemerlaan 5 (bij de brug) BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Maria F., d. v. G. Palmas en L. Usai; Patrick J., z. v. A. J. van den Brink en P. van den Kommer; Helena M. E., d. v. H. van der Wal en E. Rotgers; Peter G., z. v. P. Sehoorl en M. S. Scheep bouwer; Frederik Q., z. v. M. de Groot en H. M. W. Honnebier; Anna, d. v. M. Nacher Estrem en A. Devis Marti; Dimitri S. F. M., z. v. G. P. Portegies en H. H. M. Dam; Christa S., d. v. J L. Sc' umacher en S. J. Blaakman; Adriana, d. v. G. Kraaijeveld en N. van Zummeren; Theodoras L., z. v. P. L. van der Aar en C. H. Th. van de Water; Hendrik W. J., z. v. W. F. Temper en E. W. van Etten; Alphonsus C., z. v. A. C. Martens en V. A. C. Helsen; Roberto, z. v. A. Mani en M. Ollargiu; Roald W„ z. v. P. J. M. Zuidweg en Y. Wever; Fran- ciscus M. L., z. v. F. H. Tames en C. N. M. Wormsbecher; Dirktje Th., d. v. J. S. Komhorn en M. van Boven; Yvonne, d. v. R. Schüssler en S. M. Groenewout; Rober tas W., z. v. J. H. Steeman en M. M. de Jong. ONDERTROUWD: B. W. Duin en E. H. Wieteler; J. A. Smit en M. H. Stokman; H. G. Kiesling en P. Bronkhorst; F. M. J. Schulte en E. P. Verhij de. OVERLEDEN: A. C. Beentjes, 71 jr; Joh. J. Timmer, 63 jr. Advertentie Grand Luxe 6785,- Vraag proefrit bii KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJmuiden Tel. 4324 (02550) EXAMENS Utrecht. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid (vrije studie richting) mejuffrouw J. M. G. Oorthuys (Beverwijk). Amsterdam (Gem. Un.). De heer L. Fuks is gepromoveerd op proefschrift getiteld: „Die Hebraeischen und Aramaeischen Quellen des altjiddischen Epos Melokim- Buk". Promotor was prof. dr. M. A. Beek. Leiden. Doctoraal Nederlands recht: N. W. de Kanter (Rotterdam) en mej. J. M. E. Meijer (Den Haag). Doctoraal sociologie: H. M. Borsboom (Den Haag). Arts: R. B. Bergman en L. Ch. den Hollander (beiden Den Haag). Amsterdam (V.U.). Doctoraal examen rechten: R. P. Terpstra (Minnertsga) en P. G. H. N. Jansen (Maastricht). Groningen. Kandidaats Frans: mej. Y. N. Koetsier (Beverwijk). Bevorderd tot arts: mej. H. J. Seldenrath (Rijswijk) en B. L. van Albada (Norg), J. H. Jager (Groningen) en T. P. Kits (Groningen). Bevorderd tot tandarts: R. F. Lindeman (Amersfoort), P. N. Schendstok (Groningen) en F. B. de Smidt (Emmen). Elk lid van de oudste voetbalvereniging ter plaatse, de Velseroorder Sport Vereniging (VSV), heeft onlangs van het rood-witte bestuur een brief ontvangen met de vol gende inhoud: „Wie onze terreinen heeft gezien in de jaren van het zakelijke voetbal en een vergelijking maakt met wat aan de Driehuizerkerkweg is klaargestoomd in de anderhalf jaar dat VSV weer als amateurclub de voetbalsport be oefent, kan niet anders dan heel grote bewondering hebben voor de trouwe clubliefde van zovele stoere wer kers. Maar wij zijn nog niet klaar! Er moet nog veel wor den verbeterd! Want er is veel schade geleden door de ergerlijke verwaarlozing van onze bezittingen tijdens de laatste jaren van het professionalisme. Zo zal er een nieuwe, betere kantine moeten komen. De kleedlokalen zijn niet meer te herstellen. Een goede kleedgelegenheid voor de scheidsrechters, een bestuurs kamer. Hiervoor hebben deskundige VSV'ers al plan nen en tekeningen gemaakt. Het wachten is alleen nog op de rijks goedkeuring, welke hopelijk niet al te lang meer op zich zal laten wachten. Onze werkers staan al te popelen van ongeduld om aan de slag te gaan! Nog een grote moeilijkheid zullen, wij gezamenlijk moeten overwinnen. De verbetering van onze terreinen heeft betrekkelijk weinig materiaal dus weinig geld gekost. Onze bouwplannen vragen echter wel veel ma teriaal. Wij zijn ervan overtuigd een groot deel tegen een lage prijs van vrienden te kunnen betrekken, maar toch zal alles bij elkaar nog veel geld gaan kosten. Nu zullen wij moeten tonen waar een amateurvereniging nog toe in staat is! Bij elk lid van de vereniging is nu een spaarpot thuis gebracht. Daar kunnen dus nu enige „grijpstuivers" in worden gedeponeerd door een ieder, die iets voor dit doel wil missen. Duw bij visites en feestelijke gelegenheden het bezoek de VSV-spaarpot maar eens onder de neus. Vele kleintjes maken het grote bedrang dat wij nodig zullen hebben. Zet hem op, rood-witten!" KI» Aldus het even kernachtige als enthousiaste schrijven van het V.S.V.-bestuur. Op deze manier hebben nu ruim driehonderd V.S.V.- spaarpotten in Velsen een onderdak gevonden. De rode spaarpotten met het op schrift „Bouw mee aan het clubhuis van V.S.V." staan aldus op vele IJmuidense toonbanken en dressoirs en zullen de basis moeten vor men voor de financiering van de grote wederopbouw- plannen, waarvan het club huis met kleedlokalen als sluitstuk zijn bedoeld. Aan het einde van het vorige sei zoen waren de ambitieuze zelfwerkzame V.S.V.-ers al begonnen met het ophogen, verbeteren en draineren van de voetbalvelden, waarbij de houten opstallen door middel van enige potten verf weer een vernieuwd en fleu rig aanzien werd verleend. Zoals bekend zal nog ge durende dit seizoen een nieuwe lichtinstallatie wor den aangelegd. Binnen enkele jaren hoopt het bestuur ook over een zit tribune te beschikken, waar door de toeschouwersaccom modatie weer aanzienlijk kan worden verbeterd. Een de putatie van het bestuur, dat met zijn bouwplannen een bezoek bracht bij de hier voor verantwoordelijke auto- UUüi riteiten in Den Haag, mocht hier het verheugende nieuws vernemen dat de benodigde rijksgoedkeuring ongetwij feld binnenkort zal worden afgegeven. Deze is inmiddels verleend, zodat het nu weer de beurt is aan het Velsense gemeentebestuur. Inlichtingen over deze spaarpotten-actie worden gaarne verstrekt door de vice-voorzitter van V.S.V., de heer H. Scheffer, De Lu- meystraat 18, IJmuiden, te lefoon 2132. ■i&nUvn- 's jAi De Velsense politie vestigt er de aandacht op dat in verband met de verkeers veiligheid gedurende de ko mende donkere maanden streng zal worden gelet op een juiste autoverlichting. De koplampen dienen im mers goed te zijn gesteld en van de voorgeschreven ver lichting te zijn voorzien. Autobestuurders kunnen een proces-verbaal voorkomen door hun verlichting gratis te laten keuren, waarvoor hedenavond (donderdag 19) en vrijdag 20 november van 19 tot 21 uur op de binnen plaats van het hoofdbureau van politie te Velsen de ge legenheid zal bestaan. Er wordt dan uiteraard alleen op eventuele gebreken ge wezen, reparaties dienen door de diverse garagehouders te worden verricht. Op het Bloemendaalse raadhuis is dezer dagen Paul Egner, de 23-jarige onder wijzer, maar in Velsen meer bekend als reserve-doelver- dediger van Telstar, aange treden in jacquet met hoge hoed, waarbij door hem de charmante (22-jarige) Vera Yvonne Termaat aan zijn arm werd meegevoerd. Zijn bedoelingen waren duide lijk, hij had haar voor de rest van zijn leven als echt genote bestemd, welk huwe lijk even later dan ook stijl vol werd voltrokken. De huidige mevrouw Egner is een dochter van de kantine beheerder van de B.B.M.C., welk gebouw zoals bekend in de omgeving van het sportpark „Schoonenberg" is gelegen, zodat het vermoe den schijnt gewettigd dat hun romance hier eenmaal is ontstaan. In Velsen is thans door de A.N.W.B. een aanvang ge maakt met het vlaatsen van de nieuwe „lichtwijzers", die noodzakelijk zijn geworden omdat door het verleggen van de pont over het Noord zeekanaal de bewiizering ten zuiden en ten noorden van het kanaal geheel moet wor den herzien. In totaal zullen zes nieuwe lichtwijzers met acht-en-dertig lichtbakken worden geplaatst. Op de toto ziet men de fraaie mast on de Waterloolaan in Velsen. De katholieke stichting voor bijzonder gezins- en jeugdwerk „Tunnelboys" in Velsen-Noord heeft het initiatief genomen tot een jeugdcursus in E.H.B.O., waarbij de deelnemers zul len worden opgeleid voor de diploma's A, B en C. Deze cursus is bedoeld voor deel nemers in de leeftijd van 12 tot 16 jaar en eventueel ouder, die tevens zullen wor den onderwezen in handen arbeid. Dit laatste met het oogmerk materiaal te ver vaardigen voor hulpbehoe vende kinderen, waarbij te vens is gedacht aan recrea tie voor bedlegerige patiënt jes. Ook ligt het in het voornemen uitwisselingen en wedstrijden met andere groe pen te organiseren. Dit „Jeugd-Roode Kruis" start maandag 23 en donder dag 27 november in het club huis „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat in Velsen- Noord, waarbij de eerste avond is bedoeld voor kin deren van 12 tot en met 14 en de tweede avond voor kinderen van 15 jaar af. Er hebben zich reeds ruim vijf entwintig deelnemers opge geven, welk aantal uiteraard nog voor uitbreiding vatbaar is. De E.H.B.O.-lessen staan onder leiding van de heer H. Winkel, lid van het Be verwijkse Roode Kruis. Jeug dige liefhebbers voor deze nuttige cursussen kunnen zich nog aanmelden bij de heer H. Winkel, Geelvink straat 104, of bij de club huisleider van „De Meer paal", de heer A. van der Hoogen, Banjaertstraat 3, Velsen-Noord. Ook zij die geen lid zijn van „De Meer paal" zullen zich voor dit „Jeugd-Roode Kruis" kun nen opgeven. V' - - -

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7