Nederlandse litteratuur in herdruk I UITGAAN IN HAARLEM- i ■1 1 L rl i Kijkers en luisteraars Zeg het met bloemen Bekende tiener-idolen krijgen gouden ster NEGEN MUZEN Film als bewijs in de rechtzaal VRIJDAG 20 NOVEMBER 1964 17 Concert in het „Huis met de Sleutels" Studentenorkest op 17 januari in Haarlem Boetseer- en teken avonden in De Waag Songfestival 1965 Spiegel van de Nederlandse poëzie 1100- 1900 door Victor E. van Vriesland (vier de druk, J. M. Meulenhoff, Amsterdam). „Verzameld Werk" (Poëzie I en Poë zie II) van Paul van Ostayen (Bert Bak- ker-Daamen n.v., Den Haagen C. de Vries-Brouwers, Antwerpen). In Uw eigen tijd - naar Uw eigen smaak thuis zelf Uw haar verzorgen met POLY-Golor Kleurshampoo „Paard eet hoed" Damshuizer MUZIEK TONEEL CABARET BALLET en OPERETTE TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN VOLKSUNIVERSITEIT JAZZ W nabeschouwingen - - - De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma Prinses Soraya tijdens de opnamen m Rome van „De drie gezichten van een vrouw". Haar tegenspeler in Alberto Sordi. Vocaal kwartet In het „Huis met de Sleutels", Bron- iteeweg 76 Heemstede is zondagavond (20.15 uur) een huisconcert. Het wordt gegeven door een vocaal kwartet, bestaande uit Klasiene van der Vinne (sopraan), Marti van Kerkhoff (alt), Nico Boer (tenor) en Henk van den Brink (bas). Aan de vleugel Miep van Luln. Het programma vermeldt werken van Di Las so, Haydn, Mozart, Fauré, Brahms, Bartók, Strawinsky en Van den Sigtenhorst Meijer. Het Nederlandse Studenten Orkest zal het volgend jaar van 16 januari tot en met 29 januari weer zijn jaarlijkse tour nee maken, waarvan de opbrengst is be stemd voor het Universitair Asiel Fonds en de stichting Het Nederlands Studenten Sanatorium. Op 16 januari wordt het eerste concert In Bergen gegeven. Daarna speelt het orkest in Haarlem (17), Arnhem (18), Gro ningen (19), Nijmegen (20), Heerlen (21), Brussel (22), Den Haag (25), Eindhoven (26), Leiden (27) en Utrecht (28). De tour nee wordt op 29 januari besloten met een galaconcert in het Concertgebouw te Am sterdam. Op 1 november jl. waren bij de dienst luister- en kijkgelden 1.798.832 televisie toestellen aangegeven tegen 1.774.354 per 1 oktober jl. (tot en met 18 november 1.809.929). Er waren op 1 november 2.662.262 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.658-555 op 1 oktober jl. Het aantal aan sluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 november 441.433 tegen 444.614 op 1 oktober jl. Advertentie en... bestel tijdig! Van dinsdag 24 november af zal er elke dinsdagavond in de Waag aan het Spaame in Haarlem gelegenheid zijn om te boetse ren, te tekenen of bezig te zijn met an dere technieken op het gebied van de beel dende kunst. Het initiatief hiertoe is ge nomen door de Haarlemse beeldhouwer Wim Jonker en de heer M. F. van Over- beeke met medewerking van het genoot schap Kunst Zij Ons Doel" in Haarlem. Deze vereniging heeft om deze avonden mogelijk te maken een grote atelierruimte die voor zulke doeleinden reeds wordt ge bruikt, beschikbaar gesteld. Er kan ge werkt worden naar model. De avonden zijn voor iedereen, die zich op artistiek gebied wil ontplooien, toegan kelijk. Deelnemers moeten echter wel voor eigen gereedschap en materiaal zor gen. Het gipsafgieten en het hakken in steen, kan geschieden in het atelier van Wim Jonker aan de Lange Poellaan in Haarlem. Ook ligt het in de bedoeling van de ini tiatiefnemers excursies te organiseren naar diverse musea in ons land. Inlich tingen omtrent deze avonden kan men ver krijgen bij W. Jonker, Delfstraat 34 en M. F. van Overbeeke, Kruisweg 68 rd, beiden in Haarlem. Vijf solisten zijn aangewezen voor het nationale songfestival: Trea Dobbs, Conny van den Bos, Gert Timmerman, Ronnie Tober en het zangeresje Shirley. Zij wer den uit 32 kandidaten gekozen door een commissie bestaande uit de heren: B. Mettrop, K. Prior, D. van Bommel, J. Simons, W. van Kampen en J. van der Valk van de N.T.S.-werkgroep Amuse ment, en de heren W. Duys, directeur van de Commissie Collectieve Grammofoon- platencampagne, en C. Smit jr. van het Comité voor Nederlandse Amusements muziek „Conamus". Het ligt in de be doeling omstreeks half februari op vijf achtereenvolgende avonden voorronden uit te zenden, waarin steeds één vocalist(e) drie liedjes ten gehore zal brengen. Deze uitgave is de ongewijzigde her druk van de derde editie van dit stan daardwerk. Nieuw is de vormgeving. De bijna duizend dundrukpagina's zijn nu gevat in een slappe geplastificeerde band, waardoor de kosten sterk gedrukt konden worden. Dr. Van Vriesland schrijft in zijn voorbericht hierover ver heugd te zijn omdat daardoor de ruime verspreiding verzekerd blijft. De Spiegel hoort thuis in de boekenkast van ieder een. Het is geen litteratuurgeschiedenis, maar de bron ervan. Nu voor „Bezette stad" en „Het Sien- jaal" antikwarisch 275 wordt ge vraagd, voor „Music-Hall" 245 en voor „Het Sienjaal" (in eigen beheer, 1918, 200 exemplaren, waarvan vele vernie tigd) zelfs 460, en nu bovendien de eerste druk van het verzameld werk al lang uitverkocht was, is deze fotogra fische „herdruk" een evenement van belang. De eerste uitgave van „Ver zameld Werk" (De Sikkel, Daamen, Van Oorschot) was al bedoeld om het on bereikbaar geworden werk te ver vangen. De geraffineerde boekliefheb ber zal de fotografische (verkleinende) druk misschien viezig vinden, hij zal de rode en blauwe kleuren missen van „De feesten van angst en pijn" en „Be zette Stad". Een ander nadeel van de fotografsche kopie is dat later gedane vondsten niet in de tekstpagina's zelf konden worden verwerkt. Zo is „Voet balmatch" in de herdruk teruggekeerd, hoewel dit vers niet van Van Ostayen is. Ook zijn inmiddels bijzonderheden bekend geworden over het beruchte jaar 1917-1918 die de sfeer, waarin Van Advertentie Was Uw haar thuis zelf met POLY-Color Kleursham poo en zie hoe prachtig Uw haarkleur opgefrist wordt - en hoe de eerste grijze haar- tjes hun oorspronkelijke kleur helemaal terugkrij gen. Even gemakkelijk kunt U Uw haar ook een andere, modieuze tint geven. Keus uit 20 nuances, f2.25. Verkrijgbaar bij Uw dro gist of parfumerie-zaak. i-i Ostayen zijn „Bezette Stad" schreef, bij zonder reliëf geven; die hadden in deze herdruk aandacht verdiend. Maar elk aan te voeren bezwaar valt weg tegen het grote belang dat de beide delen weer verkrijgbaar zijn. Nog wel voor slechts f 10 per deel (dat is 5 goedkoper dan de vorige uitgave). Bovendien zijn in de Verantwoording van Gerrit Borgers nieuwe gedichten opgenomen. „Gebundelde, verspreide en nagelaten gedichten" en „Verzamelde Vertalingen" van Martinus Nijhoff (Bert Bakker- Daamen n.v., Den Haag). Deze herdrukken van twee delen van het verzameld werk van Martinus Nij hoff zijn eveneens in geplastificeerde slappe banden verschenen. De gedichten zowel als de vertalingen vallen onder de kwaliteit die J. C. Bloem zo genadeloos scherp heeft getypeerd met „Nijhoffs meesterschap over het vers". Niet mees terschap in of van, maar over het vers. Het is niet uitgesloten dat latere generaties in Nijhoffs vertalingen die kwaliteit meer zullen waarderen dan in zijn eigen verzen. Nijhoffs vermogen om met dat talent alle kanten uit te kunnen prikkelt de lezer om in het eigen werk van deze dichter steeds scherper onderscheid te gaan maken tussen zijn allereigenste poëzie (met als hoogtepunt „Het Lied der dwaze bijen") en de superieur-gewrochte. Belangwekkende herdrukken zijn „De Poolse Ruiter", essays van S. Vestdijk (Bakker-Daamen, Den Haag, derde druk), „Tjies" van Vincent Mahieu (Leo pold, Den Haag, vierde druk), „De Zwerftocht van Belcampo" (Kosmos, Amsterdam-Antwerpen, vijfde druk) Voorts verscheen een vierde druk van Jan Mens' „Marleen" en een zevende van zijn „Elisabeth" (beide bij Kosmos, Amsterdam-Antwerpen). „Luie Stoel" van Johan Fabricus kreeg een derde druk (Leopold, Den Haag). De tiende, door Nico J. Hiemstra geïllustreerde druk van Aafjes' „Voetreis naar Rome" is bij Meulenhoff verschenen. Het maandelijkse muziekblad voor teen agers „Muziek Parade" gaat op 2 januari in het City theater in Amsterdam tijdens een nachtvoorstelling gouden sterren uit reiken aan teenager-topartiesten. Dat zijn zij die zich in de M.P.'s poll 1964 (popula- riteits verkiezingen) als eersten klasseer den. De jeugd koos als populairste zangeres Willeke Alberti, als zanger Rob de Nijs als beat-groep The Jumping Jewels, als dansorkest het Vara-dansorkest van Char ley Nederpelt, als jazz-musicus Pim Ja cobs, t.v.-persoonlijkheid Willem Duys, tv- programma Top of Flop, radio-program ma Tijd voor teenagers, disc-jocky Her man Stok en de beste plaat van 1964 von den zij „De winter is lang" van Willeke Alberti. De winnaars worden tijdens het tiener grand gala gehuldigd. Totaal worden er 35 eerste prijzen uitgereikt. Het maand blad hoopt er een jaarlijkse terugkerend evenement van te maken. De goede wil, uit te barsten in de scha terlach die de klucht in het algemeen over eenkomstig zijn opzet moet wekken, was gisteravond zeker bij ons aanwezig. Nau welijks echter hebben wij kunnen glim lachen, laat staan schaterlachen om Labi- che's stuk „Paard eet hoed", dat op het scherm werd aangekondigd als een „dol komische" en elders als een „fameuze" klucht. Dergelijk toneelwerk, vervuld van naïeve humor en gezochte situaties, is zoals de zeer goed bezette en knap uitge werkte t.v.-uitzending bewees, zeker niet van alle tijden. Het mag om meerdere redenen spijtig genoemd worden, dat de AVRO met deze voorstelling het gestelde doel niet bereikte: Walter v.d. Kamp bij voorbeeld paste vele aardige vondsten toe om er televisie van te maken; de decors van die 19de-eeuwse periode waren goed getroffen, zelfs geestig; en zonder uitzon dering vertolkten de acteurs en actrices en de vele figuranten allen kostelijk uitgedost hun rollen. Dat enigen hunner zich daarbij schuldig maakten aan een zekere overdrijving, was te verwachten bij een stuk, dat zelfs voor t.v. bewerkt, nauwelijks voor dit medium geschikt ge acht mag worden. Enige andere rolvertol- kingen, zoals die van Guus Oster, Bob Verstraete, Louis Steenbergen en niet te vergeten Henk van Buuren, hadden zeker het effect van een echte dol-komische klucht, de al maar weerklinkende schater lach, tenvolle verdiend. De antiquaren-expositie. Aan de derde verkooptentoonstelling van de Neder landse Vereniging van Antiquaren, in het gebouw „Leesmuseum" aan het Rokin te Amsterdam (tot 24 november) nemen achttien leden der vereniging deel, waarvan elf in de hoofdstad zijn gevestigd. Er worden oude boeken, pren ten en tekeningen geëxposeerd. Het is een representatieve keuze, die als een visitekaartje kan worden gezien, aldus het bestuur. Vrgdag 20 november, Concertgebouw, 20 u.: Symphonie-orkest „Haerlem" o.Lv. Marinus Adam. Solisten: Inez Verhey- Kraker (harp) en Jan Poolman (fluit). Programma: Suite uit de Watermuslc van Handel; Octet in Es-gr. t. K.V. 375 van Mozart; Concert voor harp, fluit en orkest van Mozart; Andante uit de Symphonie nr. 1 van Bizet; l'Arlésienne Suite van Bizet. Zaterdag 21 november, Concertgebouw, 20 u.: Het Smetana Kwartet. Program ma: Kwartet in D gr. t. K.V. 499 van Mozart; Kwartet nr. 4 van Martinü; Kwartet in Es gr. t. Op. 127 van Beet hoven. Dinsdag 24 november, Concertgebouw, 20 u.: Het koor Katholiek Haarlem o.l.v. Al-bert de Klerk Solisten: Nelly Groene- velt (sopraan), David Hollestelle (bas), Kees Bomewasser (orgel) en het Noord- hollandsch Fhilharmonisch Orkest. Pro gramma: Requiem van Gabriël Fauré; Cantate 68 „Also hat Gott die Welt ge- liebt" van Bach; Cantate 140 „Waehet auf, ruft uns die Stimme" van Bach. De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 2023.30 uur: Klassiek grammofoon- platenprogramma. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat/Nieuwe Kerksplein: Maandag, dinsdag en woens dag van 2122 uur: Klassiek grammo foonplaten progra mm a Zaterdag 21 november, Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Célimare, de teerbeminde" van Eugène Labiche. (Jaarlijkse voorstelling ten bate van „Weldadigheid naar Vermogen"). Zondag 22 november, Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf' van Edward Albee. Regie: Han Bentz v. d. Berg, Femke Boersma of Petra Laseur, Hans Boswinkel. Vrijdag 27 november, Stadsschouwburg; 20 u.: Toneelgroep Theater met „Eva Bonheur" van Herman Heijermans. Regie: Wim Kouwenhoven. M.m.v. Enny Mols-de Leeuwe, Liselot Beekmeijer, Eric v. d. Dok, Bem-hard Droog e.v.a. Waagtaveerne, Damstraat/Spaarne, vrijdag, zaterdag en zondag: Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Van 20 tot 01 uur. Zondag ook experimen tele filmpjes van Hans van der Busken. Vrijdag 20 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nederlands Danstheater. Pro gramma: o.a. Petite Suite, Sonate trois. Woensdag 25 november, Stadsschouwburg, 20 u.: N.O.G. met „Droomvlucht", ope rette in drie bedrijven van Nico van der Linden. Donderdag 26 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Zie woensdag 25 november. Vishal, Grote Markt: Tot en met 13 december werken van de architect en beeldende kunstenaar Le Corbusier, onder de titel „Le Corbusier, poète totale". Dagelijks van 10-17 uur en zon dag van 13-17 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat/Nieuwe Kerksplein: Tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. Dage lijks 10-18 uur en 20-24 uur, 's zaterdags en zondag 10-18 uur en 20-21 uur. (Tot 1 december). Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland Tentoonstelling van schilderijen en gouaches van J. J. Doeser. Dagelijks 10-20 uur. Tot 5 december. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Ope*"'uchttheater Bloemendaal (expositie ruimte in kleedkamers): Kunstmarkt tot en met 5 december (12 uur). Dagelijks van 10-17 uur, zondag 14-17 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. (Tot 1 december). Teylers Museum, Spaarne 16 Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Op werkdagen (behalve maandag) geopend van 10-17 u. en de eerste zondag van de maand van 13-17 u. Museum Het Huls Van Looy, KI. Houtweg no. 103: Expositie van werken van leden „Kunst zij ons doel" van 21 november tot 4 januari. Dagelijks van 10-17 uur; zondag van 14-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14- 17 u. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14-17 u. of na afspraak, tel. 43644. Bloemendaalsestraatweg 133 (Santpoort) Schilderijen van de Zwitserse schilderes Claude Estang. Dagelijks (behalve dins dag- en zondagmiddag) van 10-13 en van 14-18 u. Tot 28 november. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 9-12.30 en 13.30-16.00 u., zondag 10. 16 uur. Stadsschouwburg: In de wandelgangen van het gebouw is in de maand novem ber werk tentoongesteld van de Haar lemse schilder Cor Hak. Vrijdag 20 november, Concertgebouw, 20 u.: Fries gezelschap „Gysbert Japicx' met „De Heidepyk". Vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 november, Vleeshal: Vogelexpositie van „De Gekleurde Zanger". Zondag 22 november, „Domi", Overveen, 20 u.: Dansavond van sociëteit „La Fon- ternella" met muzikale medewerking van „The Occasional Swing Combo". Zondag 22 november, Concertgebouw, 20 uur: Dansavond o.l.v. G. Zeeuwe. Dans' 'orkest: Thornwood Kwartet. Vrijdag 27 novmber, Café-restaurant Brinkmann, Grote Markt, 12 uur: Hoofd inspecteur G. J. Endlich voor Ned. Mi voor Nijverheid en Handel over „Het verkeer in de stad". Hildebrandzaal, Smedestraat, 20-23 uur Iedere zondag dansen op muziek van The Sunbeams. Hotel Bouwes, Zandvoort: In de week einden muziek met internationaal cabaretprogramma. Vrijdag 20 november, Minerva Theater, 20 u.: Dr. J. M. Lodewijks over „Als bioloog door Scandinavië". Maandag 23 november, Frans Halsmuseum, 20 u.: Dr. G. L. van der Zwaag over „Transplantaties". Tweede lezing. Dinsdag 24 november, Frans Halsmuseum, 20 u.: Prof. dir. A. G. Bachrach over „Shakespeare's eigen woorden". Woensdag 25 november, Frans Hals museum, 20 u.: Dr. J. Zandee over „Kunst en cultuur in het oude Egypte' Tweede lezing. Zaterdag 21 november, jazz-sociëteit Ekestos, Stationsplein 2, 20 uur: Work shopkwartet met Theo Loevendie (alt sax), Nedly Elstak (trompet), Maarten van Regteren Altena (bas) en Leo de Ruiter (slagwerk). Zondag 22 november, jazz-sociëteit Ekes tos, Stationsplein 2, 20 u.: The Diamond Five met Cees Smal (trompet), Harry Verbeke (tenor-sax), Cees Slinger (piano), Jacques Schols (bas) en John Engels (slagwerk). - r. - De VARA-televisie zendt op zondag avond 22 november a.s. de tweede af levering uit van de Maigret-serie. Ditmaal is Simenons roman „Maigret se trompe" voor de televisie bewerkt, en wordt op het scherm gebracht onder de titel „De moedwillige ver gissing". De foto toont Kees Brusse als Maigret. In „De moedwillige ver gissing" dient de moord te worden opgelost op een mooie jonge vrouw van eenvoudige afkomst, die, gedood door een kogel, wordt aangetroffen in een al te luxe omgeving. Inspec teur Lucas komt voor de vraag te staan hoe deze vrouw hier terecht komt en wie het op haar leven heeft voorzien. Het is aan inspecteur Lucas dat commissaris Maigret deze zaak met nogal precaire kanten heeft moe ten toevertrouwen, aangezien hij zelf moet werken aan een rapport voor de minister. Het papieren werk ligt Maigret echter niet erg: belangrijker zijn de mensen. De minister kan wachten. HILVERSUM I 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Balletmuziek (gr.). 7.45 Gewij de muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevarieerd programma. 10.45 Viool en klavecimbel: klassieke muziek. 11.00 Plechtige Requiem Mis. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal kwar tet en zangsoliste. 12.50 Regeringsuitzen ding: Werk en Welzijn. Veiligheid voor al les. Vraaggesprek van Claude Belloni met ir. E. Spaan, directeur van het Veiligheids Instituut te Amsterdam. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 15.30 Sig naal: Documentatie voor en over jonge mensen. 15.50 Karakteristiek, programma van weinig woorden en veel muziek. 16.30 Spcrtperiscoop. 16.40 Spiegelbeeld (gr.). 17.05 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Jazzmuziek met commen taar. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten: Aansluitend: Concilie- journaal. 19.30 Radio-Filharmonisch orkest en soliste: Klassieke muziek. 20.30 Rielek- sen, amusementsprogramma. 21.35 Met man en paard, actuele rubriek. 21.45 Rou lette, muzikaal spelletje. 22.00 Instrumen taal ensemble en zangsolisten. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: geprek over Christen-zijn in kerk en wereld van vandaag. 23.15 Nieuwe klassieke grammofoonplaten. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Klassieke grammo foonmuziek. 8.40 Orgelspel: lichte muziek. 9.00 Loon naar werken, lezing. 9.10 Klas sieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Richtlijnen, lezing. 9.55 Boekbespreking voor de jeugd. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Gevarieerde gram mofoonmuziek. (Om 11.00 Nieuws). 12.25 Actualiteiten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Actueel sport nieuws. 12.55 VARA-Varia. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereofonische uitzending: Licht or kest, licht vocaal ensemble en zangsolisten. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazz club. 14.45 De landbouw in Rusland, le zing. 15.00 De oude Nederlandse opera (1900-1925-gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Boeken wijsheid. 16.20 Licht orkest (stereofonische uitzending). 16.45 Stereofonische, uitzen ding: licht instrumentaal kwintet en zang soliste. 17.05 Stereofonische uitzending: Salonorkest. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Voor de teenagers. 19.10 Je neemt er wat van mee, hobby quiz. 20.00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren a. d. Hor, gevarieerd programma 21.00 Socialistische commentaar. 21.15 Me- tropole-orkest en zangsolisten. 21.45 Als de klok dertien slaat, hoorspel. 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.10 Even na- platen, lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.25 Weerbericht en mededelingen voor de scheepvaart. 12.30 Gevarieerd programma, 12.55 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws, 13.20 Nieuwe grammofoonmuziek voor de jeugd. 14.00 Nieuws. 14.03 Operettemuziek, 15.00 Nieuws. 15.03 Radioweek I, II en III, 15.15 Hoorspel. 16.05 Orkestmuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Koormuziek. 17.30 Orgelreci tal. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Liedjes programma. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lich te muziek. 19.00 Nieuws en radiokroniek, 19.40 Jazzmuziek. 20.00 Amusementsmu ziek. 21.00 Gevarieerde muziek. 21.30 Lich te muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Beierse mu ziek. 22.45 De Zeven Kunsten. 23.00 Nws, 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I. VPRO: 19.30 Onbekende sporten Kar- ting. NTS: 19.55 Socutera. 20.00 Journaal. 20.20 Patrouillewagen 54, politiefilm. VPRO 20.45 Cabaretkroniek. 21.30 De Zende ling TV-spel. 22.05 Oorlog en Vrede: pro gramma over moderne oorlogvoering i. v. m. de huidige kernbewapening (III) NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 Voor de tieners. 20.40 Ooggetuige: Safari in Suri name (II), reportage. 21.00 Amsterdams kamerorkest en solist: klassieke muziek. NTS: 21.30 Drie maal negen, TV-film. 21.55 Verborgen schatten, een filmpje over licht en leven. 22.00-22.10 Attentie. NOORDZEE 18.30 Mijn drie zonen; 19.00 Popeye; 19.08 La Grande Aventure; 119.33 Hollywood Star Playhouse; 22.00 Jivaro (film). VOOR ZATERDAG NEDERLAND I. NTS: 15.00 Weekjournaal. KRO: Hardy's logboek, TV-film. 15.55 Ballet en jeugd koor. 16.15 Huisje, boompje, beestje, ad- viezenrubriek. 17.00-17.45 Voor de kinde ren. KRO-NCRV: 19.30 Barend de Beer. KRO: 19.35 Sir Lancelot, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt 20.50 Midavondserenade: amusementspro gramma. 21.35 Bonanza, TV-film. 22.25 Concilie-nabeschouwing. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws. AVRO: 20.01 Zoo Zoo, maandelijks dierenprogramma. 20.30 Dick van Dyke Show. 20.55 Combo: Tiener- instuif. NTS: 21.20-22.10 Hoe maakt u hetT amusementaire. De film, die als bewijsstuk in de grote zittingzaal van het Rotterdamse paleis van Justitie werd gedraaid, zou het als pauze filmpje in de bioscopen beslist niet onaar dig hebben gedaan, maar de maker van het filmpje, een cameraman van de Rot terdamse politie, had zijn produkt slechts bestemd voor de officier van Justitie, mr. P. A. H. Bos, die het als bewijsmateriaal aanvoerde in het proces tegen een negen tienjarige matroos uit Rotterdam. Op het witte doek in de rechtszaal ver schenen tijdens de zaak tegen de matroos de beelden van drie jongelui, die op het dak van het Rotterdamse huis van bewa ring in Rotterdam stonden Eén van hen gooide ijverig met dakpannen naar een brandweerman, die tegen het dak opklom, waarop de jongelui stonden. De brandweerman had van zijn supe rieuren opdracht gekregen de drie jonge lui van het dak van het huis van bewaring te halen. Het drietal was daar beland na de geslaagde eerste fase van een ont snappingspoging uit het huis van bewa ring. Mr. Bos achtte de ten laste gelegde be dreiging tegen het leven bewezen. Hij eiste tegen de verdachte twee maanden gevan genisstraf. Schrijversconferentie. In Londen is een conferentie van schrijvers begonnen, afkomstig uit negentien landen, waar onder Nederlannd. Doel van de confe rentie is de oprichting van een interna tionale vakbond van schrijvers, alsmede het ontwerpen van een internationale regeling inzake de positie en honoraria van schrijvers die op 't gebied van film, radio en televisie werkzaam zijn.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17