w Voorzitter van A.R.K.A. en N.K.V. hebben zich verzoend AGENDA KREYMBORG-TIP Ook Kamerleden zijn bezorgd over de speelgoedpistolen KRAMMETJE FOK mmm.ï POLLE, PELLI EN PINGO en OVERHEMDEN 2 STUKS ADLER ADLERETTE Open Bestel-actie niet samen met TROS Jongen overviel winkelierster TRESLONG-HILLEGOM Gratie voor 800 „vrije" boeren Zes doden in het verkeer Handelaren in speelgoedpistolen veroordeeld Aanhoudend zacht v. DUIYENB0DEN N.V. VRIJDAG 20 NOVEMBER 1964 2 h V„r- TER BURG Haarlem Velsen-IJ muiden Hij had geld nodig voor een bromfietsreparatie Beverwijk Bel-O-Fast in pasteltinten. Ook in uni wit met boordmodel rondo of punt. Tricotnylon in uni en streepdessins. Diverse mouwlengten Per stuk 11.90 2 st.^eCTnü 19.75 Amsterdamse brigadier krijgt ongelijk <s>eeN 8RU6 M66R, eens kijken WAT t>oew we NU potte, VAN Pig 6RU66066N maken we een draaimolen Reuze it>ee naaimachines Kerkelijk nieuws msBïSüsauiiei aluminium jaloezieën Duitse inbreker krijgt een jaar niiiiiiiimiimii!immmiRini[i!!!iiiimii![[!i!!iiEHiniri:iii!iiiiiiiiiiiiii(mi WEERRAPPORTEN si s s De Stichting „Open Bestel" te Leiden heeft een verklaring uitgegeven, waarin zij zegt, voorlopig geen mededelingen te zullen doen over het aantal leden-begun stigers, dat zich bij haar aanmeldt. „Wij willen de verwarring, die toch al ontstaan is, omdat twee acties tegelijker tijd zijn begonnen, niet vergroten", aldus deze verklaring. „Dit zou de indruk kun nen vestigen, alsof er een wedloop bestaat tussen onze actie voor een Open Bestel en de TROS-actie van de REM. Wij voeren o.a. in samenwerking met het weekblad TeleVizier een actie 1964-'65 uit en nemen daarvoor ruimschoots de tijd. We gunnen de TROS-actie alle succes, doch achten samengaan vooralsnog niet wenselijk", aldus de verklaring van „Open Bestel". Advertentie Restaurant Beverwijk Waar onze kok u zal „verwennen" De voorzitter van de Nederlandse Katho lieke Vakverbond (N.K.V.), de heer P. J. Mertens en de voorzitter van de Alge mene Rooms-Katholieke Ambtenarenver eniging (A.R.K.A.), mr. G. A. A. M. Boot hebben in een gemeenschappelijk commu niqué meegedeeld „dat er een gebrek aan communicatie is tussen hun organisaties, die het ontstaan van misverstanden heeft bevorderd." Getracht zal worden in de toe komst hierin te voorzien. De heer Mertens en de heer Boot heb ben, aldus het communiqué, een openhar tig gesprek gehad over de moeilijkheden die zijn gerezen na de woorden van de A.R.K.A.-voorzitter op het congres in Gro ningen. Mr. Boot zei daar om. dat hij op het ogenblik geen aansluiting wil bij het N.K.V.omdat de A.R.K.A. niet past in de huidige structuur van dit vakverbond De andere bond van katholieke ambte naren, de K.A.B.O., die bij het N.K.V. aangesloten, heeft als voorwaarde voor een fusie gesteld, dat de A.R.K.A. zich bij het N.K.V. zal aansluiten. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Het Nederlands Dans Theater. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Het sym fonie-orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Solisten: Inez Verheij-Kraker (harp) en Jan Poolman (fluit). Zaterdag 20 u.: Concert door het Smetana-Kwartet (Haarlems Comité voor Kamermuziek). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat alles", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Inspecteur „Monocle" van de geheime dienst", 14 j Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Ontsnapt uit San Pablo' 14 j. Zaterdag 14.30 u.: „Onder de Mexi caanste sterren", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Boven de achttien", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het recht van de revolver", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Duivelse driften", 18 j. Monopole (Zandvoort): Vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 u.: „De „F.B.I. op Cape Canaveral", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr, Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u, Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman Le Faueonnier. Tot 1 december. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20-21 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Bloemendaalsestraatweg 133 (Santpoort): Tot 28 novemberTentoonstelling van schilderijen van Claude Estang. Dagelijks (behalve zondag en dinsdagmiddag) van 10-13 uur en van 14-18 uur. DIVERSEN Vleeshal (Grote Markt): vandaag van 2022 uur, zaterdag van 1022 uur en zondag van 1018 uur: Vogelexpositie. Waagtaveerne (Spaarne/Damstr.): Van daag en zaterdag en zondag van 2001 uur: Cobi Schreijer en Ronnie Potsdam mer. Zondag ook experimentele filmpjes. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 20 NOVEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce" (één voor. stelling). Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelopvoering van „De schaduw in het dal" en „De eer biedige lichtekooi", voor Velser Kunst kring, door Toneelgroep Centrum. Patronaatsgebouw, 20 u.: Familie-avond Christelijke Besturenbond. Cultureel Centrum, 20 u.: Ledenvergade ring „Fauna Felisena". Raadhuis Velsen, 20 u.: Politiek Jongeren Contact Velsen; lezing en dicussies over „Arbeid naar loon". Hotel Augusta, 16 tot 18 u.: Afscheids receptie van de heren M. Coster, W. Wol vers en J. Leeflang. Gebouw Concordia, Velsen-Noord, 20 u.: Jubileumuitvoering Gymnastiekvereniging Sparta. ZATERDAG 21 NOVEMBER Intocht St. Nicolaas, 14.30 u.: Aankomst en verwelkoming aan de aanlegsteiger bij het Sluisplein in IJmuiden, gevolgd door rijtoer door IJmuiden en Driehuis; 14.15 u.: Aankomst op station Santpoort-Zuid, ge volgd door rijtoer; 15.15 u.: Vertrek van station Santpoort-Noord voor rijtoer; 14.45 u.: Ontvangst op tegelplateau aan Stra- tingsplantsoen, gevolgd door rijtoer. City, 20 u.: „Irma la Douce" (één voor stelling). Stadsschouwburg, 20 u.: „De hel van nie mandsland". Zomerlust, Santpoort, 20 u.: „De koppe laarster", toneeluitvoering door toneel gezelschap Van Dommelen. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort, gebouw Spaame- berg, Wüstelaan 79, 10 tot 12 u. De N.K.V.-voorzitter zei daarop tijdens een vergadering in Enschede, dat het N.K.V. zich bedrogen voelt in de A.R.K.A Ook schreef hij een brief aan de heer Boot, waarin hij zei dat hij bijzonder pijn lijk getroffen was door de uitlating dat de A.R.K.A. niet past in de huidige struc tuur van het N.K.V. In het communiqué verklaart de heer Boot dat zijn opmerkingen in Groningen beslist niet denigrerend zijn bedoeld voor het N.K.V. en zijn functionarissen. De voorzitter van het N.K.V. achtte zich verplicht onmiddellijk te reageren op de perspublikaties over het A.R.K.A.-congres een reactie welke anders zou zijn uitgeval len indien hij geweten had dat de ARKA voorzitter gedwongen was staande de ver gadering de opvatting van het A.R.K.A hoofdbestuur over de binding met het N.K.V. publiek te maken. De N.K.y.-voorzitter betreurt het daar om dat zijn uitlatingen in Enschede te wei nig genuanceerd werden. Hij verklaart in het communiqué, de A.R.K.A. noch haar voorzitter te hebben willen treffen. Op zijn beurt heeft de voorzitter van de A.R.K.A. begrip voor de omstandigheden waaronder de N.K.V.-voorzitter zijn geïmproviseerde rede heeft uitgesproken. Om een bedrag van 45 gulden, dat hij nodig had voor een bromfietsreparatie, heeft een 17-jarige Nijmeegse fabrieksar beider donderdagmiddag gepoogd de 72- jarige weduwe E. Reekers-Kruijer te wurgen. Hij overviel de bejaarde vrouw in haar manufacturenzaakje aan de Daal- seweg. Zij wist echter na een worsteling, waarbij zij aan haar hoofd werd gewond, te ontkomen. De dader meldde zich later bij de politie aan. De jongen stapte het winkeltje van de weduwe binnen en snauwde haar toe: „Ik moet je geld hebben". Daarna greep hij de vrouw, die verschrikt achteruit deins de. bij de keel. Er ontstond een worste ling, waarbij de jongen haar hard in het gezicht sloeg. Hij liet pas los toen de vrouw op de kassa wees. Terwijl de jon gen in de kassa graaide rende de winke lierster gillend het huis uit. De jongen ging er daarop snel vandoor. Voorbijgan gers kwamen de winkelierster, die een ge scheurde lip, twee blauwe ogen, een bloedneus en een wond in haar wang had opgelopen, te hulp en brachten haar naar een ziekenhuis. Daar werd ook nog een hersenschudding geconstateerd. De jongen meldde zich later uit eigen beweging. Volgens de politie komt hij uit een goed milieu. Hij had 45 gulden uit de kassa ge- sti^en. g VRIJDAG 20 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de zwarte sperwer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mitrail leurcommando S.S.". W.B. Theater, 20 u.: „Codewoord Poes". Verenigingsgebouw „Schans", 20 u.: Hul diging jubilarissen A.B.B. ZATERDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de zwarte sperwer"; 23.30 u.: „Rocco en zijn broers". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mitrail leurcommando S.S.". W.B, Theater, 20 u.: „Codewoord Poes". Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten Advertentie GROTE MARKT 1-7 HAARLEM Ook de leden van de vaste commissie I de. Maar kan men stellen, dat een ouder voor Justitie uit de Tweede Kamer zijn wiens kind een stiletto bezit, dit wapen bezorgd over de gevaarlijke speelgoedpis- „voorhanden heeft" en daarom strafbaar tooltjes die in Nederland op grote schaal is? zijn verkocht. Zij vragen of de minister cijfers kan verschaffen over de ernst en het aantal van de ongelukken, die met der gelijk speelgoed zijn veroorzaakt. Zij stel len deze vraag in het voorlopig verslag op het wetsontwerp „Wering van ongewenste handwapenen" (het stilettoverbod), en vra gen ook aandacht van de minister voor al lerlei speelgoedwapens, waarmee "kinde ren anderen ernstig letsel kunnen toebren gen, zoals o.a. luchtdrukbuksen en- pisto len. Ongeveer 800 „vrije boeren" die veroor deeld zijn wegens het niet voldoen aan de eis tot het verstrekken van gegevens voor de bedrijfsinventarisatie van het Land bouwschap, zullen collectief gratie krijgen Dit heeft staatssecretaris De Meijer van Aan de wens om ook gevaarlijk speel- Sociale Zaken en Volksgezondheid meege- goed onder de wet te brengen wordt vol- deeld. De voorbereidende stappen tot deze gens de commissie slechts zeer ten dele gratieverlening zijn in overleg met de mi tegemoetgekomen door de mogelijkheid, nisters van Justitie en Landbouw geno- dat dit speelgoed, als geschikt voor „be- men. Sinds het voorjaar zijn de boeren die dreiging of afdreiging" in bepaalde ge- geen medewerking aan deze bedrijf sin ven- vallen onder de Vuurwapenwet 1919 kan tarisatie verleenden, niet meer strafbaar blijken te vallen. Ook merkt de commissie De thans nog niet ten uitvoer gelegde ver- op dat ouders wettelijk aansprakelijk zijn oordelingen zullen niet ten uitvoer worden voor door hun kinderen aangerichte scha- gebracht. In Den Hp is de 48-jarige J. Rol uit Landsmeer met zijn motorfiets tegen een autobus gereden. Hij was op slag dood. In Rotterdam overleed in een ziekenhuis de 83-jarige heer A. Noordzij, die meer in Den Haag veroordeeld tot boeten wegens I ^.an een maand geleden, op 10 oktober, met het verhandelen van speelgoedpistolen en zÜn door een rukwind tegen een -revolvers, die er uitzien als echte wapens vrachtauto geslingerd en ernstig aan het en die daardoor misbruikt kunnen worden I h°°fd gewond werd. Een importeur, een groothandelaar en een winkelier zijn door de kantonrechter om er mensen mee te bedreigen. Volgens een wapendeskundige van de Haagse politie vallen het reeds beruchte Japanse „erwtenpistooltje" en twee Duit- imitatierevolvers onder de wapenwet, omdat een leek niet direct kan zien dat het speelgoed is. De groothandelaar had in Den Haag en omgeving ongeveer 5.000 Japanse pistool tjes verkocht. Omdat het hier proefproces sen gold werden lage geldboeten opgelegd. De 80-jarige heer J. Hunting uit de buurtschap Braamt in de gemeente Bergh is, toen hij plotseling de rijweg overstak door een auto aangereden en om het leven gekomen. In Den Haag is de 48-jarige fabrieks arbeider A. Wonnink vanmorgen met zijn motorfiets tegen een met zand geladen vrachtwagen gebotst. Hij was op slag dood In Arnhem is vanmorgen de 16-jarige H. W. Hermans, die plotseling achter een vrachtauto vandaan kwam, aangereden door een bestelauto. De jongen was vrijwel op slag dood. In Utrecht is in de afgelopen nacht de 22-jarige verwarmingsmonteur A. van Rheenen met zijn bromfiets tegen 'n licht mast gebotst. Hij liep ernstig hersenletsel op en is later in een ziekenhuis overleden Een inmiddels ontslagen Amsterdamse brigadier van politie heeft in drie, bij het ambtenarengerecht in Amsterdam tegen de burgemeester van de hoofdstad en de hoofdcommissaris van politie aanhangig ge maakte zaken, waarbij het onder meer ging om de vraag of de burgemeester van Amsterdam een uitspraak van de Centrale Raad van Beroep in Utrecht naast zich heeft neergelegd en of de zenuwziekte van de brigadier een gevolg is geweest van een aanmerking van een superieur, ongelijk gekregen 93. Als Brammetje Fok had gedacht, dat hij nu de oplossing zou horen van die vreemde raadsels in het zand, kwam hij bedrogen uit. Hoor eens", zei de oude man, „wat het allemaal betekent, weet ik ook niet. De stok tekent de gevaren in het zand. Wat het voorstelt, moeten wij zelf begrijpen." O", zei Brammetje en hij krabbelde zich in het haar. De wonderlijke stok had intussen een derde tekening gemaakt. Orak ging er op de knieën bij liggen, alsof hij het zo beter zou kunnen begrijpen. „Als je het mij vraagt", zei hij lang zaam, „is het weer een berg. Maar wat dat daar onderaan is. „Het lijkt nog het meest op een schar nier." zei Brammetje. Ze keken elkaar aan. „Nou", zei Brammetje ten slotte: „U wordt in ieder geval hartelijk bedankt, me neer. We zullen die tekeningen op een stukje papier overnemen. Misschien, dat| we er onderweg meer van begrijpen". „En nu moeten we weg", waarschuw- de Orak. „Isse jammer", zei het kleine negertje. „Jammerrrr", zei Tutu. „Isse niet netjes om na te praten", zei het negertje eigenwijs. Daar schoot ieder een om in de lach. En zo werd het geluk- kig geen droevig afscheid. DB 8I66ETJ6S H6866M 0NZ6 WIP KAPOT 6EMAAKT OCH, WAT JAMMER 16i1 NU HE886N WE 6E6M WiP EN Advertentie voor HUISHOUDING en INDUSTRIE De werkelijk draagbare volwaardige naaimachine Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kollum: J. ter Steege te Oosterwijtwerd; te Lunteren (vakature K. v. d. Pol): R. de Bruin te Zetten- Andelst. Bedankt voor Schiedam en voor Urk: M. Baan te Zeist. Gisteren is in het Volkshuis te Leiden het derde landelijk congres begonnen van de studentenvakbe weging. Een van de eerste sprekers was de heer Anton Hooff, voorzitter van de studenten-vakbeweging. Verloren sleep. Het staat nu wel vast dat de baggermolen „Rio Zulia" van de Kon Ned. Mij. voor Havenwerken ver loren is gegaan. De in 1951 gebouwde molen, die in 1959 grotendeels was ver nieuwd, werd twee weken geleden van Curagao naar Rotterdam gesleept, maar kapseisde op 280 mijl west van Lis sabon tijdens stormweer. De kapitein van de sleepboot „Maas", die de sleep tros moest kappen, heeft nog geruime tijd vergeefs gezocht, maar de sleep niet meer teruggevonden. Nachtmis in hangar. De Bossche mgr. W. Bekkers zal in de komende kerstnacht de nachtmis opdragen in een hangar op de vliegbasis Volkel, waar enkele straal jagers het niet alledaagse decor zullen vormen tijdens de kerstplechtigheden. Fotograferen. De Utrechtse rechtbank heeft een fotograaf uit Barneveld, die een naakt meisje van 15 jaar had gefotogra feerd, vrijgesproken van het plegen van ontucht met een minderjarige, omdat het bij fotograferen was gebleven. Maar voor het in de handel brengen van de naar het oordeel van de rechtbank por nografische fotos kreeg de fotograaf drie maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk en 100,boete. De foto's werden verbeurd verklaard. Dichtende havenwachter. De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft het beroep dat een havenwachter uit Scheve- ningen tegen zijn ontslag had ingesteld, ongegrond verklaard. De havenwachter had een beledigend gedicht geschreven en dit opgehangen in het wachtlokaal onder een officiële circulaire van de directeur van het havenbedrijf in Sche- veningen en bovendien was hij een in structie van zijn superieuren slechts ten dele nagekomen. Dit alles had tot zijn ontslag geleid. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem - Tel. 17206 Vraagt prijsopgaaf De rechtbank in Den Haag heeft een 21-jarige Duitse fabrieksarbeider uit Darmstadt tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man was drie jaar geleden te Rot terdam gearresteerd wegens diefstal van een auto, maar wist toen te ontvluchten. Toen hij in maart naar ons land terug keerde stal hij eerst in Den Haag zestig gulden uit een jukebox en pleegde daar na een inbraak in een fabriek te Loos duinen. De nachtwaker, die hem betrapte, sloeg hij met een beitel neer. De officier van Justitie had twee we ken geleden tegen de Duitser twee-en-een- half jaar gevangenisstraf geëist. Het K.N.M.I. deelt mee: Westelijke winden bleven in de afgelopen nacht zachte lucht naar ons land aanvoe ren, waarin plaatselijk mist ontstond. Ne derland bevindt zich nog steeds aan de rand van een hogedrukgebied, dat zijn centrum boven Frankrijk heeft. Ten noor den van Schotland is een oceaanstoring aangekomen, die niet veel activiteit ver toont. Deze storing zal naar Scandinavië trekken. Daardoor zal weer iets vochtiger lucht naar ons land komen, waardoor hier en daar wat motregen kan vallen. Het zachte en tamelijk aanhouden. nevelige weer blijft Maximum-temperaturen M i .S oe binnen- en buitenland. O, Neerslag: laatste 24 uur. QJ H SB CS Den Helder zwaar bew. w 11 0 Ypenburg mist w 11 0 Vlissingen geheel bew. wzw 11 0 Eelde half bew. w 11 1 De Bilt mist w 11 0,4 Twente geheel bew. w 11 1 Eindhoven geheel bew. w 12 0,5 Z.-Limburg geheel bew. wzw 11 1 Helsinki geheel bew. nw 1 0 Stockholm sneeuw windst. 1 0,1 Oslo geheel bew. windst. 0 10 Kopenhagen half bew. wnw 7 5 Aberdeen regen zw 13 2 Londen onbewolkt zw 13 0 Amsterdam mist w 12 0,4 Brussel mist zw 11 1 Luxemburg mist wzw 9 1 Parijs motregen windst. 10 0,1 Bordeaux zwaar bew. windst. 7 0 Grenoble geheel bew. nnw 5 0,1 Nice Berlijn Frankfort geheel bew. zwaar bew. motregen nnw wnw zzw 16 5 7 0 2 0,5 München regen w 7 4 Zürich zwaar bew. nnw 11 0,5 Genève zwaar bew. windst. 16 0 Locarno onbewolkt windst. Wenen zwaar bew. wnw 8 8 Innsbruck mist windst. 5 4 Belgrado zwaar bew. z 7 0 Rome zwaar bew. windst. 19 0 Madrid onbewolkt windst. 20 0 Lissabon onbewolkt no 21 0 Zaterdag 21 november Zon po 8.10 uur, onder 16.42 uur. Maan op 18.13 uur, onder 10.23 uur. Maanstanden 26 nov. 8.10 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 20 november Hoog water 3.42 uur en 15.57 uur. Laag water 11.48 uur en uur. Zaterdag 21 november Hoog water 4.27 uur en 16.42 Laag water 0.10 uur en 12.29 uur. uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2