Kort en Van der Kuil niet bij Telstar in duel met Feijenoord Nederland favoriet voor plaats in eindronde om de wereldtitel Kernploeg deed het kalm aan op kunstijsbaan van Deventer Rechtbank wijst 27 november vonnis in zaak Theunissen kant breeches Bestuur van Flamingo's dreigt: we stoppen of gaan hier weg Ierse voetbaltrainer Zwitserse voetbalcoach met dezelfde mening Al 12.000 kaarten verkocht voor strijd op Schoonenberg Haarlem mist De Oude en Bons Kwade Voges wil niet meer spelen Prins Bernhard bij voetbalduel tegen Engeland Okker-Hajer ronde verder Quicksilver S onvermoeibaar Tweede zege van Antilopen PEACOCK FONI ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 11 Winterpauze voor Leidse voetballers Animo Ready krijgt het moeilijk in Zeist elegant en praktisch, past als een tweede huid, warm in de winter, koel in de zomer, ge maakt van zeer snel drogende Haarlemse badmintonclub kan kampioen worden Meetellen Ierland Moulijn Jan Dassen Het wordt morgen ongetwijfeld bijzon der druk op het sportpark Schoonenberg in Velsen. De leider van de eredivisie, Feijenoord, blijkt nog immer een grote trekpleister te zijn en daar vaart Telstar dus ook wel bij. Men schat het al verkoch te aantal kaarten op 12.000. De overdekte tribune is al volledig uitverkocht. Dat is dus geduchte concurrentie voor Haarlem, dat thuis speelt tegen Zwartemeer. Bij Telstar zal spil Kort niet van de partij zijn. Juist voor deze interessante wedstrijd tegen Feijenoord is Tjeerd Kort aan de kant gezet, omdat zijn vorm na de selectie voor het Nederlands team achteruit is gelopen. Natuurlijk had hij er tegen de Rotterdamse ploeg bij willen zijn, maar hij zit nu langs de kant. Daar vindt men ook Piet van der Kuil, die acht kram men meedraagt in zijn been. Zoals gemeld werd Van der Kuil bij een duel met zijn oud-clubgenoot Brusselers stevig gebles seerd. De blessure van Van Wijk is mee gevallen. Hij is present. Voor Hendrikse wordt deze wedstrijd het debuut in de ere divisie. Dikstaal verhuisde van links naar rechts en Van Egmond en Kleef zijn weer van de partij. Ook Feijenoord komt met invallers. Na tuurlijk allereerst voor Kreyermaat, maar daarnaast ook waarschijnlijk voor Kruiver en Bergholtz. In verband met het al of niet genezen zijn van de blessures stelt men het elftal pas vlak voor de wedstrijd sa men. In ieder geval is de defensie met Pieters Graafland, Veldhoen, ,Romijn Kraay en Haak compleet. In de voorhoede zal men o.a. Moulijn aan het werk kunnen zien. Om één uur begint er een voorwed strijd van „oudjes" van Stormvogels VSV tegen oud-Feijenoord-spelers. Zo zal men Piet Kraak, Dirk v. d. Oever, Jan v. d. Gevel, Arie van Onselen, Henk Snoeks en Ko Obberg aan de gang kunnen zien. Haarlem is gastheer van Zwartemeer. De roodbroeken moeten het stellen zonder De Oude (liesblessure) en Bons, die drie Gerrit Voges, oud-international en spe ler van PEC in Zwolle heeft besloten een punt achter zijn voetbalcarrière te zetten. Aanleiding daartoe is een brief die Voges van het PEC-bestuur heeft ontvangen en waarin hem wordt meegedeeld dat hij voorlopig is geschorst naar aanleiding van zijn optreden tijdens de rust van de zondag gespeelde competitiewedstrijd Zwartemeer PEC Hij zou zijn gramschap hebben geuit over de samenstelling van het elftal. Zijn optreden en zijn geringe strijdlust tegen Zwartemeer, die mede het spel van zijn clubmakkers ongunstig beïnvloedden, wa ren voor PEC aanleiding Voges maandag op het matje te roepen. Toen hij niet te bestemder plaatse verscheen, werd hem schriftelijk medegedeeld dat hij voorlopig was geschorst. Voges repliceerde per aan getekend schrijven dat hij geen prijs meer stelde op continuering van zijn contract met de Zwolse club en met de wedstrijd sport wenste te stoppen. Prins Bernhard heeft het voornemen woensdag 9 december de wedstrijd Neder landEngeland, die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de KNVB in het Olympisch stadion van Amsterdam wordt gespeeld, bij te wonen. Zoals bekend zal ook een aantal leden van de ministerraad acte de présence geven. Een Belgische arbiter, geassisteerd door twee landgenoten, zal de ontmoeting NederlandEngeland leiden. Op de amu sementsavond van de KNVB, die op de TV zal komen, treden o.a. op Vera Lynn en Oonny Stuart. De afdeling Leiden van de KNVB gaat een winterpauze instellen. Van 15 decem ber tot 15 januari zal er niet meer worden gespeeld. De B- en C-junioren zullen zelfs van 1 december tot 1 februari niet meer in het veld komen. Deze maatregel heeft het afdelingsbestuur genomen naar aanleiding van de resultaten van een enquête onder de verenigingen. weken is uitgeschakeld door een enkel blessure Zwartemeer komt in dezelfde formatie op het veld als verleden week: Boxem Niborg, Gerdes, Ten Hoor en Meyer Schutte en Hoogenberg Schol- te, Rooskens, Snep en Spekken. De wed strijd begint niet om twee uur maar om kwart over twee, omdat Zwartemeer niet om twee uur aanwezig kan zijn. EDO gaat op bezoek bij AGOVV, dat het dit seizoen aardig doet. De Haarlemmers hebben niets veranderd. Van Kampen is nog steeds op de ziekenrol te vinden. De Apeldoorners zullen waarschijnlijk hun spil Vreugde moeten missen wegens een blessure. Evers neemt zijn plaats in. Ook Vellekoops meespelen is nog niet zeker. De opstelling luidt. Hammers Snelders en Leijdekker Fliechter, Evers en Tem ming Vellekoop, Lörincz, Bleyenberg, Brouwer en Stallen. Voor RCH, dat Engelenberg heeft op- Telstar (thuis tegen Feijenoord): Stuy; Liptak, Althof, Brom, Pirovano; Hendrikse, Van Wijk; Dikstaal, Van Egmond, Daniels en Kleef. Haarlem (thuis tegen Zwartemeer): Van Heeswijk; Duwel, Berendregt, Clavan, Maas; Wentink en Dinkelberg; Peijs, Steur, Van de Berg en Jonker. EDO (uit tegen AGOVV): Amama; Disselköter, Van der Putten, Koster, Berends; Wiertz, Mul; Zoeteman, Koek, De Winter en Peters. RCH (uit tegen Cambuur): Van der Schilden; Mussche, Van de Brink, Does- selaar, Honout; Euwes, Maslo; Hen driks, Nanai, Engelenberg en Meyer. gesteld, staat er een lastige tegenstander op de lijst: Cambuur in Leeuwarden. EDO heeft vorige week het voorbeeld gegeven: Cambuur is te kloppen en gedenkend de zege op Tubantia uit zal RCH vol goede moed vertrekken. Cambuur heeft een grote lijst van uitgeschakelde spelers: Roelfse- ma, Tardy, Gonlach en Delgrasso. Cam buur speelt nu als volgt: De Munck Ruiter en Hiemstra Lippalt, Van der Meer en Mud Oosterloo, Van der Wel, Alberda, Wieringa en Mulder. Het Nederlandse koppel Tom Okker en Jan Hajer bereikte de tweede ronde van het herendubbelspel in de tenniskampioen schappen van N.Z.-Wales met een over winning van 6-4 6-4 6-2 op de Australiërs Jim Mc Gregor en Peter Richardson. Okker heeft de tweede ronde van het enkelspel wèl overleefd, Jan Hajer niet. De Haarlemmer won zijn partij tegen de Australiër John Hillebrand met 62 64 62. Hajer haalde de tweede ronde niet door een nederlaag tegen de Australiër Warren Jacques: 16 16 57. VOETBAL Johnny Haynes, de aan voerder van Fulham en de vroegere cap tain van het Engelse elftal, is gisteren voor 14 dagen geschorst wegens „wangedrag tijdens en na de wedstrijd te Sunderland" waarbij Haynes opmerkingen tegen scheidsrechter Keith Walker gemaakt zou hebben. f, VI 1' i'. j iiÉiiüiüiüti: 11'!i 1 V De langebaan-wedstrijden die gister avond op de Deventer kunstijsbaan zijn gehouden hebben wat de prestaties van de kernploeg betreft weinig positiefs opgele verd. De pupillen van coach Anton Huis- kes mochten niet deelnemen aan de wed strijden, maar zij kwamen wel, zij het bui ten mededinging, op de 3000 meter uit. Daar de rijders de opdracht meekregen het kalmpjes aan te doen waren er voor het publiek geen grootse prestaties te ver wachten. De enige van de kernploeg die blijk gaf in goede conditie te zijn was de 20-jarige Peter Nottet uit Loosduinen, die de tijd van 5.03.4 noteerde. Na hem volg- Quicksilver S blijkt onvermoeibaar, want alsof het de gewoonste zaak van de we reld is komt hij na zijn magistrale ver richting van afgelopen woensdagavond zondagmiddag op Hilversum opnieuw aan de start voor een opgave over drie kilome ter. Zijn grote concurrent Walter Hollan- dia, die hem tot tweemaal toe over lange afstanden klopte, ontvangt nu slechts twin tig meter, waardoor Quicksilver zijn re vanche kan nemen. De derde gegadigde is Ylbode B, die de afstand eveneens gemak kelijk uitloopt. De overige cracks zoeken het in een amateursnummer, waarin de Franse crack Pigh Life zijn zevende achtereenvolgende overwinning kan boeken, dit ten koste van de trouwe Aleid Williams en Anna Scotch. Outsider is de nieuwe franse import Mys- ter du Bocage. Het daaropvolgende garnituur in kwali teit brengt Anne Emilie in de Diamant- prijs als favoriet aan de start, omdat zij zonder fouten niet te bereiken zal zijn door Athos the Saint en de weer in vorm ko mende Atie v. d. Lente. Outsider is Signor v. H. Van de 15 tot nu toe minder for tuinlijke 3-jarigen wordt Cornelia Ellen ge prefereerd boven Camingo Scotch en Caty Hollandia. Outsider is Constant Hollandia. De beide afdelingen van de Bloedkoraal- prijs zijn prachtige open nummers. Alice van Hagheweyde kan haar afdeling winnen van Alchimist en Zilvertip. De tweede se rie is een vrij zekere prooi voor Benno Sig nal, die hoewel niet zo zeker sneller is dan Bram Williams en Angeline B. Out sider is Annemarie d'Aster. In de eerste afdeling van de Agaatprijs geniet Aga-Khan de voorkeur boven Cou reur Frances en Barbarossa, waarbij de outsidersrol vervuld wordt door Zuiden wind. Geersen kan met Bea domineren in de tweede afdeling, tenzij Clementina Lee en Celia D weer vorderingen hebben ge maakt. Zal Bert Theunissen van PSV midden in het seizoen toestemming krijgen van de KNVB over te gaan naar de Zwitserse club Young Boys uit Bern? Volgende week vrij dag zullen we het weten als de president van de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. G. Witsen Elias vonnis zal wijzen in het korte geding, dat Theunissen tegen de KNVB aanhangig heeft gemaakt. Pleiter voor de PSV'er was mr. J. Jans sen van Raay, de rechtskundig adviseur van de vereniging van contractspelers, welke vereniging was vertegenwoordigd door haar bestuursleden G. Kerkum en K. Jansen. Voor de KNVB trad op mr. C. Wijckerheld Bisdom. Bij de behandeling, die gisteren ruim anderhalf uur duurde waren onder andere aanwezig vertegen woordigers van Young Boys en van de KNVB. Mr. Janssen van Raay bestreed de gel digheid van het bestuursbesluit van de KNVB, dat transfers midden in het seizoen verbiedt. Vooral omdat het hier een buiten landse transfer betreft. Pleiter achtte dit een unieke kans tot positieverbetering voor Theunissen, temeer omdat hij in Bern ook een betrekking kan krijgen en een huis. Hij achtte de belangen die bij deze transfer op het spel staan enorm groot. Mr. Wijckerheld Bisdom vond het een eenvoudige zaak. De KNVB kent slechts een transferperiode van één maand buiten welke contractspelers niet naar een andere club kunnen overgaan. Dit om onrust in de clubs en tussen de verenigingen onder ling te vermijden. Hij vroeg zich af, waar om Theunissen niet eerst zijn licht had opgestoken bij de KNVB in plaats van achteraf te gaan klagen. Hij had bezwaar tegen de opmerking „unieke kans", aan gezien Theunissen bekend staat als een voortreffelijk speler. Indien de eis in dit geval zou worden toegewezen zag pleiter hierin ook een onbillijkheid tegenover an dere spelers. „Voetbal is een zaak gewor den", aldus pleiter, „en de KNVB heeft er groot belang bij deze eis af te wijzen". den Piet Modder (Warmenhuizen) in 5.03.8, Ard Schenk (Anna Paulowna) 5.04.0 en Si- bolt de Vries (Harich) in 5.08.8. De Neder landse kampioen Rudie Liebrechts uit Vlaardingen was niet erg fortuinlijk. Tot tweemaal toe kwam hij ten val. Na 5.20.0 bereikte hij de finish waarmee hij van de 10 kernploegen alleen beter was dan Joop van den Berg (Woerden) die eenmaal op het vrij redelijke kunstijs was uitgegleden. Op de 3000 m toonde de 31-jarige Brum- menaar Jaap Horneman veel in zijn mars te hebben. Horneman reed de afstand in 5.00.7 waardoor hij slechts 0,6 seconde bo ven het officiële Nederlandse record bleef. De 500 meter werd gewonnen door Harrie Hartman uit 's-Gravendeel die in 44.9 se conde door de finish flitste.. Bij de junioren, die alleen de 500 meter reden was de 16-jarige Frits Bartling uit Amsterdam in 46.1 seconde de beste rijder. Carry Geijsen uit Amsterdam won de 500 meter dames. Op de 1500 meter was de meeste eer voor de 19-jarige Apeldoornse Ans Schut. Wielrenner Peter Post treedt over enkele weken in het huwelijk met Loek Langedijk, uit het Noordhol landse dorpje Stompetoren. Zij is 'n dochter van de vermaarde schaatsen rijder Jan Langedijk, die in zijn jaren verschillende malen kampioen van Nederland op de lange baan werd. Peter's luxueuze flat in Amstelveen is al gereed Animo Ready speelt zondag tegen De Tovers in Zeist, hetgeen voor beide ploe gen een zeer belangrijke korfbalwedstrijd is. Beide teams verkeren in degradatie gevaar in de tweede klasse B en hebben elk 3 winstpunten. Vooral thuis is De Tovers een lastige tegenpartij. Haarlem speelt reeds zijn re turn wedstrijd tegen Olympia, waarvan in Bussum met 31 werd gewonnen. De gasten hebben een be hoorlijk spelend twaalftal, zodat de thuis club toch wel de handen vol zal hebben om wederom een overwinning te behalen Neptunus en Aurora spelen eveneens voor eigen publiek. Eerstgenoemde krijgt bezoek van Amersfoort en Aurora speelt tegen T.C.N.H.: voorlopig zien wij slechts winst voor Aurora. De herenploeg van Antiopen is er in ge slaagd in de landelijke eerste klasse van de basketbalcompetitie de tweede zege te behalen. Dit gebeurde in een wedstrijd waarin de Haarlemmers na een gelijk- opgaande eerste helft, het Amsterdamse Thor na rust duidelijk terugwezen. De heren van HOC kwamen tegen Giants niet tot een zege, de punten gingen niet naar Amsterdam. Antilopen en Thor hielden elkaar in een aantrekkelijke eerste helft volkomen in evenwicht. Via 44 en 8—7 leek Antilo pen bij 147 te zullen weglopen. Thor kwam echter door Schouwenburg terug, 1413 en leidde bij rust met 2425. Een vlot en vaardig spelend Antilopen heeft in de eerste tien minuten van de tweede helft de strijd in zijn voordeel beslist. Via 3025 werd het 4028. Wel kwam Thor eveneens weer tot scoren, doch Antilopen bij wie Van der Meijden nu bijzonder produktief was, gaf de winst niet weer uit handen. De eindstand werd 5143. Voor Antilopen scoorden Dirks 8—4 en Van der Meijden 017. Voor Thor Schouwenburg 711. De HOC-heren hebben weer eens een teleurstellende wedstrijd gespeeld en ble ven tegen Giants ver beneden hun kun nen. Zij keken al snel tegen een achter stand aan die van 26 tot 817 opliep. HOC kwam echter goed terug en had bij rust de schade tot 2124 beperkt. Het feit dat een drietal Giants reeds met vier persoonlijke fouten rondliep deed het beste verwachten. De Amsterdamse wis selspelers gaven echter geen krimp en hielden het beste van het spel, daarbij ge holpen door het ontstellend veel kansen missende HOC. Via 2230, 2740 werd de gezien het spelbeeld volkomen juiste 33 60 eindstand bereikt. Topscorers werden voor Giants: Te Beest 814, v. d. Pes 55, Beerepoot 010. Bij HOC kwam niemand boven tien punten. De overige uitslagen luiden: Dames: Excercitia 2HOC 5 1123, HOC 2 White Stars 2 29—19. White Stars 4— HCK 3 25—30. Heren: HCK 4—Typhoons 3 36—55. Advertentie 100 HELANCA kantstof In de badmintonhal in Haarlem speelt „Haarlem" zondag tegen Duinwijck 3. Een zege brengt de gasten het kampioenschap van de eerste klasse. Duinwijck bezoekt in Den Haag De Kortenaer en Velsen is te gast bij Nijmegen. De Velsenaren kunnen zich veiligstellen met een overwinning, wint Nijmegen dan kan zich nog een felle strijd om het behoud ontwikkelen. Op de vergadering van het district Haarlem der Nederlandse basketbalbond heeft voorzitter Massaro van de enige Haarlemse heren-eredivisieclub „Flamin go's" gedreigd zijn vereniging te zullen ontbinden of deze naar elders te doen ver huizen. De oorzaak van deze nogal krasse taal is gelegen in het feit dat het bestuur van het district Haarlem zijn eerder gedane voorstel om Flamingo's mee te laten delen in de recettes van de zaterdagavondwed strijden terugnam. Reeds voor het seizoen waren er bij Flamingo's plannen om te verhuizen naar de sporthal in Heemskerk. Deze verhuizing is niet doorgegaan na interventie van de dienst voor lichamelijke opvoeding der ge meente Haarlem en toezeggingen van het Haarlemse districtsbestuur over meedelen in de recette. Bij een vóór het seizoen ge houden vergadering eiste dit punt zoveel tijd en toonde de districtsvergadering zo weinig voor het bestuursvoorstel te voelen dat er een tweede vergadering noodzake lijk werd. Als eerste punt prijkte nu een herziene begroting op de agenda, nodig geworden doordat van de gemeente Haar lem bericht was ontvangen dat de zaal- huur van het Krelagehuis dit seizoen wederom werd verhoogd. Ondanks de ver hoogde entreeprijzen gaf de nieuwe be groting een tekort van 560,te zien. Dit was voor het districtsbestuur aan leiding haar voorstel om Flamingo's in de recettes te laten meedelen terug te nemen. De teleurstelling bij Flamingo's bleek der mate groot dat de heer Massaro mededeel de op de huidige basis niet langer in staat te zijn in Haarlem een eredivisievereniging in stand te houden, te meer daar de top- spelers bij andere verenigingen dergelijke faciliteiten geboden worden dat hij er zeker van was dat aan het eind van dit seizoen de beste Flamingo's-spelers hun heil elders zouden gaan zoeken. Dit was voor hem reden mede te delen dat Flamin go's aan het eind van het seizoen 1964-65 zal worden opgeheven of zijn zetel naar elders zal verplaatsen. LAUSANNE. - „Het Nederlands elf tal zie ik als de grootste kanshebber in onze poule voor een plaats in de eind ronde van de wereldkampioenschappen", zei dr. Foni. „Nederland is op het ogenblik favo riet, maar als ik tegen Holland de be schikking heb over de sterkste Ierse spe lers kunnen wij een spaak in het oranje- molenwiel steken", vertelde Bert Pea cock. Dr. Alfredo Foni en mister Peacock zijn trainer-coach van respectievelijk het Zwit sers en Iers nationaal elftal, die met Ne derland en Albanië in één poule strijden om één plaats in de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal dat in 1966 in Engeland gehouden zal worden. Beide coaches sprak ik in Lausanne na de wed strijd ZwitserlandNoord-Ierland, die door de Zwitsers verrassend met 2-1 werd gewonnen. Beide coaches weten waarover zij spreken, want dr. Foni reisde naar Ti rana om daar Nederland op Albanese bo dem te zien spelen en mr. Peacock kwam naar Roterdam om de eerste ontmoeting tussen ons oranjeteam en Albanië te zien. „Die zege van Neville's mannen in Ti rana heeft diepe indruk op me gemaakt,'' zei me de in de voetbalsport vergrijsde Zwitserse coach. „In Tirana hebben de Nederlandse spelers getoond wat geza menlijke gehoorzaamheid aan de door de coach uitgestippelde taktiek vermag, wat een elftal bereiken kan als de spelers ge zamenlijk het uiterste geven. Uit de ma nier, waarop de Hollanders Albanië in eigen huis klopten spreekt een grote dosis aan internationale ervaring, zelfvertrou wen, keiharde mentaliteit en discipline. Nederland telt op het ogenblik geen spe lers van uitzonderlijke klasse, dat mag men toch rustig vaststellen, maar 't oran jeteam is door welk elftal ook moeilijk te kloppen omdat de elf knapen in het oran jeshirt bereid zijn als één man alles voor hun nationale ploeg te geven". „Dit in scherpe tegenstelling tot het Ier se elftal. Het zijn elf individualisten die geen team-spirit kunnen opbrengen. Ana lyseer deze wedstrijd in Lausanne eens. Zij kwamen binnen 20 minuten met 1-0 voor te staan en dachten op fluweel te zitten, omdat ze in Belfast ook met 1-0 van ons gewonnen hadden. Je zag vaak mooie individuele staaltjes voetbal van die groenhemden, maar toen wij nog voor rust twee keer doel troffen viel hun zwakte in alle naaktheid op. In de tweede helft heeft het Zwitsers team de wedstrijd vol komen beheerst. Wij zijn blij met deze zege in Lausanne, omdat we nu nog meedoen. Veel zal af hangen van de wedstrijd Noord-Ierland Nederland op 17 maart. Weten de Hollan ders in Belfast een gelijkspel of zelfs een overwinning te bevechten, dan gaan wij met veel minder hoop naar Tirana waar wij de eerstvolgende wedstrijd in deze poule tegen Albanië moeten spelen. Kun nen wij in Tirana een punt bevechten, op meer durf ik niët te hopen en zou Neder land in Belfast verliezen, dan hebben wij de kans in eigen handen. Ik acht mijn ploeg in staat om Albanië te kloppen en.... om als het er op aankomt Nederland minstens twee punten afhandig te maken. „Toen ik in juni het werk van de vorige nationale coach Karl Rappan overnam kwam ik voor de moeilijke taak een een heid te vormen van enkele spelers, die hun beste jaren al achter de rug hadden en een groep jongere knapen, die nog weinig in ternationale routine hadden. Bovendien waren enige spelers door blessures voor lopig niet beschikbaar. Deze overwinning op de Noord-Ieren betekent voor mij de eerste stenen die ik gelegd heb voor een hecht nationaal bouwwerk. Het grootste probleem maar daar zal tegenwoordig iedere nationale coach wel mee worstelen is, de spelers los te krijgen van hun clubs voor training. Het is moeilijk de semi-profs hier in Zwitserland, die alle maal een normale baan naast hun voet baljob hebben, ook nog eens regelmatig naar Macklingen, ons nationale trainings centrum, te laten komen. „De waarde van mijn werk wordt ge schat naar de resultaten die het nationale Noord-Ierse team behaalt. Daarom hoop ik op niet te veel uitslagen zoals deze in Lausanne", vertelt me de met zjjn 36 le vensjaren heel wat jongere coach van de Ieren, Bert Peacock zuur glimlachend. „Die resultaten hangen voor een groot deel af van de spelers die ik krijgen kan voor het team. Geen benijdenswaardige positie voor een coach, hè?! Bijvoorbeeld hier in Lausanne had ik niet de beschikking over linkshalf McCul- lough en spil Neill, die beiden in Arsenal spelen en tot mijn sterkste spelers be horen. Mijn streven het enige wat me trouwens overblijft is een zo sterk mo gelijk Noord-Iers team te formeren uit spe lers die in de Engelse of Schotse league spe len en in dat team zo weinig mogelijk te wijzigen, alleen zó kan ik een hecht team opbouwen. Ons elftal had hier in Lausanne een „bad day", zij hadden het eerste half uur de Zwitsers aan banden, maar ver loren de greep op hun tegenstanders toen die door twee domme fouten in onze de fensie op winst kwamen te staan. Ze zijn als team te gauw uit het veld geslagen. Het Zwitsers elftal heeft op mij geen ster ke indruk gemaakt. Zij zullen het tegen Albanië erg moeilijk krijgen, omdat ze geen stootkracht hebben. Wij zullen het in Tirana ook niet makkelijk hebben, dat heb ik in Rotterdam gezien. Toch be schouwen we de Nederlanders als onze gevaarlijkste tegenstanders. Uw nationaal elftal heeft een moeilijk te passeren defen sie en in de aanval enkele knapen lopen die een kans kunnen benutten. „De kracht van het Nederlands elftal ligt in het teamverband. Johnny Crossan, die bij u in Sparta gespeeld heeft, vertelde me over een zekere Moulijn, die hij als de beste linksbuiten van Europa noemde. Die heb ik in Rotterdam tegen Albanië niet gezien. Maar zelfs met een Moulijn waar wij onze achttienjarige rechtsbuiten George Best, die men de nieuwe Stanley Matthews noemt, tegenover kunnen stel len en uw uitstekende keeper Pieters Graafland vertrouw ik op een overwin ning van ons team in ons land en ben ik er van overtuigd, dat we de Nederlanders in de tweede ontmoeting heel veel te den ken zullen geven. Vorig jaar heb ik met dit Ierse team van Wales, Schotland en Uruguay gewon nen, daaraan heb ik waarschijnlijk de ver lenging van mijn contract met een jaar te danken, dan moeten wij toch zeker in staat zijn, ondanks de misstap in Lausan ne, in deze poule van kleine landen als eerste te eindigen en de eindronde te ha len, is het niet?" vroeg mr. Bert Peacock. Toen heb ik geglimlacht

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11