00 POLLE, PELLI EN PINGO Voor woningbouwcorporaties is structuurwijziging nodig AGENDA Volkenrechtelijk kan reeds tegen de REM-zenders worden opgetreden RAMMETJE FOK Kort en bondig Duitse monteurs herstellen defecte leger-Munga's Man dood gevonden in confectiefabriek Rapport van commissie-De Roos Dimlicht-actie mislukt in Utrecht Verduisteringen in Finsterwolde Regering over anti-REM-wet Twee doden in het verkeer K.A.B.O. wil niet meer praten met de A.R.K.A Brand in Rotterdam Gemeente-ontvanger verduisterde een ton Zacht en vochtig SPALT Antieke meubelen houden waarde ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 2 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk werkt binnen 10 minuten Ex-directeur van Sociale Zaken stond terecht N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Sa Drie monteurs van de Duitse DKW- fabrieken zijn naar Nederland gekomen om de DKW-legerjeeps, de „Munga's", te repareren, die een gebrek aan de versnel lingsbak hebben. Bij de Nederlandse land macht zijn 800 ..Munga's" in gebruik. Bij ongeveer 80 is het euvel geconstateerd, ook bij wagens die pas in gebruik zijn. Het verschijnsel zou dan ook aan een con structiefout te wijten zijn. De drie Duitse monteurs, die ieder over een speciale reparatiejwagen beschikken, vervangen de defecte versnellingsbakken door nieuwe. Een personeelslid van een confectie- Industrie in Utrecht heeft 's avonds in een der bedrijfsruimten het levenloze lichaam gevonden van de 37-jarige per ser H. Th. van Dam uit Woerden. De heer van Dam was gisteravond na het werk in de fabriek gebleven om corveewerk zaamheden te verrichten in een zaal waar machines staan. Deze machines waren evenwel niet in bedrijf. Toch wordt de mogelijkheid niet uitgesloten dat het slachtoffer door elektrische stroom is ge troffen. De Nederlandse woningbouwcorporaties dienen meer armslag te krijgen. Zij moeten niet worden beschouwd als instellingen die uitsluitend hun werk vinden in de bouw van woningen voor de economisch zwakste groeperingen. Zij moeten volledig kunnen deelnemen aan de activiteiten op het gebied van de volkshuisvesting, even tueel ook daar waar op commerciële basis reeds een voorziening plaats heeft. De maatregelen die hun een volledige ont plooiing mogelijk moeten maken, dienen zowel in als buiten het financiële vlak te liggen. Zij moeten een duidelijk belang krijgen bij de resultaten van hun be drijfsvoering door versterking van hun financiële positie en verruiming van de beheersvrijheid. Het zal nodig zijn dat de interne structuur van de corporaties wordt veranderd, evenals de inrichting van het bestuur en de verhouding tussen de bewoners en het bestuur. Dit zijn enige conclusies uit het rapport dat de in oktober 1958 ingestelde com missie-De Roos thans heeft uitgebracht aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Als de zelfstandigheid van de corporaties wordt opgevoerd en zij hun activiteiten gaan verbreden, moet er een nauwe samenwerking ontstaan c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Smetana-Kwartet (Haarlems Comité voor Kamermuziek). Stadsschouwburg, zondag 20 uur De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Regie: Han Bentz v. d. Berg. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz v. d. Berg e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur en zondag ook 14 en 16.30 uur: „Some like it hot", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 uur en zondag ook 14 en 16 uur: „Some like it hot' 18 jr. Lido, 14, 18.45 en 21.15 uur en zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Zondag 11 uur: „De zigeunerbaron", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur en zondag ook 16.15 uur: „Inspecteur „Monocle" van de geheime dienst", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Onder de Mexicaanse sterren", a.l.; 19 en 21.15 uur: „Ontsnapt uit San Pablo", 14 j. Maandag 20.15 uur: „Ciske de rat", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 uur: „Boven de achttien", 18 j Zondag 11 uur: „Flying Clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het recht van de revolver", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Avontuur in Tanger", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Duivelse driften", 18 j. Zondag 11 u.: Onsterfelijk Grieken land", a.l. Monopole (Zandvoort) Vandaag en zon dag 20 u.: „De F.B.I, op Cape Canaveral' 14 j. Zondag 14.30 u.: „Zie je ze vliegen' a.l. Van maandag af geen filmvoorstel lingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbrueh, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot 1 december. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20-21 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel".' Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minaparkj: Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Bloemendaalsestraatweg 133 (Santpoort): Tot 28 november1Tentoonstelling van schilderijen van Claude Estang. Dagelijks (behalve zondag en dinsdagmiddag) van 10-13 uur en van 14-18 uur. DIVERSEN Vleeshal (Grote Markt): Vandaag 10-22 uur en zondag van 10-18 uur: Vogel expositie. Waagtaveeme (Spaarne/Damstr.): Van daag en zondag van 20-01 uur: Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Zondag tevens filmimpressie van H. v. d. Busken. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds vaiiéué. Raadhuis Bennebroek: maandag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 november). ZATERDAG 21 NOVEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce" (één voor stelling). Stadsschouwburg, 20 u.: „De hel van nie mandsland". Zomerlust, Santpoort, 20 u.: Toneeluit voering „De koppelaarster", door Jan van Dommelen. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan 20 u.: Toneelavond Hervormde Toneel groep. ZONDAG 22 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Ursus, de Leeuwen- koning"; 20 u.: „Lrma la Douce" (één voor stelling). Stadsschouwbug, 15 u.: ,De avonturen van Huckleberry Finn"; 20 u.: „De hel van niemandsland". Patonaatsgebouw, 20 u.: Dansen op mu ziek van „The Swallows", r.-k. instuif „De Drempel". MAANDAG 23 NOVEMBER City, 20 u.: „Irme la Douce". Stadschouwburg, 20 u.: Toneeluitvoering „De Jantjes", door PALVU-KZOS. Patronaatsgebouw, 19.30 u.: Ontspan ningsavond voor invaliden en gehandi capten. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de zwarte sperwer"; 23.30 u.: „Rocco en zijn broers". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mitrail leurcommando S.S.". W.B. Theater, 20 u.: „Codewoord Poes' Oosterwijk, 10 u.: Onthulling Ruiter beeld. Wjjk aan Zee, „De Zon", 20 u.: Toneel avond „Ernst om Ernst". ZONDAG 22 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Schrikbe wind der Comanches"; 16.30, 19.00 en 21.15 u.: „Hoe slaag ik in de liefde". Luxor Theater, 14.30 u.: „De schrik van de marine"; 16.30 u.: „Mitrailleurcomman do S.S."; 19.00 en 21.15 u.: „Strip-Girls van Soho". W.B. Theater, 14.30 u.: „Codewoord Poes"; 16.30 u.: „De loerende dood"; 20.00 u.: Tien van het Vreemdelingenlegioen". MAANDAG 23 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.00 en 21.15 u.: Hoe slaag ik in de liefde". Luxor Theater, 19.00 en 21.15 u.: „Strip- Girls van Soho". W.B. Theater, 20 u.: „Tien van het Vreemdelingenlegioen". De dimlicht-actie, die na Haarlem in Utrecht wordt gehouden, lijkt na één week al te mislukken. De stadsbussen nemen niet deel aan de proef, omdat men meent dat rijden met dimlicht de accu te zwaar belast. Bovendien blijkt dat zes van de tien automobilisten in Utrecht ondanks het dimlichtverzoek toch met stadslichtjes blijven rijden. De proef heeft ten doel na te gaan of door het rijden met dimlicht in de bebouwde kom het aantal ongeluk ken vermindert en zo ja, of het dan ge wenst is dimlicht wettelijk verplicht te stellen. tussen de corporaties onderling en tussen de corporaties en de landelijke federaties. De financiële positie van de corporaties moet zodanig worden versterkt, dat zij in staat zijn individueel of gezamenlijk hun gezit in stand te houden en te verbete ren. De corporaties moeten bovendien de risico's kunnen dragen die uit de exploi tatie van het bezit voortkomen. De commissie-De Roos doet hiertoe in haar rapport verschillende gedetailleerde voorstellen. Zij stelt voor dat de corpo ratie 75 percent van de met de exploitatie verkregen batige saldi zal mogen houden. Verder zal het in het Woningbesluit ge noemde gemeenschappelijke fonds moeten worden opgeheven en vervangen door een centraal fonds, waarin 25 percent van de door de corporaties met exploitatie ver kregen batige saldi moeten worden ge stort. De corporaties moeten worden ontheven van de verplichting tot terugbetaling van gelden, geleend ter voorziening in onge dekte exploitatiekosten. Het is voorts noodzakelijk verschuivingen in de feite lijke beslissingsbevoegdheid aan te bren gen. De commissie heeft verder een aantal voorstellen gedaan om een nieuwe activi teit van de corporaties te stimuleren. Zij beveelt aan de corporaties ook een taak te geven in de huisvesting van die be volkingsgroepen die niet op woningwet- Woningen zijn aangewezen. Er dient een centraal woningbouwfinancieringsinstituut te komen dat de corporaties gelden zou moeten lènen. Dit instituut zou zijn mid delen moeten krijgen uit een belegging van daarvoor in aanmerking komende fondsen der corporaties. De commissie-De Roos had in 1960 een interim-rapport uitgebracht. De daarin vervatte adviezen werden destijds door de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid volledig opgevolgd. Advertentie verpakkingen van 1.05 en 1.90 De officier van Justitie bij de rechtbank in Groningen heeft anderhalf jaar gevan genisstraf gevorderd tegen een 45-jarige kelner, die terechtstond omdat hij verduis teringen en valsheid in geschrifte had ge pleegd in de periode dat hij directeur was van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken in Finsterwolde. Ook zou hij ver duistering en valsheid in geschrifte hebben gepleegd als administrateur van een drai nage- en stukadoorsbedrijf, waarbij het ging om 7500. Van dit bedrag was 3.000 besteed aan vakantiebonnen ten behoeve van het personeel van het bedrijf. Volgens de tenlastelegging zou hij voorts f 170 hebben verduisterd, welk bedrag door enige mensen was gespaard voor de huur van een autobus. Als directeur van Socia le Zaken zou hij bedragen van 60 en 20 niet hebben afgedragen aan de gemeente ontvanger. Dat zou evenmin gebeurd zijn met een bedrag van 45 dat hij als melk- geld had ontvangen van enige schoolhoof den. De ex-directeur ontkende dat hij van de verdwenen gelden had geprofiteerd. Hij weet alles aan slordigheid. Zijn verdedi ger, mr. J. Frey, zei dat de werkzaamhe den van de verdachte, die van huis uit kapper is, als directeur van Sociale Za ken te omvangrijk waren. De man had er te weinig achtergrond voor en de chaos werd zo groot dat de directeur wel moest stranden. De rechtbank zal op 3 december vonnis wijzen. In de memorie van antwoord van de ministers van Justitie en van Buitenland se Zaken aan de Eerste Kamer over de Wet Installaties Noordzee herhalen zij de toezegging, dat het beleid van de regering erop gericht is zo spoedig mo gelijk een wettelijke regeling van het iestel te verwezenlijken. De vraag of terstond na het verdwij nen van de R.E.M.-zender een derde televisieprogramma tot stand kan komen, wordt ontkennend beantwoord. De tech nische en financiële middelen zijn daar toe niet onmiddellijk beschikbaar. De regering verklaart dat het uitzenden door de R.E.M. ook nu reeds niet door de volkenrechtelijk erkende vrijheid van de zee wordt gedekt. De Nederlandse over heid is volkenrechtelijk bevoegd tegen die uitzendingen op te treden. Het wetsont- werpt pretendeert dan ook niet de regels van volkenrecht te wijzigen. De volken rechtelijke inhoud van de vrijheid van de zee is voor en na de inwerkingtreding van de wet dezelfde. Het wetsontwerp is erop gericht eventuele beperkingen, die de interne Nederlandse wetgeving aanlegt, op te heffen. Wat Veronica betreft hebben tott dusver 98 landen gereageerd op het langs diplo matieke weg gedane Nederlandse verzoek om bericht of Veronica gerechtigd is de vlag van die landen te voeren. De ontvan gen berichten luiden negatief. Hoewel de ministers het zouden toe juichen indien een internationale regeling in wezen een aanvulling op de Geneefse verdragen van 1958 inzake het volkenrecht van de zee tot stand zou komen, vinden zij het op dit moment niet opportuun om het bijeenroepen van een wereldconferen tie over dit onderwerp te suggereren. Het verschijnsel van vaste installaties in voilé zee (anders dan boorinstallaties) is niet zo zeer verbreid, dat de regeling van de vol kenrechtelijke positie door alle regeringen als bijzonder urgent zal worden be schouwd. Zodra zich een geschikte ge legenheid voordoet zal de minister van Buitenlandse Zaken de aandacht op de wenselijkheid van een internationale rege ling vestigen. Bij een eventueel noodzakelijk blijkend daadwerkelijk optreden van de overheid op grond van de voorgestelde regeling zal de door de R.E.M. te lijden schade geheel voor rekening van de R.E.M. blijven. De omstandigheid, dat particuliere personen gemeend hebben dat een bepaalde wet geving niet tot stand zou komen of ge negeerd zou kunnen worden, kan bezwaar lijk een aanleiding zijn die wetgeving ten aanzien van deze personen niet of slechts tegen „schadeloosstelling" toe te passen. Een 30-jarige beroepsmilitair van de vliegbasis Gilze-Rijen is in Almkerk met zijn auto met een snelheid van ongeveer 120 km tegen de achterkant van een voor hem rijdende vrachtauto gebotst. Hij was op slag dood. De 43-jarige caféhouder J. Kat uit De demsvaart is bij Ommen op een kruising met zijn auto in botsing gekomen met een andere personenwagen. Hij werd uit zijn auto geslingerd en was op slag dood. Advertentie Tel. 02500 - 60002. 57290 en 57831 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook j- Het hoofdbestuur van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel (K.A.B.O.) heeft vrijdag besloten niet meer deel te nemen aan de besprekingen die van tijd tot tijd werden gehouden tussen het dage' lijks bestuur van de K.A.B.O. en dat van de Algemene Rooms-Katholieke Ambtena renvereniging (A.R.K.A.). Van de zijde van de leiding van de K.A.B.O. werd vrij dagmiddag meegedeeld dat dit besluit is genomen wegens „de vernederende en on waarachtige wijze waarop door de voorzit ter van de A.R.K.A., mr. Boot, in het openbaar over onze organisatie is gespro ken." De besprekingen tussen de twee rooms katholieke ambtenarenorganisaties blijven geschorst, zolang de A.R.K.A. die uitlatin gen niet herroepen heeft, aldus de voor zitter van het hoofdbestuur van de K.A.B.O., de heer A. C. M. Weijters. t)e K.A.B.O. is vooral ontstemd over de uit lating van mr. Boot, waarin deze verband legde tussen kardinaal Alfrinks voorstel, met de communisten te gaan praten, en de bereidheid van de A.R.K.A., door te gaan met het gesprek met de K.A.B.O Het hoofdbestuur van de K.A.B.O. (wel ke organisatie anders dan de A.R.K.A wél bij het Nederlands Katholiek Vakver bond is aangesloten) meent dat pogingen om te komen tot eenheid van optreden en beleid onder de gegeven omstandigheden geen zin hebben. Vrijdagavond heeft brand gewoed in een complex aan de Kleiweg in Rotterdam, waarin een meubelstoffeerderij, een plaat werkerij en een opslagruimte van het Ne derlands Taleninstituut waren gevestigd. De meubelstoffeerderij en de plaatwer kerij brandden geheel uit. Van het N.T.I ging de garage met een auto in vlam men op. De eigenaar van het complex kreeg toen hij van de brand hoorde, een hart aanval. Hij is naar een ziekenhuis over gebracht. 94. Karo, de Scheepskat, was een beetje bijgelovig. Hij zou nooit onder een ladder doorlopen en hij was een dag van streek als een zwarte kat zijn weg had gekruist. Geen wonder dus, dat hij de waarschuwin gen, die door de geheimzinnige stok in het zand waren geschreven veel ernstiger op vatte dan Brak en Tutu. Urenlang zat hij in het topje van de mast met de scheepskijker voor ogen. En er kwam een moment, dat hij riep: „Miauw! Ik bedoel AhoiRots in zicht." De zon ging al bijna onder, maar de rotswand was toch goed te zien. „Vreemd," zei Brammetje Fok. „Merrrkwaardig," krijste Tutu. En uit de mast riep Karo, wat ze allemaal dachten: „Die rotsen lijken precies op de tekening, die de stok heeft gemaakt. En daar is het gat in de rotsen, waar we doorheen kun nen varen." Brammetje wreef bedenkelijk langs zijn neus. „Als we niet gewaarschuwd waren, zou den we gewoon onder de rots door zijn ge varen. Maar nu lijkt het me beter even te wachten. Je kunt ten slotte nooit weten, wat ons daar te wachten staat." Een rilling ging door Tutu heen, alsof hij wist, wat komen zou MOEILIJK, HE, OM UIT EEN 6RU6 EEN DRAAIMOLEN TE MAKEN 1 WAT ZIJN JULLIE IJVERIG)DAT IS VASt) \inriO cckv r - -ïC DAT IS NIET VOOR EEN SCHIP, HET WORDT EEN DRAAIMOLEN ALTIJD DUITELI6 PI B ^PENM«GfN 1635-B 80UW LIEVER EEN SCHIP - VEElA VERST ANDI6ER J~7v y JA, VAN EEN DRAAl- MOLEN WORDT JE De op verdenking van malversaties aan gehouden gemeente-ontvanger van Chaam heeft tijdens zijn verhoor tegenover de of ficier van Justitie te Breda verklaard, dat hij in totaal ongeveer 100.000 gulden heeft verduisterd. De rijkspolitie, die het onderzoek ver richt, deelt mede, dat zij wegens de uitge breidheid van het onderzoek nog geen en kele mededeling kan doen over de juist heid van dit bedrag. Wel staat volgens de politie vast dat de ze verduisteringen reeds verscheidene ja ren aan de gang waren en dat zij moge lijk waren door de vele valsheden in ge schrifte die er gepleegd zijn. Trefpunt. In Leiden is het universitair trefcentrum „Pardoeza" geopend. In een voormalig café in de Doezastraat is een gelegenheid ingericht die voor studenten, leden van de wetenschappelijke staf en de technisch-administratieve staf toe gankelijk is en waar men elkaar buiten studieverband ontmoeten kan. Boerderij branden. In september is bij 52 boerderijbranden voor 3.665.250 schade aangebracht. Bij de branden kwamen twee stieren, 16 kalveren, 63 mestvar- kens, 45 biggen, 8.530 kippen en 4.800 kuikens. In augustus werd voor 2.061.490 schade aangericht bij 35 boer derijbranden. Twee koeien, 18 kalveren, 123 mestvarkens, twee fokvarkens, 18 biggen en 600 slachtkuikens kwamen om. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente Ermelo is benoemd de heer H. J. Langman, sinds 1946 burgemeester der gemeente Zelhem (Gld.). De heer Langman is 58 jaar en lid van de C.H.U. Verduistering. De rijkspolitie op Texel heeft een 26-jarige verzekeringsagent en incasseerder uit Oudeschild gearresteerd die verdacht wordt van 'verduistering van ruim 7.000,ten nadele van drie levensverzekeringsmaatschappijen. In februari van dit jaar werd reeds in zijn kas een tekort van 2.000,geconsta teerd, dat de man toen aanzuiverde. Eis van 2'/j jaar. De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft twee jaar en zes maanden -gevangenisstraf ge- eist tegen een 38-jarige koopman uit Wassenaar wegens oplichting tot een totaalbedrag van 45.000 gulden van een inwoner van Wassenaar, aan wie hij een verhaal had opgedist over een zeer winstgevende handel. De geldschieter zag nooit een cent van zijn geld terug. Bejaarde oplichter. Een 77-jarige Hage naar is veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf wegens oplichting van de overste van een klooster in Venlo voor 15.000 gulden. De bejaarde man maakte deel uit van een oplichtersbende die in het hele land opereerde en die meer dan honderd personen voor soms zeer aanzienlijke bedragen heeft opge licht. Tegen parkeer-excessen. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad een wijziging van de algemene politieveror dening voorgesteld, waarbij het ver boden wordt handkarren, bakfietsen, kruiwagens en dergelijke op de open bare weg te plaatsen om parkeerruimte te reserveren. Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels. ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canape's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Telef. 12223, Groot Heiligland 64. A Mudde, Gasthuisvest 45. Het K.N.M.I. deelt mee: 3 Nabij het Kanaal handhaaft zich het centrum van een hogedrukgebied, dat voortdurend zachte en vochtige lucht naar onze omgeving stuurt. Vandaag gebeurde dat met zwakke tot matige westelijke win den, hetgeen verband hield met een de pressie, die over Scandinavië naar Cen traal Europa bewoog. Deze depressie werd boven Noord-Europa gevolgd door een in betekenis toenemende rug van hoge lucht druk. Daardoor zal de wind in Nederland het komende etmaal zwak zijn. De kans op mist wordt weer groter. Het zachte weer duurt voort. Afgezien van wat motregen zijn de regenkansen klein. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 ..5 M n -* binnen- en buitenland. d d Neerslag: laatste 24 uur. o S 0) - a> Den Helder geheel bew. w 10 0,1 Ypenburg geheel bew. w 11 0 Vlissingen geheel bew. w 10 0 Eelde geheel bew. wnw 10 0,1 De Bilt geheel bew. wzw 11 0,1 Twente regen w 11 0,1 Eindhoven geheel bew. w 12 0 Z.-Limburg geheel bew. wzw 11 0,1 Helsinki sneeuw nno -0 Stockholm sneeuw O 2 2 Oslo zwaar bew. windst. 1 0,3 Kopenhagen zwaar bew. wnw 10 2 Aberdeen zwaar bew. windst 14 0 Londen geheel bew. zw 12 0 Amsterdam regen w 11 0,1 Brussel zwaar bew. wzw 12 0 Luxemburg geheel bew. w 8 0 Parijs mist w 12 0,1' Bordeaux mist windst. 8 0 Grenoble geheel bew. windst. 11 0 Nice onbewolkt nnw 16 0 Berlijn motregen wnw 10 1 Frankfort geheel bew. wzw 12 0 München regen wzw 8 0,1' Zürich mist windst. 11 0 Genève geheel bew. w 12 0 Locarno geheel bew. windst. 13 0 Wenen onbewolkt wnw 11 0,2 Innsbruck geheel bew. w 10 0,1 Belgrado zwaar bew. w 7 1 Athene half bew. n 0 Rome onbewolkt windst. 17 0 Barcelona licht bew. nnw 18 0 Madrid onbewolkt windst. 20 0 Mallorca onbewolkt windst. 22 0 Lissabon zwaar bew. n 20 0 Zondag 22 november Zon op 8.11 uur, onder 16.40 uur. Maan op 19.12 uur, onder 11.37 uur. Maandag 23 november Zon op 8.13 uur, onder 16.39 uur. Maan op 20.24 uur, onder 12.35 uur. Maanstanden 26 nov. 8.10 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 november Hoog water 4.27 uur en 16.42 uur. Laag water 0.10 uur en 12.29 uur. Zondag 22 november Hoog water 5.13 uur en 17.30 uur. Laag water 0.51 uur en 13.10 uur. Maandag 23 november Hoog water 5.59 uur en 18.19 uur. Laag water 1.36 uur en 13.57 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2