Yelsense politie controleerde verlichting motorrijtuigen Vrouwen van Hoogovenmannen kwamen op „werkbezoek" Moeilijke uitwedstrijden voor Velsen, Stormvogels en VSV Voor Full Speed is begin van zaalhandbalcompetitie zwaar DE OPSTELLINGEN Gratis servicevan verkeersdienst werd bijzonder op prijs gesteld Tachtig percent van verlichting vertoont een of ander gebrek en „De eerbiedige lichtekooi" van Sartre Synges „De schaduw van het dal" voor kunstkring „Voor Allen" Havenberichten Toch nog ruime keus op Beverwijkse groenteveiling Dieptepunt in bloemenaanvoer te Beverwijk Nieuw winkelcentrum in Beverwijk gaat donderdag open ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 5 Op schoolbord Mooi en duur De Graaf nog wel een maand uitgeschakeld De controle van de autoverlichting wordt nauwgezet uitgevoerd. Behalv£ de afstelling van de koplampen wordt ook de lichtsterkte gemeten. Bij de meeste auto's mankeert daar wel het een en ander aan. (Van een onzer verslaggevers) De door de verkeerspolitie van Velsen Ingestelde controle op de verlichting van motorry tuigen is een groot succes gebleken. Donderdag- en vrp dagavond meldden zich totaal ruim tweehonderd automobilisten bp het hoofdbureau van politie voor deze kosteloze „service" van de verkeersdienst. Een lange rp auto's schoof op beide avon den schoksgewys in de richting van de binnenplaats van het politiebureau waar de keuring in een van de garages werd gehouden. Het is niet uitgesloten dat, ge zien de grote belangstelling van de auto bezitters voor deze controle nog meer van deze keuringsavonden gehouden zullen worden. Dat de controle van de koplam pen, achterlichten en kentekenverlichting allerminst overbodig was bleek uit het hoge percentage van de motorrytuigen, dat op het punt van de verlichting niet aan de wetteiyke eisen voldeed. Aan zeker tachtig percent van de auto's mankeerde wel iets. De eigenaars van de geteste auto kregen een briefje mee waarop het resul taat van de controle was vermeld met eventueel de aantekening van de geconsta teerde gebreken. Hoofdagent E. P. de Vries en opzichter eerste klas J. de Pagter van de Velsense verkeerspolitie hebben twee bijzonder drukke avonden achter de rug. Van zeven uur tot bij twaalven onderwierpen zij de verlichting van de voorrijdende auto's aan een nauwgezet onderzoek. Hoofdagent S. A. Veerdig legde de bevindingen schriftelijk vast. Het ging er bij de controle heel ge moedelijk toe. Vooral de heer De Vries wisselde zijn zakelijke mededelingen af met luchtige opmerkingen, die de aan vankelijk toch niet helemaal ontspannen achter het stuur zittende autorijder al gauw helemaal op hun gemak stelden. Want laten we eerlijk zijn, politieagenten die je wagen nakijken, je wijzen op de gebreken en je dan vriendelijk de raad geven de euvels zo gauw mogelijk te laten verhelpen zonder dat het bekende boekje er aan te pas komt zijn nog vrij zeldzaam. Zover ons bekend is, is de Velsense ver keerspolitie de eerste in ons land die op deze wijze bij het publiek meer begrip wil kweken voor het grote belang van een correcte verlichting van motorrijtuigen. Zwakke of verblindende autolampen zijn maar al te vaak de oorzaak van verkeers ongelukken, die met geringe moeite en kosten voorkomen hadden kunnen worden. Het testen van de verlichting nam per auto slechts weinige minuten in beslag. De heren De Vries en De Pagter hadden daarbij weliswaar de beschikking over een modem apparaat om de lichtsterkte en de stand van de koplampen te meten, maar zij gaven de voorkeur aan het gebruik van eenvoudiger en toch niet minder doel treffende middelen: een peilstok en een oud schoolbord dat met een autokrik op en neer kon worden bewogen. Op het schoolbord waren lijnen aangebracht waar mee mogelijke afwijkingen van de licht bundels uit de koplampen bij groot- en dimlicht kunnen worden aangetoond. Be halve de afstelling en verlichting van de koplampen werden ook de achterlichten, de kentekenverlichting en de richtingaan wijzers gecontroleerd. En passant lieten de heren De Vries en De Pagter bovendien hun ogen gaan over de toestand van de banden. „We vinden het leuk dat er voor deze controle zoveel animo bij het publiek be staat", zegt de heer De Vries. „Als je ze morgen een bon geeft omdat er iets met de verlichting of banden van de auto niet in orde is kijken ze boos. Vanavond wrijven ze zich verheugd in de handen en zeggen dank u wel meneer". En tot de een beetje benauwd kijkende bestuurder, die te horen heeft gekregen dat zijn linker koplamp te hoog is afgesteld, de lichtsterkte van de rechter koplamp onvoldoende is, het linker achterlicht te zwak is, het stoplicht en het kentekenlicht niet werken en twee ban den vrijwel glad afgesleten zijn: „Zo kan het echt niet, meneer, maak 't nou zo gauw mogelijk in orde anders gaat het u veel meer centjes kosten". De eigenaar van de auto knikt gretig en haast zich uit de garage alsof hij nog niet geloven kan dat hij er zo goed van af is gekomen. „Kijk dit hier is een mooi en duur appa raat", zegt de heer De Vries met een hand kloppend op het moderne meetinstrument. „Het nadeel is dat de mensen er niet mee kunnen zien wat er aan hun verlichting hapert. Op dat bord kunnen ze zich zelf overtuigen wat er verkeerd is. Dat is voor hen veel leuker. Zet uw dimlicht eens even aan, meneer. Ziet u wel, de linker koplamp is te hoog afgesteld. Daarmee schijnt u uw tegenligger pal in zijn ogen. Wordt-ie stekeblind van". Zo ging het uren achter elkaar. Als aan de lopende band kwamen de auto's de ga rage binnen. Lichten flitsten fel aan en werden gedoofd. „Volgende patiënt", zei de heer De Vries. Buiten wacht een lange file in de avond. DANK ZIJ de bemiddeling van de kunstkring „Voor Allen heeft een deel van haar leden vrijdagavond in de Vel sense Stadsschouwburg kunnen kennis nemen van Nobelprijswinnaar Jean Paul Sartre's belangwekkend toneelspel „De eerbiedige lichtekooi", welke felle aan klacht tegen de rassenhaat en de morele corruptie in het zuiden van de Verenigde Staten in 1946 werd geschreven en jaren geleden ook in ons land met veel succes werd opgevoerd. Nu het Amerikaanse rassenconflict meer dan ooit tevoren in het wereldnieuws is gekomen, kan de toneelgroep „Centrum" op hernieuwde belangstelling voor het stuk rekenen, ook al heeft dat conflict zich de laatste tijd zodanig ontwikkeld, dat Sartre's werk nu in sommige opzichten al enigszins is gedateerd. Maar de kern ervan is na tuurlijk onaangetast gebleven. De dode lijk sarcastische portrettering van de zelf genoegzame blanken met hun minach ting voor negers, die zij als volstrekt waardeloze bijprodukten van Gods schepping beschouwen een minachting die zich dan ook al heel gauw uitstrekt tot recht en wet is nog even actueel als achttien jaar geleden. Gistermiddag waren by Hoogovens in Umuidien de familieleden van het perso neel in de kaliberwalserijen hartelyk wel kom om de nieuwe fabriek in vol bedrijf te bekijken. Na een rondgang door die blokwalserij, knuppelwalserij, staaf- en draadwalserij, werden de honderden bezoekers in een grote ontvangstruimte onthaald op koffie, limonade en Weesper moppen. Voor het vervoer van en naar het Meer- plein in Beverwijk waren vijftien auto bussen ingelegd. Er bestond ook veel belangstelling voor de expositie van oudheidkundige voorwer pen, die de afgelopen jaren op het Hoog oventerrein zyn gevonden. Op de foto: de eerste bezoekster die de ontvangstruimte binnenkwam, mevrouw Grüteke, Ladderbeekstraat 51, Velsen- noord, ontving van de chef sector kaliber walserijen, de heer B. de Heer, een boeket anjera, DE CONTRASTERING van die moreel verziekte blanke „heren" met een New Yorkse prostituee, die in haar hart veel meer begrip voor fatsoen en eerlijkheid heeft overgehouden dan zij, is dramatisch heel sterk uitgewerkt, zonder enige conces sie aan het melodrama, waar minder gro te schrijvers dan Sartre niet aan zouden zijn ontsnapt. Niet zo overtuigend, althans in 1964, is de „eerbied" van de prostituee voor de patriottische, economische en an dere argumenten, waarmee zij zich tot tweemaal toe om de tuin laat leiden, op welke „eerbied" de titel van het stuk nu juist slaat. En wonderlijk is het dat Sar tre zelf ook nog iets van die „eerbied" voor de rechtsbediening in de zuidelijke staten blijkt te hebben, want daarzonder zou hij wel hebben begrepen dat een rech ter in 'n stadje van Alabama of Mississip pi de moordenaar van een neger moeite loos kan vrijspreken, ook zonder de valse getuigenis van een prostituee. Maar aan de waarde van de boodschap, die „De eerbiedige lichtekooi" ook thans nog be vat, doet dit natuurlijk niets af. DE TITELROL (vroeger gespeeld door Myra Ward en Enny Meunier) was deze keer in handen van de jonge actrice Els van Rooden, die pas verleden jaar de to neelschool verliet. Afgezien van een af en toe blijkend, maar begrijpelijk gebrek aan ervaring en enige onhandige pogingen om door stemverheffing te bereiken, wat met grotere spel-intensiteit had moeten wor den bereikt, was het een zeer respectabe le prestatie, waarvoor niet alleen Els van Rooden zelf maar ook de regisseur, Guus Hermus lof toekomt. Piet Römer speelde Fred, de verwende, verwaande, door ras senhaat verteerde en naar sadisme neigen de miljonairszoon en hij speelde de rol met veel talent; maar men kan het een voor- of nadeel vinden Romer brengt uiterlijk niets mee voor een zo kwa lijk individu en daardoor was zijn vertol king niet helemaal geloofwaardig. Gerard Hartkamp gaf de nodige kwasi-waardig- heid aan de onwaardige senator en Mat- thieu van Eysden zag men weer in een van die politierollen, die het noodlot blijk baar altijd voor hem reserveert. Voortref- feiyk was ook nu weer Otto Sterman, die op diep ontroerende wijze gestalte gaf aan de opgejaagde, alleen al om zijn huids kleur veroordeelde neger. „DE SCHADUW IN HET DAL" (The shadow of the glen) van de Ierse schrij ver J. M. Synge, waarmee de avond werd geopend is een êên-acter, geschreven in 1903 als eerste van het zestal toneelwer ken en -werkjes van deze auteur. Het is in wezen een plattelandsblijspelletje waar enkele lichtelijk poëtische passages in voorkomen, maar waar de humor toch de boventoon voert. In de opvoering van „Cen trum", geregisseerd door Theo Kling, was van die humor echter weinig te bemer ken. Behalve op enkele kluchtige momen ten, die nu eenmaal onmogelijk in hun te gendeel konden worden veranderd, had de regisseur de opvoering loodzwaar in mi neur gezet, hoewel zelfs het programma over Synges personages zegt dat „hun ver wikkelingen in zijn komedies niet te zwaar worden genomen" en dat het onderhavige stukje „een aldus genuanceerd blijspel" is. HET KOMISCHE gevalletje van een ouder wordende boerin die haar man dood waant, met diens geld een jonge herder aan de haak probeert te slaan en voor straf na door haar springlevende man te zijn weggejaagd met het gezelschap van een landloper genoegen moet nemen, terwijl de boer en de jonge herder er sa men gezellig een glaasje wijn op drinken, werd gespeeld of het een van de mystieke legendendrama's was van Synges landge noot Yeats. De aardige éénacter werd daardoor niet alleen onbegrijpelijk, maar bovendien vervelend. KARIN HAAGE die bepaald wel anders had gekund, speelde de boerin als een mo nument van soberheid, verdrietelijk ge flankeerd door de in stadhuistermen (maar daarom nog niet Ierse dichterlijke zwier) pratende zwerver van John Koch en de jonge herder van Ben Hulsman. In de rol van de boer deed Gerard Hartkamp wan hopige pogingen om zijn kluchtfiguur niet al te veel te laten afsteken bij de trooste loosheid om hem heen. De TAAIE VOLHARDING waarmee on ze gezelschappen telkens weer proberen stukken uit de klassieke Ierse toneellitte ratuur te spelen, valt te prijzen. Maar het nut ervan is onduidelijk, want voor Ne derland zijn die stukken vrijwel onvertaal baar en zij vormen bepaald geen ideaal materiaal voor Nederlandse spelers en regisseurs. Na een week gedwongen rust gaat WB zondag naar Amsterdam-Oost om het ster ke JOS te bespelen. De vorige week streef den de Amsterdammers WB op de rang lijst voorbij door een overwinning op Purmersteyn. De Breesapers hebben ech ter een wedstrijd minder gespeeld en een verliespunt minder opgelopen. Een moei lijke uitwedstrijd voor WB dus, maar JOS is op eigen terrein niet ongenaak baar, getuige de 1-5 zege die Alkmaarse Boys en de 0-1 overwinning die Hillegom in Amsterdam-Oost behaalde. In de tweede klasse is de strijd om de bovenste plaats bijzonder fel. Leider Quick uit Amersfoort wordt op korte afstand ge volgd door niet minder dan zeven clubs, waaronder Velsen en HFC. Zondag trekt Velsen naar HFC om op historische voet- 'oalgrond uit te maken wie van de twee voorlopig de voornaamste belager van Quick zal worden. Een moeilijke wed strijd voor de Santpoortenaren die echter geenszins kansloos zijn. Ook De Kenne- mers behoort tot de kopgroep en kan daar blijven door een zege in de uitwedstrijd tegen Ultrajectum. De Ultrajectrum-defen- sie werd afgelopen zondag liefst zeven maal gepasseerd en daardoor kwam het totaal aantal tegengoals op 29! Uitwed strijden zijn echter niet het sterkste punt van De Kennemers, zodat wij het op een kleine Kennemers-zege houden. Ook DEM telt nog enigszins mee de Beverwijkse ploeg heeft vier punten achterstand en wordt de uitwedstrijd tegen Celeritudo ge wonnen, dan wordt DEM weer een se rieuze kanshebber. Celeritudo is echter een specialist in gelijke spelen: van de acht tot nu toe gespeelde wedstrijden le verden er zes een gelijk spel op! In de derde klasse A is ADO'20-Always Forward de belangrijkste wedstrijd. De Heemskerkers ontvangen het ongeslagen Always Forward en moeten winnen om definitief op de tweede plaats te komen. Beverwijk behoort ook nog steeds tot de kanshebbers en zal weinig moeite heb ben met het zwakke VIOS. In de derde klasse C staat Stormvogels voor de moei lijke taak ETO op eigen terrein te bespe len. De IJmuidenaren verloren verrassend van Swift, maar kunnen in Hoofddorp weer beschikken over middenvoor Cleeren. ETO is na een goed begin wat van slag geraakt de laatste twee wedstrijden werden verloren en Stormvogels heeft dus goede kansen. In de vierde klasse gaat VSV op bezoek bij Renova dat nog steeds aan de leiding gaat. Twee weken geleden speelden de VSV-ers uit tegen IEV en zij wonnen daar met 5-2. De vorige week waren een aan tal VSV-ers getuige van de wedstrijd IEV- Renova, die door IEV met 4-2 werd ge wonnen. De uitslag van de wedstrijd Reno- va-VSV laat zich echter niet zo eenvoudig berekenen, maar het staat vast, dat de VSV-ers zeker niet met een minderwaar digheidscomplex het veld in zullen gaan. Waterloo ontvangt het laag geklasseerde Hoofddorp Boys en is het aan zijn vierde plaats verplicht te winnen. IEV speelt zon dag een uitwedstrijd tegen NAS en zal het in Halfweg onder de rook van de sui- Full Speed heeft ook dit seizoen weer de grootste mogelijkheden om van de handbalverenigingen bij de IJmond de belangrijkste rol in de zaalhandbalcom petitie te vervullen. De dames van deze IJmuider club, met leden uit de gehele IJmond overigens, spelen in de eerste klasse en aan die hoogte kan geen en kele andere vereniging tippen. Bovendien is de verwachting van een belangrijke rol gewettigd door de goede prestaties in het vorige seizoen. Full Speed heeft dit seizoen als tegen standers SEW, HHC, Athleta, AVA en Sa- gitta. De IJmuider club weet dat van die tegenstanders ongetwijfeld SEW de sterkste zal blijken. De dames uit Nib- bixwoud hebben immers de reputatie in de zaal goed te spelen. Vorig jaar ont ging hun maar net de promotie. Bij Full Speed is Nel Toon de gevaarlijkste speel ster. Zij bezit een reputatie als topscorer. Morgen speelt Full Speed al de eerste wedstrijd voor de competitie. Die is on gelukkig genoeg al direct tegen SEW, in Nibbixwoud bovendien. Nog geen wedstrijden zijn er morgen voor de in de districtscompetitie uitkomende teams van IJmond. De dames van deze handbalvereniging, na promotie uitkomen de in de tweede klasse B, hebben als te genstanders Rapiditas, dat ook promo veerde en Vriendschap, dat degradeerde. Bovendien zijn AOG, VZV en Zeeburg 2 in deze afdeling ondergebracht. De heren van IJmond, die naar de tweede klas degradeerden, spelen ook morgen nog niet. Zij maken al enige sei zoenen, zowel op het veld als in de zaal VrUdag kwamen In IJmuiden aan: Suerte, van de Noordzee (proefvaart); Ebba Victor, Rotterdam; Lubox, Vaasa; Plato, Mantyluoto; Netta, Londen; Selenga, Antwerpen; Lea, Lon den; A. Jungerhans, Balte; Amyntas, Rotter dam; Ankara, Antwerpen; Falcon, Three Rivers; Schie Lloyd, Londen; Rheinland, Antwerpen; Bram, Dagenham; Limfjord, Pateniemi; Nieuwe Waterweg, Bremen; Gazelle, Rochester, Koog aan de Zaan; Admiraal Coerbet. Gefle: Hoog land, Stettin, Velsen; Mario, Par; Clan McLae, Avonmouth: Rosenaeth, Rotterdam; Vecht stroom, Rotterdam; Gronitas, Rotterdam; Temar, Boston. Koog aan de Zaan: Frans van Seume- ren, Hamburg: Artemis, Rotterdam; Tabriz, Lissabon; Trude-K., Rotterdam; Beursplein, Mantyluoto. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Arenberg, naar Monrovia; Bonita, Rotterdam; Treuburg, Rotterdam; Gapern, Gothenburg, IJmuiden; Sirius, Londen; Tasman, Londen; Heraklitos, Caen; Spes, Swinouszjie, IJmuiden; Ank-T., Delfzijl, Zaandam; Lenne, Gothenburg; Noord ster, Gothenburg, IJmuiden; Draka, Kenitra; Christiana Oldendorff, Hamburg; Oranje Nas sau, Southampton; Grebbestroom, Bristol; Randfontein, Southa pton; Wasaland, Kotka, Velsen: Egret, Manchester; Kassei, Antwerpen; Swift, Harlingen; King Fisher, Felixtowe; Baden, Karlskrona; Aar, Boston, Koog aan de Zaan; Jans, Londen; Baerhoft, Alphen aan de Rijn; Steckelhorn, Hamburg; Camerounkust, Freetown; Nieuwe Waterweg. Huil. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Delfzijl, van Felixtowe; Helen, Rotterdam; World Mariner, Porth Arthur; Iris Clausen, Water ford; Willemijn, Par. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Hoog land, naar Stettin. Velsen; Fleetbank, Galve ston; Drenthe, Delfzijl; Beira. Aarhus; Byd- goszsc, Kopenhagen; Goeree, IJstad, IJmuiden; Louisos, Norfolk. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). een inzinking in prestaties door. Tegen standers dit jaar zijn AOG, Concordia, To- negido, WVGV, en Zeeburg. De thuiswedstrijden spelen IJmond en Full Speed, evenals ADO (Heemskerk) en IEV (Velsen Noord) in de Heemskerk- se sporthal. Dat is het thuisterrein voor alle verenigingen, die tot het district Haarlem behoren. In de Heemskerkse sporthal, een fraaie accommodatie, maar met een hinderlijke uitzichtbelemmering voor de toeschouwers, die op de eerste rijen zitten, werd ook vorig jaar al de competitiestrüd gestreden. Het is het gevolg van het gebrek aan een goede zaal in Haarlem. De andijvie deed het deze week heel goed op de Beverwijkse groenteveiling. Voor een kilo goede kwaliteit werd 53 cent neergeteld. Er was deze week ook al glas- andyvie, die voor 58 cent per kilo ver kocht werd. De laatste zomerprodukten zijn aan de dure kant, voor de laatste kistjes spinazie werd rond de 112 cent per kilo betaald. In het midden der week stond de bloem kool op een gulden per stuk; ook hiervan ziet men het aanbod teruglopen. Voorzover er nog sla aan de markt komt, werd deze tot ten hoogste 20 cent per krop verkocht. De gehele week was er nog een ruim aanbod van bospeen, waarvoor, de handel zich zeer erkentelijk toonde, door een prijs te betalen van tussen de 20 en 45 cent per bos; voor de waspeen kwamen de prijzen in het midden der week nog tot 37 cent per kilo, om later weer terug te vallen naar 12 tot 28 cent. De tomatenhandel wordt Iedere week minder; in het begin der week was de notering tot 1,17 per kilo, vrydag waren de duurste 82 cent per kilo; nog steeds gingen enkele partytjes naar het buitenland. Het witlof kwam niet onder de gulden per kilo, op sommige dagen wel tot 1,25 per kilo. De spruitenhandel begint iets meer op gang te komen; de groffe en vaak onge schoonde spruiten zijn niet duur. Beter gaat het met de geschoonde spruiten, die het tot 1,30 per kilo brachten. Voor prei is het geen bijzonder beste week geweest, er bleef menig kistje onverkocht, al leefde de handel vrydag, by een heel wat kleinere aanvoer, weer op en kwamen de prijzen tot 29 cent per kilo. De prijzen van de selderij knollen zijn veel beter dan vorig jaar; er wordt nu regelmatig tot boven de 30 cent per stuk betaald. Voor de boerenkool is het nog steeds wachten op een beetje vorst; de prijs kwam even boven de 22 cent per kilo. Andere koolsoorten kwamen tot 20 cent per kilo. Uien varieer den van 15 tot 30 cent per kilo. De noteringen waren: andyvie 2558, bloemkool 1580, spinazie 50112, sla 5 17, bospeen 2045, waspeen 1228, to maten 2582, witlof 70120, spruiten 35 128, prei 1529, knollen 1031, groene kool 718, boerenkool 1022, rodekool 7.21, uien 1548, breekpeen 614. kerfabriek zwaar krijgen. Wijk aan Zee is nog steeds zonder overwinning en de uitwedstrijd tegen Vliegende Hollanders biedt ook al weinig uitzicht op de eerste zege. WB (uit tegen JOS): Van de Boo gaard; Hoogendijk en Stet; Kersbergen, Both en De Jong; Luitjes, Kooimans, Doornbos, Paay en De Greef. Velsen (uit tegen HFC): Tromp; Van de Pieterman en Ruygrok; Hijnen, Nijs- sen en Van Schagen; Böhm, Hoogzaad, Van de Poll, Weber en Blum. De Kennemers (uit tegen Ultrajec tum): Dijks; Jonker en Huisman; Pijnen, Van Gerven en Van de Graaff; Kops, Malesteyn, Van Duivenbode, Beeldman en Aardenburg. DEM (uit tegen Celeritudo): Aarden burg; Nooy en Van Bugnum; Willems, Six en Stuifbergen; Schram, Scheer- man, Vessies, Zonjee en Van de Bos. Stormvogels (uit tegen ETO): Van Gooi; J. de Vries en Plug; Kloosterman, Luppens en De Graaf; Van de Stelt, Wortel, Cleeren, Haverkamp en Zwart. ADO '20 (thuis tegen Always For ward): Burger; Glorie en Duijn; Bruins, Welboren en Duin; Beentjes, F. Kramer, Van Lieshout, Van Tunen en Henne- man. Beverwyk (thuis tegen VIOS): Van de Does; Niesten en Plezier; L. Hoogewerf, Minneboo jr. en J. Hoogewerf; Driessen, Mnineboo sr., Ketting, Schelvis en Italiaander. Waterloo (thuis tegen Hoofddorp Boys): Hühl; Bruisschaart en Dekker; Broek, Van Eden en Oldenbuig; Pul, Boekhout, Demmers, Van de Zwan en Thijms. IEV (uit tegen NAS)B. Vink; J. Vink en Harsveld; Vendel, Bakker en Van Tunen; Kaandorp, H. de Reus, P. Been tjes, J. de Reus en Korver. VSV (uit tegen Renova): Van Veen; Van Essen en Rol; Gravemaker, Tiel- rooy en Demmers; Van Leeuwen, Van de Maten, Huider, Langbroek en Voet. Wyk aan Zee (uit tegen Vliegende Hollanders): G. Schellevis; De Winter en De Blok; Seysener, Snyders en Bol; Van de Mey, Alders, De Boer, Van de Wel en K. Schellevis. Nico de Graaf, de geblesseerde doelman van Blauw Wit, zal voorlopig een maand niet kunnen spelen. Zijn herstel zal nog wel drie weken in beslag nemen en daar na zal hij de training licht hervatten. Zo als bekend is De Graaf woensdag uit het Antoniusziekenhuis gekomen. Blauw Wit heeft bovendien de wetenschap, dat be halve De Graaf, ook zijn vervanger, de Engelsman Gilhooly voorlopig niet zal spelen, ook al vanwege een blessure. De aanvoer van bloemen op de Bever wijkse veiling heeft een dieptepunt bereikt. Chrysanten, anjers, gerbera's, rozen en nerinen komen er steeds minder. Zo gaat het elk jaar aan de vooravond van het bloembollenseizoen. De handel was deze week over het alge meen zeer rustig, maar de bloemen waren niet goedkoop. Bij de chrysanten kwam een partijtje goede tros tot 1,40 per bos; dit was wel de hoogste notering, want de meesten deden rond de gulden per bos. Bij de anjers was een uitschieter naar 36 cent (per stuk). Gerbera's waren goed aan prijs en kwamen tot 70 cent per stuk. Rozen steeds duurder: deze week lagen de prij zen tussen de 20 en 65 cert per stuk. De nerinen zijn in prijs naar beneden gekomen; betaalde men vorige week nog grif boven de gulden per stuk, nu werd er tot ten hoogste 95 cent per stuk voor ge geven. Freesia's komen nu in een drietal kleu ren; de gele deden tot 1,35 per bosje, de witte kwamen tot 1,50 en de blauwe noteerden nog 1,90 per bosje. Dan waren er de gehele week irissen van de soort White Excelsior, waarvan de zware (heel beste) van 2 tot 2,55 per bos noteerden- Bij de plotplanten noteerden de cycla men tot 3,50 per stuk en kwamen soorten zoals Vrisia en Bromelia tot 8 per stuk. De eerste kerstattributen kwamen reed» aan de veiling: nu een igorte partij berken bakjes, die gretig afnemers vonden. Sirenegeloei zal donderdagmiddag 26 no vember om twee uur het sein gegeven aan twintig winkels aan de Beverwijkse Wij- kerbaan hun deuren te openen. Met dit twintigtal is het grootste deel van een hy permodern winkelcentrum, aan de voet van het nieuwe hoge stadskantoor, vol tooid. De overige winkels gaan tegelijk met het stadskantoor, op 6 januari, open. Beverwijk heeft er thans 4200 vierkante meter winkelruimte bij gekregen, waarin duizend vierkante meter spiegelglas is verwerkt. Etalages bekijken bij slecht weer is hier geen bezwaar, daar de kij kers beschermd worden door een onafge broken balkon. Alleen voetgangers mogen zich hier bevinden, zodat geen hinder wordt ondervonden van fietsers. Vlakbij is parkeergelegenheid voor driehonderd auto's. De winkels zijn centraal verwarmd. De etalages zullen tot elf uur 's avonds verlicht zijn. De straatverlichting is aan gepast aan het nieuwe winkelcentrum,

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5